Dierenartspraktijk De Wurft opent in Sommelsdijk Gemeente bedankt! EIIAIIDEtl-tllEUWS Eiiivni]^.niEiJvs DeltaRent is gevestigd aan de Boezemweg 6 te Oude Tonge en inmiddels uitgegroeid tot en volwaardig verhuurbedrijf waar het motto "verhuur in de breedste zin van het woord" ook werkelijk wordt waargemaakt. Dagelijks staat een team van enthousiaste medewerkers klaar om zowel voor de industrie, bedrijven als particulieren het verhuurtraject op een deskundige wijze te verzorgen en begeleiden. Het assortiment wordt dagelijks uitgebreid met nieuwe materialen, zoals bouwhekken, generatoren, steigers enz. Voor een volledig overzicht kunt u terecht op de website www.deltarent.nl Door nauwe samenwerking met zusterbedrijf de Graaff Elektrotechniek, kunnen zij niet alleen de materialen te huur aanbieden maar ook, indien gewenst, het materieel installeren en/ of deskundig begeleiden op locatie. DeltaRent is dus in staat om grote projecten van alle materialen te voorzien en het onderhoud hiervoor te verrichten; desgewenst 24 uur per dag, 7 dagen per week. Er wordt niet enkel materiaal verhuurd maar ook verkocht. Bij DeltaPart, de winkel die gevestigd is in het bedrijfspand, staat de verkoop van gereedschap, werkkleding en onderdelen centraal. DeltaRent, de Graaff en DeltaPart timmeren hard aan de weg. Zij zijn constant op zoek naar vernieuwing en betere service om de klant voor 100% tevreden te stellen. Nieuwe uitdagingen worden vol enthousiasme aangegaan. Dit jaar vindt nog een uitbreiding van de bedrijfslocatie plaats en zal onder de naam DeltaCar Wash een autowasserette worden geopend. Voor een volledig overzicht kunt u terecht op de website www. deltarent.nl verhuur in de breedste zin van het woord Boezemweg 6 3255 MC Oude Tonge 0187-645133 Arriva gaat alle bussen en treinen voorzien van camera's Cr^^ Vloerdelen Parket ^Jl^n> PVC Vloeren Keukens MS Lotgenoten contact Samenzang met Pieter Heykoop Ouddorps Paasbrood bij Plus Slingerland Ophalen oud papier Melissant Dirksland Op weg naar Pasen Ingezonden: Duidelijkheid over de fraude bij De Staver Nieuwe Careyn dagverzorging op Goeree- Overflakkee Nederlandse Vuurtoren Ver. houdt bij eenkomst in Goedereede Inleveren rommel marktspullen Oud papier Ons Koor Ingezonden: PAGINA 2 DINSDAG 31 MAART 2009 Arriva gaat, na opnieuw een aantal veiligheidsincidenten in het openbaar vervoer, een effectieve maatregel uitvoeren om een halt toe te roepen aan deze ontwikkeling. Het open baarvervoerbedrijf gaat voor eigen rekening camera's in alle bussen en treinen plaat sen, ook in die gevallen waar dit niet contractueel verplicht is. De maatregel sluit goed aan op het sociale veiligheidsplan opgesteld in FMN verband o.l.v. coördinator Leon Verver. Camera's leveren een belang rijke bijdrage in de strijd tegen agressie in en buiten het OV. leder incident moet via came ra's geregistreerd worden. Dat is de overtuiging die Arriva heeft na de ervaringen nu sinds ruim een jaar met de bussen en treinen die zijn uitgerust met camera's in en aan het voertuig. Een deel van de bus- en treinen vloot is inmiddels uitgerust met camera's. Arriva gaat de ove rige 350 bussen nu ook uitrus ten met camera's waardoor alle bussen en treinen van Arriva dan over camera's beschikken. Met deze investering is een bedrag gemoeid van meer dan 2 miljoen euro. Ook hierin is de samenwer king met overheden en politie essentieel. Raddraaiers worden zo op verschillende manieren in de kijker gezet en kunnen op een snelle en efficiëntere manier worden geweerd. Het