Nieuwe showroom voor Boogert Interieur Parket Hoedenhuijs Josephine voor exclusieve en betaalbare hoeden Huttendorp gaat in vlammen op Taxatie- en inkoop oude boeken in de Mekkerstee Jaarlijkse krentenbroden- actie Woord en Daad Tuinschepjes en barbecues bij Plus Slingerland Politie, winkel personeel en burgers maken jacht op winkeldief Inleveren voor Goede- spullen-markt Trekkertrek familiedag Statiegeld en ballonnen voor Ropatun bij Cl000 Ouddorp Cantatedienst Manege Oostmoer Paas Stukje maken InHHBralEHH 18e Open Witvis- kampioenschap Goeree- Overflakkee EiuvnoEn-niEiJws PAGINA 6 DINSDAG 24 MAART 2009 Pieter Boogert in de slwwroom aan de Deltageul in Stellendam. STELLENDAM - Aan de Del tageul heeft Pieter Boogert een nieuwe showroom inge richt voor zijn onlangs gestarte bedrijf Boogert Interieur Sc Parket. Pieter Boogert startte tien jaar geleden zijn klussen- bedrijf 'Vakman Pieter'. In dit bedrijf verzorgde hij alle klus sen in en om het huis. Een deel van zijn werkzaamheden bestond uit het leggen van de parketvloeren voor Vivante Hoek uit Ouddorp. In decem ber vorig jaar besloot dit bedrijf verder te gaan onder de naam 'Hans Hoek mode in wonen'. Het bedrijf werd opgesplitst in drie gespecialiseerde onderne mingen. Pieter besloot de ver koop van parket- en laminaat- vloeren over te nemen. Aan de Deltageul op het bedrij venterrein Korteweg bij Stel lendam realiseerde Pieter een nieuwe showroom waar een groot assortiment hoogwaar dige kwaliteit hoiiten vloeren en laminaat staat uitgestald. Vanuit zijn bedrijf levert Pie ter de vertrouwde kwaliteit. Het plaatsen en afwerken van de vloeren geschiedt gegaran deerd vakkundig. Naast het monteren van vloeren is Boo gert Interieur Parket ook het adres voor diverse interi euraanpassingen en verbou wingen. Of het nu gaat om een inloopkast of het verplaatsen van een wand, bij Pieter is alles mogelijk. Door de nauwe samenwer king met Hans Hoek mode in wonen en Schipper Vloerstof- feringen kunnen de klanten verzekerd zijn van een perfecte inrichting van hun woning of kantoor. Beide bedrijven zijn gespecialiseerd in hun eigen vakgebied. Een ieder wordt uitgenodigd om op zaterdag eens een kijkje te komen nemen in de show room. De showroom is iedere zaterdag geopend tussen 9.00 en 16.00 uur. U kunt natuurlijk ook bellen voor een afspraak. Boogert Interieur Parket is te vinden aan de Deltageul 29, 3251 NG Stellendam, tel. 0187-493282. MIDDELHARNIS-In Middel- harnis vond afgelopen woens dagmiddag rond half drie een winkeldiefstal plaats vanuit een modezaak op D'n Diek. Een en ander werd opgemerkt door winkelpersoneel. De verdachte ging op de vlucht met medene ming van diverse kledingstuk ken. Een personeelslid zette de achtervolging in, later verge zeld door meerdere jeugdige personen. In de omgeving van het Muus Jacobsepad te Sommelsdijk verdween de ver dachte uit het zicht. Vier poli tie eenheden waren inmiddels ter plaatse gekomen. Bewo ners en omstanders meldden aan de politie dat de verdachte zich moest ophouden rond het huizenblok gelegen langs het Muis Jacobsepad, met daar achter gelegen een weide en akkerland. De politie kamde de omgeving van het huizen blok uit, daarbij geassisteerd door een tiental burgers. Ver dachte werd echter niet aan getroffen. Enige ogenblikken later was dit wel het geval; hij werd aangetroffen in een sloot, gelegen tussen het Muus Jacob sepad en het belendende per ceel grasland. Toen pas staakte verdachte zijn vlucht en liet hij zich zonder