L Paulina van Weel Patiëntvriendelijkheidsprijs voor aantoonbare medische prestatie in belang van patiënt Stiltecentrum CDA-Europarlementariër Cornelis Visser geeft startschot Trekkertrek MlU Stijl edeuren is motor! 1 Nieuw fenomeen in ziekenhuis Dirksland: Opening van het van het Van Wcel-Bethesda Ziekenhuis Verwenmiddag voor mantelzorgers Jonge wielrenners gezocht Sluitingstijden krant vrijdag 22 mei ')"■- u 81e jaargang Nr. 7813 - Dinsdag 19 mei 2009 Christelijk sirvehhlad op gereformeerde grondslag Procedure Prijs In verband met Hemelvaartsdag gelden er andere sluitingstijden voor de krant van vrijdag 22 mei. Advertenties kunnen aangeleverd worden tot woensdagmiddag 15.00 uur. Familieberichten kunnen tot vrijdag ochtend 7.30 uur aangeleverd worden. IW warmteserviceI De Waal Hoveniers TeL 0187-65 24 84 '^<oi5i8*5TrNt' Nieuw geopend: 3 Wasboxen 1 Wasstraat DIRKSLAND - Tijdens een korte bijeenkomst in het Van Weel-Bethesdaziekenhuis, vorige week donderdag middag, is de 'aftrap' gegeven van een geheel nieuw fenomeen in het ziekenhuis: de Paulina van Weel Patiëntvriendelijkheidsprijs. Een initiatief van de Cli ëntenraad van het ziekenhuis, die hiermee - in het kader van het 75-jarig jubileum van het Dirkslandse hospitaal - een eigen bijdrage wil leveren aan de jubileumvie ring. Om de Paulina van Weel Patiëntvriendelijkheids prijs bekendheid te geven is o.a. een folder gemaakt, en daarvan werd donderdagmiddag het eerste exemplaar overhandigd. Namens de Cliëntenraad deed Christa van Dieren dat aan dr. Paul van der Velden, medisch lid van de Raad van Bestuur. Door Hans Villerius Kort gezegd komt het erop neer dat het ziekenhuis dit jaar een prijs uitreikt aan die arts, verpleegkinidige, mede werker of vrijwilliger die in de achterliggende periode het meest patiëntvriendelijk gehandeld heeft, of een aan toonbare medische prestatie heeft geleverd in het belang van de patiënt, dan wel een waardevolle bijdrage heefl geleverd aan het welzijn van patiënten, of aantoonbare verdiensten heeft geleverd zoals vernieuwende zorgver lening vanuit het perspectief van de patiëntenzorg. Dit alles kan voor toekenning van de patiëntvriendelijkheids prijs in aanmerking komen; en wie zo'n prestatie op zijn of haar naam heeft, kan vot)r de prijs worden voorgedra gen. Het moet in ieder geval om een prestatie gaan die op dit moment actueel is, al kan daar misschien best al langere tijd voorbereidend werk aan vooraf zijn gegaan. Wat de Cliëntenraad betreft wordt de Patiëntvriendelijkheidsprijs, bijvoorbeeld bij doorslagge vend succes, zelfs bij ieder lus- triun van het ziekenhuis uit gereikt, maar daarover valt op dit inomenl verder nog nieis te zeggen. He procedine is als volgt: alle patiënten die in hel zieken huis veiblijvcn. de polikliniek bezoeken of ooit patiënt in hel ziekenhuis zijn geweest kiui- nen 'luui' favoriete verpleeg kundige, arts, medewerker of vrijwilliger met redenen omkleed voordragen. Daar naast kunnen medewerkers van het ziekenhuis een collega voorcïrajfen. Aan de band van de meest aansprekende prestatie kiest de jiuy de winnaar. Een voor dracht kan - vóói- 1 septem ber a.s. - worden gedaan via website www.zhsdirksland.nl, waarop ook de \'oorwaarden te lezen zijn, óf via een voor drachtsbon die bij de folder is gevoegd en ook de komende maanden periodiek in de huis- aan-huisbladen zal verschij nen. De bonnen kunnen worden Op donderdag 4 juni 2009 om 16.50 uur \indt de officiële opening plaats van het nieuwe Stiltecentrum in het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland. Wij zijn heel dankbaar dat het Stiltecentrum er gekomen is. Daarmee is het mogelijk geworden, dat onze patiënten, hun bezoelicrs en onze medewerkers, zich kunnen terugtrekken vanuit de dagelijkse drukte van het ziekenhuis in een stille omgeving. Het Stiltecentrum had er nooit kunnen komen zonder de steun van zeer velen. Het is niet te doen om hier de namen te noemen van de vele personen, colleges, uitvoerenden. instellingen, organisaties, bedrijven, etc. die, elk op hun eigen wijze, hebhen bijgedragen bij het tot stand komen ervan. Wij zijn u allen bijzonder erkentelijk. De opening van het Stiltecentrum vindt plaats door de heer Willem Plug uit Sommelsdijk. Hij was gedurende \ele jaren verpleegkundige in ons ziekenhuis en als secretaris van de Commissie Identiteit betrokken bij de vele activiteiten, die uiteindelijk tot het Stiltecentrum hebben geleid. Het bleek niet mogelijk om de adresgegevens van al onze sponsors te achterhaden. Vandaar dat wij hen ook graag langs deze weg van de opening van