Leespunten gemeente Oostflakkee geopend Goede resultaten De Schotejil Toekomst zwembad Dirksland wellicht in eilandelijk verband Gemiva-SVG Groep neemt eerste woonlocatie op het eiland in gebruik EiiAno^-niEuws Informatie Openingstijden im c« c« i" c« 'S» j» c* 4* DIERENBELANG ^?^T, HOEKSCHE WAARD Zoeken naar intentie overeenkomst bij uitplaatsen agrarisch bedrijf Concert met Pieter Heykoop Doelgroepenbad Bestuurlijke touwtjes Heel tevreden PAGINA 4 VRIJDAG 15 MEI 2009 Met het aansnijden van een taart opende wethouder Petra 't Hoen de Leespunten van de gemeente Oostflakkee. Foto-inzet: 'Kleine Ezel' bezocht ook kinderen van de peuterspeelzaal, die naast het Leespunt in Ooltgensplaat hun onderkomen hebben. Fom's: Adn van der Laan OOLTGENSPLAAT - Met het aansnijden van een grote taart waarop het logo van de Leespunten was afgebeeld, opende wethouder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee dinsdagmid dag het Leespunt in Oolt gensplaat. Deze opening staat symbool voor de start van de andere Leespunten in de kleine kernen van de gemeenten. De Leespunten vervangen de bibliobus en de vestiging van de biblio theek in Ooltgensplaat. Door Adri van der Laan De Leespunten in de gemeente Oostflakkee - evenals in ande re gemeenten op het eiland - zijn kleine locaties die het ver dwijnen van de andere biblio theekvoorzieningen, zoals de Bibliobus, gaan compenseren. Het Leespunt in Ooltgensplaat is gevestigd in een van de zalen van Verenigingsgebouw 't Cen trum en is gelegen tegenover het oude pand van de voorma lige bibliotheek aan de Pieter Biggestraat. De opening van het Leespunt in Ooltgensplaat werd opge luisterd door de aanwezigheid van 'Kleine Ezel', bekend uit de boeken van Rindert Krom hout. Kleine Ezel zocht ook de kinderen van de 'buren' - de peuterspeelzaal - op. De peu ters en oudere kinderen zijn één van de doelgroepen waar voor het Leespunt is ingesteld. Wethouder Petra 't Hoen open de het Leespunt met het aan snijden van een taart. In haar toespraak onderstreepte zij het belang van lezen en het middpl dat de bibliotheken en Lees punten hierin kunnen zijn. Het gemeentebestuur is volgens haar blij dat de transformatie van bibCotheek naar Leespunt heel goed is verlopen. Zij dankte de Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta en de vele vrijwilligers die hier hun steentje aan hebben bijgedragen. De Leespunten zijn in verschil lende kernen van de gemeente gevestigd en zijn toegespitst op verschillende doelgroepen. De kinderen in de basisschool leeftijd kunnen terecht op de scholen in Den Bommel en Achthuizen en natuurlijk in het Leespunt in Ooltgensplaat en waar ook ouderen terecht kun nen. Volwassenen kunnen ook naar Leespunten in 't Zaaltje in Achthuizen en in 't Westerlicht in Den Bommel. Met de komst van de compu ter zijn ook de activiteiten van de moderne bibliotheek en Leespunten uitgebreid. Petra 't Hoen legde uit dat een bibli otheek meer is dan alleen boe ken ophalen om thuis te lezen. Men kan er informatie inwin nen over allerlei onderwerpen voor bijvoorbeeld werkstuk ken, of tijdschriften inzien of internet raadplegen. Daar naast kan men - ook op de Leespunten met hun beperkte voorraad - elk boek bestellen dat men nodig heeft. Binnen korte tijd kan men dan het boek ophalen. Petra 't Hoen was blij dat het Leespunt in Ooltgensplaat onderdak kon krijgen in een van de mooi opgeknapte zalen van 't Centrum en ze verzeker de dat in de plannen voor een vernieuwd Centrum het Lees punt zeker zal worden meege nomen. De Leespunten, die door vrij willigers worden gerund, heb ben de volgende openingstij den, 't Zaaltje in Achthuizen: op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur; 't Westerlicht in Den Bommel op dinsdag van 13.30-15.30 uur; 't Centrum in Ooltgeijsplaat op dinsdag, en donderdag van, 14.00 tot iB.ob' uur en op maandagavond van' 