verder verzet inre kenen door de politie. Dankzij de vasthoudendheid en actieve inzet van het winkelpersoneel, later vergezeld door burgers, kon de verdachte, een 34-ja- rige man uit Tsjechië, worden aangehouden. De gestolen kle dingstukken werden terugge bracht naar de winkel. De dief zal zich voor de rechter moe ten verantwoorden. GOEREE-OVERFLAK- KEE - Het eilandelijk comité van de Stichting Reformatorische Hulpac tie Woord en Daad hoopt zaterdag 28 maart a.s. weer de jaarlijkse krentenbro- denactie te houden. Dit gebeurt op geheel Goe- ree-Overflakkee met uit zondering van de plaatsen Ouddorp, Goedereede en Ooltgensplaat, waar men door omstandigheden dit jaar niet mee kan doen. De opbrengst is bestemd voor projecten waar de hulp stichting zich dit jaar voor inzet, onder het jaarthema 'Eerlijk handelen, samen doen!' Woord en Daad werkt aan armoedebestrijding in ontwik kelingslanden vanuit Bijbelse opdracht. Ze is actief op het gebied van Onderwijs, Arbeid en Inkomen en Basisvoorzie ningen (gezondheid, water en landbouw). Vooral in ontwik kelingslanden is er vaak sprake van een onevenwichtige verde ling in de behartiging van de belangen van mensen die met elkaar omgaan en van elkaar afhankelijk zijn. Schrijnende verschillen tussen rijken en armen, rijkdom en armoe de zijn daarvan het gevolg. Woord en Daad wil daarom dit jaar in het bijzonder aandacht schenken aan bedrijfsontwik keling en onderwijs. Projecten die onder het jaarthema val len zijn: een vakschool in Sri Lanka, op de Filippijnen en Haïti; studiebeurzen voor Haï ti en een landbouwprogramma op Haïti, in Burkina Faso en Sierra Leone. De opbrengst van de actie zal gedeeltelijk (voor daarvoor aangewezen projecten) wor den verdubbeld door de lan delijke overheid. Op onder staande adressen kunt u ook de volgende zaken afgeven ten behoeve van Woord en Daad: Gebruikte mobiele telefoons, cartridges, gebruikte postze gels en oude ansichten (lande lijk heeft dat in 2008 24:500 opgebracht), oude/buitenland se munten (opbrengst in 2008 6.500), spaarzegels/Air miles (opbrengst in 2008 7.500) en oude brillen. Ouddorp/Goedereede: A. Terbrugge, Looheul I, tel. 491747. Stellendam: C.M. Brinkman- Kievit, Eendrachtsweg 14, tel. 491048. Melissant: J.J. Menheere, Fabi- usstraat 63, tel. 602081. Herkingen: A. van Eist, St. Elisabethstraat 32a, tel. 669715. Dirksland: E. Baan-Bikker, Wil helminalaan 16, tel. 603051 en M. de Ruiter, Gerbera 31 tel. 603446. Sommelsdijk: M.B.Baan, Som- melsdijkse Haven 18, tel. 489995 en R Flikweert, Hof plein 7, tel. 480650. Middelharnis: M. de Jonge, Lijnbaanstraat 18, tel. 482472. Stad a/h Haringvliet: M. Boog- aard-Koote, Voorstraat 5, tel. 611654. Den Bommel: M. Lokker- Zuiddijk, Joh.Frisolaan 13, tel. 612217. Nieuwe Tonge: C.J. Arensman, Burg.Overdorpstraat 10, tel. 651933. Oude Tonge: J.E. Verduin-de Blaeij, Emmastraat 22, tel. 641284. Ooltgensplaat: L. Vlot-Beve- lander, Ben.Molendijk 12, tel. 632993. Ook kunt u hier informatie vragen over het financiële adoptieprogramma van Woord en Daad. MIDDELHARNIS - Sinds I maart mag Petra Rabouw zich de trotse eigenaar noemen van een hoedenhuis. Ze heeft de bestaande hoedenzaak De Rozenhoed aan het Zandpad overgenomen. Na jaren in de hoedenbranche gewerkt te hebben heeft Petra de stap genomen om voor zichzelf te beginnen. De Rozenhoed gaat verder onder de naam 'Hoe denhuijs Josephine'. Hoeden huijs Josephine is het adres voor exclusieve, maar zeker ook betaalbare, hoeden. "De garnering kan