Topzwemmer geeft les bij zwemclub De Stelle Historische expositie in Bibliotheek 'Op de kaart zetten...' Nick Driebergen krijgt veel aandacht van Stellendamse zwemmers Dogfrisbee op Boerenmarkt Rommelmarkt De Keet Wandelmars rond Nieuwe-Tonge Samenwerking Huisartsen groep Brielle met Ziekenhuis Dirksland Opbrengst Anjeractie Ditjes Datjes gaat sluiten Havenhoofdse wandeltocht Bingo in de Victoriahal Straatspeel middag EIIAtlDEn-tllEUWS Shirt PAGINA 6 DINSDAG 9 JUNI 2009 De leden van zwemclub De Stelle poseren, met in hun midden zwemmer Nick Driebergen, die ook lesgaj in de rugslag (foto-inzet). STELLENDAM - Zaterdag voor Pinksteren was het een bijzon dere dag voor de zwemmers van zwemclub De Stelle. Binnen de muren van hun 'thuisbad', Het Zuiderdiep, werden ze in een aantal uren de fijne kneepjes van de rugslag bijgebracht door nie mand minder dan topzwemmer Nick Driebergen. Door Adri van der Laan De komst van de 21-jarige Nick Drie bergen was een cadeautje van de Koninklijke Nederlandse Zwembond (KNZB) ter gelegenheid van het veer tigjarigejubileum van de Stellendamse zwemclub. De Stellendammers waren heel ver guld met zijn komst; dat bleek wel uit de aanwezige leden die in groten getale waren opgekomen. Tijdens het eerste deel van zijn bezoek gaf Nick training aan de jongere leden van de C-pIoeg en in het tweede gedeel aan de zwemmers van de A- en B-ploeg. Tussen de bedrijven door was er alle ruimte om met de bekende zwemmer op de foto te gaan. Hiervan werd door de jongeren - en hun moeders...! - ruim gebruik gemaakt. De jonge veelbelov ende zwemmer heeft zich verdienstelijk gemaakt door in ver schillende internationale wedstrijden goede resultaten neer te zetten. Tij dens de' Olympische Spelen van vorig jaar deed hij mee in de afstanden 100 en 200 meter rugslag en eindigde in de middenmoot. Maai: hij heeft hiermee wel een grote ervaring opgedaan en hoopt bij de volgende spelen, in Lon den, weer van de partij te zijn. Het publiek was zaterdag niet uitgeno digd omdat de leiding van 'De Stelle' ervoor had gekozen dat het een 'feestje' alleen voor de leden zou zijn. Daarom had Nick Driebergen alle tijd om zich op een ontspannen wijze met de zwem- Foto's: Adn van der Laun mers bezig te houden. Op een vriende lijke en goed bij de jongeren aanslui tende manier wist hij de fijne kneepjes van de rugslag over te brengen. Nick Driebergen had ook zelf een cadeautje meegenomen. 'De Stelle' kreeg 'éen shirt overhandigd waarop de handtekeningen stonden van de Olympische zwemploeg en natuurlijk was Driebergen bereid om ook hand tekeningen uit te delen aan de Stellen- dainse zwemmers. Zie voor meer foto's website www.eilanden- nieuws.nl. MIDDELHARNIS-Afgelopen vrijdag 5 juni opende Dorien 't Jong van de Bibliotheek in Middelharnis een historische expositie. De tentoonstelling bestaat uit schilderijen, pren ten, en kaarten, aangevuld met een vitrinekastje waarin karak teristieke kleine voorwerpen van de vier dorpen die nu de gemeente Middelharnis vor- mgn. De expositie is samenge steld door de Stadse historicus en publicist Harry Goosens. Hij verzamelt al sinds jaar en dag grote en kleine historische voorwerpen. Tijdens de ope ning bood de samensteller een van de aanwezigen in 'bruik leen' een houten makelaar (dakversiering) aan. Hiermee symboliserend dat het overgro te deel van de tentoongestelde voorwerpen in bruikleen zijn verkregen. Daarna werd door vier aanwezigen, verdeeld over de dorpen Middelhar