Sti>t Vragend(er)wijs "B^yi: ^/tn^ en: Driedaags tramplezier bij RTM-museum Gemeenten verlenen bijstand aan zelfstandigen yhu7 ElUVtlDBI-niEUWS v/tw DOm 7^, oomkojeugdhoekie@filternet.nl y\Mo atUmtïtït Sharon Blokland (Melissant) heeft een bon verdiend. Wie is de volgende? HEMELVAART O L 0 V E N A M z O L G P G A A E F Y E E T N C L J F N T N D H 0 E B H Y O R T T R E 0 D T E N E U R O M E A E S z G R E R S I J A K 0 B U S Z N L I K N G K N W E G L E R D 0 A M E O E R H M T E M w E T K I E K T H 0 M A S R E Y G 0 0 H L D R R u U V HONDENRASSEN - del ^ttPi^^tükt: In de komende week zijn twee puzzelaars jarig. Het zijn: Liene v.d. Made (Middelharnis) op 19 mei en Nicoline Jelier (Dirksland) een dag later op 20 mei. Van harte gefeliciteerd van ons allemaal. Qpto&&in^tn puid^ft ZOC^: --- --- - lJ Niet iedereen iieeft nog de vragen beantwoord voor de nieuwe rubriek 'About me'. Als je niet met deze rubriek mee wilt doen schrijf dat dan even bij je oplossingen. Ook heb ik nog niet van iedereen een nieuwe pasfoto gekregen. Als je nog wilt wachten op een nieuwe pasfoto, mag dat gerust. Wil je het dan ook even opschrijven of mailen? Anders zet ik misschien jouw antwoorden er al in met een 'oude' foto. Als je nog een nieuwe foto wil sturen, wacht ik even met jouw antwoorden in de krant te zetten. Evaluatie 55-Plusclub PAGINA 9 VRIJDAG 15 MEI 2009 Puzzelregkment 1. Stuur je oplossingen aan liet eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eiianden-Nicuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 13 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-maÜ verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Oom Ko steekt zijn vinger op in de groep met puzzelaars. Hij wil giaag iets leren en jullie moeten hem daaibij helpen. Daarom stelt hij twee vragen (voor elk antwoord krijg je 5 punten): 1Op het schoolbord staat een teke ning. Welk spreekwoord wordt hier bedoeld? Wie de schoen... 2. Schrijf met je eigen woorden op wat dit spreekwoord betekent. Hoe moeien we hemelvaartsdag beleven P Hoe kunnen wij dil met blijd schap gedenken Het kan ons toch geen vreugde geven datjezus ons heeft verlaten en begeven Maar toch mogen wij blij zijn, want Jezus is thuisgehaald, zoals in de Bijbel is verhaald. Hij mag weer bij de Vader zijn. Hij zit nu aan Gods rechter hand. 'Vader, Zoon en Heilige Geest, dank voor alles wat er is geweest. Leid ons ook eens naar het Vaderland. Hemelvaartsdag, toch een feestdag! Een groot ivonder is geschied. Begrijpen kunnen we het niet, maar we gedenken het met diep ontzag. door Fedde Nicolai (iets gewijzigd) Over Hemelvaart kun je verschillende puzzels maken. Willianne Mans (Ooltgens- plaat) koos deze keer voor een streeppuzzel. Streep onderstaande woor den door en je houdt een zin over van vier woorden. Welke zin kim je maken? I Andreas hoog hoor Jakobus Jeruzalem kerk lof loven macht man Mattheüs ogen Olijfberg oor rijk Simon terug Thomas tijd 2x vuur water weg werk wet wolk Zelotes Er zijn heel veel soorten honden. Maayke Bos (Ooltgensplaat) heeft me een aantal namen van hondenrassen gestuurd, die ze in lettergrepen heeft verdeeld. Ik heb er plaat jes van de hondenrassen bij gezocht. Zoek de plaatjes van de honden bij elkaar en maak van de lettergrepen de naam van de soort hond. Je krijgt tien hondenrassen. Anne-lize Blokland (Melissant) Je schrijft: 'Vandaag heb ik gemoutainbiked in Burgh- Haamstede. Het was echt heel leuk, want daar heb je ook een heel leuk moun tainbiketerrein. Je moet dan allemaal heuvel tjes op en af. We gin gen met een heel groepje en er is nog een keer iemand uit de bocht gevlogen. Ik heb ook nog bij mijn opa en oma op de camping gelo geerd want die waren op vakantie op een camping in Burgh-Haamstede.' Ben je zelf niet gevallen tijdens het mountainbiken? Gezellig om bij oma en opa te logeren. Is je zus ook mee geweest? Albert van Lenten (Dirksland) Lekker, om even met vakan tie te gaan naar Hardenberg! Fijn, datje presentatie ook goed gegaan is. Kregen jullie er een cijfer voor? Engels moet je vaak trainen door het te lezen, te luisteren en te praten. Jij had nu een goede mogelijkheid om je Engels te oefenen met die Poolse jongen. Is het afma ken van de nieuwe volière nog gelukt? Tijdens een excursie in de natuur kun je heel veel leren. Hebben jullie veel leven gevonden in de sloot kanten? Sander van Lenten (Dirksland) Gelukkig weetje al naar wel ke school je gaat: Edudelta College, het hoogste niveau. Je kunt dan mooi gelijk met je broer mee fietsen; of niet soms? Pfff... wat een hoog cijfer had jij voor je boekbe spreking: een 9!! Hoe was de bondsdag van de vereni gingen in Middelburg? Was er daarna een leuke verras sing? Als je op schoolkamp geweest bent, moetje maar eens een uitvoerig verhaal schrij ven. 1kolom 1Jezus zorgt voor alle mensen, kolom 2: God is gena dig en rechtvaardig. 