Vierde Truck Show Flakkee AED-reanimatievoorzieningen zijn in gemeente Goedereede breed verspreid omantische kaarten Verrassend resultaat van noodactie Voedselbank Goeree-Overflakkee Perkplanten bij Plus Slingerland Plus Tessemaker en Koopplein Goeree-Overflakkee verdubbelen opbrengst Sp onsors Ook Blauwe Vlag voor Middelharnis EIIAüDEri-niELWS voor huwelijk Plus Sponsors Nodig? Bekendheid Presentatie Cursus PAGINA 10 DINSDAG 19 MEI 2009 Zaterdag 23 mei wordt voor de vierde maal de Truck Show Flaklcee gehouden in en op de terreinen van de Visafslag te Stellendam. In totaal zul len ongeveer 200 zware trucks deelnemen aan deze truck- show. Daarnaast komt Defen sie met een Daf en Scania en een zware bergingstank waar demonstraties mee 'worden verzorgd. Diverse truckfabri- kanten c.q. importeurs zullen deze dag aanwezig zijn met de nieuwste modellen trucks. Ook zullen er weer trucks staan die bij Special Interior zijn gepimpt. Tijdens deze dag worden diverse wedstrij den gehouden, o.a. een deci- bellentest, de mooiste Truck van Flakkee, de mooiste bak- wagen, special paint, er is een grote chauffeursmarkt en er zijn kinderattracties. De dag begint om 10.00 uur, en van 18.00 tot 20.00 kan men deel nemen aan een grote barbe cue. Van 22.00 tot 23.30 uur wordt een verlichte truck- mainstreet genaakt. De orga nisatie van dit evenement is in handen Chauffeursvereniging Flakkee, in samenwerking met Stichting Promotie Kop van Goeree, de visafslag te Stel lendam en VVV Ouddorp. De toegang is gratis. Foto: Gerard Gnnwu R Gebr. De Waal BV Drukkerij (0187)47 10 20 OUDDORP - "Met het beschikbaar stellen van dit pakket Automatische Externe Defibrilatoren (AED's) aan onze sport parken, zalencentrum en verenigingsgebouwen in de drie dorpskernen is er nu - op redelijke afstand - breed verspreid in de gemeente Goede reede deze reanimatie- voorziening voorhanden. Daar ben ik erg blij om. Het betekent de gewens te aanvulling op de AED -apparatuur die onder andere al bij Brandweer, Reddingsbrigade, het gemeentehuis in Goede reede en het zwemcom- plex 't Zuiderdiep in Stellendam ingezet kan worden. Bovendien zijn en worden er afspraken gemaakt met beheerders en eigenaren van accom modaties, kerkgebouwen en bedrijven in de direc te omgeving, zodat ook zij in geval van nood direct toegang kunnen krijgen tot een AED-apparaat". Een zichtbaar gelukkige wethouder Peter Feller overhandigde zaterdag morgen het eerste AED- koffertje in genoemd pak ket, aan voorzitter Arie 't Mannetje van voetbalver eniging WFB. Door Jaap Ruizeveld Het was niet verwonderlijk dat juist op sportpark De WFB-voonitter 't Mannetje (r.) en wethouder Feller reanimeren het 'slachtoffer'. Kruse aan de Hofdijksweg in Ouddorp de primeur van deze overdracht plaatsvond. Immers het was de WFB-voor- zitter die, onder andere op initiatief van de supportersver eniging, bij de gemeente infor meerde naar een AED-subsi- diemogelijkheid. "Vanuit de Gezondheidsraad is voor een dergelijke insteek duidelijk de vraag om ondersteuning. Wij STELLENDAM - Doordat de bodem van de voorraad kast van het centraal magazijn van de Voedselbank in Rotterdam in zicht kwam, was het voor de vrijwilligers van de Voedselbank Goeree-Overflakkee de hoogste tijd om een noodactie te voeren om hun voorraad op peil te brengen. Dit, om in de komende maanden aan de steeds groeiende vraag naar voedsel te kunnen vol doen. De actie werd gehouden bij Plus Tessemaker in Stellendam en het resultaat was verrassend. Een resul taat dat niet bereikt had kunnen worden zonder de medewerking van sponsoren en vrijwilligers. Door Adri van der Laan Ruim twee jaar geleden startte een aantal vrijwilligers de Voed selbank Goeree-Overflakkee. Na een aarzelend begin, met het uitdelen van een klein aan tal voedselpakketten per week, is de hulpvraag fors gestegen. Momenteel zorgen de vrijwilli gers ervoor dat er iedere week 55 voedselpakketten