Feest voor Goedereede en Schouwen-Duiveland op de Brouwersdam Blokfluitconcert in Exoduskerk Goedereede spreekt zich uit voor zelfstandige toekomst perfect Toekenning Blauwe Vlaggen en Quality Coast Awards gevierd Nieuws van de Wereldwinkel Getuigenis- dienst 'Onrustbarend aantal woningen te koop' Meer overleg nodig voor bus Herkingen Verkopingen voor het goede doel Instrumenten parade Muziek school G-O Avondvierdaagse Stellendam Jaarmarkt Sjaloom Zorg Meedoen aan Coopertest EIIAnDEtl-niEUWS ^enolg van voorpagina: Dank aan medewerkers Samenwerking DIRKSLAND - Vol gens een ruwe inschat ting staan er duizend woningen te koop op Goeree-Overflakkee. "Een onrustbarend aantal", aldus de Dirks- landse wethouder Piet Koningswoud (SGP). "Aan de andere kant zijn er ook wachtlijsten voor huurwoningen bij de corporaties." Geen twijfel Ritueel PAGINA 6 WOENSDAG 3 JUNI 2009 BROUWERSDAM - Eens gezind waren donderdag de gemeenten Goedereede en Schouwen-Duiveland in het uiten van hun fees telijke gevoelens, want bei den hadden een dag eerder in Noordwijk de Quality Coast Award in ontvangst genomen en nog wat eerder kregen de twee gemeenten een aantal Blauwe Vlaggen toegekend. Tijdens een bij eenkomst in Zeil- en Surf centrum Brouwerdam, in de schaduw van de onlangs geopende Wateijump, was het tijd voor een gezamen lijk feestje. Door Adri van der Laan Quality Coast is een Europees keurmerk dat wordt toege kend aan gemeenten die zich bijzonder inspannen om liet toerisme natuur- en mens vriendelijk te houden. Gebie den die van dit internationale keurmerk zijn voorzien, geven de bezoeker meer informa tie over de streek als het gaat over de keuze maken over de vakantiebestemming. De Qua lity Coast Award moet dan ook worden gezien als een aanvul ling van de Blauwe Vlag die alleen de stranden en de jacht havens kwalificeert. In 2005 is een Europees programma gestart dat gericht is op de ont wikkeling van dit keurmerk voor kustgemeenten. Tijdens de bijeenkomst in het Surf centrum werd zowel aandacht besteed aan het behalen van de Quality Coast Award als het binnenhalen van een aantal Blauwe Vlaggen. Tijdens de bijeenkomst bleek dat beide gemeenten zeer inge nomen waren met het behalen van de erkenningen. Vertegen woordigers van beide gemeen ten benadrukten in hun toe spraken dat de inspanningen van de betreffende gemeente lijke medewerkers ertoe heb ben geleid dat de erkenningen zijn binnengehaald. Hen werd dan ook meermalen de dank overgebracht. In Noordwijk bleek dat Schou wen-Duiveland een score van Burgemeester Van de Velde en wethouder Van der Vlugt hijsen de vlaggen die behoren bij de uitreiking van de Quahly Coast Award en de Blauwe Vlag. 80,25 heeft behaald. Zij was hierbij 'de winnaar'. Goeder eede kwam op een gedeelde tweede plaats met Ameland terecht (75,5%). Zij bleven daarmee hun Portugese col lega's Torres Veders en Aveiro en een kustgebied op Cyprus voor. De bijeenkomst werd geopend met een oorverdovend geluid van meeuwen, volgens de voorlichter van de gemeente Schouwen-Duiveland wilde men de aanwezigen in de sfeer brengen en legde hij een link naar de meeuw die onlangs aan het wapen van deze Zeeuwse gemeente is toegevoegd. Burgemeester Ger van de Vel de van Goedereede sprak van een 'feestelijke bijeenkomst' waarin de afgevaardigden van beide gemeenten 'door elkaar' aanwezig waren. Zij wees dan ook op het belang van de Brou wersdam die beide gemeenten verbindt en ze noemde de toe kenningen van de keurmer ken een basis waarin verder gewerkt kan worden. Ze sprak de hoop uit dat deze bijeen komst de eerste zal zijn in een serie van velen tussen beide gemeenten. Wethouder Ad Verseput van Schouwen-Duiveland was natuurlijk heel trots op de behaalde erkenningen en ook hij ziet de vruchten van het samen optrekken van beide gemeenten als het gaat over de ontwikkelingen van het toeris me, de ontwikkelingen van de Brouwersdam, de Voordelta en de aanleg van de Tweede Maasvlakte. Verder noemde hij de projecten waarin samengt- werkt zal worden, zoals de ver,* lenging van