nis, Sommelsdijk en Stad aan 't HaiingNÜel de vitrinekast onthuld. Uit Nieuwe-Tonge was er op dat moment nie mand aanwezig. In de vitrine bevinden zich voorwerpen, variërend van een deel van de desbetreffende makelaar (er zijn twee identieke) tot glazen over de tentoonstelling FLUZI in 1964 en porselein m.b.t. de Diaconale Stichting-Elizabeth te Nieuwe-Tonge die aan de grondslag lag van het 'eerste ziekenzaaltje' op het eiland. De schilderijen, pentekeningen en andere afbeeldingen geven een beeld van het verleden van het eiland. Het kroonjuweel is een schilderij waarop de aankomst van de boot op het havenhoofd van Middelharnis is weergege ven. De expositie is tot nadere aankondiging te bezoeken tij dens de openingsuren van de bibliotheek aan het Kerkepad te Middelharnis. Foto: Adri van der Laan LANGSTRAAT - Op zater dag 20 juni van 10.00-15.00 uur organiseert belangenver eniging Langstraat een rom melmarkt in en nabij de Keet, Beatrixstraat 22 te Langstraat. De opbrengst is bestemd voor het onderhoud van De Keet. Heeft u nog overtollig speel goed of huisraad op zolder of in de schuur staan? Bijna alles is welkom, behalve meubels, kleding en computer, audio- en videoapparatuur U kunt het brengen op zaterdag 16 mei van 15.00-17.30 uur en op vrijdagavond 19 juni van 19.00-21.30 uur Of bel even naar Simone van den Bos (06 22832797) of Jeanet Leroy (632846). Op vrijdag 12 juni om 18.30 uur start de wandelmars van Nieuwe-Tonge. Er kunnen drie afstanden worden gelopen: 5, 10 of 15 km. De routes starten .en eindigen bij Ons Dorpshuis, Rorteweegje 14, en voeren u door en rond de natuur van Xieuwe-Tonge. Bij terugkomst ttorden de deelnemers getrak teerd op een verfrissing en krij gen ze een medaille uitgereikt als ze alle stempelposten heb ben bezocht. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur bij Ons Dorps huis. Deelname kost 2. .^v^^^u. www.brilcentrunil<euvelaocnl Jandpod 56-Middelharnis-lelefiion (0187) 48 34 37 De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 103. Middelharnis, (0187) 48 27 84 (v^w.hetbiniienhuisiniddelhaniis.nl De Huisartsengroep Brielle gaat binnenkort in Brielle samenwerken met Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis te Dirksland. Rond november 2010 gaat een aantal huisart sen, specialisten en andere zorgverleners samen onder één dak in het nieuw te bou wen Medisch Centrum in de wijk Nieuwland te Brielle. De plannen voor de bouw van het nieuwe Medisch Centrum zijn ontwikkeld door de Huis artsengroep Brielle. Zij streeft daarbij naar samenwerking met andere medische dienst verleners. Het doel is om de inwoners van Brielle en omge ving hoogwaardige zorg te bie den met maximale faciliteiten. Het Van Weel-Bethesda Zie kenhuis in Dirksland wil inves teren in diagnostische facilitei ten in Brielle en specialistische hulp dicht bij huis aanbieden. De visie van het ziekenhuis sluit goed aan bij de visie van de Huisartsengroep Brielle. Huisartsen en medisch specia listen tezamen verwachten nog betere zorg te bieden, onder meer aan mensen met chroni sche ziekten zoals suikerziekte, luchtwegaandoeningen en hartfalen. Voor deze mensen is regelmatige controle en goede begeleiding heel belangrijk. Dit kan nu dichter bij huis - in de eigen gemeente - plaats vinden. Omwonenden van de nieuwbouwlocatie ontvangen binnenkort een uitnodiging voor een informatieavond over het te realiseren Medisch Cen trum in hun wijk. DIRKSLAND - In de gemeen te Dirksland heeft