Hoog bezoek voor 100-jarige mevrouw Baas-de Besten r m m Br Noodweer treft Goeree-Overflakkee Inwoner Ooltgensplaat mede door dorpsgenoot gered wwz ^77"^ H-H WEERBERICHT van FLAKKEE ^^„.^^ij jaargang Nr. 7816 Vrijdag 29 mei 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekbJad op gereformeerde grondslag Huis-aan-huis- krant verschijnt a.s. woensdag Onze huis-aan-huis- krant van volgende week zal in verband met Tweede Pinkster dag verschijnen op woensdag 3 juni. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot dinsdagmiddag 14.00 uur, familie berichten tot dinsdag middag 17.00 uur Onze abonnementen krant verschijnt volgende week normaal op vrijdag 5 juni. Voor deze uitgave gelden de gewone afsluittijden. Redactie SOMMELSDIJK - Mevrouw Baas - den Besten kreeg afgelopen maandag bezoek van de waarne mend burgemeester van Middelharnis, de heer Zevenbergen. Hij kwam haar persoonlijk felici teren met haar 100*^ verjaardag. Mevrouw Baas woont thans in De Goede Ree, maar haar verjaar dag vierde ze, temidden van haar familie, in Stad aan 't Haringvliet. De plaats waar ze vijftig jaar lang heeft gewoond. Knops rg?M^l Schoolkinderen op bezoek bij de banket bakker SOMMELSDIJK - Als afsluiting van een zeer geslaagde projectweek, met als thema '(w)eet smakelijk', bracht groep 3a van de JC van Gent- school in Sommelsdijk een bezoek aan banket bakkerij Van Helden. OOLTGENSPLAAT - Op vrijdagmorgen 15 mei kreeg een inwoner van Ooltgensplaat op de carpoolplaats hart klachten. Hij moest gereanimeerd worden. jubileum concert Eurokandidaten voor de microfoon Vleugel- improvisatie concert Door Mirjam Terhoeve Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek 'I bij uw tji-«leülw of mjn alig»t op v.optlniruw-. ^1 Pt hieuw »</IHi(M)-( Knopt BV - Langrwrq lij - Mti KG - kimmr)Kttjk mivmi AïUrxioot avK)oOitcr<rro2-iiUkl- Noofdoouvn - Otll 401347 |G2 Het mag gerust wonderbaar lijk genoemd worden, dat mevrouw Baas deze respecta- l)eie leeftijd heeft Ijereikt. "Ik was een erg zwakke baljy bij mijn geboorte", vertelt ze. "De dokter zei zelfs tegen mijn moe der, dat ik niet zo sterk was en wellicht geen lang leven tege moet zou zien". "Nou, zo zie je maar", voegt ze er lathand aan toe. "Mijn geheim? Gewoon, adem blijven halen en wat ook heel belangrijk is, opge wekt blijven. Dat ben ik altijd geweest. Ik was altijd aan het zingen. Mijn ouders kregen daar vroeger nogal eens com plimenten over". Mevrouw Haas werd op 22 mei 1909 geboren in Lopik, bij .Schoonhoven, als Mergje den Besten. In 19'i.') trouwde ze met Leendert Baas uit Stol- vvijk. Na luni huwelijk verhuis den ze naar Rozenburg, waar Leendert werkzaam was bij een veeteeltbedrijf. "Na het uitbre ken van de oorlog moesten we daar weg", weet mevrouw Baas nog. "Het was daar te gevaar lijk. Wij zijn toen bij een ander veeteeltbedrijf terechtgeko men in Hazerswoude. Daar hebben we 9 jaar gewoond. Het was daar prachtig. Ik hield ook zo van de veeteelt. Ja, ik heb zelfs nog een diploma koeien melken behaald. Ik zou het nu ook nog kunnen hoor Van Hazerswoude zijn we naar Meicirecht gegaan en vlak na de ramp, in april 1953 zijn we op Flakkee terecht gekomen. Mijn man vond toen werk bij Prosman en later bij Leendert Soldaat in Stad aan 't Haring vliet. Daar hebben we eerst op de Molendijk gewoond en in 1956 zijn we naar de Oranjel aan verhuisd, vlak naast het Trefpunt. Daar heb ik tot zes jaar terug gewoond. De laatste jaren alleen, want mijn man is in 1983 overleden". Mevrouw Baas heeft het altijd goed naar haar zin gehad in Stad aan 't Haringvliet. "Ik was Door nfgewadide tukken op de Molendijk in Den Rommel kon deze auto geen kant meer op. Dat het KNMI afgelopen maandag een weerwaarschuwing gaf, is niet voor niets geweest, zo hebben we later op de maan dagavond en de nacht daaraanvolgend op het eiland ondervonden. Grote hoeveel heden hemelwater, en hier en daar ook hagelstenen als knikkers, raasden met bakken naar beneden, stormachtige wind zorgde op enkele plekken