Staatssecretaris neemt versterkte zeedijk Flaauwe Werk feestelijk in gebruik Raden veranderen bij besluitvorming niet van standpunt inzake bestuurlijke toekomst Goeree-Overflakkee E A^v\ 1 Na 41 jaar zit de laatste klus voor verhuizer Ko HoUeman er op '^"■il WEERBERICHT van FLAKKEE Adviescommissie Schutte kan aan de slag gHEWn tiomeeteniflit 82e jaargang Nr. 7818 Vrijdag 5 juni 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag OUDDORP - Nadat staatssecretaris Tineke Hui- zinga-Heringa op 5 september 2007 de starthan- deling gaf voor het grootse project Versterking zeedijk Flaauwe Werk, was vorige week vrijdag opnieuw aan haar de eer om de voltooiing te bekrachtiging van dit enorme karwei. Voor de 'her- ingebruikname' van het Flaauwe Werk was dan ook een feestelijk programma samengesteld, waarbij vele genodigden van allerlei betrokken partijen te gast waren, onder welke Rijkswaterstaat, provin cie Zuid-Holland, Waterschap Hollandse Delta en gemeente Goedereede. Kwaliteitsimpuls Niet stilzitten Showcase GOEREE-OVERFLAKKEE - Burgemeesters, secretarissen en griffiers hebben het geprobeerd, maar hun gezamenlijke inspanning leidde er niet toe een eensluidend voorstel aan de vier gemeen teraden te doen om te kiezen voor één van de twee modellen, omschreven in het rapport van de com missie Schutte over de bestuurlijke toekomst van Goeree-Overflakkee. Ook de raden kwamen er in hun onderlinge contacten niet uit. Dat alles leid de er toe dat afgelopen woensdagavond het aan de vier gemeenteraden was om zich, afzonderlijk maar gelijktijdig, uit te spreken naar welk model de voorkeur uitgaat. De eindstreep in de eerste fase met besluitvorming in de vier gemeenteraden. Op tafel dus het samenwerkingsmodel met verregaan de overdracht van taken en bevoegdheden aan een samenwerkingsorgaan, inclusief de vorming van één ambtelijke organisatie, óf het fusiemodel waar bij de gemeenten Dirksland, Goedereede, Middel- harnis en Oostflakkee in 2012 worden samenge voegd. Nauwelijks gewijzigd Vervolgtraject Streekmuseum morgen dicht Fietspuzzel- tocht Groeps- springwedstrij d Samenzang- avond ■»rr 11 Door Hans Villerius BiirgcMiccfstcr Ger van de Vel- <U'-(lc VViklc van de gemeente (iocdereede lieelle de grote .schare genodigden welkom, in strandpaviljoen 'Paal lü' aan het Westerdiiinpad, en ze bekende "bij/onder verheugd" Ie zijn "dat deze zwakke scha kel in de Nederlandse kust en op de Kop van Goeree dehni- lii'f lol het verleden behoort". Grole waardering sprak ze uil voor alle belrokken partners in licl hele projecl. "Dooi het iniensiel .samenwerken is er een win/win situatie ontstaan, waarbij voor de gemeente Goe dereede een lang gekoesteide wens in vervulling gaat. In eerste instantie niet betrekking tot de veiliglieid van dit stuk dijk. Maar ook omdat extra loeiisti.sche en recreatieve voorzieningen in de uitvoering zijn meegenomen". Zo zijn er onderaan de dijk een nieuw licts|)ad en een ruiterpad tus sen hel VVesterduinpad en de parkeerplaats bij de Noordweg aangelegd, een strook natte natuur van veertien meter breed die aansluit op het gebied langs de Langedijk, en vier vernieuwde en beter toe gankelijke strandopgangen, ieder voorzien van een iiit- kijkplateau. "Ken stuk kwali teitsverbetering die een grote meerwaarde vormen voor dil project", zo jubelde de burge meester. "Deze kwaliteitsim puls zal ervoor zorgen dat het strand van Oticldorp met zijn in 2007 behaald predicaal 'Beste badplaats van Nederland' nóg meer glans zal krijgen en aan die waardering extra cachet geelt. Een uniek stukje kust. Zonder elkaar waren we zo ver niet gekomen." Ze verzekerde ook dat tie gemeente Goedereede nu niel stil gaat zitten, maar hard bezig is met de voorbereiding van het verbetering van het strand ter hoogte