Amerikaanse presidentsverkiezing leidt tot 'Leraar van het jaar' in Middelharnis MsmM 25 Jaar bij EHBO Lezersactie eilandenniei 'at Kin l5Mö]lMi]D@[mE opent op maandag 27 april op Einsteinweg 8 Win een helikoptervlucht boven de tulpenvelden Inwoners Oostflakkee Kleine Wasjes Cfote Wasjes!! Home m 24 uur per dag! |S?sf-ff^?^ 57/-^ A'H 81e jaargang Nr. 7803 Woensdag 15 april 2009 Christelijk streekblad op gef^^'^mWèrde^^grondslag MIDDELHARNIS - Waar een presidentsverkiezing in Amerika ai toe leiden kan op Goeree-Overflakkee... Voorverkiezingen, slotverkiezing, en dan...: ja, dan heb je de 'Leraar van het jaar 2009'. Geïnspireerd door de laatste Amerikaanse presidentsverkiezing ontstond op de Prins Maurits scholengemeenschap te Middelhar nis het idee om óók zo'n soort verkiezingsstrijd te hou den, maar dan voor wie zich daar de 'beste' leraar van het jaar zou mogen noemen. Ideeën werden plannen, plannen werden voorstellen, en toen ook de directie eenmaal groen licht had gegeven kon de redactiecom missie van de PM schoolkrant 'Ppur' - want uit die hoek kwam het idee - daadwerkelijk aan de slag. Criteria Genomineerden Lerarendae Achter 't behang. Vervolgens was het woord aan een delegatie van de scliool- krantredactie om de genomi neerde docenten, voor zover aanwezig, naar voren te roe pen en uit te nodigen om op Vanaf 23 april De Waal Hoveniers .E3 QDB:Ë' te met een spectaculaire kortingsactie tijdens de feestelijke openingsweek! Volgende krant verschijnt vrijdag 17 april Onze abonnementenkrant verschijnt deze week normaal op vrijdag 17 april. Voor deze uitgave gelden de gewone afsluittijden. Izc ZORG i^QQ7 Voorj aar smarkt Themamiddag Osteoporose Verslavingszorg centraal op ledenverg. CU Zuid-Hollandse vrijwilliger gezocht voor Koninginnedag i yKT BEW. EX. Door Hans Villerius De op/cl was dat de leerlingen massaal liiin stem uit zouden brengen op wie in luui ogen de l)este leraar is. Dit "om lera ren een keertje iti een posi tief' daglithl te plaat.sen en /e eens Ie lalen zien dat we ze heus wel een beetje waarde ren!", zo geeft een speciaal, aan de verkiezing gewijde editie van de stlioolkranl aan. In totaal leverde de veikiezing (oi 'Leraar van het jaar 2009' maar lielsl 9,57 stennnen op. De nadiuk in de verkieziiigs- .Mrijd lag overigens tiiet op wie de leukste leraar is, of'wie de mooiste ogen of kleren heelt, maar de slemitieiide leerling bleek 't om heuse kwaliteiten Ie gaan. Natuurlijk betreft de verkiezing geen professioneel waardeoordeel, maar gaat 'l om een soort publieksprijs, maar opvallend en duidelijk was waar de leerlingen, ook anno 2009, toch waarde aan heelileu: goed uil kunnen leg gen, ook al is 't voor de tiende keer; aandatlit voor de leer ling; de leeiling willen begrij pen; gevoel voor humor heb ben in de klas, maar toch ook orde kimnen houden. De docenten die het meest en best genomineerd werden, kwamen op 'De Grote Lijst' te staan, een Leraren Top 10 waar uiteindelijk één 'Leraar van het Jaar' uit moest rollen, net als ei in Amerika maar één de president werd... De schoolkrantredactie vatte haat missie nauwgezet op. Bij de tien genomineerde docen ten werden lessen gevolgd en ze weiden op een aantal crite ria beoordeeld. Het waren de docenten de heren Capelle, Hanzen, Hekman, Huijser, Kooij, Krijgsman, Slootweg en Verkerk en de dames Koopman en Potappel. Rondom hun per soon en lesgeven werden foto's en een verslag gemaakt die in de verkiezingsuitgave van de 'Ppur' gepubliceerd werden. En opnieuw werd de leerlin gen gevraagd om hun stem uit te brengen. Ruim 900 wer den dat er weer, en tóen was bekend wie de president, nee de Leraar van het jaar 2009 was. Bekend, maar toch nog geheiin, want pas op don derdagmiddag 9 april zou de officiële bekendmaking plaats hebben - "het antwoord op de vraag die jullie allemaal al maandenlang bezighoudt", zo gaf de 'Ppur' verkiezings- special aan in een soort