Jubileumsymposium ziekenhuis Dirksland Dorpsplan Herkingen met panharing bij de Visbank gepresenteerd Jubileumjaar voor Eendracht Maakt Macht Geen rectificatie passages nieuwjaarsrede burgemeester eiiahdeh-iiieuws wijnenwereld.nl Burenochtend Diekhuus Verkoping zendings vereniging Workshop Servies beschilderen Drie dol dwaze weken (v)laaiend enthousiast Voorj aarsbingo 55+ soos Open dagen Herweijer Tuintechniek The Islanders leert basis schoolleerlingen honkballen Creatief met Pasen Inleveren rommel- marktspuUen EIIAI1DB1.niEUW5 Vervolg van voorpagina: Dillema's Solidariteit ^my Vloerdelen Parket PVC Vloeren Keukens Barmhartigheid Open dag Banketbakkerij Van Helden: Gratis vlaaien PAGINA 2 DINSDAG 17 MAART 2009 Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland is 75 lentes jong en nog steeds springlevend, vol gens voorzitter van de Raad van Bestuur Koos Moer land. "Het ziekenhuis is goed in acute zorg en goede basiszorg, met als kenmerk persoonlijke aandacht voor iedere patiënt. Bij ons staat het individu centraal. Daar staan we om bekend en daarom weten veel mensen de weg naar ons ziekenhuis te vinden. Dat willen we graag voor de komende 75 jaar zo houden. We gaan voor groei en daarin heb ben we hoge ambities. Ter illustratie: bij het 50-jarig jubileum waren 20 dokters aan ons ziekenhuis verbon den en nu zijn meer dan 60 artsen bij ons werkzaam. Mijn wens voor de komen de jaren is dat we mogen blijven excelleren in goede basiszorg. Dat levert een stevig fundament, nodig voor ons voortbestaan", aldus Moerland. Burgemeester Stoop memo reerde het geweldige initiatief van Paulina Maria van Weel en de diaconieën van de verschil lende Hervormde Gemeenten van het eiland om geld beschik baar te stellen. Geld voor de bouw van een ziekenhuis voor de behandeling en verple ging van minvermogenden. "Door dat initiatief beschikt de gemeenschap nog steeds over een eigen, florerend zie kenhuis. Maar we moeten alert blijven. Alert op nieuwe wet- en regelgeving, alert op de realiteit van marktwerking, ons realiseren dat ketenzorg het belang van de cliënt dient én dat we ons bewust zijn van de snelheid van de media. Denkt u aan de berichtgeving rond de mogelijke sluiting van de Intensive Care. Via vele J^analen bracht de pers dit ver ontrustende nieuws naar onze inwoners. Inwoners die het ziekenhuis altijd in woord en daad hebben gesteund en op wie we altijd mogen bouwen. Dat is mede te danken aan de goede naam van het zieken huis. Niet alleen bij onze inwo ners en de patiënten, maar ook bij de medewerkers. Het zie kenhuis zorgt voor een goede werkplek en is tevens één van de grotere werkgevers voor onze gemeenschap en in de regio. Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis straalt na 75 jaar .kracht en vitaliteit uit en grijpt haar kansen. Dat zijn zaken om zuinig op te zijn." 'De spanning tussen zorgzaam heid en marktwerking'. Dat was het thema van deze middag en het is ook van toepassing op de gehele gezondheidszorg in Nederland. Professor Smal hout refereerde aan de aan dacht voor de gehele mens in het Van Weel-Bethesda Zieken huis. De professor boog zich over de vraag of bewogenheid en bezielde zorg kan samen gaan met business, onderne mersschap en winst. "Dat zijn de dilemma's van de moderne gezondheidszorg. Want schaal vergroting, fusie en reorgani satie zijn de dogma's van veel ziekenhuisbesturen, ingegeven door efficiencymaatregelen en gedwongen samenwerkings- verbanden. Gelukkig heeft de Raad van Bestuur van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis de menselijke maat niet uit het oog verloren". Professor