Nog eens: De koers van de EO Wethouder Wesdorp opent nieuw speelveldje in Middelharnis Kerk diensten <f^ Mendelssohnconcert in Sommelsdijk Het weer van volgende week. Heel aardig weer dit weekeinde Wijziging inleveren oud papier Ons Koor Cursus Bijbelse toerusting Andere kanten van Calvijn worden belicht tijdens congres EiiAtioen-niEuws Opnieuw EIIAI1DEI1-I1IEUW5 Zondag 14 juni 2009 Kosten Programma PAGINA 2 VRIJDAG 12 JUNI 2009 Ethiek Het is niet om de EO dwars te zitten, dat ik in deze column terugkom op wat zich de laat ste maanden rond de EO heeft afgespeeld. Integendeel, het is uit oprechte bezorgdheid over de koers van de EO. Steeds duidelijker wordt dat er binnen de EO krachten aan het werk zijn die een koersverandering propageren en trachten te praktiseren. De aanleiding voor deze column ontleen ik aan een bericht in het RD van 12 mei, onder het kopje; 'Boomsma: beweging in homodebat nodig'. Zoals bekend is Boomsma door de directie voor drie maanden geschorst wegens "het opzette lijk schaars gekleed poseren in welk blad dan ook." Bij PauwAVitteman In het bekende, soms bij na beruchte programma van Pauw/VVitteman gaf hij een nadere toelichting op wat er gebeurd is. Hij vindt dat er te vaak een veroordelend en lief deloos geluid over homosek sualiteit klinkt. Daarom is hij graag betrokken bij de discus sie over dit thema. "En ik dacht: Dit kan sneller." Hij verzuimde bewust zijn werkgever in te lichten over zijn medewerking aan het homoblad. "We hadden net de commotie rond Knevel achter de rug, dus was ik bang dat als ik de aanvraag voor mijn medewerking aan het blad zou voorleggen, er geen welover wogen beslissing zou worden gemaakt." Hier stop ik even. Je moet als medewerker en tevens als ondergeschikte wel lef heb ben om dat van je werkgever te zeggen. En dat nog wel in het kamp van bepaald geen vrienden van de EO. Het kost me moeite om een reactie van diepe verontwaardiging over deze opstelling niet breed uit te meten. Dat hij uiteindelijk een schorsing aan zijn broek kreeg, heeft Boomsma bepaald niet als positief ervaren. "Het was echt rot. We hebben ook ruzie gemaakt. Maar uiteindelijk kies ik voor de EO en de EO voor mij, al heb ik wel zorgen voor de toekomst." Een interview in 'Metro' In een interview met de gra tis krant 'Metro' ging Boom sma gisteren in op die vrees, zo meldt het RD. "Ik maakte mij er zorgen over dat mijn schorsing het resultaat was van conserva tieve krachten in de achterban. Mijn zorg was dat de directie in haar koers een bocht richting de rechterflank, die binnen de EO veel invloed heeft, maakte. Ik wil niet gekneed worden richting dat deel van de achter ban." Dat moetje als medewer ker maar van je bestuur durven zeggen. Welk beeld rijst nu op van het beleid van de directie van EO? Allereerst dat Boomsma zich uitermate vrijpostig uitlaat over wat er in Hilversum bin nen de EO speelt. Ik vind het nogal wat als een medewerker/ werknemer zo over het inter ne gebeuren binnen de EO spreekt. Het is niet onduidelijk dat hij "de conservatieve krach ten" ook voor zover die in de leiding en het bestuur van de EO zitten, aan de schandpaal zet. Vervolgens: Boomsma's schorsing is vervroegd opge heven. Dat wil niet minder zeggen dan dat de directie op haar beslissing in verband met Boomsma is teruggekomen, Hij heeft voor zover dat uit deze beide interviews is op te maken, geen woord van excuus gezegd. Integendeel, hij gebruikt zijn terugkeer om de EO de les te lezen. Ei^er dan vrijpostig Wie hier het woorcTvrijpos- Ug wil gebruiken, doet tekort aan de ernst van de impliciete berisping die Boomsma de EO geeft. Bovendien claimt hij de volle ruimte om zijn visie en zijn programmabeleid door te zetten. De directie heeft het toe kijken bij zulke provocerende opmerkingen. Ik gebruik dit woord nu niet alleen voor de door Boomsma beoogde programma's, maar ook voor zijn opstelling tegen over het bestuur en een breed deel van de achterban. Boomsma kan zijn gang gaan Boomsma kan zijn gang gaan. Het is immers nauwe lijks denkbaar dat het bestuur hem nog een keer publiekelijk de wacht zal aanzeggen. In elk geval heeft Boomsma deze ron- W. H. ^^LEMA de rijkelijk gewonnen - voor mijn beseften koste van de oor spronkelijke opzet inzet van de EO. Wie zich in Boomsma's pro gramma herkent, zal zich aan de zijde van de provocateur scharen. Om verschillende redenen vind ik dit een tries te gang van zaken. Allereerst omdat een medewerker vanuit een herwonnen en daarmee versterkte positie de EO beleid voorschrijft. Vervolgens vanwe ge het feit dat er binnen de EO niet voldoende krachten zijn om de