de Anjercol lecte weer plaatsgevonden. Door leden van muziekvereni ging Amicitia, zangvereniging Sursum Corda, zangvereni ging Excelsior en gymnastiek vereniging Kwiek is huis-aan- huis gecollecteerd. Dit heeft 1.449,98 opgebracht. DIRKSLAND - Met pijn in het hart heeft eigenaresse Marian ne van den Nieuwendijk beslo ten te gaan stoppen met haar winkeltje in woonaccessoires en cadeauartikelen, aan de Voor straat te Dirksland. Bijna 7 jaar heeft zij met veel plezier haar winkeltje gedreven. "De laatste tijd is het echter te rustig en heeft het geen zin meer om nog door te gaan", aldus Marianne. Of het te maken heeft met de kredietcrisis kan zij niet zeg gen. Natuurlijk gaat het veelal om luxe artikelen. "Die vallen in moeilijkere tijden natuurlijk het eerst afin het uitgavenbud- get", aldus Marianne. Ook zijn er de afgelopen jaren grote winkelbedrijven begonnen om bepaalde (trend)artikelen snel na. te maken en tegen veel lagere prijzen aan te bieden. Duidelijk is in ieder geval dat klanten de weg naar haar win keltje niet meer zo snel konden vinden. Dat vindt zij uiteraard jammer Marianne wil ieder een, speciaal haar vaste klan ten, bedanken voor de klandi zie in de afgelopen 7 jaar. Vanaf deze week is de uitver koop gestart met hoge kortin gen, want alles moet natuurlijk weg. In principe is de winkel nog open tot de zomervakan tie, uiterlijk tot 11 juli a.s. Of alles moet al snel zijn uitver kocht, dan zal definitieve slui ting eerder een feit zijn. Mensen die nog een cadeau bon hebben zullen er snel bij moeten zijn. Hoe vervelend zij het ook vindt: Bonnen kunnen na sluitingsdatum vanzelf niet meer worden verzilverd. Via diverse media hoopt Marianne deze mensen in ieder geval nog op tijd te kunnen bereiken zodat de cadeaubon niet verlo ren gaat. Ditjes en Datjes is tot uiterlijk 11 juU geopend op donderdag en vrijdag van 9.30-11.30 uur en van 13.00-17.00 uur en op zaterdag van 9.30-14.30 uur Op overige dagen gesloten. MIDDELHARNIS - Op zater dag 20 juni zal er vanaf 9.30 uur weer een grote Boeren markt worden gehouden op het terrein van de Prins Mau- ritsschool te Middelharnis. In totaal zullen er zo'n 40 kramen staan. Naast een grote rommel markt is er van alles te doen en te koop. Kinderen kunnen knutselen, er is een uitgebreide catering- hoek, er zijn boeken, kleding, banket, kaas, nieuwe haring en versgebakken vis, bloemen. planten, nieuwe fietsen, voor een scherpe actieprijs worden portretfoto's gemaakt door een professionele fotograaf, op de veiling worden per opbod arti kelen verkocht. Ook zal deze dag vier keer een demonstra tie dogfrisbee gegeven, een demonstratie van welke kun sten een man, een hond en een frisbee met elkaar kunnen maken. De opbrengst van de dag is t.b.v. het bouwfonds van de Geref Gemeente te Middel harnis. GOEDEREEDE-HA- VENHOOFD - Onder het motto 'De paden op, de lanen in' organiseert de Eben-Haëzerschool te Goedereede-Haven- hoofd ook deze zomer weer een wandehocht. De tocht voert de wan delaar langs de mooie plekjes van de kop van Goeree-Overflakkee. U kunt kiezen uit twee rou tes, variërend van ongeveer 5 en 10 kmAan het eind van de tocht ontvangt u na inle vering van uw startkaart een presentje. Er is dan tevens gelegenheid om een kopje koffie of iets fris te drinken. Voor de kinderen is er een grabbelton aanwezig. De wandeltocht vindt plaats op woensdag 17 juni 2009. Inschrijven kan vanaf 18.00 uur, de start is om 18.30 uur vanaf Blauwe Distelstraat 31 te Goedereede-Haven- hoofd. Deelname kost 1,50 voor kinderen t/m 12 jaar en 2,50 vanaf 13 jaar. