27 Geslaagden en 3 jubilarissen bij EHBO Middelharnis/Sommelsdijk oncertagenda ■E pü BI ^-^H Morgen feestelijke heropening centrum Ouddorp Het weer van volgende week... Na vrijdag weer normale temperaturen ffi L-^^ EIIAt1DEl1.t1IElJW5 BASTIAAN DIRK VISSER BAS VISSER Vrijwilligers gevraagd Gemeente Dirksland j B. D. VISSER Vrijwilligers gevraagd Gemeente Dirksland Minicongres: Kleine kernen, Grote daden OUDDORP - In novem ber vorig jaar werd gestart met de herin richting van het cen trum van Ouddorp. Als men nu, bijna een half jaar later, het resultaat bekijkt, kan worden gesteld dat deze inves tering zeker een kwali teitsimpuls geeft aan de plaatselijke economie. Ondernemers en bewo ners zijn trots op het van nieuw straatwerk en straatmeubilair voorzie ne woon- en winkelerf. De regels voor verkeers- deelnemers zijn ook ver anderd. De voetganger krijgt in het vernieuwde centrum alle ruimte om zich te bewegen, de auto is te gast in het gebied. PAGINA 4 VRIJDAG 1 MEI 2009 A M I l.I E B E RI C H T E N Psalm bHvers II) Bedroefd, maar dankbaar voor wat hij in zijn leven voor ons allen is geweest, geven wij i\ kennis dat door de Heere uit ons midden is weggenomen mijn innig geliefde man, onze lieve zorgzame vader en opa echtgenoot van Pietertje Kievit in de leeftijd van 79 jaar. Sommelsdijk: P. Visser-Kievit Dirksland: joop en Nelly Oude-Tonge: Jan en Joke Stad aan 't Haringvliet: Dik en Joke klein- en achterkleinkinderen 29 april 2009 Koornlust 5, 3245 XV Sommelsdijk Gelegenheid tot condoleren zaterdag 2 mei van 20.00 tot 21.00 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan', Kon. Julianaweg 59 te Som melsdijk. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgeno digd, zal D.V. gehouden worden op maandag 4 mei om 10.30 uur in de Lukaskapel van 'De Samaritaan'. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Stad aan 't Haringvliet. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van 'De Sama ritaan'. Liever geen bezoek aan huh Geen bloemen Als u geen rouwkaart heeft ontvangen, dan vragen wij u deze advertentie als zodanig te beschouwen. Met intens verdriet hebben wij afscheid moe ten nemen van onze onvergetelijke broer, zwager en oom Dik Visser in liefdevolle hennnenng Jan en Sjaan Visser Jaap en Co Visser Dien Visser-Stoop in liefdevolle herinnering Fie en Teun Verolme Kees en Leunie Visser I.een en Ina Visser Bep van der Welle-Visser Wijnand van der Welle in hefdex'olle herinnering neven en nichten Sommelsdijk, 29 april 2009 Voor een jonge vrouw die graag meer sociale contacten wil, zoeken wij een vrijwilligster vanaf 25 jaar. Deze vrouw is creatief (sierad,en maken etc) en wil dit graag met j ieinand samen doen. Contact opnemen met W.Bakkerofl.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) Ons bereikte het verdrietige bericht van het overlijden van de heer Vele jaren heeft hij op een enthousiaste wij ze als vrijwilliger binnen 'De Samaritaan' gewerkt. Met gevoelens van waardering en dankbaar heid denken wij aan hetgeen hij als vrijwilliger voor 'De Samaritaan' heeft betekend. Wij wensen zijn vrouw en kinderen toe dat de Heere hen kracht geeft om het verlies te dragen. We wensen de nabestaanden veel sterkte toe. Medewerkers, bewoners, vrijwilligers, cliëntenraad en identiteitsraad van Verpleeghuis 'De Samaritaan' Lotatiemanager: Heleen de Jong-Vink ZORGsaam J. C. Moerland, voorzitter Raad van Bestuur Voor een jonge vrouw van 31 jaar met een lichte beperking zoe ken wij een maatje die samen met haar leuke dingen