kridek van deze medewerker publiekelijk een halt toe te roe pen. Het tegendeel is het geval: Boomsma heeft die ronde in de strijd om het beleid gewonnen. Het bestuur heeft het toekijken. Tenslotte: In een EO die provo ceren als haar taak ziet, herken ik mij zelf niet. Ik meen dat de mannen van het eerste uur met zo'n doelstelling nooit hadden kunnen volbrengen wat zij heb ben gedaan. Hoewel de eerste slag ver loren is, is het voor de EO nog niet te laat om de koers te wijzi gen. Met diepe eerbied voeg ik er aan toe: God geve het. MIDDELHARNIS - Aan de Juliana van Stolberglaan te Middelharnis, naast gebouw De Notekraker, heeft wethou der Wesdorp van de gemeen te Middelharnis afgelopen woensdagmiddag een nieuw speelveldje voor de kinderen uit de wijk geopend. Voorheen was het terreintje een plant soen, maar dat is omgevormd tot speelveld. Vorige week zijn de speeltoestellen erin aange bracht en is de grond er bedekt met een lading houtspaanders. In het speelveld staan o.a. een klim- en glijtoestel, een schom mel, een grote wip die tevens als evenwichtsbalk kan dienen en enkele duikelrekjes. Een ander is tot stand gekomen in goed overleg met ondermeer de omwonenden. December vorig jaar al werd een informa tiebijeenkomst belegd over het toen nog te realiseren speelveld je en met de vele suggesties die toen naar voren zijn gebracht, is waar mogelijk rekening gehouden in de verdere plan- uitvoering. Zo is de keuze van speeltoestellen nog gewijzigd, de verbinding tussen de Amalia van Solmsweg en de Juliana van Stolberglaan veiliger gemaakt door het aanleggen van een klein stukje fietspad met ver lichting, en is de toegang tot het speelveldje gewijzigd. En nu is het gereed. "We kunnen trots zijn op het resultaat. Ik hoop dat de wijk en alle kinderen veel plezier zullen beleven aan het speelveld", sprak de wet houder vanonder zijn paraplu in de stromende regen. Met het doorknippen van een lint ver richtte hij de officiële openings handeling, waarna de kinderen - die zich in 't geheel niet lieten ontmoedigen door het hemel water - op de speeltoestellen stortten. Aansluitend werden aan de kinderen nog ballonnen en ijsjes uitgedeeld. (Tekst en foto's: Hans Villenm) Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<elijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). MIDDELHARNIS - Ons Koor heeft op het terrein aan de Molenweg in Middelhar nis drie containers staan, één voor karton en twee voor oud papier. Particulieren en kleine bedrijven kunnen er altijd terecht. Ze stonden 24 uur per dag open voor iedereen in de gemeente Middelharnis. Er is sinds kort een kleine beper king. Nadat er in een van de containers brand is gesticht, heeft Ons Koor moeten beslui ten om de containers 's nachts op slot te doen. De openings tijden zijn nu van 's morgens 7 tot 's avonds 7.30 (19.30) uur. Papier goed verpakt in een van de papiercontainers en karton in de kartoncontainer deponeren. Zo mogelijk met een goed opstapelen, zodat het er ordelijk uit blijft zien en het opruimwerk voor de man nen zo beperkt mogelijk blijft. Kartonnen dozen losmaken, open vouwen en vlak stapelen. Heeft u vragen dan contact opnemen met de papiercoör dinator van het Mannenkoor. Voor contactadressen kunt u de website raadplegen: www. mannenkooronskoor.nl SOMMELSDIJK - In septem ber 2009 begint de Cursus Bijbelse Toerusting weer, een driejarige cursus met als doel de kennis van de bijbel te ver groten. De cursus sluit goed aan op o.a. de belijdeniscate chese en geeft antwoord op veel vragen die in deze tijd op ons afkomen op ethisch en dogma tisch gebied. Het is verder een goede aanzet voor de vorming van het geestelijk leven. Behan deld worden o.a. de inhoud van het Oude- en Nieuwe Tes tament, het vak Dogmatiek met o.a. de algemene open baring, de bijzondere open- liaring en het genadeverbond; N erder wordt lesgegeven in de \akken Ethiek, Kerkgeschie denis vanaf de eerste Chris tengemeente tot aan de kerk van vandaag en alle facetten van Praktische Theologie. Een vooropleiding voor het volgen van deze cursus is niet noodza kelijk. De cursus gaat uit van de Hersteld Hervormde Kerk en wordt eens per twee weken gegeven op zaterdagmorgen in de Rehobóthkerk te Som melsdijk. Docenten zijn Pof. Dr P. Buitelaar te Ridderkerk, drs. mevr M.A. Buitink-Hey- blom te Ede, dhr. P. Vogelaar te Ochten, kand. W. Schinkels- hoek te Krimpen a/d Lek, dhr. G. Slootweg te Middelharnis en dhr. G. Terreehorst te Som melsdijk; studieleider is ds. C, Gielen te Poortvliet. Vanaf heden is inschrijving voor deze cursus mogelijk. Voor inlichtin gen en inschrijvingen kunt