Molendijk Oude-Tonge krijgt acht starterwoningen EIIAnDEtl-IHEUWS Gratis proef lessen bij Sempre Crescendo Jaarlijkse wedstrijd PSV De Sasruiters weer succesvol EIIAt1D^.niEIJW5 MIDDELHARNIS - Het zit erop! 'n Zucht van verlichting voor veel leerlingen uit de eindexa menklassen van het voortgezet onderwijs, toen ze afgelopen woensdagmiddag hun pen neerlegden nadat ze hun laatste examens hadden gemaakt. Vond een aantal leerlingen - niet allemaal, zo bleek bij navraag - examen doen best al spannend, een beduidend groter aantal kandidaten vindt de nu aangebroken twee weken wachten op de uitslag véél spannender. Afgelopen woensdagmiddag, rond de laatste examens, namen we even een kijkje op de Prins Maurits scholengemeenschap te Mid- delharnis. Koen van Dijk Nienke Grootenboer Willemijn de Bruin Imke de Ruiter Jeroen Lugtenburg OUDE-TONGE - Na goed overleg met de gemeente Oostflakkee, zowel op bestuurlijk- als op amb telijk niveau inzake de bouwmogelijkheden, is aan Z-Wonen te Middel harnis opdracht verstrekt om een ontwerp te maken voor acht starterwoningen met bergingen en 4 gara geboxen op de locatie van de voormalige sportzaak van Damen aan de Molen dijk te Oude-Tonge. PAGINA 2 DINSDAG 9 JUNI 2009 Het eindexamen zit eroo! Tekst en foto's: Hans Villerius Zij lijkt er best zin in te hebben! De ingang aan het grote schoolplein die normaal gesproken voor de leerlingen open staat, was nu op slot. Ze moesten via een andere route naar binnen. En meteen al kwam je de waarschuwingen tegen; 'Stilte! Examen'. Deze werden afgenomen in de aula van de school. En langs de route daar naartoe niets dan houten schotten die her- riemakende leerlingen wat op afstand moesten houden. En ook daarop weer: 'Stilte! Examen'. Voor de laatste keer dromden de kandidaten de aula binnen en namen ze plaats achter hun tafeltjes. Een fles 'examenwater', een pakje sap en soms wat andere versnaperingen erbij, om de inwendige mens te verster ken. Terwijl de examenbe geleiders - waaronder ook bekende gezichten van enkele oud-docenten - tafeltje voor tafeltje de examens uitdeel den, was het nog een gekakel van jewelste. Tegen half twee, dus bijna tijd om te gaan beginnen, vraagt één van de begeleiders stilte. Om eerst een stukje uit de Bijbel te lezen en te bidden of God ook deze middag helpen wil. Doen de leerlingen altijd zo eerbiedig mee als er gebe den wordt, of voelen ze onder de gegeven omstandigheden duidelijker dat ze dit nodig hebben? Nee, aan de zijkant zitten en er toch twee die dit allemaal niet zo veel lijkt te schelen. De één achterstevo ren, de ander voorover han gend, zitten ze druk gebarend te gekken met elkaar. Na het 'amen' moet formeel nog wor den gewacht tot het exacte tijdstip van half twee, en kun nen de leerlingen aan de slag. Voor de Havo 5 leerlingen wachtte het examen Engels nog. En voor de VWO-leerlin- gen Frans. Een enkele leerling zie je het hoofd strak kantelen en, de hals strekkend, flink door de nek wrijven. Spannin gen. Niet al te lange tijd later heerst er opperste concentra tie. Het examen is begonnen. Tegen dat de üjd verstreken is, uiterlijk vier uur, zijn al heel wat leerlingen klaar. Ze mogen alleen nog niet weg, want er moet nog een groeps foto worden gemaakt. Ze blij ven dus nog rondhangen, bij de kapstokken. We vragen enkele leerlingen hoe ze 't vonden, examen doen. Onder andere Koen van Dijk (17) uit Sommelsdijk (Havo 5). Steevast was hij 't die als eerste