Kindercentrum uitgebreid WWZ-concerten viert tienjarig jubileum met twee concerten ChristenUnie/SGP op weg naar de Europese verkiezingen KNRM Samenwerking ja, Superstaat Nee Urker visserskoor 'Crescendo' zingt in Dirksland 13 juni Project Dorcas Hulp Drukte voor beide stations EIIAtlDBI-tllEUWS OUDDORP - Op donderdag 28 mei kwam op verzoek van de gtzamenlijke kiesverenigingen van de Christen- Unie/SGP Europarlementslid en kandidaat voor de ver kiezingen van 4 juii a.s., dhr. B. Belder naar Ouddorp om de inwoners van Goeree-Overflakkee warm te krij gen voor een Euro-realistisch geluid in Europa. Onder het thema 'Samenverking Ja, Superstaat Nee' doet de gecombineerde clristelijke fractie van de Christen- Unie/SGP mee aar; de verkiezingen. lUrkije Visserijsector Samenwerking Nutsbedrijven en financiële instellingen Subsidiebeleid DIRKSLAND - In januari van dit jaar was het tien jaar geleden dat de Stichting WWZ-concerten werd opgericht. Initiatiefnemer Daan Schot uit Dirksland en de vele sympathisanten van WWZ-concerten kun nen terugkijken op tien 'prachtige' jaren waarin velen hebben genoten van het gebodene en - wat het belang rijkste is - een financiële bijdrage hebben geleverd aan de wereldwijde verkondiging van het evangelie. Daan Schot geeft graag tekst en uitleg over 'zijn' organisatie. Klus Kosten J ubileumconcerten Waarom stemmen? Acties Stellendam Ouddorp PAGINA 7 WOENSDAG 3 JUNI 2009 heer Tuli (rnerhrinairl de \leiilel van de nieuwe numte aan mevrouw Los. OUDDORP - Met de ondertekening van een huurcontract 'oor ruim te in het geVouwencom- plex van de Doopsgezinde Gemeente aar de Dórps- tienden in Oiddorp door enerzijds de Sichting Kin- deropvangvojrzieningen Goeree-Overfhkkee (SKV) en anderzijds de Doops gezinde Gemeente, is een belangrijke tn gewenste uitbreidingsnogelijkheid gerealiseerd voor kinder centrum De Tuimelaar in Ouddorp. Namens SKV ondertekenden voorzitter E.J. Peestok en secretaris mevrouw MC. Bijloo de overeenkomst en namens de kerkelijke gemeente, predikant j. Smink en scriba mevriuw E. van de Zande. Door Jaap Ruizeveld Vanaf 1 juli komt de nieuwe ruimte ter beschikliing. Het lietekcnt dat de Stichting Kin- deiopvangvoorzieningen (ioe- lee-Ovci'flakkee dan op dc^e nieuwe locatie, van maandag tot en met viijdag, voor dagop vang de deuren kan openstel len vooi kinderen in de leeftijd van O tot 4 jaar Gediplomeer de pedagogische medewerkers /uilen hier hun inzet verlenen. Rekening is gehouden met de uilbreiding met nog een extra groep. SKV is blij met de nieu we kindvriendelijke huisves ting, die met enkele aanpas singen volledig beantwoordt aan de ei.sen van de wetgeving en de normering van de GGD Zuidhollandse Eilanden. Kindercentrum De Tuime laar in Ouddorp is nu ook in slaat om de naschoolse opvang (kinderen van 4 tot 12 jaar) aantrekkelijker in te vullen en ook Ie spreiden. Met de start in Goedereede in peuterspeel zaal De Krukel, in gebouw Oostdam, wordt in het nieuwe schooljaar een extra mogelijk heid voor naschoolse opvang in deze kern geboden. Gestart wordt op de donderdag- en vrijdagmiddag met de intende hier de maandag- en dinsdag middag nog aan toe te voegen. Voor Ouddorp betekent een en ander meer ruimte voor naschoolse opvang in psz De Ciornet. Dat is nodig omdat deze voorziening uit haar jasje dreigt te groeien. Met de overhandiging van de sleutel voor de nieuwe locatie door de heer Tuk, kerken- raadslid van de Doopsgezinde Gemeente, aan SKV-directeur mevrouw I,os, werd de plech tigheid afgerond. Het e-mail adres van SKV is info@kin- deropvang-goereeoverllakkee. nl, tel. (werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur) 