dr. Smalhout herinnerde aan 'de zuster en de dokter' die vroe ger samen de visites op de afdelingen maakten en daar door allen die daar werkzaam waren kenden met naam en toenaam. En waar de dag pas eindigde als de laatste patiënt was geholpen... Drs. Maljers begon zijn lezing met solidariteit. Althans, met het ontbreken van solidariteit. Hij stelde dat juist de afwezig heid van marktwerking in de Nederlandse gezondheidszorg heeft geresulteerd in het onac ceptabel ontbreken van soli dariteit. Hij illustreerde zijn woorden met een actuele situa tie, waarbij samenwerking tus- MIDDELHARNIS - Het Diek-, huus organiseert op 27 maart weer een Burenochtend. De koffie staat vanaf 10.00 uur klaar Het Diekhuus zorgt voor het lekkers bij de koffie. Tij dens de Burenochtend is er gelegenheid voor een praatje en er worden foto's vertoond van oud Middelharnis/Som- melsdijk. Voor de plaatjes» wordt gezorgd, u zorgt voor de verhalen... En heeft u zelf foto's uit de oude doos om te vertonen? Laat ze dan vooraf scannen. De ochtend wordt afgesloten met soep en brood. Deelname aan de maaltijd kost 3. Vooraf aanmelden is gewenst: tel. 0187 482400. HERKINGEN - Zaterdag 21 maart hoopt zendingsvereni ging 'De hand aan de ploeg' haar voorjaarsverkoping ten bate van de zending te hou den. Verschillende stands en producten zijn weer aanwezig, zoals Jansen Textiel, materiaal voor kaarten te maken, lap pen, kettingen, kaas, noten, fruit, oude en nieuwe boeken, rommelkraam, zelfgemaakte kaarten, fotokaarten, grabbel ton, slaatjes, soep, koffie en patat. De verkoping wordt van 10.00 tot 13.30 uur gehouden in Ons Huis aan de Kaaidijk te Herkingen. Weststraat39 1^^ 3253 AR Oudddrp ^JU^ Tel. (0187) 68 47 00 ^C Mrww.coaBtryfloor.al Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eiianden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail; info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). sen dezelfde medische diensten van verschillende ziekenhuizen leidt tot hogere kwaliteit, meer efficiency en minder kosten. Maar Maljers gelooft niet in onvoorwaardelijke marktwer king. Politieke beslissers moe ten keuzes maken, juist nu de wereldwijde kredietcrisis ook voelbaar wordt in onze gezond heidszorg. Keuzes door nor men te stellen en kaders aan te geven waarbinnen zieken huizen moeten functioneren. Maljers is ervan overtuigd dat marktwerking alleen kan wer ken in een "maatschappelijke structuur waarin heel duidelijk en objectief vaststaat wat wij met z'n allen sociaal en solidair vinden; waarin de politiek zich durft uit te spreken en wij ons verantwoordelijk stellen voor het realiseren van die solidari teit. Zonder duidelijke kaders en normen is marktwerking in de zorg een ramp. Mét die kaders en normen is markt werking een uitstekend instru ment om kwaliteit, solidariteit, innovatie en betaalbaarheid met elkaar te verenigen." Geestelijk verzorger Bram Dub- beld mediteerde over de her komst van de naam Bethbsda naar aanleiding van de Bijbelse geschiedenis over het badwater in Johannes 5, waar Jezus een man geneest die er al 38 jaar ziek had gelegen. "Bijzondere zorg in een omgeving waar dat inmiddels onmogelijk leek, aan ons doorgegeven ter navol ging". Als middagvoorzitter sloot Dubbeld de jubileumvie ring af met de woorden: "De oorsprong van de christelijke gezondheidszorg is te herleiden tot de barmhartigheid van God, die zijn Zoon als de grote Heel meester tot ons gezonden heeft om mensen naar lichaam en ziel te redden. In die traditie is Het Van Weel-Bethesda Zieken huis 75 jaar geworden en in die traditie hoopt het ziekenhuis verder te gaan. Met een