Openbaar vervoer kan daarin een verbindende factor zijn. Uiteraard hoopt Arriva dat er ondersteuning komt van de betrokken overheden voor dit initiatief. Arriva wacht hier echter niet op en gaat met de installatie aan de slag. Weststraat 39 3263 Ai=l OuddOip Tel. (0187) 68 4700 wiww.caaatr|fla^.iit Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnennenten uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-maii: info@eiiandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties ais gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Venweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.ni REDACTIE hoofdredacteur: J. Vilierius, tei. (0187)471022 e-maii: redactie@eliandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP ,r,r^Tl\ Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROIA). OUDE-TONGE - Woensdag 1 april is er van 10.00 tot 12.00 uur lotgenotencontact MS in Ebbe en Vloede te Oude- Tonge. De deelname, koffie en thee zijn gratis. De ochtend wordt georganiseerd door het lotgenotencontact Goeree- Overflakkee om mensen met en zonder MS (mantelzorgers) met elkaar in gesprek te laten komen over hoe ze met MS omgaan. Het is een informeel en informatief bijeenzijn van mensen die MS of betrokken heid hiermee hebben. OUDDORP - Op zaterdag avond 11 april, aanvang half acht, is er in de Gereformeer de Gemeente van Ouddorp een samenzangavond 'Van Passie naar Pasen'. De samen zang zal op het orgel worden begeleid door Pieter Heykoop. De entree is gratis, wel zal er een collecte worden gehouden t.b.v. Malawi. MIDDELHARNIS - Het ori ginele Ouddorpse paasbrood is weer te verkrijgen, nu ook op de broodafdeling bij Plus Slingerland. Dit brood wordt alleen in Ouddorp gebakken. Middels het recept dat alleen bij de Ouddorpse bakkers bekend is, ontstaat een heerlijk geel brood voor de paasbrunch Vele inwonet-s van Middelhar- nis en omstreken gaan hierjaar- lijks voor naar Ouddorp. Maar dat hoeft niet meer omdat Plus Slingerland het rechtstreeks bestelt bij de Ouddorpse bak ker Dam. Diverse maten zijn leverbaar: het traditionele 800 grams brood, maar ook maten tot 3 kilo. In Melissant wordt morgen, woensdag I april, het oud papier weer opgehaald voor de Hersteld Hervormde gemeente aldaar. Het ophalen begint om 18.00 uur. Wilt u het papier tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? In Dirksland wordt elke eer ste zaterdag van de maand het oud papier opgehaald voor de Hervormde Gemeente, vanaf zaterdag 4 april ook weer in de Wernerlaan. Wie in Dirksland die dag het oud papier mee wil laten nemen,' dient het vóór 8.30 uur gebundeld op een goed zichtbare plek langs de weg te zetten. DIRKSLAND - In de Stille Week, voorafgaande aan Pasen, wordt in de Hervormde Kerk te Dirksland weer een serie avondgebeden gehouden. Dit keer staan gedeelten uit het Evangelie naar de beschrijving van Johannes centraal. Het avondgebed wordt gehouden van maandag 6 tot en met donderdag 9 april van 19.15- 19.45 uur. Elke bijeenkomst heeft een vaste opbouw. Er is een korte overweging, er klin ken liederen en er is passende muziek. Daarnaast is er ruimte voor stilte en gebed. Op Goede Vrijdag is er om 19.00 uur een kerkdienst. Op Stille Zaterdag 11 april is er een middagge bed dat om 16.30 uur begint. Dan verleent het christelijk jong kamerkoor Fiori Musicali medewerking. Iedereen is har telijk welkom. In dejaren tot 2003 is er gefrau deerd bij de Staver. Sinds begin 2004 heeft de gemeente Mid deiharnis onderzoek gedaan en een verhaalsactie uitge voerd onder