Peuterspeelzaal Pinkeltje heeft eigen verkeersplein Convenant gezond horecaklimaat gericht op minder alcohol en meer rust in woonomgeving mm m miwmivmmmi m immi l29-iiripEimtt|: Huishöiiding. Voegcp Brandhout. Jachireeht Persoonsgebonden beschikking voor permanente bewoning recreatiewoningen komt dichterbij Melip Wagen m Gl», Politie controleert extra op fietsgedrag schoolgaande jeugd Bakkersspanen. het jachtrecht EiyvriDEri-niEuws Kathedraal concert met Martin Mans, Jan Vayne en Petra Berger Inschrijving in bevolkingsregister reeds mogelijk Vergelijking Contact versterkt 90 jaar geleden 27 Februari tot 13 Maart 1919 A.ntirevolutionair IN HOC SIGNO VINCES Orgaan dndertrowwd I Ruilof van Putten I Lena Koole Beschaald flink meisje 21 ^area vraagt plaatsidg in de Halshon- dlag en voor gezelschap-als kind in huis, in klein gezin. Br. tr. letter W.O. Bureau van dit blad 16441 TERSTOND SEVRiASD 2 Timmêrmanslcndchts tegen groot foon. Adres; L. DORS MAN Jz. Ooitgensplaat:. M5439 Ondergeteekènden be richten bij dezen dat zij zich vanaf heden wederom als gevestigd hebben en houden ziek voor voorkomende werken btleefd aanbevolen. 15420 Gebr. W. en P. LE COMTE, DORPS WEG - SOMMELSDIJK. TE KOOP 25 a 30 duizend K.G. ESSEN en WILGENHOUT (bakkerskiein) bij Jac. BEIJER, Dorps- dijk, Ooitgensplaat. - 15454 TE KOOP AANGEBODEN een in goeden staat. Tevens te koop GEVRAAGD AdresA. W. SOKTEMAN, Her- kirgjjp. 16431 GEMENGD NIEUWS. Te huar voor 6 laren, of zooveel korter of laiger als zal wor- denovereengekomen, van de AmbRehfaheerlOk- held Mtddelharnls, ter groot te van tl4» H.A. Het jaar wordt geacht te loopen van 1 Jan.—31 Dec. Gesloten inschrijvingsbiljstten wor den iügewacht ten kantore van dan heer J. M. VA!* PAfSSrHlSlV te Hiddelharnls vóór of op IS Ka»ra lei», waar ooknadere inlichtingen te bekomen zyn. De Bmtmeester, 15429 C. J. VAN DEN BROEK. JONGMENSCH ±25 jaar, met f1500, zoekt JONGMENSCH 25 jaar met f1500 om zioh te assoeieeren en een zaak te beginnen op gebied Handels- of Landbouwproductie. Vereisehte: energiek, kalm, van Geref Huize. Brieven franco letter E. No. 15411 Bureau van dit Blad. Dank aan die geene die mijn Verlovingg-Adventen- tie IQ dez- Courant plaatita. Mij Antonlus Krouwer, OUDE TONG E. Met 1 MEI gevraagd een nette Dag-Oienstbode, ^f P" f- WESSELS, Som- wn FLINKE DIENSTBODE '''''t?pL^'^f "Sd, bq VAN MPEN landbouwer, Hirkingkn. PUBLIKATIE VAN DE ^^RENIGING STREEKMUSEUM, KERKSTRAAT, SOMMELSDIJK. E BI i K PAGINA 4 VRIJDAG 13 MAART 2009 Het verkeer wordt steeds drukker, ook op Goeree- ()\erflakkee. Iedereen vindt het dan ook steeds belangrij ker dal er zo vroeg mogelijk begonnen wordt niet verkeer- sediicatie. De peuterjuf van peuterspeelzaal Pinkeltje uit Herkingen, Astrid Ophorst, vindt het zelfs zo belangrijk dat ze vorig jaar een beroep heeft gedaan op het stimule ringsfonds van de Rabobank. Tijdens een vergadering heeft ze aan de hand van een power point presentatie een gloed vol betoog gehouden voor de aanleg van een verkeersplein op het speelplein van de peu terspeelzaal en tot haar grote blijdschap besloot de Rabo bank haar een cheque van 2.500 te overhandigen voor de aanleg van o.a. een verkeers plein. Intussen is het plein aangelegd en op 10 maart, in de regen, officieel in gebruik genomen. Maar de zon gaat vast weer schijnen en dan zul len de kinderen ongetwijfeld spelenderwijs het nodige over verkeer gaan leren. MIDDELBURG - Op woensdag 8 april vindt in de Nieuwe Kerk te Middelburg