voor woord. Die donderdagmiddag had den zich heel wat leerlingen en docenten verzameld in de aula van de school, want daar zou het 't uur van de waar heid zijn. De kersverse rector Van Heest heette allen harte lijk welkom, en verklapte dat 't deze dag ook meteen maar Lerarendag moest zijn op de Prins Maurits. "Eigenlijk viel die dag - net zoals we Die rendag kennen, sorry voor 't vergelijk - al eerder, maar op de PM. hebben we daar toen geen aandacht aan besteed. Dus dan nu maar op dit verlate tijdstip", tegelijk met de hnale verkiezingsuitslag, al meende Van Heest dat voor veel docen ten het elke dag al Lerarendag is omdat ze iedere dag zó veel van hun leerlingen genieten... Niettemin had hij voor al zijn collega's het boekje 'Het puberende brein' van Eveline Crone uitgezocht om aan hen cadeau te doen, en liij koos lerares Frans mevrouw Braber uit om 't eerste exemplaar aan te overhandigen. De donderdagmiddag aanwezige kaïidirlnlen en redactiecomnms de heer Krijgsman. eleden, met in hun midden de triomferende 'Olmma' van de Prins Mauritsschool. een verhoogde plek in de aula plaats te nemen, in afwachdng van. En daar kwamen ze, de één met een gezicht dat zoveel zei als "nu zul je 't hebben...", een ander met een houding als "moet dit nu echt...?", en weer 'n ander trad "buitengewoon" glunderend naar voren, totdat de kandidaten allemaal zaten. Het onderlinge puntenverschil was maar heel gering, gaf Ppur redactiewoordvoerster Annet den Boer aan, "dus eigenlijk zouden ze alleinaal wel Leraar van hetjaar 2009 kunnen zijn". Maar toch kon er maar één dit worden, en dat bleek uiteinde lijk Natuur- en Scheikundele- raar de heer Krijgsman te zijn. Hem wachtte 'n pracht bokaal en een fraai sculptuurtje, en allemaal kregen de genoini- neerden een oorkonde en 'n fiaaie bos bloemen.- Tot een heu.se 'speech' geroepen zij nde wilde de verkozen Leraar van hetjaar 2009 daar echter niet zo veel van weten. Hij liield 't kort maar krachtig. "Er kan dan wel gezegd zijn dat wij elke dag van jullie genieten", zo sprak hij de leerlingen toe die hem als favoriet hadden uitge roepen, "maar ik mag je toch bekennen dat er best momen ten zijn dat ik jullie achter 't behang kan plakken!" Deson danks bekende hij 't wel heel leuk te vindeti dat bij eenjaar lang de eretitel 'Leraar van hetjaar' mag dragen. "Zonder jullie was dit natuurlijk nooit gelukt!" www.dekaastial.nl Erf-en sierbestrating Firma J. J. van Gurp 0udedijk14,0oltgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.nl Eciriridi Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl rVMW talM«M,«*l>M 4. r— I.V.M. VERHUIZING VAnifO T/M 25 APRIL GESLOTEN Einsteinweg 8, 0181 - 325 150, www.gamma.com Hèt digitale platform van Goeree-Overflakkee Huishoudelijke zorg, persoonlijke verzorging of verpleging? r I 11 i-^TJl f J 1 I Goedereede Middelharnis Dirksland Oostflakkee DeViiedberg De Goede Ree Geldershof Ebbe en Vloed 0187-68 55 00 0187-48 83 00 0187-60 20 55 0187-6418 44 Bel het telefoonnummer in uw gemeente! SOMMI.ESDIJK - Tijdens de jaaivei'gaderhig van EHBO- vereiiiging EPU te Soni- melsdijk, vorige week doii- derdaga\oiid in een zaal van recreatiecentrum De Staver, is ine\rmiw A. Lugtenbiirg-de Jong uit Somnielsdijk gehul digd omdat ze al 25 jaar lang lid is van de vereniging. Ze heelt altijd trouw de herha- lingslessen EHBO, incl. reani matie, gevolgd, als vrijwilliger zet ze zich voor de vereniging in door de donaties op te halen én ze helpt bij het geven van de Jeugd-EHBO lessen aan groep 8 op de J.C. van Gentschool te Somnielsdijk. Mevrouw Lug- tenburg kreeg de versiersels die bij haar jubileum horen, opgespeld door de heer Bol- kenbaas van EHBO Neder land, met wie ze samen op de foto ging. Foto: Wim van Vossen Fotografie GOEREE-OVERFLAKKEE - In samenwerking met de eilandelijke bollenkwekers, een aantal adverteerders en Prince helicopters verzorgt Eilanden- Nieuws een