Objectief taxatiebureau/ makelaardij van start Muzikaal weekend Muziekschool Goeree-Overflakkee Trekkertrek Familiedag in Dirksland Fotopresentatie woestijn Zuid Algerije POLITIE EIIAtlDEtl-tllEUWS Interkerkelij ke G04REAL avond Klimaatstraat- feest aan de Oudenhil Informatie bijeenkomst 'Samen voor ons eiland' Goederen- inzameling werkgroep Uzon Hummelfeest in teken van kinderboerderij 'Van ziekenauto van toen tot ambulance van Zangavond Ooltgensplaat EIIIVI1D^.niEUW5 0900-8844 Verkeerscontrole PAGINA 2 DINSDAG 12 MEI 2009 NIEUWE-TONGE - Na een goede voorbereiding is vanaf heden Objectief taxatiebureau/makelaar- dij gestart! Vanuit Nieuwe- Tonge werkt Petra van der Waal-Kom 'gewoon' vanuit haar huis, aan Korteweegje 23. Zij heeft bewust geko/en om in deze roerige tijd geen kan toorpand te betrekken. Dat scheelt in de kosten zodat zij haar diensten tegen een scherp tarief kan aanbieden. Zij richt zich op twee onderdelen van de vastgoedmarkt, namelijk het taxeren van vastgoed en het geven van objectieve aan koopbegeleiding. Petra vertelt; "Vanaf 2002 ben ik werkzaam in de makelaar dij. Bij verschillende werkge vers op Goeree-Overflakkee en Zeeland heb ik kennis en ervaring opgedaan". In de tussentijd heeft zij naast haar gezin alle benodigde diploma's behaald om als deskundig Register Makelaar Taxateur- Register Taxateur voor ver schillende doeleinden te kun nen taxeren. Ze staat vermeld in het register VastgoedCert te Rotterdam. Mede daarom kan zij nu haar particuliere en zakelijke opdrachtgevers goed terzijde staan. "Het is altijd weer een verras sing wat er achter een voordeur zit. Elk pand is uniek. Daarom is het belangrijk om met een objectief oog naar een object te kijken. Al mijn bevindingen 'vertaal' ik naar een helder en duidelijk taxatierapport". Objectief taxatiebureau/make laardij heeft er bewust voor gekozen om geen verkopen te doen in onroerende zaken. Dit Petra van der Waal-Kom van Objectief taxatiebureau/makelaardij. vergt een andere benadering, en op deze manier kup je er voor instaan dat je maar één doel nastreeft, namelijk het doel van de opdrachtgever, de koper. Petra over aankoopbegelei ding: "Graag wil ik mensen werk uit handen nemen. Bij het veranderen van een woon situatie komt er al zoveel op je af Op zo'n moment is het juist belangrijk dat je een eigen objectieve en deskundige makelaar 'meeneemt'. Ik help bij het maken van de juiste keuzes, voor de beste voor waarden en prijs. Kortom, dat scheelt geld en tijd!" Objectief taxatiebureau/make laardij is bereikbaar via tele foonnummer 06-22951870 of via e-mail info@objectiefmake- laardij.nl. Zie ook website www.objectief- makelaardij.nl. MIDDELHARNIS - Op vrijdag 15 mei, aanvang. 19.30 uur, houdt Muziek school Goeree-Overflakkee een voorspeelavond van blokfluit- en harpleer- lingen in het Diekhuus te Middelharnis, en op zaterdag 16 mei, aanvang 15.30 uur, presenteren zich diverse Fanfareleerlingen in de Notenkraker aan de Juliana van Stolberglaan te Middelharnis. De toegang tot beide evenement is gra tis en alle deelnemers heb ben er weer heel erg hun best op gedaan om tot een mooi muzikaal resultaat te komen. Op vrijdag 15 mei laten onge.