van 'Paal 10' en de reddingposi van de Ouddorpse Reddingbrigade. Door steeds wisselende stro mingen in de zee aldaar, ont staan er muien langs de kust waarin veel slib achterbii|tl. De .gemeente gaat dit zo snel mogelijk aanpakken door deze nuiien dicht te schuiven, zo liet de burgemeester weten. "Op die manier wordt het strand gestabiliseerd, waardoor het gebruik weer optimaal kan zijn en we weer een superstrand hebben". Het is de bedoeling om dit karwei voor hel badsei zoen gereed te hebben. Daarnaast zijn de gemeente en het waterschap een tracé- studie aan hel maken om het (ietspadennetwerk verder te optimaliseren, met als doel het doortiekken ervan lot aan de vuurtoren. Ook prees re de particuliere initiatie ven, zoals de realisering van een 'elkweervoorziening' incl. hotelaccommodatie onder de Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.nl Met dl' niil/iiilliiig van tie gerleiiJiziiil was de ingehrinkname van de versterkte zeedijk van Het Flaatme Werk een feit. Vl.n.r: de heer Kleij, burgemeester Van de Velde en staatssecretaris Hu naam 'Ouddorp Duin', dat de burgemeester vanuit de Eco2 gedachte en energieneutra- liteit een "voorbeeldproject" noemde, "niet alleen voor de gemeente Goedereede, maar ook een icoon voor de hele Nederlandse kust". Ze maakte van de gelegenheid dan ook gebruik om provincie, water schap en anderen op te roepen dit project te steuiren. Gedeputeerde van de provin cie Zuid-Holland mevrouw Lenie Dwarshtiis-van de Beek had deze middag aanwezig geweest, maar wegens ziekte werd zij vervangen door pro grammadirecteur van de pro vincie de heer Kleij. Ook hij sprak zijn verheuging uit over het behaalde resultaat en de wijze hoe dit hier tot stand gekomen is. "De laatste inzich ten in de ontwikkelingen rond klimaatveranderingen zeespie gelstijging zijn in de uitvoering van het totale plan meegeno men, waarmee we een robuust antwoord hebben gegeven om de zee de komende 50 jaar te kunnen weerstaan". Kleij benadrukte bij dit alles het belang van niet te gaan zitten wachten op plannen en goede ideeën, maar om te komen tot een daadkrachtige aanpak. Natuur en recreatieve izinga. Foto: Hans ïllleriiis voorzieningen zijn hier op ver rassende wijze samengegaan. Wat dat betreft is Ouddorp een showcase voor de hele Neder landse kust. Hier gebeurt 't, in één van de mooiste gebieden van de provincie!" Lees verder op pag. 10: 'Ingebruikname Flaauwe Werk' MIDDELHARNIS - Vori ge week vrijdag was het de laatste officiële werkdag voor verhuizer Ko HoUe man van Flakkee Verhui zingen. Eenenveertig jaar lang is hij aan het bedrijf verbonden geweest. Eerst bij Flakkee Expresse, de bodedienst, en de laatste twin tig jaar als verhuizer bij Flak kee Verhuizingen. Vrijdag was het de laatste klus in dienst van het Middelharnisse bedrijf, omdat hij aan zijn prepensioen begon. Vooral die laatste klus, een verhuizing van Nieuwe- Tonge naar het nieuwe Han de Lignieplein in Herkingen, w.is een makkie voor hem: prach tig weer en veel gemak van de hulpmiddelen waarmee de moderne verhuizer is uitge rust. De omstancügheden kun nen zeker wel eens moeilij ker zijn; als de huizen lastig te bereiken zijn, of als men - zoals in hel verleden - niet de moderne middelen tot zijn beschikking heeft. Ko heelt dus een leven van veel sjouw werk achter de rtig. Dat begon al bij de bodedienst, waar 's ochtends vroeg eerst de pak ketten moesten worden gesor teerd, geladen en later wor den bezorgd, "leder pakketje kwam vele keren op een dag in mijn handen", zo verzekert Ko Holleman. Op de foto is de scheidende verhuizer met zijn 'laatste' vrachtje in de weer. Tfk^l en fiita: Attn i>an der Ijnnt Door Jaap Ruizeveld Vooraf was bekend dat de VVD-fractie eilandelijk al een standpunt had bepaald vóór het fusiemodel