Waterjump nieuwste trekpleister Europese Hotspot Brouwersdam Koninklijke Onderscheiding voor de heer M.H. Baan iinii[wi!maii Loop eens door bnzê shÖAltuirT IV (\-H piiffiËtlomeetemati J Slejaargang Nr. 7811 Dinsdag 12 mei 2009 Christelijk streekblad op gertgi^'ii^^mojii^^dslag OUDDORP - Hotspot Brouwersdam heeft er sinds het afgelopen weekeind een trekpleister bij. Tien tallen genodigden waren vrijdagmiddag naar het Zeil- 8c Surfcentrum aan de Ossenhoek in Oud- dorp afgereisd om daar enerzijds de stormachtige wind te trotseren en anderzijds de officiële ope ning bij te wonen van de tweede Waterjump in Nederland. Een schans van bijna 8 meter hoogte met 3 glijbanen waarop men op matjes, maar ook op ski's, met een moutainbike en of andere attri buten diverse freestyle activiteiten kan beoefenen en waarbij men bij de landing verzekerd is van een verfrissende duik in het Grevelingenmeer. Uniek gebied Award Rectificatie Autocross Ouddorp gaat niet door MS Lotgenoten contact Veertienjarige jongen ingesloten STELLENDAM - De politie heeft een jongen aangehouden die wordt verdacht van joyriding. Opening gerenoveerde jachthaven RSI^ Erf- en sierbestrating Nieuw geopend: 3 Wasboxen 1 Wasstraat De Waal Hoveniers 1^ warmteserviceI www.dekaashal.nl PETRA VISBEEN Samen zingen Zesde Flakkeese zendingsmarkt i Door Jaap Ruizeveld Een feestelijke plechtigheitl waarvoor Pieteniel v.d. Linde en Uwe Jendrusch van hel Zeil- 8c Suri(::en(i'um Brou wersdam hun speciale geno digden, onder wie gedepu teerde Van F.ngelshoven-Huls en wethouder Van der Vlugt van de gemeente (loedereede en vertegenwoordigers van instellingen en organisaties en eilandelijke gemeenten, har telijk verwelkomden. Voor de Zuid-Hollandse gedeputeer de was het de tweede keer in korte tijd dat hij het centrum in Ouddorp be/ocht. Enige weken geleden overhandigde hij namelijk al een cheque ter waarde van 17.700 euro, vijl- tifr pract^nt van rJe ge^vnatncic investering voor marketing en promotie van de nieuwe voor ziening. Dat alles weer passend in de geldbedragen die de provincie beschikbaar stelde en stelt voor initiatiefnemers die plannen aandragen die de recreatie en het toerisme een impuls geven. De basis van deze subsidiepot vormt de sti muleringsregeling van de twee provincies Zuid-Holland en Zeeland in het kader van voor zieningen in de recreatieve en toeristische sector en de ecolo gie in het Voordeltagebied. Van Engelshoven-Huis viel, evenals wel houder Van der Vlugt, de eer te beurt om van af de Waterjump, op 8 meter hoogte, de verzamelde gas ten toe Ie spreken. "Toch wel mooi", grapte een bezoeker. "Nu zie je eens hoe groot de afstand is tu.s,sen bestuurders en biugers". De gedeputeerde toonde zich ingenomen met de nieuwe voorziening aan de Brouwersdam. "Na Eindhoven de tweede Wiift-rjiimp, «'i-tjif dan wel hier in een prachtige omgeving, aan het Grevelin genmeer. Het geeft aan dat er veel gebeurt en nog staat te gebeuren in dit gebied. Het wordt een unieke toeristische en recieatieve trekker. Kite- stnfen aan de Noordzeezijde, hopelijk volgend jaar met een verleiigcle spoorlijn van de RTM naar Scharendijke, watersport- en verblijfsvoorzie- ningen in en rond Port Zélande met ook daar een gps- huur- lietsenproject en uiteraard hel recreëren aan zee en op hel strand. Toegegeven, deze voorziening heeft in tijd iets op zich laten wachten, maar dat had ook te maken met een cor recte invulling van alle veilig heidsaspecten en het scheppen van voldoende diepte voor de