KIEVIT Gedenktekens Juf Van Nieuwaal getrouwd (0187) 60 11 66 Gift van 2000 voor Calando Uitvaartverzorging Orkestproject Muziekschool Goeree-Overflakkee NNP maakt ernstig bezwaar tegen bevoordeling dagbladen EIIAnDEtl-niEUWS In stiüe verwondering mockten zvij uit Qods scheppeTuk en bewarende Hani een dochter ontvangen Jacomijntje 'Wij noemen haar JOSmijlt 23 mei 2009 Tieter-Jan en!Ar\£eCine van der Verli^van Mourif^ 9{achtegaa[straat 1 3245 VH SommehdijHi Maatje Loïs Marthe Louise WWW, kievit-uitvaart, nl met een persoonlijke signatuur KRIJNTJE GRINWIS-TANIS KRIJNTJE GRINWIS-TANIS KRIJNTJE TANIS KRIJNTJE GRINWIS-TANIS KRIJNTJE GRINWIS-TANIS Eenmalig Israel-concert met koren en orkest Winnende landschapsfoto op bussen in Zuid-Holland Opbrengst iercollecte Anj Vrijwilligers gevraagd Gemeente j Dirksland Vrijwilligers gevraagd Gemeente Goedereede PAGINA 3 VRIJDAG 29 MEI 2009 f' A M I l.l E H E Rl C H T E Zingt den Heere een nieinv lied: wanl Hij heeft ivonderen gedaan Psalm 98 vers 1 In stille verwondering en met grote dank aan onze Schepper, Die op Zijn tijd leven gaf en leven spaarde, geven wij u kennis van de geboorte van onze dochter en mijn zusje 28 mei 2009 Leendert en Esther Kranenburg-de jager Laurence Ribesstraat 4 4S()6 AS Nieuwerkerk Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op Internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181) 48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Bij Timmerman i<iesl u een gedeni<teken: 0 met een persoonlijlte stijl 0 naar een ontwerp dat past 0 in elke gewenste steensoort of ander materiaal, kleur en lettertype Voor persoonlijk advies bent u welkom in onze showroom. TIMMERMAN NATUURSTEEN VIERBANNENSTRAAT 1 - NIEUWERKERK TELEFOON (0111) 641798 WALENBUHGERWEG 83 - ROTTERDAM TELEFOON (010) 4660368/4663161 NIEUWE CROOSWIJKSEWEG 66B ROTTERDAM - TELEFOON (010) 4136910 NIEUW FILIAAL: rmksstraatweg 3& - 3??2 ka héllevoetslu telefoon (0181) 337396 openingstijden. dinsdag en donderdag 09.oc www.timmerman-natuursteen.nl DIRKSLAND - Donderdagmiddag 28 mei 2009 kwamen de dames Bechtum, Grin- wis en Groenendijk van vrouwenvereni ging Tabitha van de Hersteld Hervormde Gemeente van Goereede in hospice Calando te Dirksland op bezoek. Tijdens de Rabo- fietsdag bevrouwden zij op de markt in Goedereede een kraampje waarin zij hand werken, patat en gebakken vis verkochten. De opbrengst daarvan was bestemd voor Calando, en werd donderdag namens de Activiteitencommissie van de Hersteld Her vormde Gemeente en vrouwenvereniging Tabitha aangeboden, te weten een bedrag van 2000. Calando heeft deze gift onder het genot van een kopje koffie onder grote dank aanvaard. Met droefheid geven wij u kennis dat, na een liefdevolle verzorging in zorgcentrum 'De Vliedberg', door de Heere uit ons midden is weggenomen onze zorgzame moeder, lieve grootmoeder en mijn overgrootmoeder weduwe van Klaas Grinwis in de leeftijd van 91 jaar Krijn Grinwis Lies Grinwis-den Hollander Collin en Corine Maart Grinwis Nellie Grinwis-Hameeteman Jolanda enjohan Fabienne V Daphne Peter en Nadieli Rene Ouddorp, 27 mei 2009 Zorgcentrum 'De Vliedberg', kamer 217 Correspondentieadres: Koolweg 31, 3253 LH Ouddorp Gelegenheid tot condoleren zaterdag 30 mei van 19.00 tot 20.30 uur in zorgcentrum 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellen den zal D.V. dinsdag 2 juni worden gehouden in 'De Vliedberg', aanvang 13.30 uur. Aan sluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Ouddorp, omstreeks 14.45 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in 'De Vliedberg'. Geen bloemen Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, kun nen deze advertentie als zodanig beschouwen. LIEVE OMA GRINWIS We konden altijd komen. Nu wordt