0187 481280. Als de opkomst van deze avond een indicatie i> voor de opkomst bij de verkiezingen zullen er veel stemiien verlo ren gaan. Toch warai de aan wezigen een en al oo' voor het geen zittend europirlements- lid Bas lielder de amwezigen voorhield. De heer voogd \an de SGP kiesverenighg uit Goe dereede heette eenieder har telijk welkom en .ipende de vergadering. Het ctbalgedeel- te met de parlemeitariër stond onder leiding van debatleiiler Bert luk. Hij legdi Bas Belder enkele stellingen /oor die het canipagneteani vm de C:hi iste- ni;nie/SC;i' op lut eiland voor deze avond niidtels een inter actief prograinnw had voorbe reid. Met verve \ei (ledigde het zittend Euro|arlemenlariër daarmee het leikiezingspro- gramma van d( C^hristenl'nie/ SGl'. 'Als Turkije aai de voorwaar den van liciiiaatschap van de EU voldoet moet het land direct lid kunien woiden van de EU', zo liidde de eerste stelling. Het mtwoord daaroj) was duidelijs: "Nee. Turkije ligt geograJsch grotendeels buiten Eumpa en is uiterst instabiel. Diarnaast is er de islamisering van de staat zeil en de onderdrukking van minderheden, waaronder de Koerden ;n de christenen", aldus Be'jer. "Tmkije vindt zichzelf e?n goede middelaar tussen hei westen en het oos ten. Om ;an te kunnen sluiten bij de El' moeten ze aan veel voorwaarden voldoen, zoals het respecteren en bescher men van die minderheden. De ChristenUnie/SGP;fractie vindt een goede samenwer king zeker van belang. Zo heeft deze NAVO partner een goede strategische plaats. Duidelijk is dat de C:hristenUnie/S(;P tegen toetreding is, maar wel voor samenwerking en \raagt met name aandacht voor de christenen in I'urkije". Een nee en ja op de stelling 'Het Europese beleid aanga.in- de de visserijsector werkt voor Nederland averechts'. Bas Belder gaf aan dal de materie erg complex is. "De kennis van de sector in Nederland moet beter gepresenteerd worden in Brussel", zo is zijn mening. "Er moeten minder en eerlij kere regels komen die voor alle lidstaten gelden. Ook moet de rol van milieu- en vissporlorga- nisaties in perspectief worden gezien t.o.v. de beroepsvisse rij". Belder gaf aan dat de con- siniient te vaak wordt bedio- gen met producten uit Azië die kwalitatief slecht zijn. maar prijstechnisch veel aantrekke lijker zijn voor de consimient dan de vis uit de Noord/ee. Daarom zet de fractie zich in voor betere richtlijnen voorde kwaliteit en eenzelfde controle in ieder lidstaat. Of de Europese Unie zich moet beperken tot economi sche en inonetaire samenwer king? Ook daarover gaf Belder duidelijk aan dat de Christc- nUnie/SGP juist voor samen werking is van grensoverschrij dende problemen. "Denk bij voorbeeld aan de gasaanvoer uit Rusland. Denk ook aan eeir gelijkduidend asielbeleid voor alle lidstaten. Er moeten goede afspraken gemaakt wor den over grensbewaking'. Zo hebben landen als Bulgarije en Roemenië nog veel hulp nodig. Er zijn daar veel kinder tehuizen waaruit veel kinderen gesmokkeld worden naar de andere lidstaten en daar inge zet worden in de prostitutie. Er is een enorm crimineel circuit rondom deze mensensmokkel. Nog veel te doen dus". 'Nutsbedrijven die gas, water en elektriciteit leveren moeten weer in handen van nationale overheden komen, evenals financiële instellingen'. Op deze stelling antwoordde Bel der dat het wel goed is om kaders te stellen voor zowel nutsbedrijven als financiële instellingen, maar dat het lastig is om e.e.a. te nationaliseren, aangezien Nutsbedrijven aan- deelhoudende bedrijven zijn en dus zelfstandig. "Einanci- ele instellingen moeten we niet nationaliseren. Bij beide is het werk van de EU om goed toe zicht te houden en om ervoor te zorgen dat er geen monopo lievorming plaatsvindt". 