- veer 20 blokfluitleerlingen van docente Elly Bakker weer flink van zich horen. Zowel heel jonge leerlingen als veel gevorderden komen aan bod. Onder andere worden een Sin- fonia van Vivaldi en songs uit The Sound of Music gespeeld. Ook zijn er bijdragen van het ensemble Allegro Vivace met het stuk waarmee ze een derde prijs op het jeugdconcours in Melissant hebben gewonnen. De harpdocente Ghislaine Maclaine Pont laat als vanouds de harp weer in al zijn facetten horen via de presentaties van haar muzikale leerlingen. Zo spelen o.a. Astrid van Rossum en Heleen de Groot composi ties als 'Moonrise' van Robert son en de 'Chaconne' van Clar ke. Verder zal Niek de Vreeze een Lambada en het thema uit de film 'The Beauty and the Beast' spelen. Naast deze gevorderde leerlingen zullen ook de pas begonnen kinderen al van zich laten horen. Op zaterdag 16 mei zijn er eveneens muzikale activiteiten. Leerlingen die via een samen werkingsverband tussen de Muziekschool en Fanfarever eniging Sempre Crescendo les krijgen van de docenten Anno Appelo (slagwerk), André Leer (koper), Joop Nijholt (koper) en Maarten Prins (saxofoon) zullen nu van zich laten horen. ■jftfi^^ Vloerdelen Parket ^^l^fr PVC Vloeren Keukens Weststraat 39 3253 AR Ouddörp Tet. (0187) 68 47 00 Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA IMiddelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk www.eilandennieuws.nl ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail; info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verlfoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Jaarabonnement 33,-. Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Naast een bonte hoeveelheid individuele optredens is er ook veel inbreng van een drie tal ensembles, waaronder het jeugdorkest van Sempre Cres cendo o.l.v. André Leer. Voor iedereen die overweegt om in het nieuwe schooljaar te beginnen met het leren bespe len van een instrument is dit muzikale weekend een uitste kende gelegenheid om kennis te maken met de muziekschool en de mogelijkheden tot het leren bespelen van een muziek instrument. Zondag 17 mei is er weer een avond van de interkerkelijke G04REAL. De avond wordt gehouden in Het Prieel van recreatiecentrum De Staver te Sommelsdijk, en is voor alle jongeren vanaf 15 jaar. Dick Lemmens van Centrum voor Pastorale Counseling zal spre ken over 'Een God van hoop'. Na de bijeenkomst is er koffie/ fris en tijd om na te praten. De aanvang is om 20.00 uur, om 19.30 uur gaat de zaal open. OUDDORP - Zaterdag 16 mei is het klimaatstraatfeest. Ook in de Oudenhil te Ouddorp heb ben de bewoners zich opgege ven. Dat kon via website www. klimaatstraat.nl. Door zich op te geven en verantwoord om te gaan met het klimaat, kon den punten worden verdiend. ■De 500 straten met de meeste punten, mogen nu een feestje bouwen. Dat is op zaterdag 16 mei aan de Oudenhil, die deze dag van 13.00-20.00 uur voor verkeer afgesloten zal zijn. Van 13.00 tot 16.00 uur wordt er een kleedjesmarkt voor de kin deren gehouden. Iedereen is er welkom om zijn eigen spul letjes te verkopen. Wel even vooraf opgeven; dat kan via e-mail sboulassouak@hetnet. nl of aan het adres- Oudenhil 21 te Ouddorp. Ook zal er wat te eten en te drinken zijn. 's Avonds is er feest voor de buurtbewoners. Alle buren die zich op www.klimaatstraat.nl aangemeld hebben, zullen een straatbarbecue houden. DIRKSI^ND - 'Goeree-Over flakkee - eenheid in verschei denheid'. Dat is het thema van de informatiebijeenkomst die de gemeenteraad van Dirks- land organiseert op maan dagavond 18 mei a.s. in ver enigingsgebouw Ons Huis te Herkingen. De bestuurlijke toekomst van ons eiland is een onderwerp waarmee alle inwoners en organisaties op Goeree-Over flakkee mee te maken krij gen. De gemeenteraden van de vier gemeenten vinden het daarom van groot belang om alle inwoners en organisaties op het eiland te informeren. Onlangs is een brochure ver spreid waarin het rapport van de commissie Schutte is samen gevat. Bij die brochure zat een begeleidende brief met daarin een om aanwezig te zijn bij de informatiebijeenkomst