Actie voor veiligheid kinderen Heembouw ontwikkelt bedrijven park in Oude-Tonge Initiatief ^Bouwen In Eigen Beheer' biedt betaalbaar perspectief voor starters op de woningmarkt Nieuwe interieurtrends en fraaie combinaties in inspirerende woongids EIIAtlDBI-tllEUWS wijnenwereld.nl Onderzoek naar compensatie gebied duurzame glastuinbouw van start EIIIVtlDBUllELWS sportverslaggever Jan Dirk Stouten en trainer Mario Been werken mee aan starteravond BIEB Vragenvuur Aanmelden Afsluiting Heinenoord- tunnel Welkom-Dienst Bingo in de Victoriahal Open Huis serviceflat Vroonlande Verkoop va7i start Gemeenteraad bezoekt woonkern Middelharnis Gouden wenskaartjes bij Bruna Inleveren voor Goede spullen-markt Inleveren rommel marktspullen PAGINA 2 WOENSDAG 15 APRIL 2009 DIRKSL.\ND - Bij o.b.s. De Inktvis aan de Hondsgalg^veg te Dirksland voerde vorige week donderdag de Activitei- tencomniissie van de school actie om de autorijdende ouders ertoe te bewegen hun auto te parkeren op de grote parkeerplaats i.p.v. de par keervakken voor de school. De commissie voerde de actie namens vele ouders omdat de school regelmaüg te maken heeft met bijna-ongelukken. Kinderen zijn en blijven vaak onberekenbaar in hun fietsge- drag, ondanks alle wijze lessen op school. Het personeel van de school en de ouders van de Activiteitencommissie hopen dat de autobestuurders vanaf heden de kinderen zullen ont zien door de parkeervakken voor de school ongebruikt te laten, zodat de overzichtelijk heid er verbetert en het er vei liger wordt. GOEREE-OVERFLAKKEE - Volgende week donder dag 23 april wordt in het gebouw van de RGO in Middelhamis een 'starter avond' georganiseerd in samenwerking met de Jon- gerenraad van Rabobank Goeree-Overflakkee. Tij dens die bijeenkomst wor den starters op de woning markt geïnformeerd over wat er zoal komt kijken bij de aanschaf van een eigen huis. Op de avond, die vooral op jongeren gericht is, zal ook het 'Bouwen In Eigen Beheer' worden toe gelicht. Door Adri van der Laan De informatieavond voor star ters op de woningmarkt orga niseert de Rabobank Goeree- Overflakkee in samenwerking met haar Jongerenraad. De Rabobank heeft een program ma voor deze avond opgesteld dat aansluit bij de belevingswe reld van de doelgroep, waarin entertainment en informa- üe zich afwisselen. Er is alle ruimte om met de aanwezige bankmedewerkers en andere deskundigen \an gedachten te wisselen over wat er allemaal komt kijken bij het venvenen van een eerste woning en de daaraan gekoppelde hvpo- theek. Natuurlijk zal de Rabo bank er alles aan doen om op deze avond haar financierings- mogelijkheden te presenteren. Daarnaast wordt er ook voor lichting gegeven over 'Bouwen In Eigen Beheer'. Deze vorm van bouwen, die op enkele plaatsen in het land al wordt toegepast, is uniek' voor het eiland. Coöperatieadviseur van Rabo bank Goeree-Overflakkee Jan \'erhage legt uit dat deze vorm van bouwen een eigen huis bin nen het bereik van een groter aantal mensen kan brengen. Hij vertelt dat het principe van het 'Bouwen In Eigen Beheer' (BIEB) is dat de toekomstige bewoners zelf hun huizen gaan bouwen. In Middelharnis wil men het BIEB op een locatie vorm gaan geven. Hienoor is samenwerking gezocht met Woningbouwvereniging Som- melsdijk. Verhage legt uit dat het de bedoeling is dat de gega digden voor 'Bouwen In Eigen Beheer' een stichüng vormen die door de woningbouwver eniging wordt beheerd. De stichting en de woningbouw vereniging geven opdracht voor de bouw. Doordat er op deze manier weinig overhead kosten zijn. zullen de wonin gen die kunnen worden ont