Melissants tunneltje nieuw leven ingeblazen Meditatie Vervolg verhaal RAAD, DAAD kaarten Beroepings- Voetbalfusie in Dirksland een feit WERK EIIAtlDEtl-niEUVS EGEUEUGD 8MNDNETELS0EPJE Een Voorbidder in de hemel De weg der kleine mensen Hoofdstuk 15 De ziekte PAGINA 5 VRIJDAG 12 JUNI 2009 M:i lil' 'j^i'lni.iiki'lijhr Inilkiiij). iiili^rviieni (limr huif^rmmli'r Slmji, v'i'iil lui vi'ifri.sli' Iniincllje i'iiiil vrijdiii^miihUig hi'mfji'iiil. Folu: Huns Win MELISSANT - Het tun neltje onder de N215 langs Melissant is afgelopen vrijdagmiddag heropend. Dit nadat enkele partijen de koppen bij elkaar had den gestoken om van het betonnen ding een fleurig geheel te maken, een acti viteit waaraan ook de jeugd een bijdrage zou kunnen leveren. Een gecombi neerd initiatief van de dorpsraad van Melissant en Jongerenwerk Goeree- Overflakkee, waarover we u in eerdere edities van deze krant al berichtten. Door Hans Viüerius Middcl.s cell giafliliprojecl dal ervan werd gemaakt, .met als ihenia 'Muziek', lijkt hel Melis- santse tmiiiellje thans iiictivv leven ingeblazen. Op verschil lende zaterdagen in april en mei hebben twee gratiitikiin- stenaars, Hubert en Mike, samen met de jeugd heel wat alge.sehilderd (ip (Ie betonnen massa onder de N21,5 bij Melis- sant, en elke week kon men de voorsiclling op de niiiren van hel liiiiiiellje zien groeien. Op zaterdag 9 mei werd de laatste band gelegd aan het kunst werk, vvaaidoor hel liinneltje een eomplele metaniorlbse onderging, liet geheel werd financieel mogelijk gemaakt dankzij een linanciële bijdrage van liel .Stimnlering.sibnds van de Rabobank, het Paul van Hessenlbnds. Adviesbureau Hans Meijer en PJ Partners. Nu het project voltooid is restte nog een otFiciële heropening handeling. Die werd vrijdag \eiricht door burgemeester Stoop van de gemeente Dirks- land, middels hel doorknippen van een lint. Voordat liet echter zover was sprak voorzitter Dick \an Bloois van de Melissantse dorpsraad waarderende woor den uit richting allen die aan hel geheel hebben meegewerkt. "We zijn trots dat zo'n pr<iject ook in Melissanl mogelijk blijkt. Maar laat bet een startsein zijn om blij\'end aandacht voor de jeugd te hebben. Laat 'l geen incident blijven", /o riep hij op. Burgemeester Stoop liet welen heel tevreden te zijn over het bereikte resultaat. "Meestal als ik het woord graffiti hoor, krijg ik 'n onbestemd gevoel. Want vrijwel altijd gaat 't dan over bekladding, onacceptabele tek sten en aantasting van ander mans spullen. Maar bier ligt dat anders. Onder vooraf' gestelde voorwaarden hebben we groen licht gegeven aan het project, en tot mijn geruststelling zat uitgerekend vanmorgen pas - deze dag van heropening - het officiële goedkeuringsbesluit van de provincie, anders bad den we nu gezeten..." Deze vraag- en antuuHirdrubrick slaat geheel ten dienste van de lezer die er koslenhios gebruik van kan maken. Uw vragen op xielerlei gebied kunt n sturen aan: Redaetie Fjlanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelliarnis, mei in de linkerbovenhoek 'Vragenruhriek' vermeld, üe vragen rvorden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele lueken na de inzending roni/ileel met antwoord in deze rubriek worden gepublieeerd. Er hrooji een egel mei joiu^en door inize tuin. Dut zie je zelden, l.dlen de ouders hun jongen <d gauw ulleen .Keluirreieu? Hoe lang is de druaglijd'? Wanneer zijn ze volieassen'? Hou oiul xeor- den egels? Antwoord: Pa en ma egel komen alleen in de [laartijd bij elkaar, en heel Noorzich- tig. De draaglijd is 5-(i weken. Pas geboren jongen blijven 14 dagen blind. Als ze een maand oud zijn, scharrelen