Petra Visbeen, naast coaching nu ook voor psychosociale hulpverlening aan particulieren Hoe gaat het met het Hart van Dirksland? Jongeren gaan 'onfris' tunneltje in Melissant van graffiti voorzien Nieuwe poloshirts voor Zwemclub De Stelle ^H ,.s.M^ÊÊ Praat mee over leefbaarheid, cohesie en gemeenschapszin Nieuws van de Wereldwinkel Samenkomst op witte donderdag Veel belangstelling voor historische boerderijen Activiteiten Fotoclub De Rarekiek Paasstukje maken bij 55 soos Verkoping Zendingsver. Inzamelen goederen Paaszangavond Bingo in de Victoriahal Gemeente Dirksland helpt president Obama Bibliotheek 'Eben-Haëzer' verruimd Flakkeese Kampioen schappen Touwtj espringen Globe Reisburo komt Vliegtax- gedupeerden tegemoet Oud papier De Westhoek EI1AI1DQ1.I1IE1JW5 t^ï^^HI ■^^H DIRKSLAND - Cir ca tien jongeren gaan onder leiding van kun stenaar Huub Verhulst het tunneltje onder de N215 bij Melissant beschilderen. Het graf- fïtiproject gaat binnen kort van start. De pro vincie, beheerder van de weg, heeft toestem ming gegeven. De SGP- fractie in Dirksland ziet het project niet zitten. PAGINA 10 DINSDAG 31 MAART 2009 Na jaren in de hulpverle ning in Rotterdam gewerkt te hebben, waar zij vooral te maken kreeg met crisis- en Multi-problem gezin nen, startte Petra Visbeen haar eigen coachbedrijf in Achthuizen. Het zijn veelal werknemers van instellin gen en bedrijven die een individueel coachtraject wordt aangeboden of waar team-caoching nodig is. Het begon allemaal met de coachopleiding die ze post- HBO volgde en waarin ze het verschil ontdekte tussen het reguliere hulpverlenen en coachen. "Het is nauwe lijks te vergelijken, je pakt het probleem op een heel andere wijze aan. Of laat ik liever zeggen, de klant pakt het eigen probleem aan", aldus Petra. Op dit moment is de prak tijkruimte helemaal klaar en deze maand is ze gestart met coaching en counseling op de eigen locatie. "Ik wil ook de particulieren als doelgroep benaderen en zodoende is er psychosociaal werk en coun seling bijgekomen. Je moet je hierbij voorstellen dat ieder mens regelmatig met proble men kampt, dat kan relationeel zijn ofte maken hebben met je werk, het gezin, verlies van een dierbaar persoon, noem maar op. Het is dus normaal dat het even wat minder goed gaat. De problemen beginnen wanneer men hierdoor langdurig inac tief is en geen grip meer heeft op de eigen omstandigheden. Op zo'n moment is een steun- 1 tje in de rug hard nodig. Bij counseling ga ik meer in op de emotie van de cliënt, zo kan het zijn dat iemand echt eens iets kwijt wil zonder beoordeeld of veroordeeld te worden. Veel mensen begrijpen goed wat er mis is maar zijn toch terecht gekomen in een spiraal van beperkende patronen, ze heb ben het altijd op een bepaalde manier opgelost maar lopen nu toch vast." Petra vindt het vooral dank baar werk en gaat zorgvuldig om met de problematiek van de cliënten. Wanneer ze merkt dat counse ling een te licht middel is voor de problematiek dan zal ze niet aarzelen door te verwijzen of tenminste dat advies te geven. Het gaat er tenslotte om dat de klant weer verder kan. Ver der is zij lid van verschillende beroepsverenigingen en is zij lid van een intervisiegroep. Dit alles om de kwaliteit te waar borgen. Wilt u meer weten dan kunt u kijken op website www. coachmij.eu. U kunt ook vrij blijvend contact opnemen per mail petra.visbeen@orange.nl oftel.06-51409298. DIRKSLAND - Oude tijden herleven. Dat is de A'erwachting van de themabijeenkomst van de Dirkslandse gemeenteraad. Op dinsdagavond 7 april 2009 komen raadsleden, vertegen woordigers van organisaties en verenigingen uit de gemeente en omstreken en iedere burger die zich aangesproken voelt, bij elkaar om te praten over 'Nie mand aan de kant', het cen trale thema van prestatieveld 1 van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Het is nog niet eens zo lang geleden dat inwoners van een gemeenschap elkaar op vrije tijden opzochten op fraaie, open plek ken. De Visbank in Herkingen was zo'n plaats. En ook de Spuikolk in