'Het subsidiebeleid van Euro pa is te ingewikkeld voor gemeenten'. Deze stelling onderschreef Bas Beider. "Het subsidiebeleid is te ingewik keld, er is hier zelfs een nieuw beroep voor: 'suixsidioloog'." Belder hoorde dit onlangs tij dens de verkiezingstournee. Zijn stelling is ook dat er min der geld moet worden rondge pompt. "Landen hebben ook hun eigen verantwoording Door Adri van der Laan Midden in het drukke seizoen van de mosselzaadvisserij in de Waddenzee weet mosselvisser Daan Schot tijd vrij te maken om een ogenblik stil te staan bij 'tien jaar WWZ-concerten'. Daan is de oprichter van deze Wereld Wijde Zendingsconcer ten. WWZ-concerten heeft zich ten doel gesteld om "met de opbrengst van de concerten organisaties te steunen die zich bezig houden met zending- en evangelisatiewerk wereldwijd". Daarnaast levert WWZ-concer ten alle soorten CD's op gees telijk zang- en muziekgebied. Ook dit natuurlijk alles ten bate van het doel. Het was al meer dan tien jaar geleden dat Daan Schot het eerste concert organiseerde. "In 1997 organiseerden we al een concert in de Hervormde Kerk van Dirksland. Dit om geld bijeen te zamelen voor de Stichting 'In de Rechte Straat', die een nieuwe kerk aan het bouwen was in het Belgische Tongeren". Toen deze stich ting een groot legaat verwierf was het verder voeren van financiële acties niet meer zo broodnodig. Maar Daan had wel ervaren dat het organise ren van concerten een goed middel was om behoorlijke bedragen bijeen te brengen en hij besloot - samen met enke le anderen - om de Stichting WWZ-concerten op te richten, met het doel om gelden bijeen te krijgen voor zendings- of evangelisatieorganisaties over heel de wereld. "We hebben er toen bewust voor gekozen om de opbrengst van de concerten te bestemmen voor kleinere organisaties omdat die minder mogelijkheden tot fondswer ving hebben". De afgelopen tien jaar heeft WWZ-concerten een groot aan tal concerten georganiseerd. Daan is de tel kwijt geraakt, maar hij schat dat het zo'n 60 a 65 concerten zijn geweest en hierbij is een bedrag van 'ver over de honderdduizend Euro" opgehaald voor de ver schillende zendingsdoelen. De concertorganisator geeft aan dat het organiseren van deze WWZ-concerten een hele klus is. Deelnemers aan de con certen zijn veelal één van de bekende Urker koren en het blijkt dat juist deze koren veel mensen naar de kerken trek ken waar de concerten worden gehouden. Verder is er al jaren een goede samenwerking met het jongerenkoor JigdaTjahu' uit Barendrecht en met nog vele andere koren. Een avond staat of valt met een goede samenwerking in de aanloop naar een concert en Daan is uitermate blij met de goede samenwerking tussen de meeste koren die komen zin gen bij WWZ. De concerten worden bezocht door bezoekers vanuit het hele land. Daan verbaast zich er zelf wel eens over van waar de mensen vandaan komen: "Sommigen moeten op een avond uren rijden om een con cert bij te wonen en weer thuis te komen". Organmttur Daan Schol van WWZ-conierleii hoopt dat hij. samen met het stirlüinpbestiiur, nog veel coneerten mag organiseren. De opbrengst van de jubileumconcerten van WWZ is bestemd voor een project van Dorcas Hulp. Het project is Kinderhulp in Krivoy Rog, Oekraïne. Door de economische .situatie in het gebeid van Krivoy Rog is de werkloosheid enorm gestegen. Veel kinderen hebben te lijden onder de situatie van armoe de en huiselijk geweld door alcohol- en