KIEVIT VRIJHEID Een groot goed! VRIJHEID www.eilandennieuws.nl Nieuwe leesboeken Dodenherdenking in Middelharnis Thuis in de jaren '60 lenll Het lied van de tram Uitvaartverzorging (0187)60 11 66 EIUVnDEt1-rilEUW5 GEERTJE VISSER ATIE KAMP-KAGCHELLAND CORNELIA GROEN-VAN BRUSSEL Recensie: MARINUS VERHAGE 1 WWW, kievit^uitvaart. nl Amnesty jedere inzet waard! International www.amnesty.nl www.amnesty.flakkee.net (0187) 48 24 53, Werkgroep G-0 (Piet) Ingezonden: 4 mei- Vrijwilligers gevraagd Gemeente Middelharnis Vrijwilligers gevraagd Gemeente Goedereede Vrijwilligers gevraagd Gemeente Middelharnis Vrijwilligers gevraagd Gemeente Goedereede PAGINA 3 'VRIJDAG 8 MEI 2009 FAMILIEBERICHTEN Hartelijk bedankt voor uw bezoek, al uw kaar ten, bloemen en cadeaus naar aanleiding van ons 40-jarig huwelijk. Het was overweldigend. h^Kees en Greet Lokker-Meijer 'Komt herwaarts tot Mij, allen die vermoeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven'. Mattheüs i 1 vers 28 Bedroefd geven wij u kennis dat de Heere tot Zich heeft genomen onze lieve, zorgzame moeder en oma weduwe van Pieter Wolfert in de leeftijd van 82 jaar. Jannie en Wennie Corrie Hennie en Arie Arja en Hans Piet en Klaasje Henk en Marjolein Gert en Klaasje klein- en achterkleinkinderen Dirksland, 5 mei 2009 'Geldershof, kamer 210 Correspondentie-adres: Oudewei 5, 3247 XP Dirksland Gelegenheid tot condoleren in 'Onder de Wiek', Ring 57, vrijdag 8 mei van 19.00 tot 20.00 uur en na de begrafenis. De rouwdienst zal gehouden worden D.V. zaterdag 9 mei om 10.00 uur in de Hervorm de Kerk te Dirksland. U wordt uitgenodigd hierbij aanwezig te zijn. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Staakweg. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief ontvangen hebben, mogen deze advertentie als zodanig beschou wen. Verdrietig geven wij u kennis van het over lijden van onze LIEVE OMA Wennie en Corien Wemar en Nienke Peter en Geralda Shanice en Dylano Gerdi en Pieter Erik en Jollen Sam Pieter en Judith Gerbun en Valeska Ties Corné en Jolein Larissa en Denise Erna en Raymon Janoah René Gerard Pieter-Geert Coen Leonie Jenneke Gerhard Dirksland, 5 mei 2009 Met verslagenheid hebben we kennis genomen van het overlijden van onze zeer gewaardeerde collega Wij wensen haar man, kinderen en verdere familie veel sterkte toe om dit verlies te ver werken. Careyn Goeree-Overflakkee Team Middelharnis A. C. Meerman-Grinwis Middelharnis, 4 mei 2009 \erdrietig delen wij u mede dat na een lief devolle verzorging in 'De Goede Ree' van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en 'ouwe oma' sinds 30 november 1973 weduwe van Simon Bastiaan Groen in de leeftijd van 87 jaar. Middelharnis: Henk en Henny Simon en Petra Anoeska Feline Martyn en Birgit Corine en Cees Ferdinand Frederike Wilco en Irene Nieuwe Tonge: Joke en Kees Simone en John Johan en Jolanda Fabienne (in liefdf.'olie hfrinm^riiig) Daphne Noordgouwe; Adrieenjan 6 mei 2009 Verzorgingshuis 'De Goede Ree', Sommelsdijk Correspondentie-adres: Kloosterweg 31, 4317 NE Noordgouwe De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal gehouden worden op maandag 11 mei om 13.15 uur in de kerkzaal van 'De Goede Ree', ingang Stoolhoek te Sommelsdijk. /Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats 'Vrederust' te Middelharnis. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de kerkzaal van 'De Goede Ree'. Gee)i bloemen Als u geen rouwkaart heelt ontvangen, dan viagen wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Provo's, hippies, rellen. Koude Oorlog, de mens op de maan; de jaren zestig vormden een turbu lente tijd. Maar in het dagelijks leven gebeurde ook van alles. De eei'ste SLiperniarkt, de eerste vakanties, de eerste files, de eerste kleurenfoto's, de eerste volautomatische wasmachine en noem maar op. Een driedelige serie over het gezinsle ven in de jaren zestig. Het bevat meer dan 400 illustraties per deel en documenten van 'gewone' mensen uit die