kan doen. Ze is creatief, maar ze vindt het ook leuk om iets anders gezelligs te ondernemen. Contact opnemen met W.Bakkerofl.Goud op 0900-2020672 (lokaal Tarief) Dorpen zijn voor het uit voeren van plannen vaak afhankelijk van anderen: hetzij van de gemeente waartoe ze behoren, het zij van maatschappelijke en commerciële organi saties. Zal iemand een aangedragen idee oppik ken? Geduldig afwach ten is noodzaak, veran deringen een kwestie van lange adem. Of toch niet? Kunnen dorpsbewoners het heft in eigen handen nemen? Het antwoord is ja! Op het minicongres van de ZH Ver eniging voor Kleine Kernen tonen dorpen hoe zij het initiatief namen en welke ontwikkelingen daar uit zijn voortgekomen. In Noorden kreeg men het bijvoorbeeld voor elkaar om in aanvulling op bestaande planVien een school, winkels, zorgeenheden en appartementen te bouwen. Hoe? Dat zullen de plaatse lijke voortrekkers uit de doe ken doen. Een dorpsplan met een duidelijke visie op de toe komst is de basis voor succes. Initiatiefnemers zullen vertel len wat zij vanuit het maken van een dorpsplan hebben aangepakt. Vanuit Goeree-Overflakkee houdt de Dorpsraad Melis sant een presentatie over het speelbos. Ook passeren jrieuwe ontwikkelingen de revue. Deze keer staat het fenomeen nieuwe nutsbedrijven op het program ma. Kun je als dorp je eigen energiebedrijf opzetten en het hele dorp voorzien van eigen, duurzame stroom? In buurpro vincie Gelderland is men daar in het dorp Hellouw druk mee bezig. Een aantal betrokkenen komt hVin verhaal vertellen. Het minicongres begint om 17.00 uur in de «grote zaal van het Wierickehuis in Nieuwe- brug. Om 18.00 uur is er tijd voor een goed verzorgd koud buffet. Om 20.30 uur is er gele genheid om onder het genot van een drankje met elkaar van gedachten te wisselen. De toe gang en het buffet zijn geheel gratis. Het minicongres van de ZHVKK is voor bewoners, dorpsorganisaties, gemeente ambtenaren en besttmrders die betrokken zijn bij het ver beteren van de leefomgeving in de Zuid-Hollandse kleine kernen. Voor meer informa tie of aanmelding zie website www.zhvkk.nl. Morgen, zaterdag 2 mei, om 10.00 uur zullen de wethou ders van de gemeente Goede- reede - de heren Admiraal en Van der Vlugt - arriveren op het 'eindstation' van dit her inrichtingstraject. Op het 'sta tion' voor het Museum Oud- dorps Raad- en Polderhuis zullen zij vervolgens op een feestelijke manier vieren dat in goed overleg met diverse partijen, het project met vlag en wimpel is geslaagd. Om te laten zien dat het centrum van de familiebadplaats Oud dorp met deze herinrichting ook prima geschikt is voor het organiseren van evenemen ten, geven gemeente, Onder- nemersverening Ouddorp en de Stichting Promotie Kop van Goeree, het startschot voor een gezellige dag met diverse acti viteiten voor jong en oud. Van 11.00 tot 16.00 uur staat er een springkussen opgesteld, zijn er clowns die figuren van bal lonnen maken en met behulp van allerlei attributen spelle tjes organiseren en kinderen kimnen de gehele dag gratis ritjes maken met het treintje van de Hollandse Mini-Spoor wegen. Ondernemersvereni ging Ouddorp viert gedu- Om te beginnen kijken we nog even terug op Konin ginnedag 2009. Deze dag vol met buitenféstiviteiten verliep weertechnisch gezien prima. Opvallend is, de weerhistorie eens bekijkend, dat de laatste aprildag vaak goed tot zélfs perfect weer gaf met veelal overtuigende oranjezon. Het allermooiste weer op de verjaardag van wijlen Koningin Juliana hadden we in 1993. Het