Dirksland. Bewo ners kwamen hier bij elkaar en leverden commentaar, op van alles en nog wat. Tijdens deze themabijeenkomst wordt gesproken over leefbaarheid, cohesie en gemeenschapszin. En de manier waarop deze kunnen worden verbeterd of versterkt. Er wordt geluisterd naar inwoners en wellicht wordt de basis gelegd voor het maken van nieuwe afspraken. Het gemeenschapsgevoel staat deze avond centraal. De gespreksleider van deze themadiscussie is bestuurs kundige Eelco Koolhaas, een ervaren regisseur als het gaat om publieke gesprekken. Met een beetje fantasie en creati viteit herstelt hij de 'Visbank' in oude glorie en creëert een decor waar toevallige ontmoe tingen worden 'gepland'. U bent van harte welkom op dinsdagavond 7 april 2009 in Verenigingsgebouw De Scha kel, Beatrixlaan 31 in Dirk- land, aanvang 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. DIRKSLAND - "De wet houder zegt dat het project op koers ligt, maar ik hoor berichten in mijn omgeving dat één van de investeer ders zich heeft teruggetrok ken uit het Hart van Dirks land. Is dat waar? En als het waar is, wat heeft dat dan voor consequenties voor het project, de gemeente en het tijdschema?" Door Kees van Rixoort Raadslid Jos Toes (Christen- Unie) vroeg donderdagavond, tijdens de raadsvergadering in Dirksland, naar de stand van zaken rond het Hart van Dirks land. Het project is bedoeld om de voormaUge Cl 000 plus omgeving, waaronder de westelijke zijde van het Ach terdorp, een nieuwe impuls te geven door middel van de bouw van woningen en enkele voorzieningen (zoals fysiothe rapie en apotheek). Wethouder Koningswoud (SGP) antwoordde niet te weten of één van de investeer ders zich zou hebben terug getrokken. Hij herhaalde dat antwoord diverse malen. De investeerder waar het om gaat is Bogor, die eerder actief was in Dirksland en onlangs nog een nieuw complex opleverde in het hart van Middelharnis. De andere investeerder is de Woningbouwvereniging Dirks land. Bogor zou een aantal aangekochte panden hebben overgedragen aan de andere investeerder. "Een vorm van terugtrekken", suggereerde Toes. "De gemeente heeft geen bemoeienis met de afspraken tussen de Woningbouwvereni ging Dirksland en de project ontwikkelaar", aldus Konings woud. "Wel heb ik gehoord dat de projectontwikkelaar zijn wenkbrauwen gefronst heelt toen hij het plan nader bestu deerde. Dat is zo." Voor het project en de gemeente zijn er geen consequenties als er begin mei een samenwerkings overeenkomst wordt getekend tussen de gemeente en de ont wikkelaars. "De vraag is alleen of de Woningbouwvereniging Dirksland alleen die overeen komst ondertekent of samen met de projectontwikkelaar", zei de wethouder. "Het is positief dat de gemeenteraad ernaar vraagt. Dat zet een beet je druk op de zaak." Binnen een halfjaar, na het sluiten van de samenwerkings overeenkomst, zou de proce dure om het bestemmingsplan te wijzigen afgerond kunnen zijn. Als er geen bezwaren wor den ingediend. Deze week twee aanbiedingen: cashewnoten van 2,89 voor 1,99; en witte chocola met stukjes nougat en amandel, van 0,99 voor 0,75. Maar op is op. U vindt de Wereldwinkel aan het Spuiplein te Middel harnis, geopend op woensdag en donderdag van 13.00-17.00 uur, vrijdag's van 10.00-18.00 uur en zaterdags van 10.00- 17.00 uur. GOEDEREEDE - Op don derdag 9 april bent u van harte welkom voor een korte samenkomst in de Hervormde kerk van Goedereede. Er zal worden stilgestaan bij de weg die de Heere Jezus ging vanaf het Laatste Avondmaal tot de gevangenneming in de hof van Gethsémané. Naast samenzang en schriftlezing zal het kerk koor enkele liederen zingen, aangevuld met declamatie en een instrumentaal intermezzo. Aanvang 19.30 uur. Op dinsdag 24 maart 2009 vond de laatste cultuurhisto rische lezing van dit seizoen, georganiseerd door Kunst- en Cultuur Educatie Goeree- Overflakkee (KCE), plaats. De heer Gerbrand Hoek hield met veel enthousiasme een lezing met fotomateriaal over de architectuurgeschiedenis van de historische boerderijen op Goeree-Overflakkee. De