er afscheid van je genomen. Je was er voor ons keer op keer. We zullen je missen, telkens weer. Collin en Corine Jolanda enjohan Fabienne V Daphne Peter en Nadieh Rene Ouddorp, 27 mei 2009 Met choefheid delen wij u mede dat door de Heere uit ons midden is weggenomen mijn schoonzus en tante weduwe van Klaas Grinwis in de leeftijd van 91 jaai'. Wij wensen de kindeien, kleinkinderen en achterkleinkind veel sterkte met dit verlies. C.A.H, van der Klooster Jannie van der Klooster Ouddorp, 27 mei 2009 Met droefheid nainen wij kennis dat de Heere op Zijn tijd, na een ernstige ziekte, uit onze familiekring heeft weggenomen mijn geliefde zuster, schoonzuster en onze tante sinds 19 augustus 2006 weduwe van Klaas Grinwis in de leeftijd van 91 jaar. Sterke de Heere de familie in dit smartelijk verlies en heilige Hij deze roepstem aan ons aller hart. Sommelsdijk: N. Meijer-Tanis Ouddorp: L. Tanis-Mastenbroek Jaap en Jans Aleman Suze en Leen Tanis Maart en Suzan Aleman Aat en Bert Blokland Piet en Margriet Aleman Cor en Klaas {in herinnering) Tanis Maart en Eef Meijer Aat en Henk xan der Haven Suze en Jan Poldervaart Jaap en Ingrid Tanis Suze en Aat Sperling Bep en Jaap Flikweert Pouw en Mattie Tanis Martie en Kees Jongkees Maart en Bets Tanis Catrien en Koos de Waal Leni en Job Grinwis Maart en Jansje Tanis Hans en Jobje Tanis achterneven en -nichten Ouddorp, 27 mei 2009 Heden ontvingen wij het bericht van het over lijden van onze buurvi'ouw Sterke de Heere de kindeien en kleinkinderen in dit \erlies. J. Hollaar-Padmos Joop Jaap en Mijna Sonneveld Jan en Nellie Tanis Kommer-Willem Wim en Greet Sandifort Pieter Willem en Lianne van der Knaap Louise Ouddorp, 27 mei 2009 Bedroefd geven wij u kennis dat wij afscheid hebben moeten nemen van mevrouw Zij was als een moeder en oma voor ons. Leun Grinwis in liefdevolle herinnering leke Grinwis-Bostelaar Junitaenjaap John Ouddorp, 27 mei 2009 ZIERIKZEE - Op zaterdag 20 juni wordt in de Nieuwe Kerk te Zie- rikzee een eenmalig Israel-concert georganiseerd. Hieraan werken mee het Shalomkoor 2009, het Christel ijk Gemengd Eilandenkoor en het Schouws Jeugdorkest. Het Shalomkoor staat onder leiding van de op Goeree-Overflakkee geboren en getogen dirigent Lennert Knops, terwijl Peter Wil- deinan uit Tholen de vaste organist is. Het koor heeft zojuist een tournee door Israël gemaakt. Als afsluiting zal het zich nog laten horen tijdens het concert in Zierikzee. Voor het 100 leden tellende Christelijk Gemengd Eilandenkoor o.l.v. Peter Wil deman is het concert de afsluiting van het seizoen. Het koor maakte vorig jaar een eigen jubileum-cd ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan, en oogstte daar veel waardei'ing mee. Het Schouws Jeugdorkest o.l.v. Marien Stouten zal deze avond zowel solistisch als begeleidend optreden. Het Kam&Vafi der Meulen-orgel in deze kerk zal bespeeld worden door Peter Wil deman, Maiien Stouten en Lennert Knops. Verder zal zorg\erzekeraar Pro-life aan wezig zijn met een kraam; bij offerte-aan vraag ontvangt u een gratis cd. Tevens wordt u als luisteraar de mogeli jkheid geboden om lid te worden van een van de koren. Komend seizoen staan er concerten op het programma, o.a. in de Laurenskerk te Rotterdam en in de Nieuwe kerk te Middelburg. De entree voor het concert in Zierikzee bedraagt 5 voor volwassenen en 2 voor kinderen onder de 12 jaar. De opbrengst is voor het Shaare-Zedek ziekenhuis in Israël. De avond begint om 19.30 uur, de kerk deuren gaan open om 19.00 uur Van 30 mei tot 30 augustus 2009 organiseren de 12 provinciale Landschap pen een bijzondere foto wedstrijd. Iedereen, jong en oud, kan zijn of haar mooiste landschapsfoto insturen. De wereldbe roemde natuurfotograaf Frans Lanting jureert