2. 1. Noord-Holland; 2. Emmen; 3. Den Haag; 4. Enschede; 5. Rotter dam; 6. Leeuwarden; 7. Ameland; 8. Noordzee; 9. Den Bosch. Neder land 3. 1. De beste stuurlui staan aan wal. 2. Mensen die zelf niet meehelpen, hebben het grootste commentaar op een ander en den ken het beter te weten dan een ander. 4. 1. Hanna; 2. Nehemia; 3. David; 4. Abraham; 5. Daniël; 6. Jakob; 7. Job; 8. Salomo; 9. Elia; 10. een moordenaar; 11. Saul; 12.Jona; 13. Ehsa; 14. Hizkia; 15. een melaatse 5. T" -7- i. ■3 8 t- 3 c 4 H •i t; .J 1 4 A \7 0 5 2 3 7 ',:t 'i 5 T 9 2 t-: 6 f. 2 0 2 •j 6 I 'S _1_ 3 1 5 5 6. 1. Dat slaat als een tang op een varken. 2. Het heeft er niets mee te maken, het is echt onzin. 7. Paasmaaltijd 8. huiswerk voor school (je moest de 'nieuwe' letter nemen voor het goede woord) 9. 1. Hoog van de toren blazen. 2. Denken datje meer bent dan een ander en dat ook laten horen het hoogste woord voeren. 10. Niet mijn wil maar uw wil geschiede. 11alle antwoorden daar van zijn goed, omdat het jullie eigen ant woorden zijn op de vragen. 12. 1. Hij zit op zijn stok paardje. 2. Hij spreekt over zijn lievelingsthema of over zijn geliefd onderwerp. OUDDORP - Wie een attrac tieve invulling zoekt van de Hemelvaartvakantie kan rie dagen terecht bij het trammu seum van de RTM in Ouddorp. Op Hemelvaartsdag biedt het museum een intensieve dienst regeling. Deze dag is landelijk de Nationale Stoomtreindag en de RTM pakt daarom ste vig uit: twee fraaie stoomtrams met wagons uit het begin van de vorige eeuw rijden af en aan. De RTM laat op deze dag het tramverkeer uit het begin van de vorige eeuw herleven. Voor de miniatuurliefhebbers is er een grote RTM-LGB- modelspoorbaan en een mini atuurtreintje dat de kinderen over het emplacement en door de loods vervoert. Vanaf de Remise vertrekken de stoom trams vanaf 11.45 uur; de laat ste stoomtram zal die dag om 15.30 uur vertrekken. Bij grote drukte rijdt daarna nog een motortram om 16.10 uur (zie de website voor meer details, prijzen en de juiste tijden). Tijdens deze dagen is ook de nieuwe tentoonstelling over de 100-jarige geschiedenis van de tram op Goeree-Overflakkee te bekijken. Op vrijdag 22 mei rijden er vanaf 11.45 uur weer drie stoomtrams naar de Middel plaat, met om 13.30 uur het vertrek van de boottram, die aansluit op de MS Grevelingen en 15.30 uur de laatste stoom tram van die dag. De driedaagse wordt op zater dag 23 mei afgesloten met een Jaren '60-dag. De diensttrams worden gereden met diesello comotief M 1805 'Meeuw' uit de jaren '50, en er rijden twee extra stoomtrams zoals ze eind jaren '50 en beginjaren '60 de kinderen van Rotterdam-Zuid naar het strand van Oostvoorne brachten. De eerste tram ver trekt weer om 11.45 uur vanaf de RTM-remise en de laatste om 16.10 uur, gereden door een motorwagen. De extra stoomtrams vertrekken om 12.50 uur, en 14.35 uur vanaf de Remise. In enkele trams rijdt een rijdend postkantoor mee, waarin vroeger de post sorteerklaar werd gemaakt. Uiteraard is dit verdwenen ambacht voor de passagiers te bezichtigen. Tenslotte, op alle dagen vaart het m.s..Grevelingen van rede rij Zeeland in aansluiting op de boottram, die om 13.30 uur vanaf de RTM-remise (De Punt-West in Ouddorp) vertrekt. Na een twee uur durende vaartocht arriveert men om 16.30 uur weer bij de RTM-remise. Een middagvul lende tocht, waarvoor speci ale combikaartjes te koop zijn. Ook voor deze zaterdag geldt: bezoek de RTM-website www. rtm-ouddorp.nl. Op Tweede Pinksterdag ont vangt de RTM een groot aan tal historische vrachtwagens en worden er goederen per tram en vrachtwagen vervoerd. OUDDORP - Al bijna driejaar biedt de 55-t- club in m.f.g. Dorpstienden in Ouddorp, 55-plussers de gelegenheid elkaar wekelijks te ontmoeten voor een spelletje, een kopje koffie of een