en dat alleen in de gemeente Goedereede er een directe raadpleging van de bevolking was geweest, in de vorm van een schriftelijke enquête. Ruim 61 procent van de kiesgerechtigden stuurde daar een geldige stemkeuze terug. Daarvan koos bijna 90 procent vóór het .samenwer kingsmodel, met zelfstandig heid van de eigen gemeente Goedereede. Afzonderlijk vergaderend, werd het verwachtingspatroon rond de uitslag nauwelijks gewijzigd. De raad van Dirks land was er in 20 minuten al uit. Unaniem vóór het fusie model, door een aantal fracties bestempeld dat er geen andere oplossing is. Oostflakkee pre senteerde ook deze eenheid, zij het dat de fractie VLO node meeging met het fusiemodel. In Middelharnis koos alleen ABB voor het samenwerkings model. De overige fracties kozen voor het fusiemodel. "Dat wij ronduit achter fusie staan is ongenuanceerd", stel de SGP-er Van Dam, maar we zien dit model wel als de beste aanpak voor onze burgers. Goedereede tenslotte bleef met de fracties SGP, CU, PvdA en VGB emotioneel en onwrik baar staan achter het samen werkingsmodel en behoud van gemeentelijke zelfstandig heid. Deze partijen vonden hun standpunt en besluit extra ondersteund door de uitslag van de bevolkingsraadpleging via de schriftelijke enquête. VVD en verrassend ook CDA in Goedereede motiveerden hun steun aan het fusiemodel. Voor de lokale raadsverslagen zie elders in deze krant. De commissie Schutte ver wacht voor 15 juni de besluit vormende standpunten van de vier gemeenten te ont vangen, zodat de commissie direct daarna haar eindadvies aan Gedeputeerde Staten kan geven. Schutte heeft aangege ven te bepleiten dat GS voor de zomer een standpunt inneemt over de toekomst van het lokaal bestuur op het eiland, zodat de gewenste helderheid kan ont staan voorburgers, maatschap pelijke organisaties, bedrijfsle ven, bestuurders en ambtena ren op Goeree-Overflakkee. In het traject dat daarna volgt, zullen provinciale staten zich over het GS-voorstel buigen. Ook de Tweede Kamer komt aan zet zodat het proces nog veel markeerpunten kent. SOMMELSDIJK - Streekmu seum Goeree-Overflakkee, gevesdgd aan de Kerkstraat te Sommelsdijk, is morgen, zaterdag 6 juni de gehele dag gesloten. LANGSTRAAT - Op zaterdag 27 juni organiseert de stuur groep Ned. Herv. kerk Lang straat voor de 11e maal een fietspuzzeltocht door het land schap van Goeree-Overflakkee. De afstand bedraagt ongeveer 25 km. De start is tussen 9.15 en 9.30 uur vanaf de Her vormde Kerk te Langstraat. De terugkomst wordt verwacht rond 12.00 uur. Halverwege is er een pauze met koffie, thee of frisdrank. Bij terugkomst wordt bij het kerkgebouw een broodmaaltijd met soep en broodjes gebruikt. Deelname aan de tocht kost 5 p.p., met een maximum van 15 per gezin. DIRKSLAND - Zaterdag 6 juni van 8.30 tot 12.00 uur zal er in sporthal De Gooye Dirks land een groepsspringwed- strijd gehouden worden. Hier aan zullen vijf gymverenigin- gen van Goeree-Overflakkee meedoen, nl. Kwiek, Sparta, de Kriekel, Olympia/Sparta, Ona en Olympia. Er wordt gesprongen op de lange mat, de minitrampoline en de kast met plank. De organisatie is in handen van Olympia en Ona. STELLENDAM - De Hersteld Hervormde Gemeente van Stel- lendam organiseert zaterdag 13 juni een samenzangavond met medewerking van Chr. Mannenkoor Door eendracht Verbonden. De meditatie zal worden verzorgd door Ds. C. Oorschot. De avond begint om 19.00 uur en wordt gehouden in de Bethelkerk, Voorstraat 69 te Stellendam. 1^, rf-. - Gebaiikt was nog nooit zo nieuw. OnttM; 't Wj wwCÏ-decifc' ki^ft 0:*oi! oa wwvr.opeinieuwsjy Pt Mnve <,\>!Mk w we <«<Jwte Knóps BV - Langcwcg Ï13 - 324$ KG -Som>neMijl< - 0187 476767 Atktfdoos BV Ktowtwweg 2 4317 AL - KoonJaouw0111 tó1ï47

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1