Gemeente Goedereede houdt geslaagde 'Make a Difference Day' ^^^H J Wethouder zet jonge schoonmaakstertjes in het zonnetje p^Hp POLITIE Ewit Tanis van De Flipjes Vrijwilliger van het jaar ^v Nieuws van de Wereldwinkel Ger. Gem. 'M 0900-8844 'Sarah en Eva voorbeeld voor de hele gemeente!' EIIIVI10Eli.|1IEIJW5 GOEDEREEDE - Zaterdag stonden tijdens de 'Make a Difference Day' de vele vrijwilli gers van de gemeente centraal. Goedereede had alles uit de kast getrokken om de vrij willigers een goede, gezellige en leerzame dag te geven. Het hoogtepunt van de dag vormde de verkiezing van de Vrijwilliger van het jaar 2009, Aan de slag Vrijwilliger van het jaar MIDDELHARNIS - De nieuwe Zuid-Afrikaan- se rosé van Fair Trade heeft van de onafhanke lijke wijnschrijver Nico- laas Klei het predikaat 'Omfietswijn' gekre gen, een extra lekkere wijn waarvoor je best een beetje moeite mag doen. i^^^f^M m^ vt_^ w^ \^M Man bekeurd voor illegaal afval verbranden Twee aanhoudin gen na vernieling bushokje f i PAGINA 8 DINSDAG 17 MAART 2009 GOEREE- OVERFITVKKEE 4 Door Adri van der Laan Zoals iedere gemeente kent ook Goedereede een groot aan tal vrijwilligers die doorgaans niet dagelijks in de belangstel ling staan. De gemeente heeft daarom het idee opgevat om jaarlijks een speciale vrijwilli- gersdag te organiseren. In het kader van de landelijke 'Make a Difference Day', die aanstaan de vrijdag en zaterdag wordt gehouden, hield de gemeente Goedereede deze dag alvast afgelopen zaterdag. In m.f.g. Dorpstienden werden de vele vrijwilligers in het zonnetje gezet en hierbij konden zij zich nu eens laten verwennen door een aantal andere 'tijdelijke' vrijwilligers. Leden van het College van B en W, raadsle den en gemeenteambtenaren hadden zich ingespannen om de dag tot in de puntjes te ver zorgen. Aan het eind van de zaterdagavond bleek dat het initiatief bijzonder geslaagd was gevonden door de vele 'professionele' vrijwilligers en de gelegenheidsvrijwilligers. Het succes heeft ertoe geleid dat deze eerste vrijwilligersdag volgend jaar zeker een vervojg zal krijgen. Op vrijdag verrichtte burge meester Ger van de Velde vrij willigerswerk in De Vliedberg, waar zij in de recreatiezaal kof- buffet waarvoor alle vrijwil ligers werden uitgenodigd. Ze werden verwelkomd door raadsleden en gemeenteamb tenaren, en ook de bediening was grotendeels in handen van het gemeentepersoneel. Het hoogtepunt van de avond was de verkiezing van de Vrij williger van het jaar 2009. De eer om de winnaar bekend te maken was voor wethouder Peter Feller. In zijn toespraak wees hij erop dat er veel vrij willigerswerk in de gemeente Goedereede plaatsvindt, "dit gebeurt zichtbaar en onzicht baar". Hij benadrukte dat er veel verenigingen en orga nisaties niet zouden kunnen draaien zonder de inzet van de vrijwilligers. Het gemeen tebestuur erkent dat ook en daarom werd dit nieuwe feno meen ingesteld: een vrijwil ligersdag voor de gemeente Goedereede. Voor de verkiezing van de Vrijwilliger van het jaar 2009 konden de verenigingen kan didaten indienen. Uit de inge diende kandidaten werden door burgemeester Ger van de Velde, wethouder Peter Feller, adviseur vrijwilligersorganisa ties Reinder de Jong en een afgevaardigde van de sponso ren een vijftal mensen geno- Klei omschrijft de wijn als: sap pig fruit, vleugje merlodeer, puur, zuiver, alles in balans. Voor de nieuwe edide van de populaire Superwijngids proefde Klei bijna 4000 wijnen uit de supermarkt, Hema, slij- terijketens en natuurwinkels. Klei nam in totaal 7 wijnen van Fair Trade op, waaronder het geheel nieuwe Zuid-Afrikaanse assortiment. De Fair Trade rosé is verkrijgbaar in de Wereld winkel aan het Spuiplein te Middelharnis, geopend op woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdags van 10.00 tot 18.00 uur, en zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. Vrijwilliger xnii hel j/iar Ewit Tanis heeft het beeldje ontvangen ml handen van leelliouder Peter Feller. Links de overige genomineerden: Sijg Blokland, Addy van den Nieuwendijk, Krijn van Koppen en Lennard de Jager Foto: Adri van der Laan -wr -.K J t _-_ -tt^-n fie voor de bewoners schoirk:-----mineerd. Baarak konden -de- Zaterdag was er werk aan de aanwezigen via een stembiljet winkel voor wethouder Peter Feller: in het RTM museum op De Punt nam hij de kwast ter hand en voorzag hij onder delen van de historische trams van een beschermend laagje verf Zaterdagmiddag organiseerde de gemeente in Dorpstienden een aantal workshops voor besturen van verenigingen. De bestuursleden werden in de workshops, waaraan ongeveer 70 mensen deelnamen, hand reikingen gedaan in praktische zaken. De onderwerpen van de workshops waren: sponsoring en fondsenwerving; besturen en aansprakelijkheid; verga dertechnieken en vrijwilligers werven/behouden. Tijdens de middag bleek dat deze work shops in een behoefte voorza gen. De middag werd afgeslo ten met een 'netwerkborrel' waar men als verenigingen en vrijwilligers onder elkaar bij kon praten. In de avonduren was er een hun Vrijwilliger van het jaar kie zen. De genomineerden waren Lennard de Jager van Stich ting Scouting Goedereede, Sijg Blokland van de Unie van Vrijwilligers voor het werk dat zij in Geldershof verricht, molenaar Krijn van Koppen van Molen De Zwaan uit Oud- dorp, Addy van den Nieuwen- dijk-MuUer, vrijwilligster bij De Vliedberg en de afdeling van het Nederlandse Rode Kruis en Ewit Tanis, beheerder van speeltuin De Flipjes. Peter Feller mocht - onder tromgeroffel - bekendma ken dat Ewit Tanis de Vrij williger van het jaar 2009 in de gemeente Goedereede is geworden. Feller mocht de hoogbejaarde, maar immer actieve Tanis, twee cheques uitreiken: één van €1000 van de speeltuinvereniging, beschikbaar gesteld door de jRabobank, en een andere cheque gaf Tanis recht op een E »'.^^^^E] 01 jl '"'^M H Jk ^BBü^^^^ l^ Peter Feller schilderde in het RTM- verblijf in Port Zélande met zes personen. Ook kreeg Tanis een kunstwerk overhandigd dat door de Goereese kunste nares Mirjam Bentvelzen is vervaardigd. Het kunstwerk, speciaal voor deze gelegen heid gemaakt, is een massief beeldje waarin de waarden van de gemeente en de vrijwil liger zijn verbeeld. Een groot exemplaar van het beeldje zal een permanente plaats in het gemeentehuis krijgen. Op de sokkel van het kunstwerk zul len de namen van de Vrijwil- Jigers van het jaar worden ver meld. ■museum. Foto: Wivi van Vossen Fotografie Gemeentepersoneel en raadsleden genoten zichtbaar van hun vrijwilligers werk in Dorpstienden. Foto: Bert Brand gemeente Goedereede MELISSANT - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. DIRKSLAND - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. J. Schipper. NIEUWE-TONGE - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. M. Mondria. OOLTGENSPtAAT- fWt)(?rrs=- dag 18 maart, 19.30 uur, ds. C.J. Meeuse. OUDE-TONGE - Donderdag 19 maart, 19.30 uur, ds. G.J. Baan. STAD a/h HARING'VLIET - De dienst van donderdag 19 maart, waarin ds. J. van Belzen zou voorgaan, gaat niet door. <i> Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDDORP - De politie heeft een man bekeurd die illegaal afval aan het verbranden was. Zaterdagochtend rond half elf 'ontdekten agenten dat iemand vuur aan het sto ken was in de omgeving van de Bokweg te Ouddorp. De rook werd niet naar boven afgevoerd, maar in een groot deelte van het dorp kwam de rook. Bij onderzoek bleek dat op een braakliggend stuk landbouwgrond een brand haard was van ongeveer 10 bij 8 meter. Er was niemand bij aanwezig. Er brandde geen snoeihout maar enkele pallets, balken, een meubeul- stuk, een matras en wat plas tic. Agenten spoorden een verdachte