op 18 mei aanstaande. De gemeenteraad van Dirks- land heeft zich sinds 2007 in meerderheid uitgesproken voor een herindeling. De raad wil graag met u in gesprek over zijn voorkeur en over diverse vragen die rondom een herin deling spelen. Het programma start om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur) met een wel komstwoord door burgemees ter drs. S. Stoop. Hierna zal de heer H.W. den Duijn, oud- burgemeester van Moerdijk, een presentatie verzorgen. Hij gaat onder meer in op de aspecten en gevolgen van een gemeentelijke herindeling voor de burger. Uiteraard kunt u hierna vragen stellen. Tijdens het interactieve gedeel te bent u in de gelegenheid om met maximaal 3 fracties van gedachten te wisselen over de toekomst van de gemeente Dirksland en het eiland Goe ree-Overflakkee. Tot slot is het mogelijk om vragen te stellen of met de raadsleden een dis cussie aan te gaan. Omstreeks 22.00 uur rond burgemeester Stoop de informatiebijeen komst af OUDE-TONGE - Op zaterdag 16 mei van 10.00-12.00 uur houdt de werkgroep Uzon van de Hervormde Gemeente van Oude-Tonge weer een inzame ling van goederen op het inza- meladres aan de Capelleweg te Oude-Tonge, bij het AVK-ter- rein. Let op: voorlopig wordt aUeen kleding ingenomen. En er is een collectebusje aanwe zig voor uw (vrijwillige) bijdra ge in de transportkosten. DIRKSLAND - Peuterspeel zaal De Hummelhoek in Dirks land houdt op zaterdag 16 mei het traditionele Hummelfeest. Het feest staat dit jaar in het teken van het thema kinder boerderij. De peuterspeelzaal is er weer in geslaagd een aan trekkelijk programma samen te stellen, vooral voor jong, maar ook voor oud. Zo kunnen bezoekers en bezoe- kertjes spuiten bij de brand weerwagen en pony rijden. Ook zijn er leuke spelletjes te doen als lolly trekken en grab belen in de 'grabbelkip'. Door een lot te kopen maakt ieder een kans op één van de mooie prijzen. Verder maken de peu ters van de Hummelhoek iets moois, dat op het feest te koop is. Wat, is nog een verrassing. Ook staat er een kringloop- kraam, waar diverse tweede hands spullen voor weinig geld van de hand gaan. Een feest met als thema kinderboerde rij zou niet compleet zijn als er niet allerlei dieren zouden rondlopen. Die zijn dan ook volop te zien, te aaien en te fotograferen. Natuurlijk is er tijdens het Hummelfeest ook veel lekkers verkrijgbaar, o.a. versgebakken wafels en cake. Cliënten van de dagbesteding van stichting Sjaloom Zorg ver zorgen een expositie. De opbrengst van het feest is bestemd voor De Hummel hoek. Het Hummelfeest op 16 mei duurt van 9.30 tot 12.00 uur. Plaats van handeling is Peuterspeelzaal De Hummel hoek, Philipshoofjesweg 57 te Dirksland, achter de brand weergarage. Iedereen is wel kom. DIRKSLAND - Aanstaan de zaterdag is het, na drie jaar wachten, eindelijk weer zover: De liefhebbers van de Trekkertrek Fami liedag, georganiseerd door de Plattelandsjonge- ren Euro Delta, afdeling Goeree-Overflakkee, kun nen hun hart weer hele maal ophalen. Ditmaal is gekozen voor de locatie bij Landbouwbedrijf De Wit, Philipshoo^esweg 77 te Dirksland. Om 12.00 uur zal Europarlementa riër Cornells Visser het startsein geven voor dit spectaculaire evenement, waar, voor zowel boeren, burgers als buitenlui, van alle leeftijden, heel veel te zien en te beleven is. Door Mirjam Terhoeve Bijna eenjaar is de evenemen tencommissie bezig geweest met de voorbereidingen. Het resultaat van al die inspan ningen mag er zijn. Men heeft beslag kunnen leggen op maar liefst twee sleepwagens, die door de deelnemers 100 meter vooruit getrokken moeten worden, waarbij het gewicht van de sleepwagen steeds wat