Acht jubilarissen bij Herkingse vrouwenvereniging Christenunie bezorgd over mogelijke inkrimping politiesterkte op Flakkee Inwoner Goedereede genaturaliseerd O Luud Barendrecht wint grote prijs Bakkerij Koese Kleurrijke quilts in Goereese Toren Het weer van volgende week... Deukj e in mooi meiweer Bloemen- excursie naar de Preekhilpolder Open avond Trans World Radio Workshop Beweegkriebels Expositie Wilma Hartog in Diekhuus Inloopavond De Gornet en De Krukel EIIAIIDEII-tllEUWS PAGINA 6 VRIJDAG 15 MEI 2009 HERKINGEN - Vrouwenver eniging 'Niet in eigen kracht' van de Hervormde gemeente van Herkingen hield afgelopen donderdagavond haar jaar vergadering in verenigings gebouw De Fontein, naast de Hervormde Kerk. Met elkaar genoten de dames van een uit stekend klaargemaakte High Tea, en van een goede onder linge sfeer. Naast de gebruike lijke jaarverslagen was er deze avond ook de huldiging van jubilarissen. Maar liefst zeven trouwe leden waren 25 jaar aan de vereniging verbonden en één 20 jaar, en vanwege dit heugelijke feit werden zij deze avond in de bloemetjes gezet. Natuurlijk gingen ze daarbij ook op de foto. Het zijn v.l.n.r.: mevrouw Van der Wende van Zanten, Looy-van Wezel (bestuurslid), De Jong-Melis- sant, Van Eist-Slager (organiste, 20 jr), Bazen-van der Wende (secretaresse), De Geus-Kievit (2e presidente), Huizer-van der Veer en Huizer-Molenaar (bestuurslid). Tehi en foto: Hans Villeiius MIDDELHARNIS - De benoeming van plaatsver vangend griffier mevrouw mr. E. Hagens in de ver vulling van een vacature, ontstaan door vertrek van controller A. Geleijnse, als mede de benoeming van de vier bestuursleden Stich ting Openbaar Voortgezet Onderwijs Goeree Over- flakkee kon, als de raad daarmee instemde, even tueel zonder schriftelijke stemming worden beslo ten. Door Jaap Ruizeveld Burgemeester Zevenbergen, "buigzaam als een riet maar beslist niet breekbaar", zoals hij stelde, had buiten de door hem genoemde "preciesen" gerekend en dat was CDA-er De Feijter. Hij verlangde de officiële procedure. Gevolg: twee keer een stembriefje. twee keer de stembus en twee keer een stembureau Kirieman- schap, dat zich zorgvuldig over de ingevulde briefjes boog met uiteraard geen verrassende uitslag. Het tekende een beetje de toonzetting van het eerste deel van de raadsvergadering, wei nig emotie en naar het leek een weinig spectaculaire agen da. Mevrouw Hommes en de heren Bangma, Roos en Gille kregen het vertrcmwen voor de uitvoering van de genoemde bestuursfuncties. In het vragenuur gaf De Rover namens de ChristenUnie de grote zorg aan dat bij de aan passing van het budget ver deelsysteem van de Neder landse politie een en ander zeer negatieve gevolgen kan hebben voor het aantal agen ten in de regio Rotterdam Rijnmond en uiteraard dan ook op het eiland. Hij noemde een inkrimpihg met moge lijk 10 procent op het huidige aantal van 5500 manschap pen. Burgemeester Zevenber gen gaf aan dat er inderdaad een onderzoek loopt naar een nieuwe kostenverdeling. Daar bij gaat het niet alleen over personeebaantallen, maar ook over het bereiken van lagere overheadkosten en kosten die gemaakt worden bij langjarige contracten voor gebouwen. De voorzitter wees ook op het verschil in de regio waar het stedelijk en landelijk gebied betreft. Hij zegde toe zich te zullen inspannen om reducties inzichtelijk te krijgen en zich in te zetten voor een handhaving van de korpssterkte op het eiland. Hij vond het een goede zaak dat de ChristenUnie en wellicht ook andere partijen via hun Tweede Kamerfracties hierop hun energie inzetten. Op een tweede vraag van De Rover over een mogelijke bouwlocatie Everdinapolder, verzoek van Woongoed Flak kee en Estate Invest, zei wet houder Van den Berg dat de verzoekers op de hoogte zijn van de problematiek