voor schade, maar vooral het langdurige onweer leek de omgeving van Goeree-Overflakkee vrij wel de hele nacht in z'n greep te houden, waarbij het weerlicht lange tijd niet van de lucht was. Door Hans Villerius Op diverse plekken werd de brandweer gealar meerd, \oor blikseminslag, stormschade en watero\erlast. Voor zover bekend sloeg op twee plekken de bliksem in, rond tien over elf in een woning aan de Berberis te Dirksland en tegen half twee aan de C'-oereeseweg te Goedereede. Hoewel er geen brand ontstond, kwam in beide gevallen de brandweer ter plaatse om bescha digde daken weer waterdicht te maken. Boven dien werd aan de Berberis door de inslag ook de elektrische apparatuur vernield, en deels ook bij de buren. .-Van het Louis Bouwmeesterplein te Middelharnis en aan de Westelijke Achterweg te Sommelsdijk (beide rond middernacht) en aan de Bommelsedijk te Achthuizen (rond vijf uur 's morgens) moest de brandweer eraan te pas komen voor wateroverlast, en aan de Molen dijk te Den Boinmel (eveneens rond 05.00 uur) voor stormschade. Hier stond een automobilist vast tussen afgewaaide takken, waardoor hij geen kant meer op kon. De ter plaatse gekomen brandweer heeft de takken in stukken gezaagd, zodat de weg weer vrij was. Her en der verspreid op de Molendijk lagen nog meer afgerukte tak ken, die meteen werden opgeruimd. Naast een enkel kapot dakraam, een deukje in een auto en een dode duif, die vast van plan was de hele nacht in een boom te verblijven maar kennelijk niet opgewassen was tegen deze harde wind, deden zich verder geen persoonlijke ongeluk ken voor Waarnemend burgemeester Zevenbergen bezocht mevrouw Baas ter gelegenheid van haar 100e verjaardag. daar helemaal ingeburgerd", zegt ze. "We bezochten weke lijks de Gereformeerde kerk en ik was lid van het eerste uur van de handwerkclub. Ook heb ik nog een aantal jaren als vrijwilligster op de kinde ren in de speeltuin gepast. Die lag vroeger achter ons huis. Ik was altijd dol op kinderen, nog steeds trouwens. Vroeger wilde ik dan ook graag ver pleegster worden. Daarom vind ik het leuk dat een aantal van mijn kinderen in de zoi-g is gaan werken". Het echtpaar Baas kreeg 10 kinderen, waarvan er een bij de geboorte overleed. Inmid dels is de familie uitgebreid met '17 kleinkinderen en 23 achter kleinkinderen. Aan de muren in de kamer van mevrouw Baas prijken dan ook vele foto's. "Ik heb ze graag om me heen", bevestigt ze. "Ik hecht ineer waarde aan mijn foto's dan aan mijn spulletjes". Mevrouw Baas woont nu zes jaar in de Goede Ree en heeft het daar goed naar haar zin. "Het bevalt me prima", beaamt ze. "Als het even kan doe ik mee met alle activiteiten. Het is jammer dat ik niet zo goed meer ter been ben, anders kon ik zelf overal naar toe gaan. Ook mijn ogen gaan achteruit en het lezen wordt steeds moeilijker Geluk kig leest mijn dochter Ada me heel vaak voor uit de krant, uit De Zaaijer of uit boekjes. Ik voel me nog steeds erg betrokken bij de maatschap pij en wil dat graag bijblijven". Vorige week werd de verjaar dag van mevrouw Baas uitge breid gevierd met de hele fanii- füto Will! Tim lii^wii /■'iitiii^iii/ii' lie. Natuiulijk in het Irefpiuil in Stad aan 't Haringvliet, naby haar oude stekje. "Zelfs mijn schoonzus en nichtje uit Cana da waren gekomen", vertelt ze. "Dat vond ik een ontzettend leuke verassing. Ik denk, dat er wel 80 mensen zijn geweesl. Ook dokter Van der Ven kwam me nog even feliciteren". Over hoe het volgend jaar zal zijn, denkt mevrouw Baas liever niet na. "Het is mooi om deze leeftijd te bereiken, maar weet je? Je gaat zachtjesaan voelen, datje oud wordt hè? Na een hartelijke ontvangst door de bakker en zijn vrouw- kregen de kinderen een educa tieve film te zien over het werk van de banketbakker. Hierna mocht de groep een kijkje ach ter de schermen nemen, in de echte bakkerij. Indrukwekken de apparatuur, waarvan vooral de chocolademachine veel aan dacht trok. Om de kinderen te laten erva ren wat een banketbakker zoal