klaar was en de exa menzaal verliet. Alleen van daag niet. Toch wat lastiger dus, deze laatste keer. Hoe vond je 't, om examen te doen'? "Heel spannend", bekende hij. Of hij 'een beetje' ver wachting heeft voor de uit slag? "IVIwa..., nou..., we zul len 't af moeten wachten". Maar z'n gezicht lijkt niet al té hoge verwachtingen te ver raden. Wat hij na de uitslag - hóe die ook uitpakt - gaat doen? "In ieder geval hier niet blijven!" is het pertinen te antwoord. "Nee, absoluut niet! Misschien wel verder leren, maar dan meer doelge richt. Dan weet je waarvoor datje 't doet..." Nienke Grootenboer (17) uit Dirksland zag niet echt tegen haar (Havo-)examen op. "Alleen de laatste vijf minuten voordat 't begon". Was 't moei lijk, over de hele linie genomen? "Nou nee, het viel wel mee. Alleen M O vond ik niet makkelijk, maar daar ben ik niet zo goed in". Ook het laat ste examen vond ze wel gaan. Maar toch is ze blij dat 't er nu Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericiiten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-vertfoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zij'n bij voomitbetaling en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Vlak voor het laatste examen, opnieuw spannend. op zit. En verder? "Haha, ik ga eerst lekker 'n paar dagen met m'n vriendin weg, naar Leiden!" Alvast op de universi teit kijken? "Nee! Winkelen en zo..." Willemijn de Bruin (16) uit (ioltgensplaat reageert ook wel opgelucht nu 't er voor haar op zit. Ze kan niet zeg gen dat ze het Havo-examen zo makkelijk vond. "De oefen examens waren veel makkelij ker". Met name M O vond ze pittig. "Vooral de vragen zelf waren moeilijk, die leken wel puzzels op zich". Maar toch heeft ze er wel moed op dat er voor haar een gunstige examenuitslag volgt. Imke de Ruiter (18) komt ook uit Dirksland, hij deed VWO examen. Voor hem dus woens dagmiddag geen Engels, maar Frans examen. Imke vond 't hele examen best meeval- De examens worden uitgedeeld. len, alleen de beschikbare tijd vond hij niet altijd even royaal. Waren de VWO oefenexamens ook makkelijker dan het echte exa men? "Hm, weet ik niet. Ik heb er niet zo veel gemaakt, maar ik heb gewoon de stof steeds goed doorgenomen." Goede moed op de uitkomst? 'Ja hoor, best wel". En daarna? "Hierna ga ik naar de Marine", en daar heeft 'ie best zin in. We liepen nóg 'n Dirkslan- der tegen het lijf, de 17-jari- ge Jeroen Lugtenburg. Voor herfi was het Havo examen geen nieuwtje: vorig jaar deed 'ie ook examen maar redde 't toen niet gered, "'t Is nu voor de tweede keer dat ik examen heb gedaan en dat maakt 't toch wel extra spannend". Vond je 't niet makkelijker, nu je hel leerjaar en examen voor 'n tweede keer hebt gehad? "Nou, nee, niet echt hoor. 't Zul len opnieuw twee spannende weken worden om op de uit slag te wachten..." En daar zullen zijn 'lotgeno ten', de mede-examenkandi daten, het wel hartelijk mee eens zijn! De datum waarop de uitslag bekend gemaakt wordt is donderdag 18 juni voor Havo en VWO en voor de overigen een dag eerder. Nienke en Willemijn. Geconcentreerd. Krassende pennen. Imke (l.) en Jeroen. MIDDELHARNIS - Ook dit jaar biedt Muziekschool Goe ree-Overflakkee, in samen werking met Muziekvereni ging Sempre Crescendo, weer gratis proeflessen aangebo den. Lijkt het je leuk om een blaas- of slagwerkinstrument te leren bespelen en in een orkest mee te gaan spelen, dan kun je jezelf nu aanmelden voor gratis deelname