Gedeputeerde brengt cheques stimulering Voordelta voor drie Ouddorpse projecten Van Weel-Bethesdaziekenhuis 75 lentes jong en nog steeds springlevend Natuurmonumenten en ^Houd Ouddorp Mooi' gaan Ouddorp nóg mooier maken UW 300.307 .:-^s^^^-'^ Symposium t.g.u jubileumviering: Samenwerking Eleos en AtWork van start Leny Bogert fymt al 55 jaar ijSSS Brandmelding voor gestolen auto 7/3 A-H 81e jaargang Ni. 7795 Dinsdag 17 maart-2009 Christelijk streekblad op gerefonneerde grondslag cav. EX. OUDDORP - Op drie locaties in Oud- dorp: bezoekerscentrum De Punt, Zeil- en surfcentrum Brouwersdam en het haven- kantoor Marina Port Zélande, wachtte men vrijdagmiddag vol ongeduld op de komst van gedeputeerde Martin van Engelshoven- Huls. Niet verwonderlijk als je weet dat de gedeputeerde met drie cheques, voor elk project één, zijn opwachting zou maken. Geldbedragen voor initiatiefnemers van plannen die de recreatie en het toerisme op de Kop van Goeree een impuls geven. Dat alles passend in de stimuleringsrege ling waarmee de provincies Zuid-Holland en Zeeland de genoemde sector, alsmede de ecologie in het Voordeltagebied willen versterken. De drie cheques in Ouddorp vertegenwoordigen een bedrag van ruim 342.000 euro. Waterjump Blauw fietsenplan Nieuw geopend: 3 Wasboxen 1 Wasstraat De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 ■4^^; idJé Door Jaap Ruizeveld De heren Klaassen, directeur Groen.service Zuid-Holland, en l.ouwerse waren namens het Natuur en Recreatieschap graag naar De Punt afgereisd om hun checjue in ontvangst „tt," llfijicn. Voor enerzijds het omvormen van bosgebied naar duinmeerljes eir moeras en voor de reali.satie van een bun kerpad, en anderzijds voor de onHvikkeling van het gebied rond het bezoekerscentrum als toekomstige locatie vooreen te bouwen Eco-hotel. Een totale investering van 600.814, waarvoor in het kader van de stimuleringsregeling een aanvrage tol 50 procent van de/.e kosten was ingediend. De gedeputeerde maakte bekend dat die aanvrage ook was toe gekend en overhandigde de chetjue van ruim driehonderd duizend euro. Hij gaf daarbij aan dat de gelden een compen satie zijn voor belemmeringen die visserij en recreatie onder vinden door afspraken over de Voordelta en de aanleg van de Tweede Maasvlakte. "Wat wij als overheid willen bereiken is dat ecologie en economie in dit gebied zich samen ont wikkelen. Daarvoor zijn bud getten gereseiveerd, in totaal 12 miljoen euro. Bedrijven, instellingen, ondernemers maar ook een lokale overheid kunnen, op basis van goed onderbouwde plannen die een positieve bijdrage leveren aan onze doelstelling, aanvragen voor subsidie indienen". Voor waarde is dat de projecten in een korte tijd ook uitvoerbaar zijn. De heer Klaassen was blij met de cheque en gaf aan dat getd ingezet woi-dt om vóói" april 2010 tot reaUsatie van de genoemde projecten op de Ouddorpse De Punt te komen. Het is duidelijk de bedoe ling om ook de voorbereiding voor de bouw van het Ecoho- tel zoveel mogelijk bij het pro ces en tijdspad van de overige voorzieningen te betrekken. Bij het tweede project. Zeil- en Surfcentrum Brouwersdam, was het de beurt aan eigenaren Uwe Jandrusch en mevrouw Van der Linde om de gedepu teerde te verwelkomen. Hier was een aanvrage ingediend voor promotie en marketing van de nieuwe Waterjump, direct bij het centrum. Deze unieke voorziening, 8 meter hoog en 23 meter lang, mondt uit in 4 meter diep water van de Grevelingen. Een topat tractie, waarvan