absolute geheim houding. De gemeenteraad lieeft wel in december 2006 en april 2007 in het openbaar uitgesproken dat het bestuur van de süchüng Olympia, die leiding geeft aan de manager van de Staver, ernstig nalatig is geweest en verantwoordelijk is. Het dagelijks bestuur van de sdchting Olympia bestond toen uit leden van het college van B&W, namelijk de burge meester, de wethouder en ook de gemeentesecretaris. Vrijwel de gehele raad heeft uitgespro ken, dat er voor deze toenma lige bestuursleden vanwege deze ernstige nalatigheid geen plaats meer is en heeft een beroep op hen gedaan af te tre den. Toch besloot de gemeen teraad - met uitzondering van de fractie van ABB - in april 2007 om het gefraudeerde geld terug te halen bij de erven van de overleden manager en het bestuur met rust te laten. Niemand heeft dat toegelicht, omdat het advies van de advo caat van de gemeente, waar het besluit op gebaseerd was, onder de geheimhouding viel. Dat advies is nu te lezen op de website van ABB (www.abb- middelharnis.nl). Wel zegden de fracties toe na opheffing van de geheimhouding hun keuze publiekelijk te zullen verantwoorden. En nu is het zover. Sinds maart 2009 is de geheimhouding opgeheven. In de raadsvergadering van 2 april zullen de fracties dus verklaren waarom zij destijds besloten hebben de erven aan te spreken in plaats van de leden van het bestuur van de sdchting Olympia. Dan horen we meteen of de belangenver strengeling met het college daar een rol in heeft gespeeld. Namens de fractie ABB Albert Haffert Careyn dagverzorging opent twee nieuwe locaties. Vanaf 1 maart 2009 kunnen klan ten terecht op Faunapark Flakkee te Nieuwe-Tonge, en vanaf 19 maart op de scha penboerderij De Schaapskooi van de familie De Groot te Den Bommel. De werkzaamheden die in het Faunapark gedaan wor den zijn onder andere het schoonhouden van de dier- verblijven, voeren en ver zorgen van de dieren, snoei- werkzaamheden, algemeen onderhoud en diverse hore- cawerkzaamheden. In De Schaapskooi wordt geholpen met het verzorgen van de die ren en beleeft men het dage lijks leven op de boerderij. De dagverzorging van Careyn bij welkomboerderij De Tilse Knip te Stad aan t Haring vliet gaat tijdelijk dicht. De boer en de boerin stoppen na bijna vier jaar omdat zij gaan emigreren naar Frankrijk. De nieuwe bewoners van De Tilse Knip starten per 13 mei 2009 met één dag per week. Careyn levert dagverzorgin- gen op de volgende locaties. Faunapark Flakkee te Nieu we-Tonge, vogels en andere dieren, maandag. Schapenboerderij de Schaapskooi te Den Bom mel, op donderdag. Tilse Knip in Stad a/h Haringvliet, een veeteelt bedrijf; vanaf 13 mei op dinsdag. Hoeve Bouwlust in Oude- Tonge, een authentieke boerderij op maandag en donderdag. CatharinaBurg te Som melsdijk van maandag tot en met zaterdag. Wie interesse heeft in de opvangmogelijkheden, kan contact opnemen met Careyn dagverzorging, tel. 0187 488080, of Careyn Contact, tel. 088 1239988. Dierenarts Casper Hoek (r.) met enkele medewerkers van zijn team. Op 1 april opent dierenart senpraktijk De Wurft haar deuren aan de Oostelijke Achterweg 17 (naast De Wurft) in Sommelsdijk. De praktijk is een dependance van de dierenartspraktijk in Oude-Tonge. Men treft er dezelftle enthousiaste artsen en assistentes, maar met dit verschil dat de praktijk uit Sommelsdijk uitsluitend gericht is op bet behandelen van kleine huisdieren. Door Mirjam Terhoeve Drs. Casper Hoek nam in 2007 met succes de dierenarts- praktijk in Oude-Tonge over. Inmiddels beschikt de