KIEVIT Schenken en erven in 2009 en daarna Weer Alzheimer Inloopavond www.asgobv.nl Uitvaartverzorging (0187) 60 11 66 Staten dringen aan op provinciaal plan van aanpak tegen de crisis Levi Pieter Heykoop Het weervanvolgende week... De roerige staart van maart, daarna lenteweer in zicht EIIAtlDEn-niELWS JACOB PIJL -Jaap- JACOB PIJL JAAP PIJL HANNA SOLOMON-DAMENA JAAP BLAAK Garage Blaak WWW, kievit-uitvaart, nl JAAP PIJL AR'alservice Goeree Overflakkee BV Tel. (0187) 657054 Tel. (0187)489025 WIST U DAT .\f\al de basis is an een nieuw product. WIST U DAT .\f'valservice Goeree Overflakkee BV al uw- afval in containers inzamelt en u het ook zelf bij .\f\alservice Goeree Overflakkee BV kunt brengen, groot of klein ti bent welkom. WIST U DAT .Afvalservite Goeree Overflakkee BV ook liet adres is voor al uw zand, grind en schone compost. INZAMELDEPOT MET WEEGBRUG Dagelijks geopend van 7.00-17.30 uur Zaterdags van 8.00-12.00 uur Van der Waalsweg 29, 3241 ME Middelharnis Schenken en erven in 2010 Rehobothkerk - Sommelsdijk D.V. vrijdag 27 maart 2009 PAGINA 3 VRIJDAG 27 MAART 2009 f" M L I E B E R l C H T E N 't Lijkt zo gewoon, maar het is een wonder, ons tweede kindje, 't blijft heel bijzonder. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje 24 maart 2009 Pieter, Elma en Rowan van Gurp Zweedsestraat 8 3243 AZ Stad aan 't Haringvliet Tel. (0187)61 25 51 Na een gezond en zeer actief leven met plezier in werken is vanmorgen, in het ziekenhuis toch nog vrij onverwachts, overleden mijn lieve, zorgzame man, onze fantastische vader en opa Ouddorp, I april 1923 Dirksland, 25 maart 2009 Hij luid een hart van goud en was een onmisbare schakel in onze familie. Wij zullen hem heel erg missen. Ouddorp: M.N. l^ijl-Hendrikse Ouddorp: Janny de Blok-l^ijl Bas de Blok Joost Marün Vliedberglaan 15 3253 VT Ouddorp Gelegenheid tot condoleren zaterdag 28 maart van 19.00 lot 20.30 uur in zorgcentrum 'De Vliedberg', Hoge Pad 2 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellen den zal D.V. maandag 30 maart om 13.30 iiiu- gehouden worden in 'De Vliedberg'. Aansluitend zal de begrafenis plaatshebben op de algemene begraafplaats aan de Dorpsweg te Ouddorp, omstreeks 14.45 uiu'. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot condoleren in 'De Vliedb.ej'g'- Geen hloe7nen Ceen bezoek aan huis Indien u geen rouwkaart heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. LIEVE OPA Bedankt voor alles watje voor ons hebt bete kend en hebt gedaan. We zullen je nooit vergeten, Joost en Martin Met droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van mijn geliefde zwager, onze oom en oud-oom We wensen tante Rina, Janny, Bas en de klein kinderen sterkte met dit verlies. L.K. Flohil-Pijl ~in Iminnning— W. Klohil Lenie en Theo en kinderen Jan en Mineke en kinderen Ouddorp, 25 maart 2009 Na een kortstondige ziekte heeft de Heere van ons weggenomen onze buurman Sterke de Heere onze binn-\'rouw, kinderen en kleinkinderen n\et dit verlies. M. van 't Geloof mevr. Verduin-Hameetman mevr. Grinwis-Sperling mevr Breen-van der Bok mevr. Westdijk-van Soest mevr. Breen-\'an 't Geloof mevr. Voogd-Spek A. Meijer T. Meijer-Tanis Ouddorp, 26 maart 2009 Wi) slaan de handen voor onze oren, 't begint te suizen in ons hoofd. We willen niets, nee, niets meer horen. Dit heeft God toch niet beloofd? Dit kan niet waar zijn. we zijn verdoojd. God, -waar bent U? Eaat ons U vinden in de mensen om ons heen. Mei zorg en aandacht van hemirulen blijven wij op de been. Zo voelen we ons door U gedragen, slaan we in deze bange dagen niet moederziel alleen. Nog steeds niet goed bevattend wat er zich moet hebben afgespeeld, berichten we u het overlijden van de lieve moeder van Abigail en l'harez, in de leeftijd van 23 jaar. Manna zal begraven worden op zaterdagmid dag 28 maart a.s. na een afscheidsbijeenkomst om 14.00 tmrin het 14erv. Verenigingsgebouw 'Diakonia' aan de Kolfweg te Oude-Tonge. Abigail is leerling van groep 1 van onze .school. We denken aan haar en haar broertje. l.eerlingen, leerkrachten, directie, bestinu; medezeggenschapsraad en oudercommissie van c.b.s. 