er tot nu toe slechts één is gebouwd, en wel in Eindhoven. Als alle veilig heidsvoorzieningen zijn aan gebracht en goedgekeurd kan de Waterjump in het week eind van 8 en 9 mei in gebruik worden genomen. De eerste dag met officiële handelingen en demonstraties, de tweede dag als de ultieme mogelijk heid voor elke liefhebber om vanaf deze Waterjump in het Grevelingenmeer te belanden. Een attractie met talrijke uit- voeringsmogelijkheden. Voor promotie en marketing was er een cheque van 17.700, ook weer de helft van het investe ringsbedrag voor marketing en promotie. Als laatste onderdeel stond een bezoek aan Marina Port Zélan de op het programma. Peter de Regt en Monica de Vast moch ten, vanuit hun management functie, een cheque in ont vangst nemen van 24.342,50 euro. Vijftig procent van de kosten van een project om de actieradius van watersporters te verhogen door het beschik baar stellen van fietsen en routes. Dit alles onder de titel 'Blauw fietsenplan'.Vanaf mei dit jaar staan er tenminste 10 dames- en herenfietsen klaar en voorzieningen voor de kids voor het rijden van geprogram meerde routes. Dit zal zeker in een behoefte voorzien omdat blijkt dat veel booteigenaren graag af en toe de omgeving op de fiets verkennen. Een attrac tie voor een toenemend aantal bezoekers en bewoners van dit waters por td o rad o. Gedepu teerde Martin Engelshoven- Huls vernam de ontwikkelin gen bij Marina Port Zélande, waar iirmiddels ook een bouw project van 36 appartementen voortvarend wordt gereali seerd. Belangstellenden kun nen zich hiervoor al niet meer melden, want alle eenheden in dit complex zijn al verkocht. 24 uur per dag geopend met softborstels dagelijks geopend van 07.00- 22.00 uur. Boezemweg 2 3255 MC Oude Tonge www.dewaalhoveniers.nl Gedeputeerde Martin van Engelshoven-Huk overhandigt de elieque op De Punt, voor het omvormen van het bosgebied aldaar naar duimneertjes en moeras, alsmede voor hel realiseren van een hwikerpad en voor het ontwikkelen van het gebied ah toekomstige locatie voor een Eco-hotel. Foto: Wim van Voisen Fotografie. Prof.dr Smalhout (tn.) aan het woord tijdens het symposium in de Hervormde Kerk te Dirksland, Imlis dr: DIRKSLAND - Het Van Weel-Bethes- da Ziekenhuis in Dirksland levert basiszorg, waarbij - mede vanuit de protestants-christelijke identiteit - de mens in het ziekenhuis centraal staat. Dit wil zeggen dat er aandacht is voor de gehele mens, zoals die door God is geschapen, naar lichaam, geest en ziel. Door de toenemende dominantie van de markt worden aan het behan delen van patiënten eisen gesteld als efficiëntie en doelmatigheid. 'Maar hoe houden we onze dienstverlening concurrerend met behoud van onze identiteit? Want als we niet 'marktcon form' werken, kunnen we dan over 75 jaar ons 150-jarig jubileum vieren?' is de vraag die drs. J.C. Moerland stelt. Het zijn dilemma's die ook verdiept wer den tijdens een lezing van professor dr. B. Smalhout en van drs. J. Maljers MBA tijdens een syinposium dat vorige week maandag werd gehouden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het zieken huis. Burgemeester Stoop memoreerde in Maljers en rechts geestelijk verzorger Dubbeld. Filo; llhii van Vas;^i'n Fotografie een toespraak het geweldige initiatief van Paulina Maria \'aii Weel en de diaconieën van de verschillende Hervormde Gemeen ten van het eiland om geld beschikbaar te stellen voor een eigen ziekenhuis voor de behandeling en verpleging van de min vermogenden. En