Wat krijg ik in mijn beurs, wat heb ik in mijn hart f Oud-Goereeër promoveert op onderzoek naar rolopvatting van predikanten Kerk diensten eiüvhdeh-hieuws Zonnebloem getuige van geboorte jonge geitjes Het weer van volgende week... Eerst nog prima weer Kerkdienst Ger. Gem. Paddentrek weer van start Concert met Martin Mans Schoen- en pantoffel verkoop in 'VoUenhoven' Damvereniging ENEO'52 Vroeg op zoek naar reeën in De Kwade Hoek Passieconcert Fiori Musicali in Hervormde kerk Dirksland EIIAt1DBi.|1lELW5 Crisistijd Ongeduld Het hart Onderzoek Uw auto én caravan Zondag 22 maart 2009 Vijfde Lijdenszondag PAGINA 2 VRIJDAG 20 MAART 2009 Ethiek Regelmatig horen wij woor den en lezen we in dagbladen termen als: 'zorg, bezorgdheid'. Het kabinet overlegt al geruime tijd om maatregelen te treffen die de economie weer overeind moeten helpen. Er is bezorgd heid over de terugloop van de werkgelegenheid. Bedrijven raken door de orders heen en gaan soms failliet. De verkoop slinkt. Het aantal werklozen stijgt drastisch. De pensioenen stijgen niet mee met de inflatie. Gezinnen met opgroeiende en naar school (en vooral naar het voortgezet onderwijs) gaande kinderen kininen mogelijk de lasten niet opbrengen. Er is zorg over hen die aan de onderkant van de samenleving verkeren en het met een mini mumloon of met een uitkering moeten doen. Ondertussen worden soms nog steeds grote bonussen verstrekt aan men sen en managers aan de top van het bedrijfsleven. Plegen de vertegenwoor digers van de partijen in de regeringscoalitie met elkaar overleg, de oppositiepartijen worden steeds ongeduldiger. Het duurt allemaal veel te lang. Vorige week vrijdag mu het kabinet al met voorstellen gekomen zijn maar konden dat niet omdat er nog geen over eenstemming was tussen de fiactievoorzitters. En we zitten allen toch wel te wachten op en zijn benieuwd naar wat er nu zal worden voorgesteld aan het parlement. Werkgevers en werknemers die in grote lijnen het eens waren over de weg die ingeslagen moet wor den, laten zich ook horen. Het grote dilemma van de rege ringspartijen is: wat moet er waarin geïnvesteerd worden en waarop kan of moet worden bezuinigd? Bij het CDA leeft de angst voor het laten oplo pen van de staatsschuld, ter wijl de beide andere partijen, de PvdA en de CU eerst willen ingrijpen en de huidige econo mie stimuleren om daarna, als de zaak weer draait, eventuele kortingen door te voeren. De beurs Laten we wel wezen, de beurs zal om zo te zeggen min der geld voelen instromen. We zullen het allen aan en in onze portemonnee merken. En in bepaalde zaken wordt ook gemerkt dat de klanten voorzichtiger worden met hun uitgaven.Nogal eens hoort men die en gene zeggen: 'de ouderen zijn wel wat gewend om met en vanuit een krap pere beurs te leven, maar de jongei-en, opgegroeid in de welvaartsstaat, kunnen en wil len niet terug'. Nu moet men oppassen met algemeenheden te uiten, maar er zit wel een kern van waarheid in. Toch kan men zich er zorgen over maken dat bij velen wat er in de beurs, de portemonnee, komt van beslissende betekenis voor het leven is. De vermate- rialisering in de samenleving heeft behoorlijk toe geslagen. Alles lijkt in geldwaarde te kun nen en ook te moeten worden uitgedrukt. In deze weken vallen en vielen in delen van ons land de diensten op en voor de bid- dag. Het schip van de Kerk van Christus en het kleine scheepje van de christen op de grote levenszee vaart en moet laveren tussen twee gevaarlijke klippen. Daar is aan de ene kant de klip van grote zorgeloosheid. 