u contact opnemen met de admi nistrateur dhr. M. de Waard, tel. 0187 485023, e-mail M.de. Waard3@kpnplanet.nl. DORDRECHT - Over de visie van Calvijn op arbeid, economie, recht en politiek hebben we dit Calvijnjaar nog weinig gehoord. Daar komt Vrij dag 19 juni verandering. Niet het theologische gezicht maar juist de vele andere kanten van Calvijn worden dan belicht tij dens het congres 'Calvijn op Scherp. Met, speciaal vanuit Zuid-Afrika, prof. dr. R.M. Britz. Als het gaat over Johannes Cal vijn dan komt het al snel op zijn theologie. Of op de hardnekki ge karikaturen die er door de jaren heen in zijn geslopen. Het congres Calvijn op Scherp gaat op Beeldenstorm", aldus de organisatie. Gerenommeerde sprekers zul len een poging wagen om goed scherp te krijgen welke visie Calvijn had op de maatschap pij. Sprekers zijn ondermeer mr. C.G. van der Staaij, prof. dr. J.J. Graafland, prof. Dr. A.L.Th. de Bruijne en dr. GJ. Buijs. Dagvoorzitter is Koert OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 18.30 uur ds. H. Lassche, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabe- trachting Heilig Avond maal. Eben-Haëzer: 9.30 uur geen dienst en 18.30 uur ds. G. Meuleman, nabe- trachting Heilig Avond maal - Herv. Gem. 9.45 uur ds. A. Belder, bediening Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. A. C. Baan, Bru- chem, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk lO.OOuurds. C. G. Kanten 18.30 uur br. H. van Dam - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. P Blok - Doopsge zinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink (Doopdienst) en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en I7.00uurds. E. de Mots, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. W. van Estrik en 18.00 uur dr. W. van Vlas- tuin. Katwijk aan Zee. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Hei lig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds, W. M. van der Lin den, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. A. W. Estié en 18.30 uur ds. C. G. Kant. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, Nieuwleusen, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur da. M. M. Kwant - Gen Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willem- sen, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. ten Brinke, Hardinx- veld-Giessendam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Schipper - Zieken huis: 14.30 uur ds. T. Ver duin. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Maas, v.m. bediening Hei lig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. van Wijk, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting en dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK-Herv.Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R. W. van Mourik, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom, v.m. bedie ning Heihg Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jon- gejan, v.m. voorbereiding HeiligAvondmaal-Exodus 10.00 uur ds. T. Verduin - Remonstrantse Gem. 10.00 uur dienst - CAMA Gem. 10.00 uur K. van Holten. MIDDELHARNIS - Herv. van Bekkum, adjunct-hoofd redacteur van het Nederlands Dagblad. De hoofdspreker, prof. dr. R.M. Britz komt speciaal van uit Zuid-Afrika naar Neder land voor dit congres. Hij zal spreken over de originele en Bijbelse kijk van Calvijn op markt, mens en maatschappij: 'Calvijn in contrast'. Dordrecht zal, als stad van de reformatie in Nederland, het decor vormen voor dit con gres. Bij de organisatie van het congres zijn betrokken: Mr. G. Groen van Prinstererstichting (Wetenschappelijk Instituut van de ChristenUnie); Guido de Brès-Stichting (Weten schappelijk Instituut voor de SGP); Instituut voor Reforma- tieonderzoek; ForumC; Chris tennetwerk gmv en de RMU (Reformatorisch Maatschappe lijke Unie). Aanmelden kan via info(® rmu.org. De kosten zijn voor het volledige programma, incl. tentoonstelling en lunch, €60,-; Middag- en avond programma (incl. dinerbuf fet) 40,-; Avondprogramma (vanaf 19.15 uur): 20,-; Stu denten: 50% korting (op ver toon van collegekaart). SOMMELSDIJK - Zater dag 20 juni zal de organist Paul Kieviet een concert verzorgen in de Hervorm de Kerk. Het programma zal uitsluitend muziek bevatten van de grote negentiende eeuwse com ponist Felix Mendelssohn- Bartholdy (1809-1847). Op 3 februari van dit jaar was het 200 jaar geleden dat Men delssohn werd geboren. In dit Mendelssohn-jaar zal in een serie van twee concerten aan dacht worden gegeven aan zijn orgelwerk: het is de bedoeling om zijn belangrijkste werken (de drie Preludia en Fuga's Opus 37 en de zes Sonates Opus 