de RTM-spoorii/ri naar Scharendijke, vorigjaar. Ook wethouder Arend-Jan van der Vlugt van de gemeente Goedereede roemde in zijn toespraak de plezierige samen werking die er tussen de beide gemeenten is, maar ook de Veero, VVV en Staatsbosbe heer en ondernemersorgani saties. Hij noemde de verschil lende activiteiten die er in de afgelopen jaren in de gemeen ten zijn gepasseerd. Hij vond het een hele eer dat Goeder eede en Schouwen-Duiveland vertegenwoordigd waren tus sen prestigieuze Europese badplaatsen. Vervolgens werden door de burgemeesters en wethouders van Goedereede en Schou wen-Duiveland tussen de beide gemeentevlaggen de Blauwe Vlag gehesen en de vlag die Foto: Adri vaji der iMttn hoort bij de Quality Coast Award. Onderscheidingste kens die zeker in het komend toeristenseizoen gekoesterd zullen worden. Burgemeester Gerard Rabeling van Schouw-Duiveland wees er in zijn slotwoord op dat er voor de toeristen geen grenzen zijn tussen Zeeland en Zuid- Holland en hij pleitte er voor dat deze 'grenzeloze' samen werking voortgezet zal worden om het gebied van Zeeland en Zuid-Holland rondom de delta op de toeristische kaart te zet ten. MIDDELHARNIS - Zaterdag 6 juni is het Havendag, en dus feest in Middelharnis. Overal leuke aanbiedingen, en daar doet de Wereldwinkel ook aan mee. Bij mooi weer zijn er zitjes buiten en mag u gratis proeven hoe heerlijk de Fair Trade kof fie smaakt... Bovendien zijn er twee aanbiedingen. De eerste: Fair Trade Original Tropisch sap, appelsap en sinaasappel sap, 3 pakken voor 3,50. En de tweede aanbieding: Fair Trade Original wijn, Chenin Blanc of Rosé, 2 flessen voor €7. U vindt de Wereldwinkel aan het Spuiplein te Middelharnis. Verder is de winkel open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. SOMMELSDIJK - Gevor derde blokfluitleerlingen van Muziekschool Goeree-Over- flakkee geven zaterdagavond 6 juni a.s. een concert in de Exoduskerk aan de Dorpsweg te Sommelsdijki aanvang 20.00 uur. De entree is gratis, wel wordt er een collecte gehou den ter bestrijding van de onkosten. Het blokfluitconcert - alweer voor de 16" keer - is het terugkerende hoogtepunt van de blokfluitafdeling en vindt vanwege de mooie akoes tiek plaats in de Exoduskerk te Sommelsdijk. Docente Elly Bakker is de stuwende kracht achter deze bijkans professionele presen tatie; een evenement waar zij met name voor wat betreft de programmakeuze en het intensief repeteren veel ener gie insteekt. Verder werkt aan dit concert ook mee Rinus Ver- hage, die veel leerlingen zal begeleiden op een fraai klave cimbel, gebouwd door Matthijs Mijnders. Ongeveer 30 blokfluiüsten van alle leeftijden (10 I'm 68 jaar) dragen bij aan het welslagen van dit concert. Zij spelen op allerlei manieren (duo, trio, kwartet of ensemble) samen, of treden op als solist. Het instru mentarium is ook zeer divers: de hele blokfluitfamilie t/m de heel grote subbasblokfluit komt aan bod. Veelkleurig is de programma- opbouw. Uit welhaast alle stijl perioden waarin voor blokfluit geschreven is klinkt muziek. Uit de barok \alt een grote hoeveelheid composities van bijvoorbeeld Corelli, Pergolesi, Handel en Telemann te beluis teren. De 20'" eeuw is deze keer bijzonder stevig aanwezig met o.a composities van D. San- derman. Three songs van de Beatles en het zeer aparte 'The Jogger' van D. Kooimans, dat de hoogste eisen stelt aan het ensemble Tibiarum Cantus dat hier maanden op heeft gestu deerd. Niet minder dan vier ensembles zijn ook zeer actief tijdens dit concert en laten zich deze keer vooral horen met het spelen van allerlei dansen. Naast The Jogger spelen ze o.a. Engelse en Schotse Folksongs en een Triosonate van Pergolesi. Veel musiceervreugde en speelervaring opdoen zijn elke keer weer de bedoelingen van dit soort evenementen. U bent daarbij hartelijk welkom. OUDE-TONGE - Na 17 jaar helse pijn en voorna melijk liggen, staat Jan- neke Vlot op uit haar rol stoel en ze loopt. Janneke Vlot, die op een wonder baarlijke wijze door God genezen is, komt daarover vertellen op donderdag 