praktijk over een team van 4 artsen en 4 assistentes. De praktijk behan delt zowel landbouwhuisdieren als gezelschapsdieren. Vanaf 1 april vindt men, zoals ver meld, een dependance van de praktijk in Sommelsdijk onder de naam De Wurft. In deze praktijk worden, uitsluitend op afspraak, kleine huisdie ren behandeld. Ook is het hier mogelijk om kleine operaties te verrichten en het gebit van het huisdier te saneren. Daar naast is de praktijk de gehele dag geopend voor het afhalen van voer en medicijnen. Voor grotere operaties, uitgebreide bloedanalyses, röntgenfoto's en echoscopie wordt er door verwezen naar de praktijk in Oude-Tonge. Dierenartspraküjk De Wurft is van maandag tot en met vrij dag geopend van 9.00 tot 17.00 f^'tti. Hans Villenu^ uur en op maandag en woens dagavond van 18.30 tot 20,00 uur. Voor het maken van een afspraak kan men bellen naar 0187-478660. Mailen kan ook: info@dapdewurft.nl. Voor meer informatie kan men een kijkje nemen op website www. dapdewurft.nl Casper Hoek en zijn mede werkers willen graag nog laten weten dat de praktijk in OudeTbnge, gevestigd aan Langeweg 6, gewoon als hoofdvestiging blijft bestaan. De avondspreekuren in Oude- Tonge zijn wel veranderd; deze zijn vanaf 1 april op dinsdag en donderdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Het telefoonnum mer is 0187-642441. Praktijk Oude-Tonge heeft een eigen website: www.dierenartsen- praktijkoudetongenl 4->i(-f^rrfi y Het bestuur van de Neder landse Vuurtoren Vereni ging organiseert jaarlijks voor haar leden 2 bijeen komsten. Eén in het voor jaar, gekoppeld aan de algemene ledenvergade ring, en één in het najaar. Deze bijeenkomsten wor den altijd gecombineerd met een vuurtorenbeurs en bezoek aan een vuurtoren. Gemiddeld bezoeken zo'n 70 leden de ledendagen. Op zaterdag 4 april 2009 wordt de voorjaarsbijeen komst gehouden in Goede reede. De Nederlandse Vuurtoren Vereniging is die dag te gast in verenigingsgebouw Oost dam te Goedereede. Tijdens het ochtendprogramma, dat een besloten karakter heeft, zal de algemene ledenverga dering worden gehouden. Na afloop daarvan zijn belangstel lenden van harte welkom om de verzamelingen van leden te bekijken, bestaande uit boe ken, ansichtkaarten, (zelfge maakte) foto's en postzegels. Boeken, documentatie en tijd schriften over vuurtorens uit binnen- en buitenland zijn te koop. Veelal zijn er ook schaal- modeUen van vuurtorens, die vooral langs onze kust staan, aanwezig. De leden gebrui ken de bijeenkomst ook om te zien wat anderen hebben en eventueel te koop aanbieden. Een vuurtorenverzameling is immers nooit compleet, 's Mid dags kunnen de leden op eigen gelegenheid een bezoek bren gen aan vuurtoren Westhoofd bij Ouddorp en aan het stadje Goedereede. Indien bewo ners uit de omgeving nog over (oude) foto's of documentatie beschikken die de vuurtorens of kustverlichting van Goeree betreffen, dan houdt de Neder landse Vuurtoren Vereniging zich van harte aanbevolen. U kunt een kopie meebrengen naar de verzamelbeurs. De Nederlandse Vuurtoren Vereniging, die ruim 400 leden telt, nodigt iedereen van harte uit om de verzamelbeurs te bezoeken. Kinderen onder begeleiding zijn eveneens wel kom; veel kinderen houden op hun school een spreekbeurt over vuurtorens. De beurs is gratis toegankelijk. Zie voor meer info website www.vuurto- rens.org. OUDE-TONGE - De rommel marktcommissie van de Her vormde Gemeente van Oude- Tonge houdt op zaterdag 5 september een rommelmarkt. Hiervoor kunt u spullen inle veren op zaterdag 4 april van 