L Bouman GGZ heeft spreekuur op Goeree-Overflakkee Overdracht Volgerland markeert einde herinrichting Ouddorp-West i uws 1 vr^ OEIW WISH ni /-H 81e jaargang Nr. 7797 Dinsdag 24 maart 2009 Christelijk streekblad op ger.e0^^md)i^.ondslag Voor mensen met problemen rondom gebruik verslavende middelen GOEREE-OVERFLAKKEE - Het aansnijden van een taart markeerde de start van het spreekuur van Bou man GGZ, dat iedere woensdagmiddag wordt gehou den in het pand van de Pameijer Stichting aan Oostdijk 49 te Sommelsdijk. Op het spreekuur kan men terecht voor deskundig advies, specialistische hulp en eventu eel een behandelingstraject op maat. Servicegerichte dealers OUDDORP - Van een feestelijke stemming was er zeker sprake tijdens de bijeenkomst rondom de afsluiting van de herin richting Ouddorp-West in Restaurant-brasserie Zicht op de Grevelingen, donderdagmiddag. Na ruim twintig Jaar verga deren, overleggen, gra ven en aanleggen, is er een punt gezet achter deze herinrichting, die een grote impact op het Ouddorpse landschap heeft gehad. Een ieder was het er over eens: het heeft lang geduurd, maar het resultaat mag er zijn. "Er is een voortreffelijk stuk werk geleverd", zo complimenteerde gede puteerde Joop Evertse, die namens de opdracht gever, de provincie Zuid- Holland, aanwezig was. Geschiedenis Lange duur niet verkeerd Volgerland Unicefloop komt er weer aan Sneldam- toernooi Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl Nieuw geopend: 3 Wasboxen I Wasstraat www.interieur-paauwe.nl ^1°^'^'^^oh»*"'* Live uitzending raads vergaderingen via internet Boeken- en puzzelmarkt Hartstichting zoekt collectanten Getuigen- oproep vernieling auto Door Adri van der Laan Tijdens de korte ofïiciële ope- ningsljijeenkomst bleek dat liei spieekiiui een belangrijke slap kan zijn om 'het Geheim van Cioeree-Oveillakkee' ver der Ie ontrafelen. In zijn ope ningstoespraak liet wethou der Anton Wesdorp van de gemeente Middelharnis weten zeer ingenomen te zijn met het sjjreekiiur, waar men - des gewenst anoniem - voor hulp terecht kan. De opening van een dergelijk spreekuur op het eiland is vol gens wethouder Wesdorp zeer welkom ortidat volgens hem "overmatig gebruik van alco hol en drugs de aanleiding is tol probleemgedrag, en er gezondheidsproblemen kun nen ontslaan". Preventie, hulp verleningen handhaving i,s heel belangrijk in de strijd tegen de problemen. Daarnaa.st i.s vol gens de wethouder ook een goede commimicatie en samen werking tussen de verschillende hulpverleners en bestuursorga nen heel belangrijk. Ook op het eiland zijn er allerlei problemen rondom verslaving, maar de mensen zoeken toch niet zo vlug de hulpverlening op. Er is wel een mogelijkheid in .Spijkenisse, maar dat blijkt toch wat buiten het gezichts veld te liggen. Nu i.s er dan een gelegenheid om dichtbij hulp te halen en daar zijn de wethou der en de eilandelijke gemeen tebesturen erg mee ingenomen. "Het gaat om de doelgroep en daar luoeten we ons op rich ten", aldus Wesdorp. De V(jorzitler van het bestuur van Bouman GGZ, .Sjel'Gzyzew- ski, gaf in een toespraak aan dat de verslavingsproblema tiek viTjeger overzichtelijk was. In Rotlerdaru - "het Soclom en Gomorra" - waren alle verdo vende middelen te \erkrijgen en elders in de regio was er alleen maar sprake van alco holgebruik. "Nu zijn de dea lers veel meer .servicegericht en kan men elke soort drugs ver krijgen waar men maar wil". Hij hekelde de houding van de overheid, die bijvoorbeeld wel ingrijpt als het gaat over con trole van de voedselkvifaliteit maar er niets aan doet als de jongeren met een alcoholver