de inzendingen van de Zuid- Hollandse Landschaps foto's. Aan de fotowedstrijd zijn enke le voorwaarden \erbonden. Heel belangrijk is, dat de land schapsfoto gemaakt moet zijn in een natuurgebied van de Stichting Het Zuid-Hollands Landschap. Een mooie reden dus, om er de komende tijd met uw camera op uit te trekken. Het Zuid-Hollands Landschap beheert bijna 100 natuuigebie- den in Zuid-Holland. Kijk voor een overzicht \an de gebieden bij u in de buurt op www.zuid- hollandslandschap.nl. Het Zuid-Hollands Landschap heeft de wereldbeioemde natuurfotograaf Frans Lanting gevraagd de ingezonden foto's te jureren. Mede door zijn gro te liefde voor de Duinen van Oostvoorne, waar de vroeger in Rotterdam wonende Lan ting vaak kwam, heeft hij zijn medewerking toegezegd. De Duinen van Oostvoorne zijn in beheer bij het Zuid-Hollands Landschap. De winnende foto prijkt xanal eind september twee weken lang op groot formaat op de stads- en streekbussen in Zuid- Holland. Het JPEG-fbtobe- stand moet daarom een groot te hebben van minimaal 8 MB. De winnaar van de hoofdprijs ontvangt ook een hotelover nachting voor twee personen in één van de Fletcher hotels in Nederland. L'w foto's (maxi maal 3) kimt u uploaden via website www.de I2landschap- pen.nl/fotowedstrijd. Hier vindt u ook meer informatie over de wedstrijdvoorwaarden en de overige prijzen. GOEDEREEDE - De .\njercol- lecte die Koninklijke Fanfare Apollo uit Goedereede heeft gehouden, heeft 712,70 opgebracht. Twee derde van dit bedrag gaat naar het Prins Bernhard Cultuurfonds, dat projecten ondersteunt op het gebied van cultuur- en natuur behoud in Nederland door middel van financiële bijdra gen, opdrachten, prijzen en beurzen. Een derde van de opbrengst is voor de vereni ging, met de mogelijkheid om ook een bijdrage te krijgen uit het Cultuurfonds. .\lle gevers en collectanten worden harte lijk bedankt. MIDDELHARNIS - Graag wil Muziekschool Goeree- Overflakkee iedereen uit nodigen om deel te nemen aan het orkestproject. Dit orkest gaat meewerken aan de afsluiting van het schooljaar en de samenstel ling van dit ad hoc orkest is zo breed mogelijk. Ieder een die maar enigszins op zijn of haar instrument uit de voeten kan is meer dan welkom. Gitaar, accordeon, blokfluit, viool, trompet, dwarsfluit, cello, bugel, cornet, klarinet, slagwerk, saxofoon; kortom, elk instrument is welkom. In een vijftal repetities (inclu sief generale repetitie) zal dit orkest zich voorbereiden op een optreden tijdens de grote jaaruitvoering van de Muziek school op zaterdag 4 juli 2009 in de aula van de Technische School te Middelharnis. De repetities zijn steeds op zaterdagmorgen, de data zijn 6, 13, 20 en 27 juni; de genera le is op 4 juli. De eerste repeti tie op 6 juni is in De Notenkra ker, Juliana \'an Stolberglaan te Middelharnis), de overige keren in het Diekhuus aan het Beneden Zandpad te Middel harnis. Alle repedties diuen van 10.00 tot 12.00 uur, ni.u.v. de generale, die om 17.00 uvu" begint in de Technische School te Middelharnis. De composities die ingestu deerd worden zijn 'Eine Kleine Nachtmusik' van W.A. Mozart, 'Herfst' uit de Vier Jaargetij- deit van A. \'ivaldi en 'Rituel' uit het Concertino van K. Schoonenbeek. .Als vanouds is de leiding in handen van musi cus Piet Westhoeve, pianodo- cent aan de Muziekschool die in de loop der jaren ook veel ervaring heeft opgedaan mei het leiden van ensembles en orkesten. Belangstellenden om deel te nemen aan het orkestproject kimnen zich vanaf heden opge ven bij de administratie van de Muziekschool in het Diekhuus', Postbus 256, 3240 AO Mid delharnis met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en instrument. U kiml zich ook aanmelden via telefoon nummer 482400 of via e-mail muziekschool(a hetdiekhuus. nl. .