'We zullen wel zien waar het schip strandt en laten we met ons allen er wat leuks van maken in het leven'. De andere, min stens zo gevaarlijke, klip is de angstige bezorgdheid, uiting van ongeloof, alsof we toch zelf alles in handen hebben. Sprak de Zaligmaker in de bergrede het al niet uit: 'Daarom zeg Ik u: weest niet bezorgd voor uw leven, wat ge eten en wat ge drinken zult, noch voor het lichaam, waarmee gij u kleden zult. Is het leven niet méér dan het voedsel en het lichaam dan de kleding'? Is wat we in oris hart hebben, wat daarin kwam van en gewerkt werd door God, niet meer dan wat we in onze geldbeurs krijgen? Heilige onbezorgdheid Zelf mocht ik in de hier boven genoemde diensten op de biddag preken aan de hand van de uitspraak van de apostel Paulus: 'Weest in geen ding bezorgd, maar laat uw Drs. W. Chr. Hovius begeerten in alles, door bid den en smeken, met dankzeg ging bekend worden bij God'. Neen, dan prijs ik bij u en bij jou niet aan 'maak je niet druk, jreniet van watje hebt, en zeur niet over wat je niet krijgen Unit. Straks komen er wel weer andere tijden'. Maar door genade mogen de gelovigen wel een heilig en onbezorgd leven leiden, zon der slordig en roekeloos te zijn. Maar hoe heerlijk is het de rust en de vrede van God die alle begrip en verstand te boven gaat in ons hart te hebben Wat is dan de wereldse mens toch arm en ongelukkig. Intussen zullen wij ook met ons hart dan de overheid aan God opdra gen, opdat Hij haar wijsheid en inzicht geeft in wat te doen staat in deze zware tijden. We zijn ook dankbaar dat er in het kabinet christenministers zit ten en in het parlement chris telijke volksvertegenwoordi gers aanwezig zijn, die geleerd hebben niet alleen maar naar beneden en om zich heen te kijken, maar ook naar Boven op te zien om het van Hem te verwachten. Met hel ontvangen van de 'hul' uit handen van zijn promotor Prof dr. E.R. Jonker, mag ds. Van Holten zich voortaan doctornoemen. Foto: Adn van der [jum KAMPEN - Vorige week vrijdag promoveerde ds. Joh. van Holten uit Wezep aan de vestiging Kampen van de Protestantse The ologische Universiteit op een proefschrift dat handelt over de rolopvatting van aanstaande, beginnende en oudere predikanten. Johan van Holten heeft het over grote deel van zijn jeugdja ren in Goedereede doorge bracht. Door Adri van der Laan Johan van Holten werd in 1960 in Numansdorp gebo ren en verhuisde enkele jaren later met zijn ouders naar het fruitkwekersbedrijf aan de Pro- vincialeweg i;e Goedereede en bracht zodoende zijn jeugdja ren door in Goedereede. Van Holten studeerde eerst aan De Driestar te Gouda. Vervolgens studeerde hij van 1984 tot 1992 theologie aan de Rijksuniversi teit Utrecht. Zijn hoofidvak was Geschiedenis van het Gerefor meerde Protestantisme, met als groot bijvak Nieuwe Testament. Voor de kerkelijke opleiding schreef hij een afstudeerscrip tie over de wijze waarop het thema van de predestinatie aan de orde gesteld wordt in de prediking. Van 1992-1998 was hij verbonden als predikant Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versciiijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnls. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl(e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijl<e advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager. Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentle-verl<oop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). aan de Hervormde Gemeente Zalk en Veecaten. Van 1999 tot heden is hij predikant van de Hervormde Gemeente Wezep en Hattemerbroek. De dissertatie van ds. Van Hol ten heeft de titel 'Rol en Roe ping - een praküsch-theologisch onderzoek naar de rolopvatting van aanstaande, beginnende en oudere predikanten, gerela teerd aan hun roepingbegrip'. Van Holten heeft onderzoek gedaan onder ouderejaars studenten, beginnende predi kanten en oudere predikan ten. Eén van de belangrijkste conclusies uit het onderzoek is dat predikanten geen duidelijk beeld hebben ten aanzien van hun leiderschap. Ze weten niet goed raad met het verschil tus sen besturen en leidinggeven. Van Holten pleit daarom voor het formuleren van doelen voor gemeente zijn en voor training van een niet-persoonsgebon- den type van charismatisch lei derschap. Met dit laatste kan tegemoet gekoinen worden aan de vraag naar inspirerend lei derschap vanuit de gemeente. Aan het slot van de dissertatie noemt Van Holten een aantal facetten die kunnen bijdragen aan een verdere doordenking van en reflectie op de interpre tatie van de begrippen roeping en