Frontale botsing op Plaatweg VEERO en economische wethouders op stap Ie Nachtsportmarathon Prins Maurits groot succes Buitenlandse gasten op CSG 'Prins Maurits' f eiiahd^-iiieuws Witviswedstrijd SGO aardig op, maar de visvangs- SchaaKVer. deelnemers vingen gezamen- Ue ^Warie i^lOn Het bestuur van Vereni ging voor Eigenaren en Exploitanten van Recre atie-Onder nemingen (VEERO) van het hele eiland plus de Brou- wersdam was afgelopen maandag met de wet houders Economische zaken en de beleids ambtenaren recreatie en toerisme van alle vier de gemeenten van Goeree-Overflakkee op stap. Ook de Kamer van Koophandel was vertegenwoordigd. Een prachtige zonnige dag om een aantal recrea- tiebedrijven te bezoe ken. 'ir:^^^ Drukkerij Gebr. de Waal bv American Day Water, water everywhere Jean Calvin PAGINA 7 VRIJDAG 3 APRIL 2009 MKl-ISSANl-OpflePhiatweg nabij Mclissanl vond afgelopen maandag aan hel eind van de middag een frontale botsing tussen twee personenauto's plaats. Eén van de automobi listen kwam met zijn voertuig in de berm terecht, gaf daarop een te sterke stuurcorrectie waardoor hij de macht over het stuur kwijtraakte en op de andere weghelft terechtkwam, waar op dat moment een tegen ligger naderde. Door de bot sing die daarop volgde, raak ten beide auto's zwaar bescha digd. Eén van de bestuurders moest worden overgebracht naar het ziekenhuis iji Dirks- land. De politie onderzoekt de toedracht. Fnin: Cm Lodder Bij Sportvisseiij (loetee-Ovcr- flakkee is het nieuwe vissei- zocn weer aangebroken. Afge lopen zaterdag werd bij afd. Diiksland de eerste wedstrijd gehouden aan het Voorns Kanaal Ie Hellevoetsliiis. De weersomstandigheden waren in de vroege morgen niet al te best, maar desondanks meld den zich IH deelnemers aan in het clubgebouw, waarna men zich begaf naat de vislocatie, waarom 09.00 uur het startsein werd gegeven. In de loop van de wedstrijd knapte het weer ten vielen erg tegen: slechts 7 -p^ rj tj* lijk ruim 33 kilo vis, de overige 1 I deelnemers helemaal niets. Overzicht voor ronde 28, Na 13.00 uur kon de volgende gespeeld op 30 maart jl. uitslag (in kilo's) worden opge- A. Tieleman - Struik (2)1-0 sleld. Zie voor meer informatie Van Prooijen - website www.sportvisserijgo.nl. De Jager (2)'/u-'/; Pniili' A: Moedt-Peeman'/a-'/s 1. J. Bruggeman13,320 Visser - Lesuis (3)1-0 2. A. Schaaf5,170 Loosjes (2) - Merlaard (3) 0-1 3.J. de Visser3,820 De Haan (2) - Noordijk (3) 1-0 4. W. Netten2,850 Mulder (2) - V.d. Waal (2)1-0 rolde B: Boeter (2) - W. Tieleman... 0-1 1. t;. Pijl4,54 Becker (3) - V.d. Velde (3). 1-0 2. R. Rijke3,.'58 Lagendijk (3) - Mourik0-1 i: Pijl0,17 Bakelaar (2) - Vis (3)1-0 De vereniging VEERO heeft zich verleden jaar opengesteld voor leden van Flakkee en dat heeft 12 nieuwe leden opge leverd. In het kader van die samenwerking stelde VEERO zich tot doel om de wethou ders en ambtenaren wat beter te leren kennen terwijl diverse bedrijven werden bezocht. Zo kwam het gezelschap bij De Klepperstee, waar mevrouw Van den Berg vertelde over de kwaliteitsverbetering op het terrein en de heer Den Hollander vertelde over de plannen Klepperduinen en Ouddorp-Duin, het zgn. opge tilde gebouw op kunstduinen, gekoppeld aan het Flauwe werk. Eén van de nieuwe strandop gangen met balkon werd uit gebreid bekeken. Vervolgens reed het gezel schap per bus naar zeil- en surfcentrum Brouwersdam, waar Pieternel van der Linde het mooie bedrijf liet zien. Ook de waterjunip, die begin mei wordt geopend, trok de aan dacht. Na de koffie werd naar Herkingen-Marina gereden. :-i«s^;.<i;rS^^^^ :^.