landing van de springers in het drevelingenmeer". Wethouder Van der Vlugt (tevens bestuurslid Natuur- en Recreatieschap De Grevelin- gen) was in zijn nopjes met de Waterjump, als nieuwe aan winst op de Brouwersdam als Europese hotspot. "Bij de ont wikkeling van recreatie en toe risme zijn alle betrokken par- lijen het er over eens dal hier, lussen (ioeree-Overdakkee en Schouwen-Duiveland, unieke kansen liggen voor het aan trekken van bezoekers. Het is ook een gebied waar economie en ecologie samen optrekken. We zetten veel energie in om hier een toplcjcatie te verkrij gen. Dat wordt zichlbaar met onder andere ook het opwaar deren van de duikplekken en mei de toekomstige realisering van een diuuzame jachthaven, een Ecohotel op De Punt en waterfaxivei'voer op de Oreve- lingen. Een beeld dat we graag uitdragen. En met de passage van de Tour de France-etappe in 2010 kan men in meer dan honderd landen deze unieke locatie aanschouwen. Bijzonder trots zijn wij dat de gemeenten Goedereede en Schouwen- Duiveland op 27 mei de Qual- litie Oiast Award in ontvangst mogen nemen. Met dit kwali- De openingshow, met demonstraties en toelichting op de diverse mogelijkheden. Spectaculaire afsprongen waarbij de springers kort in de lucht zweven. Folo: ll^i'w; Ta» Vosieii Fotngmfie teitskeurmerk staan wij straks hoog geklasseerd. In Europa zijn in totaal slechts twaalf awards uitgereikt. Een duur zame, mens en natuurvriende lijke Brouwersdam, maakt zich klaar voor de toekomst. Met de Waterjump hebben we op deze ontwikkelingsweg weer een belangrijk stapje vooruit gezet", aldus Van der Vlugt. Shoiv Daarna was het hoog tijd voor de openingshow, met demonstra ties en toelichting op de diverse mogelijkheden. Spectaculaire afsprongen waarbij de springers kort in de lucht zweven. Eigen lijk een twee provinciënfestijn. Je stapt op in Zuid-Holland en landt bijna in Zeeland, in het Grevelingenmeer. De Water jump heeft drie banen. Eén met een hoogte van 4 meter om te wennen aan de vliegervaring, één baan speciaal geschikt voor afdalingen met ski's en/of snow boards en één baan met een folie waarop men met of zonder matje zich kan laten afglijden. Het is de bedoeling dat er aller lei groepen gebruik gaan inaken van deze nieuwe voorziening. zelfs als trainingsfaciliteit voor de echte sporters. Inge Holt- kaïnp van Zeil- Surfcentrum Brouwersdam vertelt dat er ook clinics zullen worden georga niseerd. Zaterdag was er een open dag. Veel belangstellen den iTiaakten hun opwachting om de Waterjump niet alleen te bekijken inaar om ook eens uit te proberen. In het artikel over de onthul ling van hel monument voor de neergeschoten piloot te Oude-Tonge staat vermeld dat luitenant Stover op 8 augus tus 1943 werd begraven te Den Bommel. Dat moet zijn 2 augustus. HetAutoCrossTeam Dordrecht wil op 21 mei aanstaande een autocross houden bij de Oost- dijkseweg in Ouddorp. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goedereede heeft het verzoek voor een vergunning echter afgewezen. De autocross werd al enige tijd gepromoot door het VVV kantoor. Toch besloot het college van burgemeester en wethouders geen vergun ning te verlenen. Het gewens te perceel grenst namelijk aan een natuurgebied waar veel vogels een nest maken. Aange zien het evenement plaats zou vinden in het broedseizoen is geluidsoverlast niet wenselijk. Bovendien tasten de activi teiten de landschappelijke en natuurlijke waarden aan, aldus de gemeente Goedereede. DIRKSLAND - Op woensdag 13 mei van 