giftiging een 'zuipschuur' ver laten. Het spreekuur van Bou man GGZ is volgens Czyzewski dan ook heel belangrijk omdat men ook hiermee in de 'haar vaten van de samenleving' terecht kan komen. Beide sprekers op die middag waren dan ook heel blij dat de Pame- ijerstichting onderdak aan het spieekuiir wilde bieden. Het spreekuur op Goeree- Overllakkee komt mede tot stand dankzij een bijdrage van de gemeentelijke projectgroep 'Het Cleheiin van Goeree'. Die projectgroep houdt zich bezig met de preventie van overma tig alcohol- en drugsgebruik door jongeren en volwasse nen. De initiatiefnemers hopen en verwachten dat het zoeken van hulp bij verslavingspro blematiek nu laagdrempeliger is geworden inet de opening van het spreekuur. En uitein delijk hoopt men ook dat ook de 'zorgmijders' overgehaald kunnen worden oin iets aan hun verslaving te gaan doen. Voorlopig kan men één mid dag per week - op woensdag - terecht in het pand van de Pameijer Stichting in Som melsdijk. Als het iniüatief aan slaat hoopt men het spreekuur verder uit te kunnen breiden. Wethouder Anton Wesdorp en bestuursvoorzüler van Bomnan GGZ Sjej Czyzewski snijden waarmee symbolisch hei spreekuur is geopend. de taart aan, Foto: Adri vtni der Ijian Door Adri van der Laan Tijdens een drukbezochte bijeenkomst, waarvoor (oud)- bestuurders van de Landin richtingscommissie en overige betrokkenen van geineente, provincie, waterscliap en natuurorganisaties waren uit genodigd, werd er door de twee sprekers uitgebreid stil gestaan bij het behaalde resul taat en natuurlijk bij de lange voorgeschiedenis. Gebiedsgedeputeerde Joop Evertse was in zijn toespraak uiterst complimenteus over het behaalde resultaat. Hij herin nerde zich nog uit zijn jeugd jaren in de Zak van Zuid-Beve land toen er daar een ruilverka veling plaatsvond, die eveneens heel veel invloed op de kleine boeren had, zoals op zijn opa "een jutnunannetje". Hij kende dan ook de discussies die er gevoerd luoesten worden rond om het ruilen van grond en de wisselende kwaliteiten daarvan. Die discussie is ook in Ouddorp gevoerd. Hierbij kwam ook de ontwikkeling van xerschillende natuurgebieden, waarvan het Volgerland langs de Vrijheids- w'eg het grootste was. Gede puteerde Evertse verwacht dat het provinciebestuur mee zal werken om een fietspad te rea liseren aan de oostkant van het Volgerland, zodat het publiek ook op de fiets van het gebied zal kunnen genieten. Gedeputeerde Everhi- <ii InngeDU'i'sti'r \iiii de \i'l(le otilhitlh'ii hrl iiijontialielioril in<er hel aaluurgehied het Volgerland. Burgemeester Cier van de Velde van de gemeente Goe- dereede sprak deze keer niet als burgemeester, maar als voorzitter van de Landituich- tingscomiTiissie. Mevrouw Van de Velde heeft alleen maar de laatste jaren van de herin richting daadwerkelijk mee gemaakt, maar zij was in de geschiedenis gedoken en kon dan ook haar toehoorders een overzicht geven \'an de lange \oorgeschiedenis die het pro ject heeft gehad. Jn het begin van de jaren tach tig van de vorige eeuw kwam de aanvraag van het toeiuna- lige waterschap om een her indeling uit te voeren. Enkele jaren later voegden ook de landbouworganisaties zich bij deze aanvraag, tnet als resul taat dat de provincie in 198' de Landinrichtingscommissie kon installeren. Het zou een project worcien dat heel veel tijd in beslag gmg nemen. Mevrouw Van de Vel de legde uit dat dit kwam door de bijzondere indeling van het Ouddorpse landschap. De enigszins gedateerde foto in de Goereese raadzaal laat dui delijk zien dat er heel kleine akkertjes waren, die opnieuw ingedeeld moesten worden. Vanwege