Jubilarissen bij Sursum Corda Fotostudio Arjo van der Graaff opnieuw genomineerd Jubilarissen bij brandweer Oude-Tonge EIÜVt1D^-niElJW5 De Zwarte Pion .,ornideGe/»e Bingo bij ZAJW Ingezonden: Jachthaven Marina Oude Tonge Visie op de opname Stemmen Standhouders gevraagd welke goede doelen ondersteunen NLGO-lezing over grote grazers Snertmiddag 55+ soos Jubilarissen Brandweervrouwen Presentatie Jubileumtocht 20e Omloop GOEREE-OVERFLAK KEE - De Stichting Omloop Goeree-Over flakkee presenteert op woensdag 18 maart de volgende Omloop. Deze Jubileumtocht 20e Omloop is op 28 en 29 augustus. Tijdens de presentatieavond maakt de stichting de route bekend, alsmede de goede doelen. Tra ditiegetrouw kunnen de wandelaars lopen voet vier goede doelen: één hoofddoel en drie kleinere doelen. De presentatie op 18 maart vindt plaats in het res taurant In Side van keu kencentrum Tielman, Kprendreef 15 3241 AS Middelharnis. De aan vang is 20.00 uur. Alle vrijwilligers, lopers en ander belangstellenden zijn van harte welkom. Ophalen oud papier Stellendam Benefietconcert Amicitia DIRKSLAND - 'Bijzon dere instrumenten voor bijzondere mensen'. Met dit doel wil muziek vereniging Amicitia een benefietconcert geven op 28 maart aanstaan de. Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Expositie Dita Vermoen in 't Blaeuwe Huus Nieuw expertisebureau in de verbrede landbouw PAGINA 7 VRIJDAG 13 MAART 2009 piRKSLANI) - lijdcns de jaaivcigadfiing van (iliristc- lijke zangvereniging Sursum Corda, die vorige week wertl gehouden, werden diie jubi larissen in hel /.onneljes gezel. Corma de Man (hnks op de foto) en Lenie Sloo]). De ande re juljilaris, Ixna Sinil, kon deze avond niel aanwezig zijn. De drie jnbileiende koorletien zijn 25 jaar lid van .Sursum (lor- da. donna de Man - inmiddels woonadiiigin Dirksland, maar voorheen in MelissanI - heeii 2.5 jaar lang mei diie andere koorleden naar de wekelijkse zangavond in Dirksland gere den. Leni Sloop uit llerkingen kwam ook elke donderdag avond met Iweekoorleden uit I leikingen riehting Onder de Wiek gereden. Lena Smit heelt ook haar inaiuietje gestaan en veel voor de zang betekend, o.a. met het maken en verko pen van kaarten. De jubilarissen kregen een mooie bos bloemen en een horloge met inscriptie door de voorzitter overhandigd. Hun werd dank gezegd voor alles wal ze voor 'de zang' hebben betekend. Overzicht voor ronde 25, gespeeld op 9 maart jl. A. 'l'ielenian - Van Staaij.. 1-0 Van l'rooijen - Visser'/.■-'/-• Moedt - iVIourik0-1 Peenian - Lagendijk (,1)...0-1 Loosjes (2) - Van Muizen (l!)1-0 De Haan (2) - Mei-laard (:i)1-0 De jager (2) - Mulder (2) 1-0 Boeter (2) - Bom0-1 Vis (3) - Noordijk (;5)0-1 Lesuis (3) - V.d.'Waal (2) 0-1 V.d. Velde (3) - Struik (2) 0-1 Tieleman W. - VVolters(3)0-1 Bakelaar (2) - Becker (.1)'/;-'/■. V fjieuwe Tonge NIEXVVt-LO.NGE - Zaterdag 14 maart is e weer ZAJW in verenigingsgebouw Elim aan de Zuidelijk te N'ieuwe-Tonge. Een avondje bingo spelen, met lekkeie hapjes en drankjes en gezellig bij elkaar zijn. Ben je 14 jaar of ouder, dan ben je hartelijk welkom. Het begint om 19.30 uin-. Als liet waar is dat de Flakkee- vreemde lirma (>ertiludo (capi tal indeiclaad van plan is en de mogelijkheid krijgt om aan de Heerendijk in Oude 'Ibnge een commerciële jachthaven aan te leggen, ten koste van de nog enige natuurlijke en