19.00 tot 20.00 uur. De lees punten op de basisscholen in Den Borfimel en Achthuizen zijn bedoeld voor de leerlin gen van deze scholen. De ope ningstijden hiervan zijn nog niet allemaal bekend, wel voor de openbare basisschool OUie B. Bommel, waar men terecht kan op maandag en donder dag van 15.00 tot 15.45 uur. In Eindhoven (50m baan) zijn afgelopen weekend de Open Nederlandse Master Kampioenschappen gehou den voor zwemmers van 20 jaar en ouder. Per catego rie van vijf jaar waren er Nationale titels te winnen. Zwemclub De Schotejil uit Middelhamis scoorde hier prima met 4 nationale titels, 4 zilveren medailles en 3 bronzen plakken. Theo Jan Tanis werd driemaal Nationaal Master Kampioen en zwom tevens naar een Nati onaal Master Record op de 50m rugslag in 28.95. De 50m vlinderslag leverde hem een Kampioenschaps Record op in 27.42. Op de lOOm vrij zwom hij in 56.43 naar zijn derde Nationale titel van de dag. Leander Noordijk werd Ne derlands Master Kampioen op de 1 OOm rugslag in een clubre- cord van 1.05.97 en werd 2e op resp. 200m rugslag (clubrecord in2.26.13)en 1 OOm vlinderslag (clubrecord in 1.05.31). Op de 400m wisselslag wist Lean der Noordijk een 3e plaats te bereiken in een clubrecord van 5.21.79, evenals op resp. 50m vlinderslag (28.48) en 50m rugslag (31.36). Niels Albrechts werd tweemaal 2e op resp. de 200m vlinder slag (2.56.89) en de 200m vrij (2.15.40). De estafette 4x 50m vrij leverde de Schotejil een 2e plaats en een clubrecord op in ■1.49.07 met resp. Thijs Trom pen Niels Albrechts, Marüjn van Hoorn en Leander Noordijk. Op zaterdag 9 mei jl. werd tevens het derde en laatste deel van de jaarlijkse eilandelijke Jeugdwedstrijd gezwommen in zwembad het Zuiderdiep te Stellendam. Door de zwem mers tot 16 jaar van De Scho tejil werden diversen ereplaat sen verdiend, waarbij ook nog ca. 100 persoonlijke records werden gezwommen. Er werd een flink aantal win nende tijden gezwommen. Zo won Aron Paasse (2000) de 50m vlinderslag in de leeftijd tot lOjaar in een tijd van 46.95. Jorian Tanis (1999) werd Ie op de 50m vrij in 37.92. Bij de meisjes tot 11 jaar zwom Romy Vermaas (1998) tot twee maal toe naar een Ie plaats op resp. 50m schoolslag (45.82) en 50m vrij (35.26). In de leeftijd tot 14 jaar zwom Marie-Claire van Zoest (1995) naar de Ie plaats op de lOOm vrij in 1.16.80 en was Janiek de Boed (1994) de snelste op de 1 OOm schoolslag in 1.31.89. Bij de meisjes tot 16 jaar werd Danica Koedoot (1993) Ie op de lOOm vlinder slag in 1.20.57. Eldin Krijgh won in dezelfde categorie bij de jongens de lOOm schoolslag in 1.23.48. Bij de allerjong ste groep werd Luuk Kievit (2001) tweemaal Ie op de 25m vlinderslag (26.54) en de 25m vrij (22.54). Verder eindigde de Schotejil in drie van de vier estafette num mers als Ie. Op de 4x 50m vrij in de leeftijd tot 16 jaar zwom men Danica Koedoot, Elise van Soest, Marie-Claire van Zoest en Janiek de Boed naar de Ie plaats in 2.07.53. In de catgorie tot 12 jaar zwommen de meisjes met Melissa Kievit, Romy Vermaas, Anne Over- weel en Sanne Drenth op de 4x 50m wisselslag in 2.56.39 naar de Ie plaats. De jongens- estafette met Marijn Redert, David Kievit, Alex van Soest en Jorian Tanis werden even eens Ie in 2.55.89. i& i& i^ <r f; my t>y v* In het dierenasiel wachten zoals altijd nog veel katten op een nieuw baasje. Zo ook Stitch, een cypers-witte kater. Stitch is 6 jaar oud en is een lieve kat. Hij is ook hef voor kinderen, STICHTING kan goed met overweg, of dat ook met honden het geval is, is niet bekend. Lilo is ook cypers- wit, een kater van 6 jaar oud, ook een lieve kat die geen bezwaar heeft tegen kinde- ren en andere katten wel leuk vindt. Hoe hij tegenover honden staat is niet bekend. Eppo is een schildpad-witte poes van 7 jaar. Het is een lieve poes die een plaatsje zoekt bij iemand zonder kleine kinderen. Ze heeft geen bezwaar