belangstelling voor deze lezing was zó groot dat veel mensen teleur moesten worden gesteld. In het volgende cursusjaar zal daarom opnieuw een beroep op de spreker worden gedaan. Hij heeft inmiddels ook toe gezegd bereid te zijn om nog maals een lezing te houden. Zie voor alle KCE-actviteiten website www.kcego.nl. SOMMELSDIJK - Voor de bespreking van fotowerk van leden op 3 april heeft Fotoclub De Rarekiek uit Sommelsdijk fotograaf (Jerrit Meerman uit Maassluis gevraagd dit op zich te nemen. Op vrijdag 17 april vindt de bespreking weer onderling plaats en op 24 april komen leden van Foto Work shop Maassluis op bezoek om hun fotowerk te laten zien in het kader van een uitwisseling. In april wordt ook de uitslag bekend van de door de Neder landse Fotobond georganiseer de wedstrijd voor clubs. Hier aan nemen ieder jaar ca. 180 fotoclubs deel met een inzen ding van 10 foto's. De Rarekiek eindigde vorig jaar op de zesde plaats en het jaar daarvoor op de derde plaats. Zie website www.rarekiek.nl voor meer informaüe. OUDDORP - Op woensdag 8 april organiseert de 55-f soos van de SWO weer een creamid- dag. Vanaf 14.00 uur kunt u onder begeleiding van Ange- lique Temming een paasstukje maken in m.f.g. Dorpstienden te Ouddorp. Deelname kost €7,50 p.p. U dient zelf een plat bord mee te nemen. Voor af aanmelden is noodzakelijk en kan t/m maandagmorgen 6 april bij de SWO, tel. 0187 641344, of bij Joke van Dam, tel. 0187 682319. Ook als u geen paasstukje wilt maken bent u deze middag welkom voor een kopje koffie een praatje of een spelletje; ook kunt u weer koersballen. OUDDORP - Op donderdag 2 april a.s. hoopt de zendings vereniging van de Gerefor meerde Gemeente te Ouddorp haar jaarlijkse verkoping te houden in verenigingsgebouw Eben Haezer, Pieekhillaan 3 te Ouddorp. De openingstijden zijn van half 10 tot half 5. Er is weer van alles te koop zoals: lakens en slopen, strijkplank overtrekken in diverse maten, mouwkappen, dames- en kin- derschortjes, gastendoekjes met geborduurde rand, quilt- stofjes, veel cadeautjes, kruud- plaetjes, cakes, voorjaarsstuk jes, rommelmarktspullen en er is een kofFiehoek.w MIDDELHARNIS - Zaterdag 4 april van 9.30-11.30 uur kunt u weer tweedehands goederen inleveren bij de Oost Europa Werkgroep Middelharnis bij de loods aan Industrieweg 17 te Middelharnis. Bent u niet zelf in de gelegenheid om goede ren en/of medicijnen te bren gen, willen de werkgroepleden deze ook bij u thuis ophalen. In dat geval kunt u bellen naar J. van der Made, tel. 484228, of naar M.H. Baan, tel. 603051. STAD AAN'THARINGVLIET - In de Hervormde kerk te Stad* aan 't Haringvliet wordt zater- dag 4 april een Paaszangavond gehouden waaraan ineiJèwer-,^,. king zal worden verlaeijcl door. christelijke gemengde zangvei- eniging Soli Deo Gloria tiit Stadig aan 't Haringvliet en christelijk kinderkoor Tot Zijn eer uit©j Sommelsdijk, beide o.l.v. diri- gent Corné de Geus, en m.m.v. organist Marian van Oosten brugge. Ds. H.J. Catsburg ver zorgt de opening, meditatie en de sluiting. De aanvang is om 19.30 uur Er zal een collecte worden gehouden ter bestrij ding van de onkosten. DIRKSLAND - De Stichting Verenigd In Kracht houdt donderdag 2 april een bingo avond in de Victoriahal, Phi- lipshoofjesweg 57 te Dirksland. Er zullen acht rondes en twee superrondes worden gespeeld. De avond begint om 19.30 uur, de deuren gaan open om 19.00 uur. Iedereen is hartelijk wel kom. DIRKSLAND - Een mooi gebaar voor de wereld. "We zullen de president van de Verenigde Staten attenderen op wat hier gebeurt", aldus een glimlachende burge meester Servaas Stoop van de gemeente Dirksland. De gemeente pompt 103.000 euro extra in de economie. 