ze ach ter moeder aan op zoek naar voed.sel. Het zogen houdt op dan en al heel gauw zoeken de pubers elk een eigen jachller- lein. Na een jaar zijn ze vol wassen. Egels kunnen acht a tien jaar worden. Zoals vaker gezegd moet u deze diertjes hiin eigen gang laten gaan. Ze verdragen geen melk ol' onze eteiisiestjes! Er werd ons al vaak branduelel- .soep aanbevolen, tmntdiezou zo gezond zijn. Maar tvat moet ik ernwe aan? Weet u hel reeejH? Antwoord: Van april tol oktober kuiu n groen brandnetelblad vinden en (mei bandscboeiien aan) een tas vol plukken. Snip per de bladeren lijn en laat ze een kwartier trekken in water dal nog niet kookt maaralleen raast. U mag wel luchtbellefjes zien, maar geen stoom. Daarna lillreeri u de blaadjes eruit. Het vocht gebruikt n om er groen- lesoep mee te maken, waiil dan verkrijgt u cle beste combinatie en smaakverhouding. U kuni er geen kippensoep of lonia- tensoep mee bereiden. LUCHTHECLAME Als ive een dagje aan hel strand zijn, zien we lunik kleine vlieg tuigjes voorinjkovwn mei een sleej) letters die een reelamezin vormen voor een of ander product. Hoe groot moeten die letters reel zijn? En zijn die jnlolen ujlmnkelijk van hel weer of kunnen zij dage lijks de lucht in Antwoord: .Als u bet strand opzoekt, zal het wel mooi, zonnig weer zijn en dat is het juiste weertype voor die recla- mevorm. De wolkenbasis moet minstens op 400 m hoogle lig gen en hel zicht moet zo'n 3 km zijn. Onze stranden zijn hel drukst als de hemel onbe- Wdlkt is en dan heeft de lucbt- reclame het grootste 'afzetge bied'. Liggen de Nederlandse stranden er verlaten bij, dan stuurt niemand daar vliegtui gen op aH Men kiest dan wel eens voor stadions en andere druk bezochte plaatsen. Voor de letters gelden standaard- afmetingen van 2 meier lioog Feest is een reden voor Gebr. de Waal av Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 info@ drukkerijdew3al.nl wxAAA/.drukkeri idewaal.nl en 1,75 m breed. Per sleep kan een sportvliegtLiigje 22 letters meevoeren. KONINGIN EMMA Weet u geboorte- en sterfdatum van koningin Emma en van haar echtgenoot? Antwoord: Koningin Adelheid Emma Wilhelmina Theresia werd op 2 augustus 1858 in VValdeck-Pyrmont geboren en werd op 7 januari 1879 de tweede vrouw van onze koning VVilleni lil. 'f'ijdens de ziekte van haar man en na diens dood trad zij op -als regentes \'Oor haar nog minderjarige dochter Wilhelmina, die op 31 augustus 1880 uit dit huwelijk geboren werd. Willem 111 werd op 19 februari 1817 Ie Brussel gebo ren en stierf 23 november 1890 als koning der Nederlagen en groothertog van Luxemburg op Hel Loo. Koningin Emma is pas op 20 maart 1934 in Den Haag overleden. 'Die ook Ier rechlerliand God.-^ is. Die ook voor ons hidl.' (Romeinen 8:34c) Wat kan het vertroostend en 'jcinoedigend zijn als je mag Weten dat er mensen zijn die Voor je bidden. Voorbidders "p aarde, die de noden en zor gen van u of jou aan de Heere voorleggen. Nog veel rijker is het als we door genade mogen Weten dat er een Voorbidder m de hemel is. Die voor ons bidt. De apostel Paulus schrijft erover in het zegelied aan het sl<il van Romeinen 8: 'Christus IS het. Die gestorven is; ja, wat iiieer is. Die ook opgewekt is, I'ie ook ter rechterhand Gods IS. Die ook voor ons bidt.' De ten hemel gevaren Borg zit (laar niet werkeloos aan de lechlerhand van Zijn Vadet. Hij bidt daar voor Zijn kinde ren. fijdens Zijn oiiiwandeling op darde heeft de Heerejezusvaak gebeden. In de Bijbel lezen we bijv. dal de Heere Jezus de stilte opzocht om te bidden tot Zijn Vader in de hemel. Voor dat Hij bad in (ielhsemane en op Golgotha heeft Hij dat iiniroerende