gezond verstand en een zorgzaam hart. En met het gebed tot God dat we daarvoor de ruimte mogen blijven behouden". Tot slot werden staande twee coupletten gezongen van het lied 'Dankt, dankt nu allen God'. De muzikale omlijsting van deze viering werd verzorgd door het Eilandensemble, het kamerkoor Fiori Musicali en organist Anton Weenink. Op 19 september a.s. zal het 75-jarig jubileum met de bevolking worden gevierd. Het ziekenhuis in Dirksland zal de hele dag open zijn voor iedere geïnteresseerde, zodat iedereen zich op de hoog te kan laten stellen van de nieuwste ontwikkelingen bij de behandeling van en zorg voor patiënten. OUDE-TONGE - De SWQ organiseert donderdagmorgen 9 april van 8.45-11.45 uur een workshop Servies beschilderen in het Infocentrum, Bernhard- straat 27 te Oude- Tonge. Voor deze workshop kunt u kiezen uit o.a. de volgende onderde len: 3 borden, 1 grote schaal, 4 bekers, 4 kopjes of 2 soep kommen (er zijn ook nog 2 theepotten). Voor de decoratie kunt u verschillende technie ken gebruiken, o.a. sjablonen of plaatje uit een tijdschrift of boek. Zorg ervoor dat het plaat je op het serviesgoed past, of ii schildert uit de hand. Ook kunt u een tekening van uw kind vastleggen op een serviesstuk. De workshop wordt gegeven door Astrid Bleijenberg. Deel name kost 31, incl. materi aal en koffie/thee. U kunt zich aanmelden bij de SWO, tel. 641344, e-mail tsr(5)s-w-o.nl. MIDDELHARNIS - Drie weken lang worden drie verschillende vlaaien voor minder dan tien euro aan geboden. En mochten de drie verschillende actie vlaaien op zijn, mag u zelf bepalen welke vlaai u voor de actieprijs meeneemt. Zo kan men voor minder dan één euro per persoon ken nis maken met de heerlijk verse vlaaien die in eigen bakkerij gemaakt worden. Unieke vlaaibodems Er wordt niet alleen gewerkt met traditionele vlaaibodems maar ook met heerlijke kro- kante bodems van bladerdeeg en speciale bodems van slof- fendegg. Deze unieke bodem, waarbij gele room gemengd met zuivere amandelspijs is meegebakken, dient als basis voor alle kruimelvlaaien. Ver ser kun je ze niet krijgen door dat alles in eigen banketbak kerij achter de winkel wordt gemaakt. Hoewel Banketbakkerij van Helden al meer tien jaar vlaai en verkoopt, worden ze toch af en toe extra in het zonnetje gezet zoals tijdens deze drie doldwaze weken. U kunt zelfs een gratis vlaai winnen als u zich aanmeldt op de actiepa gina via www.gekopvlaaien.nl Op deze site is tevens een over zicht te vinden van de vlaaien en andere producten. En ook kunt u er ook een bestelformu lier downloaden. DEN BOMMEL - Muziek vereniging EMM uit Den Bommel houd zaterdag 21 maart haar eerste concert van dit jubileumjaar. Op 22 november bestaat muziek vereniging EMM 75 jaar. De voorbereidingen om dit feit op een muzikale en feeste lijke manier te vieren zijn al enige tijd aan de gang. Er is een programma samen gesteld met voor ieder wat wils. Er is zowel gedacht aan de jeugd als aan de dweilband liefhebbers. Maar ook de echte Bigbandfans en liefhebbers van de lichte muziek komen aan hun trekken. Na het ope ningsconcert op zaterdag 21 maart volgt op 16 mei tijdens de jaarlijkse braderie in Den Bommel een dweilbandfes- tival. Het festival wordt in samenwerking met de plaatse lijke middenstandvereniging georganiseerd. Er zijn verschil lende bands uitgenodigd die, gedurende de hele middag, op 4 verschillende podia laten horen wat ze kunnen. Aanslui tend zal dan een 'grande' finale plaatsvinden waarbij alle bands samenkomen en gezamenlijk de finale spelen. Op zaterdag 26 september is er een regi onale jeugd Bigband Play-in gepland. Er is