--,-';'...v»^tó3^$>-i'=\->*«vi Over de uitbreidingsplan nen van de jachthaven werd verteld door de heer Van der Velden. In Oude-Tonge werd de minicamping De Krammer bezocht, die ook uitbreidings plannen heeft. Het geheel werd afgesloten met een rondje over de nieuw ste uitbreiding van Camping De Grevelingen te Battenoord, en een borrel in de lecreatie- ruimte. Alle vijf de bedrijven willen uitbreicien en zich aanpassen aan de wensen van de con sument. Ze zijn zich er goed van bewust dat gemeenten en ondernemers elkaar daarbij nodig hebben. VEERO wil door goed contact te hebben met niet alleen de gemeente Goedereede maar met alle vier gemeentebestu- ren het ondernemersklimaat verbeteren en heeft de wens uitgesproken om een paar maal per jaar de zaken betref fende recreatie en toerisme te bespreken met de wethou ders. Bezien zal worden wat de beste overlegstructuiu' is. Langewegia 3345 KESommelsdijk Postbus27 3240 AAMktdettiamia Tel: (OIBT)*? 1020 Fa)c;(0ie7)485736 infoQdrukKerifdewaai.n! Grafisch ontwerp Drukwerk Full Co pij Service De sportieve leerlinge» hebben zelfde cheques overhandigd nan Rubev Kom en Ramova van der Sluis. MIDDELHARNIS - Van vrijdag middag tot zaterdagochtend 9 uur zijn een twintigtal leerlingen uit Havo 5 van de C.S.G. Prins Maurits non-stop aan het sporten geweest. De nachtsportmarathon werd voor de 1' keer georganiseerd voor de leerlingen van de Bewegen Sport en Maatschappij klas. De leerlin gen hadden van te voren sponsors gezocht om hen financieel te onder steunen. Zo werd de stimulans ver hoogd om het een hele nacht vol te houden. Gedurende de avond en nacht zijn er verschillende sportactiviteiten gedaan, zowel binnen als buiten. Van volleybal en bewegen op muziek tot voetballen en een spooktocht op het terrein van Hernes- seroord. Overal werd actief meegedaan door de leerlingen. Speciaal voor de Prins Maurits werd zwembad De Staver om 6 uur geopend om gratis te mogen zwemmen, en Megasport gaf na sluitingstijd de mogelijkheid om er een les spinning te volgen. De school is hen daar zeer erkentelijk voor. Voor de mental support kwamen er 's nachts nog enkele leraren mee volleybal len. Rond half 9 's ochtends waren de ouders van de leerlingen uitgenodigd om het laatste half uurtje mee te maken. In dit half uur hebben de leerliirgen nog een Prins Maurits recordpoging touw tje springen en bal hooghouden gedaan. Aan de groep van volgend jaar de uitda ging om deze records te verbreken. Het uiteindelijke doel van deze nachtsport marathon was om zoveel mogelijk geld in te zamelen %oor twee gezinnen met een meervoudig gehandicapt kind. Het maat schappelijke aspect van het vak Bewegen Sport en Maatschappij kwam hier mooi in naar voren. Dankzij de leerlingen is een mooi bedrag opgehaald dat vertaald werd in twee cheques. De twee gezinnen, fami lie Kom en familie van der Sluis, krijgen nu de mogelijkheid om als gezin samen een dag en nacht door te brengen in een attractiepark en hotel. De families waren die ochtend ook uitgenodigd, zodat de leerlingen de cheques persoonlijk konden overhandigen aan de kinderen Ruben Kom en Ramona van der Sluis. Een mooie afsluiting van de nachtsportmarathon, die volgend jaar zeker zal worden herhaald. MIDDELHARNIS - Op de 'Maurits' bruiste het de laatste weken van de internationale contacten. In korte tijd waren er Amerikanen, Hongaren en Fransen over de vloer. De Amerikanen uit Atlan ta waren er op de Ame rikaanse Dag, 19 maart. De Hongaarse leerlingen kwamen uit Szentendre, dichtbij Budapest, en de Fransen uit de Elzas. Leerlingen uit de onder bouw en bovenbouw heb ben intensief opgetrokken met de gasten en gewerkt aan thema's over water (Hongaren), geloof (Ame rikanen) en Johannes Cal- vijn (Fransen). Door Hans