^^H e e c e e a e e Sti>t De Keet vernieuwd dankzij steun uit fondsen Hop hop hop, er kan nog meer op.. en: E F F F K F Vragend(er)wijs Programma Fotoclub De Rarekiek KNGU siert afscheid trainsters De Kriekel T C Q Q '^i>h: yhet^ BIJBELSE VRAGEN EIIAtlDBI-niElJWS 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. 19. 20. 21. De tweeling, Hendriëtte en Jolize v.d. Valk (Nieuwe-Tonge), hoopt 11 mei jarig te zijn. Allebei van harte gelukgewenst en Gods zegen in het nieuw levensjaar. '^eni^^^cttkt: VAKANTIE -- •o&i^c. Jantine Mans en Maayke Bos (Ooltgensplaat), Erika Luime (Ouddorp), Jordi, Ricardo en Larissa Schaaf en Jacobine de Jong (Dirksland) en Mariska Nieuwland en Jorieke Koppelaar (Sommelsdijk) krijgen deze week hun welverdiende boekenbon. ^PintenUWln^ [per i mei 200^^) Afgelopen week hebben ive gedacht aan al de slachtoffers uit de Tweede Wereldoorlog. Wat mogen we dankbaar zijn dat wij in een land leven waar vrede is. Wij mogen in vrijheid leven. Bovendien hebben we zoveel rijkdom: voldoende kleren, een huis, voldoende eten en drinken, goede scholen, enz. Wat komen we tekort? Ik denk... DANKBAARHEID.' 9 m LANGSTRAAT - De Keet krijgt hulp van het Welzijnsfonds Oostflak- kee en het Oranje Fonds. Met financiële steun van het Oranje Fonds en het Welzijnsfonds Oost- flakkee is de inventaris van buurthuis De Keet de afgelopen twee jaar geheel vernieuwd. PAGINA 7 VRIJDAG 8 MEI 2009 Puzzelreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Koninginnedag! Altijd een feestdag! Ieder jaar weer opnieuw. Behalve dit jaar. Het werd geen feestdag, maar een roiiwdag. IVIissdiien heb je de beelden gezien. Of anders de foto's. Wat was het een verschrikke lijk drama op 30 april. Niemand had dit verwacht. Niemand had aan die moge lijkheid gedacht. Een aanslag gebeurt toch in Nederland niet? En toch... dan gebeurt het opeens. Zeven dodelijke slachtoffers. En nog een aantal gewon den. Wat een verdriet! We denken aan al de nabe staanden van de mensen die overleden zijn. We denken aan al die men sen die gewond zijn. We denken aan ai die men sen die geholpen hebben. Maar we denken ook aan onze koninklijke familie. Wat zullen ze geschrokken zijn. Heb jij de afgelopen week voor al die mensen gebe den? Je ziet het: zelfs koningen en koninginnen, prinsen en prinsessen moeten door de Heere bewaard worden. We hebben ons leven niet in eigen hand. Ons leven is een damp en de dood wenkt ieder uur. Besef je hoe belangrijk het is om de Heere te kennen in je leven? Nu kun je nog naar Hem vragen. Doe het vandaag/ vanavond nog! Deze puzzel met Bijbelse vra gen is gemaakt door Jessica v.d. Houten (Sommelsdijk). Bedankt voor de moeite, Jessica! Vul de antwoorden in de hokjes in. Van boven naar beneden lees je dan vier woorden uit Daniël 5. LET OP!!! Jessica stelt drie viagen: 1. Wat is liel antW(K)rd? 2. Waar staat dat? 3. Wat betekenen die woorden? Vragen: 1Wie was de moeder van de Heere Jezus? 2. Wie was de elfde zoon van Jakob (Genesis)? 3. Wie was de voorloper van de Heere Jezus? 4. Wie was de opvolger van Elia (2 Koningen)? 5. Wie mocht zijn haar niet afscheren (Richteren 16)? 6. Wie was de vader van Machlon en Chiljon (Ruth)? 7. Wie was de jongste zoon van Rachel (Genesis 35)? 8. Wie ging als kleine jongen bij Eli in Silo wonen (1 Samuel 1)? 9. Wie liet de Heere Jezus kruisigen?Pilatus. 10. Wie was de eerste martelaar van het christendom (Handelingen 7)? 11. Wie was de broer van Ezau? 12. Wie was er koning voor Darius (Daniël 5)? 13. Wie kon de dromen van de koning verklaren en werd een belangrijke man in Babel? 14. Hoe iieei de man van Batséba (2 Samuel 11)? 15. Wie kwam er uit Tarsen (Handelingen 9)? 16. Wat is het zestiende boek van het Oude Testament? 17. Wie viel door de tralie van het dak (2 Koningen 1)? 18. Wie is de schoondochter van Naomi? 19. Wie leidde het volk door de woestijn? 20. Wie was de echtgenote van de Israëlitische koning Achab? 