aangepast wor den aan de wensen van de klant. Ook het innemen en oprekken hoort tot de service", aldus Petra. Het assortiment is breed. Niet alleen hoeden voor jong en oud, maar ook sjaals, tassen en kettingen horen daar bij. Hoedenhuijs Josephine is gevestigd aan het Zandpad te Middelharnis, tegenover Het Diekhuus, en geopend van dinsdag tot zaterdag; vrijdag avond is er koopavond. OUDDORP - Donderdag 2 april van 13.00 tot 17.00 uur opent het restaurant van de Mekkerstee, Hof dijksweg 34 in Ouddorp haar deuren voor taxateur en veilinghouder Arie Molendijk uit Rotterdam. Hij zal deze dag oude en zeldzame boeken, hand schriften en of oude Bij bels voor het publiek op hun waarde schatten. Molendijk is vooral gespecia liseerd in oude geschiedenis, topografie, (staten)Bijbels en theologie. Voor restauratie kan een afspraak gemaakt worden. Er is voldoende parkeergele genheid bij de Mekkerstee en de koffie staat klaar. De heer De Jong uit Oude- mirdum zal hem terzijde staan met het taxeren van ansicht kaarten. De Jong is door jarenlange ervaring expert op dit gebied. Voor taxatie wordt 3 euro per persoon gevraagd. Taxatie vindt plaats zo moge lijk aan de hand van bewijsma teriaal uit recent verschenen veilingcatalogi. Een nauwkeu rige vaststeUing van de waarde van boeken is afhankelijk van de druk en de staat waarin het boek verkeert. Met enige regel maat komen er op dit soort taxatiedagen uiterst zeldzame werken voor de dag en soms duiken zelfs geheel onbeken de boeken op. Desgewenst kunnen bezoekers hun oude boeken ter plaatse verkopen. Voor taxatie of verkoop van een bibhotheek of een partij moeilijk te vervoeren boeken kan eventueel een afspraak worden gemaakt. Regelmatig taxeert Molendijk op uitnodi ging in musea, bibliotheken, kerken en op monumenten dagen. Inlichtingen; Antiquariaat A.C. Molendijk, tel. OIO 4667164 of 06 51950097, e-mail info@ molendijkboeken.nl. MIDDELHARNIS - 'Sparen voor lentebloeiers bij Plus Slingerland!'. Deze actie is weer gestart en er kan weer volop worden gespaard wor den voor dozen met lente bloeiers. Op maandag 9 maart hebben de medewerkers van Plus Slingerland tien tuin schepjes verstopt in de plant soenen van Middelharnis en Sommelsdijk. Hieraan was via de Plus folder natuurlijk al uitgebreid ruchtbaarheid gegeven, met als gevolg dat verschillende mensen in alle vroegte al op pad gingen om naar de tuinschepjes op zoek te gaan. En een aantal van hen verscheen nog maar net na opening van de winkel ook al bij de kassa, met hun gevon den tuinschepje, dat hun recht gaf op één van drie de barbe cues of één van de 25 euro cheques die gewonnen kon den worden. De eerste prijs, een Weber gasbarbecue t.w.v. 199 euro, ging naar mevrouw Van den Berg. De tweede prijs was een Weber brikettenbar becue t.w.v. 119 euro en ging naar mevrouw Taaie. De der de prijs, een Weber tafelbar- becue t.w.v. 69 euro was voor mevrouw Schick. DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Hervormde Gemeente van Dirksland op monumentendag zaterdag 12 september a.s. zal weer een Goede-spuUen-markt worden georganiseerd. Daarvoor is men weer op zoek naar mooie, goed verkoopbare spullen. Als u iets hiervoor af wilt staan, kunt u terecht bij Henk en Ani ta van Putten, Westdijk 11 te Dirksland. De spullen moeten alleen wel passen in een kuub- kist. De eerstkomende inlever dag is zaterdag 28 maart tussen 10.00 en 12.00 uur. De daarop volgende dagen zijn 18 april, 9 mei, 23 mei, 6 juni en 20 juni. Wanneer u niet