wikkeld, aanzienlijk lager in prijs zijn dan doorgaans het geval is. In Nederland zijn er al voorbeelden van woningen ^my^ Vloerdelen Parket ^^U^ PVC Vloeren Keukens Weststraat 39 3253/MR Ouddop Tel.ffI187)684700 inmir.coaBtrffca^ Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: urtgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRAnE Tel. (0187)471020 E-mail: infQ@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstenmijn zakelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overiijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-veri(oop: e-mail: gertven«eij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruittjetallng en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Ud NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). die voor ongeveer 140.000 zijn gebouwd. Door deze rela tief lage bedragen ligt er voor veel meer mensen een eigen woning binnen het bereik. De bewoners zijn dus hun eigen projectontwikkelaars. Doordat ze zelf bij het te ontwikkelen project als opdrachtgever nauw zijn betrokken hebben de toe- komsüge bewoners ook veel zeggenschap over de inrichting van hun woning en die van hun woonwijk. Dit is een groot voor deel als men het vergelijkt met een regulier bouwproject. Tijdens de bijeenkomst in de RGO zal Frits Pijnenburg deze vorm van bouwen nader toe lichten. Pijnenburg is wethou der in Bladel geweest en hij is initiatiefnemer van de Stichting BIEB. Pijnenburg wil er alles aan doen om woningen voor starters zo goedkoop moge lijk te maken. Zijn organisatie heeft al verschillende succes volle plannen ontwikkeld, en als de plannen in Middelhar nis doorgaan zal deze stichüng ook het project begeleiden. Over het bouwen in eigen beheer, over de Rabobankhy- potheken en over de andere zaken die aan de orde komen bij het venvenen van een eer ste huis, is er alle gelegenheid om tijdens de bijeenkomst vra gen te stellen. Ms er vragen zijn, kunnen deze op 'post-its' geschreven worden en op 'flip- ovenellen' worden geplakt. Onder leiding van sportver slaggeverjan Dirk Stouten zul len de vragen in discussievorm beantwoord worden door ver schillende deskundigen van de bank, notariskantoor De Kooning, Aannemingsbedrijf Kroon, makelaarskantoor Tamboer \'an .Alphen, Frits Pijnenburg van de Sdchüng BIEB, en wethouder Philip van den Berg van de gemeente Middelhamis. Als 'uitsmijter' van de 'Star teravond' zal Mario Been, de aanstaande trainer van Fey- enoord worden geinteniewd. Hij zal dan zijn enaringen delen rondom het kopen van zijn droomhuis. Tijdens de avond zal er onder de aanwezigen een enquête worden gehouden. De invul lers hienan maken kans op een Nintendo Wii. De avond wordt gehouden op donderdag 23 april in het gebouw van de Regionale Scholengemeenschap Goeree- Overflakkee, Koningin Juha- naweg 54 te Middelharnis. De aanvang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Voor aanmelden voor deze avond of meer info kan men terecht op website w-v^^v.rabostartershy- potheek.nl. \'oor nadere info kunt u ook bellen naar 0187- 471480. In het kader van de wettelijke verplichüngen moeten de Vei- ligheidsregio's en Rijkswater staat regelmaüg multidiscipli nair in tunnels oefenen. Voor het jaar 2009 staat de Heinen- oordtunnel op het programma. .Aan de oefening doen de Vei- ligheidregio's Rotterdam-Rijn mond en Zuid-Holland Zuid en Rijkswaterstaat mee. Voor deze oefening dient de Hei- nenoordtunnel in de richting van Rotterdam voor alle ver keer te worden afgesloten. De afsluiüng \indt plaats in week 16, in de nacht van vrijdag 17 op zaterdag 18 april 2009, tus sen 21.00 uur en 05.00 