'De Bron' te Oude-longe Bedroefd om het verlies, maar dankbaar voor de liefde en zorg die hij ons gegeven heeft, geven wij u kennis van het overlijden van mijn lieve man, onze lieve vader en opa echtgenoot van M.N. Blaak-Schippers 26-4-1933 t 26-3-2009 M.N. Blaak-Schippers Ad en Ellen Colin, Janice Oranjestraat 6, 3258 AS Den Bommel De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 30 maart om 14.30 uur op de algemene begraaf plaats Ie Den Bommel, Vooraf zal een dienst van Woord en gebed worden gefiouden in 'Bij de I?ron' aan de V<|>orslraat, welke aanvangt om 1 3.30 uin'. Gelegenheid lot condoleren in 'Bij de Bron' na de begrafenis, Liever geen bezoek <iim huis Geen bloemen Mochten wij vergeten zijn u een rouwbrief te stiuen, dan kimt ii deze advertentie als zoda nig beschouwen. Wegens bovenstaand overlijden is ons bedrijf maandag 30 maart de gehele dag gesloten. Beneden Oostdijlc 18, Den Bommel Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 Burg. Letteweg 36 3248 XE Melissant 3233 AG Oostvoorne Tel. (0187) 60 11 66 Tel. (0181) 48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Bedroefd namen wij kennis van het overlijden van onze goede vriend We wensen Rina. Jannv. Bas en de kinderen veel sterkte toe. Janny Sleeuvvenhoek-v. d. Jagt Tiny Pikaart Ouddorp, 25 maart 2009 Samenzang Orgelimprovisaties MET Grote Kerk Dordrecht DV ZATERDAG 28 MAART 19.30 UUR-TOEGANGVRIJ De stad met het obgel... WAAR Heykoop opasocioE Meditatie DS. I.MijNDERs Parkeren: Spuiboulevard 300 Deze advertentie is mogelijk gemikt door. VVALO'>'^ MELISSANT-> De belastingvrijstellingen voor schenken en erven in 2009 zijn zoals ieder jaar verhoogd met een inflatiecorrectie. Bovendien zijn er per 1 januari jl. nieuwe instellingen die van vrijstellingen kunnen profi teren als u een schenking doet aan deze instellingen. Als het aan de staatssecretaris ligt, gelden in 2010 nieuwe tarieven en vrijstellingen voor schenken en erven. Dit maakte hij in het najaar van 2008 bekend. In een aantal gevallen wordt het vanaf 2010 minder gunstig te schen ken. Reden om in 2009 vooral een schenking te doen! Per 1 januari 2009 zijn de cijfers voor het schenkings- en successierecht gewijzigd. Nieuw is dat vanaf 1 januari 2009 ook nict-comnierciële dorpshuizen en km- dclijke s|5orl()rgani.salies en de bij hen aangesloten amateur sportverenigingen en -sliclitingcn die aan voorwaarden \oldoen, over de schenking of erfenis die zij krijgen geen schcnkings- of suc cessierecht lioeven te betalen. De staatssecretaris \'an Financiën heelt de Tweede Kamer laten weten welke plannen hij per 1 januari 2010 heeft niel de wet die liet successie- en schen kingsrecht regelt. De staats.secretaris stelt onder andere x'oor dat er twee tariefgroepen k(.)men en dat de vrijstel lingen worden vereenvoudigd. In som mige gevallen zullen de nieuvve tarie ven tot een verlaging leiden. In andere gevallen zal mogelijk meer .succes,sie- of schenkingsrecht worden betaald. Schenking (uiii nw klciiihind{eren) Omdat in de plannen van de staatsse cretaris een verlaging wordt voorgesteld van de schenkingsvrijstelling x'oor klein kinderen, adviseren wij u om in 2009 uw kleinkinderen een schenking te doen. Uw kleinkind profiteert dan nog van de hogere vrijstelling van 2.734,00. U hoeft het bedrag niet per se in contant geld te schenken. U kunt bijvoorbeeld (jok een kunststuk met de waarde van het vrijgestelde bedrag aan uw klein