roepingbesef. De handelseditie 'Rol en Roeping' is verkrijgbaar in de boekluindel. ISBN: 978 90 239 2369 5, 360 pagina's, 29,90, uitgeverij Boe- kencentrum, Zoetermeer. MIDDELHARNIS - Dinsdag 24 maart, 19.30 uur, ds. G. Pater. Met het stijgen van de tempe raturen ontwaken ook weer de padden en kikkers uit hun win terslaap. In deze periode begin nen ze aan hun jaarlijkse trek naar het voortplantingswater: dit kan een poel zijn, maar ook een sloot of zelfs uw tuinvijver. Deze trek is niet zonder geva ren: bij het kruisen van wegen vallen veel verkeersslachtof fers. Natuur en Landschap Goeree Overflakkee wil weg gebruikers graag attenderen op deze kleine wereldreizigers: ze zijn namelijk niet moeilijk te herkennen en makkelijk te ont wijken. De paddentrek vindt voornamelijk in de avonduren plaats. Zacht weer met regen is ideaal trekweer voor de amfi- bieën. De kikkers en padden zijn in het koplamplicht te herkennen als kleine donkere hompjes op de weg. Stapvoets rijdend zijn ze gemakkelijk te ontwijken. Beter nog is om ze even een handje te helpen en ze in de wegberm te zetten. Let daarbij goed op de trek richting, ze staan met hun neus de goede kant op! De padden trek duurt meestal een aantal weken, afhankelijk van het weer. Bij temperaturen onder de 5 graden Celsius doen deze koudbloedige dieren het niet! In Ooltgensplaat is een aantal vaste plaatsen waar de kikkers en padden wegen kruisen. Dit zijn de Havendijk, de Spuidijk, begin Oudedijk en de Steiger- dijk. NLGO verzoekt wegge bruikers in deze periode hier 's avonds extra goed op te letten. DIRKSLAND - In de Hervorm de Kerk van Dirksland organi seert Mission Music Concerten een orgel- en samenzangconcert op zaterdag 21 maart. De orga nist Martin Mans hoopt op deze avond op verzoek te improvi seren en is er ook samenzang. Aanvang 20.00 uur, kerk ppen: vanaf 19.15 uur. De toegang voor volwassenen bedraagt 7,- en vobr kinde ren t/m 12 jaar€3,-. Het doel van deze avond is het weeskinderendorp 'Living Water Village' in Borneo. in vertrouwde handen MELISSANT - In bejaarden centrum VoUenhoven aan de Pieterstraat te Melissant wordt a.s. maandagmiddag 23 maart een verkoop gehouden van schoenen en pantoffels, in kleine en grote maten en van smal tot extra breed. Er wor den uitsluitend kwaliteitsmer ken geleverd, o.a. Van Lier, Rhode, Romica, Ortho, Picardi en Schneider, alsmede ver- bandpantoffels van Pullman. De verkoping wordt gehouden van 14.00-16.00 uur. Er kan worden gepind. Uitslagen van maandag 16 maartjl. T. de Geus - F. Koml-I T. Goedegebuur - H. de Geus3-0 H. Visbeen - B. van der Spaan1-1 A. Visbeen - B. Grootenboer1-1 C. Visbeen - B. Visbeen... 1-1 GOEDEREEDE - Eén van de meest aantrekkelijke diersoor ten in het gebied de Kwade Hoek is ongetwijfeld de ree. Overdag houden reeën zich schuil om te rusten en te herkauwen. Wie toch reeën wil bespieden in de vrije natuur kan dat het beste in de ochtendschemering doen. 's Ochtends is de kans het grootst om deze kleine hertachtige tegen te komen. Natuurmonu menten biedt u de gelegenheid om in de vroege ochtend van zaterdag 4 april mee te gaan op een speurtocht naar reeën in de Kwade Hoek. Samen met een gids trekt u het gebied in om de reeën van gepaste afstand te bekijken. Onderweg vertelt de gids over deze elegante dieren, zoals wat de ree eet en z'n terri toriumgedrag. Na afloop van de tocht staat er een ontbijt bij de boswachter voor u klaar. Terwijl u hiervan geniet, kunt u gezel lig napraten over de ontdekkin gen van de ochtend. Als u mee wilt met de reeënspeurtocht (beperkte deelname), is vooraf aanmelden noodzakelijk. Dat kan bij VVV Ouddorp aan Zee, tel. 0187 681789 of via website www.natuurmonumenten.nl. De tocht gaat om 06.00 uur van start vanaf parkeerplaats Kwa de Hoek aan de Oostdijkseweg nabij Goedereede. Deelname kost (incl. ontbijt) voor leden van Natuurmonumenten 9, voor niet-leden 12 en voor kinderen tot en met 12 jaar 5. Deelnemers wordt aange raden om goede, waterdichte wandelschoenen te dragen, geen parfum op te doen en een verrekijker mee te nemen. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. G. Meuleman en 18.30 uur kand. A. Kos, Barne- veld. Eben-Haëzer: 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. G. Meuleman - Herv. Gem. 9.45 uur ds. J. C. Breugem, Goudswaard en 18.30 uur ds. C. Doorneweerd, Strijen -Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur ds. G. J. Mink - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. D. van Beveren en 18.30 uur ds. A. T. Moussault. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. J. van Hol ten, Bergambacht en 18.30 uur ds. E. de Mots - Her steld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, v.m. bediening Hei lige Doop. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. M. van der Linden, v.m. bediening Heilige Doop - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L. C. van der Eijk en 18.30 uur ds. Jac. Jongejan. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur kand. B. van Ittersum, Lopik - Geref. Kerk 9.30 uur ds. C. Versteegt - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. Lugt- haTt,welkomstdienst- TROUW en 18.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. D. J. van Diggele. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. van Wijk, bediening Heilige Doop en 18.30 uur ds. N. A. Don selaar, Oosterland - Ger. Gem, 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. W. van Mou- rik, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. L. Quist, Groot-Ammers - Lukaska- pel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Her steld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jonge jan - Exodus 10.00 uur ds. T. Verduijn - Remonstrant se Gem. 10.00 uur da. R. H. J. Boeijinga-Alders - CAMA Gem. 10.00 uur de heer C. Schrage. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P J. Stam, Katwijk en 18.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. L. J. Lingen - Ger. Gem. 9.30 uur (H.D.) en 18.00 uur ds. E Blok - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. M. de Vries en 17.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur onbe kend en 18.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Willemsen en 18.00 uur kand. G. R. Mauritz, Cillaarshoek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur de heer H. Scheermeijer. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg en 18.00 uur ds. D. Siebelink, Reeuwijk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. K. Vogelaar en 18.00 uur ds. G. van den Dool - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht en 18.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Geref. Kerk 10.00 uur ds. B. J. Oldenhuis en 18.00 uur de heer W. van de Geest. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. G. van der Ziel, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. K. Groenendijk, Bruchem - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. C. Gielen, Poortvliet, bevestiging ambtsdrager - Geref. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas en 18.00 uur ds. W. A. Boer - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenen dijk, Bruchem. OUDDORP - Op donderdag 12 maart waren gasten en vrij willigers van de Zonnebloem te gast op de Mekkerstee in Oud dorp. Het uitje stond in het teken van het maken van per soonlijk contact tussen gasten en vrijwilligers. Gezelschap en een goed gesprek op een leuke locatie stonden bij deze ontmoeting centraal. Naast een uitgebreid bezoek aan de stallen werd tijdens het bezoek genoten van een pannenkoek. De ver bazing was compleet toen tij dens de rondleiding over de Mekkerstee het gezelschap positief werd verrast door de geboorte van 2 jonge geitjes. "Dit maak je toch maar zelden mee", gaf een geëmotioneerde vrijwilligerscoördinator Ineke Jochems aan. Tevreden en goedgemutst ging het gezelschap, voorzien van de nodige geitenkazen, weer terug naar Oostflakkee. DIRKSLAND - Het Chris telijk Kamerkoor Fiori Musicali geeft op zaterdag 28 maart een passiecon cert in de Hervormde kerk van Dirksland. Op het pro gramma staan a cappella werken van de