een concert plaats in de serie 'Kathe draalconcerten'. Een serie die nieuw is van opbouw, met een programma voor een breed publiek. De vaste samenstelling van deze concerten wordt gevormd door drie prominente muzikanten: zangeres Petra Berger, pianist Jan Vayne en organist/diri gent Martin Mans. Zij brengen in monumentale kerken een breed muzikaal programma in vele stijlen ten gehore. Ook het Groot Nederlands Man nenkoor o.l.v. Martin Mans en The Martin Mans Formation, een geschoold vocaal ensem ble van 16 personen, treden op in de Nieuwe Kerk. Het concert begint om 20.15 uur Reserveren kan op verschil lende manieren: via de websi tes www.martinmans.nl, www. kathedraalconcerten.nl, info@ martinmans.nl, of op de reser veerlijn: 06-52281279. Op de concertavond zijn ook kaarten aan de kerkdeur te koop. De toegang bedraagt 27,50. Wie reserveert betaalt 22,50. Bij het VVV in Vlissingen aan de Oude Markt 3 zijn kaarten in de voorverkoop verkrijg baar. OOSTFLAKKEE - De gemeenteraad van Oost- flakkee heeft besloten dat er persoonsgebonden beschikkingen kunnen worden aangevraagd voor permanente bewoning van recreatiewoningen. Om hiervoor in aanmerking te komen, moet men aantonen dat men de recreatiewoning gebruikt voor permanente bewoning. De peildatum hiervoor is 12 juni 2008. De gemeenteraad wenste geïn formeerd te worden over de systematiek rondom deze persoonsgebonden beschikkingen. Deze infor matie is verstrekt tijdens de raadsvergadering van 5 februari 2009. Nu de gemeenteraad is geïn- fonneerd over de w'ijze waarop persoonsgebonden beschikkin gen (PGB's) kunnen worden toegekend, kan met de daad werkelijke uitvoering wor den begonnen. Op 10 maart 2009 is daarom een startbij eenkomst gehouden voor de Verenigingen van Eigenaren van de recreatieparken die voor zo'n PGB in aanmerking komen. Gezien het belang en de consequenties was het vol- tallicre college op deze avond aanwezig. Alle parken met recreatiewoningen komen in aanmerking voor een PGB. Dat betekent ook dat 'Het Fort in Ooitgensplaat niet in aanmer king' komt, want daar is geen sprake van recreatiewoningen maar \an stacaravans en cha lets De gemeente Oostflakkee werkt bij de invoering van de P(;B's samen met het bedrijf MB-.^l- Dit bedrijf is ook voor andere gemeenten op Goeree- Overflakkee werkzaam op dit gebied. Na een welkomstwoord van waarnemend burgemeester Heijkoop kreeg mevrouw mr. Bandhoe van MB-,AJI het woord. Zij vertelde de aanwezi gen wat de procedure zal zijn. kind maart krijgt iedere eige naar of huurder van een recre atiewoning een brief van de gemeente Oostflakkee met een aanvraagformulier en een toe lichting. Wanneer de ingezon den aanvraag is gecontroleerd door de gemeente, gaan zij bij iedere aanvrager ter plaatse na of de recreatiewoning aan de technische eisen van het Bouw besluit 2003 voldoet. Gemeen te Oostflakkee verwacht dat alle recreatiewoningen hier aan voldoen. Mocht dit niet het geval zijn dan kan er vrij stelling worden verleend, al dan niet na enige technische aanpassingen. In dal kader werd tijdens de avond door de gemeente aangegeven dat zij bij de controle de nadruk leggen op het voldoen aan de bouwtechnische eisen op het gebied van brandveiligheid en gezondheid. Vanuit de besturen van de Verenigingen van Eigenaren werden diverse vragen gesteld over onder meer de toetsings criteria, bewijsmiddelen \oor permanente bewoning en de forenzenbelasting die in reke ning is gebracht. Op alle vra gen is antwoord