bewust voor een Bigband Play-in gekozen om de jeugd kennis te laten maken met de Bigbandmuziek. Deze dag worden er verschillende muziekstukken ingestudeerd met aansluitend een optreden voor publiek door de jeugd Bigband. Tot slot wordt er op 21 november een jubileumcon cert gegeven die geheel in het teken van de Bigband muziek zal staan. De jubilerende muziekver eniging bestaat uit een aantal onderdelen. De jeugd Big band Flash, blaaskapel de Bommelband en Bigband EMM. Dit jaar wordt ieder een gevraagd om mee te den ken om een nieuwe naam te bedenken voor Bigband EMM. De muziekvereniging als geheel blijft dus 'Eendracht Maakt Macht' heten. Dit eer ste concert in het jubileumjaar heet de vereniging dus nog gewoon EMM. In november tijdens het jubileumconcert hoopt men een nieuwe naam, inclusief nieuw logo, te ont hullen. Tijdens het concert van 21 maart valt er Bigband muziek te beluisteren, waarbij voor het eerst de zangeres zal worden voorgesteld aan het Bommelse publiek. Iedereen is hartelijk welkom, vanaf 19.30 uur in verenigingsgebouw 'De Bom melstee' aan de Schaapsweg te Den Bommel. De aanvang van het concert is om 20.00 uur. De entree is gratis. Zie voor meer informatie website: www.big- bandemm.nl. HERKINGEN - Op ludie ke wijze werd donderdag aan het eind van de mid dag het Dorpsplan Herldn- gen gepresenteerd. Hoewel rond de overhandiging van het Dorpsplan, bij de Vis bank, vele historische en nostalgische momenten waren ingebouwd, blijkt het document toch vooral op de toekomst gericht te zijn. Een toekomst waarin het dorp nieuwe impulsen dient te krijgen om haar bestaan en vitaliteit veilig stellen. Door Adri van der Laan De ontwikkeling van het Dorps plan Herkingen - "van, door en voor Haerekenaers" - heeft haar oorsprong in een Europe se subsidieregeling, waarin een aantal dorpskernen werd geno mineerd om een dorpsplan te schrijven. Herkingen was ex hier één van. De taak voor het schrijven van het dorpsplan was voor de dorpsraad. Maar deze organisatie heeft ervoor gezorgd dat bij het opstellen van het dorpsplan een groot aantal mededorpsbewoners werd betrokken. Er werden bijeenkomsten georganiseerd, werkgroepen aangesteld, de schooljeugd ondervraagd en uiteindelijk werd er een bewo nersavond - met een hoge opkomst-belegd, waarin onge veer 260 suggesties en ideeën werden ingediend. Met al deze wensen en ideeën is de dorps- Burgemeester Stoop met liet eerste exemplaar van liet Dorpsplan Herkingen. Hij kreeg dit overhandigd door de Dorpsraad, die voor de gelegenheid historuche kleding droeg. Foto: Adn van der Lam raad aan de slag gegaan en donderdag werd het dorpsplan met enige trots gepresenteerd. Het eerste exemplaar was voor burgemeester Servaas Stoop. Natuurlijk was als plaats voor overhandiging gekozen voor een typisch Herkingse loca tie: de Visbank. Vanwege de weersomstandigheden was de Visbank aanvankelijk nog onder zeil, maar toen onder leiding van de dorpsomroeper het gezelschap genodigden arriveerde werd het zeil ver wijderd en stonden de leden in van de dorpsraad in his torische kledij in de Visbank om het eerste exemplaar aan burgemeester Stoop te over handigen, die het dankbaar in ontvangst nam. Het gezelschap werd hierbij getrakteerd op de traditionele panharing. In onze vrijdageditie gaan we wat dieper op de inhoud van het Dorpsplan in. OUDDORP - De vrijwilhgers van de 55-t- soos van de SWO organiseren op woensdagmid dag 25 njaart een voorjaarsbin go in m.f.g. Dorpsüenden te Ouddorp, aanvang 14.00 uur Vanaf 13.00 uur kunt u.er ook weer koersballen. Wie meer wil weten, kan bellen naar de SWO, tel. 0187 641344. SOMMELSDIJK - Op vrij dag 20 en zaterdag 21 maart 2009 bent u van harte wel kom op de open dagen van Herweijer Tuintechniek, een jong en veelzijdig bedrijf dat innovatieve oplossingen biedt in het verwezenlijken van alle mogelijk denkbare tuinideeën of -wensen. Het bedrijf levert graag werk van hoge kwaliteit en met een exclusief resultaat. Sinds februari 2008 bevind het bedrijf zich aan Staverseweg 26 te Sommelsdijk (nabij de watertoren van Dirksland), en het is inmiddels uitgegroeid tot een middelgroot hoveniersbe- drijf. Het bedrijf maakte vooral het laatste jaar vele ontwikke lingen door. Onder het motto 'De klant centraal' is er veel werk verzet op het gebied van service en klantgerichtheid. Herweijer Tuintechniek wil u graag de gelegenheid geven om met het bedrijf kennis te maken. Dat kan op vrijdag 20 maart van 15.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 21 maart van 10.00 tot 16.00 uur. U kunt onder het genot van een hapje en drankje ideeën opdoen in de aangelegde showtuin. Op het bedrijfsterrein is een showpre- sentatie van ruim 300 soorten bestratingmaterialen en muur elementen, etc. Op zaterdag is een er een team actief dat gaat figuurzagen met een ketting zaag. Een spectaculaire acti viteit waarvan het resultaat te koop is. In de loods zijn diverse presentaties van de producten die het bedrijf levert. Ook wor den er demonstraties gegeven met tuinverlichting, vijversy stemen, beregening, bemes ting, enz. Tevens is er een keur aan exclusieve tuinmeubelen, plantenbakken, tuinhaarden, tuindecoratie, beplanting, etc, en natuurlijk zijn er tijdens de open dagen veel interessante aanbiedingen. Voor de kinde ren is er een grote trampoline en zijn er diverse speeltoestel len aanwezig. Ook is er een prijsvraag waarmee leuke prij zen te winnen zijn. Zie voor meer informatie web site www.herweijertuintech- niek.nl. OUDE TONGE - HSV The Islanders is deze week weer gestart met het scholenhonk- balproject, waarmee de ver eniging d.m.v. speciale gymles sen en een afsluitend toernooi basisschoolleerlingen beter bekend wil maken met de honk- en softbalsport. De groepen 5 t/m 8 van zes basisscholen op Goeree-Over flakkee leren 3 weken lang tij dens de gymles hoe ze moeten gooien, slaan en vangen. Deze lessen worden gegeven in samenwerking met de nationa le honkbalbond (KNBSB). Uit eindelijk kunnen de kinderen dan op het scholenhonkbal- toernooi in de praktijk bren gen wat ze hebben geleerd. Voor de groepen 5/6 valt dit toernooi op 8 april. Op 15 april mogen de groepen 7/8 strijden om de wisselbeker. Deze middagen worden niet alleen begeleid door vrijwilli gers van de vereniging. Vanuit de RGO Middelharnis komt ook weer hulp van leerlingen die op maatschappelijke stage moeten. Ook de groepen 1 tot en met 4 kunnen kennis maken met honk- en softbal. Op 1 april organiseert The Islanders vanaf 14.00 uur een instuif. Alle kin deren die in sportkleding naar het veld aan de Melkweg in Oude-Tonge komen, kunnen deelnemen aan honkbalgerela- teerde spelletjes. Opgeven hier voor is niet nodig. STAD AAN'T HARINGVLIET - Op woensdag 8 april organi seert het Lokaal Ouderenwerk van de Stichting Companen in samenwerking met de Dorps- groep Stad een Paascreatief middag. Deze middag zal er een Paastaart worden gemaakt van bloemen en andere natuurproducten. Voor deze creatieve middag dient u zelf een groot bord mee te n^men om de Paastaart op te plaatsen, en verder wordt u verzocht om een aardappelschilmesje en eventueel een snoeischaar mee te nemen. Voor alle ove rige benodigdheden wordt gezorgd. Aanmelden kan t/m vrijdag 3 april, telefonisch via 