kind schenken. Ook kunt u denken aan een 'zogenaamde papieren schenking'. Grote schenkingen mï doen De tarieven voor het schenkingsrecht worden vanaf 2010 vereenvoudigd. Bij schenking van bepaalde bedragen aan kinderen, kleinkinderen, ouders en broers en zussen zal vanaf 2010 meer schenkingsrecht moeten worden betaald. Als u in 2009 een schenking doet aan uw kind van bijvoorbeeld 10.000,00 dan valt deze schenking in een tarief van .5%, volgend jaar in een tarief van 10%. Dat is dus twee keer zoveel! Wij kunnen u informeren wan neer het gimstiger is om nog in 2009 te schenken, Vrijslellingen gebruiken, is altijd gunstig Schenken is gunstig voor een ieder die zijn toekomstige erfgenamen successie recht wil besparen. U verkleint immers uw eifenis. Door te schenken kunt u bovendien gebruik maken van de (jaar lijkse) vrijstellingen voor het schenkings recht (belasting over een schenking). U kunt dit jaar belastingvrij 4.556,00 aan uw kind schenken. Schuring Benschop Netwerk Notaris sen kan u over de verschillende schen- kingsmogelijkheden informeren. Een overzicht Van de actuele vrijstellingen voor het schenkings- en successierecht vindt u op www.notarissenniiddelhar- nis.nl. Tainelijk nat en licht onstuimig voorjaarsweer houden we ook aan het slot van deze laatste maartweek. Tussen door zijn er uiteraard wel eens wat betere momenten, niaar bewolking, wind en enkele regen(buien) blijven vaak weersbepalend op de eilanden. Tot en met het weekeinde lijken die 'weergrillen' voort te duren. Depressies xanaf de Atlantische Oceaan zoeken het nog steeds vrij dicht bij huis. Na woensdagnacht, waarin er regen van betekenis viel (tot bijna 10 millimeter in Dirksland), verliepen ook cfe donderdag en \rijdag niet droog. Enkele regenperioden of een paar maartse buien blijven de weeringrediënten ook op een dag als morgen, zaterdag. Met 8 of 9 graden is het trouwens gewoon kil buiten de deur Zicht op netjes weerherstel is er niet tot en met dit laatste maartweekeinde, raaai" daarna is er wel leuk perspectiet. Aanstaande zondag overigens zou wel eens iets beter kun nen uitpakken met wat meer zon en met enig geluk blijft het dan geheel droog Op Goeree-Overflakkee. Het wordt 8-9 graden bij een matige aanlandige wind. De nacht naat- zondag pakt mogelijk 'fris' uit en een bescheiden nacht- vorstje is mogelijk aan de landzijde van de eilanden. Atmosferisch gezien zitten we voorlopig nog even met een soort patstelling. Een zogenaainde hoogterug op de Atlan tische Oceaan en een', zich verder opwerpend hoog boven het uiterste oosten van Europa en Rusland laten in het daar tussenliggende 'vacuüin' voorlduiend vervelende depres sies doorglippen waarmee wij dan opgescheept zitten. Pas rond 4-5 april lijkt er een mogelijkheid te kunnen ont staan \an een eerste echte lentevleug. Hoge druk boven Zuidwest-Europa breidt zich dan waarschijnlijk uit rich ting Oost-Europa, en ook wij raken dan meer en meer onder invloed van wat hogere barometerstanden. Mocht de wind dan even de zwoele zuidhoek opzoeken, zitten we zo op een graad of 15, of nog iets meer. Vaak is hel dan wel zo dat na zon kort.stondig tempeiatuurfee.stje de noorden winden al snel terugkeren. De volgende dag kan het dan wel eens 10 tot 12 graden kouder zijn, zo leert de ervaring, en dat scheelt een jas. Maar er is dus eindelijk eens zicht op wat gerieflijker weer in de eerste aprilweek, en dat is na maandenlange kilte natuurlijk een piettig vooruitzicht. Weerman Mare Putto DE ZONNEBLOEM ZORGT AL 60 JAAR VOOR BIJZONDERE ONTMOETINGEN Feliciteer de Zonnebloem! Doneer op giro 145 of word vrijwilliger. 