drugsmisbruik. Een lokale organisatie heeft een dagopvaiigcentrum opgezet om kinderen sociale, pedagogische en materiële hulp te geven. De concerten worden meestal in het zuidwesten van het land gehouden. De kerken van Dordrecht, Dirksland en Tho- len koiTien veelvuldig voor op het lijstje van WWZ-concerten. "We hebben wel eens een con cert georganiseerd verder in het land, maar voor de organi satie is dat toch wel wat moei lijk. Natuurlijk nemen de koren en de solisten een belangrijke plaats in op deze avonden." Doordat er veelal wordt geko zen voor bekende koren en musici vanuit plaatsen verder weg in het land zijn de kosten van dergelijke avonden groot. Deze koren moeten veel kosten maken en er moet natuurlijk ook voor eten en drinken voor de koren, solisten en organis ten worden gezorgd. Daan Schot benadrukt dat het succes van de avonden niet bereikt kan worden zonder een forse bijdrage, in financiële zin, van de sponsoren en in materiële zin van de vele vrijwilligers die aan de concerten meewerken. Maar om het doel - geld inza melen voor zendingsorganisa ties - te bereiken, wordt er een collecte gehouden en entree geheven vocn^ de onkosten. "Het organiseren van deze con certen geeft heel \eel voldoe ning", benadrukt Daan Schot. Deze voldoening geldt dan niet alleen voor de organisato ren, maar ook voor de deelne mende koren en de bezoekers van de concerten. Daarnaast is natuurlijk het allerbelang rijkste dat er geld ingezameld wordt voor de zendingsdoel einden. De ervaring van de organisa tor is dat het werk \an VVWZ- concerten zich heeft 'verdiept'. Hij legt uit: "Ik ben zelf ook in de loop der jaren veran derd doordat mensen geraakt werden door de muziek en zang tijdens de concerten. De mensen worden vertroost en bemoedigd en daar doen we hel toch voor". Tijdens de con certen staat natuui'l'ijk centraal wat er geboden wordt op muzi kaal en vocaal gebied. Maar toch is er ook ruimte voor het gesproken woord, want meestal wordt er ieinand van de orga nisatie geviaagd waarvoor het concert wordt gehouden. Een oorlichler vertelt iets over het werk of een predikant die aan de bewuste organisatie verbon- den is, houdt een korte over denking. Om het jubileum te vieren worden er dit jaar twee grote jubileumconcerten gehouden. Eén in Dirksland op zater dag 13 juni, waaraan het Chr. Urker Visserskoor 'Crescendo' en organist Pieter Heykoop medewerking verlenen, en op zaterdag 26 september een concert in de Grote Kerk van Dordrecht. Dan zullen het Jong Urker mannenkoor 'Soli Deo Gloi ia', jongerenkoor Jig- daljahu', Kees Alers (dwars fluit), Pieter Heykoop (orgel) en Lennart Moree (vleugel) hun medewerking verlenen. Daan Schot vindt het een won der dat de (oncerten van WWZ altijd heel druk bezocht wor den, juist in een tijd waarin hel aan concinrentie voor wat belieft zangavonden niet ont breekt. Hij hoopt dat hij samen met het stichtingsbestuur nog veel concerten mag oi'gani- seren. "Tot eer en glorie van Ciod en tot uitbreiding van Zijn koninkrijk. God is goed en Zijn naam is bet waard om geprezen te worden", aldus Daan Schot. om inogelijk achtergebleven gebied in bijvoorbeeld Italië, Spanje of Frankrijk te stimule ren in plaats van het aanvragen van Europese subsidie voor die gebieden. Maar waarom dan zoveel regels? Omdat er, helaas, zoveel misbruik wordt gemaakt van subsidiegelden. De goeden lijden altijd onder de slechten. Maar om de leef baarheid van het platteland te waarborgen zullen subsidies onontbeerlijk zijn", aldus de europarlementariër. 