veertiende tot en met de twintigste eeuw. Een totaalbeleving van licht en donker vanuit het voormalige koorgedeel te van de laatgotische kerk. Fiori Musicali brengt, onder leiding van dirigent Sietse van Wijgerden, werken ten geho re van Franse bodem, uit de Zuidelijke Nederlanden, en van de Frans georiënteerde Nederlandse componist Die- penbrock. "In het programma worden ruimtelijke klankelTecten toe gepast door zangers op ver schillende posities in de kerk te plaatsen. Beluister de ver frissende eigen inkleuring en klank die Milhaud aan het middeleeuwse gregoriaanse Miserere Mei gaf. Beleef het drama van Petrus' verlooche ning mee in de Passion van A. Charpenuer voor zes solis ten en koor. Het Stabat Mater van Diepenbrock roept het spel op van schaduw en licht, zoals dat is te ondergaan bij het zien van de gebrandschilderde ramen. Ervaar de balsem van het litanie-achtige- Miserere van Josquin des Préz. Kom tot inkeer met de vier motetten voor de passietijd van Poulenc: na de eerste traag verlopende delen is het op de vlucht slaan van de discipelen verrassend weergegeven in de wegvluch tende tonen. Hoor de disso- nante fluisterzachte akkoor den verklankt in de sobere 'tenebrea responsies' van Pou lenc", zo schetst de dirigent alvast de sfeer. Het passieconcert op 28 maart begint om 20.00 uur. Het publiek betreedt de kerk langs twee trompettisten die sobere lijdenskoralen spelen. De heer Adam van Heest (rector van de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits) geeft sfeerimpressies. Professionele solisten zijn Leon van Liere (tenor) en Andreas Goetze (bas). Na afloop is er buiten de kerk paasbrood voor alle con certgangers. De toegang bedraagt 8 en 6 euro. Reserveren is mogelijk via 0187-641553 en www.fiori- musicali.nl. Meer informatie is te vinden op www.fiori-musicali.nl. Tot maandag krijgen we sowieso capabel weer vooi^e- schoteld op de eilanden. Het blijft in ieder geval de gehele periode nagenoeg droog. Een iets tanend hogedrukgebied boven Scandinavië is ons ook gedurende het grootste deel van het weekeinde nog gunstig gezind. De temperaturen zijn een fractie omlaag gegaan en vooral de nacht naar deze vrijdag pakte koud uit. Wellicht wordt het zaterdag nacht ook nog even koud op Goeree-Overflakkee. In die kleine uurtjes zou het weleens tot bijna -3 graden kun nen afltoelen in een beschutte achtertuin. Zo koud als in 1980 wordt het echter niet dezer dagen. Destijds bereikte ongewoon koude lucht onze contreien, met een snijdende noordooster en een temperatuur van amper boven nul. Pluspunt van zo'n hogedrukgebied is het veelal drogende karakter van het voorjaarsweer, inclusief flinke zonnige perioden. Vooral deze vrijdag pak(te) overtuigend zonnig uit en ook op zaterdag is de maartzon er nog wel netjes bij. Juist in die felle zonneschijn en uit de wind is het ronduit warm, met midden in de zon een temperatuur van zelfs bijna 20 graden. In een later stadium (vanaf zondag) trekt die genoemde Noord-Europese hoge druk zich meer terug op de Adan- tische Oceaan. De stroming, krimpt dan naar noordwest tot west en voert iets labielere zeelucht aan. De kans op maartse regen(buien) neemt in het begin van de nieuwe week toe. Op de middellange termijn neigt de stroming zelfs weer de koudere noord(noordoost)hoek op te zoeken. Maartse buien is trouwens een benaming voor buien die ook hagel en natte sneeuw kunnen brengen. De naam win terse buien is eigenlijk wat meer gangbaar, maar omdat maart waarschijnlijk niet meer als echte wintermaand wordt gezien, noemt men het dus maartse buien. Dit type buien kan natuurlijk ook in april vallen, mits de boven lucht maar koud genoeg is. Dan spreekt men niet over aprilse buien, maar dan gaat het over 'aprilse grillen'. En. 'vrouwen en aprillen hebben zo hun grillen', zo luidt een mogelijk wat minder bekende weerspreuk. Er is ook nog een ander weei^ezegde, dat luidt: maartse buien en aprilse grillen komen wanneer ze willen. En zo is het maar net. Weerman Mare Putto

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2