in de gelegen heid bent om zelf spullen te brengen, kunt u voor het laten ophalen ervan (uitsluitend bin nen de gemeente Dirksland) bellen naar Lucas Mandema ker (tel. 603262) of Henk van Putten (tel. 601509). Zaterdag 28 maart 2009 houdt het loopteam van Odfjell weer een inzamelingsactie bij Cl000 Sperling in Ouddorp. De opbrengsten van deze dag gaan naar de Roparun. Tijdens deze dag zullen de klanten van Cl000 Sperling worden benaderd met de vraag of ze hun statiegeld beschikbaar willen stellen voor de Ropa run. Ook is het mogelijk een lot te kopen, waarmee prijzen te winnen zijn. Voor de jeugd worden er ballonnen verkocht. Bij de ballon ontvangt men een kaartje, waarmee één van de prijzen kan worden gewonnen die door ClOOO Sperling hier voor beschikbaar zijn gesteld. Verder zal er informatie ver strekt worden over de Ropa run en over het loopteam van Odfjell. Er is tijdens deze dag ook een springkussen voor de kleintjes. Het Odfjell loopteam orga niseert deze actie voor het 3' achtereenvolgende jaar. Ieder jaar is het een groter succes, mede dankzij de gulle giften van het winkelend publiek en de fijne samenwerking tus sen het team en de Cl000 in Ouddorp. De afgelopen jaren is de opbrengst van deze dag steeds gestegen. Op zaterdag 28 maart a.s. bent u van harte welkom in C1000 Sperling. Van 8.30 uur tot 16.00 uur staat het team gereed. Zaterdag 16 mei 2009 organiseren de platte- landsjongeren afdeling Goeree-Overflakkee weer een trekkertrek familie dag, dit keer met twee banen. Hoofdsponsor is Rabobank Goeree-Over flakkee. Naast trekker trek met landbouwtrac- toren zullen er ook spe ciale auto's meedoen en komen er oldtimers aan bod. Daarnaast is er van alles te zien en te doen, zoals een springkussen, rodeostier, hindernis- baan, helikopterrond vluchten, oldtimershow, een clown, kraampjes en andere activiteiten. Wie mee wil doen kan op website www.pjflak- kee.nl eerst kijken in welke klasse. Inschrijven kan op 27 maart a.s. van 18.00-21.00 uur op de locade van de trekkertrek familiedag: Landbouwbe drijf De Wit, Philipshoof- jesweg 77 te Dirksland. Maar vol vol. OUDDORP - In de Gerefor meerde Kerk te Ouddorp zal zondagavond 5 april een Can tatedienst gehouden worden. In deze dienst zal het Opera- en Oratoriumkoor Zuid West Nederland o.l.v. Bas van Houte twee cantates zingen van'J.G. Rheinberger en drie koralen van J.S. Bach. Voorganger in deze dienst is ds. C.G. Kant. De bijbellezingen en de overwe ging sluiten aan op de liederen van het koor. De cantatedienst begint om 18.30 uur, iedereen is van harte welkom. STAD AAN'T HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwed- strijd voor pony's, proeven F3 en F4, gehouden op zaterdag 24 januari jl. in Manege Oost- moer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor deze proeven dient een mini maal aantal punten behaald te worden van 210. - Proef F3. Mandy v.d. Stelt, Tazz, 240 pnt; Annick Kieviet, Noortje, 238 pnt; Nadia v. Holten, Tazz, 234 pnt; Natasja Meijer, Donna, 232 pnt; Esmee V. Alphen, Quint, 229 pnt; Marsha v. Holten, Disney, 225 pnt; Jolein de Vogel, Noortje, 225 pnt; Melanie Confurius, Passoa, 224 pnt; Betty Nieu- wenhuyzen. Lucky, 222 pnt; Maud Hamers, Sonja, 221 pnt; Noralie Kastelein, Mickey Boy, 216 pnt; Priscilla Peeman, Freedom, 215 pnt; Peter Wit vliet, Tazz, 203 pnt. Proef F4. Louise du Pree, Mario, 230 pnt,tevens diploma F4 behaald; Rianne Jongenen- gel. Snoopy, 228 pnt, tevens diploma F4 behaald; Cynthia v.d. Baan, Karinek 