de zaadteelt en de grove tuinbouw, die beide specifieke grondeigenschap pen eisen, moest de herinde- hng zorgvuldig gebeuren. Als N'ooibeeld gaf zij dat er voor de herindeling boeren waren die grond hadden op wel veertien percelen en na cle herindeling maar vier percelen meer heb ben. In de loop van het proces kwam men tot de conclusie dat er rondom Ouddorp ook ruimte voor waterberging en natuurgebieden moest worden gemaakt. Dit waren allemaal zaken die veel tijd en overleg vergden. Hierbij kwam ook nog de wijziging van de plan nen om de Vrijheidsweg te laten verdwijnen. Iets wat niet de goedkeuring van de poli tiek kreeg en er dus weer nieu we plannen moesten worden gemaakt. Volgens Van de Velde was het - achteraf bezien - wel goed dat het wat langer heeft geduurd omdat er in het hele plan veel bijkomende zaken konden worden meegenomen en dat heeft weer voordelen opgele verd. Zoals de combinatie \'an de aanleg van het Volgerland met de dijkverzwaring van het Flaauwe Werk. Het eindresultaat mag er ook volgens Van de Velde zijn en nu ze van gedeputeerde Ever- ste had begrepen dat ook het fietspad langs het Volgerland gerealiseerd kan worden - "de kers op de taart" - kan ze met een gerust hart de voorzitters hamer neerleggen, zo verze kerde zij. De overdracht van het Volger land, het in het kader van de landinrichting gerealiseerde natuurgebied, aan Natuurmo- folo: .Adri van der Ijian numenten was 'het officiële moment' waarmee de Landin richting Ouddorp-West offici eel werd afgesloten. Het gezelschap genodigden vertrok aan het eind van de bij eenkomst per bus richting het Volgerland. Met het onthul len van een informatiepaneel door gedeputeerde Everste en burgemeester Van de Velde werd het natuurgebied offici eel overgedragen aan Natuur monumenten. Gert de Groot van deze organisatie nam het natuurlijk dankbaar in ont vangst. Hij gaf uitleg over de structuur van het gebied, dat momenteel nog lijkt op een kale vlakte, maar alles in zich heeft om een bijzonder gebied te worden waar tal van vogels en planten zich verder kunnen ontwikkelen. Door het gebied zijn verschillende wandelrou tes uitgezet, en De Groot moe digde de mensen aan om de natuurontwikkelingen in het gebied te blijven volgen. De Unicefloop bestaat landelijk al 40 jaar. Dit jaar zal de loop gehouden worden op zaterdag 16 mei, op Goeree-Overflak kee weer op het terrein van Hernesseroord. Het thema dit jaar is 'Schoon water voor elk kind'. Elke 20 seconden sterft er een kind als gevolg van vuil drinkwater Anderhalf miljoen kinderen sterven vóór hun vijfde leven.sjaar als gevolg van uitdroging door diarree, Unicef maakt het mogelijk dat mensen toegang krijgen tot schoon water en sanitaire voor zieningen en dat ze geïnfor meerd worden over het belang van hygiëne, zoals het gebruik maken van bijv. een latrine of toilet. De lokale bevolking in veel landen wordt opgeleid om zelf sanitaire voorzienin gen te bouwen en moeders te leren hoe ze kunnen voor komen dat hun kinderen ziek worden. Door de aanpak van deze problemen zal het sterfte cijfers dalen. Graag roept Uni cef iedereen op - Kinderen, ouders, opa's en oma's, onder wijzers en sponsors - om hun steun te geven aan dit project. Hoe meer basisscholen zich aanmelden, hoe beter. Want zonder uw hulp lukt het niet. Op woensdag 22 april is er voor ieder die op Goeree-Overflak kee woont en belangstelling voor dammen heeft een snel- damavond. Daarin spelen ook de mensen mee die aan het Flakkeese damkampioenschap hebben deelgenomen. Het toernooi, waarbij iedere deel nemer op die avonden zeven wedstrijden speelt, wordt