toeneemt. "We hebben maar liefst 199 deelnemers van uit alle omliggende regio's", vertelt commissielid Wilbert Mackloet. "Zij komen uit in verschillende klassen. De klas se waarin men uitkomt, wordt bepaald aan de hand van het gewicht van de tractor, waar mee men rijdt. Alle tractoren worden dan ook vooraf op de weegbrug gezet en mogen even proefrijden. Hoewel de wedstrijden om 12.00 uur, na de officiële opening door Cor- Luchtfolo van de laatstgehouden Trekkertrek Familiedag. nelis Visser, beginnen, zullen de oudjes, oftewel de oldti mers, reeds om 11.00 uur acte de presence geven. Naarmate de dag vordert zullen steeds zwaardere tractoren op de twee speciaal geprepareerde wedstrijdbanen hun krachten laten zien. Zo starten we aan het begin van de middag met tractoren tussen O en 2300 kg en we eindigen de dag met de zware jongens van maar liefst 9000 kg en zwaarder". "Naast de trekkertrek zijn er deze dag ook andere wed strijdcategorieën", voegt Arjan van de Baan er aan toe. "Denk daarbij aan de autotrek en de 4x4 autotrek. Ook hebben we de sport- en hobbysportklasse en de zogenaamde Bikiniklas se. Dit is de wedstrijd waarbij de vrouwelijke tractorchauf feurs hun krachten laten zien. Zij dingen bovendien mee naar de prijs voor mooist versierde tractor. Juist, omdat we dit jaar twee wedstrijdbanen heb ben, is er continu wat te bele ven. Men hoeft zich overigens toch niet te vervelen, want naast het volgen van de wed strijden is er nog veel meer te zien en te doen. Men kan een helikoptervlucht maken of een kijkje nemen bij de stand houders. Diverse bedrijven uit de buurt tonen een diversiteit aan machines en er zijn tal van miniaturen te koop. Verder zijn er demonstraties met radi ografische monstertrucks op een speciale baan en kan men de vele oldtimers bewonderen die staan opgesteld. Uiteraard is er ook aan de inwendige mens gedacht". Joar van der Velde wil voor al benadrukken dat het een echte familiedag is. "Er is aan iedereen gedacht, dus ook aan de kinderen", laat hij weten. "Voor hen zijn er diverse spelen, zoals een hindernis- baan, een kleurwedstrijd, een clown, een rodeostier en een springkussen. Om 16.00.uur worden de kinderen boven dien uitgenodigd om op de officiële wedstrijdbaan mee te doen met de traptrekker of skelterrace. Wie legt als eerste de 100 meter &ïi Men kan zich ter plaatse hiervoor aanmel den. Hoofdsponsor de Rabo bank, deelt ballonnen uit en kinderen tot 12 jaar worden gevraagd om op hun manier de trekkertrek uit te beelden door te plakken, knippen of iets te bouwen van lego, mec cano of kneks. Dit kunnen ze ook alvast thuis doen. Men kan zijn of haar kunstwerk afgeven in de grote tent, waar het een mooi plekje zal krijgen. Voor de mooiste creatie is er een leuke prijs". De heren van de organisatie hebben er duidelijk heel veel zin in en hopen op mooi weer en vele bezoekers. Wel wil len ze er heel graag nog aan toevoegen, dat het evenement niet door zou kunnen gaan zonder de sponsoren en niet te vergeten de vele vrijwilli gers. "Wij willen iedereen dan ook heel erg hiervoor bedan ken", zeggen ze tot slot. De Trekkertrek Familiedag duurt tot 18.30 uur. De entree bedraagt 5. Kinderen tot 12 jaar betalen 2,50 en voor kin deren tot 6 jaar is de toegang gratis. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op website www.pjflakkee.nl. De trekkertrek is niet het enige evenement wat de Euro Delta jongeren organiseren. Het gehele jaar door zijn er tal van activiteiten, als uitstap jes, informatieve avonden, workshops en schuurfeesten. Iedereen tussen 16 en 30 jaar kan lid worden voor 20 euro per jaar. Ook voor infor matie over deze activiteiten en het lidmaatschap kan men de website raadplegen. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee MIDDELHARNIS - De vrij willige politie van het wijk team Goeree-Overflakkee heeft afgelopen zaterdag tussen negen en vijf uur een verkeerscontrole gehouden. 's Ochtends werd op de Bol letjesweg een algemene con trole gehouden waarbij per sonenauto's en aanhangers werden gecontroleerd. Er werden vijf bekeuringen uit geschreven voor onder ande re het niet dragen van de autogordel, het niet vervoe ren van een kind in een ver plicht kinderbeveiligingssy steem, het niet afdekken van losse lading (zand) en geen aangekoppelde losbreekrem- inrichting. Verder werden diverse bestuurders gewaar schuwd voor het niet kunnen tonen van een rijbewijs en/of kentekenbewijs. 's Middags werd een snel heidscontrole met de laser gehouden op de Magdalena- dijk bij Oude-Tonge, de Bos weg nabij Ooltgensplaat en de N57 bij Stellendam. Op de eerste twee locaties werden geen overtredingen geconsta teerd. Op de N57, waar '100' is toe gestaan, overschreden negen tien bestuurders de maximum snelheid. Twee rijbewijzen werden direct ingevorderd. De hoogst gemeten snelheid was daar 182 km/uur. DIRKSLAND - Tijdens een bijeenkomst van Reumapa tiëntenvereniging Goeree- Overflakkee e.o. op maandag avond 18 mei a.s. zal de heer E. de Water, medewerker van de ambulancedienst, spreken over het onderwerp 'Van zie kenauto van toen tot ambu lance van nu'. Aansluitend is er gelegenheid om vragen te stellen. Zowel leden als belangstellenden zijn welkom. De avond wordt gehouden in het personeels- restaurant van het ziekenhuis te Dirksland en begint om 19.45 uur. Op zaterdag 16 mei 2009 zal Jns, de. Gereformeerde Kerk aan de Zuid Achterweg te Oolt gensplaat een zangavond wor den gehouden, georganiseerd door de Hersteld Hervormde Gemeente. Medewerking wordt verleend door de Oud- dorps koren Gemengd koor Hart en Stem o.l.v. Jan Bezuij- en en m.m.v. organist Johan van Broekhoven, en Kinder koor Jong Begonnen o.l.v. Simone Voortman en m.m.v. organist Teun Lassche. De ope ning, meditatie en sluiting zal verzorgd worden door ds. C. Gielen. De entree is gratis, wel wordt er een collecte gehouden voor het Huisvestingsfonds van de Hersteld Herv. Gem., v^n- vang 19.30 uur. MIDDELHARNIS - Op don derdagavond 14 mei 2009 om 20.00 uur geeft Nefleke van Nieuwenhuijzen een foto presentatie in de bibliotheek te Middelharnis over Tassili Imraidir, Tassili Hogar en 'Ta Mellet', het Witte Tefedest gebergte in Zuid Algerije. Al enkele jaren reist ze door verschfllende woestijngebie den; de woestijn is haar pas sie, en wat haar intrigeert heeft zij op foto's vastgelegd, die op 14 mei in de biblio theek getoond zullen wor den. Zo kunt u met foto's en verhalen een reis meemaken door desolate landschappen, verborgen valleien, oases, torenhoge granietwanden, de eenvoud en het bijzonde re leven van rondtrekkende Touaregnomaden, 's avonds bij het kampvuur zoete thee drinken, brood bakken in het zand, een bijzondere zonson dergang op Assekrem (3000 m hoog), eenuwenoude rots tekeningen, gravures, en slapen onder een overweldi gende sterrenhemel. Belang stellenden kunnen zich aan melden via de agenda op website www.bibliotheekzuid- hollandsedelta.nl. NeUeke organiseert in samen- werkiiig met een ervaren gids ook bijzondere reizen naar Zuid Algerije. Zie voor mee informatie website www.woes- tijn.net of mail naar nelleke- boender@planet.nl. Ook zijn er tot 29 mei foto's van haar te zien tijdens de openings tijden van de bibliotheek, gevestigd aan Kerkepad 11 te Middelharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2