Zes gewonden bij frontale botsing op N57 KNRM Kapsalon Marvellous in Ouddorp van start op nieuwe locatie Opera in de Nieuwe Kerk Rommelmarkt en verkoping Afsluiting zaterdagavond- jeugwerk Zomer- Expeditie! 2009 van start Bingo in de Victoriahal Dienst voor belang stellenden Nieuws van de Wereldwinkel Welkom-Dienst 37e Ouddorpse Avond- driedaagse Watersafari Lezing Nederlandse tuinen Verkoping tijdens Rabobank- fietsdag Bingo in Ons Dorpshuis Zomer- verkoping psz Amalia Expositie Yvonne Broeren Muziek in de kerk Kerkdiensten Ger. Gem. Muzikale Hartewensen EIIAIIDBI-niElJVa Acties Reddingboot Griend zondag twee maal in actie Prinses Margriet er uit voor kite surfer I i Onderneemster PAGINA 6 DINSDAG 12 MEI 2009 OUDDORP - Op de N57 tus sen Ouddorp en Goedereede vond zaterdagmiddag rond zes uur een verkeersongeval plaats waarbij zes personen gewond raakten. Een 38-jarige automo bilist uit Dordrecht botste fron taal op een andere auto met daarin een gezin uit Ouddorp met twee kinderen van 1 en 5 jaar oud. De man uit Dordrecht, die met zijn 73-jarige vader in de auto reed in de richting van Goedereede, was met zijn wie len in de berm geraakt waarna hij de macht over het stuur ver loor, vervolgens de verkeerde weghelft opreed en daar op een tegenligger klapte. Beide auto's raakten zwaar bescha digd en alle inzittenden van de auto's zijn met verschillende verwondingen naar het zieken huis overgebracht. De 38-jarige man uit Dordrecht is aangehou den voor rijden onder invloed. Voor hulpverlening kwamen de ambulancedienst, traumaheli en brandweer ter plekke. De verkeersongevallendienst van de politie Rotterdam-Rijnmond onderzoekt de toedracht van de aanrijding. Het ongeval heeft veel hinder opgeleverd voor het overige verkeer. Foto's: Wim van Vossen Fotografie HERKINGEN - Bij de Her vormde kerk en in het ver enigingsgebouw de Fontein, Scharloodijk 35 te Herkingen, wordt zaterdag 16 mei van 9.30- 12.30 uur een rommelmarkt en verkoping gehouden. Er is van alles te koop, zoals vers gebak ken vis (tong en kibbeling), hamburgers en poffertjes, boe renkaas, slaatjes, aardbeien en meloenen, eenjarige planten zoals geraniums, surfmia's en margrieten, pioenrozen, zelf- gebakken koek en gebak. Ook zijn er activiteiten als envelop pen trekken, raden naar de functie van oude voorwerpen, en een speciale kinderhoek. Er kan worden gedart, er is een reuzen knikkerspel en in de kofïiehoek kunt u genieten van koffie met iets lekkers. Ver der liggen op de rommelmarkt allerlei spullen te wachten op een tweede ronde. Ook de kerk is geopend; en om 10.00, 11.00 en 12.00 uur zullen Anton Kei zer op het orgel en Leo Stam op de trompet een inloopcon cert verzorgen. Het is mogelijk vooraf bestellingen te doen van vis, fruit, kaas en perkplanten. Bel hiervoor naar 0187 669543 NIEUWE-TONGE - Zaterdag 16 mei houdt het Zaterdag avondjeugdwerk de afsluiting van dit seizoen: gourmetten in het gebouw van de postduiven- vereniging aan de Westdijk, en daarna uitwaaien op het strand. Het begint om 17.30 uur, deelname kost€ 5 p.p. De betere woninginricliting siads 1920 Gedcmpi Kanaal 105, Middelharnis, (0187) 48 27 84 wiw.hetbinnenhuisniiddelharnis.nl of 487093. De opbrengst van deze dag is deels voor het pro ject 'Deelgenoten' van de GZB, waarmee de familie Vaders in Peru wordt gesteund, en deels voor de Hervormde Gemeente van Herkingen. ZIERIKZEE - Een avond opera in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Geen opvoering in levende lijve maar wel een aansprekend verhaal met bijzondere beelden op het nieuwe grote pro jectiescherm. Aanleiding is het H M festival dat deze maanden gehouden wordt in de Nieuwe Kerk. De componist Handel was (anders dan velen denken) in de eerste plaats een ope racomponist. Vandaar dat de aandacht voor de opera niet ontbreekt op dit fes tival. Mar van der Veer zal op dinsdag 20 mei de kijkers en luisteraars mee nemen naar de wereld van opera met name in de tijd van Handel, met als doel mensen de rijkdom