Diploma-uitreiking bij EHBO Ouddorp Brochure 'Beleef Goeree-Overflakkee! Geslaagd transport naar Oekraïne Dag van de Verpleging, ook in De Samaritaan Vioolvoorspeelavond Muziekschool Goeree-Overflakkee Overwinning honkbal aspiranten B Kinderbingo ?i^|o^^J St. Onderlinge Zorg Oekraïne (St. O ZO): ANBO Korte cursos stemvorming EIIAnDEtl-niEUWS PAGINA 7 VRIJDAG 22 MEI 2009 Recciil lic(.-ll een aiiiilal dcc-iin-- mers van cIc KHBO F.ciilicids- cmsiis en Jciigd-15 lit-l KHIiO- examcn rncl got-d gevolg algc- legd. Op 7 mei jl. was er voor alle geslaagde tursisten de diplonia-uitieiking. (^p deze avond was ook de 'CillOK' (Geneeskundige Hulp bij Ongevalli-n en Kampen) aan wezig met twee ambulances. De GHOR zorgt voor de toör- dinatie tussen alle geneeskun dige en zorgverlenende orga nisaties die te bulp komen bij een ramp of groot ongeval. Ze is daarbij gericht op het voor komen van slaehtoflers van rampen en op een optimale en adequate geneeskundige hulp verlening. Ingeborg en Fred Kuiper gaven een PowerPoint presentatie over bun taken bij de GHOR en er werd een kijkje genomen in de ambu lances. Op de foto de jeugdige geslaagden. Mn)l)i:i.HARMS - Op dins dag 2() mei, aanvang 19..'i0 uur, is er een voorspeelavond van de vioolleerlingen van de Muziekschool Goeree-Over- llakkee. Dit 'vioolconcert' vindt plaats in de grote zaal van bet Diekhuus. De toegang is gratis. Sinds vorig jaar is viooldocente Heleen Broekzitter verbonden aan de Muziekschool. Ze is heel enihotisiast en gedreven aan bet wet k met de bijna ,'i() vioolleerlingen die de Muziek school beeft. Meestal zijn er op de leerliugenuitvoeringen verschillende instrumenten te horen maar op uitdmkkelijk verzoek van de docente is er uu eens een keer een speciale 'vioolavond'. De meeste leerlin gen zullen zich ook daadwerke lijk op dit concert als solist pre senteren en hebben daarvoor eig bard gestudeerd. Er zullen composities worden gespeeld van o.a. Vivaldi, Rieding en Kuchlei" en ook zal de 'Sotnid of Music' niet ontbreken. Veel vioolmuziek behoeft piano begeleiding, die verzorgd zal worden door pianodocent Piet Westhoeve. Iedereen wordt van harte uitgenodigd om te kf)men luisteren naar de muzi kale prestaties van de leerlin gen van de Muziekschool die op dit instrument les krijgen. Vooral ook degenen die over wegen om met ingang van het nieuwe .schooljaar met vioolles te beginnen. w Anne Marijke FJi'ma, jnoi, iltvtniliiiiilnr gehieilfi^riiflilc aiinpak. ovfiiiandigt het eerste exemplaar aan Hein Mm, x'oorzitter van .lA'l 'In Goede Aarde', en aan Simon Breiire. voorzitter van IJV-Noord, alrleling Goeree-Overflakkee. GOEREE-OVERFLAKKEE - 'Beleef het platteland, beleef Goeree-Overflak kee!' Dat is de titel van de nieuwe brochure die vanaf deze week bij de VW-kan- toren Ouddorp aan Zee en Zuid-Hollandse Eilanden te Middelharnis te koop is. In de brochure staat de landbouw op Goeree- Overflakkee centraal. De landbouw bepaalt in sterke mate hoe ons landschap er uit ziet. Dit was in het ver leden zo, maar ook vandaag de dag en in de toekomst. Landbouw is meer dan alleen producten verbou wen of het houden van vee. In de brochure wordt ver teld over de ontwikkelin gen door de eeuwen heen en komt u meer te weten over de verschillende typen boerderijen. lijk ook 25 piesentalies van bedrijven die u op een andere matiier kennis laten maken met de regio. Variërend van een boerencamping, winkel, theetuin tot zorgboerderij. Proef de streekeigen produc ten, zoals kaas, eieren, fruit, groenten