'Waarom gaan stemmen?' Dat was de vraag die de vergadering in Ouddorp Belder voorlegde. In zijn antwoord was hij hel der. "De overheid van Neder land heeft meegeholpen aan de oprichting van de Europese Unie. De Europese wetgeving komt daarom mede tot stand door de Nederlandse inbreng". Krachtig wees hij de oproep van sonmiigen van de hand om niet te gaan stemmen. "Men meent dat de SGP geen bood schap heeft voor Europa, dat is een grote misvatting. Zo wordt gesteld dat het zitting nemen in het Europees Parlement een weg van God af is. Kennelijk worden de ogen gesloten voor wat er in Nederland gebeurt. Ms het gaat om bijvoorbeeld het verlies van vrijheid van onderwijs, e.d., komt het groot ste gevaar voor Nederland niet uit de EU, maar uit Den Haag, bij het ministerie van onderwijs en wetenschappen, juist daar wil men een verdere schei ding tussen kerk en staat. Ook op Europees niveau moet een tegengeluid te horen zijn tegen de enorme verwereldlijking met Nederland voorop." "De ChristenUnie/SGP wil ook strijden tegen de haat ten aan zien van cle joden en de staat Israël. Deze haat heeft diepe islamitische wortels, met Iran aan het hoofd." Als het gaat om het nucleaire gevaar van Noord Korea, dan Vrijdag 29 mei om 15.29 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet van KNRM staüon Stellendam buiten, door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een bootje met motorstoring bij boei SG 8 op de Noord zee. Er werd uitgevaren en na ongeveer 15 minuten was de reddingboot ter plaatse. Daar werd het kajuitjacht Annabelle van 11 meter lengte en met 2 personen aan boord, aangetrof fen met motorstoring. Er werd een opstapper van de redding boot overgezet en die heeft constateert Belder dat dit land te ver buiten Europa ligt. "China zal daarin een grote rol moeten gaan spelen met steun van het westen". Een van de aanwezigen merkt op dat de groei van D66 ver ontrustend is. "Zij zijn vaak openlijk anti-christelijk en ook in het Europees parlement dragen ze dit zo uit". Belder zei dat ook hier een duidelijk tegengeluid moet klinken. "De ChristenUnie/SGP mag nog een voorbeeld zijn, en als beeld drager van Jezus en uitdrager van het evangelie functioneren om een Bijbels geluid te laten horen binnen Europa". Aan het eind van de avond was het een ieder duidelijk, dat een stem op lijst 6 een verant woorde keus is voor een Euro- realistisch geluid op Bijbelse grondslag. een sleepverbinding gemaakt. Daarna werd het jacht naar Stellendam gesleept, waar het in de buitenhaven werd afge meerd. Vrijdag 29 mei om 17.49 uur werd de schipper van de Prinses Margriet door het Kustwacht Centrum gealarmeerd met het verzoek om naar het Kustwacht Centrum te bellen. Er bleek sprake te zijn van een draag- golf op het marifoon noodka- naal 16. Er werd uitgevaren om te peilen. Eerst buiten de haven, maar het signaal bleek uit de richting van het Haring vliet te komen. Er werd naar binnen geschut door de sluis en het signaal werd gevolgd tot aan de Oude Maas. Daarna werd besloten om niet verder te gaan maar de reddingboot van Hoek van Holland, de Jeanine Parqui, verder te laten peilen omdat de Prinses Margriet al ver buiten haar gebied was. Zaterdag 30 mei om 18.20 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een omgeslagen vaartuig. De schipper van de reddingboot was gebeld door een bezorgde vader die ver telde dat zijn dochter net tele fonisch contact met hem had gehad, waarbij zij vertelde dat het motorbootje met haar vrienden was omgeslagen. Er werd contact opgenomen met het Kustwacht Centrum en gevraagd de bemanning te alarmeren. Hierna werd uit gevaren en 10 minuten later was de reddingboot ter plaatse bij