Middelharnisse techniekleerlingen horen tot de top van Nederland Verschillende partijen gaan voor een ^gezond horecaklimaat' in Ouddorp t yr. /fv/ De Kreek blijft langer open maar gaat vroeger dicht Algemene Ledenver. VW Ouddorp aan Zee Speeltuin De Flipjes weer open Info-avond herinrichting Kon. Julianaweg l¥45H 0E1MI tiomtetemo» Zesde Flakkeese zendingsmarkt 81e jaargang Nr. 7799 Dinsdag 31 maart 2009 Christelijk streekblad op pit^ortH^ejurde grondslag GOEDEREEDE - Het waren donderdagmid dag allemaal tevreden mensen die bijeen waren rondom de ondertekening van het van het Convenant Gezond Horecaklimaat in het gemeentehuis van Goedereede. De verwach tingen van het convenant zijn hooggespannen en de betrokkenen hopen dat dit convenant er toe zal bijdragen dat het "uitgaan in het cen trum van Ouddorp beter, veiliger, gezelliger en gezonder" zal worden en uiteindelijk minder overlast voor de omwonenden zal veroorza ken. Openingstijden Oe Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 Halfjaar www.dekaashal.nl Nieuw geopend: V 3 Wasboxen 1 Wasstraat Gescheiden? Ga naarde K.I.E.S.groej www.bureaujip.nl MIDDELHARNIS - Onlangs hebben ze deelgenomen aan de finale van de vakwedstrijden voor VMBO-ers in de Rotter damse Ahoyhal, en daarbij heel goed gescoord. Leerlingen van het Edudelta college te Middelharnis. Goed, ze behaal den uiteindelijk niet de eerste plaats, maar het bereiken van en dus deelnemen aan de finale is en blijft net zo goed een prestatie van groot formaat. In onze editie van 13 maart jl. was hier al meer over te lezen. Maar daarmee was het suc cesverhaal nog niet klaar, want het was de gemeente Middel harnis die deze leerlingen graag ook in het zonnetje wilde zetten, eenvoudigweg omdat de gemeente er trots op is dat ze zulke vakkundige leerlingen 'in huis' heeft. Daarom ontving wethouder Anton Wesdorp hen én hun docenten vorige week donderdagmiddag in de raadszaal van het gemeentehuis, waar de vakkanjers vanaf verschillende kanten welgemeende felicitaties en complimenten in ontvangst mochten nemen. Door Hans Villerius 'Jullie hebben een geweldige prestatie geleverd", zo prees wethouder Wesdorp de jonge vaklui. Van hen werden de elektromonteurs domein win naar, zodat deze Middelhar nisse leerlingen in hun vak gebied zith hel beste viertal van hel land mogen noemen. "Een uitzonderlijke prestatie", zo vervolgde Wesdorp, "want jullie waren de vier jongste uit het hele deelnemersveld van ruim 300 leerlingen; boven dien namen jullie het als eni ge 3'' klas leerlingen op tegen leerlingen van de examen- klas!" Daarnaast behaalden vier leerlingen in de categorie Bouwtechniek een eervolle 2" plaats, terwijl de overige teams met eervo<lc XTrmeldingen uit Rotterdam naar huis mochten. "Echt heel goed, jullie kunnen trots zijn op jezelf", meende de wethouder, die de jongens en één nieLsje opriep gerust eens voor zichzelf te applaudisse ren. "Door jullie deelname en de inzet van jidlie school heb je laten zien dat hel VMBO echt iets te bieden heeft en dat leer lingen met een VMBO oplei ding heel wat in huis hebben!" Woorden van gelijke strek king spraken ook Ronald van Es namens Skills Netherlands, jury voorzit Ier Marjo van Mau- rik, docent Bas Preesman, Edudelta regiodirecleur Adri Huij.ser en teamleider boven bouw Erans van der Waart van Edudelta Middelharnis. Van Maurik: 'Jullie zijn echt vakkarijers. Top! je lieijt laten zien waar je goed in bent. En jullie zijn het bewijs dat er meer bestaat dan negatieve hangjongeren. Kanjers zijn jul lie. We kunnen Nederland met een gerust hart aan jullie toe- vertrouvven! En ook de school heeft laten zien welke onder wijskwaliteit ze levert." En Preesman voegde eraan toe; "Ik kan, ziende op jullie limtastische prestaties, maar één ding doen: een diepe bui ging maken. Als je aan de finale deelneemt, hoor je tot de top van Nederland! Maar ook een buiging voor de docenten, die hun leerlingen zover hebben gebracht. Diezelfde gedreven heid van de leerlingen zie je ook bij de leraren. Het is geweldig wat er gebeurt op het Edudelta College in Middelharnis!" Voor Van der Waart leek overi gens het niet zo'n wonder dat de Middelharnisse leerlingen zo goed gepresteerd hadden: "Eigenlijk wisten we al dat we bijzonder warenlTbch...?!" Hij deed