en aardappelen. Sommige bedrijven openen op afspraak voor u de deinen om een kijkje achter de schermen te nemen of bieden u een bij zonder (Hernachtingsadres. Kcntom, op bet platteland van C;oeree-0\'erflakkee is genoeg te beleven en te proeven. Bij de brochure hoort ook een overzichtskaart. Hierop zijn de bedrijven makkelijk terug te vinden. De meeste zijn goed te bereiken met de fiets. De num- nieis van de knooppunten zijn dan ook op de kaart ingete kend. Met een bezoekje aan een van deze bedrijven, kunt u uw fietstocht een extra dimen sie geven. De "brochure is voor \.M te In de brochure staan name- koop bij de V\V-kantoren in Ouddorp en Middelharnis. Tot en met 30 juni is de brochure bij aanschaf van de FIKS-kaart van het fietsroutenetwerk gra tis. Hij is ook verkrijgbaar bij de deelnemende bedrijven. De Agrarische Natuurvereni ging 'In Goede Aarde', LTO- Noord, afdeling Goeree-Over flakkee en Sociëteit Rethorica hebben de nodige informatie aangeleverd. De brochure is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van het Europees Landbouwfonds voor plattelandsontwikkeling 'Europa investeert in zijn plat teland'. Leader en het ISGO. Het project is uitgevoerd in het kader \an de gebiedsgerichte aanpak Goeree-Overflakkee. Onder coördinatie \an het ISGO wordt in samenwerking met gemeenten, waterschap en vele (maatschappelijke) orga nisaties projecten uitgevoeid. Projecten op het gebied van recreatie, toerisme, landschap, cultuurhistorie en duurzame landboinv. De motor wordt gestart in Middelharnis en we rijden naar 'Venlo. "We passeren na een boterham met een bak koffie de grens met Duitsland. "Vervolgens rijden we over de geweldige autobanen door Duitsland naar Oostenrijk. We genieten van het uitzicht over Wenen en bereiken daarna de grens met Hongarije. De snelweg is door dit land inmiddels doorgetrokken tot voorbij Nyiregyhaza, zodat de eerdere roemruchte en veraf schuwde driehonderd kilometer lange tweebaansweg van Boedapest naar Zahony, de grens met Oekra'ïne, nog maar uit een luttele zeventig kilometer bestaat. De rit beslaat in totaal bijna tweeduizend kilometer. Onder de cabine ronken vierhonderd en twintig paardekrach- ten om de drieëntwintig ton zware vracht op de plaats van bestemming te brengen. Plaats van bestemming: Nagy- dobrony, het dorp in de Oekra ïense Unterkarpaten waar Si. OZO een drietal projecten heeft: het voedselproject, het verzorgingshuisproject en het boerderijproject. Normali ter worden de werkbezoeken afgelegd inet een aannemers bus en aanhanger, maar deze keer was een truck nnet opleg ger noodzakelijk: nainens een aantal bedrijven op Goeree- Overflakkee werd St. OZO in staat gesteld om een aantal zeer belangrijke (landbouw-) machines voor haar boerderij project naar Oekraïne te trans porteren. Het transport was in alle opzichten geslaagd te noe men. Een Renault truck met oplegger, volgeladen met 23 ton hulpgoederen, stond ter beschikking. Volledig gratis, inclusief brandstof en verze kering. Ook de meegenomen goederen kostten geen enkele euro: een zeer goede tweede hands Massey Ferguson maai- dorsmachine (combine), een prima tweedehands heftruck met dieselmotor, een 10-tons geheel gereviseerde hydrau lische klik, een enorme partij ijzer voor allerlei toepassin gen en drie ton zout voor de waterfilterinstallatie in hel ver zorgingshuis. De gaten werden opgevuld met kleding, bedden, een aantal fietsen, e.d. De medewerkers in Oekraïne waren zeer gelukkig met de 