1 1 Nationale Boomfeestdag brengt ook weer groen naar Goeree-Overflakkee 'Mêê HHlHi ■BBH HHHJJH Nog snel opgeven voor Jeugdconcours! Diner voor senioren in Ons Dorpshuis SGP- jongeren- avond gaat niet door /)3( Praise en Worship met Minstral Ministeries Zakkenrollers actief in supermarkten Waterplan Goeree- Overflakkee goedgekeurd 81e jaargang Nr. 7796 Vrijdag 20 maart 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Grote bomen Presentaties Bijzonder bos Nieuw geopend: 3 Wasboxen 1 Wasstraat GOEREE-OVERFLAK KEE - De politie heeft enkele zaken in onder zoekt betreffende zak kenrollerij op Goeree- Overflakkee en atten deert het publiek erop alert te zijn voor zakken rollers die actief blijken te zijn. 11 GOEREE-OVERFLAKKEE - Deze week was het weer Nationale Boomfeestdag. De Boomfeestdag, ook nog wel Boomplantdag genoemd, wordt in Nederland jaarlijks gehouden op een woensdag dichtbij de eerste dag van de lente. Het was voor het eerst in april 1957 dat deze dag werd gehouden, onder auspiciën van het Landelijk Comi té Boomplantdag, met als doel de belangstelling van het publiek voor bomen en bossen te vergroten, beginnend bij de jeugd: kinderen zouden hün eigen boom planten. Nadat in 1980 het comité werd voortgezet in de Stichting Nationale Boomfeestdag, heet dit jaarlijkse terugkerende evenement Boomfeestdag. En nog steeds groeit de deel name aan dit 'groene feest', dat dit jaar op woensdag 18 maart viel. Door Hans Villerius Ook op Goeree-Oveillakkee werden op diverse locaties weer tal van nieuwe bomen geplant, waarbij ook de schoolkinde ren weer betrokken waren. En gelukkig genoten de kinderen ditmaal prachtig weer. Alleen de gemeente (ioedereede deed niel mee. In de gemeente Dirksland was alleen in Dirksland zelf ruim te voor aanplant van nieuw geboomte. Daarom waren hier alleen schoolkinderen van de twee Dirkslandse basi.s.scholen actiel. Aan de Philipshooljes- weg zijn enkele prachtige vrij- .staande huizen gebouwd op een plek waar eerst een net /o prachuge groenvoorziening was, met bosachtige allure. Op (leze plek was 't dan ook dat er weer nieuwe grote bomen terug werden geplaatst, veer tien in totaal. Met een kraan werden ze op hini plek gezet, waarna de schoolkinderen - na daartoe aangemoedigd te zijn door wethouder Robijn van de gemeente Dirksland - de plantgaten met schoppen dicht konden gooien. De gemeente Middelharnis gaf ditmaal een bredere invulling aan de Boomfeestdag dan in andere jaren. Daags ervoor en eina gaven medewerkers van de buitendienst nl. presenta ties aan leerlingen van de 3e klas van de Groene School. Daarin kregen de leerlingen uitleg over de werkzaamheden van de gemeentelijke buiten dienst, en aansluitend plant ten ze - samen met de mede werkers van de buitendienst - bomen aan de Groene Zoom te Sommelsd/jk op dinsdag 17 maart en aan het Louis Bonw- meesterplein te Middelhainis op donderdag 19 maart. Op de Boomfeestdag zelf waren het schoolkinderen uit groep 8 van een tweetal basisscholen die eveneens aan het Louis Bouw meesterplein te Middelharnis een aantal bomen plantten. De kinderen uit de groepen 5 t/m 8 van de basisscholen 't Kompas en Ollie B. Bom mel konden tijdens de Boom plantdag voor de gemeente Oostflakkee de handen uit de mouwen steken. Dat gebeurde aan een perceel aan de Oude- landseweg nabij Den Bommel. Aangevoerd en aangemoedigd door wethouder Petra 't Hoen gingen de spaden de grond in. Voor dat de kinderen aan de slag konden legde Jos Hendriks van de vereniging Natuur en Landschap Goeree-Overflak kee uit dat dit eigenlijk geen 'gewone' Boomplantdag was. De ruim 200 bomen en 500 struiken die woensdag geplant werden, dienen nl. als compen satie voor de bomenkap in het sport- en recreatiegebied De Koepel te Oude-Tonge, waar in 2005 een groot deel van het bos (ruim 2 ha) werd gekapt voor de aanleg van een honk bal- en een softbalveld. Ter compensatie heeft de gemeente Oostflakkee aan de vereniging Natuur en Landschap Goeree- Overflakkee gevraagd om met een beplantingsplan te komen voor het perceel aan de Oude- landseweg. De vereniging heeft dit plan gemaakt, dat door de gemeente zonder wijzigingen is overgenomen. Volgens Hendriks is het plan bijzonder omdat het geen 'rjj- tjesbos' is geworden. "Er is gekozen voor een variëteit aan inheemse soorten, van appel tot zomereik en van Europese Vogelkers tot Wegedoorn. De bomen zijn direct op eindaf- stand geplant, daarom zal het gebied er pas over een aantal jaren - aks de bomen volgroeid zijn - als een echt bos uitzien. In de tussentijd hoeft er echter niet te worden gedund. Er zal In Middelharnis werd het Louis Bouwmeesterplein weer vnn bomen voorzien. dan ook een grote biodiversi teit van bomen en struiken ont staan." Verder is er in het plan een paddenpoel opgenomen en is er een slingerend pad aange legd voor de wandelaar. "Die kan in de loop van een aantal jaren een bijzonder bos zien ontstaan, met alle mogelijke spontane planten er