227 pnt, tevens diploma F4 behaald; Merel v.d. Sluys, Black Beauty, 220 pnt, tevens diploma F4 behaald; Ilse de Beer, Rody, 219 pnt, tevens diploma F4 behaald. MIDDELHARNIS - Op dins dagmiddag 7 april kunt u in het Wijkcentrum aan de Doe- tinchemsestraat te Middel harnis een paasstukje maken. Deelname kost 8,50, inclu sief koffie/ thee en wat lekkers. De middag begint om 13.30 Uur. U kunt zich aanmelden t/m vrijdag 3 april via tel.nr. 0187 483366. Deelnemers worden verzocht zelf een groot bord mee te nemen om de taart op te plaatsen en een aardappel schilmesje en eventueel een snoeischaar. Sportvisserij Goeree-Overflak kee organiseert op zaterdag 25 april a.s. het 18e open Witvis- kampioenschap Goeree-Over flakkee. De wedstrijd wordt van 9.00-14.00 uur gehou den aan het Zuiderdiep nabij Dirksland. Deelnemers zijn vrij in hun hengelkeuze. Er zijn vier prijzen beschikbaar nl. van 500, 300, 200 en 100. Inschrijven is alleen mogelijk door het deelnanie- geld ad 25 over te maken naar bankrekeningnummer 3420.21.389 t.n.v. Sportvisse rij Goeree-Overflakkee, o.vv 'OKGO2009'. Het maximum aantal deelnemers is 160. Loting vindt plaats vanaf 6.30 uur in de Victoriahal, Philips- hoofjesweg 57a te Dirksland. Hier vindt na de wedstrijd ook de prijsuitreiking plaats, met aansluitend een verlodng. Wie meer informatie wil, kan con tact opnemen met B. Jordaan (tel; 06-28775273, e-mail! penningOI@sportvisserijgo. nl) of met M. Nagtegaal (tel 0187 603568, e-mail: secreta- ris01@sportvisserijgo.nl). Zie ook website www.sportvisse- rijgo.nl. OUUE-IONGE- De afgelopen tien dagen stond basisschool De Bron uit Oude-Tonge in het teken van de jaarlijkse pro- jectweek. Dit keer was gekozen voor een onderwerp dicht bij huis: 'Zo woon ik!' In de diver se groepen werd gewerkt over huizenbouw en over huizen van vroeger, nu en in de toekomst. In groep 8 kwam de ontstaans geschiedenis van Oude-Tonge aan de orde, In groep 7 was het vooral de architectuur die werd belicht. Een uitstapje naar Rot terdam met een bezoek aan het NAI (Nederlands Architectuur Instituut) was hierbij een onder deel. In de lagere groepen werd ook naar andere woon vormen gekeken: hoe is het om in een iglo of in een wigwam te wonen? In de jongste groepen werd de flat van Pluk van de Petteflet nagebouwd. Hoog tepunt van deze week was dat er een heus Huttendorp in de aula werd gebouwd. Er waren maar liefst veertien teams van leerlingen van 4 tot 12 jaar, die met elkaar een hut gingen tim meren. Door diverse plaatse lijke bedrijven werden hout en spijkers gratis ter beschikking gesteld. Het was een lawaai van jewelste. Je hoorde de 125 leer lingen met hun meegebrachte hamer timmeren. Verder over stemden zaaggeluiden de kin derstemmen. Maar het resul taat mocht er zijn: er werden heuse woontorens gebouwd. Op de kijkavond aan het eind van het project was het een drukte van belang. Ouders en grootouders, broers en zussen, familie, vrienden en bekenden, iedereen was van de partij om alle werkjes in de groepen en het huttendorp te bekijken. Maar de hutten moesten ook weer worden afgebroken. Hier en daar werd een traantje weg- gepinkt toen het hout in een grote aanhanger achter een tractor werd afgevoerd. Don derdagavond waren .er ook weer veel leerlingen van de partij om te zien hoe in samen werking met de plaatselijke vrijwillige brandweer het hout werd opgestookt. Het was een brandende afsluiting van een prachtige projectweek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6