uur, of zoveel langer of korter dan noodzakelijk. Het verkeer wordt ter plaatse met gele borden omgeleid: 'Omleiding over N217 door de Kiltunnel'. De Kiltunnel is tol- vrij tijdens de afsluiting van de Heinenoordtunnel. \'erkeer vanuit het zuiden richting Rot terdam wordt bij knooppunt Hellegatsplein geadviseerd om te rijden via de Al 6 Moerdijk- brug. Van 00.00 uur tot 03.00 uur is de tunnelbuis richting Oud- Beijerland ook gestremd. Ver keer wordt ter plaatse met gele borden omgeleid over Al 5 - A16-A17. OLDDORP - De Doopsge zinde Gemeente Ouddorp houdt zondag 19 april weer een Welkom-Dienst. Voorgan ger is ds. J. Smink. Medewer king zal worden verleend door Christelijk Gemengd zangkoor Debarim o.l.v. dirigent Vincent van Dam. De organist van het koor, Bert Kruis, zal tevens de samenzang van de gemeente begeleiden. Iedereen is van harte welkom in de kerk aan de Dorpsüenden 3 te Oud dorp, aanvang 18.30 uur. DIRKSL.\XD - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 16 april een bingo avond in de \ictoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. DIRKSLAND-Op zaterdag 18 april houdt seniceflat Vroon lande een Open Huis. Vdtn 13.00-16.00 uur is iedereen hartelijk welkom in de senice flat. Graag w il men er laten zien hoe comfortabel en aangenaam het is om in een serviceflat te wonen. Seniceflat Vroonlan de is gelegen in een mooie en goed onderhouden parkach tige tuin met een grote vijver en terrassen. De 101 apparte menten van Vroonlande zijn te huur en te koop. Er zijn appar tementen met twee kamers en drie kamers. \'roonlande biedt alle zorg en sen ice om zo lang mogelijk zelfstandig en gerief lijk te verblijven. Wekelijks zijn er activiteiten zoals, koffiedrin ken, borreluur, sjoelen, bingo, biljarten en spelmiddagen. Seniceflat Vroonlande is niet alleen een woonvoorziening met senice, maar vooral ook een woonvoorziening waar indien nodig gedurende 24 uur per dag aUe zorg en ver pleging geboden kan worden door 20 professionele zorg- medewerkers die in dienst zijn van Vroonlande. In de senice- kosten zijn de volgende dien sten en kosten inbegrepen: gedurende 24 uur per dag zorggaranüe, een dagelijkse keuze van warme maalüjden, verwarming, watergebruik, waterschap en zuiveringslas- ten, onderhoud, glazenwasser, afvoer huisvuil, onderhoud tuin en openbare ruimten. De bakker, kruidenier en wasserij komen aan huis en de bewo ners kunnen gebruik maken van de kapsalon, de schoon heidsspecialiste en pedicure. \Vie meer informatie wU kan kijken op website www.vroon- lande.nl, een folder toegezon den krijgen of een afspraak maken voor een rondleiding in \'roonlande. Voor dit alles kunt u bellen naar 0187-602001. lo gaat 'De Remise' er uitzien. OUDE-TONGE - Op bedrijventerrein Tonisse- weg te Oude-Tonge ontwik kelt Heembouw Ontwikke ling het bedrijvenpark 'De Remise'. De Remise bestaat uit één gebouw met in totaal 15 bedrijfsruimten en 13 multifunctionele boxen. De verkoop is inmiddels van start gegaan. Het ontwerp van dit bedrijvenpark is van Habeon Architecten. De Remise kenmerkt zich door de bijzondere combinatie van antraciet grijze gevelbeplating en hardhoiiten delen ter plaat se van de entrees. Dit geeft het bedrijvenpark een warme en riendelijke uitstraling. De Remise bestaat uit 10 bedrijfsruimten van circa 100 m- en 3 kopunits van circa 150 m'-. -Alle bedrijfsruimten hebben een verdiepingsvloer die te gebruiken is als entre sol voor extra opslag of is in te richten als kantoorruimte. Alle units zijn flexibel indeelbaar. De 13 multifunctionele boxen hebben een afmeting van 2,85 X 5.5 m, beschikken