wethouder Wesdorp zelfs 't voorstel om de leerlingen, die tijdens deze feestelijke bijeen komst als raadsleden rond de raadstafels leken te zitten, eens een middag uit de nodigen om inderdaad als raadsleden op te mogen treden en mee te praten over een belangrijk en actueel onderwerp, bijv. over de gemeentelijke herindeling. En zoiets zegde Wesdorp graag toe; een uitnodiging hiervoor kutmen ze dan ook zeker nog tegemoet zien. De vakkanjers van Goeree-Overflnkkee. met bovenaan kan docenten en de sprekers van de feestelijke hijeerikomsl in hel gemeentehuis. l-oio: Ham Villema Door Adri van der Laan De handtekening onder het convenant werd donderdag' middag geplaatst door bur gemeester Ger van de Velde van Goedereede, districtschef De Eilanden van de Politie Rotterdam-Rijnmond Manuel Mulder en directeur van Bon man GGZ Anneke Du Pree. De eigenaar van Discotheek De Kreek, Piet van der Linden, had al eerder zijn handteke ning gezet. Hij kon niet bij de ondertekening aanwezig zijn. maar bedrijfsleider Marthijs van Ast verving hem. Zoals al eerder in deze krant te lezen viel, is het Convenant ontwikkeld in nauwe samen werking met de verschillende betrokkenen. Ook omwonen den en gemeenteraadsleden zijn van de ontwikkelingen op de hoogte gehouden. Volgens burgemeester Van de Velde heeft de voorbereiding van het convenant veel tijd in beslag genomen, maar ze was dan ook trots om te kunnen \ermelden dat alle partijen tevreden zijn en dat er duidelijke afspraken in het convenant zijn gemaakt. In De Kreek komen vooral op zaterdagavond veel jongeren uit de regio bij elkaar Soms zijn er wel 800 jongeren aanwezig en overlast voor de omgeving is dan niet altijd te voorkomen. De overlast werd voornamelijk ervaren rondom hel sluitings uur, dat momenteel om 02.00 uur ligt. De bezoekers heb ben nu de gelegenheid om tot 02.30 uur hel pand ie verlaten. Het gevolg is wel dat geduren de dit haK'uur vele honderdeti jongeren op de straat terecht komen, waardoor er o\'erlast ontstond voor de omgeving. In het convenant is nu afge sproken dat vanaf aankomend weekend de openingstijden van De Kreek gewijzigd zijn. Om 01.00 uur gaat de dein' van De Kreek 'op "slot' en worden er geen nieuwe klanten meer toegelaten. De bezoekers kun nen dus alleen maar het pand verlaten. Ze krijgen hiervoor de tijd tot 04.00 uur Hel laat ste half luir geldt dan als coo- lingdownperiode. waarin 'de lichten-aangaan' en geen alco hol meer wordt geschonken. Hoewel het binnen de be\'oegdheid van bingemees- ter Van de Velde ligt om de sluitingstijden aan te passen, heeft ze wel het college en de raad geïnformeerd. Deze organen bleken ingenomen te zijn met de wijzigingen van de plannen, en hoewel de con fessionele partijen niet blij \varen met de verruiming ^an de openingstijden kon men OUDDORP - Op donderdag 16 april a.s. houdt VVV Oud dorp aan Zee, de Algemene Ledenvergadering. Sinds vorig jaar nodigt de VVV Ouddorp aan Zee daarvoor niet alleen de leden uit maar ook allen die belangstelling hebben voor recreatie en toerisme op de Kop van Goeree of die zich op welke wijze dan ook betrokken voelen bij de sector De bijeen komst begint om 14.00 uur en wordt gehouden in Restaurant Berrisz te Stellendam. VVV-di- recteur Sylvia De Geest zal een presentatie verzorgen over o.a. de promotie-activiteiten en de nieuwe VVV-website en André Kastelein zal een vrije kijk geven op de recreatie en het toerisme. Na afloop is er gele genheid om vragen te stellen en om met elkaar van gedach ten te wisselen. Belangstellen den worden van harte uitge nodigd zich aan te melden in 't Blaeuïve Huus, Bosweg 2 te Ouddorp, tel. 0187 681789, e-mail info@vvv-ouddorpaan- zee.nl. OUDDORP - Vanaf morgen, woensdag 1 april, opent speel tuin 'De Flipjes', Prins Hen drikweg 36, haar poorten weer en kunnen de kinderen en hun ouders weer \olop genie ten van de vele speeltoestel len zoals, schonmiels, wippen, trampolines, glijbanen, enz. De openingstijden zijn als volgt. Van 1 t/m 25 april, op woensdag en vrijdagiuiddag van 13.00- 17.00 uur en op zaterdag van 10.00-17.00 uur \'anaf 27 april: van maandag t/m zaterdag van 10.00-17.00 uur De entree bedraagt 1,50 p.p. per dag. MIDDELHARNIS - De gemeente Middelharnis orga niseert op dinsdagavond 7 april een informaüebijeenkomst