53.000 euro om de 1 Febru- ariweg in Herkingen van klinkers te voorzien en de \'oormalige trambrug over de haven van Dirksland te vervangen. En 50.000 euro om vorstschade aan asfaltwe gen te herstellen. "Zo helpen we een beetje om de econo mische crisis op te lossen. In dit land en mis.schien wel in de wereld", vond Doom van der Vlugt, fractievoorzitter van de Partij van de Arbeid, vorige week donderdag. Het was overigens de eerste gemeenteraadsvergadering die rechtstreeks via internet te beluisteren was. Daar mee is Dirksland de eerste gemeente in de regio die op deze manier onder het volk probeert te komen. "Mis schien moet u nu nog wat meer op uw woorden letten", zei Stoop direct na de ope ning van de vergadering. Of de mooie woorden over het oplossen van de economische crisis via het wereldwijde web direct in het Witte Huis zijn aangeland, is niet bekend. (Tekst: Kees van Rixoort) OUDDORP - In bibliotheek Eben-Haëzer te Ouddorp was de ruimte voor leesboeken voor ouderen al geruime tijd heel beperkt. Er kon eigen lijk geen boek meer bij. In de bestuurskamer is echter ruim te gecreëerd door er 17 meter plank bij te maken. .Alle jeugd boeken zijn verhuisd naar de plaats van de boeken voor ouderen en alle leesboeken voor 14 jaar en ouder naar de bestuurskamer, waar voorheen de jeugdboeken stonden. Er is nu nog voldoende ruimte om het boekenbezit uit te breiden. Doordat alles nu iets ruimer staat, wordt het ook wat mak kelijker om te zoeken. Er staan bijna 3500 boeken voor vol wassenen; dit hoopt men uit te breiden naar 4000. Alle boeken die de laatste 5 jaar niet meer uitgeleend waren zijn verwij derd, zodat alles actueel blijft. Ook de grootletterboeken zijn uitgebreid. Iedereen is welkom om eens te komen kijken. MIDDELHARNIS - Met als thema 'Oud Hollands' orga niseert Oranje Vereniging Middel harnis/Som melsdijk (OVMS) op Koninginnedag, 30 april a.s., de eerste Flakkee se Kampioenschappen Ibuwtje Springen. Het gaat erom wie het langst kan blijven touwtje springen. Via voorrondes op de dag zelf zal uiteindelijk wor den bepaald wie de finalisten worden. De wedstrijd wordt in twee categorieën verdeeld, nl. individueel en per team (je mag ook voor beide inschrij ven). Elen team moet bestaan uit minimaal 3 deelnemers (meer mag natuurlijk ook) plus 2 draaiers. Deelname kost 1 p.p. en deelnemers kunnen zich nu al schriftelijk aanmelden bij het secretariaat, p/a Pluvier 2, 3245 TE Sommelsdijk. Behalve deze wedstrijd organi seert OVMS weer veel andere activiteiten voor de jeugd, zoals een springkussen, kinder vrijmarkt, ballenbak, kinder boerderij, klimwand, paard rijden, diverse oud Hollandse kinderspelen, en een rondrit per huifkar of oude Daf truck. Voor leden van de OVMS zijn alle activiteiten gratis. (Een lid maatschap kost 5 per per soon of 12,50 per familie; ook hiervoor kan men zich opgeven bij het secretariaat.) Naast het actieve kinderpro gramma kan men de gezellige terrassen, de geraniummarkt, de modeshow, diverse dansde monstraties, de oranjemarkt of de winkels bezoeken. Voor de Oranjemarkt zijn er nog kramen te huur bij de organi satie. Kramen (of grondplaat- sen per 4 meter) kosten 50 per stuk, voor verenigingen of goede doelen de helft. Ook hiervoor kan men zich melden bij het secretariaat of via het e-mailadres van de vereniging; ovms@live.nl. Door Kees van Rixoort Het project vloeit voort uit het Dorpsplan Melissant. De dorpsraad legde contact met het Jongerenwerk Goeree- Overflakkee, dat net een graf- fitiproject had opgezet voor jongeren. Eén en één is twee, was de gedachte: het project kan worden uitgevoerd in het tunneltje bij Melissant, want dat kan wel een creatieve impuls gebruiken. De dorps raad benaderde de provincie Zuid-Holland en kreeg groen licht. Dat de dorpsraad dit buiten medeweten van het college van B en W van Dirksland had geregeld, was eigenlijk niet helemaal correct, antwoordde burgemeester Stoop op een vraag van Erik Ju (SGP), tij dens de Dirkslandse gemeen teraadsvergadering van afge lopen donderdagavond. Maar het college had het niet hoog opgevat en had de zaak uitge sproken met de dorpsraad. Ju vroeg zich ook af of de gemeente wel gralBti in het tunneltje zou moeten willen hebben. "Het aanbrengen van graffiti wordt in het algemeen beschouwd als vandalisme, dat bij velen onprettige en onvei lige gevoelens oproept, zeker in een dergelijke omgeving, en dat