hogepriesterlijke gebed gebeden in de opper- zaal. We kunnen het lezen in Johannes 17. Niet alleen heeft Hij gebeden voor Zijn volge lingen, maar ook voor Zijn vij anden. Toen de hamerslagen op Golgotha klonken, bad hij: 'Vader, vergeef het hun, want 'ij weten niet wat zij doen.' Hij heeft gebeden op aarde, maar ook na Zijn hemelvaart, nu Hij ?it aan de rechterhand van de \'ader, bidt Hij. Waarom bidt Hij? Heeft Hij op ('Oede Vrijdag niet uitgeroe pen: 'Het is volbracht'? jaze ker. De schuld is betaald. God is verzoend. De opstanding van Christus met Zijn hemelvaart is daarvan het levende bewijs, loch is alles nog niet voltooid. Wat Christus verworven heeft, moet toegepast worden. Heel mooi wordt dat verwoord in Hebreeën 7 waar gesproken wordt over dat onvergankelij ke Priesterschap van Christus: 'U'aarom Hij ook volkomen kan zalig maken degenen, die door Hem tot God gaan, alzo Hij altijd leeft om voor hen te bidden.' In het bidden van de Heere Jezus blijkt de zorg voor de Zij nen. Hij is hen, toen Hij ver hoogd werd, niet vergeten. De schenker vergat Jozef wel toen hij werd verhoogd. Maar de meerdere Jozef blijft betrok ken bij Zijn strijdende kerk op aarde. ;\ls Hij niet zou bidden m de hemel, dan zou Zijn volk al lang overwonnen zijn door de vijand, dan zou er \'an de Kerk met een hoofdletter niet veel meer te vinden zijn. Denk maar aan bet volk Israël in de strijd tegen Amalek. Toen Mozes zijn staf liet zakken en daardoor ophield met bidden, was Isra el aan de verliezende hand. Denk ook aan wat de Heere Jezus tot Petrus zei: 'Siinon, Simon, de satan heeft ulieden zeer begeerd om n te ziften als de tarwe, maar Ik heb voor n gebeden, dat uw geloof niet ophoude.' Petrus en al Gods kinderen zullen worden aange vallen door de satan, maar hij zal het niet winnen. Waarom niet? 'Ik heb voor u gebeden.' Het is alleen door de voorbede van Christus dat het geloof niet ophoudt. Dan kun je, als je de Heere mag vrezen, wel struikelen, vallen en soms diep vallen in de zonde, maar nooit afvallen. Hij is de grote hoge priester Die de Zijnen draagt. Hij offert Zich niet alleen voor hen op aan hel kruishout van Golgotha, maar Hij bidt ook voor hen. Vurig en gedurig inet heel Zijn Middelaarshart dal van liefcle brandt. Als we nog wal duidelijker willen weten wat de inhoud van Zijn gebed is, kunnen we vanuit de Schrift verschillende zaken noemen. Hij bidt in de heiTiel om bewaring van Zijn kinderen, om heiliging, om eenheid, om de Heilige Geest. Aan het begin van I Johannes 2 horen we dal Hij bidt om de vergeving van de zonden. De apostel Johannes sdirijft aan zijn geestelijke kinderen dat ze niet moeten zondigen, maar hij weel uil eigen ervaring dal een mens na ontvangen gena de hiertoe niet in staat is. Daar om zegt hij: 'En indien iemand gezondigd beeft, wij hebben een \'oorspraak bij de \'ader, Jezus Christus, de Recht\aai'- dige.' Christus is in de hemel een Voorspraak bij de Vader. Een voorspraak is een advocaat. Iemand die voor schuldigen spreekt, die hen verdedigt en hen vrijpleit. Christus pleil als .Ad\'ocaat bij Zijn Vader, Die wij met onze zonden \'ertoornd hebben. Hij pleit niet op grond van verzachtende omstandig heden, maar op grond \'an Zijn offer, op grond \an Zijn zoen- bloed. Hij praat de zonde niet goed, maar Hij maakt ze goed met Zijn bloed en daar wijst Hij op. Hij toont Hem de leke nen in Zijn handen en voeten. '\'ader. Ik heb \'oor hen gele den. Ik heb de straf gedragen. Ik wil dat die bij Mij zijn, die gij Mij gegeven hebt, opdat ze Mijn heerlijkheid mogen aan schouwen.' Daar kan de Vader niet omheen. Hij heeft immers een volkomen verzoening gevonden