geestelijk verzorger A. DuBbeld mediteerde over 'Bethesda'. Verderop in deze krant een verslag van de jubileumviering op 9 maart 2009, in de Hervormde Kerk te Dirksland. Vervolg op pagina 2 OUDDORP - Per januari zijn Eleos en AtWork een samen werkingsverband aangegaan. Dit als doel om mensen met psychische klachten een betere toekomst te bieden. De samen werking is ontstaat om eikaars specialismen aan te vullen en uiteindelijk de hulpverlening te bekrachtigen. Vanuit het arbeidstraingcentrum De Mèk- kerstee (onderdeel \an Eleos) zullen de cliënten begeleid wor den. AtWork vult deze begelei ding aan met jobcoaching, op zoek naar passend werk bin nen de arbeidsmarkt, wat er uiteindelijk toe moet leiden dat de cliënten de arbeidsplek vinden, behouden en slagen binnen het arbeidsproces. NlEUWE-TONGE - Leny Bogert is al 55 jaar lid van gymnastiek vereniging Sport Staalt Spieren (SSS) te Nieu we-Tonge en daarom werd ze tijdens de laatstgehouden jaarvergadering extra in het zonnetje gezet. Leny kwain als 7 jarig meisje gymmen bij SSS. Vroeger werd er niet over nagedacht naar welke sport je zou gaan: als ineisje ging je gymmen en als jongen ging je naar de voetbal. In de loop der jaren heeft Leny van verschil lende personen les gehad en ze heeft het allemaal als sportief en gezellig ervaren. Toen Leny ging verhuizen naar Stad aan het Haringvliet bleef ze SSS trouw, want bij een vereniging waar het goed toeven is blijf je komen, ook al moet je er een stukje voor omrijden. Leny gymt momenteel bij de recrea tieve damesgroep op dinsdag avond. Maar wie denkt dat dit bejaardengym is, heeft het mis: alle dames binnen deze groep hebben een conditie waar je u tegen zegt. ledere les beginnen ze met grondoefeningen waar bij alle spiergroepen aan bod komen. Daarna is er een toestel aan de beurt. En als afsluiting spelen de dames heel fanatiek een balspel.'Verder heeft Leny al 38 jaar een functie binnen het bestuur. Leny is -dan ook vaak bij wedstrijden achter de teltafel te vinden. Verder ver richt ze hand- en span dien sten waar nodig. De vereniging hoopt dat Leny nog vele jaren bij SSS zal sporten. Erf- en sierbestrating Firma J.&J. van Gurp OudedijkU.Ooltgensplaat m iwa (0187) 631350/ BjSrt!^ (06) 55552023 ^^K2^H www.en-sierDesirating.ni OUDDORP - In het kader van de landelijke actie Make A Difference Day (MADD) slaan de Stichting 'Houd Ouddorp Mooi' en de Ver eniging voor Natuurmo numenten op zaterdag 21 maart de handen ineen. Bij het nieuwe natuurgebied De Enden bij strand Noord zal een aantal werkzaamhe den worden verricht, waar door Ouddorp nóg mooier zal worden. Make A Diflerence Day bete kent letterlijk vertaald: maak- een-verschil-dag. Het is al \anal 2005 een tweedaags evenement van maatschappelijke betrok kenheid en vrijwillige inzet in Nederland. Dit jaar wordt MADD op 20 en 21 maan gehouden. Het is de grootste vrijwilligersactie in Nederland, waar naar verwachting meer dan 100.000 mensen aan mee gaan doen. Tijdens M.