rond de contouren en de eilandelijke structuurvisie. Het lijkt niet haalbaar, zei de wethouder "Als we al een kans zouden zien om het gebiedje in een con tour tè krijgen en een bestem mingsplan met woningbouw daarvoor zouden kunnen ont wikkelen, dan dreigt dit de voortgang van Westplaat te stagneren en elk uitstel daar kost de gemeente geld. Boven dien hopen wij in de Westplaat ook voor de doelgroep starters in te zetten". Donderdag 14 mei vergadert de raad wellicht verder over dit onderwerp bij de presentatie van het Woon- wensenonderzoek. OUDDORP- Het I VN Goeree- Overttakkee, VVV Ouddorp en de Stichdng Het Zuid-Hol lands Landschap organiseren op zaterdag 23 mei om 14.00 uur een voorjaarsexcursie in de bloemrijke Preekhilpolder bij Ouddorp. De excursie start aan het eind van de Blomweg te Ouddorp en duurt tot 16.00 uur. Vooraf aanmelden is ver plicht. Dat kan onder meer via de natuuragenda op website www.zuidhollandslandschap. nl, op werkdagen via tel.nr. 010 2722222 of bij VVV Oud dorp, tel. 0187 681789 (niet op zondag). De Preekhilpolder en de hoog gelegen dijken liggen er nu op hun mooist bij. De grasdijken herbergen een enorme planten- rijkdom. De eeuwenoude dij ken in het gebied zijn bijzonder bloemrijk. Er groeien verschil lende soorten orchideeën, de margrieten staan in volle bloei, net als de ratelaar Tijdens de excursie ligt de nadruk op de flora, maar ook bij de vogels in het gebied zal stil gestaan wor den. Op de Grevelingen dob beren vaak verschillende een densoorten en in het ondiepe water foerageren zilverreigers en lepelaars. LANGSTRAAT - Dinsdag 19 mei wordt in de Her vormde Kerk te Langstraat een open avond gehouden, verzorgd door Stichting 'Trans World Radio'. Trans World Radio wil het goe de nieuws van Jezus Christus over de hele wereld versprei den. Overal komen de radio programma's binnen. Bij men sen die het Evangelie nog nooit gehoord hebben en in gevange nissen. Ook christenen die ver volgd worden om hun geloof, worden^ bemoedigd door de programma's. Er zijn radiopro gramma's in 225 verschillende talen die door ongeveer 85 pro cent van de wereldbevolking ontvangen kunnen worden. Ds. H.G. van der Ziel zal de avond openen. In de pauze is er koffie, thee of frisdrank. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. De avond begint om 19.30 uur en duurt tot 21.30 uur. De toe gang is vrij. Wel wordt er gecol lecteerd voor 'Trans World Radio'. Op 7 mei vond weer een natu ralisatie plaats in de gemeente Goedereede. Nilufar Almasi (19) werd geboren in Iran en verblijft al sinds 2003 in Nederland. Zij ontving haar naturalisatiebesluit uit handen van burgemeester Van de Vel- de-de Wilde van de gemeente Goedereede. Tijdens een natu ralisatie ontvangt een inwo ner die elders geboren is het Nederlands staatsburgerschap. De burgemeester reikt een officiële verklaring uit waaruit blijkt dat de inwoner Neder lander is geworden. Om voor de naturalisatie in aanmerking te komen moet de inwoner minstens vijfjaar in Nederland wonen. Daarnaast moet het inburgeringsexamen met goed gevolg zijn afgelegd. Omdat Nilufar een opleiding volgde in Nederland hoefde zij geen volledige inburgeringscursus te volgen en examen te doen. Voor haar bleek een korte vrij- stellingstoets voldoende om het Nederlanderschap te verkrij gen. Door de naturalisatie kan Nilufar nu haar Nederlandse paspoort aanvragen. De bijna schraal aanvoelende noordoostenwind nam merkbaar toe de afgelopen dagen en ondanks de hele nette temperaturen voelde het soms 'fris' aan. De soms behoorlijk lage relaüeve luchtvochtigheid op de eilanden (rond 37 procent minimaal) maakte de verdamping op de huid nog wat groter en gaf zo een extra verkoelend effect. Die windtoename hing samen met de weersverandering, die vooral op dit