met megakorting! Q Vrienden van Zuidwester presenteren eerste huifbed Leden van de PCOB afdeling Goeree- Overflakkee op bezoek in Straatsburg PASFOTO'S ouQ iiKkei pmt Piet en Jannie Bechthum CARAVAN Nu perkplanten lAfaal Hoveniers BEDRUKTE VANEN EN LINTEN www.groothandelkoole.nl iüM ^'i^on ,-4 N. A. van Kempen RMT Per wijI u wachP Vrijwilligers gevraagd 1 Gem. Dirksland Sarah houdt van Rutger. Dankzij hem heeft ze zich l<unnen omscholen tot ondernemer. Waardoor ze als nierpatiënt, ondanl<s dat ze dagelijks moet dialyseren, tóch kan blijven werken. Rutger is donateur van de Nierstichting. Word ook donateur. Kijk op www.nierstichting.nl NIERSTICHTING AZplu Verf- en Behangspeciaalzaak fuU copy-service Rondvaart Stadsbezoek Bezoek Europees Parlement Luxemburg Zaterdag 23 mei van 9 tot 12 uur bij Langeweg 46, Nieuwe-Tonge Voor: beëdigd makelaar taxateur agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzalten planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl LMV TEHUURopdeVeluwe Vakantiehuisje in rustige omgeving v.a. 150,-per week Mooie fietsroutes. Tel. (0571) 29 27 02 (06) 17 96 07 33 Voor een jonge vrouw van 24 jaar met een be perking zoeken wij een maatje die iets actief met haar wil doen (handbi- ken) maar ook iets gezel- ligs wil ondernemen. Contact opnemen met W.Bakker of I.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) RUTGER belastingvrij verven! *i^*-^i Van 18 t/m 30 mei kunt u bij ons belastingvrij ^k Jj verven met alle professionele buitenlakken. •^■•-1 -^■■fV Het kleur- en teclinische productadvies krijgt u er uiteraard ook bij cadeau. GEEFT TOEKOMST. Hoflaan 27a, 3241 GK MIDDELHARNIS Tel. (0187) 48 47 39 Logeerhuis De Mantelienge (St. Adullam) in Ouddorp vraagt voor D.V. juli en augustus een eenvoudige te leen of tegen geringe vergoeding, om haar zomervrijwilli- gers te kunnen herbergen die zich steeds een week beschik baar stellen om te helpen bij de verzorging en begeleiding van de loges met een verstandelijk en/of meervoudige beperking. We willen de caravan graag in de tuin van het logeerhuis plaatsen. Reacties en informatie: E. Nap, 0612-701279. Gebr. de Waal BV Drukkerij Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240AAMiddelhamis Tel: (0187) 47 10 20 Fax: (0187) 48 57 36 info@drukkerijdewaal.nl w\AAA/.drukkerijdewaal.nl GOEREE-OVERFLAKKEE - Op uitnodiging van Euro parlementariër Comelis Visser vertrokken maan dagmorgen 4 mei om 07.00 uur vanaf het parkeerter rein De Staver, 45 leden van de PCOB met een autobus van De Snelle Vliet rich ting Straatsburg. De gewest- secretaris van de PCOB Zuid-Holland, Arie Slob, fungeerde als reisleider voor deze driedaagse. Voor zitter Jan van Gurp maakte onderstaand verslag van deze reis. De Stichting Vrienden van Zuidwester heeft op vrijdag 15 mei jl. haar eerste huifbed voor de cliënten van Zuidwes ter gepresenteerd in Manege Stal-Flicka te Hellevoetsluis. Flicka is een van de maneges in zuidwest Nederland waar mee de Vriendenstichting samenwerkt in het project paardrijden. De andere zijn Hippisch Centrum Simonsha- ven in Simonshaven, Mane ge Oostmoer in Stad aan 't Haringvliet en de Stichting Huifbedrijden Hoeksche Waard in manege Flemming in Westmaas. Deze presentatie is het begin van een nieuwe trend: iedere cliënt van Zuid wester die dat wil, moet kun nen paardrijden. "Gewoon" in het zadel, als dat kan, en op een huifbed als het eerste niet meer kan. Korte intro ducties tijdens de presentatie werden gehouden door Joop Hamelink, voorzitter van de Stichting Vrienden van Zuid wester, Adriana Buist, gedi plomeerd huifbedkoetsier van de Stichting