21Wie moest er naar Ninevé? Jacoline Tanis Goedereede) Ook als je thuis blijft kan vakantie 'vieren' gewoon leuk zijn: lekker een beetje uitslapen en rommelen of iets gezelligs doen! Anja Herweijer (Dirksland) Lekker hè, allerlei klus jes doen in de vakantie: je kamer opruimen, wat huis werk maken, onkruid wie den in de tuin, op je nichtjes passen. Wat leuk datje alle boeken van W. Schippers aan het sparen bent. Het boek 'De kok van Sim- pang' ken ik niet. Wat de puzzels betreft; ik pro beer bewust wat variatie in de puzzels te brengen: ook jongere kinderen moeten het leuk vinden om de puz zels te maken. Daarom ben ik altijd blij met puzzels die opgestuurd worden door de puzzelaars: dan komt er van zelf wat meer variatie in. Maayke Bos (Ooltgensplaat) Bedankt voor je mooie kaart. -AJs je je eigen leeftijd met vier vermenigvuldigt, kom je ongeveer uit op het aantal jaren. De kaarten die ik van jou gekocht heb, zijn op één na allemaal verstuurd. Anne-Marije PoUemans (Middelharnis) Datje de puzzels met de spreekwoorden moeilijk vindt, kan ik best begrij pen. Natuurlijk mag papa je erbij helpen: het is juist gezellig om met elkaar te puzzelen. Nog een paar weken en dan begin ik met de nieuwe rubriek: de puz zel die daarbij hoort, is in elk geval niet zo moeilijk! Wat leuk dat meneer W'ielhouwer op school kwam om jullie te vertellen hoe je een muurtje moet maken. Hebben jullie ook in het restau- rant gegeten of er alleen maar S.«^^ gekeken? Ss~ In deze tijd van het jaar heb ben veel kinderen vakantie. Maayke Bos (Ooltgensplaat) maakte voor ons een puzzel hierover. Streep de letters B, C, F, G en W weg in het lettervak. Van de letters die je niet doorgestreept hebt, kun je een woord maken. Oom Ko steekt zijn vinger op in de groep met puzzelaars. Hij wil graag iets leren en jullie moeten hem daarbij helpen. Daarom stelt hij twee vragen (voor elk antwoord krijg je 5 punten): 1. Op het schoolbord staat een teke ning. Welk spreekwoord wordt hier bedoeld? Hoge bomen... 2. Schrijf met je eigen woorden op wat dit spreekwoord betekent. Anja H. - 185; Amanda - 285; Anja van S. - 173; Arianne - 307; Albert - 404; Arco - 586; Adriaan - 561Annelotte - 596; Anne-Lize - 275; Anne-Marije - 353; Corwin - 247; Charlot te - 22; Carolieh - 238; Corina - 534; Corlina - 464; Corné S. - 91; Corné v. W. - 358; Coen - 352; Diana - 448; Ellen - 208; Erika - 1Else-IVlarie - 44; Elzemarie - 70; Elsemarije - 560; Hendriëtte - 431; Joanne - 539; Jacobine - 95; Julian - 563; Jan - 481; Jantine - 15; Jarin- da - 225; Jorieke - 124; Jorina - 12; Joan - 284; Jolize - 431Jacoline - 479; Jessica - 372; Jan-Leen - 397; Jordi - 36; Jaap-466; Jacolien-406; Janneke-597; Koen- 130; Linda V. - 349; Leendert - 56; Liene - 454; Lieven Jan - 252; Leonie - 120; Larissa - 66; Linda de V. - 237; Maayke - 118; Marleen - 304; Martijn v. S.- 103; Martijn M. - 300; Marinda - 444; Margreet - 254; Mariska - 154; Marianda - 401; Mariëlle - 401; Marije - 355; Nathalie - 480; Nicoline - 467; Peter - 90; Petra - 471Reinier - 196; Robert - 282; Rianne S. - 558; Ronne - 462; Ricardo S. - 36; Riëlle - 179; Rianne K. - 214; Sander - 357; Sjari Anne - 251; Sharon - 417; Ton - 153; Tim - 317; Willemien - 534; Willianne B. - 579; WiUianne M. - 537Wilmer - 406; Wilbert - 401 De Keet werd op 7 maart 1987 geopend met een inven taris van afgedankte spullen. In 1993 is de inventaris ver nieuwd met financiële steun van diverse instellingen. Na 16 jaar en dankzij de vele acti viteiten die in dit buurthuis georganiseerd worden, zoals bingo, klaverjassen, playbac- kavonden, kinderclub, dar ten en de creaclub, waren de meubelen en apparaten gro tendeels versleten. De Belan gen Vereniging Langstraat e.o. heeft daarom het Oranje Fonds en het Welzijnsfonds Oostflakkee gevraagd om een bijdrage ter ondersteuning van de aanschaf van nieuwe stoelen, tafels, een