gehouclen in m.f.g. Dorpstien- den te Ouddorp. Wie meedoet moet om 7 uur aanwezig zijn om zich te laten inschrijven. De kosten bedragen voor hen die niet aan het Flakkeese dam kampioenschap hebben deel genomen 5. De wedstrij den beginnen om 19.30 uur U kunt zich aanmelden bij de heer H.H. Verolme, Kastan jelaan 30, Middelharnis, tel. 485389. Firma J, J, van Gurp 0udeclijk14, Ooitgensplaat -----(0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbesfrating.nl 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge n in de shouiroom uan Interieur Paauwe beleeft u op latetioS 28 maande primeur uan de n/euujc Mercedes-Benz E-Klcissf. omringd door Bulthaupl<eul<ens. Lees meer op: ^20- ^Zonmnaire ligt tilakbij Saikzee-, 50 outominuttn van Rotterdam, Roosenéaal at Temiaen. Dl RKS1^A.N D - Met ingang van maart 2009 zijn de vergaderin gen van de gemeenteraad van Dirksland rechtstreeks te vol gen via www.dirksland.nl. De gemeente Dirksland is hiermee de eerste gemeente op Goeree- 0\'eiflakkee die deze service biedt. De raadsvergaderingen u'orden in het \'er\olg li\e ^■ia het internet uitgezonden. De eerste vergadering waarbij dat gebeurd is de besluitvormende raadsvergadering van 26 maait 2009. Op de startpagina van de gemeentelijke website ver schijnt ongeveer 24 uur voor aanvang van de vergaderingen een speciale knop (tekst). Bij het aanklikken van die knop (bij aanvang of tijdens de ver gadering) kan men de verga dering op afstand beluisteren. Het geluidsbestand van de ver gaderingen verschijnt enkele dagen na de vergadering op de website. Dit gebeurt nadat dit bestand tussentijds op spre kers en agendapunten is geïn dexeerd. Door deze index is het mogelijk het bestand op spreker en onderwerp te door zoeken. Met deze extra service wil de gemeente de politiek dichterbij het publiek bren gen. OUDE-TONGE - De vrienden van Ebbe en Vloed (organise ren donderdag 26 maart van 14.00-16.00 uur een boeken en puzzelmarkt in de grote zaal van Ebbe en Vloed. Ook is er koffie met boerencake. Op zaterdag 30 mei wordt de jaarlijkse rommelmarkt gehou den. Hiervoor is uien nog op zoek naar ronunelniarktspul- len. Heeft u nog iets staan waar u van afwilt, dan kunt u voor het laten ophalen ervan bellen naar 0187 641844 of 641592. (irote meubelen zijn niet wel kom, kleine wel. Van 14 t/m 18 april 2009 vindt de jaarlijkse Hartweek van de Nederlandse Hartstich ting plaats. Tijdens deze week vraagt de Hartstichting finan ciële steun voor het bestrijden van hart- en vaatziekten. Zij doet dit onder andere door hel organiseren van een huis-aan- huiscollecte. Ieder jaar in april gaan bijna 75.000 enthousiaste collectanten op pad v<jor de Hartstichting. Helpt u ook? Met een paar uur per jaar col lecteren voor de Hartstichting helpt u de stichting al met haar levensreddende werk. Dit jaar is de collecteweek van 14 t/m 18 april. Bent u geïnteres seerd? Neem dan contact op met de Hartstichting, tel. 070 3155539, e-mail collecleto' hartstichting.nl. ACHTHUIZEN - Zaterdag trof een vrouw haar auto zwaar beschadigd aan op het parkeer terrein van buurthuis de Keet aan de Beatrixstraat. Zowel het dak als de motorkap waren ingedeukt. Op het dak van de auto stonden afdrukken van schoenzolen. De vernieling is gepleegd tussen 15.10 en 17.00 uur. De politie onderzoekt de vernieling van een auto. Heeft u informatie over deze vernie ling en/of weet u wie de daders zijn? Neemt u dan contact op met het politiewijkteam van Middelharnis via 0900-8844. Dat kan ook anoniem via Meld Misdaad Anoniem, tel. 0800- 7000.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1