dus historische haveningang van Makkee, is dat het zoveelste bewijs dal de besluitvorming van onze bestiuirders - zowel gemeentelijk als provinciaal - getuigt van weinig gevoel voor landschappelijke waar den. Terwijl men aan de ene kant van het eiland landbouw grond wil teruggeven aan de natuur (Zuiderdieppolder) gaat men aan de andere kant een prachtig stukje landschap - door iedere binnenvarende toerist bewonderd - verpesten door een woud van witte mas ten. Ondoorgrondelijk zijn de wegen van de overheid. Nou ja, als je ziet hoe de Suissendijk ontsierd wordt door foeilelijke, fantasieloze blokkendozen- met-melalen-loopbrug, kan dit er ook nog wel bij. Je zou bijna hopen, dat de kredietcrisis nog lang voortduurt en de blauw- algen in de Kranmier eeuwig blijven rondzwemmen, zodat potentiële kopers van een lig plaats alzien. Dal zou dan de reckling zijji van dit unieke landschap. Maar daar hebben bestuurders en aandeelhou ders met eurotekens in de ogen blijkbaar geen boodschap aan, evenmin als aan de handteke ningenactie die enkele jaren geleden werd gevoerd om dit heilloze plan tegen te houden. Reyntjps, Oude-Tonge DIRKSLAND - Op 13 lebru- ari, aan de vooravond van Valentijnsdag, zijn de nomi naties iiekend gemaakt van de Bruid X; Bruidegom Bruidsfo- lo Award 2009 (BKA). De vijf koppige vakjury van hel eve nement koos. uil de meer dan vijlhonderd inzendingen van dit jaar, veertig foto's die kans maken om een felbegeerde Bruidsfolo Award te winnen. In de categorie 'Bruid in de spotlights' is een foto van -^rjo van der (uaaff genomineerd. Fotostudio ."Xrjo van der Graaft is geen onbekende bij de Bruidsfolo .'\wards. De algelo- pen zes jaar mocht .Xrjo drie maal de eerste en eenmaal de tweede prijs in ontvangst nemen. Zowel ,Arjo als zijn vrouw .Vstrid verzorgen bruidsrepor- lages. Beide hebben echter hcnzelfde uitgangspunt: Jullie dag spontaan in beeld'. Die meerwaarde van een professi onele en betrokken fotograaf, die meedenkt op de mooiste dag van je leven, vertaalt zich in verrassende foto's. Voor .'\rjo en Asirid blijft het een uitdaging om met een bruidspaar elke keer weer naar bijzondere foto's te stre ven. Niet jagend van locatie naar locatie maar \erdieping van het niveau van fotografie. Resulterend in een reportage waarop met xeel plezier wordt teruggekeken. De genomineerde foto is gemaakt op locatie in een Grand café in Rotterdam. Omdat .\ijo en Asirid "raag werken in een 1 1 ontspannen sleer, is het vaak gezellig e\en een kopje koftie te drinken tijdens de fotosessie. Tijdens de pauze is spontaan deze foto gemaakt. Deze opna me is een mooie weerspiege- Di' gfnomitteente foto van Arjii van der Graaff. ling an de gekozen werkwijze; spelen met licht, de verlichting zo natuurlijk mogelijk houden en gebruik maken van de situ aties die zich voordoen. De kwaliteit van de foto's lag tijdens het lustrum.erg hoog, aldus de vakjury. "Ondanks cle kredietcrisis wordt er duidelijk niet bezuinigd op de uitgaven aan de huwelijksreportage aldus het jinyrapport. "Er zat heel veel prachtig materiaal tussen, van sommigen foto s kregen we echt kippenvel! Met het bepalen van de genomi neerden van de BFA 2009 is de race echt van start gegaan. Tot 8 jinii 2009 kunnen aanstaan de bruidsparen op de website www.bruidsfotoaward.nl hun stem uitbrengen. Bovendien worden de genomineerden