te laten ervaren van de opera Semele. De avond begint om 20.00 uur, als bijdrage in de kosten wordt 5 euro gevraagd. In tegenstelling tot veel andere landen is opera in Nederland niet 'in'Meestal heeft men ver keerde, karikaturale beelden van deze kunstvorm, waarin diverse kunsten samenkomen: muziek, drama en vormge ving", aldus Mar van der Veer. De muziekdidacticus zal voor operakenners, maar met name ook voor ontdekkingsreizigers naar de operawereld, het ont staan van de opera vertellen en de ontwikkeling tot aan de tijd van Handel. I)e opera's van Handel zijn echter in het stof geraakt. Pas in onze tijd wor den ze weer ontdekt. Handel bleek in zijn tijd een Joop van der Ende te zijn geweest met een enorme operaproductie, zij het dat deze 18"^ 'eeuwse Van der Ende ook componist van zijn werken was. Beelden zullen worden ver toond van de opera Semele. De opvoering heeft diepe indruk gemaakt vanwege de glansrol die Cecilia Bartoli .daarin speelt. Boeiend is ook de moderne vormgeving die de regie heeft bedacht. Bekend geworden delen zijn onder meer de aria Where ever you walk en de fameuze spiegelaria. De opera is te lang om in zijn geheel te vertonen, daarom is gekozen voor een aantal hoogtepunten rondom de ver haallijn, zodat de aanwezigen toch een goede indruk krijgen van het geheel. Het gedeelte voor de pauze zal bestaan uit een inleiding, toegelicht met beelden. Na de pauze wordt invulling gegeven aan deze in Nederland weinig gewaarde kunstvorm. Mar van der Veer is docent muziek aan de CSG Prins Mau- rits te Middelharnis, auteur van diverse muziekmethodes, waaronder de nieuwe luis termethode klassieke miiziek 'Luisterland' voor het basison derwijs. Regelmatig §eeft hij cursussen muziek beluisteren. Vanaf maandag 18 mei 2009 worden bijna 500 scholieren op de Zuid-Hollandse eilan den mee op expeditie geno men. De ZomerExpeditie! gaat zijn negende jaar in en is nog altijd zeer populair bij scholen. Alle scholen voor het voorbe reidend middelbaar beroeps onderwijs (vmbo) van de Zuid- Hollandse eilanden zijn uitge nodigd om deel te nemen aan de ZomerExpeditie! De ZomerExpeditie! is een campagne met als doel mid delbare scholieren bewust te maken van de gevolgen van overmatig alcoholgebruik en de risico's van onveilig vrijen op vakantie. Meer kennis geeft jongeren de mogelijkheid een verantwoorde keuze te maken. Jongeren worden tijdens de ZomerExpeditie! ook gestimu leerd na te denken over hun eigen gedrag en houding ten aanzien van verantwoord alco holgebruik en vrijen. De vol gende zeven scholen nemen deel aan de ZomerExpeditie!: OSG De Ring van Putten in Spijkenisse, EdudeltacoUege in Middelharnis en Sommelsdijk, RSG Hoeksche Waard in Oud- Beijerland, Wellant college Anna Hoeve in Brielle, GSG Helinium in Hellevoetsluis en Penta college CSG Bahurim in Brielle. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 14 mei een bingo avond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. STELLENDAM - Op zondag avond 17 mei a.s. heeft de litur giecommissie van de Gerefor meerde kerk te Stellendam een speciale dienst voor belangstel lenden voorbereid. Spreker deze avond is weerman Rei nier van den Berg. Het the ma is 'Made in Heaven', over schepping en verwondering. Praiseband eXalt, o.l.v. Mar- tijn Dijkgraaf zal een aantal lie deren zingen. De organist die de samenzang begeleidt is Jos 't Mannetje. De dienst begint om 18.30 uur. Jong en oud is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS-Keramiek- fabriek Sang Aiun in Thailand ontwikkelde een nieuw en bijzonder procédé en maakte daarmee een bijzonder set vazen en onderzetters. De fijne stofafdrukken in deze objecten komt tot stand door een kan ten stof af te drukken in klei. Deze vazen krijgen daardoor een bijzondere uitstraling. De onderzetters in roze, en de vazen in roze en lichtgrijs zijn te koop in de Wereldwinkel, aan het Spuiplein te Middel harnis. Open op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, en vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. OUDDORP - Zondag 17 mei is er weer een Welkom-Dienst in de Doopsgezinde Kerk, Dorp- stienden 3 te Ouddorp. Voor ganger is ds. J. Smink. Het Gos pelkoor van de Doopsgezinde Gemeente zal o.a. enkele oude en nieuwe opwekkingsliederen zingen. Het koor wordt door Arjan Huizer begeleid op de vleugel en de gemeentezang op vleugel en orgel. De dienst begint om 18.30 uur. OUDDORP - Op 26, 27 en 28 mei a.s. organiseert Sportver eniging De Kriekel te Ouddorp al weer voor de 37° keer de Ouddorpse Avonddriedaagse. Ook deze keer zijn er routes van 5 en 10 km en elke avond met leuke en lekkere verras singen van start tot finish. Een alternatieve route voor rolstoel en kinderwagen is voorhan den. Alle avonden zal worden gestart met het wandelen om 19.00 uur vanaf het parkeer terrein Dorpstienden. Vooraf inschrijven is mogelijk t/m dinsdag 26 mei, tot 17.00 uur in 't Blaeuwe Huus, het VVV- kantoor aan de Bosweg 2 te Ouddorp. Deelname aan deze 3 wandelavonden kost 2,50 voor de jeugd en 3,50 vanaf 13 jaar. Inschrijven op de eer ste wandelavond zelf is moge lijk en kost resp. 3 en 4. Slechts één avond wandelen is ook mogelijk en kost 2. Op de laatste avond worden tradi tioneel de leukst verklede wan delaars, in het zonnetje gezet. Dit jaar is het thema: 'Houd Ouddorp Schoon!' en er zijn weer leuke prijzen te winnen. .svc^n www.iirll»ntruinl(euvelaatiil Zondpod 56 Widdelhornis - Telefoon (0187) 48 34 37 MELISSANT - Zaterdagmid dag 16 mei organiseert IVN- GO een jeugdexcursie op de Slikken van Flakkee. Er zijn verschillende activiteiten, zoals zoeken naar roofdieren in het water, water onderzoeken, kij ken welke andere diertjes voor komen bij het water, enz. Heb je zin om mee te gaan, meld ie dan snel aan bij de VVV in Ouddorp, tel. 0187 681789. De excursie is geschikt voor kin deren vanaf 8 jaar en start om 13.30 uur op de parkeerplaats bij de ingang Slikken (achter Melissant), de duur is ca. 2 uur. Deelname kost 1,50 p.p. GOEDEREEDE - Donderdag avond 14 mei is er de laatste bijeenkomst van dit seizoen van de Christelijke Vrouwenbond Goeree. De heer P. Boersma zal een lezing met beeldmate riaal verzorgen over de Neder landse tuinen. De avond wordt gehouden in verenigingsge bouw 'Oostdam' te Goeder eede en begint om 20.00 uur. Gasten en nieuwe leden zijn van harte welkom. Zondag 10 mei om 15.55 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM station Ouddorp bin nen, door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een vaartuig aan de grond op de Grevelingen. Volgens de Kust- wachtpost Ouddorp ging het om een platbodem van circa 8 meter lengte en met 3 perso nen aan boord die in de omge ving van de boei SP 16 door motorstoring aan de grond zat. Met de Griend werd ter plaatse gegaan en het schip. Het Zwarte Schaap, losgetrok ken. Het werd hierna op sleep meegenomen naar de haven van Ouddorp. De oorzaak van de motorstoring was een prop wier in de koelwater aanvoer- slang. Tijdens de sleep werd de prop verwijderd. Zondag 10 mei om 17.20 uur werd de bemanning van de Griend gealarmeerd voor een Medische Evacuatie. Het bleek te gaan om een 3-jarig jongetje dat op zijn hoofd was gevallen aan boord van de Tempest, die lag bij het eiland Archipel in De Grevelingen. Door de beman ning van de Dolphin werd het kind en zijn vader richting Ouddorp gebracht. Met de reddingboot Griend werd het jongetje en zijn vader over genomen aan boord,en werd richting drijvend boothuis gevaren. Daar werd het slacht offertje overgenomen door ambulancepersoneel, dat hem naar het Sophia ziekenhuis in Rotterdam heeft gebracht. Zondag 11 mei om 17.20 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een kite sur fer in de problemen bij de Sluf- ter op de Maasvlakte. Er werd uitgevaren, en na ongeveer 15 minuten was de redding boot ter plaatse. Het zeil werd al snel gevonden en werd uit het water gehaald. Omdat er niemand bij het zeil was, werd overleg gepleegd met het Kust wacht Centrum. Hierna