0] m/AïH S^ W©©m(§(o) (§[^(o)(o)Tr@ [eêk] \7[iDy@[i \?y(o)(o)K](o)[M](§[iVD.M(§g Verwendag huurders die al 60 jaar huren Spaarlampen Jeugddag Prijsvraag wijkverfraaiing Doe mee met Politie SMS-Alert! Wilt u mee praten over uw woning of buurt? Bezoek onze inloopavonden van Halfwas HalfwSs.#^'-! Bun Woongoed Flakkee viert dit jaar liaar 90 jarig jubileum. Woongoed organiseert daarom verschillende activiteiten. Alle geledingen van Woongoed Flakkee komen aan de beurt. Allereerst de huurders. Het jubiieum werd ingeluid met de spaarlampenactie. Met deze actie hebben alle huurders van Woongoed flakkee een setje spaarlampen mogen ontvangen. Op dinsdag 24 februari waren de kinderen van huurders aan de beurt. Zij waren uitgenodigd om mee te doen aan één van de jeugdspringdagen in de Staver. Dit in samenwerking met de Ggmnastiekvereniging Middelharnis/ Sommelsdijk. De kinderen uit de kernen Nieuwe- Tonge, Oude-Tonge en Stad aan' 't Haringvliet werden 's ochtends opgehaald met een grote bus waarna ze naar de Staver zijn gebracht. De kinderen uit Sommelsdijk en Middelharnis kwamen op eigen gelegenheid. Om 9.00 uur ging het spektakel van start. Directeur Simon van Nieuwaal opende de dag door de jeugd aan te moedigen er een plezierige dag van te maken. Vervolgens nam hij de vlag van Woongoed Flakkee, die via de tokkelbaan naar beneden kwam gezeild, in ontvangst. Voor de kinderen viel er veel te beleven: klimmen, tokkelen, boogschieten, bowlen en streetsurfen. Aan het einde van de ochtend konden zij zich uitleven op springkussens en trampolines. Aan de inwendige mens werd natuurlijk ook gedacht. Naast limonade, chips en slush-puppies werden de kinderen getrakteerd op, hoe kan het ook anders, patat, appelmoes, krokettenénfrikandellen. 's Middags mochten de kinderen nog lekker twee uurtjes vrij zwemmen. Om 16.00 uur was het helaas alweer afgelopen. De kinderen gingen moe van sport en spel weer huiswaarts en werden met de bus naar huis gebracht. De anderen gingen weer op de fiets of werden door ouders opgehaald. Het was een zeer geslaagde dag en volgens de deelnemers voor herhaling vatbaar. Maar helaas bestaat Woongoed Flakkee maar één keergo jaar... Woongoed Flakkee wil het jubileumjaar graag afsluiten met een signaal dat zij ook de leefbaarheid hoog in het vaandel heeft. Reden genoeg om een prijsvraag uit te schrijven met als prijs een bedrag van maar liefst maximaal 25.000 voor wijkverfraaiing. Huurders in de diverse buurten van de dorpskernen uit het werkgebied van Woongoed flakkee worden uitgenodigd mee te doen aan de prijsvraag door een plan in te dienen waarmee de buurt of wijk verfraaid wordt. Het plan moet betrekking hebben op de buurt of wijk en de uitvoering van het plan mag niet duurder zijn dan 25.000. Oe plannen kunnen divers zijn. Bijvoorbeeld een plan wat de veiligheid verhoogt, de speelgelegenheid verbetert of het aanzien van de buurt of wijk opwaardeerd. Aan de hand van een aantal algemene criteria zal een deskundige jury zich bulgen over de diverse plannen en één plan kiezen. Het winnende plan moet praktisch uitvoerbaar/haalbaar zijn Hetwinnende plan moet de leefbaarheid/veiligheid merkbaar en duurzaam verbeteren Het winnende plan mag de 25.000 niet overschrijden. In november wordt op een feestelijke wijze in het bijzijn van alle buurt- en wijkinitiatiefnemers de uitslag door de jury bekend gemaakt. Oe jury bestaat uit deskundigen van Woongoed Flakkee en de gemeenten Middelharnis en Oostflakkee. Houdt de krant in de gaten, want binnenkort verschijnt in een advertentie hoe u samen met uw buurtgenoten kunt deelnemen aan deze prijsvraag. ..»f',.;(.