het Stiltecentrum op de hoogte stellen. Op donderdag 4 juni as. bent ook u vanaf 16.00 uur welkom in het restaurant van het \'an Wëel-Bethesda Ziekenhuis, waar om 16.50 uur het officiële gedeelte zal beginnen. De aansluitende openingsceremonie zal uiteraard bij het Stiltecentrum zelf plaatsvinden, waarna u het. onder genot van een hapje en een drankje, kunt bezichtigen. Om 18.00 uur komt de bijeenkomst tot een einde. Wij hopen u bij de opening van het nieuwe Stiltecentrum te mogen ontmoeten. Mede namens het bestuur van ons ziekenhuis. .4. Dubbeld Geestelijk verzorger 'Hnoij! enkeh' leden vim ile (^liëiileiiniad loeüen, iieeiiil dr. Paul vim der Velden de eerste folder van de Paulina van Weel Paliënlvriendelijkheidsprijs in iintvangst uil huilden van Clirisla x'/iii Dieren. l-hlu: Htni^ 1(7/(7 gestuurd naar: Secretariaat Cli ëntenraad, Antwoordnunmier 3.52, 3240 WC Middelharnis. Begin september 2009 worden er drie nominaties bekendge maakt, en tijdens de Open Dag van het ziekeidiuis op zaterdag 19 september a.s. ivordt de winnaar uitgeroepen. De jury bestaat uit 5 leden en een secretariaat. De voorzitter van de jury is burgemeester Serxaas Stoop van de gemeen te Dirksland, die tevens lid is van de Raad van Toezicht van ZORCisaam, Verder beoorde len een lid van het Landelijk Patiëntenplatform en twee leden van de Cliëntenraad de nominaties. De Raad van Bestuur heeft het initiatief om een prijs voor patiëntvriendelijkheid beschikbaar te stellen \oorzien van een forse financiële bij drage: de ziekenhuis;ddeling van de winnaar die zich onder scheiden heeft in aantoonbare patiëntvriendelijkheid ont vangt 5.000, terwijl de win naar zeil als persoonlijk cadeau een sculptuur en een diner bon krijgt uitgereikt. Met hel gewonnen geldbedrag kan bij voorbeeld - in overleg met de winnaar - een lang gekoester de patiëntgerichte hartenwens op deze afdeling worden gere aliseerd, teneinde daarmee de patiënten daar nóg beter van dienst te kunnen zijn. Zie ook pag. 2 SPECIALE PRESENTATIERUIMTE 1 Tmït Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Huishoudelijke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee De Vliedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! DIRKSf-WD - CD,\-Europar- lementariër Cornelis \'issei-, zelf ook agrarisch onderne mer op Goeree-Overflakkee, heeft afgelopen zaterdag op spectaculaire wijze de land bouw Trekkertrek in Dirks land geopend. Cornelis \'isser: "Ik reed eeider op een trac tor dan op een brommer Er is niets mooier dan met zo'n oude trekker met handgas te rijden. ,\ls boer en Europar lementariër vind ik het een grote eer om de Trekkertrek te openen. Europa is nog lasti ger om in beweging te krijgen dan deze sleepwagen, maar ik ga ervoori" De organisatie van de Trekkertrek familiedag was in handen van de Euro-Delta- plattelandsjongeren afdeling Goeree-Overflakkee. Het was een evenement vol spektakel, met wedstrijden in verschil lende klassen en met verschil lende landbouwvoertuigen. (Foto: ÏVim van lossen Fotografie) lemanci die mijn stijl tot zijn stijl maokx. Iemand die meedenkt en zich in mijn leyen i^erdiept. Ik uoel me begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! SOMMELSDIJK - Zoigbelang Zuid-Holland legio Rijnmond organiseert op donderdag 28 mei a.s. een Inibrmatie- en verwenmiddag voor mantel zorgers. De bijeenkomst «oidt gehouden in Recreatieceiitrum De Slaver te Sommelsdijk en heeft als thema 'Ik ben mantel- zorger. wat nu?' Na bespreking van dit onderwerp wordt aan de deelnemers een High Tea aangeboden. .Mie mantelzor gers in de regio zijn hartelijk welkom. De inloop is vanaf 13.00 uur, de bijeenkomst begint om 13.30 uur, .Aanmel den is noodzakelijk en kan bij Regionale Mantelzorgoiga- nisatie Rijnmond-Zuid, t.a.v. Henriëtte Bleumink, tel. 010- 4670522, email hbleumink@ zorgbelang-zuidholland.nl. Op Goeree-0\erllakkee is een vereniging opgericht voor jon ge wielrenners. Er kunnen nog volop nieuwe leden terecht. Ben je tussen de 11 en 16 jaar oud en wil je ook met andere jongeren fietsen? Dan kun je mailen naar pelen boogerhei- deöi cbello.nl. Erf-en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat - (0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl Nu op de meest verkochte COMBI-KETELS ACTIEVOORDEEL Bel voor de laagste prijs! r 0900-23 56 897 10900-belnuWS) €0,01 p.m. Vestigingen in heel Nederland Nieuwe-Tonge www.dewaalhoveniers.nl www.interieur-paauwe.nl Zonncmairc ligt ulaltbij Zieriluee; 50 outomirajten mit Ratmiam, Rooiendaé en lemeaien. 0111- 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1