op, maar deze had een stookvergunning van de gemeente. Er werd echter wel in strijd met de vergun ning gestookt, namelijk dat er niemand bij de stookplek aanwezig was, dat er hin der was voor de omgeving, en dat ander materiaal dan snoeihout werd verbrand. De 62-jarige man uit Ouddorp kreeg een bekeuring van 150 euro. De politie onderzoekt de toedracht. STELLENDAM - Na meer dere klachten rondom klach ten en aangiftes wegens ver nieling, heeft de politie extra inzet gepleegd rondom bus station Stellendam. Agenten hielden de situatie in de gaten en zagen dat twee jongeman nen betrokken waren bij het vernielen van een raam van een abri. Een 16-jarige jon gen uit Stellendam en een 18-jarige uit Goedereede werden direct aangehouden en overgebracht naar een politiebureau. Bij de 16-ja- '^fige* verdachte vondem agen- ten een lifehammer, waar mee vermoedelijk de ruit is ingeslagen. De jongeren zijn ingesloten en de ouders van de minderjarige verdach ten werden door agenten op de hoogte gebracht van het gedrag van hun zoon. De politie onderzoekt de toe dracht. Naast de twee eerder genoemde sponsoren is deze dag mede mogelijk gemaakt door: Restaurant 't Wapen van Stel lendam, Happy Music, Sport en Zalencentrum Dorpstien den, Echte bakker Akershoek, De Korenbloem, Den Hollan der Advocaten, De Kop van Goeree, de Gemeente Goede reede en Eilanden-Nieuws. MIDDELHARNIS - Op de Bosseschool in Middel harnis werd vorige week donderdag in 't begin van de middag de les even 'verstoord' door een Mid- delharnisse wethouder. Een week eerder had nl. in één van de eilandelijke kranten een artikel gestaan over de jonge dames Sarah Willebrand en Eva Wendt, die samen het initiatief namen voor een opruimac- tie in de openbare ruimte, dus buiten op straat. En de gemeente Middelharnis vond dit zo'n goed initia tief, dat ze deze meiden uit groep 6A even in het zon netje wilde zetten. Daarom kwam wethouder Wesdorp donderdag iets na half twee de klas binnen, riep Sarah en Eva naar voren en hij overhandigde hen een com pleet schoonmaakpakket. Door Hans Villerius Burgemeester Van de Velde vrijwillig aan de slag met het koffieschenken in De Vliedberg. Foto: Hans Wknu. Miet dat dit pakket alleen aan de twee initiadefvolle rneiden is voorbehouden, want iede re inwoner van de gemeente Middelharnis kan deze week tijdens kantooruren zo'n set op gaan halen in het gemeen tehuis, om a.s. zaterdag 21 maart zich mede in te zetten voor de Week van Nederland Schoon, die gisteren begon en t'm komende zaterdag duurt. Maar om een officiële start aan de uitreiking van de schoon- niaakpakketten te geven, heeft de gemeente wel de twee Wethouder Anton Wesdorp reikt de eerste schoomnaakpakketten uit aan Sarah Willebrand en Eva Wendt. Foto: Ham Vitlenm meiden, die met hun actie een voorbeeld worden genoemd voor de hele gemeente, uit gezocht om aan hen de eerste pakketten te overhandigen, op school. Zo'n pakket bestaat uit een bezem, twee fluores cerende veiligheidshesjes en posters. In de klas deelde de wethouder bovendien een aantal schoonmaakspeurtoch- ten en potlodensets uit. Het is de eerste keer dat de gemeente Middelharnis meedoet aan deze 'nationale schoonmaakweek', die sinds 2002 bestaat en die de burgers wil betrekken bij de lokale aanpak van het probleem van zwerfaval. De week wordt zaterdag afgesloten met de Landelijke Opschoondag, waarbij ieder een - net als Sarah en Eva al het voorbeeld gaven - zich in kan zetten om, al of niet voor zien van een schoonmaakpak- ketje van de gemeente, de eigen leefomgeving te kui sen. Een aantal scholen in de gemeente Middelharnis heeft zich al bij de gemeente aan gemeld om mee te doen, zij houden morgenochtend alvast een 'Opschoondag', daarbij ondersteund door de buiten dienst van de gemeente Mid delharnis.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 8