0187-483366. Deelname kost €7,50, incl. een kopje kof fie/thee met wat lekkers. En natuurlijk mag u ook de Paas taart mee naar huis nemen. De middag wordt gehouden in 't Trefpunt te Stad aan 't Haring vliet en staat o.l.v. rnevr. Heu- ker en mevr. De Jonge, aan vang 13.30 uur. NIEUWE-TONGE - Op zater dag 2 7 jupi ^A±OQBt;jiËJtefe. vormde gpnjeejlte.yafl Nj,eu^Sr Tonge voor de 26' keer haar jaarlijkse i rommelmarkt/ver koping te houden in en rond verenigingsgebouw Elim. Wie nog bruikbare spullen heeft zoals salontafels, kleinmeubels, boeken, elektrische appara tuur, speelgoed, gereedschap, computers (géén beeldscher men!), fietsen, spullen uit grootmoedertijd of antiek kan dit inleveren op de zaterdagen 21 maart, 18 april en 30 mei van 9.00 tot 12.00 uur. Alles wat u niet meer kunt gebrui ken en wat nog heel is, kan „JKfirden verkocht. U ktint ji_w spullen inleveren bij de fam<- lie Van Kempen, Oudelandse- dijk 4-a (de dijk volgen langs graanhandel Van Schelven) of bij Hervormd Centrum Elim, Zuiddijk 19 te Nieuwe-Tonge. Wie zijn spullen zelf niet kan brengen, kan voor het laten ophalen bellen naar fam. Lug- tenburg, tel. 652184. A \^JcrcLt Vffi .-yt>(rV GOEDEREEDE-Opdelijst ingekomen stukken van de raadscommissie Publiekza- ken in Goedereede prijkte een brief van de Stichting Podium Goeree-Overflak kee, een beantwoording door het college daarop en een memo aan de commis sieleden. Inhoud: de beoor deling van enkele passages die burgemeester Van de Velde in haar Nieuwjaars rede uitsprak over de Open Brief die was ondertekend door de Stichting Podium (en onder andere de Rabo bank) waarin een pleidooi werd uitgesproken voor de vorming van één gemeente Goeree-Overflakkee. Door Jaap Ruizeveld De burgemeester stelde in die rede: 'Met verbazing heb ik kennisgenomen van enkele ondertekenaars van de brief, met name de Stichting Podi um, volledig door de gemeen ten gesubsidieerd, en nog meer ook door de Rabobank. Daar waar een dossier zo gevoelig ligt, het eiland zo verdeeld is en het vertrouwen onder druk staat, leidt geforceerdheid een dergelijke discussie tot misluk king'. In een reactiebrief onderte kend door voorzitter Stolk en secretaris Reyntjes liet de Stichting Podiuin weten dat volgens de stichting de burge meester in haar rede onjuiste informatie had verstrekt. Het zou onjuist zijn dat de stichting geheel door de gemeenten wordt gesubsidieerd. De stich ting wordt voor tweederde deel door de Provincie en voor één derde deel door de gemeenten op het eiland gesubsidieerd, aldus de brief. Men verzoekt om rectificatie. Die rectificatie wordt ook gevraagd voor een tweede item, waar gesproken zou zijn dat het onjuist zou zijn dat een door de gemeente gesubsidi eerde instelling een mening verkondigt die afwijkt van haar subsidieverstrekker. 'Daarmee tast u één van de belangrijkste grondrechten in ons land aan, de vrijheid van meningsuiting', aldus de brief van de Stichting Podium. In een antwoordbrief en een memo aan de commissie schrijft B en W, in de memo de bur gemeester, dat er in de nieuw jaarstoespraak geen onjuisthe den of onwaarheden zijn ver teld en dat zij de inhoud van de toespraak daarom niet zal rectificeren. 'Over aantasting van de vrijheid van menings uiting is in de toespraak niets gezegd' en over de volledige subsidiëring meldt het college dat de gemeenten vanuit het actieprogramma cultuurbe- reik vrij waren in de besteding van de provinciale subsidie. Zij besloten gezamenlijk om de cultuui^elden in te zetten voor de Stichting Podium, als uitvoerder van het actiepro gramma.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2