gegeven. Het is voor de eigenaren en huurders van de recreatiewo ningen mogelijk om zich nu reeds in te laten schrijven in het bevolkingsregister van de gemeente Oostflakkee. Dat geldt dus niet voor 'Het Fort'. Het gemeentebestuur en de besturen van de verschillende Verenigingen van Eigenaren kijken terug op een geslaagde en informatieve avond. Afge sproken is dat dit soort over leggen in de toekomst vaker wordt gevoerd. Het eerstvol gende overleg vindt plaats wanneer de persoonsgebon den beschikkingen zijn ver strekt. De verwachting is dat dit in het derde kwartaal van 2009 gebeurt. (;OEREE-OVERFlAKKEE - In het kader van de \erkeers- veiligheid gaat de politie de komende tijd extra contro leren op het fietsgedrag van schoolgaande jeugd. Het gaat hierbij met name om groepen leerlingen die met meer dan twee personen naast elkaar blijven rijden. Regelmatig komt dit voor op de Lange- Wég ■(N215).'^Dit vei-oorzaakt gevaarlijke verkeerssituaties waarbij met name fietsers veel risico lopen om aangereden te worden. Tevens komt het voor dat voertuigen lange tijd achter fietsers moeten rijden omdat laatstgenoemden het onmogelijk maken om ze te passeren. Het gevolg hiervan is dat bestuurders zich gaan irriteren en harder gaan rij den. Om deze situaties te voorkomen' bekeurt de politie ook jongeren die de geldende verkeersregels in dezen over treden. De politie heeft tussen eind november 2008 en januari 2009 op verschillende locaties met name schoolgaande jeugd gecontroleerd op het voeren van fietsverlichting. Fietsers die rijden zonder verlichting worden niet of pas laat gezien door passerende voertuigen. Hierdoor ontstaan levensge vaarlijke situaties. Om fietsers hiervan bewust te maken hiel den agenten met enige regel maat controles. Politiemensen stelden in de betreffende peri ode in 285 gevallen een proces verbaal op voor het niet (juist) voeren van fietsverlichting. In al deze gevallen werden tevens verlichtingsetjes uitgedeeld. Om de veiligheid op straat te waarborgen houdt de poli tie ook de komende periode regelmaüg verkeerscontroles. OUDDORP - Vier partij en: de gemeente Goeder- eede, discotheek De Kreek in Ouddorp, Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond (dis trict de Eilanden) en Bon man Geestelijke Gezond heidszorg, staan in de startblokken om eind deze maand (26 maart) een Con venant Gezond Horecakli maat te ondertekenen, met aandacht gericht op alco holmatiging, rust op straat en een meer leefbare woon omgeving. Het convenant wordt dan een proef, met een overeenkomst voor zes maanden ingaande 1 april en eindigend op 1 okto ber 2009. In deze periode wordt op basis van een zeer uitgebreid protocol met afspraken, verplichtingen en maatregels voor handha ving door alle verantwoor delijke partijen ingezet op een kwalitatief goede en veilige uitgaansomgeving. Onderdeel van de overeen komst is voor discotheek De Kreek in Ouddorp een proef met enerzijds een eerder sluiten van de horeca-inrichting waarbij anderzijds een langere uit looptijd wordt toegestaan. Door Jaap Ruizeveld Portefeuillehouder, burge meester Ger van de Velde, vraagt \oor deze stap, najaren van oeverloos en vruchteloos heen en weer gekrakeel, met klem om bestuurlijke steun. Die kan door de raadsfracties worden uitgesproken in de commissie Publiekszaken van maandagavond 16 maart. Daar staat het onderwerp als over- legstuk op de agenda. De bur gemeester benadrukt expliciet de gevraagde zo breed mogelij ke support, om de met