aan men sen, die afkomstig zijn van het hele eiland, worden verdeeld. De Voedselbank Goeree- Overflakkee is een onderdeel van de landelijke keten van Voedselbanken. Vanuit het centrale depot in Rotterdam van de Voedselbank Neder land ontvangt de eilandelijke Voedselbank doorgaans de basisartikelen voor de uit te delen voedselpakketten. Deze artikelen worden door de vrij willigers van het eiland aange vuld met specifieke producten van het eiland, zoals aardap pelen en groenten. Inciden teel werden er in de afgelo pen jaren al bij verschillende supermarkten acties gevoerd om hun voorraad op peil te krijgen. Eind februari bleek echter dat de voorraad op het centrale depot in Rotterdam, vanwege de crisis behoorlijk was geslonken. Het gevaar dreigde dat de bevoorrading vanuit Rotterdam wel eens zou kunnen stoppen. Om er voor te zorgen dat er voldoende voorraad bleef in het magazijn van de eilande lijke Voedselbank, zodat de levering aan de hulpvragers gewoon door kon gaan, moes ten de vrijwilligers actie onder nemen. Men kwam in contact met Chris Tessemaker van de Plus supermarkt in Stellendam en hij wilde graag meewerken aan een inzamelingsactie die in zijn supermarkt werd gehou den. Op vrijdag 6 en zaterdag 7 maart was het aan de klanten van Plus in Stellendam om te laten zien of ze bereid waren hun boodschappenbriefje wat extra uit te breiden met arti kelen die geschikt waren voor de Voedselbank. Het resultaat was volgens de mensen van de Voedselbank groot. Aan het eind van de zaterdag kon men maar liefst 81 bananen- dozen mee naar huis nemen. Een aantal dat ze zeker niet verwacht hadden. In de dozen zaten bijna 3100 artikelen en hiermee is de voorraad, en daardoor de levering aan de 'klanten', weer voor een aantal maanden verzekerd. Enkele bestuursleden van de Voedselbank Goeree-Overflakkee met de sponsoren, j aanhangwagen voor 'de Plus' in Stellendam, waar de actie zo succesvol verliep. Plus Tessemaker, Karin en Theo Noordijk van Koopplein Goeree-Overflakkee en Grit van de Voedselbank. De Voedselbank Goeree-Overflakkee ^is sterk afhankelijk van sponsors. Momenteel is er een aantal lokale bedrijven dat zich inzet voor het werk van de organisatie. Een voorbeeld hiervan is Plus Tessemaker en Koopplein Goeree-Overflakkee, 'de gratis handelsplaats voor Goeree-Overflakkee'. Daarnaast heeft Friends in Logistics B.V. uit Middellmmis voor één jaar lang gratis een nieuwe aanhangwagen beschikbaar gesteld, waarmee de goederen van de Voedselbank kunnen worden vervoerd. Daarnaast zijn er nog verschillende agrarische bedrijven, bakkers, supermarkten en diverse instellingen die het werk van de voedselbank, soms al vanaf het begin, wekelijks steunen. De vrijwilligers van de Voed selbank hopen dat nog meer bedrijven zich willen aanmelden ab sponsor bij de Voedselbank, want het werk van de bank blijft ook in de komende tijd 'broodnodig'. Voor meer informatie of voor deelname aan sponsoring kunt u contact opnemen met Jan van der Sluys, tel. 0187- 487090. Maar het succes van begin maart heeft nog een vervolg gekregen want twee van de hoofdsponsoren. Plus Tejsse- makeren de website Koopplein Goeree-Overflakkee, zorgen er voor dat de opbrengst verdub beld wordt. Door een goede samenwerking met Plus Tessemaker werd het de klanten van de winkel heel gemakkelijk gemaakt om wat extra boodschappen te kopen. Er was een aparte stand in de winkel ingericht met daarop de producten waaraan de Voedselbank behoefte heeft. Door de vrijwiUigers werden de klanten hierop geatten deerd. Vervolgens konden de artikelen naast de gewone boodschappen meegenomen worden naar de kassa. Als de boodschappen afgerekend waren konden ze worden over handigd aan de mensen van de Voedselbank. Op de vraag of een Voedsel bank in deze tijd nog nodig is, antwoorden de vrijwilligers dat hun werk steeds meer nodig blijkt te zijn. Ze vertellen van schrijnende gevallen van men sen die