praatje. Om de week wordt er door de vrijwil ligers van de SWO een andere activiteit georganiseerd, varië rend van lezingen, presentaties en workshops tot etentjes. Op woensdag 20 mei wordt er een evaluatie van het afgelopen seizoen gehouden. Er worden foto's vertoond die gemaakt zijn tijdens de verschillende activiteiten in 2008 en 2009. U kunt uw ervaringen delen, en uw opmerkingen, zowel posi tief als negatief, zijn welkom. Komende zomer wordt het programma voor het nieuwe seizoen vastgesteld. Wie nog wensen of suggesties heeft kan langskomen, zodat deze even tueel in de nieuwe program mering kunnen worden mee genomen. Een ieder is op woensdagmid dag 20 mei welkom tussen 14.00 en 16.00 uur. Op 27 mei wordt het seizoen afgesloten met een reisje naar Zeeland met o.a. een bezoek aan het Watersnoodmuseum. In september starten de nieu we activiteiten weer. Gemeenten hebben de mogelijkheid om bijstand te verlenen aan zelfstan digen op grond van het besluit bijstandsverlening zelfstandigen, kortweg de Bbz. Deze regeling is bedoeld ter ondersteuning van zelfstandigen die tijde lijk in financiële problemen zijn gekomen of dreigen te komen en voor mensen die een bijstandsuitkering of een WW-uitkering ontvan gen en die van plan zijn een eigen bedrijf te starten. Onder bepaalde voorwaar den kunnen zowel startende als gevestigde ondernemers een beroep doen op de Bbz- regeling. De regeling kent ook mogelijkheden voor zelfstan digen die hun bedrijf moeten beëindigen omdat het bedrijf niet meer levensvatbaar is. De volgende groepen kunnen gebruik maken van de rege ling: - Zelfstandigen met tijdelijke financiële problemen; - Personen met een WW-uit kering die zich als zelfstan dige willen gaan vesügen; - Zelfstandigen van 55 jaar of ouder met een ontoereikend inkomen (van toepassing zij nde bijstandsnorm); - Zelfstandigen die binnen 12 maanden het bedrijf willen gaan beëindigen; - Zelfstandigen die (gedeelte lijk) arbeidsongeschikt zijn en een WAZ-uitkering heb ben aangevraagd; - Personen met een WWB- uitkering die zich willen voorbereiden op het zelf standig ondernemerschap. Alleen personen die werkzaam zijn als zelfstandige en die door de Belastingdienst als zelfstan dige worden aangemerkt, kun nen een beroep doen op de regeling. Mogelijkheden van bijstandsverlening Een gevestigde zelfstandige kan door diverse oorzaken in financiële problemen komen. Het Bbz kent een aantal moge lijkheden voor het bieden van bijstandsverlening: - Het verstrekken van een rentedragende lening (in 10 jaar terugbetalen); - Borgtocht voor een lening bij een bank. De gemeente staat in dat geval garant voor een lening die door de bank wordt verstrekt; - Een periodieke uitkering ter aanvulling van het eigen inkomen voor een periode van maximaal 1 jaar; - Daarnaast kunnen zelfstan digen, die weliswaar vol doende inkomsten hebben om zich te redden maar geen reserveringscapaciteit hebben voor noodzakelijke investeringen, éénmalig in aanmerking komen voor een bedrijfskapitaal. Bedrijf starten Het Bbz biedt tevens mogelijk heden voor mensen die een bedrijf willen starten. Zo kan bijstand worden verstrekt aan een beginnend zelfstandige voor de kosten van levens onderhoud en een bedrijfs kapitaal. De bijstand voor het levensonderhoud wordt verstrekt in de vorm van een renteloze lening. Het bedrijfs kapitaal kan worden verleend tot een bedrag van maximaal 32.774 (bedrag geldt per 1 januari 2009) en wordt ver strekt in de vorm van een rentedragende lening of borg tocht. Het is wel van belang dat het gaat om een levensvatbaar bedrijf. Dit betekent dat na afloop van de bijstandsverle ning het inkomen toereikend moet zijn voor de voortzetting van het bedrijf of beroep en voor de kosten van bestaan. De gemeente laat de levens vatbaarheid onderzoeken door een onafhankelijke instan tie (het IMK), waarbij wordt gekeken naar het commerciële bedrijfsbeleid en de marktmo- gelijkheden, de exploitaüebe- groting, de aanvullende finan ciering en de scbuldensituatie. Bij de aanvraag moet dan ook een ondernemersplan worden ingediend. Voor meer informatie of voor bet indienen van een aanvraag kunt u contact opnemen de afdeling Sociale Zaken van uw gemeente. Ook kunt u meer informatie vinden op de gemeentelijke websites.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 9