4 juni aanstaande in Evan gelie Gemeente Flakkee te Oude-Tonge. Janneke komt uit Bleskens- graaf en leed 17 jaar aan de ongeneeslijke ziekte Posttrau matische Dystrofie, waardoor zij aan bed gekluisterd was en ieder moment van de dag bij zonder veel pijn leed. Jaren lange pijnlijke behandelwij zen, operaties en medicaties leverden nooit het gewenste resultaat op. Tijdens een gene zingsdienst op 4 maart 2007 bij Jan Zijlstra in Leiderdorp, is ze van het ene op het andere moment volledig genezen. De medici waren verbijsterd toen ze haar onderzochten en zei den: "Wij hebben hier geen medische verklaring voor. Her is ongelooflijk, het is een won der!" Janneke wil graag vertel len hoe dit wonder tot stand kwam en welke impact dit op haar leven en haar gezin heeft gehad. Daar zijn wel jaren van strijd en vertwijfeling aan voor afgegaan, maar ook moed en vertrouwen in God. U bent van harte welkom op donderdag 4 juni in Evangelie Gemeente Flakkee, Emmastraat 24a te Oude-Tonge, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Op 20 november is er in de Grut terswei te Oude Tonge een Genezingsdienst met Jan Zijl stra. U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 info© drukkerijdewaal.nl Het grote aantal te koop staan de woningen kwam vorige week donderdag aan de orde toen de gemeenteraad van Dirksland het nieuwe bestem mingsplan Spuikolk vaststelde. Dit om het mogelijk te maken het verouderde bedrijventer- reintje om te vormen tot een woonwijk met 117 woningen. De raadsleden Zwanenburg (VVD) en Huber (Fractie Huber) zeiden de haalbaar heid van het plan te betwij felen. "De verwerving van de gronden kost 3,8 miljoen euro. Daar staan aardig wat risico's tegenover", verwoord de Zwanenburg zijn bedenkin gen. Huber noemde het grote aantal leegstaande woningen en de aanstaande bevolkings- krimp als onzekere factoren. "Ik maak me ongerust", zei het raadslid. Wethouder Koningswoud kon niet ontkennen dat er risico's zijn. "Maar in zijn totaliteit is dit een haalbaar plan", zei hij over de Spuikolk. Van demo grafische krimp op het eiland is volgens de wethouder pas sprake vanaf het jaar 2025. "Op Goeree-Overflakkee mogen nog 720 woningen worden gebouwd." De onge rustheid van Zwanenburg en Huber kon de wethouder ech ter niet wegnemen. (Tekst; Kees van Rixoort) DIRKSLAND - Eerder heeft hij de wenselijkheid van open baar vervoer tussen Herkingen en Dirksland luid en duidelijk onder de aandacht van het col lege gebracht. Nu vraagt raads lid Huber de voor vervoer verantwoordelijke wethouder. Robijn, regelmatig naar de vorderingen van het overleg dat zou moeten uitmonden in een busverbinding tussen beide kernen. Vorige week donder dag was het weer zover. Robijn kon Huber nog geen positief antwoord geven. "U heeft er op 9 april ook naar gevraagd", antwoordde de wethouder. "Ik heb u toen gezegd.dat er in overleg een dienstregeling is gemaakt, waarmee het reizi- gersoverleg akkoord is gegaan. Busmaatschappij Arriva zegt dat deze niet inpasbaar is. Er is dus meer overleg nodig om eruit te komen." Robijn meldde ook dat hij het onderwerp gaat bespreken met de zogenoemde contactgedeputeerde. (Tekst: Kees van Rixoort) OUDDORP - Op de stemdag voor het Europarlement op 4 juni a.s. zal in verenigingsge bouw Eben-Haëzer en in m.fg. Dorpstienden te Ouddorp een verkooptafel aanwezig zijn met zelfgemaakte kaarten en cadeaupakketjes ten bate van s.b.o. De Wegwijzer te Middel harnis, en in Zorgcentrum De Vliedberg een verkooptafel ten bate van de Vliedberg. Tevens op zaterdag 6 juni op de vis- serijdag in Ouddorp ten bate van hospice Calando te Dirks land, dan met een kraam met cadeaupakketjes, zelfgemaakte kaarten, Oudurpse Aflekaot, eigen gebakken koekjes, cake, e.d. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 5 juni, aanvang 19.00 uur, treden de jongste leerlingen van de muziekschool Goe ree-Overflakkee voor het voetlicht. In de Aula van de Technische School aan de Schoolstraat te Mid delharnis kunt u genieten van veel prille muzikan ten. De toegang is gratis en met name voor ieder een die overweegt om volgend schooljaar met muzieklessen te beginnen acht de muziekschool het een aanrader om te gaan luisteren. Twee groepen kinderen die nu bijkans een schooljaar bezig zijn met de basislessen Alge mene Muzikale Vorming vor men het hart van deze presen tatie. Ruim 25 kinderen heb ben met hun docent Peter van Deerse een programma inge studeerd dat illustratief is voor de inhoud van deze lessen. De lessen zijn een vooropleiding voor het leren bespelen van een instrument. Omdat het de bedoeling is dat deze kinderen volgend schooljaar beginnen met instrumentale lessen is er op deze voorspeelavond voor hen ook een kennismaking met allerlei instrumenten geor ganiseerd. De 'instrumentenparade' heeft veel leuke onderdelen en u kunt presentaties verwachten van blokfluit, dwarsfluit, gitaar, harp, viool, keyboard, piano en de Harmonie/Fanfaré-in- strumenten. Voor iedereen is dit een goed moment om te zien wat er bij muziekschool G-O 'te koop' is. Kinderen en volwassenen die willen horen en zien hoe leuk en waardevol muziek maken is en vooral ook willen meema ken hoe veelkleurig dat alle maal toe kan gaan, zijn harte lijk welkom. GOEDEREEDE - De eoquête onder de inwoners Van Goedereede leidde tot een zeer hoge respons opgeleverd, met als over tuigend antwoord: Goeder eede moet een zelfstandige gemeente blijven. Bijna 90% van de respondenten heeft dit aangegeven. Door Jaap Ruizeveld Burgemeester Van de Velde had op een hoge respons gere kend. "Op minstens 60 pro cent van de kiesgerechtigden", vertelde ze op de uitslagbijeen komst, 'je weet, je voelt dat dit onderwerp erg leeft in onze gemeente en met deze score is die betrokkenheid aange duid". Fractievoorzitter Klep per (SC;P) ging ook uit van een grote meerderheid van inwo ners die vóór zelfstandigheid zou kiezen. "Maar eerlijk, dit percentage van 88,9 procent is boven verwachting. De bevol king staat achter onze inspan ning. Deze uitslag betekent dat wij als fractie, woensdagavond 3 juni dus, zoals eerder aange geven, dan ook vóór de zelf standige gemeente stemmen". Van Dam (PvdA) en Goemaat (Christenunie) zullen dit ook doen op grond van hun eer dere toezegging. De socialis tische afgevaardigde was blij met de hoge deelnamescore. "De eilandelijke brochure en ook de informatiebijeenkomst hebben zeker een positieve bij drage geleverd om inwoners te modveren het verkiezingsbiljet in te vullen. Wij gaan met die overgrote meerderheid van de bevolking als basis mee. We luisteren naar hun voorkeur stem. Dus voor de zelfstandig heid van de gemeente". Goe maat zag in de uitslag ook een bevestiging van de goede weg waarop zijn fractie dit heikele thema had benaderd. "Elke twijfel is hiermee van tafel". Van der Meer (VVD) noemde de enquête "geslaagd, een prima score". "Dat neemt niet weg dat de VVD blijft bij haar eerder ingenomen standpunt. Er is helaas geen alternatief Met alle respect en herhaald: De bevolkingsraadpleging had eilandbreed moeten plaats vinden. Nu is het slechts één van de vier gemeenten die een burgersignaal afgeeft. Jammer dat het zo gelopen is. Je houdt de inwoners een worst voor en het zal een vel blijken te zijn. Bovendien had de enquête in een veel eerder stadium moe ten plaatsvinden". Polie (VGB) zal conform zijn eerder ingenomen standpunt vóór zelfstandigheid stemmen. "Dat hebben wij gekoppeld aan deze grote kiezerswens, Die ligt nu helder op tafel vii de schriftelijke enquête". Van Oostenbrugge (CDA) toont zich niet verrast met de hoge percentages bij deelname fan de kiesgerechtigden en l»un sterke keuze voor gemeentelij ke zelfstandigheid. "Op inhou delijke argumenten nemen wij ons eindbesluit. Wij hebben al eerder aangegeven dat wj deze peiling zien als een genoeg doening richting burgere. Een ritueel dat er eigenlijk, gelet op de verhoudingen elden op het eiland, niet meer toe cbet. Dat is teleurstellend, wel ten gege ven", aldus het CDA. Het raadsbesluit in Goede reede levert, op grond van genoemde verklaringen en standpimten, vanavond dus geen