moment gestalte heeft gekregen. Deze week was de luchtdruk vooral laag boven Noord- Frankrijk, terwijl de barometers ten noorden van ons hoge waarden bleven noteren. Ook de huisbarometer op het eiland geeft inmiddels een wat lagere stand aan. Opdringe rige regenstoringen boven Frankrijk stoomden vanaf dins dagmiddag verder noordwaarts op, maar liepen stuk tegen het noordelijker bolwerk van hoge druk. Noord-Nederland bleef bijna de hele week met mooi zonnig weer zitten, ter wijl Zuid-Nederland er dit keer wat bekaaider van afkwam. Op deze vrijdag met name, en deels ook in het weekeinde, is er een veel grotere regenkans en komt het kwik overdag een paar graden minder hoog uit. Van belang is in hoe verre die hoge druk benoorden ons tegenwicht kan bieden aan het zuidelijke regenoffensief. Naar de laatste inzichten valt het met de neerslaghoeveelheid in het weekeinde wel mee, maar het weer heeft wel een deukje opgelopen. Toch blijven de temperaturen meestal op een alleszins accep tabel meiniveau (zaterdag 16, zondag 18 graden) en is het ook een flink deel van de tijd nagenoeg droog, vooral zaterdag..Op zondag komen er met name het tweede dag deel weer een paar buien langszij. Of deze meidip, of dipje is het meer, de hele volgende week gaat aanhouden is niet denkbaar. Wel zeker is dat het groeizaam weer wordt als er wat malse meiregen langskomt. Met de geschatte regensommen (tot hoogstens 15-20 millimeter) tot en met het weekeinde zal de heer sende droogte niet volledig worden verholpen; deze zal allicht wat worden verlicht. De allerlaatste weerkaarten geven trouwens alweer wat hoop voor de middellange termijn. De kans op een droge(re) en warme(re) tweede meihelft lijkt op dit moment iets groter te zijn dan een zeer kille en verregende variant. Mei wordt een overwegend prima maand, maar kan niet tippen aan de legendarische bloeimaand van een jaar terug (record- warm, extreem droog, ongekend zonnig). Weerman Mare Putto SOMMELSDIJK - Luud Barendrecht heeft zaterdag de eerste sponsorvlucht van P.V. de Combinatie gewonnen van uit het Franse Creil. Hij bleef de Combinatie C. van den Bos en zn. nipt voor en wint hier mee 'De grote prijs Bakkerij Koese'. 1095 Duiven van de plaatselijke postduivenvereniging namen samen met zo'n 40.000 Zuid- Hollandse duiven deel aan deze vlucht. Door het mooie weer op de vlieglijn konden de duiven al om 7.55 uur worden gelost, met over de hele vlieglijn een zuidelijke wind. De duiven hadden dus de wind mee en er kon met hoge snelheden reke ning worden gehouden. Toen het eenmaal 11.00 uur geslagen had steeg de span ning bij de duivencoaches en wat een kick geeft het dan iede re keer weer wanneer een favo- rietje als een klein stipje hoog aan de hemel aan komt snellen en als een steen naar bene den duikelt. Zo gebeurde het bij Luud Barendrecht om 22 minuten over elf Zijn eenjarige doffer meldt zich als eerste duif van de club en won hiermee de grote prijs Bakkerij Koese. Zijn snelheid bedroeg bijna 90'kilo meter per uur. Deze duif was zeker niet aan zijn proefstuk toe want vorig jaar won hij ook al een eerste prijs en tevens de 5'' prijs in het provinciale con cours. Na de eerste duif volg- Luud Barendrecht met de winnende duif. den de duiven elkaar snel op en goed een uur later waren op een enkele duif na, die de verkeerde route heeft gevolgd, alle plekjes op de hokken weer bezet. Careyn Keuzepakket orga niseert op 22 en 29 juni 2009 de workshop Beweeg kriebels. Deze nieuwe workshop is speciaal voor ouders/verzorgers met kin deren vanaf 9 maanden tot ongeveer 4 jaar ontwik keld. Het is belangrijk jonge kin deren veel te laten bewegen, spelen en ontdekken. Jonge kinderen moeten hiervoor voldoende gevarieerde speci ën bewegingsmogelijkheden krijgen. De workshop is vooral een