boei P6. Het ging om twee motorbootjes \an ongeveer 3 meter lengte waarvan er een was omgeslagen. In totaal ging het om 10 opvarenden. De personen die te water waren geraakt, waren inmiddels door een passerend zeilschip opgepikt. Door de redding boot werden de mensen van het zeilschip afgehaald en aan boord genomen. Het omgesla gen bootje werd op sleep geno men. Het andere bootje kon op eigen kracht de haven binnen komen. De personen tiiankeer- den verder niets, maar hadden wel uat schrik te pakken. Zaterdag 30 mei om 19.35 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een sportvisser met motorstoring bij Maas Center op de Noordzee. Het betrof een charterschip met 29 personen aan boord. Er werd uitgevaren, het schip op sleep genomen en in de haven van Stellendam afgemeerd. Zaterdag 30 mei om 23.06 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor waargenomen vuurpijlen in de buurt van Rockanje. Er werd uitgevaren en alle boot jes aan het strand bij Rockanje werden afgevaren, maar nie mand had verder iets gezien. Na overleg met het Kustwacht Centrum werd besloten om terug te keren naar het sta tion. Vrijdag 29 mei om 17.40 uur werd de bemanning van de red dingboot Clriend van KNRM station Ouddorp binnen, door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een vaartuig aan de grond op de Grevelin- gen. Het ging volgens de Kust- wachtpost Ouddorp om een kajuitjacht dat in de omgeving van boei SP7 aan de grond zat. Met de Griend werd ter plaatse gegaan, waar het jacht Xetra van 10 meter lengte en met 4 personen aan boord, werd aan getroffen. Het werd naar die per water gesleept. Omdat het geen schade had opgelopen kon het jacht op eigen kracht haar weg ver\olgen. Zaterdag 30 mei om 11.30 uur werd de bemanning van de reddingboot Baron van Lyn- den van KNRM station Oud dorp buiten, door het Kust wacht Centrum gealarmeerd voor een kite surfer in de pro blemen aan de buitenzijde van de Biouwersdam. Volgens de Kustwachtp(«t Ouddorp zou deze zich in de omgeving van de doorlaatsluis bevinden. Ter plaatse gekomen werd de sur fer aangetroffen. Het bleek dat er een aantal lijnen van zijn kite rond zijn benen zat. De lij nen werden doorgesneden en de surfer werd met zijn spullen aan boord genomen en op het strand afgeleverd. Zaterdag 30 mei om 12.50 uur, net nadat de Baron van Lynden gereed gemaakt was voor een volgende melding, belde een van de bemannings leden op met de melding dat er al geruime tijd een kite op het water dreef in de omge ving van de inlaatsluis van de Brouwersdam. Er werd contact opgenomen met de Kustwacht- post Ouddorp. Met de nog aanwezige bemanning werd met de reddingboot Baron van Lynden richting Brouwersdam gegaan. Ter plaatse gekomen Ijleek dat de bemanning van een boot van de reddingsbri gade Renesse inmiddels de kite surfer en zijn materiaal aan boord hadden genomen zodat de reddingboot terug kon keren naar station. Zaterdag 30 mei om 14.30 uur, net terug in de Icxjds van de vorige melding, kwam via de marifoon het bericht dat er in de omgeving van boei GB3 een zeiljacht vast zat. Na overleg met de Kustwachtpost Oud dorp werd met de reddingboot Griend ter plaatse gegaan. Voor deze melding voer ook het bei^gingsvaartuig Echo. Ter plaatse gekomen bleek dat het jacht Titz door een navigatie- fout was vastgelopen. Er werd een opstapper van de Griend op het jacht o\ ergezet om een sleepverbinding te maken met de Echo. Door het bergings bedrijf werd het zeiljacht van 6,5 meter lengte en met 2 per sonen aan boord, naar dieper water gesleept.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 5