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 11 juni een bingo avond in de Victoriahal, Phi- lipshooljesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. SOMMELSIDJK - "Woensdag 10 juni a.s. is er een Straat speelmiddag bij Vereniging Wijkgroep de Zwaluw aan de Sperwer te Sommelsdijk, geor ganiseerd in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland. De middag is voor kinderen van 4 t/m 12 jaar en duurt van 13.30-16.00 uur Er zullen spelletjes worden gedaan en geknutseld. Deelname is gratis. Het is wei raadzaam om oude kleren aan te doen. Inschrijven kan 10 juni op het speelterrein achter De Zwaluw. STAD AAN 'T HARING VLIET - Natuurlijk Goe- ree Overflakkee, onder deel van Sociëteit Rethori- ca, werkt het liefst samen met andere organisaties op het eiland en kiest dit jaar voor het motto 'op de kaart zetten...', met een knipoog naar 'Op de kaart' van de Open Monu mentendag. Onder deze noemer kan men veel rond cultuur en ons land schap aan de bevolking aanbieden. Op 12 sep tember vindt er weer een grote manifestatie plaats op het erf van Hein Mijs, in samenwerking met de Open Monumentendag en Groei en Bloei. Maar op 19 juni wordt ook al een kleinschalige bijeenkomst gehouden op de boerderij van Leen Soldaat, Zeedijk 43 te Stad aan 't Haring vliet, en op 25 juli is er een fietstocht langs boer derijen in Sommelsdijk. Op de avond op de boerderij van Soldaat, met maximaal 40 deelnemers, wil de organi satie vooral mensen trekken die normaal niet naar evene menten gaan; dit middels een combinatie van voorlichting over de landbouw en culturele activiteiten van amateurs op Goeree-Overflakkee. Op het erf en in de prachtige oude schuur, die op de ver lichte boerderij-route zoveel bezoekers heeft getrokken, wordt een gevarieerd pro gramma geboden waarbij de bezoekers actief zullen wor den betrokken. De start is om 17.00 uur met een verhaal van verhalenvertelster Corrie Huijer. Daarna kan, onder de klanken van accordeonorkestje Balgg de fototentoonstelling van Wilma Schrier worden bekeken en de schilderijen van koeien van Soldaat, door ama teurs gemaakt. Om 17.45 uur begint een 'stik- zakmaaltijd'. Vroeger namen de arbeiders op het land hun eten in een stikzak mee en aten dat gezamenlijk op en ruilden daarbij ook onderling. Bezoekers worden dan ook gevraagd iets lekkers, liefst een streekproduct of iets uit eigen tuin, of een oud recept mee te nemen en dat met elkaar uit te wisselen. Voor de mensen die daar geen zin in of tijd voor hebben is er zelf gemaakte soep en brood met o.a. boerenkaas en zo moge lijk aardbeien toe. Na het eten draagt verhalenverteller Wim van Ham iets voor, laat dichter Aart Dorsman iets horen uit eigen werk en begeleidt zan geres "Vvette Philippa zichzelf op de piano. De avond wordt afgesloten met een powerpointpresenta- tie van Vincent Coolbergen en Elizabeth Soldaat over de land bouw; ook zullen ze vragen beantwoorden van de aanwe zigen, bijvoorbeeld waarom de pootbedden tegenwoordig zo mooi recht zijn, suikerbieten belangrijk zijn voor het milieu en bloeiende akkerranden ervoor zorgen dat boeren min der gif hoeven te gebruiken. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Herman Maas, Molendijk 4, 3243 AM Stad aan 't Haringvliet, tel. 611972, e-mail hermaiigreet^hetnet. nl. De entree kost 4,50 p.p.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6