die in het teken staat van de her inrichting van de Koningin Julianaweg in Middelharnis. De gemeente Middelharnis is van plan om het gedeelte van de Koningin Julian weg tussen de Langeweg en de Doetinchemsestraat opnieuw in te richten. Op dit moment wordt door een onafhankelijk adviesbureau gewerkt aan een verkeerskundig ontwerp. De gemeente wil direct omwonen den en belanghebbenden op 7 april graag informeren over de plannen en hen de moge lijkheid bieden om ideeën in te brengen. De informatiebij eenkomst begint om 19.00 uur en vindt plaats op het gemeen tehuis van Middelharnis. Het verkeerskundig ontwerp wordt na de informatieavond ver der uitgewerkt tot een totaal inrichtingsplan. Wanneer dit plan in concept gereed is, wor den de direct omwonenden en belanghebbenden wederom geïnformeerd. www.dewaalhoveniers.nl De ondertekenaars van het Convenant, op de voorgrond v.l.u.r.: .Manuel van Bonman GGZ en Marthijs van Ast van De Kreek. Op de achtergrond de ]'incent de Knegt van Bonman GGZ en Ton Lokker van de gemeente Goeden 'lier van de politie, burgemeester Ger van de Velde, Anneke Du Pree overige betrokkenen: Wijkteamchef Ron Groeneveld, wijkagent Car van Heemst, ede. Foto: Adri van der iMtin .volgens de burgemeester wel de meerwaarde van het con venant inzien. Zodoende is er een breed draagvlak voor het initiatief ontstaan. Het convenant heeft een proef tijd van een halfjaar en tegen die tijd zullen de verschillen de maatregelen geëvalueerd worden met alle betrokkenen, waaronder ook de bewoners van de omgeving en de overige horeca-exploitanten. Manuel Mulder van het dis trict De Eilanden gaf aan dat de gewijzigde openingstijden van De Kreek en de verdere maatregelen die er worden getroffen naar verwachting de overlast zullen tegengaan. Hij prees in dezen de samen werking van de verschillende partijen. Deze samenwerking is volgens hem een goede basis en Mulder verzekerde dat dit ook goede hoop geeft voor de toekomst. Ook Anneke Du Pree van Bouman GGZ was blij met het convenant. Haar organisatie is in de persoon van Vincent de Knegt nauw betrokken geweest bij de totstandkoming van het document, waarin ook de aspecten van preventie op het gebied van overmatig drank en drugsgebruik een grote rol hebben gespeeld. Een belangrijk deel voor de uitvoering van de afspra ken ligt op het bordje van De Kreek. Marthijs van Ast gaf aan dat de onderneming er alles aan gelegen is om een "gezond horecaklimaat" te realiseren en hij verwacht dat de vele maatregelen, rondom bijvoor beeld het toelatingsbeleid en de controle op het gebruik van drugs en de maatregelen tegen overvloedig alcoholgebruik, in de komende tijd haar vruchten zal afwerpen. 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge Erf- en sierbestrating Firina J. J. van Gurp OudedijkM, Ooitgensplaat 1(0187)631350/ 1 (06) 55552023 1 www.erf-sierbestrating.ni fiavs h—W, fteW. T»p»rt»i« H itBrtlafoMfraA* rt M tal. |«l*r) Ml«1t Nh (•■•T)MaTM MELISSANT - Op zaterdag 16 mei 2009 zalde Flakkeese zendingsmarkt weer worden gehouden op het terrein van fa. Mijnders aan de Provinci- aleweg te Melissant. Op deze rijk gevarieerde markt \'indt u o.a. dames- heren- en kinder kleding, groente, fruit, noten, kaas, gebakken vis,stoffen, friet, oliebollen, snoep, twee- dehandskleding, Tupperware, ijs, onderkleding, cadeau artikelen, bloemen, planten, fietsen, enz. Ook kunt u op de foto, met uw gezin of alleen, bij een professionele foto graaf. Dit jaar hoopt de fami lie Nijsse aanwezig te zijn met een diapresentade over hun werk in Guinee, waarvoor de opbrengst van deze Zen dingsmarkt ook bestemd zal zijn, voor de leeszaal in Boké. Ook is er een rommelmarkt, waarvoor spullen nog steeds kunnen worden ingeleverd aan het adres Achterweg 8 te Melissant. Voor het laten opha len van spullen kunt u bellen naar 0187 603764. Voor deze markt is de organisatie nog op zoek naar veel vrijwilligers voor de opbouw op vrijdag 15 mei en voor het afbreken van de markt op zaterdag 16 mei. Wilt u meehelpen, bel dan naar Johan Grootenboer, tel. 0187-605042. De grote verga dering voor vrijwilligers wordt gehouden op ^voensdag 6 mei om 19.45 uur in de zaal van de Gereformeerde Gemeente aan de Beatrixlaan te Melissant.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1