Een preek van drie jaar Certificaten voor interne auditoren van Sjaloom Zorg Kerk diensten Lege eiiahdeh-iiieuws A P\j LI T I E Het weer van volgende week... Temperatuur geraakt in vorm Damvereniging ENEO'52 Uitslagen dam- en schaakver. 'Ontspanning' Kerkdiensten Ger. Gem. Gezellige maaltijd voor ouderen PAGINA 2 EIIAt1DB1.|1IElJW5 VRIJDAG 13 MAART 2009 0900-8844 Zondag 15 maart 2009 Vierde Lijdenszondag Ethiek Uit NRC-Handelsblad De substantie van deze column ontleen ik aan een column uit NRC-Handelsblad. Daar vindt men elke dag een column van Frits Abrahams, dat wil zeggen van maandag tot en met vrijdag; op zaterdag vult Youp van 't Hek deze column. Welnu, in het nimnner van 26 januari vertelt Abrahams dat hij op persoonlijke uitnodiging te gast is geweest in een dienst in de (bekende) Westerkevk in /Vmsterdam. Voorganger was die zondag ds. Abeltje Hoog- enkamp. Deze dame was in 2006 publiekswinnaar van 'De preek van het jaar'. Frits Abrahams, zo vertelt hij van tijd tot tijd, is in zijn jeugd in een rooms-katholiek gezin groot geworden en daar door in aanraking geweest met de kerk van zijn ouders. Hij is daarvan geheel losgeraakt en vertelt met enige trots dat hij niet meer gelooft, althans niet zoals dat in de kerk wordt voorgehouden. Desniettemin ging hij in op de persoonlijke uitnodiging van mevrouw ds. Hoogen- kamp. Thema was de genezing van de dochter van de Kanane- se vrouw uit Mattheüs 15. "Ik vond het een aardige preek. maar was niet enthousiast. Wat ik deerlijk miste, was zelfs de geringste verwijzing naar wat de wereld de afgelopen dagen had beziggehouden, nainelijk de inauguratie van Obama". De preek op internet teruggevonden \u komt het waarom het mij te doen is. Abrahams vertelt dat hij, thuisgekomen, op internet de preek opzocht waarmee ds. Abeltje Hoogenkamp nu bijna drie jaar geleden aan de voorronden van voornoemde preekwedstrijd had deelgeno men. "Het was vrijwel woor delijk dezelfde preek over de Kananese vrouw." Ik ga nu niet dieper in op de vraag of je als dominee mee moet doen aan een wedstrijd waarin de voorganger met de beste preek als winnaar uit de bus komt. Zelf zou ik een preek over het Woord van God nooit tot de inzet van een wedstrijd willen maken. Dit daargelaten is het toch merkwaardig dat een dominee een preek uit die voorronde na drie jaar herhaalt voor een daartoe kennelijk speci aal uitgenodigd gezelschap. Mevrouw ds. Hoogenkamp moet toch weten dat deze preek via internet overal ter wereld beluisterd kan worden. Bijna woordelijk na drie jaar dezelfde preek voor een deels speciaal uitgenodigd gehoor. Meer dan één keer Dat brengt mij bij een thema waarover ik zijdelings wel eens eerder iets in deze rubriek heb geschreven. Namelijk het feit dat predikanten - begrijpelij kerwijs - een preek voor hun eigen gemeente gehouden, ook elders, waarschijnlijk meer dan eenmaal, uitspreken. Ik doe dat zelf ook. Wel maak ik elke week een nieuwe preek. Tweemaal per zondag voorgaan betekent dus dat ik elke (nieuwe) preek toch zeker twee keer houd. Op zichzelf heb ik daar geen moeite mee. Via internet kunnen belang stellende luisteraars een domi nee op zijn preektocht volgen. Onder hen zullen er zeker zijn die checken hoe vaak een (rondreizend) predikant dezelfde preek houdt en waar en met welke korte of langere tussenpozen. Geruime tijd geleden heb ik mijn aarzelingen uitgespro ken (uitgeschreven) over de verbreiding van een preek via internet. Ter wille van de voort gang van het Evangelie wijs ik dit gebruik niet af. Toch blijf ik er enige moeite mee heb ben. Aan het bovenbeschreven voorval ontleen ik wel voor mijzelf een conclusie. Wellicht dat meer predikanten deze conclusie willen overwegen. Vooropgesteld zij, dat een