in het offer van Zijn Zoon. Daarom ziet Hij geen zonde in Zijn Jakob en geen overtreding in Zijn Israël. Geliefde lezer(es), is dat geen geweldige troost wanneer ons harl werkelijk naar Hem uit gaat? De grote Voorbidder in de hemel wil Zijn mond voor ons openen, waar wij vanwege onze zonde onze mond moeten sluiten, waar wij de vrijnioedig- lieid moeten missen en w aar wij xerloren en schuldig voor God zijn. Dat is niet te bevatten! Als (511S geweten ons aanklaagt en de zonde ons verhindert om vrijmoedig tot God te gaan, dan wil Hij bidden. Hebt u of jij wel eens zo op Hem mogen zien? Op die grote Voorbidder in de hemel voor bet aangezicht van de Vader. Is Hij door in de weg van geloof en bekering onze Voorspraak bij de Vader? U wilt tocli zeker niet uw eigeir zaak bepleiten? Dan zult u hel voor eeuwig verliezen. Als je voor de zoveelste keer struikelde in de zonde en ontrouw bent geweest en God beledigd hebt en daar echt bedroefd om bent. Als je de macht van de satan voelt in je leven en de twijfel opkomt in je hart en niet meer weer hoe het verder moet, is daar de voor bede van Christus. Christus treedt voor het aangezicht van Zijn X'ader voor al degenen die Zijn verschijning hebben lief gekregen en zegt: 'Vader, wees niet toornig op hem, want U bent het op Mij geweest.' Zijn gebed is een onophoude lijk gebed. Dat is bij ons wel anders. Wat komt er van de opdracht terecht om zonder ophouden te bidden. Maar Christus bidt aan de rechter hand van de Vader z.onder ophouden. Wij eindigen ons gebed met amen. maar aan het eind van het hogepriesterlijk gebed uit Johannes 17 klinkt geen amen. Zijn gebed gaat door, ook \'andaag. Ik moet hierbij denken aan een ernstig zieke man. Hij mocht de Heere xrezen, maar was zo ziek dat hij niet eens uit de Bijbel kon lezen en soms niet kon bidden. Op cle vraag van een familielid of hij dit niet erg vond, antwoord de de man: Jazeker, maar dit is dan mijn troost: wanneer ik niet meer bidden kan, mag ik weten dat er Eén is. Die voor me bidt! Gebeden van Voorbidders op aarde worden niet altijd ver hoord. Maar als er Eén is, Die God altijd verhoort, dan is dat Zijn eigen Zoon op grond van dat volbrachte Middelaars- werk. Zijn gebed is een vol maakt gebed. Verlaat u dan op Hem met dat kleine, aange vochten, maar ware geloof Hij is de overste Leidsman en Vol- enider des geloofs, Die niet zal laten varen het werk dat Zijn hand begon. En als u of jij dal ware geloof nog mist, smeek er dan bedeu om! Hij wil hel schenken op Zijn trouwver- bf^nd, al wat u ontbteekt, inild en overvloedig. Sint Maartensdijk, ds. J. Joppe PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen te Aalten (prol. gem.; wijk Dale), ds. K. de Lange te Dronlen, die dit beroep heeft aangenomen; te Den Haag (wijkgem. Juliana-/ Valkenboskerk), ds. M.E. den Duik te Rotterdam, die dit beroep heeft aangenomen; te Enkhuizen (geref), ds. J. Borsl te Huizen, die dit beroep heeft aangenomen; te Sliedrecht (herv. wijk 3), ds. P.F. Bonter te Leerdam. Aangenomen naar .Arnemui- den, kandidaat D. Jongeneel te Ond-Alblas; naar Schelkh- nen, kandidaat A.DJ. Wessels te Sliedrecht. Beroepbaar: kandidaat L.E. Vos, Backermarke 59, 8016 LJ Zwolle.'Tel. 038-4660481; ds. A. Moolenaar, Evvisland 57, 4337 BZ Middelburg; kandi daat P. Roggeband, Bandstraat 21, 45359 Essen (Duitsland). Toegelaten maar niet beroep- baar: kandidaat G.S. Schutte te 's-Heerenbroek. HERSTELD HERV KERK Beroepen te Opheusden, ds. |.C^. den Ouden te Rijs.sen. GEREE KERKEN (VRI/G.) Bedankt voor Almere-West, ds. A. Koster te Beverwijk. NED. GEREE KERKEN Aangenomen naar Amstel veen, kandidaat CJ. van Rhijn