koel/vries- corabinatie, een kopieerappa raat en een geluidsinstallatie. Deze bijdrage is toegekend. Daardoor kan De Keet de komende jaren in een behoef te aan maatschappelijk welzijn en sociale cohesie blijven voor zien en kan Langstraat mede hierdoor nog een echt buurt schap zijn. Voor het onderhoud van De Keet zelf (de vernieuwing van het dak, een nieuwe verflaag, nieuwe vloerbedekking, alsook een nieuwe c\-ketel en radiato ren), worden fondsen ingeza meld via de jaarlijkse rommel markt. Dit jaar vindt de rom melmarkt plaats op zaterdag 20 juni. U kunt een bijdrage leveren door uw oude spulle tjes in te leveren na het maken van een afspraak bij Jeanet Leroy tel. 0187 632846. Een mooi stapeluerkje: zes verkeersborden boven elkaar. Ze staan sinds kort op de Pas sage aan de Stationsweg in Ouddorp. De kredietcrisis zal bij de boideniabrikanl niet van toepassing zijn, maar als ver- keersdeelnemer zul je wellicht 'n poosje stil moeten staan om alle borden te kimnen lezen. Het seizoen loopt voor de meeste Nederlandse fotoclubs in mei op zijn einde. Voor De Rarekiek uit Sommelsdijk resten nog vier clubavonden. Op 8 mei bespreekt Anne-Marie Vermaat haar keuze uit het fotowerk van medeclublid Cor Lokker. Op 15 mei komt de Zutphense fotograaf Ab van den Bree op bezoek met fotowerk. Hij mengt portretlotografie met technieken om de foto te vervreemden. Dit levert heel bij zondere beelden op. De laatste twee clubavonden op 29 mei en 5 juni is er weer ruimte voor bespreking van eigen fotowerk. Voor meer informatie zie website www.rarekiek.nl Voor lief- heljbers van fotografie start in Naarden op 16 mei het twee jaarlijks fotofëstival in het vestingstadje. Dit festival duurt tot 14juni. OUDDORP - Tijdens de Alge mene Leden Vergadering van sport- en atletiekvereniging De Kriekel op 23 april jl. werd afscheid genomen van twee trainsters en een bestuurslid. Na het officiële gedeelte was het eerst de beurt aan Marloes Struijk. Zij was 11 jaar lang het bestuurslid voor de gymnastiek bij De Kriekel en heeft deze sporf prima op de rails gehou den. Marloes werd lovend toe gesproken door oud-voorzitter en erelid Giel Lokker en kreeg van de vereniging een mooi beeldje als aandenken. Marloes blijft nog betrokken bij de ver eniging als voorzitter van de Commissie Avonddriedaagse. Daaina werd afscheid geno men van Mini Vroegindeweij, die meer dan 32 jaar "met veel enthousiasme en liefde duizen den peuters, kleuters en kin deren gymles gaf, zich inzette voor wedstrijden en activitei ten binnen De Kriekel", aldus de mooie woorden van Giel Lokker. Daarna was de beurt aan de heer Poot, voormalig regiovoorzitter van de KNGU, om aan Mini de bronzen bro che uit te reiken als waardering van de KNGU voor haar jaren lange inspanning. Ten slotte len Grinwis. Zij was sinds 1971 trouw en zeer actief lid van De Kriekel. Vele jaren had zij een bestuursfunc tie binnen de vereniging, was vice-voorzitter en ook zij gaf 33 jaar lang generaties kinderen en volwassenen gymles. Verder heeft ook zij deelgenomen aan veel activiteiten binnen de ver eniging, wedstrijden en ray onvergaderingen, "len droeg in grote mate bij in de ontwik keling van de sporten toen in Goedereede de sportzaal en in Ouddorp de sporthal waren gerealiseerd. Een Kriekelaar in hart en nieren", (iiel Lok ker verwoordde dit alles in zijn toespraak en vervolgens werd len tot erelid van De Kriekel benoemd. Daarna was opnieuw het woord aan de heer Poot, die len voor haar \erdiensten namens de KNGU een zilveren broche opspeldde. Namens De Kriekel waren er bloemen en werd aangekondigd dat er voor de zomervakantie nog binnen de vereniging op een informele manier afsclieid zal worden genomen van alle ver trekkende trainers. De Kriekel nam met een dub bel gevoel afscheid van drie mensen, die zich met hart en ziel voor de vereniging hebben ingezet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7