lezersactie, waarbij gratis helikoptervluchten zijn te winnen boven de eilandelijke tulpenvelden. Op pagina 12 en 13 van deze krant vindt u de adverten ties waarin de deelnemende ondernemers hun acties ken baar maken. Met de acties kunnen de klanten bij deze zaken een helikoptervlucht winnen boven de in bloei staande tulpenvelden. De actieperiode is van woensdag 15 t/m zaterdag 25 april. In de krant van dinsdag 28 april worden de winnaars gepubli ceerd. Zaterdag 2 mei zijn dan de helikopterlvuchten met een toestel van Prince Helicopters. De rondvluchten vertrekken vanaf het terrein op de hoek Armenweg/Stratenweg tussen Nieuwe Tonge en Somnielsdijk (afslaan bij 'Lugje'). Iemand die mijn stijl tot zijn stiji maakt. Iemand die meedenkt en zich in mijn leven lyerdiept. ll<uoelme begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.interieur-paauwe.nl -^ j, Zonncraijire lijt ulokbij Zierikzee; 50 autoroinutemion Rotterdam, Roosemjaal en Te/neuzen. MIDDELHARNIS - Op zater dag 18 april van 9.30-12.30 uur zal er een vooijaarsmarkt worden gehouden in het ver enigingsgebouw van de Gere formeerde Gemeente aan de Christiaan de Vrieslaan te Mid delharnis. Specialiteit op deze \erkoop is een groot assorti ment voorjaarsplanten en ser viesgoed uit grootmoeders tijd. Ook is er \ers gemaakte soep, die u dii eet kunt nuttigen in de koftiehoek, of meenemen. Ver der is er van alles te koop, zoals bakkersartikelen, preken CD's, kaas, kaarten, snoep, groente en fruit, cadeauartikelen en tweedehands boeken. OUDE-TONGE - Woensdag 22 april organiseert de ANBO Oostflakkee een themamid dag waarin voorlichting wordt gegeven over Osteoporose (botontkalking). De vereniging Osteoporose geeft deze middag voorlichting over het voorko men en behandelen van osteo porose. Door middel van dia's worden de belangstellenden geïnformeerd over: Wat is het precies? Hoe ontstaat osteopo rose? Niet wachten tot het te laat is. Als u osteoporose heeft, wat dan? De middag begint om 14.00 uur en wordt gehouden in Ebbe en Vloed te Oude-Ton- ge. De entree bedraagt 4. Als u geen vervoer heeft kunt u bellen naar 642752 of 641515. MIDDELHARNIS - Op maan dag 20 april 2009 hoopt de kiesvereniging van Christen- Unie Middelharnis haar jaar lijkse ledenvergadering te hou den in gebouw Vita Nova, Van Aerssenstraat 5 te Soiumels- dijk. Naast het huishoudelijke gedeelte is er een informeel deel waarvoor ook niet-leden worden uitgenodigd. Het huishoudelijke gedeelte, dat van 20.00-20.30 uur duurt, is besloten en hiervoor worden alle leden uitgenodigd. Vanaf 20.30 uur is er een korte inloop voor overige belangstellenden, waarna vanaf 20.45 uur de avond in het teken staat van het veldwerk van Jaco Hakkenberg op het gebied van verslavings zorg. Ed van Heil van Stichting Ontmoeting zal een presentatie geven. Vanuit de ChristenUnie fractie zal Johan van Oosten brugge een en ander toelichten. Vervolgens zal over dit onder werp worden doorgepraat met de aanwezigen. Uiteraard zal de rol van de politiek op het gebied van verslavingszorg en jongerenwerk de insteek van de avond zijn. Welke vrijwilliger verdient het om Zuid-Holland te vertegen woordigen tijdens Koningin nedag in Apeldoorn? De Apel- doornse verzekeraar Centraal Beheer Achmea organiseert op 30 april een dag voor vrij willigers om Koninginnedag van heel dichtbij te beleven. Alle Zuid-Hollanders worden opgeroepen om hun favoriete vrijwilliger op te geven. De vrijwilliger die de provincie gaat vertegenwoordigen, krijgt bij het défilé ter ere van de lOOe geboortedag van Konin gin Juliana een 'Koninklijke' zitplaats. Vrijwilligers kunnen worden opgegeven tot 19 april via website www.centraalbe- heer.nl/vrijwilliger. Tipgevers moeten bij de inzending kort en bondig beschrijven waarom juist deze persoon voor hen bijzonder is en waarom hij/zij een Koninklijke zitplaats ver dient.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1