willen we als gemeente tegengaan. Gaat dit project niet tegen het beleid van de gemeente Dirksland in? Is dit nog tegen te houden?" De SGP-fractie meldde ook bang te zijn voor precedentwerking, en voor de aard van de afbeel dingen of teksten. Volgens burgemeester Servaas Stoop is het project bedoeld om iets te doen aan "de onfris se uitstraling en vervuiling" van het tunneltje. "Het is een project voor en door jongeren, dat begeleid wordt door PJ Partners en een kunstenaar. De provincie vindt het goed. De voorwaarden zijn dat er lichte kleuren komen en het plafond niet wordt beschilderd. Uit onderzoek blijkt dat graffiti als kunstuiting vandalisme tegen gaat. Er is geen aanleiding om bang te zijn voor onveilige gevoelens en precedentwer king. Het project is alleen nog tegen te houden als de eige naar zijn toestemming intrekt. Maar daar zie ik geen aanlei ding toe. Het project heeft een preventieve werking." De burgemeester meldde voorts niet te weten wat voor afbeeldingen er in het tunnel tje zullen komen. "Dat hangt af van de creativiteit van de men sen die het doen. Het thema is muziek. Dat sluit aan bij de belevingswereld van de jonge ren. Er komen geen compro mitterende of aanstootgevende afbeeldingen of teksten." PvdA-fractievoorzitter Van der Vlugt ziet het project wel zit ten. "Ik ben blij dat het tunnel tje opgeknapt wordt, want het ziet er echt niet uit." STELLENDAM - Cilobe Reis buro geeft per direct de vliegtax terug, op de geboekte of nog te boeken reizen waar vliegtax voor betaald is of betaald moet worden. Globe Reisburo neemt het op voor de gedupeerde vakantieganger die voor 1 juli vertrekt en geen voordeel haalt uit de wettelijke afschaffing van de vliegtax per deze datum. De Nederlandse vakantiereiziger kan terecht bij één van de 220 Globe Reisburo's, de grootste reisbureau keten van Neder land, voor deze actie. Directeur Cor van Eijden over dit initia tief: "Sommige grote reisorga nisaties berekenen de vliegtax voor nieuwe boekingen al niet meer door, ook niet voor men sen die vóór 1 juli op vakantie gaan. Maar wie al wél geboekt heeft en voor I juli op vakan tie gaat, moet de vliegtax wél gewoon betalen. Enkele andere reisorganisaties doen helemaal niets voor klanten die nog voor 1 juli vertrekken. Dat vindt Globe onredelijk. Daarom kun nen al die mensen nu bij Globe Reisburo terecht voor een gratis reischeque ter waarde van het Vliegtax-bedrag dat zij moeten betalen." Het maakt volgens de Globe-directeur niet uit bij wel ke reisorganisatie of reisbureau er is geboekt. "Iedereen die vanaf heden nog op vakantie gaat en vliegtax moet betalen of al heeft betaald, is welkom bij een Globe Reisburo. De gedupeerden hoeven slechts een boekingsbevestiging van de geboekte reis te tonen om in aanmerking te komen voor een reischeque." "Het bedrag kan oplopen tot 45 per passagier. Een gezin dat bijvoorbeeld met 2 kinderen naar Egypte gaat en nog vliegtax moet betalen, heeft zodoende recht op een reischeque van €180 en dat is de moeite waard", aldus Van Eijden. OUDDORP - Deze week, van 30 maart t/m 3 april, staat de papiercontainer weer op het parkeerterrein bij o.b.s. De Westhoek. De container is geopend onder schooltijd. Gelieve het papier zover moge lijk naar achteren en zo hoog mogelijk op te stapelen. STELLENDAM - Zaterdag 28 maart was een speciale dag voor Zwemclub De Stelle, ze mochten namelijk de nieuwe Poloshirts in ontvangst nemen. De nieuwe polo's waren ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van De Stelle gespon sord door D&C; Projectonder steuning. Alle leden van de zwemvereniging uit Stellendam kregen een shirt uitgereikt met daarop tweemaal het logo van de vereniging en de naam van de sponsor erop. De heer Van den Doel kwam zelf naar het zwembad om de nieuwe polo shirts (e introduceren en had als verrassing voor iedereen ook nog een mooie pet gere geld. De zwemvereniging is heel blij met deze nieuwe shirts en heeft de heer Van den Doel voor zijn sponsoring.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10