19.00 tot 21.00 uur is er in Geldeishof te Dirks- land weer een bijenkomst van het MS Lotgenotencontact. Op deze avond praten men sen met en zonder M.S., zoals mantelzorgers, over hoe ze met de ziekte Multiple Sclero se omgaan. Het middel tegen M.S. is nog niet gevonden, een middel om anders om te gaan met M.S. is om met elkaar in gesprek te komen en vandaar uil nieuwe inspiratie op te doen om door te kunnen gaan. Het is een informeel en informatief bijeenzijn. De deelname, koffie en thee zijn gratis. Burgemeester Stoop voorziet de heer Baan van de versierselen van zijn enigszin: Onderscheiding. DIRKSLAND - Bij afWezig- heid tijdens de lintjesregen van woensdag 29 april jl., is aan de heer drs.- M.H. Baan uit Dirksland afgelo pen donderdagmiddag 7 mei alsnog een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Hij kreeg de versierselen opgespeld door burgemees ter S. Stoop van de gemeen te Dirksland, in de raadzaal van het gemeentehuis. Door Hans Villerius De heer Baan heeft zich vanaf 1975 ingezet voor het oncfer- wijs, hel kerkelijk leven, het jeugdwelzijn en de plaatse lijke politiek. Zo was hij van 1975-2005 bestuurslid van cle Vereniging voor Christelijk Speciaal Onderwijs op Ooe- ree-Overflakkee en van 1982- 1990 lid van het bestuin- van de Christelijke Gereformeerde Vereniging voor Jeugdwelzijn te Utrecht. Sinds 1977 zit de heer Baan in de in de kerkenraad \'an de Christelijke Gereformeerde Kerk van Middelhaniis, tot 1983 als diaken, daarna als verlaat uitgereikte Koninklijke Folo; HafLs VtUerhts ouderling en sinds 1998 ook als scriba. Daarnaast was hij voorzitter van het bestuur en leider van de Chr. Geref zon dagsschool Obadja te Middel- harnis. Daarnaast is hij sinds 1998 gemeenteraadslid van Dirksland namens de SGP. En als medewerker van de Oost- Eiuopa werkgroep Middelhar- nis verzorgt hij sinds 2007 de correspondentie van de werk groep. Zijn inzet vormen een bijzon dere verdienste ten behoeve van de samenleving, waarom hij werd benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. In de nacht van maandag op dinsdag 20 en 21 april, rond middernacht, pakte een 14-ja- rige jongen uit Stellendam de sleutels van de auto van zijn moeder. Samen met een 16-jarige jongen uit Goeder eede is hij in de BMW 3-serie gestapt en zijn ze naar Bel gië gereden. Tien kilometer onder Brussel is de auto door de Belgische politie klemge reden en zijn de jongens uit de auto gehaald. De 14-jarige jongen is toen verhoord door de politie en samen met zijn bijrijder op de trein terug gezet. De auto is in beslag genomen. De Nederlandse politie is op de hoogte gesteld door de Belgische collega's. Ruim anderhalve week later, in de nacht van vrijdag op zater dag 1 en 2 mei, pakte dezelfde jongen rond kwart voor twaall opnieuw de sleutels van de auto van zijn moeder, waar hij vervolgens weer mee weg reed. Het voertuig was inmid dels door de vader uit België opgehaald. Tijdens de rit van de jongen is de voorlamp van de auto beschadigd, mogelijk door de aanrijding met een fazant. De jongen had de auto weer teruggebracht, maar op een andere plaats neergezet, wat uiteraard was opgevallen. Na melding bij de politie van ook dit voorval is de jongen aangehouden en woensdag 6 mei verhoord. Omdat hij op zijn twaalfde ook al aangehou den was voor joyriding, is hij direct ingesloten. Hij heeft de feiten bekend. De politie onderzoekt de toedracht. OOLTGENSPLAAT - Op vrijdag 15 mei wordt de gerenoveerde jachthaven van Ooltgensplaat officieel