^-.4h' «Ka Op de plaats van het kantoor van de voormalige woningbouwvereniging de Samenwerking in de Kennedystraat, wordt nieuwbouw gepleegd. Er zullen 3 senioren appartementen worden gebouwd tegen het huidige complex aan. De nieuwbouw en oudbouw wordt met elkaar verbonden door een trappenhuis voorzien van een lift voor beide gebouwen. Ook wordt er inpandig een zeer ruime fietsenberging met scootmobiel plekken gemaakt. De aannemer is Kroon uit Den Bommel. Op dit moment wordt er gesloopt en in de loop van mei zal er gestart worden met de bouwwerkzaamheden. De verwachting is dat in het voorjaar 2010 de bouwwerkzaamheden afgerond zijn. Op 2 april 2009 zijn de aannemingsovereenkomsten voor de Bomenbuurt met Aannemer Goldewijk ondertekend. Namens de gemeente Middelharnis ondertekende burgemeester Zevenbergen voor de Daltonschool. Namens Woongoed Flakkee ondertekende de heer Van Nieuwaal voor de woningen Kastanjelaan/Lijsterbeweg. Het gaat om eengezinswoningen, appartementen voor senioren en starters en een aantal Kangaroe-woningen. Kangaroewoningen/generatiewoningen Nu het bouwproject van start is gegaan, is het nog eens goed om dit onderdeel van het project nader over het voetlicht te brengen. Wat is het geval? Op de kop van het senioren woonblok aan de Lijsterbesweg verrijzen straks twee bijzondere woningen. Kangaroewoningen. (Het Tweede Kameriid Mieke Sterk van het CDA noemt ze generatiewoningen.) Net als bij een kangaroe bestaat de mogelijkheid dat er intern zorg geleverd kan worden. Bij de Kangaroe door middel van de buidel en bij de Kangaroewoning door middel van een interne verbinding tussen twee afzonderiijke woningen. Degene die zorg verleent, woont en leeft zelfstandig even als degene die zorg ontvangt. De woningen zijn dus bedoeld voor huurders die zelfstandig willen en kunnen wonen maar toch de zorg op zich willen nemen van hun zorgbehoeftig of gehandicapt familielid. Dat kunnen zorgbehoeftige ouders zijn, of ouders met een zorgbehoeftig of gehandicapt (ouder) kind. Als u geïnteresseerd bent in deze vorm van wonen laat het ons weten. U kunt zich inschrijven via www.woongoedflakkee.nl. U kunt ook eerst nadere informatie inwinnen bij de woonconsulent 0187-411071. De Ie paal de grond in OpBmeiisondertoeziend oog van een aantal hoogwaardigheidsbekleders en de leerlingen van de Daltonschool de ie paal geslagen door Pieter Kern uit groep 8 en Yoep Scheepstra uit groep 2. Na afloop kregen Pieter en Yoep een hartelijke felicitatie van de directeur van Woongoed flakkee en de bedrijfsleider van aannemingsbedrijf Goldewijk, dhr. Aarsen. Daarbij kregen zij een traktatie overhandigd in de vorm van een grote zak snoep, met daarbij de mededeling dat er ter ere van dit