Oostflakkee gedenkt vrijheid, en hen die hun leven daarvoor gaven CSG Prins Maurits www.flakkeeboeket.nl Groepsleerkracht m/v PASFOTO'S T-SHIRTS BEDRUKT zoekt docenten (m/v) Bloemetje bezorgen? PROEF ZA. 9 MEI DE LEKKERSTE KOFFIE TIJDENS DE l^ESPRESSO DEMONSTRATIE BIJ VAN DER HEIJDEN www.csgpm.nl Godsdienst Muziek Techniek www.groothandelkoole.nl ASPERGEBOERDERIJ Vrijwilligers gevraagd Gemeente Middelharnis Middelharnis 2e graads -1,0 fte 2e graads - 0,4 fte 2e graads - 0,5 fte /:/aar Perwjjl 14 wachP op de Aspergeboerderij ^-^ 0 Zaterdag 9 mei van 10.00-16.00 uur Rondleiding op het aspergeveld a Kijken hoe ze groeien/snijden/sorteren Bereiden van liapjes en pizza's zien en proeven Verwen moeder met groene asperges aspergepizza aspergepaki^et Peuterclijk5g,324gAW HERKINGEN. Tel. (0187) 66 9317 of (06) 51 32 62 79 Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl Voor een mevrouw van 64 jaar met complexe psychische problemen zoeken wij een vrijwil liger die met haar wil gaan wandelen, fietsen, een terrasje pakken, rommelmarkt bezoeken of een ander gezellig uitstapje wil maken. Contact opnemen met W.Bakker of I.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) OOLTGENSPLAAT - Maandag avond 4 mei 2009 herdachten de inwoners van de gemeente Oostflak kee de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog, latere oorlogsmissies en vredesmissies. Traditiegetrouw legden het college, de Oranjever eniging en vele anderen bloemen bij het monument aan de Kerksingel te Ooltgensplaat. Het verzamelpunt voor de stille tocht naar het monument was ook dit jaar verenigings gebouw 't Centrum. Onder politiebegelei ding vertrok men in een lange stoet van de Van Weelstraat naar de Kerksingel. Het klokgelui en de begeleiding van tamboer en trompetterkorps burgemeester Van der Harst maakte de tocht extra indrukwek kend. Ook bij het monument zelf hadden zich al vele tientallen mensen verzameld. Na de twee minuten stilte en het blazen van de Last Post was het waarnemend burge meester Heijkoop van de gemeente Oost flakkee die samen met zijn vrouw een krans legde bij het monument. Vervolgens legden de Oranjevereniging, korps burgemeester Van der Harst, de twee basisscholen en vele anderen een bloemstuk of boeket bij het monument. In de speech die de burgemeester vervol gens hield, sprak hij zijn waardering uit voor het feit dat men zich wederom in grote getale had verzameld om bewust stil te staan bij hen die hun leven gaven voor andermans vrijheid. "Wij mogen nooit ver geten wat met name de Amerikanen en Canadezen voor ons land hebben betekend in de jaren 40-45. Als zij zich niet hadden gemengd in het conflict in Europa, dan had een andere afloop niet ondenkbaar geweest". Hij maakte daarbij duidelijk dat het financieren van vredesmissies heden ten dage, ook in dat licht moet worden bezien. Heijkoop stond ook stil bij de gebeurtenis sen in Apeldoorn tijdens Koninginnedag. "De vele doden en gewonden die dit drama te weeg hebben gebracht, zullen niet snel uit onze gedachten verdwijnen. Wij leven dan ook mee met hun naasten", zo sprak hij. Hij stond ook stil bij de grondgedachte van het nadonaal comité 4 en 5 mei, 'vrij heid maak je met elkaar', met als bijzon- *.'Ss;yj der thema dit jaai'X'rijheid en identiteit'. De burgemeester maakte duidelijk dat de balans hierin van het hoogste belang is. "Evenwicht luistert nauw", zo sprak hij. "Als de ene idend- teit, de andere uitsluit, kan het geweldig fout gaan. De voor beelden in de geschiedenis hiervan zijn legio. Het is aan 'ï.'-^ir^^.^.^;T!