tegen de aanwezig heid van andere katten, maar het gezel schap van honden ziet ze niet zo zitten. Eppo is niet gewend om buiten te komen. En als laatste Klaas, een wit-rode kater van 7 jaar. Klaas is een lieve kat die graag buiten komt. Hij is lief voor kinderen, kan goed met andere katten overweg, maar hoe hij over honden denkt is niet bekend. Wie geeft deze lieve katten weer een nieu we kans. Ze willen allemaal weer graag een üeve baas, een gezellig plekje om te wonen met een eigen mandje en een beetje aandacht op z'n tijd. Naast deze die ren zitten er nog tal van andere katten, honden en konijnen op een nieuw baasje te wach ten in dierenasiel De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp, tel. 0186- 655150, openingstijden maandag tm zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur, website w^vw.dierenstee.nl. GOEDEREEDE - Alle poli tieke fracties nemen een positief standpunt in om het college mogelijkheid te bieden om, in overleg met eigenaar P.J. Breen van het agrarisch bedrijf aan Hazersweg 23 te Ouddorp, te komen tot een planont- wikkeling waarbij ener zijds uitplaatsing van het agrarisch bedrijf naar een locatie in de Westerloopol- der onder Goedereede tot de mogelijkheid behoort en anderzijds er een duur zame herbestemming van het bestaande perceel kan worden gerealiseerd. Door Jaap Ruizeveld De eigenaar zoekt mogelijk heden voor verbetering en uitbreiding van zijn agrarisch bedrijf en loopt daarbij op de huidige locatie tegen belemme ringen aan. Zo zijn de bouw mogelijkheden beperkt en zijn de maximum grenzen van de Wet milieubeheer bereikt. Voor de gemeente is het belangrijke aspect dat het perceel van de heer Breen direct grenst aan de beoogde bouwlocatie Gron den van Breen. Het bedrijf veroorzaakt een milieucirkel waardoor op genoemde gron den bouwbeperking geldt. Na overleg, onderzoek en studie naar mogelijkheden blijkt het kansrijk om de huidige bebou wing, de grote monumentale schuur, te herbestemmen tot een verblijfsrecreatieve bestem ming (Bed Breakfast) en om, door in ruil voor sanering van andere bebouwing, enkele woningen toe te staan. Ruim telijk behoeft dit geen proble men op te leveren. Een nieuwe bestemming wordt immers vol ledig binnen bestaande bebou wing gerealiseerd en er is geen sprake van (extra) verdichting van dit deel van Ouddorp. Stedenbouwkundig dient het genoemde gebied te worden aangemerkt als lintbebou- wing. Alles daarbij inwegend is een beperkte doorzetting van woningbouw langs de Spaan- seweg met enkele woningen voorstelbaar, meent het col lege. Het zou dan gaan om een blokje met vier starters woningen en een blokje met twee onder één kaphuizen. De stedenbouwkundige massa van de oude grote schuur wijzigt niet-en de andere bebouwing, damloodsen en erfVerharding verdwijnen ten gunste van een nader in te vullen groenbe stemming. Volgens het college zou een en ander vanuit stedenbouw kundig opzicht tot een wense lijk resultaat kunnen leiden. Waar het in de huidige fase nu om gaat is dat er overeen stemming komt om tot een intentiedossier te komen. De gemeente heeft alleen belang bij het vinden van een duur zame herbestemming van het perceel aan de Hazersweg wan neer daar volledige uitplaat sing van het agrarisch bedrijf wordt bereikt, en de bedrijfs eigenaar dient de afweging te maken rond verplaatsing van zijn agrarisch bedrijf als daar herontwikkeling van het ach ter te laten perceel tegenover staat. Als het tot een intentie overeenkomst zal komen, zal een zorgvuldige communica tie met omwonenden plaats vinden. Ook dient uiteraard de planologische procedure te worden doorlopen met de mogelijkheid van zienswijzen en moet er gelet worden op eventuele planschade. Na de positieve grondhouding van de commissie, binnenkort besluitvormend raadsvoorstel, kan het college aan de slag met het uitwerken van een voor ontwerpbestemmingsplan. Op zaterdag 23 mei hoopt organist Pieter Heykoop een orgel- en samenzangconcert te verzorgen in de Hervormde dorpskerk te Oud-Beijerland. Naast orgelimprovisaties is er ook genoeg ruimte in het pro gramma voor samenzang. De opbrengst van de avond is voor het werk van Stichting Charite (Bijbelverspreiding in wit rus land). Het concert begint om 19.30 uur, de kerk gaat open om 18.45 uur. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 6, voor kinderen t/m 12 jaar 3. Kaarten zijn op de avond van het concert te koop bij de ingang van de kerk. DIRKSLAND - Het bestuur van Stichting Sportcomplex De Gooye krijgt tot I janua ri 2010 de tijd om de finan ciering na 1 januari 2011 rond te krijgen. Anders stopt de gemeentelijke sub sidie en zal het zwembad in Dirksland sluiten. De toe komst van het bad ligt wel licht in de combinatie met de andere zwembaden op Goeree-Overflakkee. Wet houder Wim Bruggeman neemt het voortouw rich ting de gemeenten Goede reede en Middelhamis om te kijken of er een gezamen lijke visie mogelijk is. Door Kees van Rixoort Dat is de uitkomst van het debat in de gemeenteraad van Dirksland, dat afgelopen don derdagavond plaatsvond. Dit nadat voorzitter Verboom van het stichtingsbestuur duidelijk had gemaakt dat 100.000 euro per jaar bezuinigen "een ver draaid lastige opgave" is. Een opgave ook die nog niet tot het gewenste resultaat heeft geleid. "Wij hebben in 2007 een bezuiniging van 20.000 euro gerealiseerd en zullen uiter lijk 31 december 2011 nog een bedrag van 42.000 euro gaan bezuinigen. Dit zal een enor me inspanning vergen en het is niet realistisch te \'eronder- stellen dat er in deze periode meer te bezuinigen zal zijn of er sprake zal zijn van een sub stantiële omzetverhoging", aldus Verboom. "Geheel zon der een subsidie voor ons zwembad zal het naar ons idee nooit kunnen. Dat moet dan ook maar eens gezegd zijn." Later, tijdens de discussie met de raad, voegde hij toe: "Als u ons niet tegemoet komt, houdt het op." De stichtingsvoorzitter onder streepte het belang van het zwembad als een plaats waar mensen leren zwemmen, reac- ti\eren. revalideren, recreëren "of op andere wijze gezond in beweging zijn". Daar komt nog eens bij dat het bad werk gelegenheid biedt aan twintig personen. Verboom meldde (ie crenieenteraad ook succes te \er\\achten van een gerech- leliike procedure. "Wy dach ten inimers met u een over eenkomst tot 2018 te hebben, maar die blijkt nu niet veel meer waard te zijn." Het idee om het Dirkslandse bad in de lucht te houden via samenwerking met de ande re zwembaden, op Goeree- Overflakkee - het Zuiderdiep in Stellendam en De Staver in Sommelsdijk - viel in de gemeenteraad in goede aarde. De Gooye als doelgroepenbad, in combinatie met zorgvoor zieningen, zou passen in het plaatje van Dirksland als zorg- kern van het eiland. Verboom: "De intentie tot samenwerking met de andere baden is er. We hebben twee verkennen de gesprekken gehad en zijn ermee bezig. Ik denk ook aan gezamenlijke inkoop en uitwis seling van personeel." De raad was bereid het stich tingsbestuur meer tijd te geven om een en ander verder uit te werken en vorm te geven. Tot 1 januari 2010, in plaats van de eerder genoemde data van l april en 1 juli 2009. "Laten we er\oor zorgen dat het zwem bad een eerlijke kans krijgt", verwoordde Jos Toes (Chris- tenLnie) de motivatie daar voor. Vanuit de raad klonk ook regelmatig de roep om een sluitende begroting na 1 janu ari 2011. Wethouder Wim Bruggeman gaf aan dat de door de gemeen teraad vastgestelde bezuiniging het uitgangspunt is geweest tot nu toe. "Het college wacht voorstellen van het stichtingbe- stuur af Het bestuur is verant woordelijk en moet een plan maken, wij zijn alleen subsidie gever. Als de stichting met een fjedrag komt dat dicht tegen de ton ligt, dan ben ik wel bereid daarmee terug te komen bij de