tijd. De foto's, advertenties, reke ningen, anekdotes, kaarten, diploma's en briefjes vormen samen een imieke terugblik op het leven van bijna vijftig jaar terug, Een boek vol nostal gie, waarin je niet snel uitgekeken raakt en datje steeds weer pakt. Het eerste deel bevat ook een CD met schoolliederen van vroeger. Sinds enkele weken is er een vervolg op het eer ste deel over het dagelijks leven in de jaren '60. Ook dit deel verscheen bij Uitgeverij De Banier te Apeldoorn, In dit deeltje komen nieuwe onder werpen aan de orde, zoals kraamtijd, militaire dienst, sparen en verzamelen, het leven op de boerderij, vakantie. Beide boeken zijn goed verzorgd. Het zijn meer kijk dan leesboeken. Ze zullen veel herinnerin gen oproepen. Jongere lezers zullen zich juist een beeld kunnen vormen van hoe het leven toen was. Boeiend voor jong en oud. Jaap Hollaar Tot onze diepe nog onverwacht geliefde zwager droefheid heeft de Heere, van ons weggenomen, onze en oom echtgenoot van Pietertje Verhage-Moerkerk in de leeftijd van 86 jaar. J. Meijer-Moerkerk A. Tanis-Moerkerk G. Moerkerk B. Moerkerk-Breen C. Moerkerk A. Moerkerk-Breen W. Moerkerk Neven en Nichten Ouddorp, 4 mei 2009 Met een waggelende gang en met een xmnderlijk gezang. Komt een ondier onze dorpen bezoeken. Met een vreselijk geraas en een afschuwelijk geblaas. Schiet het monster om de rustige hoeken. Een gruwelijke lucht daalt neer in elk gehucht Waarna het wezen huilend meer zijn heil zoekt in de vlucht. Refrein: Dat is de brave tram, die goeie ouwe tram. De eeuwige trots en glorie van de taaie R.T.M. Dat is het huilend wezen met lijn overslaande stem. De onsterfelijke snelverbinding van de R.T.M. Wie van Rotterdam ofHellexioet Flakkee bezoeken moet. Die heeft tijd genoeg om wat te beleven. Wie naar Oude-Tonge Ooltgensplaat of west naar Ouddorp gaat. Zal wat uurtjes van zijn dag moeten geven. Want door de polders rijdt, tot stoppen steeds bereid, een rokend paard met wagen, uit die goeie oude tijd. Refrein Wal ziet men elders meer en meer, dat is liet auto snelverkeer. Waarmee iemand uit zijn dag zvat kan halen. Wat we daaglijks in de lucht zien, is het .snelle vliegmachien. Dat op bel rustige Flakkee wel nooit zal dalen. Wal blijft hier steeds nog gaan, wat komt hier steeds nog aan, dat treuzelt in de peeentijd, en voor een koe blijft staan. Refrein Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187) 60 11 66 Burg. Letteweg 36 3233 AG Oostvoorne Tel, (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Dat er in ons land nauwelijks sprake is van enig histo risch besef bleek toen ik afgelopen maandag op weg was naar de dodenherdenking in Middelharnis. De behoorlijke opkomst daar deed mijn sombere gevoe lens niet verminderen. Onderweg zag ik rond kwart over zeven, een gehaaste hiiis-aan-huis-cüllectante. een persoon die in allerijl het gras aan het maaien was en een man die zo te zien net begonnen \vas aan een rondje joggen. Moet iedereen dan naar de dodenherdenking? Nee, maar er is ook nog zoiets als stilstaan bij de verschrikkelijke gebeurtenissen van toen en de oorlogsellende die sindsdien, beter gezegd van oudsher, de mensheid teistert. Ik laat het beladen woord nationaal gevoel of besef maar zitten, maar zeg wel dat Geert Wilders en zijn partij hier ver bij vandaan zitten. Ons volkslied vertolkt het zo: Dat ik toch vroom (sterk, dapper) mag blijven, uw dienaar 't aller stond, de tirannie verdrijven die mij mijn hart doorwondt. Han-yJ. Goosens, Stad aan 'I Haringi'liet Voor een demente rende mevrouw van 80 jaar zoeken wij een vrijwilliger die met haar gaat wandelen, een kop koffie op de dijk gaat drinken of eens met haar naar de markt gaat. Contact opnemen met W.Bakkerof I.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tariel) Mevrouw van 87 jaar zoekt een vrijwilliger. Ze voelt zich depres sief en eenzaam sinds ze niet meer zo mobiel is. Ze wil graag een klein rondje lopen en ergens iets drinken met een vrij williger Contact opnemen met W.Bakkerof I.