hele Eilandengebied baadde toen in de felle zon en de temperatuur liep op naar bijna 27 graden aan de oostkant van Goeree-Overflakkee. Een opvallend gegeven is dat Koninginnedag sinds het aantreden van Koningin Beatrix in 1980 bijna 4 graden', warmer is geworden. Zelfs de oranjezon is gemiddeld een uur langer gaan schijnen op 30 april vanaf het B'eatrix-tijdperk, Nage noeg riante temperaturen hebben we weer op een dag als vrijdag en mei start dus bepaald warm. Tot bijna 20 graden is mogelijk op de Eilanden, maar de zeewind uit het noordwesten ligt op de loer en vooral vlak aan zee blijft het koeier. Hogedrukgebieden blijven nog even weersbepalend en ook in het weekend is dat het geval. Vanuit het zuidwes ten bereiken ons weer nieuwe hogedrukimpulsen, maar dat betekent wel dat de wind iets ruimt naar zuidwest tot noordwest. Het weekendweer blijft weliswaar prima met wolkenvelden en zonnige momenten. Er is een kleine kans op een enkele verdwaalde 'Eilan- denbui' en de temperaturen moeten wat inleveren door die meer aanlandige luchtstroom. Aan de westkust bijvoorbeeld zal het ronduit fris zijn, zowel op zaterdag - als zondagmiddag. Daar tnoet de jas dan ook aan bij een povere 13 of 14 graden. De aprilzon maakt het nog een beetje goed. Het weer op de middellange termijn is interessant te noemen. Het Azorenhoog, zo weersbepalend voor ons weer, kiest een meer noordelijke positie en depressies via IJsland en Noorwegen proberen tot de Noordzëe- regio door te dringen. Alles valt of staat met de impact en de, ligging van dat hogedrukgebied en een verschil in positie van 150 of 200 kilometer geeft het verschil tussen kil meiweer en voorzomerse omstandigheden. Afgezien van wat kleine atmosferische verstoringen, is de kans vrij groot dat we door de bank genomen wel overwegend knap weer in huis zullen blijven houden begin mei. weerman Mare Putto rende een langere periode de heropening van het centrum met leuke acties. Op dinsdag 5 mei zal de gezelligheid van de markt weer naar het centrum terugkeren. Vanwege de her inrichting stonden de markt- kooplui bijna een half jaar op parkeerterrein Dorpstienden. Met diverse acties gaat deze wekelijkse marktdag feestelijk van start. 2009 1 WM n ^9 M ^^^P ««i^^B MIDDELHARNIS - Tij dens de jaarvergadering van EHBO vereniging Mid delharnis/Sommelsdijk op donderdag 23 april ont vingen drie trouwe leden het zilveren speldje van EHBO Nederland omdat zij 25 jaar lang hun EHBO diploma geldig hebben gehouden. Ook mocht een groot aantal leden het diploma AED-bediener in ontvangst nemen. Door Hans Villerius De drie jubilarissen - Ade van den Boogert, Jans Hoving en Chris van Bergen - kregen hun welverdiende zilver opge speld door EHBO-regiovoor- zitter de heer P. Bolkenbaas. Ondanks dat Ade slecht ter been is, zou ze zonder reden" de herhalingsavonden niet overslaan. Jans Hoving en Chris van Bergen boden bij evenementen een helpende hand en waren aanwezig bij kascontroles. Daarnaast hielp Jans het archief te ordenen en was hij lid van de feestcommis sie bij het 50-jarig bestaan van de vereniging, terwijl Chris sinds 2008 ook bestuurslid is. De drie kregen naast hun zilveren speld een mooie bos bloemen en een cadeaubon namens de vereniging over handigd, en gedrieën gingen ze op de foto. Ook mochten deze avond maar liefst 27 EHBO-ers het diploma AED bediening in ontvangst nemen. Ook zij gingen voor de gelegenheid op de foto. Zaterdag 2 mei Doopsgezinde Gemeente, Ouddorp. Oranjeconcert door het Randstedelijk Mannenkoor uit Spijkenisse o.l.v. Arjan Breukhoven. Vleugel: Arjan Breukhoven. Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 5 mei Rehobóthkerk - Som melsdijk. Bevrijdingscon cert door het Chr. Oud- dorps Mannenkoor en het Gemengd Rehobóthkoor uit Middelharnis/Sommels dijk o.l.v. Ab Vroegindeweij. Organisten: Jan Hoek en Johan van Wijk. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 9 mei Hervormde kerk - Som melsdijk. Samenzangavond rondom de Psalmen met_ organis t Paul Kieviet (CD- opname). Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 23 mei Hervormde kerk - Stad aan 't Haringvliet. Concert met Anne Marie Huizer op de panfluit, verder nog andere fluitisten en Piet Pechthum op het orgel. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 13 juni Hervormde Kerk- Dirks land. Jubileumconcert van de stichting WWZ-Concer- ten ten bate van Dorcas. Het Urker Visserskoor 'Cres cendo' o.l.v. Louwe Kramer Orgel: Pieter Heykoop. Kaarten: 0187-603510. Aan vang: 19.00 uur. Zaterdag 20 juni Hervormde Kerk - Mid- delharnis. Organist Paul Kieviet speelt werken van Felix Mendelssohn-Barthol- dy ■(I809-l'847). Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 26 Juni Hervormde Kerk - Som melsdijk. Orgelconcert door jeugdige leerlingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur Zaterdag 3 oktober Hervormde Kerk - Dirks land. Favorieten uit de Romantiek worden uitge voerd door de C.O.V. 'Lau- dando'. Orgel: Wim Die penhorst. Aanvang: Vrijdag 13 november Rehobóthkerk - Sommels dijk. Mannenzangavond voor mannen die graag zin gen. Van te voren wordt een bovenstem ingestudeerd. Meditatie: Ds. L.M. Jonge- jan Organist: Ab Vroegin deweij. Aanvang: 20.00 uur. Maandag 7 december Hervormde Kerk - Mid- delharnis. Adventconcert door het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk o.l.v. W. Chr. Meyboom en het Mannenkoor 'Gouwe Stem' uit VVaddinxveen o.l.v. Mar tin Mans. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 12 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. Uitvoering van Christmas Carols, waar aan medewerken de C.O.V. 'Laudando' en blazers van De Hoop. Orgel: Wim Die penhorst. Aanvang: uur Zaterdag 19 december Rehobóthkerk - Sommels dijk. Kerstconcert door het Chr. Gemengd Rehobó thkoor te Sommelsdijk, het Chr Ouddorps Mannen koor te Ouddorp beide o.l.v. Ab Vroegindeweij en het Kinderkoor 'Tot Zijn eer' te Middelharnis/Sommelsdijk o.l.v. Corrfé de Geus. Orga nist: Johan van Wijk. Medi tatie: Ds, L.M. Jongejan. Aanvang: 19.00 uur. Maandag 21 december Rooms Katholieke Kerk - Middelharnis. Kerstcocnert van het Mannenkoor 'Ons Koor' te Sommelsdijk o.l.v. W. Chr. Meyboom. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur Woensdag 23 december Hervormde Kerk - Stellen- dam. Kerstconcert van 'Soli Deo Gloria' uit Stellendam o.l.v. W. Chr. Meyboom. Aanvang: Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertavonden te bewerk stelligen. Verenigingen kun nen zich bij het vaststellen van hun programma op boven staande informatie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan wor den ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het con cert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opge nomen. Aanmeldingen voor deze rubriek indt plaats door mid del van formulieren, die kun nen worden aangevraagd via tel. 482560. Ook is het mogelijk een e-mail te sturen aan: jvanhoorn@ wxs.nl die inhoudelijk over eenkomt met de vragen van het formulier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4