de par tijen gemaakte afspraken via het (concept) convenant met draagvlak te kunnen bekrach tigen. Maar het betekent meen Het is ook een stevige invulling op het dringende advies van de Regiopolitie Rotterdam-Rijn mond en Bouman-GGZ om op deze wijze tot samenwerking over te gaan en een gezonder, veiliger en prettiger uitgaans- klimaat te bereiken. Het wordt gezien als een prima uitgangs punt om tot verbetering van de huidige situatie te komen. Voorafgaand aan de bespre king van het overlegstuk in de raadscommissie is er begin deze maand al zorgvuldig een informatiebijeenkomst belegd waarvoor bewoners van de Dorpstienden, Molenblok en het eerste deel van de Duin kerkerweg in Ouddorp waren uitgenodigd. Vertegenwoordigers van alle betrokken partijen waren hier bij voor toelichting aanwezig. Omwonenden die deze bijeen komst bezochten, waren posi tief over de vroegtijdige infor matie en over de inhoud van het convenant. .Afgesproken is dat, als het convenant wordt ondertekend, er na de proef periode in het najaar opnieuw een bijeenkomst zal worden gehoucien om dan de resulta ten met elkaar te bespreken. Het convenant met De Kreek is voor een deel te vergelijken met de proef die in Middelhar- nis wordt gehouden bij een dancing. Volgens de politie dragen de getroffen maatre gelen aldaar duidelijk bij aan meer rust en veiligheid op straat, terwijl Bouman-G(;z positief aangeeft dat een inte grale aanpak effectiever is dan losstaande interventies. Bij de opstelling van het con- cept-convenant is grote zorg vuldigheid betracht. Dat houdt in dat bij niet nakomen van te maken afspraken dit kan lei den tot beperking van de afspraken of zelfs ontbinding van het te sluiten convenant. Aan alle partijen worden eisen gesteld om te bereikten dat er in het centrum van Ouddorp minder overlast ontstaat (voor omwonenden) en het klimaat in de directe omgeving van de uitgaansgelegenheid beter en veiliger wordt. Met periodiek overleg en toezicht, onderhoud van de openbare ruimte, mati ging van het alcoholgebruik en concrete afspraken rond slui tingstijd en uitlooptijd, moet dit convenant zich nu in de proefperiode op haalbaarheid en houdbaarheid bewijzen. Tussentijds blijft er overleg tussen alle betrokken partijen en in het najaar volgt er een evaluatie. Dat is het moment om op basis van de resultaten te kunnen voorstellen om de proefperiode te verlengen of dat er eventueel aanpassingen nodig zijn. De Ouddorpse oaderne- mer krijgt nu ruimte om zijn bedrijfsvoering binnen zijn horeca-inrichting te verbete ren. Volgens de politie is de afgelopen periode al duide lijk winst geboekt en zijn de onderlinge contacten positief versterkt. Omdat juist bij het centrale tijdstip van sluiting 02.00 uur de problematiek zich openbaart, doordat bezoekers allen tegelijk de discotheek verlaten, is dit aspect in het convenant gewijzigd ingevuld. De Kreek wordt beperkt in de openingstijd voor het toela ten van bezoekers. Die wordt teruggebracht naar 01.00 uur, maar de discotheek krijgt de gelegenheid om in een soort verlengstuk van het slui tingsuur in deze proeffase de bezoekers tot 03.30 uur gelei delijk te laten vertrekken. De gebruikelijke coolingdownfase wordt hieraan toegevoegd. Vanaf genoemde laatste tijd stippen mag er overigens geen muziek meer zijn en mag er ook geen drank meer worden verkocht. De afspraak rond de 'verlengingstijd' is uitsluitend bedoeld voor een geleidelijke afvloeiing van de bezoekers. De poHtie controleert. De