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tariel) Han en Hanneke De vijfjarige Hanneke krijgt een buuijongetje! Hij heet Han en is ook vijf Samen met Han neke beleeft hij allerlei avon turen. Samen spelen, klusjes doen, op visite, verjaardag vie ren. Soms gaat het fout. Maar ze blijven dikke vrienden. Heel herkenbare kleuterverhalen rael een positief christelijke sfeer De hoofdstukken zijn als losse verhaaltjes te lezen, ze beslaan allemaal ongeveer pagina's, inclusief illustratie, f.en leuk voorleesboek voor kinderen vanaf 4 jaar ISBN 978 90 336 2927 3, 109 blz„ prijs 6,90. Opnieuw Han en Hanneke Han en Hanneke zijn inmid dels allebei zes jaar geworden. Dat kun je merken. Ze gaan op schoolreis naar de dierentuin, heljjen met kranten rondbren gen, gaan met de trein mee en rapen samen eikels. Kortom, ze beleven van alles, soms ook wat verder van huis. Het verhaal tje over het helpen in de tuin komt niet echt over Kinderen van zes die de hele middag in de tuin helpen? Het laatste hoofdstuk ü\er de logeerpartij is wat rommelig geschreven. Het tijdsverloop klopt niet helemaal. Wel herkenbaar is dat, ook al ben je al groot, je toch niet zonder je beer, of een lampje in het donker, kunt sla pen, JSBN 978 90 336 2928 O, 92 blz, prijs 6,90, Han en Hanneke worden groter Han en Hanneke zijn nu echte grote kleuters, ze kunnen al heel goed tellen en oefenen het alfabet. Ook pakken ze zelf regelmatig een boek, Han neke wil graag naar groep 3, Voor een vrouw van 45 jaar zoeken wij een vrijwilliger die het leuk vindt om samen met haar honden te gaan wandelen. Ook een fietstocht zou ze erg leuk vinden. Contact wil opne men met W.Bakker of I.Goud op 0900- 2020672 (lokaal Tarief) Voor een slechtho- I rende \'rouw \'an 73 jaar zoeken wij een vrijwilliger die met haar naar een zieken huis in Rotterdam wil rijden en samen met haar de arts kan bezoeken en de zaken die besproken worden door kan geven aan het zorgteam. Contact opnemen met W.Bakker of I.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) maar Han is bang dat hij dan veel huiswerk krijgt, net als zijn grote zussen. Opnieuw bele\'en ze allerlei avonturen, zendingsblaadjes rondbren gen, een kaarsje stoken, oud en nieuw vieren. Opnieuw allemaal herkenbare situaties vanuit een positief christelijke visie. Klein minpuntje m,b,t. de la)'Out, de kop van hoofd stuk 8 staat onderaan de \ori- ge bladzijde, ISBN 978 90 336 2929 7, prijs 6.90. Deze drie deeltjes zijn geschreven door Geesje Vogelaar-van Mourik en opnieuw uitgegeven door de Banier De illustraties zijn van Jaap Kramer Paniek in de bergen Misschien ken je Tiin, Tor, Vera en Edwin al uit deel 1: Het geheim in de griendkeet. Vera en Edwin zijn een tweeling die met hun ouders, hun vriend Peter en de honden Tim en Tor op vakantie gaan naar de bergen. Onderweg ontmoeten ze een andere Nederlandse familie die later hun vakantie- buren blijken te zijn. De eerste ontmoetingen zijn niet positief, dus proberen ze de familie te ontlopen. Maar als blijkt dat het dochtertje \'an de bewuste familie na een bergwandeling kwijt is bieden ze de helpende hand bij het zoeken. Dit gaat erg moeizaam, gelukkig dat de jongens er stiekem met Tor opuitgaan. Al met al een heel spannend avontuur en dat al op de vierde dag van hun ver blijf in de bergen. Een positief christelijk boek, dat vlot leest. Adri Burghout is zowel de schrijver als de illustrator van dit boek. Schrijven en tekenen is iets wat hij allebei goed kan, ISBN 978 90 336 2914 3, 122 blz,, prijs 7,20, De dikke meidenclub Emily van Thijn is een meisje van 15 jaar met een maatje meer Hier wordt ze regelma tig op aangesproken, In de klas wordt ze er zelfs mee gepest. vooral door JoYan, Gelukkig heeft ze haar viiendin Maijo- lein, met hetzelfde probleem. Samen besluiten ze een club op te richten xoor dikke mei den, met het motto 'samen sta je sterk'. Intussen neemt het pestgedrag van JoYan bizarre