doet, stond er voor elke leer ling een echte onvolprezen 'Diek' - één van Van Heidens specialiteiten - klaar, plus decoratiemateriaal. Na een halfuurtje doorwerken had elk kind zijn eigen Diek versierd, en mochten ze deze als verrassing mee naar huis nemen. Als klap op de vuurpijl wer den de leerlingen getrakteerd op een banketbakkersijsje, waarna de groep vol trots met hun eigen Diek in de handen naar school terugkeerde, een leerzame en lekkere ervaring rijker. Op dat moment was ook Len- nard uit Ooltgensplaat bij het tankstation. Hij hooide gegil en ging kijken. Daar werd hij gevraagd mee te helpen met de reanimatie. Hij vertelde dat hij nog nooit had gereanimeerd. De vriendin van het slachtoffer vertelde wat Lennard moest doen. Terwijl bij de alarmcentrale de inelding voor hulpverlening de deur uitging, reed juist de politie ter hoogte van het ben zinestation, zodat die snel ter plaatse was. De politie nam de reanimatie over en werd later geassisteerd door de brand weer, die de AED aansloot. Na ongeveer 10 minuten begon het slachtoffer weer zelfstandig te ademen. Inmiddels was de ambulance dienst ter plaatse, die de verde re zorg overnam. Het slachtof fer werd overgebracht naar het Erasmus Medisch Centrum te Rotterdain. M\e betrokken partijen waren tevreden over de samen\ver- king en waren erg onder de indruk van de inzet van Len nard. Dagelijks actueel! Kijk op: www.eilandennieuws.ni Later bleek dat hij een dorps genoot mede het leven had gered. De betrokken politiemensen kwamen hem dan oo voor zijn inzet een overhandigen. k als dank bloemetje DlRRSf-AND - Zaterdag 13 juni organiseert de Stichting Wereld Wijde Zending-concer ten het eerste Jubileumconcert in het kader van haar 10 jarig bestaan. Op deze avond zal het Urker Visserskoor 'Cres cendo' o.l.v. Louwe Kramer een avondvullend concert ten gehore brengen in de Her- \<irmde kerk van Dirksland (de kerk waar WWZ tien jaar geleden gestart is). Voor dit (oncert is al een aantal kaar ten verkocht. WWZ-concerten raadt dan ook aan om snel kaarten te kopen. Dat kan bij de boekhandels Van der Booin te Sommelsdijk en Akers- hoek te Ouddorp, of bij WWZ concerten, tel. 0187 603510, e-mail wwzconcerten@solcon. nl. De toegangsprijs voor vol wassenen bedraagt 6 en voor kinderen l/m 12 jaar 3. De opbrengst is bestemd voor een ])roject van Dorcashulp Neder land. MIDDELHARNIS - Op zater dag 30 mei staat bet radio- |)rogramma Koffie Radio Plus in het teken van de Europese veikiezingen. In het program ma wordt een aantal interviews gehouden met kandidaten die woonaclitig zijn op Goeree- Overflakkee, o.a. Cornells Vis ser (CDy\) en Lucas Hartong (PVV). Koffie Radio Plus begint om 10.00 uuv en wordt gepresenteerd door Berend Jan Bi'uggeman. Radio Super star is te beluisteren op 105.9 (kabel gem. Middelharnis), 107.3 FM (vrije ether), via web site www.radiosuperstarnl en via TV Superstar, OUDDORP - Op vrijdag 5 juni 2009 geeft Arjan Huizer een improvisatieconcert in de 'Doopsgezinde Kerk te Oud dorp. De uit Dirksland afkom stige pianist zal op verschillen de nummers gaan improvise ren. Van rustige bewerkingen op bekende kla.ssieke werken lot lichte Jazz improvisaties. Hoe het programma er precies tiit komt te zien is bij de impro- visatieconcerten van Arjan nooit zeker Er wordt immers geïmproviseerd. Bij improvi seren is de gespeelde muziek niet (geheel) van tevoren vast gelegd en wordt dit door de musicus tijdens de uitvoering spontaan verzonnen. Dit in tegenstelling tot het uitvoeren van een compositie waarbij een muziekstuk geheel op papier is vastgelegd. De Yamaha vleu gel die zich in de kerk bevindt leent zich uitermate voor het tiitvoeren van de meest uiteen lopende stijlen muziek, en daar gaat Arjan dan ook gebruik van maken. Improvisatieverzoeken kunnen ook worden meegeno men. Het concert begint om 20.00 uur De entree bedraagt 3, incl. koffie/thee in de pau ze. Zie voor ineer website www. aijanhuizernl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1