te Wormerveer, die bedankte voor Katwijk (ZH) en voor Lisse (samenwerking met chr. geref). CHR. GEREE KERKEN Beroepen te Noordeloos, te Ouderkerk aan de Amstel, te Scheveningen en te Siegers- wonde-De Wilp, kandidaat W.E. Klaver te Woudenberg. Aangenomen naar Meppel, ds. J.J. Lof te Enscbede-Oost. GEREE GEMEENTEN Bedankt voor Middelharnis, ds. J.M.D. de Heer te Middelburg- Centrum; voor Scheveningen, ds. P. Mulder te Krimpen aan den llssel. DIRKSLAND - De twee voetbalverenigingen in Dirksland fuseren en vor men vanaf 1 juli 2009 de nieuwe vereniging DW '09. Dat is de uitkomst nadat de leden van DES '67 en voetbalvereniging Dirksland zich donder dagavond 4 juni hebben uitgesproken. Door Kees van Rixoort Tijdens de extra ledenvergade ringen is de laatste hobbel op weg naar DW '09 genomen. De extra ledenraadpleging was nodig omdat de nieuwe ver eniging 1 ton extra moet gaan lenen om de fusie mogelijk te OUD GER. GEM. IN NED. Beroepen te Papendrecht, ds. T. Klok ie Urk. maken. Dit nadat de gemeen teraad een week eerder had besloten om maximaal 6,5 ton beschikbaar te stellen voor de aanleg van velden en de rea lisering van kleedkamers. En niet 7,5 ton, zoals het college van B en W had voorgesteld. De fracties van de Christen- Unie, het CDA en Gemeente belangen waren wel voor een subsidie van 7,5 ton, maar zij vormden een minderheid in de gemeenteraad. Uileindelijk ging de raad akkoord mei een subsidie van 6,5 ton. Om de uidjreiding van hel sportcomplex nu toch voor elkaar te krijgen moet de fusie- club geld gaan lenen en daar was een akkoord van de leden voor nodig. Dal akkoord was unaniem, waarmee de fusie per 1 juli 2009 een feil is. DW '09 krijgt als thuisbasis het hui dige sportcomplex van DES '67, dal uiteindelijk in totaal vier velden en twaalf kleedka mers zal tellen. -36- P.A. de Rover eister ontxingen wij bezoek van een zuster in hel geloof uit Culeniborg. Zij gaf ons een boek van dr Luther. Wat wij hierin \'inden is de taal \an ons harl, zoodat wij daardoor bijzon der \erkwikt zijn geworden aan ons gemoed, ledere avond gaan wij met een goed gewisse slapen, nadal wij den avondzang gezongen en gebeden hebben. Ik erlang zeer naar U, naar Dirk en naar de rivier. Hoe heerlijk is het varen in vrijheid! Toch moet ik van mijnen God zeggen, dat Hij geen harde Heer is om te dienen, maar een vriendelijk t^od en een vredelievend Vader. Christus is mijn kostwinner. Nu bid ik mijnen God, dat gij ook alzoo naclil en dag. onder Zijne vleugelen moogt rusten, omdat Zijne schaduw goed is. ï)ierbare Vrouw! Wees niet zwak \an moed, wanneer gij mijn plaats ledig ziet; bedenk dat de Heeie mij U maar geleend heeft; bedenk, dal dit bij Hem van eeuwigheid bepaald is. De C;od aller genade, die ons geroepen heeft tot Zijne eeuwige heerlijkheid in Christus, nadat wij een weinig zul len geleden hebben, die geve U ook Zijne hulp in Lwen lijdensweg. Hij heeft het kruis uit mijn kruis wegge nomen. Mijne uitwendige behoeften zijn verre boven mijne waardigheid vervuld. De Heere heeft mij het bittere in zoetig heid verandercl. Hij is mij dierbaar der dan de geneuclilen des vleezes. Somtijds vervult droefheid mijn hart oni onze scheiding. Maar- cle Heere weet die dioettieid te matigen. Som tijds ook is er zorg in mijn hart om de uitlatingen van zusier iVlietje, betref fende hel gemeen bezit der vrouwen. Niet dat ik maar eenigszins zou twij felen aan Uwe liefde \'oor mij, dat zij verre; maar bezorgdheid om reden men U misschien lastig zou kunnen vallen. Maar ook deze bezorgdheid weet de Heere van mij af te nemen. Hij zal Zijne Engelen bevelen, dat zij U bewaren op al Uwe wegen. Hij