Huifbedrijden Hoeksche Waard en bestuurs lid Dineke van Winkelhof, die een zoon heeft die al huifbed rijdt en daar ontzettend van geniet. Van veel vestigingen van Zuidwester kwamen verte genwoordigers kijken hoe dat nu werkt, met zo'n huifbed, en er waren ook enthousiaste cliënten en vrijwilligers. Voor de cKënten waren er bonnen voor gratis proefritten, zowel voor het huifbed als in het zadel. Een rit duurt een half uur. De mensen van Zuidwes ter betalen per (gesponsorde) huifbedrit 25 euro. Soms kun nen zij na enige tijd toe met minder medicijnen en voelen zij zich ook nog dagen na de rit veel lekkerder. Het huifbed van de Vriendenstichting is volgens de nieuwste inzich ten gemaakt door Peter van der Kooij in Zwartewaal. De prijs van een rit in het zadel verschilt momenteel nog per manege, maar is in doorsnee goedkoper. Zie voor meer info website www.vrienden- vanzuidwester.nl. Op de foto ziet u de haflingers Mieke en Silde voor het huifbed van de Vrienden van Zuidwester. Via de bekende route Ai\twer- pen-Brussel wordt een lunch- stop gehouden in Arlon, waarna we weer vol goede moed verder rijden richting ons hotel. Na nog een aantal stops arriveren wij om 18.00 uur in ons hotel, waar we direct kwartier kun nen maken en ons op maakten voor een heerlijk diner. Rond de klok van 20.00 uur houden we een tweetal minuten stilte om de doden van de 2"^ Wereld oorlog te herdenken en hierna zingen wij twee coupletten van het Wilhelmus. Dinsdag 5 mei worden wij om half acht gewekt en zitten we om acht uur aan een stevig ont bijt in ons hotel Zum Ochsen in het Duitse plaatsje Kehl-Bodes- weier. Na het ontbijt vertrek ken wé naar Straatsburg waar we aankomen aan de Quai des Bateliers. We verlaten de bus en begeven ons te voet naar de ligplaats van de rondvaart boot waarmee we stad hopen te verkennen. Om kwart over negen vertrekken we voor een ongeveer een uur durende vaartocht, waarbij we via onze koptelefoon, in onze eigen taal, bijgepraat worden over de geschiedenis van de stad en de gebouwen en mooie kades die we passeren. We worden o.a. ook geattendeerd op een aan tal wetenswaardigheden zoals overdekte bruggen i.v.m. het droog houden van het buskruit van de geweren, de oude goud straat vanaf het jaar 1163, de St. Nicolaaskerk waarin Albert Schweitzer nog in de diensten is voorgegaan, dat tot de reforma tie de doedelzak het populairste instrument was, een vakwerk huis dat als roerend goed wordt aangemerkt. Daarbij maken we ook nog gebruik van schutslui zen om een hoogteverschil van 1,80 meter in het traject te over bruggen. Wanneer we weer 'aan wal' komen worden we opgevangen door een tweetal gidsen die ons begeleiden bij het bezoek aan de kathedraal De Notre Dame Het reisgezelschap poseert met Comelis Visser in het gebouw van het Europarlement in Brussel. en enige uiüeg geven over waar en hoe we onze 'vrije' middag pauze kunnen doorbrengen. Uiteraard ook het nuttigen van de lunch. De ene gids zal haar verhaal in het Duits brengen en de andere doet het in het Engels. Zo ontstaan twee groe pen die de stad in trekken. De kathedraal is een kerk die is opgetrokken uit roze zandsteen. De bouw heeft plaatsgevonden van 1276 tot 1439; 163 bouwja ren. De bouwstijl is in eerste aan leg Romaans waarna deze in de latere bouwfase is ovei^egaan in Zuid-Duitse gotiek. Het gebouw heeft zeer hoge torens; de noor delijke toren is 142 meter hoog. In de kerk is het een grote druk te met de vele toeristen die ook het schitterende interieur willen aanschouwen. Vooral de kansel, een glas-in-lood rozetraam van 15 meter doorsnee en het astro nomische uurwerk trekken de