aan de proeflessen. De lessen worden door professionele docenten van de muziekschool gegeven en het instrument waarop je zou willen spelen, wordt gratis beschikbaar gesteld door Sem pre Crescendo. Wil je graag samen met je vriendje of vrien dinnetje komen, dan kan dat natuurlijk ook. De proeflessen voor blaasin strumenten worden gegeven op de woensdagmiddagen 24 juni, 1 juli en 8 juli van 15.15 uur tot 16.00 uur. De slagwer klessen zijn op maandag 22 en 29 juni en 6 juli van 19.00-uur tot 19.45 uur. Alle lessen wor den gegeven in muziekgebouw De Notenkraker van Sempre Crescendo, Juliana van Stol- berglaan 15-17 te Middelhar nis. Als je na de proeflessen geïn teresseerd bent om een instru ment te bespelen of je blijkt muzikaal talent te hebben, dan kun je na de schoolvakantie beginnen met het nemen van lessen, ook weer van de pro fessionele docenten van de Muziekschool. Je wordt dan lid van Sempre Crescendo' en ontvangt het instrument waarop je wilt gaan spelen in bruikleen. Daarnaast ga je al snel meedoen met alle muzika le en leerzame activiteiten die voor de jeugd van Sempre met regelmaat georganiseerd wor- SOMMELSDIJK - Op het terrein van de familie Jon- geneel te Sommelsdijk werd afgelopen weekend de Jaar lijkse wedstrijd van PSV de Sasruiters gehouden. Door de vele inschrijvingen waren dit keer zes ringen uitgezet. Net als voorgaande jaren organi seerde de vereniging naast de dressuurwedstrijd voor start kaarthouders van de KNHS tevens een onderlinge dres suurwedstrijd. Ruiters en ama zones kunnen op deze wijze kennis maken met de wed strijdsport en recreatieruiters kunnen hun dressuurvaardig- heid meten. Uiteraard werd ook aan de 'kleintjes' gedacht door het organiseren diverse ponyspelletjes. Met een eerste en tweede prijs (en het hoog ste aantal punten) was Bianca Doornhein met haar Friese merrie Elske de best gaande combinatie deze dag en wist ze hiermee de 'dagprijs' in han den te krijgen. den. De ervaring leert dat je ongeveer na een jaar les kunt gaan meespelen in het leerlin- genorkest, dat regelmatig con certen geeft, vaak in combina tie met een leuke activiteit. Muziek maken bij Sempre Crescendo is behalve leerzaam en educatief ook een vorm van ontspanning en is vooral ook goed voor de algemene ontwikkeling en muzikale vor ming. Lijkt het je wat, meld je dan vóór 18 juni aan bij Tanja Mijnders, tel. 0187 485021 of 06 51990075, of bij het Diek- huus, tel. 0187-482400. Het project bestaat uit twee achter elkaar gelegen bouw blokken van elk vier woningen met een eigen zadeldak. Alle woningen hebben een woon laag op dijkniveau, bestaande uit een entree, een keuken en woonkamer. De achter gelegen woningen hebben een balkon. Op de verdieping bevinden zich de slaapvertrekken en de badkamer. I.v.m. het aanwe zige dijktalud was het mogelijk om onder de vier achtergele gen woningen vier garages te situeren en acht bergingen. En achter de bebouwing zal par keerruimte worden aangelegd voor acht auto's. Het ontwerp is een inspiratie op een vroege re bouwperiode. Kenmerkend is het individuele karakter van de woning als gevolg van ver schillend materiaalgebruik, UeursteUing en authentieke details. De verkoop van de woningen en garages is in han den van Kees Dörr Makelaar dij. Het project, waarvan bij gaand enkele artists impressi ons, zal gebouwd worden door aannemingsbedrijf Mackloet b.v. te Oude-Tonge.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2