preek buiten de eigen gemeen te ook elders gehouden mag worden. De predikant behoeft niet voor elke dienst elders een nieuwe preek te maken. Dat betekent dat iemand die hem via internet volgt, meer dan eens die preek - in een telkens andere gemeente, soms ook in een andere context - kan beluisteren. Ook een preek van enkele jaren terug? De vraag is of je als predi kant in een andere gemeente ook een preek van enkele jaren geleden nog weer moet hou den. Uit bovenverteld voor val is duidelijk wat je dan als predikant voorgehouden kan worden: na drie jaar dezelfde, oude kost. Wat beweegt een dominee om dat te doen? Is het onvriendelijk en ongepast te suggereren dat de predi kant in de Westerkerk meende haar gehoor met 'een succes- W. H. \^LEMA nummer' te kunnen stichten? Zij had kunnen bedenken dat de eerst gesproken versie van deze preek na drie jaar nog weer beluisterd kon worden. Ik hoef de vragen niet te beantwoorden die bij de lezer van zo'n verhaal bovenkomen. Mijn conclusie is: Strek de herhaling van een gehouden preek niet over een lange peri ode uit. Je mag als predikant een preek ook elders houden. Beperk echter de periode waarin die herhaling plaats vindt. Er kan altijd een uitzon dering zijn. Maar een speurder via internet zal in een situade als hierboven geschetst al gauw spreken van het opdienen van oude kost. Een predikant moet een dergelijke aantijging voor komen: niet alleen ter wille van zijn naam, maar ook ter wille van het Woord. Er zijn zo veel preekteksten in de Bijbel, datje de gemeen te niet.met oude kost van drie jaar geleden hoeft te voeden. Ik hoop dat predikanten daar aan ook geen behoefte hebben. Het is een voorrecht als levens taak te hebben 'schatgraver in het Woord van God te mogen zijn'. op de foto hoven 1..1Miiliel liilioeve')i. Rooi Xaget (beiden vanAvans+) Henk Brinkman (Raad vmi Bestuur), Junine üovsman, Riette Keijzer, Marja Albrechts, Ada Kievit, Marti Blok. Zittend v.l.n.r.: Finelte de Zwart, Ria Jongejan en Nellie van den Dikkenberg. DIRKSLAND - Vorige week werden in woonloca tie Mauritshof te Dirksland de certificaten door de Raad van Bestuur van Sja loom Zorg uitgereikt aan de leden van het interne audit- team. Een team dat binnen Sjaloom heeft aangetoond op een inspirerende wijze collega's te enthousiasme ren en te werken aan kwali teitsverbetering ten behoe ve van de ondersteuning en dienstverlening aan men sen met een beperking. Sjaloom Zorg, zorgaanbieder te Dirksland, heeft in 2007 zijn HKZ keurmerk behaald en dat betekent dat de organisatie systematisch werkt aan kwali teitszorg. Het HKZ-keurmerk laat zien dat een organisatie de zaken intern goed op orde heeft, de cliënt principieel cen traal stelt en voortdurend werkt aan verbetering van de uitkom sten van de dienstverlening. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Versctiijning: dinsdag tiuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensbericttten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Naast de behoefte om continu te blijven werken aan verbete ring wordt ook het zakelijke aspect steeds belangrijker voor o.a. de zorgkantoren. De dagelijkse praktijk vraagt dat (primaire) processen wor den gecontroleerd, bijgesteld en opnieuw geïmplementeerd. Sjaloom Zorg heeft hiervoor van september 2008 tot maart 2009 interne auditoren opge leid door AVANS-t- te Breda. Dit zijn interne medewerkers die systematisch en onafhan kelijk een controle uitvoeren op gereahseerde activiteiten en resultaten ten opzichte van geplande maatregelen en daar mee checken of de maatregelen doeltreffend en geschikt zijn. Het doel is om op zoek te gaan naar mogelijke verbeteringen. De interne audit is een ver plicht onderdeel van de HKZ. De externe