-^an deelname zijn geen kosten verbonden. En voor alle dui delijkheid: ook niet-leerlingen van de Muziekschool zijn wel kom. De muziekschool hoopt op een orkest met ongeveer 70 spelers. Het bestuur van de NNP is opnieuw onaangenaam ver rast door de kennelijke voor keur die de minister van OCW, Ronald Plasterk, heeft voor de in Nederland opererende dagbladen. In een brief aan de minister maakt de NNP, waarbij ook deze krant is aan gesloten, hiertegen dan ook ernstig bezw-aar. Bestiuu- en directie zijn in de pen geklom men naar aanleiding van de toezegging van de minister om vier miljoen euro beschikbaar te stellen voor het aantrekken van 60 journalisten bij de naar schatting dertig in Nederland verschijnende dagbladen. Door teruglopende oplages en dalende advertentie-in- komslen moeten de dagbla den bezuinigen, met als gevolg dat jonge journalisten als eer ste aan de dijk worden gezet. Volgens minister Plasterk is dat een slechte ontwikkeling, omdat het 'verjonging en ver nieuwing' van krantenredac ties in de weg staat. Bestuur en directie van de NNP wijzen er op dat lokale uitgevers, die in tegenstelling tot dagbladen aan de voet van de samenle ving opereren en weinig bood schap hebben aan veeleisende aandeelhouders, met dezelfde problemen te kampen hebben, waardoor ook daar de begrip pen verjonging en vernieu wing onder druk staan. Het bestuur wijst er bovendien op dat dagbladen niet de enige partij zijn die de plurilbrniileit van de informatievoorziening bepalen. "Wij zijn van mening dat de betaalde en onbetaalde nieuwsvoorziening op lokaal niveau niet alleen de burgers op hun eigen niveau bereikt, maar dat in principe ook nog eens doet op een algemeen informatief en onafhankelijk niveau. Vandaar dat wij ern stig bezwaar maken tegen de wijze waarop de dagbladsector (opnieuw) bevoordeeld woi'dt boven de nieuwsbladsector, die voortreffelijke papieren heeft als het gaat om hel waarborgen van de (lokale) democratie", geeft het NNP-bestuur aan. Het besttnu' verzoekt de minister nadrukkelijk zich op de hoogte te stellen van het belang en de betekenis van de sector lokale nieuwsmedia in het totale medialandschap en nodigt hem daartoe uit \i)or een informatief gesprek met bestuur en directie. f)aarnaast verzoekt het bestuur minis ter Plasterk in o\'erweging te nemen de nieuwsbladsector dezelfde financiële (en daar mee journalistieke) faciliteiten toe te kennen als de sector van de dagbladen. Om de minister te bewegen de sector \'an de lokale nieuws media serieus te nemen, zijn de leden van de NNP in hun printuitgaven gestart met een 'aanwezigheidscampagne' met als titel 'Den Haag, laat u onze krant aan haar lot over?'. Voor een vrouw met een verstandelijke beperking zijn wij op zoek naar een vrijwil liger die lx per week met haar wil gaan zwemmen. Contact opnemen met W.Bakkerofl.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) 1 Mevrouw van 52 jaar zoekt een maatje. Heeft een moeilijke periode achter de rug en heeft psychische klachten. Ze wil graag iets ge- zelligs ondernemen. Contact opnemen met W.Bakkerofl.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) MIDDELH.ARNIS - In het gemeentehuis van Middelharnis zijn vorige week woens dag de 31-jarige Miriam van Nieuwaal uit Nieuwe-Tonge en de uit Maartens dijk afkomstige Merien Veldhuizen (32) in het huwelijk getreden, .\hnam was tot dat moment leerkracht op School met de Bijbel 'De Schakel' te Nieuw Lekkerland, vandaar dat de kinderen uit groep 3 - haar klas - deze dag ook in feestuitrusting ver tegenwoordigd waren. Na haar trouwen is Miriam in Maartensdijk gaan wonen en werken. Foto: Wim van Vossen fotografie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 3