over een handbediende garagedeur en zijn uitstekend geschikt als opslagruimte. Elke bedrijfs ruimte beschikt over tenmin ste 2 eigen parkeerplaatsen op eigen terrein. De bedrijfsruimten zijn geschikt voor bedrijven tot en met milieucategorie 3.1. Dit betekent dat hier tal van bedrijfsactiviteiten kunnen worden beoefend, of het nu gaat om opslag, productie of showroom. Bedrijvenpark De Remise is uitstekend bereikbaar door de hgging langs de rijksweg N59 en de provinciale weg N498. De verkoop is inmiddels gestart, met koopsommen van af 97.500 v.o.n., excl. BTW. \'erkoopinformatie is ver krijgbaar bij Struijk Struijk Makelaardij te Middelharnis. telefonisch bereikbaar via nr 0187-470272. Zie voor meer informatie web site www.bvg-remise.nl. 'a. .tlcrcLi. Val acKni' MIDDELRARNIS - Elk jaar brengen de Binnenhuisadvi seurs - bestaande uit een aan tal speciaalzaken op het gebied van vloeren, vloerbedekking, gordijnen, inbetweens en zon wering - een gratis gidsje uit dat een staalkaart vormt van wat er op het vlak van interieur en inrictiüngallemaal mogelijk is. Ook de zojuist v.erschenen nieuwe Woonimpressie biedt weer inspirerende ideeën en aansprekende voorbeelden. Buitentapijt. Nieuwe garens en tinten. Tapijt met een 'urban' uitstraling. Croco- printvloeren. Prachtige inte- rieurstoffen met subtiele glan- seffecten. Paneelgordijnen, 3D-zonwering en 'top down' rolgordijnen. De voorbeel den in dit informatieve boekje laten zien dat er vandaag de dag uiterst inventief en inno vatief wordt ingespeeld op de wensen van de klant, en dat er op allerlei terreinen maatwerk mogelijk is. Iets waar nu juist de Binnenhuisadviseurs sterk in gespeciahseerd zijn. 'Zo'n beetje alle absolute .A-mer ken en een paar van onze eigen huismerken zijn in dit boekje met hun nieuwste collecties aanwezig', aldus Julia Camp- fens van Het Binnenhuis in Middelharnis. 'Watje ziet is dat mensen na het doorbladeren van dit gidsje en een gesprekje met ons vaak versteld staan van wat er allemaal bij ons kan. Wat dat betreft is dit gidsje echt een eye opener!" De Woonimpressie 2009 is gratis af te halen bij Het Bin nenhuis. Gedempt Kanaal 105 te Middelharnis, ofte bestellen via website ww^v.binnenhlIisad- viseurs.nl. De gemeenteraad van Middel harnis nodigt alle inwoners van de woonkern Middelharnis uit om op woensdagavond 22 april persoonlijk ftiet hen in gesprek te gaan over diverse ondenver- pen in hun directe woon- en leefomgeving. De bijeenkomst begint om 19.30 (inloop vanaf 19.00 uur) en vindt plaats in het gemeentehuis van Middel hamis. -Alle ruim 3000 huishoudens in de kern Middelhamis zijn aangeschreven met de \Taag om ondenverpen aan te leve ren. Uit de binnengekomen ondenverpen is een selectie gemaakt. Op de avond wordt in groepjes oplossingsgericht gesproken over: woonomge ving (hondenpoep, zwerfafval, etc), parkeenoorzieningen en verkeer, speelvoorzieningen, jongerenvoorzieningen (uit gaansgelegenheden), veilig heid (criminaliteit, drugs, etc), economische aspecten. De raadsleden nemen de uit komsten van deze gesprekken mee in de verdere beleidsvor- OUDDORP - Wilt u zich ook een keertje voelen zoals Sjakie uit het bekende boek van Roald Dahl Sjakie en de Chocolade fabriek"? Dat kan. Bij Bruna geven ze niet alleen miniwens- kaartjes weg. maar bij Bruna Ouddorp, Hoenderdijk 19. maakt u ook kans op 1 van de 3 gouden wenskaartjes, waar mee u kans maakt op een Boe- kenbon van 10. Bruna orga niseert in na\ olging op het suc ces van de Nijntje spaaracties een nieuwe spaaractie waarbij 50 verschillende miniwens- kaartjes te sparen zijn. Deze worden