geëxposeerd tijdens de Piofes- sional Imaging Fotovakbeurs, welke van 8 t/m 10 maart 2009 in Nieuwegein plaatsvindt. MIDDELHARNIS - Zoals jaarlijks gebruikelijk zul len er in 2009 wederom een Havendag en Diekda- gen georganiseerd worden, belangrijke onderdelen van deze evenementen zijn de braderieën welke rond de haven en het Beneden Zandpad gesitueerd zullen worden. De Data voor 2009: Zaterdag 6 juni (Havendag); Vrijdag lO'juh (L Diekdag); Vrijdag f 7 juli (2' Diekdag); Vrijdag 24 juli (3' Diekdag); Vrijdag 31 juli (4' Diekdag); Vrijdag 7 augustus (5" Diekdag). Het exacte programma is nog niet helemaal definitief, infor matie hierover zal z.s.m. ter beschikking gesteld worden. De Ondernemersvereniging Middelharnis, is voor uitbrei ding van het aantal standhou ders tijdens deze evenementen op zoek naar stichtingen, die bijvoorbeeld een goed doel vertegenwoordigen. levens bieden zij verenigingen de mogelijkheid leden te werven of hun club te promoten. Dit kan via het innemen van een standplaats tegen zeer gunsti ge tarieven (de halve prijs). Het staat de verenigingen of stichtingen vrij daar fondsen, donateurs of leden te wer ven of andere activiteiten te ontplooien, mits deze vallen onder onze deelnemingsvoor- waarden. Voor verdere informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de Ondernemers Vereni ging Middelharnis (Dhr. CL. Jordaan 0187-483663) Indien u direct in wilt schrijven voor deelname aan de Haven dag of de Diekdagen braderie 2009 verzoeken wij u vrien delijk het inschrijfformulier te clownloaden van de website www.dndiek.nl en dit per post of fax aan de ondernemersver eniging te sturen: Onderne mersvereniging Middelharnis, Postbus 23, 3240 AA Middel harnis, tel. 0187-483663, fax: 0187-487822. MELISSANT - De vereniging voor Natuur en Landschap Goeree-Overflakkee houdt op donderdag 19 maart haar jaar lijkse ledenvergadering. Voor afgaand geeft natuurfotograaf en natuurkenner Leo Lin- nartz een dialezing. Hij zal de aanwezigen aan de hand van prachtige beelden mee naar natuurlijke landschappen met grote grazers, zoals te zien op Goeree-Overflakkee en elders in Nederland tot ver daarbui ten. Hij geeft hierbij ook de nuttige tips over 'hoe om te gaan met grote grazers' tijdens een natuurbezoek. De vereni ging NLGO nodigt leden en alle andere belangstellenden van harte uit deze zeer interes sante en boeiende avond bij te wonen. De avond vindt plaats in het verenigingsgebouw De Melishof te Melissant, Binnen weg 61. Aanvang 19.30 uur. De zaal is open vanaf 19.00 uur De toegang is gratis. OUDDORP - De vrijwilligers van de 55-h soos van de SWO organiseren op woensdag 18 maart een snertmiddag in de Dorpstienden in Ouddorp. Vanaf 15.00 uur kunt u koers- ballen en mee doen aan de sjoelcompetitie. Om 16.00 wordt er een film getoond o\^r de heer van Ros sen, bij iedereen op het eiland bekend als orgelman en scha rensliep. De film is gemaakt door de dames Witvliet en \-.d. Heuvel van de videoclub en gemonteerd door dhr. Meyer. De dames zijn aanwezig zodat u ook vragen kunt stellen. Vanaf 17.00 uur kunt u genie ten van een kop erwtensoep en een overheerlijk broodje knak- worst. U dient zich wel voor 16 maart aan te melden bij de SWO, tele- fbonnuinmer: 0187 641344 De prijs voor deze gezellige middag bedraagt 5,-. Om de vrijwilligers te ontlasten wordt u \riendelijk verzocht uw eigen bord en bestek mee te nemen voor een soepkom wordt gezorgd. Op vrijdag 6 maart 2009 vond de jaarvergadering plaats van de brandweer van Oude-Tonge. Wethou der Gert-Jan van der Valk van de gemeente Oost- flakkee was ter plaatse om drie jubilarissen te huldi gen namens de gemeente én de Veiligheidsregio Rotterdam-Rij nmond. 