feestelijke moment zo'n zelfde zak snoep voor alle kinderen op het tijdelijk onderkomen aan de Prinsessenlaan was afgeleverd. Het is bijna niet te geloven, maar er is een tweetal huurders, die al langer dan 50 jaar een woning van Woongoed Flakkee of een van haar voorgangers huurt. Daar moest even bijzondere aandacht aan worden geschonken, want onze vereniging is erg trots op deze huurders. De dames Timmer en Knops zijn volop in het zonnetje gezet en een middag verwend. Op woensdag 13 mei j.l. reed de taxibus voor en konden de dames met begeleiders instappen voor een VIP-tour over ons mooie eiland Goeree Overflakkee. De rondrit stond onder leiding van onze woonconsulent André Groenendijk. De directeur wenste de dames een goede reis en een plezierige middag. De dag werd afgesloten met een diner in Restaurant De Grevelingen te Bruinisse. Vermoeid maar voldaan gingen de dames huiswaarts. De politie zet zich in om uw buurt veilig te houden en daar kunt u zelf ook een steentje aan bijdragen. De politie maakt gebruik van SMS-berichten om burgers snel op de hoogte te kunnen brengen van actuele veiligheidszaken die spelen in hun wijk. Zo zijn er snel meer ogen en oren die met de politie meekijken. De politie stuurt bijvoorbeeld verzoeken om mee uit te kijken naar de pleger van een misdrijf of een vermist kind. Of u krijgt informatie over hoe u zelf voorkomt dat u slachtoffer wordt van een misdrijf. In de eerste twee gevallen meldt de politie in de SMS ook welke actie zij van u verwachten als u inderdaad informatie voor hen heeft. Wilt u een handje helpen? Meld u dan aan voor 5MS-Alert. U kunt zich als volgt met uw mobiele telefoon aanmelden.U stuurt een SMS-bericht met de tekst PRR (PRR staat voor Politie Rotterdam-Rijnmond) gevolgd door uw postcode en huisnummer naar nummer 8844. Voorbeeld; PRR3012LP30, zonder spaties en zonder een eventuele huisnummertoevoeging. Als u bijvoorbeeld op de Stationsweg 12b woont, sms dan 12 zonder de toevoeging b. Let op! Uw postcode moet bestaan uit 4 cijfers en 2 letters, gebruik voor het cijfer O (nul) in de postcode géén letter o, uw aanmelding is dan namelijk niet geldig. U ontvangt vervolgens een sms dat u bent aangemeld. Hierin staat ook een wachtwoord. Met uw eigen mobiele nummer en dit wachtwoord kunt u via de internetsite van de politie Rotterdam-Rijnmond, www.politie-rijnmond.nl persoonlijke gegevens wijzigen. Aanmelden met een vaste lijn die het verzenden van SMS-berichten ondersteunt (dus geen 06-nummer) is niet mogelijk. Kosten De abonnementsdienst SMS-Alert is gratis, alleen voor het aanmeld-5MS-bericht kan een bedrag van de rekening of belbundel afgeschreven Worden. Dit is afhankelijk van uw provider en abonnement. De berichten die de politie verstuurt, ontvangt u gratis. Het ontvangen van SMS-berichten in het buitenland is niet altijd gratis(tijdens uw vakantie kunt u via de internetsite van de politie SMS-Alert tijdelijk uitschakelen). Op maandag 9 maart jl. is een overeenkomst met Keukencentrum Tieleman gesloten. Voortaan kunnen huurders van Woongoed flqkkee als hun keuken vervangen dient te worden, uit een vooraf vastgesteld assortiment, een keuken in de showroom bij