'westerse' materialen en het spreekt vanzelf dat St. OZO in deze kolommen haar har telijke dank wil uitspreken aan al deze bedrijven die dit gra tis transport hebben mogelijk gemaakt. In de achterliggende jaren heeft St. OZO, in samen werking met de Hongaars Gereformeerde gemeente te Nagydobrony in Oekraïne, een prachtig nieuw gebouwd verzorgingshuis voor oude ren gerealiseerd. Momenteel genieten twintig bewoners van een verzorgde oude dag. Helaas wordt deze instelling niet gesubsidieerd door de Aangekomen w Oekraine worden de goederen met een oude kraan gelost. Oekraïense overheid, zodat de kosten volledig door St. OZO gedragen moeten worden. Om in deze kosten tegemoet te komen is er ruim twee jaar geleden in hetzelfde dorp een boerderijproject opgestart. Het doel van deze farm is: een zelfstandig bedrijf worden. In de afgelopen tijd is de boerde- lij opgeknapt, zijn er betere rassen koeien en varkens aan gekocht, werden reparaties aan landbouwmachines en tractoren uitgevoerd en werd de tuinbouw gemoderniseerd (\erwarmde opkweekkassen en verwarmde doorgroeikas- sen om de producten vroeg in bet seizoen te kunnen ver kopen). Het is de bedoeling dat in de toekomst de kosten van het verzorgingshuis mede gedragen zullen worden uit de opbrengsten van deze boerde- i"ij- Zover is het nog met. Maar St. OZO stelt alles in het werk om dit doel te bereiken. De erva ring heeft geleerd dat humani taire bulp daadwerkelijk haar doel bereikt als positieve men sen in het doelland aan hel werk gezet kunnen worden. Bent u nog geen donateur van St. OZO? Misschien bent u zo enthousiast over de projecten dat u besluit een gifl over te maken op Rabobank rekening nummer 341(x3(i.8,'ïl. Harte lijk dank hiervoor! Voor infor matie kunt kijken op www. stichtiiig-ozo.nl Herman van Wezel OUDE-TONGE - Het honkbal aspiranten B team van HSV The Islanders trof dit weekend een pittige tegenstander. Toch wisten zij in een zeer spannen de wedstrijd de Wizards uit Bergen op Zoom te verslaan met 6-7. De honkballers van The Islan ders kwamen in eerste instan tie op achterstand door wat slordigheden in het veld en m de aanval. Met name de pit cher van de Wizards had de wedstrijd wel onder controle. Hij wist het de Oude-Tongse slagploeg behoorlijk lastig te maken. Echter een pitcherwis- sel in de 3e inning bij de ploeg uit Bergen op Zoom, zorgde voor een ommekeer in de wed strijd. De Islanders wisten toen zonder echt te vlammen aan slag de 6-3 achterstand toch om te zetten in een 6-7 voor sprong. In de voor de thuis ploeg gelijkmakend slagbeurt wisten de Islanders de rust te bewaren. Door uitstekend pit- chen en prima veldwerk aan de kant van The Islanders kwam Wizards niet meer tot scoren. Daarmee behaalden de honkbal aspiranten B van The Islanders de derde overwin ning in deze competitie. Honkbal 2 van The Islanders had een minder gelukkig weekend. Tegen 'l'he Hawks uit Dordrecht hadden zij gehoopt de eerste punten van het seizoen te gaan pakken, maar zij trokken aan het kort ste eind en verloren met 5-12. Na de eerste inning stonden zij nog op een nette 4-1 voor sprong, maar de daarop vol gende innings zagen er minder rooskleurig uit. Zowel aan slag als in bet veld waren de heren niet in \orm. Eddy Bouwman stond in het slagperk wel zijn mannetje. Hij noteerde een slaggemiddelcle van 1.000. SOMMELSDIJK - Woens dagmiddag 27 mei is er weer een Kinderbingo bij wijk- vereniging De Zwaluw voor kinderen in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Deelname