1 ijdens de avond werden aan verschillende korpsleden certi ficaten en diploma's uitgereikt \'oür cursussen die zij eerder volgden in het kader van hun functie bij de brandweer. Ook mocht wethouder Van der Valk drie leden van de vrijwillige brandweer van Oude-Tonge feliciteren met hun jubileum. Peter Koert is 12,5 jaar bij de vrijwillige brandweer. Op dit moment is hij brandwacht eerste klas en heeft hij diverse specialisaties. Eén van de speci alisaties benut hij als lid van het WVD-team. Zo'n team komt in actie wanneer er inciden ten zijn met gevaarlijke stof fen en het meet onder meer (jf er stoffen vrij zijn gekomen die gevaar kunnen opleveren voor de bevolking. Verder is Peter lid van het regionale ont- smettingspeleton van de Vei ligheidsregio dat is gestald op tloeree-Overflakkee. Ook tweede chauffeur en pompbediener Jan Esser werd gehuldigd. Hij is al 25 jaar lid van de vrijwillige brandweer \an Oude-Tonge en staat daar mee al heel wat jaren klaar voor mens en dier in nood. Met zijn vele jaren ervaring is hij bijna onmisbaar in het team. Op de [oio loelhonder ]iin der \dlk (2e van reelils) met de jiihderende sl>iiitga.sten. Bijzonder was ook het jubi leum van Ton Munters. Ton is al 35 jaar bij de brandweer van Oude-Tonge, waarvan vele jaren als eerste chauffeur en pompbediener. De wethouder complimenteerde Ton met het onderhoud dal hij verricht aan de brandweerauto. Eerder was er een burgemeester die hier over de volgende opmerking maakte: "Ton, ik ben bang dat de auto eerder versleten raakt van het vele wassen en het onderhoud dat jij er aan pleegt, dan van de uitrukken die ermee worden gedaan." Daarnaast is 'fon actief \'Oor de brandweer in zijn functie als penningmeester van de Brandweervereniging. Wethouder Gert-Jan van der \'alk reikte aan de drie jubi larissen een oorkonde uit en de bijbehorende versierselen. Ook maakte hij van de gele genheid gebruik om de echt genotes van de korpslieden te bedanken voor het geduld dat zij hebben getoond in de afgelopen jaren. "Zij moeten hun mannen missen bij nacht en ontij, dat wordt vaak ver gelen", aldus de wethouder. die de echtgenotes een mooi boeket overhandigde. Tijdens de jaarvergadering bedankte de wethouder, naast de drie jubilarissen, ieder lid afzonderlijk voor hun inzet in de gemeenschap van Oude- 'longe. Hij sprak de hoop uit dat ieder van hen een voor beeld neemt aan Ton Munters en nog vele jaren bij de brand weer zal blijven. Hoewel ieder lid van de brandweer aanwezig was tijdens de avond, was de veiligheid voor de inv\'oners geborgd door de waarneming van een andere blusgroep. De Omloop is een prestatie wandeltocht, die ooit begon als een grap met niet meer dan tien deelnemers. Daarna groeide de Omloop uit tot een grootschalig spektakel met cir ca 800 wandelaars en een klei ne 10.000 mensen die de ver richtingen van de wandelaars gadeslaan, hen ondersteunen en aanmoedigen. De jaarlijkse tocht is 110 kilometer lang en voert de deelnemers over de buitendijken en