werd de reddingboot van Hoek van Holland, de Jeanine Parqui, ook gealarmeerd om te helpen zoeken. De Prinses Margriet voer tegen de wind in richting strand, en er werd besloten 2 bemanningsleden af te zetten om informatie in te winnen. De eigenaar bleek al op het strand te staan, zodat de reddingboot van Hoek van Holland afge meld kon worden. Na de gege vens te hebben opgenomen en de surfer zijn spullen terug te hebben gegeven, kon de Prin ses Margriet terug naar haar station. Eigenaresse Anita Tanis (rechts) en één van haar werkneemsters Wendy voor de nieuwe locatie van Marvellous aan de Weststraat in Ouddorp. Foto: Mri van der Laan OUDDORP - Bijna drie weken geleden verhuisde Anita Tanis met haar kap salon Marvellous van de Hofdijksweg naar de West straat in Ouddorp. In het pand waar eerst het Snoep- winkeltje was gevestigd, zit Marvellous nu echt op een zichtlocatie. Door Adri van der Laan Er waren verschillende rede nen dat Marvellous verhuisde naar het huidige pand aan de Weststraat in Ouddorp. Anita legt uit dat ze in het nieuwe pand veel meer ruimte heeft. Ze heeft de inrichting van de kapsalon dan ook aangepast aan deze ruimte, waarbij ver schillende zaken, zoals het meubilair, werden vernieuwd. Een andere reden is dat de kapsalon nu echt in het cen trum van Ouddorp staat, waar door er veel meer mensen op de kapsalon worden geatten deerd. Volgens Anita Tanis richt Mar vellous zich op een heel breed publiek. "Iedereen kan bij ons terecht, van jong tot oud en van man tot vrouw". Natuur lijk kan er tevoren een afspraak worden gemaakt, maar als er plaats is kan men ook gelijk naar binnenlopen voor een knipbeurt, zo verzekert de kap ster, die er overigens alles aan doet om de prijs zo laag moge lijk te houden. Zo betaalt men voor het knippen van dames, heren en kinderen, respectie velijk 14,50, 12,- en 10. "Voor de kinderen hebben wij dan altijd een cadeautje". Marvellous is al enkele weken actief aan de Weststraat in Ouddorp, en van verschil lende kanten heeft Anita al positieve reacties gekregen op de verhuizing. Dat doet haar goed want ze is weer terug in de straat waar ze in haar jeugd veel heeft vertoefd, bij haar opa 'Keesje Bok' in de win kel. En wellicht vanwege deze familieband stroomt er ook in haar ondernemersbloed, want naast eigenaar van de vestiging van Marvellous in Ouddbrp is zij ook eigenaar van Kapsalon Marvellous aan de Nieuwstraat in Middelharnis. Zij geeft aan dat het afgelopen jaar wel druk is geweest: de overname van twee kapsalons en de ver huizing op Ouddorp. "Maar ik doe dit alles met heel veel plezier en ik zou graag nog wel een nieuwe zaak ergens begin nen", zo verzekert de enthousi aste onderneemster. Kapsalon Marvellous is te vin den aan Weststraat 2-b te Oud dorp. De openingstijden zijn: dinsdag en woensdag: van 9.00 tot 17.30 uur; donderdag en vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur. Telefoon: 687083. GOEDEREEDE - Tijdens de Rabobankfietsdag, zaterdag 16 mei, zal de vrouwenvereniging van de Hersteld Hervormde Gemeente van Goedereede van 9.30-15.30 uur op de Markt te Goedereede een verkoping houden ten bate van hospice Calando te Dirksland. Ver kocht worden o.a. vers gebak ken vis, boerenkaas, snoep, speelgoed, eigen gebakken cake en koekjes, handwerk- artikelen en eigen gemaakte kaarten, geraniums en ande re zomerbloemen voor in de tuin en rommelmarktspullen. Wilt u nog wat kleine rommel marktspulletjes inleveren, dan kan dat bij de dames Bechtum, tel. 492282, en Grinwis, tel. 683130. NIEUWE-TONGE - De wijk- groep van Nieuwe-Tonge houdt op 16 mei a.s. een bingoavond in Ons Dorpshuis. Er worden tien rondes en een superronde gespeeld. Iedereen is welkom. De zaal gaat open om 19.00 uur, de bingo begint om 19.30 uur. OUDDORP - Op zaterdag 16 mei 2009 zal opnieuw een zomerverkoping worden gehouden ten bate van de Christelijke Peuterspeelzaal Prinses Amalia. Er is weer veel te doen: springkussen, spel letjes, bloemschikken, dieren boek, een ritje