«ï>., de (nerhcid om dit evenwicht te helpen ondersteunen en de samenhang in onze samenle ving te bevorderen." Ook de heer Klaas Baas richt te zich tot de aanwezigen. Hij liet hen beseffen dat er zoveel moois is in de wereld om van te genieten en om God dankbaar voor te zijn. "Hij heeft de mens bewust de verantwoordelijkheid over de aarde gegeven. Het is aan ons om hiermee op een waardige wijze om te gaan". Onder begeleiding van het tamboer en trompetterkorps klonk vervolgens het Wilhelmus als einde van een waardige her denking. Christelijke Basisschool De Prins Maurits is een protestants christelijke basisschool met op dit moment ongeveer 450 leerlingen. De leerlingen komen voornamelijk uit de Gereformeerde Gemeenten en de Hervormde kerk. De school heeft 18 groepen. Een team van ruim 30 betrokken leerkrachten en onderwijsondersteuners is op de school aan het werk. De onderlinge sfeer is prima. Vanaf januari 2004 is de school gehuisvest in een ruim, nieuw schoolgebouw aan de rand van het dorp. Er wordt gewerkt met moderne leermethoden en middelen. In de nieuwe school is elk lokaal aangesloten op het ICT-netwerk. Aan zorgleerlingen bieden we zoveel mogelijk zorg op maat. Er is een duidelijke zorgstructuur. ;TOTOTOVSWWAmmmv\mTOmmTT^ CBS Prins Maurits te Dirksland Het bestuur van de vereniging tot stichting en instandhouding van scholen met de Bijbel te Dirksland zoekt voor haar school per 01 -08-2009 een ervaren Bent u die toegewijde professional die ons teann wilt komen versterken? We bieden u Een groep in de bovenbouw Een volledige weektaak Een vaste baan Voldoende ruimte voor persoonlijke ontwikkeling We verwachten dat u Kerkelijk meelevend bent en behoort tot de Gereformeerde Gezindte Van harte Instemt met de grondslag van de school, de Bijbel en de Drie Formulieren van Enigheid Ervaring hebt als groepsleerkracht Minimaal 4 dagen beschikbaar bent Graag nodigen wij u uit voor het inwinnen van nadere Informatie over onze school en over de functie. U bent ook welkom voor een oriëntatiebezoek aan de school. U kunt hiervoor contact leggen met: dhr. J.W. Bruggeman, directeur, tel. school 0187-601729; privé 0187-602145 of mevr. K.M. Meijer-van Oosterom.adjunct- directeur, tel. 0187-601460 (privé). Sollicitatiebrieven kunt u tot uiterlijk 22 mei 2009 richten aan de secretaris van het schoolbestuur, dhr. A.P. van der Velde, Geldersedijk 65, 3247 KG Dirksland. Lopende sollicitaties blijven gehandhaafd. CSG Prins Maurits Is een christelijke scho lengemeenschap voor vwo, havo, vmbo en pral<tijl<onderwijs heeft een duidelijke grondslag: de Bijbel als het Woord van God en de Drie Formulieren van Enigheid heeft bijna 1500 leerlin gen en 160 medewer kers is een streekschool: in IVliddelharnis worden leerlingen ontvangen van Goeree-Overfiak- kee, een deel van de Zeeuwse eilanden. West Brabant en de Hoekse Waard vindt kennisoverdracht, leerlingenzorg en per soonlijkheidsvorming erg belangrijk heeft een brede kerke lijke achterban en een uiteenlopende leerling- bevolking is gehuisvest op een unilocatie in een mo dern gebouw. heeft een prettige werk sfeer met goede onder linge verhoudingen Het is mogelijk op een gedeelte van de lesuren te solliciteren. Ook studerenden worden uitgenodigd om te solliciteren op een van deze vacatures. De school heeft een goede studiekostenre geling. Sollicitanten dienen de grondslag van de school te onderschrij ven en kerkelijk meelevend te zijn. Op www.csgpm.nl kunt u meer informatie vinden, ook over de procedure bij de sollicita- He. Heeft u nog vragen? Bel dan met dhr. A.J. van Heest (rector), tel. 0187-482745(school)/0187-491148(privé) of dhr. J. Hoff, (conrector) tel. 0187-482745 (school)/0187-602567 (privé). Reageren Uw sollicitatiebrief met uitgebreide motivatie en curriculum vitae ontvangen we graag uiterlijk tot en met 23 mei 2009. U kunt uw sollicitatie richten aan dhr. A.J. van Heest (rector), Post bus 181, 3240 AD Middelharnis. Het is ook mogelijk de sollicita tie via e-mail te sturen aan aj.vanheest@csgpm.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8