tussen door", aldus Jos Hendriks. Folo'i: Ham Mllri De eerste hand wordt bij Den Bommel. ■gd aan het bijzondere bos dat groeien moet aan de Oudekiidseweg Folo: Atlri van der Utari Dirkslandse schoolkinderen aan de slag aan de Philipshoofjesweg. fi>tü: Wit)! van tós.scH Folografif MELISSANT - Zaterdag 18 april wordt het Jeugdsolisten- concours weer gehouden in verenigingsgebouw Melishof te Melissant. Veel deelnemers hebben er zich al voor opge geven, maar er kunnen er nog enkele bij. Solisten, duo's en meerderen kunnen meedoen en er mag op meerdere instru menten worden gemusiceerd. Een optreden mag echter niet langer duren dan 7 minuten. Wie nog interesse heeft om mee te doen, wordt verzocht zich snel op te geven, zodat de commissie aan de indeling van het programma kan gaan wer ken. Opgeven kan via website www.jeugdsolistenconcours. nl, of je vraagt vóór 21 maart een inschrijlformulier aan bij de fam. Van Leersum, tel. 0187 602792, of bij je muziek docent. De jury bestaat ook dit jaar weer uit Petra Veenswijk, Hans van Gelder en Suzan Zwart. Het concours wordt financieel gesteund door het Paul van Hessenfonds en door Stichting Podium Goeree- Overflakkee. OUDE-TONGE - Zondag 22 maart wordt in Evan gelie Gemeente Flakkee een speciale dienst gehou den, waarin Paul Hinoke van Minstral Ministeries met zijn band aanwezig zal zijn. De dienst wordt gehouden in het gebouw van Evangelie Gemeente Flakkee, Emmastraat 24a te Oude-Tonge en begint om 10.00 uur. NIEUWE-TONGE - In het Dorpshuis te Nieuwe Tonge organiseert stichting Compa- nen maandelijks een groeps- maaltijd voor senioren. De maaltijden worden aangebo den in combinatie met een bin go die verzorgd wordt door de medewerkers van Ons Dorps huis. Vanaf twee uur is de zaal open, om 14.30 uur begint het programma en om vijf uur wordt de maaltijd geserveerd. Tijdens de activiteit wordt gezorgd voor koffie, thee en een drankje. De eerstvolgende maaltijd is donderdag 2 april. Op het menu staan soep, spag hetti en een toetje. Deelname staat open voor senioren van Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet en kost 9 p.p. (all in). Opgeven is noodza kelijk en kan t/m 27 maart a.s. bij Saar Bruggeman (tel. 651925) of Lenie Mackloet (tel. 651564), tussen 18.00 en 19.00 uur. Er is een maximum van 36 deelnemers. De gezamenlijke maaltijd is een samenwerkings project waarin Ons Dorpshuis en Stichting Companen zich 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge f .«rJ Gebruikt was nog nooit zo nieuw..,. inzetten om in de dorpkernen een aantrekkelijke ontmoe tingsactiviteit voor senioren op te zetten. '"T^ (MiiBwj 2 4317 *l - NoontgoiW 0111 «1M7 Een 57-jarige vrouw uit Oud-' dorp werd bestolen van haar portemonnee, mogelijk dat zij in een supermarkt in Ouddorp is gerold. Dit gebetude op vrij dagmiddag (13 maart) ergens tussen half twee en kwart over twee 's middags. Een dag later, op zaterdagochtend rond elf uur, is een 79-jarige vrouw uit Middelharnis haar portemon nee kwijtgeraakt. Ze is ver moedelijk gerold in een super markt in Middelharnis. Een uur later, ook op zaterdag, tus sen kwart voor twaalf en twaalf uur 's middags, is een 77-jarige vrouw uit Middelharnis gerold van haar portemonnee. Dit gebeurde in een supermarkt in Middelharnis. In verband hiermee adviseert de politie om op een veilige manier met waardevolle spul len om te gaan. Bewaar uw portemonnee op een niet- zichtbare plaats en berg deze goed op. Wanneer mensen op een voorzichtige en bewuste manier omgaan met het opber gen van waardevolle goederen, zoals de portemonnee en de mobiele telefoon, wordt het risico van zakkenrollerij aan zienlijk verkleind. Gebeurt dit toch dan verzoekt de politie nadrukkelijk hiervan aangifte te doen. Op donderdag 5 maart is het Waterplan Goeree-Overflakkee door de gemeenteraad van Middelharnis voor wat betreft de te nemen en uit te voeren maatregelen voor de gemeente Middelharnis vastgesteld. Het Waterplan Goeree-Overflakkee is nu door alle partijen - de vier gemeenten op Goeree-Overl- fakkee en het Dagelijks bestuur van het Waterschap - goedge keurd. De vier regiogemeen ten, het waterschap Hollandse Delta en het ISGO hebben de afgelopen periode samen gewerkt aan de realisatie van een eilandelijk Waterplan voor Goeree-Overflakkee. Doel van het Waterplan is te zorgen voor voldoende ruimte voor opper vlaktewater binnen de gemeen tegrenzen om wateroverlast nu en in de toekomst te voorko men. Het tweede hoofddoel is de zorg voor een goede water kwaliteit, zodat voor inensen, dieren en planten een aantrek kelijker leefklimaat ontstaat. De gemeenten nemen de speer punten uit het waterplan mee in hun jaarplanning. Voor Mid delharnis is dit onder andere: Het zoetwateraanvoerplan voor de kern Middelharnis. Wegens omstandigheden kan vrijdag 27 maart a.s. de politieke jongerenavond te Nieuwe-Tonge met dr. Bart Jan Spruyt niet doorgaan.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1