gemeente verleent De Kreek voor genoemde overeenkomst een ontheffing van de alge meen geldende sluitingstijden horeca in de gemeente Goede- reede. Omtrent het toelatingsbeleid tot De Kreek in Ouddorp zijn in het convenant helder omschreven afspraken opge nomen. Toegang is alleen mogelijk via een pasje dat door de discotheek tegen betaling wordt verstrekt. Er worden geen personen toegelaten die in het bezit zijn van verdoven de middelen, er zijn huisregels opgesteld en er wordt intensief toezicht uitgeoefend. Er komt zelfs een inwerpkluis waarin eventueel drugs en dergelijke kunnen worden gedeponeerd die aan de politie worden ver strekt. Bij de entree zijn tijdens de openingstijden minimaal twee portiers aanwezig, een man en een vrouw. De gemeente zegt toe zorg te dragen dat eventuele graffiti op gemeentelijke eigendommen binnen twee werkdagen na melding wordt verwijderd en pakt verontreinigingen aan in de openbare ruimte.Tenslotte past de gemeente in het gebied zoveel mogelijk vandalisme- bestendig straatmeubilair toe. Het verwachte resultaat van de overeenkomst is dat, zoals gemeld, uitgaan voor jongeren in het centrum van 'Ouddorp, beste badplaats van het land', beter en gezelliger wordt en dat omwonenden minder overlast zullen ondervinden. Een win/ win project, vastgelegd in een algemeen ondertekend Conve nant Gezond Horecaklimaat, dat deze proef verdient. H. VAN ROSSUM en G. J MAST. Meliesant 15444 üverschie f 26 Februari 1919 Huwel^ksvoltrekking D.V. Donderdag 13 Maart te Melissant. Kerkelijke inzegining in het kerkgebouw der Oer. Gemeente te Dirkslani door den WWfgny. heer Ds. A. Verhase. Zoo de Heere wil en zij leven W^ I hopen onze geliefde Ouders U^ I den 4en MAART a.s. hunne j te herdenken, 15434 j Hunne dankbare Kinderen, g« 1 Behuwd- en Kleinkinderen. I DIRKSLAND, 27 Febr. 1919. i^ Vlektyphus. Op de heide ouder Suameer zyn Id een gezin de moeder en vier liinde- len door vlekfyphus aangetast. Oplichters aan 't werk. Een landbouwer uit Lekkeikerk had aan vier veehandelaars 8 drachtige koeien veikocht tegen f 600 per stuk. Da man bracht de koopwaar zelf per boot naar Rotterdam, waar ze in ontvangst weid geno men door kooplui. Hij zelf werd meegenomen naar een café, waar men hem aan de praat hield lot de koeien waren vervoerd. Toen de kooplui uit het café op geheimzinnige weize verdwenen waren, kwam de landbou wer aangifte doen bij de politie, aan wier nasporingen het gelukte twee der koeien te ontdekken In Zevenhuizen, vier op de markt in Delft en 2 In Terbregge. Een koopman uit Bergscheahoek is voor deze oplichting in bewaring gesteld. De bees ten in Zevenhuizen waren reeds voor f4.')0 pet stuk overgedaan. Een snorders paard doodgeschoten. Twee dronken studenten die van den nacht een dag badden gemaakt lieten zich door een „snorder" thuis brengen. Op de Keizersgracht bij de Leidschestraat wetüen zij aan de woning van ten dei stu denten afgezet. Ef ontstond evenwel ruzie over de betaling waarop een der heeren uit baldadigheid een schot loste, dit het paard doodelijk trof. De Iwee studenten werden daarop naar het pulitlebuteau Leidscheplein overge bracht alwaar zfl na hun roes te hebben uit geslapen aan een verhoor millen worden on- Goudgeld. Te Hjaksbergen zijn twee man nen aangehouden, die een bedrag van f 7500 aan goudgeld over de grens trachten (e brengen. Een deel van het geld waslin^de frame van de flets uAn een hunner verstopt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 4