\DD doen zoveel mogelijk men sen in heel Nederland één ol twee dagen vrijwilligersiverk. Collega's, klasgenoten, buren, vrijwilligersorganisaties, club genoten, vrienden, teamleden, vrijwilligerscentrales; iedereen die iets in zijn omgeving wil aanpakken, kan meedoen, tr zijn allerlei klussen te beden ken, zoals het verven van een clubhuis of het werken in de natuur. Make A Dilference Da^ wordt landelijk gecoördineerd door MOVISIE, hét landelijkf kennisinstituut en adviesbu reau voor maatschappelijkf ontwikkeling en het Oranje Fonds, in nauwe samenwerking met Vereniging Nederlandse Organisatie Vrijwilligerswerk. De Stichting Houd Ouddorp Mooi ziet in deze dag een goe de gelegenheid om van haar betrokkenheid bij Ouddorp blijk te geven. Voorzitter Hans Schneider; "Sinds het ontstaan van de stichting toont 'Houd Ouddorp Mooi' op diverse manieren haar betrokkenheid bij het behoud van een mooi Ouddorp. Toen de stichting recentelijk in kennis werd gesteld van het initiatief Make A Difference Day, hoefden we niet lang na te denken om mee te doen. Het was voor ons eer der een uitdaging om uit alle ideeën die werden aangedra gen de juiste te kiezen. Met de werkzaamheden bij het nieuwe natuurgebied De Enden en de samenwerking met de Vereni ging voor Natuurmonumen ten trachten we duurzaam bij te dragen aan een mooi deel van Ouddorp." Ted Sluijter van de Vereniging voor Natuurmonumenten pakte dit aanbod met beide handen aan. "Natuurmonu menten houdt zich bezig met het beheren van de natuur gebieden in deze streek en is daardoor mede bepalend voor het gezicht ervan. Wij willen niets liever dan dat de mensen uit dit gebied zich met hun leef omgeving verbonden voelen. Door samen met de inwoners van Ouddorp deze werkzaam heden te verrichten, bereik je dat de mensen zich ook verant woordelijk gaan \'oelen voor zo'n stuk natuurgebied. Je hebt er tenslotte zelf een handje aan meegeholpen." Het is de eerste keer dat Natuurmonumenten in het kader \an MADD samenwerkt met een andere organisatie. Zowel HOM als Natuurmonu menten zijn bijzonder tevre den over deze samenwerking Zij gaan ervan uit dat het resultaat xan deze dag er toe leidt dat Ouddorp nóg mooier is geworden dan het nu al is: een zandpad wordt verstevigd, een hekwerk weggehaald en om het gebied aantrekkelijker te maken wordt er een pick nicktafel geplaatst. Dat ook de gemeente het initiatief toe juicht, mag blijken uit de toe zegging van het B&:W om ook een bijdrage te leveren. Er kan op deze dag zeker nog hulp gebruik worden. Nadere informatie kan worden inge- woTUien via e-mail info@ hoiidouddorpmooi.nl. Iemand die mijn stijl tot zijn stijl maakt. Iemand d\ meedenkt en zich in mijn leuen uerdiept. Ik uoei begrepen. En tóch is het mijn interieur, mijn stijl! www.lnterleur-paauwe.nl Zonnemaire ligt uhkbij Zierikzee-, 50 autommten van Rotterdam, Roosendaal en Tcrneuzcn. 011^ OOSTFLAKKEE - Vrijdag nacht omstreeks 00.10 uur moest de brandweer van Den Bommel uitrukken voor een voertuigbrand nabij het Helle- gatsplein. Ter plaatse aangeko men stond er bij het knooppunt Hellegatsplein op de oprit van de A29 een auto op de vlucht strook, maar brand werd niet waargenomen. Een getuige vertelde dat hij de bestuurder van de auto, een rode Ford Escort, eerder op de N59 slin gerend over de weg had zien rijden. Later zag hij dikke rookwolken vanaf de auto komen, dat iets later witte rook werd. Hierop heeft de bestuur der de auto op de vluchtstrook geparkeerd en zag de getuige dat de man wat spullen uit de auto pakte en er met een bood schappentas lopend vandoor ging richting het struikgewas. De politie kwam ter plaatse om de verdachte op te sporen en ook werd er een speur hond ingezet. De auto bleek van diefstal afkomstig te zijn en hoorde thuis in Schiedam. Vermoedelijk is de motor van de auto in elkaar gedraaid, wat voor de rookontwikkehng heeft gezorgd. De auto werd door de politie weggetakeld voor nader onderzoek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1