Tieleman uitzoeken. Door Woongoed flakkee worden jaariijks een behooriijk aantal keukens geplaatst. Dit kan gebeuren als een huurwoning leeg komt bij mutatie, bij grootonderhoud, renovatie of bij nieuwbouwprojecten. Al meerdere malen was er over en weer belangstelling om samenwerking tussen Woongoed flakkee en Keukencentrum Tieleman tot stand te brengen. Woongoed flakkee wilde dat graag, want Tieleman staat immers voor kwaliteit, service en garantie. Dat wilde Woongoed flakkee ook graag voor haar huurders. Hier komt bij, dat de showroom van Tieleman in Middelharnis is gevestigd. Wat is er nu mooier, dan dat ook de cliënten/huurders van Woongoed flakkee een keuken op ons eiland bij een gerenommeerd bedrijf als Keukencentrum Tieleman kunnen uitzoeken? Na uitvoerige onderhandelingen hebben Woongoed flakkee en Keukencentrum Tieleman overeenstemming bereikt. In het beleidsplan van Woongoed flakkee staat: "Om de kwaliteit van de samenleving ook op het gebied van woon- en leefomgeving te behouden en waar mogelijk te verbeteren blijft dit beleidsonderdeel een permanent aandachtspunt van Woongoed flakkee. Het vergt de nodige inspanning om de woonomgeving in te richten. Te denken valt aan achterpadveriichting, het vergroten vande bereikbaarheid, toegankelijkheid, het aanpassen of reserveren van parkeergelegenheid, maar ook aan speelvoorzieningen. Bij nieuwbouw, herstructurering en groot onderhoud wil Woongoed flakkee met huurders en andere belanghouders om tafel om een goed inzicht te krijgen in de wensen en behoeften van (toekomstige) bewoners.". Tot zover het beleidsplan. Dit vraagt van Woongoed flakkee een pro-actieve houding. De huidige gang van zaken is dat Woongoed flakkee overiegt met huurders wanneer Woongoed huurders wil informeren of hun mening wil weten over bepaalde zaken. Andersom gebeurt dit als huurders dit van Woongoed flakkee willen. In feite overiegt Woongoed Flakkee pas met huurders als Woongoed iets van de huurders wil of als de huurders iets van Woongoed willen. Niet regelmatig maar zo nodig. Als het om problemen van huurders gaat, is dit vaak pas achteraf. Woongoed Flakkee wil huurderparticipatie over de kwaliteit van de samenleving. Op het gebied van woon- en leefomgeving dus. Het streven is om jaariijks de huurders van diverse wijken of woonkernen uit ons werkgebied te spreken over hun woon- en leefomgeving. Hiervoor zullen'laagdrempelige'inloopavonden worden georganiseerd. Op deze avonden kunnen huurders rechtstreeks hun 'zegje' doen bij medewerkers van Woongoed Flakkee, die gewoon rondlopen. Eerst zullen de bewoners uit de woonkern Nieuwe-Tonge uitgenodigd worden en wel op maandag 15 juni van 19:30 tot 21:00 in Elim. De huurders uit Nieuwe-Tonge krijgen hiervoor binnenkort een uitnodiging in de bus. Hierbij de globale planning van het grootonderhoud voorde komende kwartalen. Uiter aard wordt u nog geïnformeerd over de datum van uitvoering. Als u vragen heeft over deze planning kunt u terecht bij dhr. Klaas Soeteman afdeling projecten en techniek tel: 471071 Schilderwerk en reparatiewerk Middelharnis: Rubensplein 42-64/73-101 2e en 3e kwartaal Rembrandtlaan 41-109 28-34 50-128 135-157 2e en 