8 DE ZONNEBLOEM -ii_ AL SO JMH GOED VOOR ELKA^i; DEN HAAG - Ook de pro vincie Zuid-Holland moet met een plan van aanpak komen om de gevolgen van de economische crisis te bestrijden. Tijdens de Sta tenvergadering van woens dag 25 maart werd een motie aangenomen waarin GS de opdracht krijgen om op korte termijn aan te geven welke investeringen en onderhoudsprojecten naar voren kunnen worden gehaald om zo een extra impuls te geven aan de Zuid-Hollandse economie. De motie werd op initiatief van het CDA, samen met coalitie partijen P\'dA, VVT)en Christe- nUnie/SGP, ingediend en door een meerderheid in Provinciale Staten aangenomen. Resultaat van de motie is dat Gedepu teerde Staten medio mei met een plan van aanpak komen waarin duidelijk wordt aange geven welke in\'esteringen en onderhoudsprojecten eerder dan gepland kunnen worden uitgevoerd en uelke financiële consequenties dit op de korte en lange termijn zal hebben. De Statenleden willen dat GS daarbij kijken naar de moge lijkheden die er bestaan om wegen en fietspaden versneld aan te leggen of om het onder houd van wegen en kunst werken naar voren te halen. Ook kan worden gedacht aan investeringen in het openbaar vervoer en maatregelen om de kustveiligheid te verbeteren. De Statenleden benadruk ken dat het hier niet gaat om nieuwe plannen of om extra investeringen, maar om pro jecten die toch al op stapel stonden en waarvoor al midde len waren gereserveerd. Hier door kan ook een provincie als Zuid-Holland, die minder reserves heeft dan veel andere provincies, gericht investe ren en zo een impuls aan de econoinie in de regio geven. CDA fractievoorzitter Hans Démoed, die eerder deze week het initiatief had genomen om de economische crisis in Zuid- Holland op de agenda van de Statenvergadering te zetten, vindt het een goede zaak dat er nu op korte termijn duide lijkheid komt. In zijn bijdrage wijst hij erop dat de inwoners van Zuid-Holland vanuit de pro\incie een aanpak mogen \erwachten die op herstel gericht is: 'Juist in dit soort tijden is het belangrijk dat de overheid betrouwbaarheid uit straalt door zelf een gedegen beleid te voeren en door met de nodige voortvarendheid en cieativiteit op zoek te gaan naar realistische oplossingen." MIDDELHARNIS - Alz heimer Inloopavond Goe- ree-Overflakkee/Hoekse Waard nodigt belangstel lenden uit voor haar eerst volgende inloopavond, woensdagavond 1 april a.s., in het Wijkcentrum te Middelharnis, waar neuro loog mevrouw Van Nierop van Mentorschap Rotter dam hoopt te spreken over het onderwerp 'Dementie en wetgeving, juridische zaken'. De .\lzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, fami lieleden, vrienden en hulpver leners. Onder leiding van des kundige gespreksleiders krijgt men hier vooilichting over allerlei aspecten van demen tie, ledere bijeenkomst staat een onderwerp centraal. De bijeenkomst begint met een interview met een deskundig gastspreker. Dit duurt ongeveer een half uur. Na de pauze is er tijd om vraoen te stellen en in discus sie te gaan. Er is volop ruiinte voor discussie en het uitwisse len van ervaringen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle openheid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwezig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nagepraat. Het programma duurt van 19.30 tot 21,30 uur; de deu ren gaan open oin 19,00 uur. De entree is gratis, evenals het welkoinst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheitner Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelhar nis, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoeivrien- delijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar ver voer, alsook de bustaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuy- en, tel; 0187-485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard. De avonden zijn er voor voorlichting, ont moeting, gesprek en lotgeno tencontact.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 3