bezoekers aan. Das Strassburger Munster, de Duitse naam voor de kerk, staat op de Unesco- lijst van werelderfgoed. Na het bezoek aan de kathedraal gebruiken we de lunch, verken nen we de stad en shoppen we in de grootwinkelbedrijven. Om half drie 's middags worden we door Cornelis Visser, Flak- keënaar en werkzaam voor het CDA als Europarlementariër, ontvangen in een zaal van het Europees Parlement waar hij ons tekst en uiüeg geeft over het Parlement en zijn taak daarin. Er is gelegenheid om vragen te stellen over het beleid dat hier gevoerd wordt en de gevolgen hiervan voor de Nederlanders. Vooral de landbouwpolitiek wordt onderwerp van discus sie. Voorzitter Jan van Gurp bedankt na afloop van deze sessie Visser voor de goede ont vangst, waarna we ons begeven naar de vergaderzaal van het parlement. Een indrukwekken de ruimte die plaats biedt aan 785 parlementariërs. We wonen een debat bij betref fende de sociale agenda 'werk gelegenheid'. Hierbij komt de heer Barosso, voorzitter van de Europese Commissie, verschil lende malen aan het woord. Cornelis Visser zou in dit debat ook het woord voeren, maar gezien onze agenda moesten we voor die tijd naar de stad om het diner te nutugen. Aan het eind van de maaltijd drinkt Cornelis Visser nog een kopje thee met ons en keren we, een interessante ervaring rijker, terug richting ons hotel. Dan is de laatste dag van ons bezoek weer al aangebroken. woensdag 6 mei. Om half acht vertrekken we richting Luxemburg Stad, want daar staat een bezoek gepland aan de Europese Rekenkamer Dit bezoek wordt als vrij uniek beschouwd. We komen er om half elf aan en worden welkom geheten door de heer Gaston Moonen, een Nederlander die daar al vele jaren werkzaam is. Hij is momenteel kabinetschef voor het lid uit Letland van de Rekenkamer. De functie van de Rekenkamer is supranationaal, dat betekent dus ook niet afhankelijk te zijn van het Europees Parlement. De stelling van Moonen is dat de Europese Unie pas goed werkt als je er als burger eigen lijk niets van merkt. De Euro pese Rekenkamer stelt zich ten doel om in alle onafhankelijk heid de inning en besteding van de middelen van de Euro pese Unie te controleren en zodoende te beoordelen hoe de Europese instellingen zich van deze taken kwijten. Daarnaast onderzoekt zij of de financiële Verrichtingen naar behoren zijn geboekt, wettig en regelmatig zijn uitgevoerd en zodanig zijn beheerd dat zuinigheid, doelmatigheid en doeltreffendheid zijn gewaar borgd Zie voor de overige taken de website van de Rekenkamer www.eca.eu.int. De Europese Rekenkamer beschikt over een college dat bestaat uit één lid per lidstaat van de Europese Unie, Daarnaast zijn er ongeveer 800 controleurs, vertalers en admi nistratief medewerkers werk zaam, die allen afkomstig zijn uit de Europese lidstaten. Na het interessante verhaal van de heer Moonen verlieten wij rond 12.45 uur Luxem burg op weg naar huis. Onder weg gebruikten wij de lunch, wederom in Arlon. Na veel fileleed rond Brussel en Antwerpen arriveerden wij om half zeven bij Familyland in Hoogerheide waar we een meer dan uitstekend diner hebben genuttigd. Uiteindelijk arriveerden wij om 21.30 uur weer in Middelharnis, waar een ieder erg voldaan van deze reis op weg ging naar zijn of haar eigen adres. Samenvattend mogen we zeg gen dat we drie heerlijke en bijzonder interessante dagen hebben gehad waarbij de kijk op Europa en in het bijzonder op het Europees Parlement in een voor velen ander perspec tief is komen te staan. Jan van Gurp, voorzitter PCOB afd, Goeree-Overflakkee

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10