vuurwerk meer op. De inwoners zien hun stem direct terug in het raatJsbesluit. De commissie Schutte zal dit detail straks kunnen verwerken in het advies aan GS over de bestuur lijke toekomst oo het eiland. Van 9 t/m 12 juni organiseert de Vereniging Oranjefeest te Stel lendam een avondvierdaagse. Er zijn wandelroutes uitgezet van 10,5 km en voor de klein tjes 2,5 km in Stellendam en omgeving. De vrijdagavond lopen de wandelaars verkleed in sprookjessfeer. Inschrijven kan bij de start op de eerste of tweede avond. Deelname kost 3,50. Wie drie van de vier avonden meeloopt, ontvangt een beloning. Het start- en eindpunt van de wandelingen is 't Wapen van Stellendam, Voorstraat 4 te Stellendam. De eerste drie avonden wordt gestart om 18.30 uur. De laat ste avond start de 10 km om 18 uur en de 5 en de 2,5 km om 19.00 uur. liees Rossen zal vrij dag met zijn draaiorgel aanwe zig om de topers muzikaal bin nen te halen. Op zaterdag 6 juni van 10.00-16.00 uur zal op het Diekhuusplein in Middel harnis door Sjaloom Zorg en de Stichting Vrienden van Sjaloom Zorg een jaarmarkt worden gehou den. Op deze datum is ook de jaarlijkse haven dag, georganiseerd door de stichting evenementen Middelharnis, die heeft besloten ook de jaarmarkt van Sjaloom Zorg in het programma op te nemen. Het doel van de te houden jaar markt is tweeledig: ten eerste om cliënten een leuke dag te bezorgen en hun eigen gemaak te producten, die afkomstig zijn van de dagbesteding, te kun nen verkopen. Ten tweede om de kas van de Stichting Vrien den van Sjaloom Zorg aan te vullen. De Stichting Vrienden geeft financiële ondersteuning voor die projecten en acdvitei-i ten voor de cliënten die niel betaald kunnen worden uit d( reguliere financiering van de AWBZ. Te denken valt an bijl'. tuinmevibilair bij de woonvorr men, een snoezelruimte voor meervoudig gehandicapten, uitstapjes voor de oudere rnin- dervalide cliënten, enz. Op de jaarmarkt zijn niet alleen groente, fruit, kaas, broodjes, ijs, en zelfgemaakte producten van de dagbesteding te koop, maar er is ook een koffielKrras, muziek, rad van avontuur, kin derspelen, zang, rondritten met een huifkar en nog veel meer. Bij slecht weer wordt de jaar markt binnen in het Diekhuus gehouden. De organisatie is in handen van een werkgroep, bestaande uit medewerkers van Sjaloom Zorg en leden van de Stichting Vrienden van Sjaloom Zorg. Bij de uitvoering zijn veel vrijwilligers betrokken. MIDDELHARNIS - Op 10 juni a,s. organiseert de ade- tiekafdeling van MSV AV Flakkee weer een Coopertest voor iedereen. Hiermee kan de (ftnditie en het uithou dingsvermogen van sporters met Verschillende niveaus wor den/getest. Zowel leden van de vereniging als niet-leden zijn we'lkom. Bi'j een Coopertest wordt op fluitsignaal gestart en precies 12 minuten zo hard moge- hp. gelopen. Als 12 minuten zQn verstreken wordt er weer gefloten en wordt de gelo pen afstand wordt genoteerd. Hiervan wordt binnen de ver eniging een ranglijst bijgehou den. Het parcours is nauwkeu rig opgemeten en de afstanden worden met bordjes of op de weg aangegeven, tijdens het hardlopen wordt op elk kilo- meterpunt de tussentijd door gegeven. Op de atletiekvereniging wor den met de Coopertest enkele keren per jaar de trainings vooruitgang en de conditie getest, en het lijkt de vereni ging goed als ook niet-leden hieraan meedoen. Niet alleen vanuit sportief oogpunt, maar zo kan iedereen kennismaken met de (leden van de) aüeüek- vereniging. De Coopertest begint om 20.00 uur, maar iedereen is met sportkleding aan, van harte welkom om 19.30 uur als onder deskundige leiding met de warming up voor de Coo pertest wordt begonnen. Na de Coopertest is er de mogelijkheid om gezamenlijk en met adviezen van de trainers de cooling down te doen. Er is kleed- en douchegelegenheid aanwezig en na afloop is er in de kantine voldoende gelegen heid om nog wat te drinken. W ie meer wil weten, kan bellen r?«r.?"'' Putten, tel. 0187 669525 of kijken op website www.avflakkee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4