raad", deed hij een handrei king. ".Niemand is er op uit het zwembad te sluiten, maar ik wil per 1 januari 2010 een plan met een sluitende begroting." Vooral Henk Zwanenburg (VVD) was een warm pleitbe zorger voor hét behoud \an De Gooye als doelgroepenbad. "Goeree-0\erflakkee is groot genoeg \oor doelgroepenbad", zei hij. "Er moet een plan lig gen voor de toekomst op het moment dat het eiland één gemeente wordt.. We moeten niet overgaan tot voortijdige sluiting. Het bad moet blij ven als gezondheidscentrum." Het liberale raadslid deed de suggestie om bijvoorbeeld de Sportfondsen te betrekken bij het zoeken naar een oplossing. Daar kwam van wethouder Bruggeman nog de tip bij om eens te gaan praten met zorg aanbieders in de regio. De wethouder kwam zelf met de suggestie om een bijdrage te leveren aan de gesprekken tussen de zwembaden en de subsidiërende gemeenten om tot een gezamenlijke visie voor de langere termijn te komen. Onder leiding van Jan Leen- ders (Gemeentebelangen) maakte de raad daarvan: "De wethouder neemt het voor touw om met het stichtingsbe stuur richting andere baden en gemeentebesturen te gaan. Dat is wat steviger. Ik verwacht een proactieve houding, dat de wethouder naast het bestuur gaat staan en de bestuurlijke touwtjes bij elkaar brengt.' CD-\-er Jo Sandee zei het zo: "Laat de wethouder maar wat bestuurlijke druk uitoefenen om te kijken hoe de mogelijk heden hggen. Het is de zaak zeker waard." Twee bewoners openen officieel de woonlocatu aan de Washingtonstraat. OUDE-TONGE - Vrijdag middag was het tijd voor een fees^e in de Washing tonstraat te Oude-Tonge. Na een vrij korte tijd van voorbereiding en inrich ting hebben enige tijd gele den de eerste bewoners hun intrek genomen in de nieu we woonlocatie voor men sen met een verstandelijke handicap. Deze locatie is de eerste op het eiland van de Gemiva-SVG Groep. Door Adri van der Laan Aan twee bewoners van het huis aan de Washingtonstraat was de eer om de woonvoor ziening te openen. Met het doorprikken van een ballon waaruit de sleutel tevoorschijn kwam, en natuurlijk het ope nen van de deur, was het offici ële moment geschied. De vele aanwezigen, bewoners en hun familie, kregen vervolgens alle ruimte om de gezellig inge richte woning te bewonderen. Het gebouw is ontstaan door samenvoeging van twee hui zen aan de Washingtonstraat. De gezelligheid wordt vooral bereikt doordat de elf kamers geheel naar smaak van de bewoners en hun familie zijn ingericht. Ook in de twee grote huiskamers is er naar gestreefd om alles zo gewoon en gezellig mogelijk te houden. In zijn welkomstwoord tot de genodigden \erzekerde locatie hoofd Joost van Welsenis, dat de realisering van de woningen vlot is voorlopen en hij dankte dan ook alle betrokkenen die hieraan hebben meegewerkt. Het bleek dat ook de personeel sinvulling heel vlot is verlopen zodat ook het verzorgend per soneelsbestand op sterkte is. Een tweetal bewoners gaven tijdens hun toespraak aan dat Foto: .iiin i-ati drr ÏMaii ook zij heel tevreden zijn met de nieuwe woon\ cinn in'c)ude- Tonge en dat het de afgelopen tijd is gebleken dat het er "heel gezellig" is. De Gemiva-SVG Groep onder steunt in de provincie Zuid- Holland ruim vierduizend mensen met een handicap. Dit gebeurt bij mensen thuis, op school of in hun bedrijf, maar ook in één van de vele locaties van de oi;ganisatie. Het doel is ondersteuning te bieden die ertoe leidt dat mensen met een handicap zo \eel mogelijk aan de samenleving kunnen deel nemen, waarbij zij zelf of met ondersteuning keuzes maken voor hun levensomstandighe den en toekomst. Volgens Gemiva-SCA' Groep is er nog steeds een grote behoef te aan dergelijke woonvoor zieningen, want het blijkt dat dergelijk kleinschalige voor zieningen goed aansluit bij de vraag van de bewoners en hun familie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4