in financiële proble men zijn geraakt, bijvoorbeeld door ziekte, handicap, echt scheiding of verslaving, en die dan maar van een minimum uitkering moeten zien rond te komen. Geld voor goed voed sel blijkt er dan niet altijd te zijn, zo leggen de vrijwilligers uit. D.e voedselbank is erop gericht om de mensen in hun eerste levensbehoefte te voor zien. Dit is in de meeste geval len ter ondersteuning van bij voorbeeld het maatschappelijk werk of een GGD die samen met de mensen aan de werke lijke oplossing werkt. Het werk van Voedselbank Goeree-Overflakkee kwam in het begin aarzelend op gang. "Toen leverden we maar vier pakketten per week en we vroegen ons af of het niet zonde van de tijd was", aldus een van de vrijwilligers. Maar inmid dels blijkt dat de Voedselbank in een duidelijke behoefte voorziet met een afname van 55 pakketten per week. Maar nog niet iedereen die er voor in aanmerking komt neemt ook daadwerkelijk de stap naar de Voedselbank, want uit cijfers van maatschappe lijk werk blijkt dat er op het eiland ongeveer 80 mensen in aanmerking komen voor gebruik van de Voedselbank. De oorzaak hiervan is dat men zich er voor schaamt om de stap naar de voedselbank te maken. De vrijwilligers kun nen dit wel begrijpen, maar doseren met de nieuwe V.l.n.r.: Chris Tessemaker van Nel Bevelander, Moniek de Wit en Foto: Adri van der Laan ze raden de mensen toch aan om gebruik te maken van hun diensten omdat dit zeker ver lichting kan betekenen in de veelal moeilijke omstandighe den waarin men verkeert. Het is voor de Voedselbank Goeree-Overflakkee heel belangrijk dat ze hun bekend heid blijven houden. Enerzijds om er te zijn voor mensen die hun activiteiten nodig hebben en anderzijds zijn ze natuurlijk heel afhankelijk van de bijdra gen van het publiek. Tijdens de inzamelactie in Stellendam hebben ze heel veel positieve reacties gekregen van het win kelend publiek en dat geeft de vrijwilligers vertrouwen in de toekomst. Ze ervaren dan iets van de saamhorigheid van het eiland en uit het behaalde resultaat in Stellendam blijkt dat men vanuit die eensge zindheid graag wat dieper in de portemonnee wil tasten. Wie in aanmerking wil komen voor hulp van de Voedselbank kan zich niet rechtstreeks bij de organisatie aanmelden, dit dient altijd via een hulpverle ningsinstantie zoals het maat schappelijk werk of de sociale dienst te geschieden. Zie voor meer informatie website http:// voedselbankgo.webklik.nl/ page/home. hebben als gemeentebestuur daarop ook ingezet. Mede in het kader van de Tender-subsi dieregeling, bij het zogenaam de Verenigingsloket, bleek het een financieel haalbare kaart om het gewenste aantal reani- matievoorzieningen, voor een bedrag van rond 18.000 euro, aan te schaffen", vertelt wet houder Feller. Juist op locaties waar grote aantallen men sen samenkomen is dit extra belangrijk. De eerste adequate inzet in de eerste minuten na bijvoorbeeld hartfalen en of vermoedelijke circulatiestoor nis, kan immers levensreddend zijn. Dit als activiteit vóórdat de gewaarschuwde ambulance aanrijdt. Natuurlijk moest de over dracht zo functioneel moge- ~Tijk' wórden gepresëriteSfdTTTë"^ .WFB-accommodatie .^leende zich daar zaterdag uitstekend voor. Terwijl ruim vierhonderd voetballertjes met hun begelei ders en ouders zich tijdens het gesponsorde Kring Apotheek- Jeugdtoernooi op en rond de velden en de clubgebouwen verspreidden, was er plotse ling het "gespeelde" nood geval. Voorzitter 't Mannetje en wethouder Feller volgden nauwgezet de instructies van het AED-apparaat, dat op sig naal ijlings uit de bestuurska mer was gebracht. Het spektakel trok veel belang stelling. Was dit echt...? Het belangrijkste was dat het 'slacht offer'kon worden gereanimeerd en dat oogstte applaus en een zucht van verlichting. "We zijn blij met dit cadeau. Toch hopen we het apparaat niet nodig te hebben" zei de WFB-voorzitter Maar dat weetje niet. Landelijk