V(3rmen aan. Wat zon hier ach ter zitten? Aritha Vermeulen heeft met dit boek een verhaal willen schrijven voor meiden vanaf 12 jaar Wanneer je kijkt naar de titel en de omslagil lustratie, denk je dat het een boek is voor meisjes van een jaar of 8, Dat is dus absoluut niet het geval. Het is waar dat lotgenoten elkaar kunnen hel- pen.tegen hun probleem aan te kijken, maar of meiden van 15 dat zelfstandig zo aanpakken? Verschillende onderwerpen komen aan de orde: verkering, pesten, bedreiging via mail, eet problemen, verwerkingspro blemen. De familie van Thijn is langzaamaan vervreemd van hun christelijke achtergrond. Ze worden hier opnieuw mee geconfronteerd door hun ont moeting met Coen, Heino en de moeder van JoYan. Mooi is dat er tijdens het verhaal vragen opgeroepen worden, maar geen gefbrceeide oplos sing wordt aangedragen, In het begin van het boek zijn de ouders van Maijolein absoluut tegen de vriendschap tussen Emily en Maijolein, Hier is later niets meer van te merken en het voegt eigenlijk niets toe aan het verhaal, het maakt dat de start van het boek wel erg negatief is. Ook het gedeelte na de mishandeling komt niet helemaal echt over Zou een ouder er niet op staan om aan gifte te doen? Jammer is ook dat de titels van de hoofdstuk ken soms de hele inhoud al verraden. Leuk om te lezen is hoe Emily zichzelf leert kennen. Haar sterke en haar zwakke kanten. Een leuk boek over actuele onderwerpen. De omslagillustratie is van Liza- Beth Valkema. ISBN 978 90 BOEKEN EN MUZIEK VAN DER BOOM ViK-p-iraai 41 - M-if. BG Sommthdijk Tel(01N7)4S26l4-Ri'i|01S7]4845 20 336 2924, NUR 284, 173 blz,, prijs 8,90, Het blinde meisje Dit is het zevende deel uit 'De belevenissen van Rianne Joanne', De klas van Rianne en Joanne krijgt van de juf de opdracht om een spreekbeurt te houden. Rianne weet het gelijk, ze doet het over haar zusje dat autistisch is. Joanne weet echt niet waarover ze het zal doen. Wanneer Joanne en Rianne om een boodschap moeten, ontmoeten ze Marie ke. Zij is blind. Nu weet Joanne het: ze gaat haar spreekbeurt doen over blind zijn. Ook Marieke is hier eig enthousiast over; zij wil graag aan iedereen laten zien dat zij niet zielig is en heel veel kan. De meiden worden echte vriendinnen. Doordat Joanne een spreek beurt wil maken, wordt er heel veel verteld over het leven van Marieke, wat het is om blind te zijn en hoe je leert hiermee om te gaan. Het boek be\at dus heel veel informatie, terwijl hel toch lekker leest en een leuk verhaal is. Het christelijk geloof is een belangrijk onderdeel van het leven \-an de meisjes. Het taalge bruik van de meisjes komt af en toe wat onecht over, zoals 'Wat heb jij een opmerkingsgave' of 'Als ik de Heere maar in mijn hart gevoel'. Het is leuk wan neer je de v'oorgaande boekjes ook gelezen hebt, maar het is niet noodzakelijk. Voorin het boek staat een lijst met persona ges. Dat is in dit geval wel mak kelijk. Joanne en Rianne mogen ook een keer met Marieke mee naar Barthiméus en Marieke zal met Joanne meegaan wan neer zij haar spreekbeurt gaat houden. Maar hoe dit allemaal zal gaan, kun je lezen in deel 8: 'Marieke houdt moed'. Het boek is geschreven door Jan nie Koetsier-Schokker, de illu straties zijn \'an Jaap Kramer ISBN 978 90 336 2939 6, NUR 282, 125 blz., prijs €6,90, Ook in Middelharnis werd de Dodenher denking gehouden, met een stille tocht \'anaf het gemeentehuis naar het monu ment aan de Hoflaan te Middelharnis, waar mannenkoor Ons Koor traditiege trouw enkele liederen zong, met muzikale ondersteuning van muziekvereniging Sempre Crescendo. Waarnemend burge meester Ze\'enbergen van de gemeente Middelharnis wees in zijn toespraak op de verantwoordelijkheid die iedereen heeft in het bewaken van evenwicht tussen \'rij- heid en identiteit. Aansluitend werden bij het monument de gebruikelijke kransen en bloemen gelegd, waaraan ook veel kin deren deelnamen, Foiu: Margret'! Zuidwijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 3