weggegeven in dichte zakjes, zodat niet te zien is welk kaartje erin zit. Bij besteding van 3,50 ontvangt de klant bij Bruna een miniwenskaartje gratis. Deze actie geldt niet bij boeken en tabak. ming (zowel bestaand als nieuw beleid) en beraadslagingen. Lw aanwezigheid wordt door de gemeenteraad zeer op prijs gesteld. DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Henormde Gemeente van Dirksland op monumentendag zaterdag 12 september a.s. zal weer een Goede-spuUen-markt worden georganiseerd. Daanoor is men weer op zoek naar mooie, (Toed verkoopbare spullen. .Als u iets hienoor af wilt staan, kunt u terecht bij Henk en .Anita van Putten, Westdijk 11 te Dirksland. De spullen moe ten alleen wel passen in een kuubkist. De eerstkomende inleverdag is zaterdag 18 april tussen 10.00 en 12.00 uun De daaropvolgende dagen zijn 9 mei, 23 mei, 6 juni en 20 juni. Wanneer u niet in de gelegen heid bent om zelf spullen te brengen, kunt u voor het laten ophalen enan (uitsluitend bin nen de gemeente Dirksland) bellen naar Lucas Mandema ker (tel. 603262) of Henk van Putten (tel. 601509). NIEUWE-TONGE - Op zater dag 27 juni a.s. hoopt de Her vormde gemeente van Nieuwe- Tonge voor de 26e keer haar jaarlijkse rommelmarkt/verko ping te houden in en rondom verenigingsgebouw Elim. Wie nog bruikbare spullen heeft zoals salontafels, stoelen, klein- meubels. boeken, elektrische apparatuur, speelgoed, gereed schap, computers, fietsen, spulletjes uit grootmoedertijd of antiek, kan deze inleveren op de zaterdagen 18 april en 30 mei a.s. van 9.00 tot 12.00 uur bij de familie Van Kem pen, Öudelandsedijk 4-a (de dijk volgen langs graanhandel \'an Schelven) of bij Henormd Centrum Elim, Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge. Wie zijn spul len zelf niet kan brengen, kan voor het laten ophalen enan bellen naar de fam. Lugten- burg, tel. 652184, of fam. Kom, tel. 652128. Op initiatief van de provin cie Zuid-HoUand is begonnen met het onderzoek naar een compensadegebied voor duur zame glastuinbouw. Omdat in de provincie verspreid lig gend glas wordt opgeruimd is het nodig om nieuwe glas- tuinbouwiocaties in te rich ten. Anders zakt het minimaal noodzakelijke volume aan glas tuinbouw onder de grens van 5800 hectare. In de gemeenten Oostflakkee en Kaag en Braassem wordt gekeken of daar een geschikt compensatiegebied ligt. De gemeenten hebben toezegd mee ie werken aan het onder zoek. Het onderzoek moet uitwij zen wat de beste plek voor het compensadegebied is, hoe de inpassing van het gebied er uitziet en wat er nodig is om het nieuwe gebied toeganke lijk te maken. Het onderzoek kijkt ook naar combinaties van duurzame glastuinbouw met energiebeheer, waterberging. recreatie, natuur en educatie. Advies- en ingenieursbureau Royal Haskoning voert het onderzoek uit. Op basis van dit onderzoek neemt de provincie Zuid-Holland in het najaar een besluit over een mogelijke glas- tuinbouwlocatie binnen (één van) deze twee gemeenten. In iedere gemeente is een bestuurlijke begeleidingsgroep samengesteld. Die bestaat uit vertegenwoordigers van de provincie, de gemeenten, de milieu- en natuurbeweging, de landbouw en een onaflianke- lijk deskundige. Ciedeputeerde -Asje van Dijk is voorzitter van de begeleidingsgroepen. Tijdens de uitvoering van dit onderzoek worden Provinci ale Staten en de betreffende Gemeenteraden geïnfor meerd over de voortgang en resultaten van het onderzoek. Bovendien wordt nieuws over de voortgang ook op de web sites van de provincie Zuid Holland en beide gemeenten geplaatst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2