zijn er dramatische gebeurte nissen op sportparken. Daarom is het geruststellend dat we nu een AED in ons Ouddorpse complex hebben en dat ook de aangrenzende manege en de aardappelhandel aan de Hof dijksweg hiervan gebruik kun nen maken". Behalve tevreden gezichten bij WFB en wethouder Feller was ook leverancier, opleider en trainer Leo Schellevis uit Som- melsdijk een gelukkig man. Zijn bedrijf heeft al den jaar exper tise opgebouwd op gebied yaii 'oridér a'ftaei'fe"''"'Deariji'shulp-" verlening, EHBO,, brandpre ventie en AED. Hij verzorgde de afgelopen periode aan een veertigtal afgevaardigden van verenigingen en instellingen in de gemeente Goedereede de cursus AED waarbij aandacht wordt besteed aan techniek en toepassing van de AED. De cursussen zijn afgerond met een certificaat. Dat is niet het einde van de opleiding, want het verdient aanbeveling om één keer per jaar de parate kennis en vaardigheid te her halen, zo gaf hij aan. Ook andere instanties en organi saties in de gemeente zorgen er overigens voor dat binnen Foto: Whn van u>\\eii lotugiaju' hun kring mensen worden opgeleid. Bij voetbalvereni ging WFB volgden 5 afgevaar digden de AED-cursus. Vanuit andere instroom hebben we op papier waarschijnlijk wel een man of vijftien die over de gewenste vaardigheid beschik ken, zei voorzitter 't Mannetje. Wethouder Feller prees WFB omdat de vereniging op aller lei terrein voor de jeugd baan brekend werk verzet, zoals bij de aanpak van alcoholgebruik. Het is de bedoeling dat op de entreedeur van de hoofdge bouwen het AED-vignet wordt aangebracht, zodat een ieder weet dat deze voorziening aan wezig is. "Wij hopen in de loop van deze week de resterende AED's op de aangewezen loca ties te kunnen aanleveren. Fijn dat daarmee die brede ver- spreiding in onze_ g'emeente joedereede wordt oereiKF", aldus wethouder Peter Feller. •Een grappige opmerking kon tenslotte niet ontbreken. WFB en De Jonge Spartaan uit Mid- delharnis zouden de eerste eilandelijke clubs zijn waar een AED is ondergebracht. Had die reanimatie niet iets eerder kunnen komen, dan was degra datie van beide zaterdagvoet- balclubs wellicht voorkomen. Voorzitter 't Mannetje kon er wel om lachen. Zijn vereniging in Ouddorp ziet de toekomst, met inmiddels 480 leden waar onder 200 jeugdleden, met vertrouwen tegemoet. En met het eerste team? Dat komt wel goed. In het Eilanden-Nieuws van vrijdag 15 mei vermeldden wij een aantal locaties op het eiland die de Blauwe Vlag kre gen uitgereikt. In dit artikeltje werd door ons de Blauwe Vlag die aan de Gemeentehaven van Middelharnis werd toege kend over het hoofd gezien. Hiervoor onze excuses. 'Wet houder Bert Kleingeld van de gemeente Middelharnis, die de redactie op het ontbreken van de vermelding attent maakte, gaf aan dat dit de eerste keer is dat de Gemeentehaven de Blauwe Vlag krijgt. Hij roemde de inspanningen van de mede werkers van de gemeente, die er toe hebben geleid dat de kwaliteit van de jachthaven is verbeterd. "De komende jaren zullen wij door investeringen de kwaliteit van onze jachtha ven nog verder verbeteren, zodat het economisch belang van de haven voor met name het winkelcentrum en de hore ca toe zal nemen", aldus een trotste wethouder Bert Klein geld. Binnenkort zal de Blau we Vlag officieel aan de haven worden gehesen. Redactie MIDDELHARNIS - Net als andere jaren konden klanten van Plus Slingerland weer voor een prachtige doos gratis perk planten sparen. Hier werd ook dankbaar gebruik van gemaakt. Op zaterdag 9 mei, de zaterdag voor Moederdag, konden klan ten hun spaarkaart verzilveren en een doos met len'tebloeiers mee naar huis nemen. Plus Slin gerland deelde deze dag zo'n 1800 dozen uit tevreden klan ten. De medewerkers van Plus hebben de klanten waar nodig ook geholpen om hun plantjes thuis te krijgen, waar de plantjes meteen de tuin in konden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8