met een paard en wagen. En er is van alles te koop, zoals kaas, groente en fruit, snoep, cakes, boeken, kin derkleding, kettingen, kaarten, creatieve spullen, bloemen, planten, patat, hamburgers en gebakken vis. Ook een rom melmarkt ontbreekt deze dag niet. De verkoping wordt van 9.30-15.00 uur gehouden op het schoolplein van de Konin gin Beatrix school. Margriet weg 6 te Ouddorp. SOMMELSDIJK - Van 13 mei t/m 1 juli 2009 wordt in de Remonstrantse kerk te Som melsdijk een tentoonstelling gehouden van schilderijen en gedichten van Yvonne Broe ren. Na een aantal jaren auto- didactisch te hebben gewerkt is Yvonne in 2003, net na de geboorte van haar 4e kind, een parttime opleiding aan de kunstacademie gaan volgen in Utrecht. Hier heeft zij geleerd objectief te kijken en het oor spronkelijke idee los te laten, zodat het werk kan groeien. Inmiddels is zij gestart met een opleiding tot gevoelstherapeu- te. Naast schilderen en dich ten is het haar passie mensen te helpen weer in hun eigen kracht te komen; in mei start zij haar eigen praktijk voor gevoelstherapie op. Creativiteit verbindt haar met haar gevoelswezen. Zo geeft zij met woord en kleur vorm aan haar gevoelens en emoties. Door overgave aan het schep pingsproces komt zij tot een die pere laag, waar alles in potentie aanwezig is. Daar ontstaat ver wondering en bezieling, hier ervaart zij zichzelf steeds weer opnieuw! Haar inspiratie haalt zij voornamelijk uit de natuur, de kleuren en landschappen zeggen iets over haar inner lijk op dat moment. Zij laat de acrylverf versmelten en zo groeit en verandert haar werk van het oorspronkelijke idee naar een totaal nieuw abstract beeld. Omdat haar werk uit meerdere lagen bestaat, zal het bij een ieder een andere laag van zijn/haar innerlijk aan spreken. De expositie is o.a. te bezichtigen op woensdagmor gen van 10.00 tot 12.00 uur, of na afspraak maken met de fam. Schrier, tel. 0187-484317. MELISSANT - Zondagmor gen 17 mei is er in de Ontmoe- tingskerk aan de Nieuweweg te Melissant weer een dienst 'Muziek in de kerk'. Deze keer verleent het Kleinkoor Renes se o.l.v. Cor van Eek mede werking en met Marijke Vis als pianiste. Voorganger is da. Hanneke Siebert uit Enschede. De aanvang is om 9.30 uur. OUDDORP - Dinsdag 12 mei, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. DIRKSLAND - Dinsdag 12 mei, 19.30 lutr, ds. J. Schip per OUDE-TONGE - Woensdag 13 mei, 19.30 uur, ds. G.J. van Aalst. MELISSAN'T - De dienst van a.s. donderdag waarin ds. C. de Jongste zou voorgaan, gaat niet door. Het bekende programma Muzi kale Hartewensen, waarin gees telijke liederen op verzoek wor den gedraaid, is al weer enkele weken op de woensdagavond te ontvangen via de zender van Radio Superstar in Middelhar nis. Toen de uitzendingen bij Radio Superstar begonnen, waren de zenders van Radio Flakkee in Dirksland en van Oostfm in Achthuizen ook nog in bedrijf en werden de uitzendingen op heel Goeree- Overflakkee ook doorgegeven via de kabel op 107.1 MHz. De zender in Dirksland is echter al enkele weken niet in bedrijf, zodat er ook geen uitzendin gen meer worden doorgegeven via de kabel en via de zender in Achthuizen. Er wordt hard gewerkt om deze zenders weer in bedrijf te krijgen. Deson danks is Muzikale Hartewen sen toch op het merendeel van Goeree-Overflakkee te beluis teren. Dat kan via de ether op 107.3 MHz, via de kabel op 105.9, op TV Superstar in de gemeente Middelharnis en op TV Flakkee in de gemeen tes Dirksland en Oostflakkee. Ook is Muzikale Hartewensen te beluisteren op de Kabel-tv (kabelkrant) en op Internet via website www.radiosuper- star.nl. Als u iemand blij wilt maken met een mooi lied of psalm, dan kunt een verzoek daarvoor sturen naar Radio Superstar, t.a.v. Muzikale Har tewensen, Molendijk 103, 3244 AM Nieuwe-Tonge. Of stuur een e-mail naar info@radiosu- perstar.nl. Op woensdagavond kunt vanaf half zeven ook bel len naar de studio, tel. 0187- 483852.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6