kost 1 voor leden en 1,20 voor nict-le- den van de vereniging, incl. hmonade en snoepje. Op woensdag 27 mei a.s. houdt ANBO Ooslllakkee weer een bingomiddag in Ebbe en Vloed te (3ude-Tonge, aanvang 14.00 tuir. Deelname aan de vijf bin- gorondes kost 5. De middag is toegankelijk voor leden en niet-leden. Wie vervoer nodig heeft, kan bellen naar 0187 G42752 (b.g.g. 641515) MIDDELHARNIS - Veel men sen zingen wel op de een of andere manier. Als mensen zin gen 'bespelen' ze eigenlijk het meest natuurlijke instrument dat er bestaat: de Vox Huma na, ofwel de menselijke stem. Muziekschool G-O wil een korte cursus oiganiseren om zangers enigszins een idee te geven hoe ze met hun stem zouden moe ten omgaan. Op elementaire wijze komen onderwerpen aan bod als houding, ademhaling, stemhygiëne, resonans, toon- aanzet, vocaalegalisade, stem- bereikoefeningen en articula tie. Deze stemvormingscursus voor beginners wordt gegeven door de zangdocente van de Muziekschool Marijke Nieu wenweg. De cursus vindt plaats in de lesruimte van de Muziek school aan Kerkstraat 9 te Som- melsdijk, op een viertal zater dagochtenden (6 juni, 20 juni, 27 juni en 4 juli) van 10.30 tot 11.30 uur. Om tot zinvolle les sen te komen moet het aantal cursisten minimaal 10 en maxi maal 15 zangers bedragen. Voor wie geïnteresseerd is, ver dient het aanbeveling om zich spoedig aan te melden, want vol is vol. Deelname aan deze cursus kost €euro p.p. U kunt zich aanmelden door contact op te nemen met Muziekschool Goeree-Overflakkee, Postbus 256, 3240 AG Middelharnis, e-mail muziekschoolCghetdiek- huus.nl, tel. 0187-482400. Leerlingen van het ROC maken een wandeling met bewoners van De Samaritaan. SOMMELSDIJK - Op 12 mei was de geboortedag van Flo rence Nightingale, en daarop werden wereldwijd de \erzor- genden en verpleegkundigen in het zonnetje gezet. Vele zorginstellingen organiseer den op en rond 12 mei kleine en grote activiteiten. Zo lag ook bij verpleeghuis De Samari taan 's morgens vroeg de rode loper al uit. Het personeel en de vrijwilligers werden vanaf half 7 ontvangen met een vers croissantje en een glaasje jus d'orange, een goed begin van de dag. Bij de koffie een heei- lijk gebakje en tussen de mid dag een giatis maaltijd... dat is altijd lekker. Maar dit jaar stond er nog meer op het pro gramma. Het management van de Samaritaan sprak de waardering uit voor het vele werk dat op een enthousiaste wijze verricht wordt. Er wer den persoonlijk etagères uit gedeeld aan alle personeels leden. Men kon met collega's een high tea organiseren of er thuis van genieten. Een creatief cadeautje, dat er erg feestelijk uitzag. Natuurlijk weiden de vrijwilligers niet vergeten, ook zij werden har telijk bedankt voor hun inzet. De cadeaubon die zij kregen, viel zeker in de smaak. Tot slot verraste de cliëntenraad een ieder met een plantje, de afde lingen met een groot boeket bloemen én men regelde een ijscokar voor zowel het perso neel als de bewoners. Met een geldelijke ondersteuning van de identiteitsraad en de stich ting HDG was dit mogelijk. Op deze dinsdag in mei waren er juist leerlingen van bet ROC aanwezig in de Samaritaan, voor hun maatschappelijke stage. Vol enthousiasme ging men aan de slag. 's Middags genoten vele bewoners van een wandeling door het dorp. Allerlei verbalen en herinne ringen kwamen naar boven. Mede door de inzet van de leerlingen werd deze dag voor de bewoners ook een feestje.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7