in gebruik gesteld. De ope ningshandeling wordt ver richt door burgemeester J. Heijkoop van de gemeente Oostflakkee. Om 18.30 uur beginnen de feestelijkheden met een optreden van Shan- tykoor 'Op Volle Kracht' op de mestkaai aan het haven terrein, om 19.00 uur is de openingshandeling. De jachthaven begon de laat ste jaren tekenen van verval te vertonen. Nadat vorig jaar een dertigjarig pachtcontracl met de gemeente Oostflakkee werd gesloten, konden tiental len ligplaatssteigers worden vernieuwd en de haven worden uitgebreid met 15 nieuwe lig plaatsen. Het werk is in korte tijd uitgevoerd zodat aan het begin van het nieuwe vaarsei- zoen alle ligplaatsen in gebruik kunnen worden genomen. Daardoor is de wachüijst voor een ligplaats aanzienlijk inge kort en zijn er op dit moment zelfs enkele ligplaatsen vrij. De renovatie van de jachthaven is onderdeel van een gezamenlijk project van de gemeente en de watersportvereniging om de jachthaven en het hele terrein daaromheen te verbeteren. De watersportvereniging heeft met een investering van 250.000 in de vernieuwde haven haar aandeel in de renovatie gele verd. De gemeente heeft beloofd met een plan te komen voor de herinrichting van de openbare ruimte rondom de haven. De bedoeling is dat dit deel van het renovatieproject in het komen de jaar wordt gerealiseerd. TUINHOUT EN S I E R B EST R AT I N G Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Zorg Identiteitsgebonden kraam- of tl]uiszorg nodig? Bel (0187) 48 72 17 Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestratlng.nl 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl CV-KETELS RADIATOREN SANJTAIR EN DAKBEDEKKING VASTE LAGE PRIJZENI f 0900-23 56 897 (0900-belnuWS) eo.oi p. 44 vestigingen in Nederland of bestel op warmteservice.nl i^'. COACHING COUNSELING TEL. (05) 51 4D 92 9B WWW.CnACHMIJ.EU fluishoudeiijke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? aereeae Middeiharnis Dirksland Oostflakkee ue viieooero De Goede Re; Geldershof Ebbe en Vloeo 0187-68 55 OC 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! OUDDORP - In de Doopsge zinde Kerk, Dorpstieiiden 3 te Ouddorp, is er zaterdagavond 16 inei van 19.30-20.30 uur weer Samen zingen. MELISSANT - Zaterdag 16 mei van 9.00-16.00 uur zal de 6'' Flakkeese zendingsmarkt worden gehouden op het ter rein van de Fa. Mijnders aan de provinciale weg te Melissant. Naast een grote rommelmarkt zijn er ook 80 marktkramen met o.a. snoep, heren-, dames en kinderkleding, oliebollen, groente en fruit, tuin- en perk- planten, kaas, stoffen, friet, hamburgers, nieuwe en twee dehands fietsen, tweedehands kleding, speelgoed, diverse stichtingen, curiosa, nacht- en beenmode, Tupperware, gei- tenijs, streekproducten, foto- kaarten, pottenbakker, hoeden, gebakken vis, hobbyartikelen, enz. Maar ook kunt u er op de foto, alleen of met het hele gezin. Er kunnen rondritten worden gemaakt met paard en wagen in de omgeving van Melissant. De Zendingsinarkt zal dit jaar worden gehouden voor een leeszaalproject in Guinee. De fam. Nijsse is voor de zen ding van de Gereformeerde Gemeenten werkzaam in Gui nee en hoopt deze dag ook op de markt aanwezig te zijn met een kraam met spullen van het zendingsveld. Ook zullen zij verschillende keren een dia- presentade vertonen over hun werk. Na of tijdens het bezoek aan deze markt kunt u op het ter ras koffie, thee, of fris met een plak cake gebruiken, of friet uit de snackbar.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1