Villerius De school is al 10 jaar actief bezig inet buitenlandse scho len. Hierdoor is het voor de leerlingen mogelijk om kennis te maken met verschillende cul turen. De communicatie tussen de jongelui verloopt vrijwel altijd in het Engels. Deze con tacten zijn belangiijk omdat de maatschappelijke omgeving ook steeds meer internationaal is. De ervaring leert dat de con tacten voor de jongelui bijzon der motiverend zijn. Een groep enthotisiaste jonge ren uit Atlanta heeft op donder dag 19 maarteen 'gewone' Flak- keese schooldag meegemaakt. De groep was op bezoek bij de christelijke jongerenorganisatie 'Atlantic Bridge' uit Kruiningen. Op de CSG Prins Maurits heb ben ze in verschillende klassen met leerlingen gesproken over de Amerikaanse cultuur en de manier waarop ze hun geloof beleven. In de loop van de dag hebben ze samen met leerlin gen uit Vwo 3 het thema 'jon geren en geloof' uitgewerkt. De dag werd sportief afgesloten in de Staver. Hongaarse en Middelharnisse PM-leerlingen voor de klas op c.b.s. De Bron te Oude-Tonge. Van 16 t/m 25 maart 2009 waren er twaalf leerlingen en twee docenten van 't Szenten- drei Reformatus Gimnazium te gast. Samen met twaalf leer lingen uit Vwo-4 en Havo-4 van de Prins Maurits heb ben ze deelgenomen aan een uitwisselingsproject, met als thema 'Water, Water Everyw here'. Naast culturele activi teiten, zoals een bezoek aan Amsterdam (rondvaart, van Gogh Museum), het bijwonen van de welkomdienst in de Hervormde Kerk te Dirksland op zondag 22 maart, bracht de groep drie dagen door in het Veldstudiecentrum te Serooskerke op Schouwen- Duiveland. Dit studiecentrum bevindt zich in de Schelp- hoek, een natuurgebied in de omgeving van Serooskerke, en wordt beheerd door Staats bosbeheer. Twee begeleiders die werkzaam zijn in het stu diecentrum hebben de leer lingen drie dagen begeleid in hun onderzoek. Eerst hebben ze met de leerlingen per fiets het gebied verkend. Voor som mige Hongaarse leerlingen was dit al een groot avontuur Nadat allerlei belangrijke pun ten, zoals de Plompe toren, de zee en verschillende badplaat sen waren bezocht, konden de leerlingen hun onderzoek gaan starten. Ieder groepje bestond uit één Nederlandse en één Hongaarse leerling en elke groepje hield zich bezig met een ander onderwerp. Bijvoorbeeld het toerisme in de buurt van de Schelphoek, of vogelvegetatie, dit alles in relatie met water. Ook werd een bezoek gebracht aan de Deltawerken. De uitkomsten van de ver schillende onderzoeken zijn uiteindelijk gepresenteerd aan de hoogste groepen van diverse basisscholen uit onze regio, iTiaar ook aan klasgeno ten en ouders. Voor velen was deze uitwisseling, zoals één van de Hongaarse docenten het verwoordde: "a lifetime experience". Psalm 136 zingen in het Frans! Een mooie ervaring tijdens het bezoek van de gasten uit Frankrijk. De Geneefse psalm berijming staat aan de wieg van de berijming van Datheen en die van 1773. Sinds enkele jaren bezoekt de CSG Prins Mauiits het College Daniel in Guebwiller (Elzas), een kleine protestants-christelijke school. Dit keer was het de beurt aan leerlingen van het College om Middelharnis te bezoeken. Zo waren van 23 t/m 27 maart 30 Franse leerlingen en docen-- ten op bezoek. In het Calvijn- jaar 2009. Natuurlijk te mooi om hier geen aandacht aan te besteden. Tijdens het bezoek hebben de leerlingen samen opdrachten uitgevoerd over het leven van Calvijn en zijn betekenis voor vandaag. Aan de hand van deze opdrachten is er een kleine expositie in de aula van de schooi gemaakt om leerlingen uit andere klassen ook kennis te laten maken met Calvijn.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 5