ai|É| 1 Speculaasbakkerij volledig in de as gelegd Dag van de verpleging 1 I Wie helpt aan oude Flakkeese verhalen? Eerste maatregelen Waterplan Goeree-Overflakkee van start Slib op strand moet snel worden opgeruimd Fanfareorkest De Hoop behaalt Erediploma Transport Roemenië- comité weer onderweg 'jl^Ai M Slejaargang Nr. 7812 Vrijdag 15 mei 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag OOLTGENSPLAAT - Aan de Dorpsweg in Oolt- gensplaat heeft dinsdagochtend een felle uit slaande brand de bekende Nederlandse specu laasbakkerij De Ruiter geheel in de as gelegd. Wat rond tien uur 's morgens heel klein begon - een brandend koekje op de bakplaat - bleek zich razendsnel te ontwikkelen tot een om zich heen grijpend vuur, waar geen houden aan was. Op diverse plaatsen zijn projecten in voor bereiding als onder deel van het Water- plan Goeree-Over flakkee. Een van de projecten betreft de verbetering van het watersysteem rond de kern Melissant. Het algemeen bestuur van waterschap Hollandse Delta neemt eind mei een besluit over deze maatregel. De kosten worden gedeeld door de gemeente Dirks- land en waterschap Hollandse Delta. Knöpsjgró^ J 11 Door Hans Villerius l)c aaiivaiikflijke bluspogin- gen door medevverkeis van de bakkerij moesten worden gestaakt om zith het vege lijf te redden. Aitnvankelijk werden nog twee personen vermist, maar die bleken toch terecht. Men heeft nog wel kans gezien de gaskiaan dicht te draaien, maar dat heeft niet meer belet dat de gehele bakkerij in vlam men opging. Er hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. Om kwart over tien ging de eerste brandmelding de deur uit en werd de brandweer van Ooitgensplaat gealarmeerd. 'Iwee ïTiimifen later werd al opgeschaald naar 'middel- brand', waarop ook de brand weer van Den Bommel werd opgeroepen. Na zes minuten bleek dat ver der opgeschaald moest wor den, tot 'grote brand' en zeven minuten later tot 'zeer grote brand', waarop brand weer- eenheden uit de wijdere regio uitrukten, van Middelharnis tot Spijkenisse en Rotterdam toe. De brand ging gepaard met een enorme, gifzwarte rook ontwikkeling die tot ver in de omtrek te zien was. Door de windrichting dreef deze echter van het dorp af en werd vanuit Sint Annaland gemeld dat men de brand rook. De poliüe heeft wel afzettingen aangebracht omdat bij de brand asbest vrij kwam. Omwonenden werden dan ook geadviseerd om ramen en deuren gesloten te houden. Ook naderhand werden hek ken en waarschuwingsborden aangebracht, totdat de openba re weg vrijgemaakt zou zijn van asbestdeeltjes. Dit zou uiterlijk vandaag het geval zijn. Eén van onze lezers zou graag in het bezit komen van oude Flakkeese verhalen. Wie haar hieraan wil helpen, kan contact opnemen met mevr. F.J. Moret-Kanters, Molenstraat 71, 4543 CN Zaamslag, tel. 0115 623737. SOMMELSDIJK - "Geen dag van de verpleging, maar een dag van de verzorging", zo begon locatiemanager mevr. G.H. Pulleman-Ras haar toespraak tegen het samengestroomde verzor gend personeel van verzor gingshuis de Goede Ree te Sommelsdijk. "Onregelma tig werken, uitgescholden worden, geknepen en gesla gen door bewoners, het opruimen van diarree, veel te zware bewoners tillen, samenwerken met onsym pathieke en voortdurend zeurende collega's. "Verga deringen die niet opschie ten en leidinggevenden die er niet zijn als je ze niet nodig hebt, of die het altijd beter weten. Je vraagt je als buitenstaander, of als ver zorgende en leidinggevende af hoe je dit volhoudt. Zijn we elke avond niet doodmoe van dit werk en volkomen verdwaasd? Het leek een verhaal te «or den \oor verplegenden die afgeknapt waren door de stress \an het werk. Maar het werd het tegengestelde! "Het is ver bazingwekkend met hoeveel plezier, kracht, doorzettings- \ermogen en humor jullie je \\erk weer elke dag tegemoet treden. Het werk van verzor gende in \'erpleeg- en ver zorgingshuizen kent diverse invalshoeken: de aandacht en zorg voor de bewoners, admi nistratieve taken en samenwer king met andere disciplines. Waarschijnlijk zijn er weinig andere beroepen te beden ken die meer in aanmerking komen \oor de t)pering men senwerk. We dragen allemaal de titel van zuster, hebben niet exact dezelfde opleiding, maar wel dezelfde basis die daar bij hoort. Toch oefent de ene collega het werk heel anders uit dan de andere en dat is best bijzonder, omdat ze op grond van hun opleiding het zelfde moeten denken over dit werk. Verzorgenden verschil len onderling dus net zoveel als bewoners. Het is en blijft een boeiend beroep, dat door jullie met grote inzet en veel enthousiasme wordt uitgeoe fend, en daarom willen we jul lie vandaag graag in het zonne tje zetten", zo sprak mevrouw Pulleman. Alle medewerkers, maar ook alle vrijwilligers, kre gen vervolgens van ZorgSaam een cadeaucard van de Hema. En als voorzitter van de cliën tenraad bedankte ook de heer Peekstok alle medewerkers en bood hij namens de identiteits- raad van De Goede Ree en De Samarritaan een bos bloemen en een pot versnaperingen aan voor iedere afdeling. De besluitvorming over de maatregel in Melissant mar keert de overgang van de bestuurlijke voorbereiding naar de uitvoeringsfase. Begin maart stelde de gemeenteraad van Middelharnis het Water- plan Goeree-Overflakkee vast. De besturen van de drie ande re gemeenten en het bestuur van Hollandse Delta gingen al eerder akkoord. Doel van het Waterplan is te zorgen voor voldoende ruimte voor oppervlaktewater bin nen de gemeentegrenzen om wateroverlast nu en in de toekomst te voorkomen. Het tweede hoofddoel is de zorg voor een goede waterkwali teit, zodat voor mensen, die ren en planten een aantrekke lijker leefklimaat ontstaat. Per gemeente is een aantal maat regelen vastgesteld. De uitvoering van het maatre gelenprogramma is inmiddels gestart. Met name in Goeder- eede en Dirksland is de voor bereiding van diverse projec ten al in een behoorlijk ver 0. mJ^^ Gebruikt was nog nooit zo nieuw. Ontdek fl)i!i)wGïdfoiFrflftijkoi/< Stadium. Het project in Melis sant betreft het verbeteren van het watersysteem in de polder Oud-Melissant. Er komt meer ruimte voor water, zodat er bij langdurige of hevige regen val minder wateroverlast is in de dorpskern. Ook worden natuurvriendelijke oevers aangelegd. Het bosgebiedje ten westen van de dorpskern wordt hierdoor gevarieerder en aantrekkelijker. Het stre ven is het project komend najaar op te leveren. Voor het gebied ten zuiden van de kern Dirksland wordt momenteel nagedacht over de aanleg van nieuwe water partijen. Er is een koppeling mogelijk met woningbouw en het realiseren van een land goed. De gemeente en het water schap hebben gezamenlijk een plan uitgewerkt. De pro jectontwikkelaar van de zuid rand is verantwoordelijk voor de uitvoering. Aanleg van de waterpartij is eind 2009/begin 2010 gepland. Uitvoering van dit plan zorgt voor een aanzienlijke verbetering van de waterkwaliteit. Ook wordt een goede basis gelegd voor een aantrekkelijke woonom geving. In de gemeente Goedereede wordt onder meer gewerkt aan het project Stellebos. In dit bos, ten westen van Stel- lendam, ligt een watergang met een slechte waterkwaliteit. Er komen regelmatig klach ten binnen over stankoverlast. Door het verruimen van de watergang en de aanleg van natuurvriendelijke oevers moet de waterkwaliteit in dit gebied verbeteren. In de gemeente Middelharnis is in Stad aan 't Haringvliet een project in voorbereiding voor de realisatie van een nieuwe inlaatvoorziening. In de gemeente Oostflakkee zijn nog geen projecten in voorbe reiding genomen. Knóps BV - Longeweg 113 3Ï45 KG - Sommelidijk 0187 476767 Akkerdoos BV - lüoostcrv-eg - 4317 AL Noordgou** - 0111 401347 K*olite»tS«ïice Wiefte gebruikte auw STELLEN DAM - De Konink lijke Nederlands Federaüe van Muziekvereningen heeft laten weten het Erediploma 2008 toe te kennen aan Fanfaieor- kest De Hoop uit Stellendam. Grcjte \'reugde dus bij de Stel- lendamse fanfare. Het orkest mocht eerder erediploma's in ontvangst nemen, maar dit diploma is wel bijzonder. In het najaar van 2008 werd door het orkest voor de eerste maal deelgenomen in de con certdivisie van het concours, de hoogste amateurafdeling. Een niveau hoger dan de divi sie waai'in het orkest in voor gaande jaren deelnam. Een nieuwe uitdaging, waarbij de orkestleden hun beste been tje hebben voortgezet oin een mooie prestatie neer te zetten. En dat is gelukt. Zelfwaren ze al tevreden met het behaalde resultaat, maar dat hiervoor het Erediploma 2008 wordt toegekend, is een bekroning op het werk. STELLENDAM - Zaterdag ochtend is er weer een trans port met goederen vanuit Stel lendam vertrokken richting Roemenië. Het Hersteld Her vormd Roemeniëcomité heeft veel spullen ingezameld voor haar zustergemeente Boto- sani in Roemenië. Herman Slinger en Kees Jansen rijden met de vrachtwagen en Frans en Willy Rodenhuis, Leen Moijses en Sam van den Hou ten volgen met het transport busje. De chauffeurs hopen, als de vrachtauto gelost is, a.s. zaterdag weer in Stellendam te arriveren. De anderen zul len in samenwerking met de plaatselijke predikant, alles op de plaats van bestemming brengen. Zij blijven dan ook een week langer Het Hersteld Hervormd Roemeniëcomité wil graag iedereen bedan ken die goederen voor het transport beschikbaar heeft gesteld. OUDDORP - Slib, maar geen vervuiling, op het strand bij het Flaauwe Werk te Ouddorp. Toch een gege ven waar het college van B en W van de gemeente Goedereede uiteraard niet blij mee is. Zeker niet als je enerzijds de titel draagt van de beste badplaats en ook nog een award in de wacht sleept en anderzijds het zomertoeristenseizoen voor de deur staat en de offici ële opening van de nieuwe voorzieningen aan dit deel van het Noordzeestrand de aandacht trekken. Gezocht moet dus worden naar de snelste methode om het slib kwijt te raken. Dat lijkt het afdekken te zijn met zand van de nabij gelegen zandbank. Door Jaap Ruizeveld Een probleem dat wethouder Van der Vlugt dinsdagavond toelichtte in de raadscommis sie Grondgebiedzaken. Al in het laatste kwartaal van 2008 is met Rijkswaterstaat overleg gevoerd over het geconsta teerde slib op het strand. Ook is er een onderzoek verricht door ,\qua Terra. Rijkswater staat ziet het slib, waarin geei) vervuiling is aangetroffen, niet als een prioriteit. Wel is het om reden van economie en veilig heid noodzakelijk het slib weg te krijgen. Het is duidelijk dat de hoge opruimkosten niet uit de reguliere onderhoudpost van de geineente voldaan kun nen worden. Daarom probeert het college bij Rijkswaterstaat en de Provincie geldbronnen aan te boren. Het economisch belang van het strand recht vaardigt volgens de wethouder een beroep op een bijdrage in de kosten. De tijd gaat dringen om vóór het zomerseizoen de werk zaamheden uit te voeren. Het college heeft daarom besloten bij zes bedrijven offerte op te vragen om het werk snel uit te voeren. Het betekent dat dan tijdelijk een deel van het strand voor het publiek afge sloten moet worden. Het col lege hoopt op 4 juli met het werk klaar te zijn. De hoop dal het slib weer naar zee zou verdwijnen bleek niet te kun nen worden bewaarheid. Wel ke gevolgen er in de toekomst nog komen met het verande ren van de stroming bij aanleg van de Tweede Maasvlakte is op dit moment ook nog niet aan te duiden. De wethou der deelde de commissieleden mee dat vanuit de gemeente lijke Risicoreserve nu midde len worden vrijgemaakt om het slib te verwijderen. Daar bij overleggend en hopend op bijdragen van Rijkswaterstaat en Provincie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1