het strand van Goeree-Overflakkee én door en unieke natuurgebie den. Het is de bedoeling dat de wandeltocht niet langer duurt dan 24 uur. Tijdens deze Jubileumtocht zijn naast de estafette ook meerdere afstanden te lopen te weten 35 en 55 kilometer. Inschrijven Inschrijven is nu al mogelijk via de website www.omloop. com. De inschrijfkosten per afstand staan op onze site. Na 1 augus tus gaan de inschrijfkosten omhoog. Deelnemen is nu voor meerdere mensen moge lijk omdat er nu een keuze in afstanden is. Ook voor scho len, bedrijven en verenigingen is het leuk om zo eens sportief met elkaar bezig te zijn. Daar naast organiseert de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee natuurlijk ook weer de Kin deromloop. Vo#r meer informatie kunt u contact opnemen met Arna de Wit, 06-30600575 of via de mail secretariaat@omloop. com De Financiële commissie van het open Hervormdjeugdwerk te Stellendam hoopt morgen, zaterdag 14 maart, weer <jud papier op te halen. Het opha len begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolslraai. Wilt u het papier tijdig en goed gebun deld langs de weg zetten? Op deze avond zal aan Her- nesseroord, een onderdeel van de organisatie Zuidwester, een recorder worden aangebo den. De recorder zal worden gebruikt tijdens therapie waar bij wordt gewerkt met muziek instrumenten voor mensen met psychisch sociale problemen. Mensen maken muziek omdat zij daarin ook dikwijls hun emoties kunnen uiten. Tijdens de therapie zal de recorder gebruikt worden om inuziek- momenten op te nemen, zodat deze momenten later kunnen worden teruggehoord. Tijdens het concert op 28 maart zal de recorder worden overhandigd aan Jan Breur, muziektherapeut bij Zuidwes ter. Muziekvereniging Amicitia speelt deze avond niet alleen. Voor deze avond heeft zij uit genodigd Harmonie 'Oefe ning' uit Standdaarbuiten. Met deze vereniging heeft Amicitia geineen, dat beide orkesten onder leiding staan van diri gent (.^laiidy van Bokhoven. Behalve de fanfare en de har monie, zal ook Amicitia 4 Kids', optieden, het leerlingenorkest van harmonie 'Oefening' en de slagwerkgroep xan .Amici tia, onder leiding van Marian Zoon. Voor het eerst zullen ook AMV-leerlingen te horen zijn. Zij hebben de afgelopen peri ode een muziek(intToductie) cursus afgewerkt van 20 lessen en laten hiervan het één en ander horen. Het concert zal \vorden gehou den in verenigingsgebouw De Schakel aan de Beatrixlaan-2 in Dirksland. Het concert begint om 20.00 uur De zaal gaat open oin 19.30 uur Presenta tie op deze avond zal worden gedaan door /Vnja Schaaf. De toegang is gratis. MIDDELHARXIS/SOMMELSDIjK Uitslagen van 9 maart jl. Afdeling 1 E Hermelink - H.H. Verolme3-0 G. Polder-M. KlinkI-I J.A. Dekker - A. v.d. Veer... 0-3 Hermelink was na 18 wed strijden nog steeds zonder één punt verlies. H.H. Ver olme had tot taak daar een eind aan te maken. Hermelink begon met een opening a la Rozenburg. Dat is een lastige opening. Al spoedig bleek dat Verolme daar niet het juiste antwoord op had. Hoe meer het middenspel naderde, hoe meer hij in het nauw gedreven werd. Het dutude dan ook niet lang meer of hij moest Her melink fëficiteren met zijn f9' overwinning. Poider en Kfink speelden een partij waarin geen van beide spelers enig voordeel wist te behalen. Ze waren het daarom al snel eens om het maar op remise te