9.00-12.00 uur bij fam. van Dis, Heerendijk 23 te Oude- Tonge. (Geen bedden, banken, matrassen en computers.) Wie niet zelf in de gelegenheid is om spullen te brengen, kan voor het laten ophalen ervan bellen naar Corrie Kom, tel. 642135. SOMMELSDIJK - Op zatef- dag 4 april a.s. is het de eerste zaterdag van de nieuwe maan(J, de dag waarop de mannen van mannenkoor Ons Koor in heel Sommelsdijk (m.u.v. de West plaat) vanaf 9.00 uur het oud papier ophalen. Zet u het oud papier en karton goed verpakt en zo nodig vastgemaakt op een goed zichtbare plaats aan de weg? Tussentijds kunt u uw- papier en karton zelf wegbren gen en deponeren in de con tainers van Ons Koor aan de Molenweg te Middeiharnis, Zie voor meer info website www, mannenkooronskoor.nl. Zeven jaar lang hield de gemeente Middeiharnis de zwartgeldzaak rond de Sta ver geheim. Onlangs werd de geheimhouding rond dit hoofdpijndossier opgeheven. De PvdA maakt zich nu zeven jaar na dato hard voor een schikkingsvoorstel van dertig duizend euro. Te betalen door de familie van de voormalig manager. Want daar moetje dat geld halen, lieten de advocaten van de gemeente weten. Dat er minstens één burgemees ter en één gemeenteraadslid wisten van de zwartgeldpot, blijft zo onder de pet. Want de getuigenverhoren waar dat in staat, blijven geheim. Ondanks dat de Stichting Olympia (met daarin een burgemeester en een raadslid) die toezicht moest houden op de geldstroom van De Staver, volgens het onder zoeksrapport van Ernst Young eveneens verwijtbaar hebben gehandeld: "...In de onderzochte periode is sprake geweest van een bestuurlijke verwevenheid. Gedurende een aantal jaren hadden bestuurs leden van Stichting Olympia eveneens een bestuurlijke functie bij Gemeente Middei harnis. De bestuurlijke ver wevenheid had als nadeel dat De Staver werd vereenzelvigd met de Gemeente-Middeihar nis. Een ander nadeel van de bestuurlijke verwevenheid was dat men kridek op De Staver of een collega-bestuurder niet durfde uit te spreken, omdat men, in een andere hoedanig heid, weer met elkaar moest samenwerken..." Voor de goe de orde: Ernst Young deed dit onderzoek in opdracht van de gemeente. Volgens de advo caat van de gemeente ligt het mede verantwoordelijk stellen van de bestuursleden van de Stichting Olympia juridisch een stuk ingewikkelder dan het geld verhalen op de fami lie van de overleden manager. Ondanks dat nergens is aange toond dat de overleden mana ger geld in eigen zak heeft gestopt. Ondanks dat volgens het Ernst Young rapport, de voormalig manager een man vol energie, inspiratie en ideeën was, een man die zich vol overtuiging inzette voor het wel en wee van De Sta ver, een man die De Staver als zijn geesteskind zag, een man die 'dag en nacht' aanwezig was in De Staver, een man die De Staver bestuurde zoals hij dacht dat het moest. En als klap op de vuurpijl: "...Hierbij genoot de voormahg manager van De Staver alle vertrouwen van het bestuur van Stichting Olympia..." Behalve dat de PvdA postuum broedermoord pleegt (de voormalig mana ger was een prominent PvdA- lid), is deze arbeiderspartij in hoge mate medeverantwoor delijk voor het verkwanselen van het ideaal van transparant bestuur. En het allerergste is dat het 'binnenhalen' van 30 duizend euro de inwoners van de gemeente 130 duizend euro kost aan onderzoeksbureaus en advocaten... Ons belastinggeld dus. Gemeente bedankt voor deze proeve van onbekwaam heid. Frans Evers Lauwerijnstraat 19 3244 XK Nieuwe-Tonge

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2