65) integraal uit te voe ren op het Meere-orgel. Daar naast wordt ook een beschei den keuze gemaakt uit zijn overige composities. Het programma dat Paul Kie viet hoopt uit te voeren is als volgt: 1. Sonate II in c kleine terts (Opus 65 nr. 2) 2. Preludium en Fuga II in G grote terts (Opus 37 nr 2) 3. Sonate III in A grote terts (Opus 65 nr. 3) 4. Choralvariationen 'Wie gross ist des All'machtgen Güte 5. Andante mit Variationen in D 6. Sonate IV in Bes grote terts (Opus 65 nr. 4) De organist zal tijdens het con cert de composities nader toe lichten. Het concert in de Hervorm de Kerk van Sommelsdijk op zaterdag 20 juni, begint om 20.00 uur en duurt ongeveer een uur De toegang is uw gift aan de uitgang. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Harkema, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur ds. J. L. Lingen en 14.45 uur ds. J. L. Lin gen (dienst voor mensen met een beperking) - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. Schip per - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. A. de Kruijf, Oud-Alblas en 18.00 uur ds. P J. Droog- ers. Werkendam - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer en 18.00 uur onbe kend - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. W. S. Mul oer. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Boers, Nieuw-Beijerland, bedie ning Heihg Avondmaal en 18.00 uur ds. M. van Koot- en, Scherpenisse, dankzeg ging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 15.00 uur student G. W. S. Mulder - Evange lie Gem. Flakkee 10.00 uur dhr H. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Minderhout, Nica ragua en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.00 uur ds. I. J. Bijlsma - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur ds. E. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur dr. PH. van Har ten, Ridderkerk, bediening HeiligAvondmaal en 18.00 uur kand. mr. J. Kooij, Barendrecht, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. van Westenbrugge (H.A.) en 18.00 uur ds. G. v. d. Dool. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Her steld Herv. Gem. 9.30 uur onbekend en 18.00 uur kand. W. Schinkelshoek, Krimpen aan de Lek - Geref. Kerk 9.30 uur ds. B. J. Oldenhuis en 18.00 uur ds. P C. Koster - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTR.A.^T - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. A. Snijder, bediening Heilig Avond maal. De planten in de gazons, bossen en beemden moeten zich de afgelopen dagen prima hebben gevoeld tijdens de regel matig vertroetelende en malse 'meiregentjes', of meer dan dat, want woensdagavond en donderdagnacht viel er beslist regen van betekenis. Dat was dan voorlopig wel even de laatste natte episode. Die paar royale emmers water per vierkante meter die er vie len op de Eilanden, hebben juni in ieder geval op de kaart gezet wat de neerslag betreft. Op veel plaatsen is de droogte nu toch wel voorbij en de meeste gewassen op de landerijen groeien als kool. De maand is ook bijna twee graden te koud verlopen tot dus ver en dat in een hele reeks met veel te warme en zonnige junimaanden.. Vooral op deze vrijdag moet de atmosfeer zienderogen gaan stabiliseren onder invloed van hoge drukuitstraling via Zuid west-Europa. Meer zon dus op vrijdag en in het weekeinde. Droog weer ook en merkbaar betere temperaturen zijn te verwachten. Temperaturen tot 21-22 graden zijn wel mogelijk bij ons in de loop van het weekeinde, zeker als de wind tijdelijk aflandig wordt (zuidoost) op zondag. Een langdurige en bestendige zomerperiode blijft echter voorlopig nog even uit. Er is later op zondag alweer een toe nemende buiendreiging vanuit België. Maandag lijken die buien er vrijwel zeker te gaan komen. In juni 2000 lukte dat ten voeten uit, langdurig zomerweer, met op Goeree-Overflakkee bijna 15 zomerse dagen op rij, dus dagen met tenminste 25 graden. Wie weet gaan we straks in de loop van de tweedejunihelft ook zulk fraai zomerweer beleven? Dan moet eerst die zuidwestelijke stroming in de bovenlucht verdwijnen, want vanuit die richting worden steeds storingen meegevoerd. Voor een gedegen zomerscenario is een stevige blokkade boven de Noordzee of Scandinavië noodzakelijk met oosten winden die warme en droge landlucht aanvoeren. In mei 2008 hadden we voor het laatst zo'n situatie, die toen de hele maand aanhield. De Engelse Met Office (Britse KNMI) mikt nog steeds op een fraaie zomer die aan de warme kant zou moeten gaan verlo pen en bovendien droog zou kunnen gaan uitpakken. weerman Mare Putto

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2