speel-, beweeg- en ont- dekworkshop samen met uw kindje. Onderwerpen die tij dens het spelen en bewegen aan de orde komen: Hoe kun je kleine kinderen spelender wijs uitdagen om te bewegen? Welk speelgoed is geschikt voor welke leeftijd? Hoe kan ik samen met mijn kindje spe len en bewegen. De workshop bestaat uit twee bijeenkomsten, een 's avonds voor ouders en een 's ochtends met kinde ren, en wordt in Middelharnis gehouden. Voor meer informatie kunt u tijdens werkdagen bellen naar Careyn Keuzepakket, tel. 088 1239988, e-mail keuzepak- ketCgcareyn.nl. MIDDELHARNIS - Tot en met 10 juni exposeert Wilma Hartog aquarel- en olieverfschilderijen in de gang van het Diekhuus. Zij schildert om haar gedach ten van ruimte en vrijheid te verbeelden. De onderwerpen die ze schildert zijn vooral landschappen, bloemen, sche pen en stillevens. Het levendi ge karakter en de fijne kleur- stellingen zijn kenmerkend voor haar werk. Wilma Hartog geeft poëtisch weer wat scjhil- deren voor haar betekent: "De natuur nogmaals beleven, door te herscheppen op het blanke papier, ontstaan soms de mooi ste dromen; zonder verbeel ding vervliegen de mooiste herinneringen. Het is heerlijk om je emoties en gedachten in kunst om te zetten. Het gaat in mijn werk om het treffen van de juiste snaar, als met het bespelen van een instrument. Ik streef ernaar zoveel mogelijk licht en kleur in mijn werk naar voren tc laten komen. Het is keer op keer weer een uitdaging tot welk resultaat een schilderij zal leiden. Voor mij is het belang- Op maandag 25 mei houdt Stichting Peutereiland een inloopavond in psz De Gornet, Dorpstienden 5 te Ouddorp en in psz De Krukel, Jongkoen- straat 1 te Goedereede. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom om dan een kijkje te nemen. In het de ouders van kinderen in de leeftijd Vanaf 1,5 jaar, de leeftijd waarop u uw kind kunt aanmelden; plaatsing geschiedt vanaf 2,5 jaar. Tijdens de inloopavond geeft een van de leidsters een rondleiding. Daarna is er gele genheid tot het stellen van vra gen aan leidsters of aan leden van de Ouderraad. De koffie staat vanaf 19.00 uur klaar. De avond duurt tot 20.30 uur Voor meer info kunt u bellen naar: 682953 (De Gornet) of 490202 (De Krukel). rijkste dat de mensen van mijn werk kunnen genieten en ik mijn visie op het leven kan overbrengen." De expositie is te zien van maandag t/m vrij dag van 9.00-21.00 uur. GOEDEREEDE - 'Kleur beken nen', zo heet de expositie van quilts die door een vijftiental vrouwen van Quiltkring Goe- ree-Overflakkee onder leiding van mevrouw Kok de Jager het afgelopen jaar zijn vervaardigd en nu in Toren van Goedereede zijn te bewonderen. Het inrich ten van de tentoonstelling heeft nog heel wat voeten in de aarde gehad, want begin deze week werd het Torenmuseum nog door steigers ontsierd, moest er binnen nog gevoegd worden en heel wat puin van de toren restauratie worden geruimd, zodat feitelijk pas jl. vrijdag met de inrichting van de tentoon stelling kon worden begonnen. De opening van de expositie werd daags daarop, zaterdag middag, verricht door André Kastelein, die vorige maand Hans van Esveld opvolgde als voorzitter van de Stichting Goereese Gemeenschap. Ook vond, eerder deze middag, de eerste huwelijksluiüng van dit jaar in de Toren plaats, zodat het dezer dagen voor de vrij willigers van de Stichting flink aanpakken was. Tijdens zijn openingswoord wees André Kastelein erop dat de quilts van Quiltkring Goeree-Overflakkee bekend staan vanwege hun 'uit muntende kwaliteit' en daarom ook gericht bezoekers trekken. De quilttentoonstelling is te bezichtigen van 9 mei t/m 21 augustus, maandag tot en met zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Teist en foto: Hans VUlenus

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6