nu, die machtig is U voor strui kelen te bewaren, den alleen wijzen Clod en Zaligmaker, zij Heerlijkheid en Majesteit, kracht en macht, beide nu en in alle eeuwigheid. .Arnen. De groetenisse met mijn hand. Uw liefhebbende Echtgenoot, Willem Tromp. Anneinie, weer dringen de tranen in haar ogen op. Ze loopt naar het bed, waar haar kleine lieveling slaapt, drukt een kus op zijn gezichtje en fluistert: "Liefjong, een kus \'an vader." Dan zit ze neer op de bank, lang, heel lang. Ze leest de woorden van zijn bezorgd heid voor haan "Niet dal ik maar eenigszins zou twijfelen aan Uwe lief de \oor mij, dal zij verre." Willem, haar trouwe Willem, Geen twijfel aan haar liefde. Zij wist het. fn ze ziel de donkere schim' komen door het trapgat naar 't vooronder. Ze \oeli hoe zijn hand naar haar tast in het donker. Toen was de Heere haar nabij. Willem heeft voor haar gebe den. Hoe is hij veranderd, Willem! Welk een zegen heeft hij in zijn gevangen schap ontvangen. Hoe roemt hij van gena in zijn verdrukking! C>od heeft haar voor struikelen bewaard. Hij heeft haar moed gege ten in de ure der beproeving. Ze kan tot Willem gaan, Aiinemie, en fier en rein kan zij hem in de ogen zien. ■VVillem, ik kom", zegt ze half hardop. 'Morgen." llan begeeft ze zich Ier ruste. Biddend slaapt ze in. Geen, die haar nachtrust stoort. Teizelfder me komt Wulfert aan op de werf der broederschap. Bij het licht der maan ziet hij de Vertrouwen lig- i^n. Hij gaat er heen, maar waagt het niet aan boord te klimmen. Des Hee- ien Engel schaart een on\erwinbre liemelwachl rondom haar, die Gods i^'il betracht, dus is zij wel bewaard. Om Wulferts hoofd is nog liet ver band, dat Annemie er om gelegd heelt. Met een psalm in haar hart wordt Annemie wakker. 'l Is nog donker builen. Hel morgen licht komt laat, hoewel de dagen reeds gaan lengen. Ook kleine Dirk is wak kei; .Als ze hem gevoed heeft, trekt ze hem zijn mooiste truitje aan. 't Is feest vandaag. Dirk mag naar vader. Over Hollands lage landen gaat de hoge zomer. Op de uiterwaarden langs de rivier zingen de zeisen door het malse gras. In baaien onderbroek en dito hemd staan de hooiers, de benen breed uil, de ruggen gekromd. In brede zwa den valt het gras, het geurige. De knotwilgen langs de oever torsen hun zware pruikebollen. Sommige staan scheef van de zware vracht. En in die pruikebollen is het gekwielel van jonge vogels. Een windvlaag komt gestreken door de zonnezaal op de rivier. Hij rimpelt het water tol radde golfjes en ver splintert de zonnestralen tot miljoe nen sprankels. Meeuwen dobberen in hel zonnevuur, de sprankels verschie ten. Het is een feest van licht. Een aal scholver scheert over het water, komt met een fraaie schuiver neer en duikt meteen onder. Even later komt hij weer boven; een aal kronkelt om zijn snavel. Hij weet raad met het gladde kronkelding. Hoewel weerbarstig, glijdt hel naar binnen. Dan duikt hij weer. Dwars door het laaiend lichtfeest van zon, wind en golven in de zomerzaal komt de Vertrouwen aflariesen, het tuig hoog in top. De schuit schiet dwars door het witte zonnevuur, Aan het roer staat Willem Tromp, naast God schipper op zijn schip. Hij heeft de ogen .schier toegeknepen voor het felle licht. Er speelt een blijde glim lach om de groef van zijn mond. Er is een diepe voldoening in zijn hart. Bij hem zit Annemie, zijn Annemie en over de luiken kruipt Dirk, zijn kleine Dirk, vastgebonden aan een touw. Gisteren is ze op gaan zeilen. Anne mie met het knechtje uit Zwijndrecht, dat nu voor op de klap zit en zijn laat ste tocht maakt op de Vertrouwen. (wordl vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 5