1 1 81e jaargang Nr. 7808 Vrijdag 1 mei 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streehblad op gereformeerde grondslag Nieuw geopend: 3 Wasboxen 1 Wasstraat GOEREE-OVERFLAKKEE - En wéér werden ze, dikwijls onder uiteenlo pende voorwendsels, naar het gemeentehuis gelokt of naar het verenigings gebouw in het dorp, waar ze vervolgens in opperste verbazing in de zaal een heerleger aan familie en bekenden aantroffen, die kennelijk alleen nog zaten te wachten op de binnenkomst van die ene, die naar deze bijeenkomst gelokt moest worden. Een enkeling van die het zo vergaat heeft soms wel 'n beetje 't gevoel dat er achter diens rug iets klaargemaakt werd waarvan ze absoluut niks mochten weten. En heel af en toe, maar dan gaat 't om mensen die inmid dels wel weten 'hoe de hazen lopen', is er één die 't stilletjes al wel begrepen had waarom 'ie zo nodig uitgerekend op die ene dag naar 't gemeentehuis getrommeld werd; juist die ene morgen daags voor Koninginnedag, waar op ieder jaar de Lintjesregen daalt..., bij de 'Algemene gelegenheid' zoals dat officieel wel heet. Zo dus ook weer afgelopen woensdag 29 april, toen aan acht inwoners van Goeree-Overflakkee een Koninklijke Onderscheiding werd uitgereikt. Goedereede Dirksland Middelhamis ^n Acht Koninklijke Onderscheidingen uitgereikt bij Lintjesregen 2009 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge Door Hans Villerius Knöpi BV Lon9w«9113 - 32<5 KG - Söflmetidijk - 01S7 476767 *iterAna BV - ö*Ktc™«^ï - 4317 AL - Noordqouwe - 011! 401347 Het echtpaar Van der Veer, nadat hurgevieesler Stoop de heer Van der Veer de Koninklijke versiersels heeft opgespeld.. De heer Lokker eii biir^eiiieesier lint de Velde hebben zojuist de oorkonde bekeken die, nnast de decoraties, behoort bij de Koninklijke Ontler.scheiding. Hans \illerim In de gemeente Goedereede vielen de heren C. Lokker (86) uit Coedereede en 1'. Sperling (58) uit Onddorp deze eer te beun. De lieer Lokker in ver enigingsgebouw Oostdam te Goedereede en de heer Spel ling in ni.r.g. Dorpstiendeii te Ouddorp. Beiden werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau en kregen hun onderscheidingen uitge reikt door burgemeester G. van de Velde-de Wilde van de gemeente Goedereede. De bijzondere verdienste van de heer Lokker is dat hij al tientallen jaren oud papier ophaalt voor zowel Konink lijke Fanfare ApoUo te Goede reede als voor de Hervormde Gemeente van Goedereede, en voor verpleeghuis 'De Samaritaan' te Sommelsdijk. Daarnaast verzorgt hij voor beide instellingen tijdens de jaarlijkse braderie in Goeder eede een verkoopkraam voor vis; hetzelfde doet hij ook voor voetbalvereniging VVFB tijdens diens jaarlijkse rommelmarkt. De heer Sperling is 25 jaar lang chauffeur geweest voor de KNRM, station Ouddorp. Acht uur per week was hij in die hoedanigheid beschikbaar voor de in nood \erkerende medemens, en nog steeds is hij dat, 8 uur per week, maar dan als helper aan de wal. In verenigingsgebouw 'De Schakel' te Dirksland was het de heer W.M. van der Veer (65) uit Herkingen die uit handen van burgemeester S. Stoop de oorkonde kreeg uitgereikt en de versierselen kreeg opgespeld behorend bij Piet Sjjerling en zijn vroii-w zijn zopiist in het zonnetje gezet door burgemeester Van de Velde. Fata: Ham ]'il!fri>i.< het Lidmaatschap in de Orde van Oranje Nassau. De heer Van der Veer is lang durig betrokken geweest bij het plaatselijke basisonderwijs en zet zich daarnaast belange loos in voor de kerk. Vijfentwintig jaar lang was hij actief binnen het bestuur van de christelijke Prins johan Frisoschool te Herkingen. Voor deze school was hij ook gedurende zestien jaar voorzit ter van de Bouwcommissie, en hij heeft veel tijd besteed aan het onderhoud van de school, waarvoor hij ook andere hand en spandiensten verrichtte. Daarnaast is hij sinds 1985 kerkenraadslid van de Gere formeerde Gemeente van Herkingen, alwaar hij sinds 1989 het ambt van ouderling bekleedt en - bij gemis van een eigen predikant - een aantal taken waarneemt. Twee Koninklijke Onder scheidingen vielen er in de gemeente Middelharnis. Die waren voor de heer J. van Heemst uit Nieuwe-Tonge en voor mevrouw J. Klink-Lok- ker uit Middelharnis. De heer Van Heemst kreeg zijn onder scheiding uitgereikt door waarnemend burgemeester P. Zevenbergen, in de raadzaal van het gemeentehuis te Mid delharnis, en mevrouw Klink in 's-Gravenhage, door nie mand minder dan haar eigen zoon: minister Ab Klink. Beide werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Sinds 1975 was de heer Van Heemst in functie als vrijwil lig brandweerman bij korps Nieuwe-Tonge. Zijn (laatste) rang was Brandwacht Ie klas se. Hij is altijd een goed geoe fende brandweerman geweest, en daarnaast heeft hij op veler lei gebied veel voor het korps betekend (verbouwingen kazerne, collecten Brandwon denstichting, goede doelen acties, toneelspel jaarverga deringen, controles blusappa- raten op campings en open bare gebouwen, recreatieteam camping). Ook is de heer Van Heemst een periode voorzit ter van Brandweervereniging Nieuwe-Tonge geweest. Tij dens de periode van vrijwil lig brandweerman bleek hij zeer enthousiast en betrokken en voerde hij de activiteiten met grote inzet uit. In 2006 heeft hij ervoor gekozen om deze functie neer te leggen en meer tijd te besteden aan andere bezigheden. Momen teel is Van Heemst zo'n acht jaar lid van de toneelgroep in Nieuwe-Ton; veel hand- verricht. Folo: Ham Vilterim ;e, waarbij hij ook en spandiensten Vanaf 1969 heeft mevrouw Klink jaren achtereen vrijwil lige sociale activiteiten ver leend. De taken omvatten de zorg voor bejaarden en gehan dicapten. Al 40 jaar verzorgt zij de orga nisatie van het bejaardenwerk van de Hervormde Gemeente van Middelharnis, 24 jaar vrij willigerswerk bij De Samari taan, en 17 jaar vrijwilligers werk bij Sjaloomzorg. Met veel enthousiasme en inzet geeft mevrouw Klink invulling aan deze functies, waarmee ook zij een grote bijdrage levert aan de lokale samenleving. Voor de eerste maal in Middelhaniis reikte burgemeester aan de heerj. van Heemst. Zevenbergen een Koninklijke Onderscheuiing uit, Foto: Marfrreet Ziiidwijh Mevrouiv Klink kreeg haar Koninklijke Onderscheiding in Den Haag uitgereikt door haar zoon, minister Klink. Foto: Rfiié Verleg

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1