3e kwartaal Rottenburgseweg 42 - 56 78-96 140-204 2e en 3e kwartaal Vermeerstraat 1-13 2e en 3e kwartaal Pr. Bernardlaan 1-21 2e en 3e kwartaal Pr. Irenestraat 1 2 4-40 2e en 3e kwartaal Pr. Marijkestraat 1-15 30-50 2e en 3e kwartaal O.Nassaustraat 1-35/10-34 2e en 3e kwartaal Pr. W. Alexanderstraat 1-15 2e en 3e kwartaal Wilgenlaan 25-55 2e en 3e kwartaal Hoflaan 29-35 2e en 3e kwartaal Waterweg 1-13 - 23-35 2e en 3e kwartaal Nieuwe-Tonge Burgemeester Overdorpstraat 46,48,50 2e en 3e kwartaal Fr. van Borselenstraat 40 t/m 46 H.J. van Beierenlaan 45 t/m 55 2e en 3e kwartaal Aelbrechtstr. 4 t/m 16 Florisstr. 2 t/m 16 Lauwerijnstr. 25 t/m 41 2e en 3e kwartaal Oranjestraat 27 t/m 35/4 t/m 26 2e en 3e kwartaal Pnnsessenstraat 1 t/m 11 2e en 3e kwartaal Tuinstraatl, 3,13,15,25,27 2e en 3e kwartaal Oude-Tonge Melkweg 3-25 2e en 3e kwartaal Dabbestraat 21-29 Bernardstraat 51-69 Kennedystraat l-ll, 22-28 2e en 3e kwartaal Lincolnplein 1-39, 2-32 2e en 3e kwartaal Rooseveltstraat 2-54 /Johnsonstraat 1M7 Trumanstraat 15-23 2e en 3e kwartaal Sommelsdijk: Dorpsweg/Fazantstraat/Leeuwerikstraat Nachtegaalstraat/Patrijsstraat Pimpelmees 12-32 44-58 Koolmees 113-125 Stad a/h Haringvliet Halfwassenaerstr. 2-i5 Wittenhorst5tr. 1-13 Boudewijnstraatl-27 2e en 3e kwartaal 2e en 3e kwartaal 2e en 3e kwartaal ze en 3e kwartaal 2e en 3e kwartaal Dakbedekking Oude-Tonge: (3e en 4e kwartaal) Washingtonstraat (garages), Bernhardstraat 63-69 (bergingen en bijkeuken), lin colnplein 1-39,2-20 (bergingen bijkeuken), Rooseveltstraat 54-64 (bergingen bijkeuken), Johnsonstraat 11-17, Melkweg 3-25 (daken woning), Ruijchrokstraat 12-35 (bergingen). Nieuwe-Tonge: (3e en 4e kwartaal) H.J. van Beierenlaan 36, 44,46,50 en 52 (bergingen), Lauwerijnstraat 9-19/23,10-16/20 (bergingen). Frank van Borselenstraat 3-9,11,19,23,25 en 39, Kon. Julianastraat 2-24. Sommelsdijk: (3e en 4e kwartaal) Leeuwerikstraat 3,5,9 en 25, fazantstraat 9,13,2,12,14,20 en 22. Middelharnis: (3e en 4e kwartaal) Rembrandlaan 100 CV-ketels vervangen Op diverse adressen in de verschillende kernen cv-ketels van 18 jaar en ouder vervangen. In totaal 86 ketels. (3e en 4e kwartaal) Teerpaden vervangen door tegelbestrating en riolering (2e en 3e kwartaal) Resterende gedeelte van de Oranjelaan en Kerkstraat in Stad a/h Haringvliet Steneweg 30 t/m 60, Meidoornstraat 2 t/m 10, Berkenlaan 21 t/m 35, Beatrixlaan 2 t/m 24, Wilgenlaan 1 t/m 23 en Rottenburgseweg 78 t/m 96 in Middelharnis. Herstraat werkzaamheden (2e en 3e kwartaal) Mariniersweg 18 t/m 52 en 5l t/m 81, Washingtonstraat 1 t/m 31, Pr. Wilsonstraat 3 t/m 27 in Oude-Tonge. Rottenburgsewe 62 t/m 76, Wilgenlaan 1 t/m 23, Essenlaan 1 t/m 17, Marietjespad 28 t/m 32 en Kastanjelaan 26 t/m 40 te Middelharnis. Betonreparaties te Middelharnis (4e kwartaal) Betonreparatie aan complex "Breeveertien" en Beneden Zandpad. Specif icatie groot onderhoud Adres Van Bronckhorststraat 14-32 Fr. van Borselenstraat 45 t/ffl |3 Van Brienenstraat 2-32... Ruijchrockstraat 12-2§| Lusthof 3,5 en 7 Specificatie dakr^èvatie/zonnepanelen Adres /f^aJ' Aantal woningen 10 20 16 8 3 Aantal woningen 7 16 3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 5