houden. Bij Dekker en Van der Veer ging het om de tweede plaats. Ze speelden een hoogst inte ressante partij. Dekker onder vond dat Van der Veer de laat ste tijd uitstekend in vorm is. Met een pracht van een slagzet maakte deze een eind aan de strijd, f^e tweede plaats voor Van der Veer zit er nu dik in. Afdeling 2 J.J. Meiaard - M. in't Veld.. 1-1 j. Jordaan - G. Kamp1-f Meiaard en In 't Veld speelden een partij met wisselende kan sen. Eerst zag het ernaar uit dat In 't Veld met de eer zou gaan strijken, maar toen hij een paar grandioze kansen liet liggen, nam Meiaard het initia tief Het was dan ook bijzonder sportief om het maar op remise te houden. Jordaan en Kamp hielden elkaar van het begin tot het eind in evenwicht. Dat leidde tot remise. Afdeling 3 B. du Pree - G. Admiraal0-3 J.A. Nipius - R. Hage0-3 R. \an Rijnberk - S. Maliepaard3-0 Du Pree en Admiraal konden allebei nog wel een paar punt jes gebruiken. Er werd dan ook fel gestreden. In het eindspel kwam Admiraal er beter voor te staan. Hij wist dat voordeel knap in winst om te zetten. Nipius zat tegenover de hoog" geplaatste Hage. Dat was een te zware opgaaf Hage pro fiteerde van het te snelle spel van Nipius waarbij fouten onvermijdelijk zijn. Zo haalde hij de winst binnen. Van Rijnberk zorgt af en toe OUDDORP - (;edurende de maand maart (t/m 30 maart) is er een expositie van de kunstenares Dita Vermoen (schildersnaam 'Diver') in 't Blaeuwe Huus/V W-kantoor in Ouddorp te zien. Dita is een natuur- en buitenmens en komt uit een kunstenaarsge- slacht. Zij woont en werkt in haar atelier in Poortvliel. Haar werken zijn zowel abstract als realistisch. Zij is altijd op zoek naar xerschillen- de materialen en vormen. De werken van Dita op doek met acryl en olieverf zijn kletirrijk, ook houdt zij zich bezig met beeldhouwen, bronzen sculp turen hebben haar voorkeur, af en toe een gedicht maken behoort eveneens tot haar werk. Vaak houdt zij zich bezig met gemengde technieken, zand, tnetaal, jute, gemalen schelpjcs en andere materia len die zij tegenkomt worden verwerkt in de kunstwerken. Dita vindt werken vanuit je gevoel erg belangrijk, ook heel erg goed voor jezelf Op doek kun je volgens het motto van de kunstenares van alles kwijt. Art en ziel zijn met elkaar ver bonden. Het bezoeken van de exposi tie is zeker aan te bevelen. De openingstijden van het VVV- kantoor zijn: maandag t/m vrijdag van 9.00-17.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur Eind 2008 is LandbmiwPlus gestart, een dienstverlenend bureau voor agrariërs in de multifunctionele landbouw. De medewerkers die hun deskun digheid en netwerk groten deels opgebouwd hebben in de zorglandbouw richten zich vooral op zorg, arbeids(re)inte- gratie, educatie, kinderopvang en recreatie. Als onafliankelijke partij willen zij vooral praktische onder steuning bieden aan individu ele ondernemers, de verenigde ondernemers en de koepelor ganisaties in de verbrede land bouw. De medewerkers werk ten voorheen bij het Steunpunt Landbouw en Zorg, dat per 1 januari van dit jaar is opgehe ven. Meer informatie is te vin den op www.landbouwplus.nl voor een flinke verrassing. Zo ook in deze partij tegen Maliepaard. Hij maakte dap per gebruik van een Ibut die Maliepaard maakte en haalde zo drie punten uit deze partij.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7