audit, binnen Sja loom uitgevoerd door DNV, is een toetsing door een onafhan kelijke gecertificeerde instel ling, die uiteindelijk bepaalt of Sjaloom Zorg aan de criteria, voldoet voor het behalen van een HKZ certificaat. MELISSANT - Uitslag van de gespeelde wedstrijden op maandag 9 maart jl. T. de Geus - H. Visbeen0-3 B. Visbeen - A. het Jonk 3-0 H. de Geus - C. Visbeen 0-3 B. Grootenboer - J. Looij 0-3 E Kom - A. VisbeenI-l T. Goedegebuur - B. van der Spaan3-0 OUDDORP - Uitslagen van de huishoudelijke competiüe, gespeeld op 9 maart jl. Dammen A. de Mik sr. - J. van den Ouden0-3 H. Floresteijn - J. van Koppen 3-0 K. Tanis - M. Appel3-0 Jvan Koppen - H. Floresteijn1-1 Schaken Krijn van der Wende - Jaap Santifort0-1 Bonne Faber - Willem-Jan Tanis1-0 Mehdi Potters - Ab Boulassouak1-0 Willie Tanis-Koole - Johan Oomkes1-0 Piet Speelman - Hans van MeenenO-I Wim van Geelen - Andre Kastelein'/2-'/2 Reinier van der Wende - Albert Schaefer1-0 Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Politie houdt dronken autobestuurder aan STELLENDAM - De poHtie heeft in de nacht van zaterdag 7 maart op zondag 8 maart rond kwart over drie op de N57 een 38-jarige man uit Ouddorp aangehouden voor het rijden onder invloed van alcohol. Agenten zagen de Ouddorper rijden in een auto. Hij veroor zaakte diverse gevaarlijke situ aties. Na een korte achtervol ging hield de politie hem aan. Uit onderzoek bleek hij onder invloed van alcohol te zijn. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Tevens kreeg hij een bekeuring voor gevaarlijk rijgedrag. Karel d'Hond - Eeuwit Santifort0-1 Ben Blakmoor - Arie Baas'/a-'/s We krijgen een wat milder temperatuurplaatje in het week einde, maar de kans blijft nog steeds aanwezig dat we gaan afstevenen op een iets later (kouder) voorjaar dan normaal. Gevolg van het stroperige patroon van de kou gedurende de voorbije maanden is dat het Noordzeewater behoorlijk is gedaald in temperatuur. Actueel bedraagt zeewatertem- peratuur slechts 5 vlak voor de kust van Goeree-Overflak kee. En laat de zee watertemperatuur - vooral na een te koude winter - nu een belangrijke indicator zijn voor het (verdere) verloop van het voorjaar. Als we het nabije verle den bekijken was er in de meeste gevallen namelijk sprake van een laat voorjaar wanneer het zeewater begin maart nog amper 5 graden was. Een aantal referendejaren kun nen worden genoemd, zoals 1979, 1982, 1985, 1986, 1991 en 1996. Op grond van onder andere dit gegeven mag er realiter van worden uitgegaan dat ook dit voorjaar wat langer op zich zal laten wachten. De kans op een reguliere aanlandige stroming is sowieso natuurlijk al veel groter in Nederland dan een aflandige luchtaanvoer. Hogedrukge- bieden hebben juist in een voorjaar - met de aanwezigheid van een koude plas zeewater in Noordwest-Europa - de voorkeur om voor anker te gaan boven dat onderkoelde water. Gevolg is dan veelal koude instroom vanaf zee. Op deze vrijdag en in het weekeinde zal het overwegend droog blijven op de eilanden, maar overtuigend veel zon zal er niet zijn. De veelal matige wind beweegt zich tussen zuidwest en westnoordwest. Wel wordt het dus milder met een temperatuur op zaterdag tot een graad of 12. Het luistert nogal nauw voor die zaterdagmiddag, want blijft de bewolking hardnekkig en valt er onverhoopt nog een spat motregen, dan halen we het niet. Op zondag valt het kwik weer iets terug trouwens. Al met al krijgen we toch wel een redelijk weekeinde voorgeschoteld. Volgende week wordt het vooral in de nachten minder zacht en later is er een nachtvorstkans. De regenperikelen lijken we voor het grootste deel te gaan kwijtraken door een toenemende hogedrukinvloed boven onze omgeving. In een latere fase van maart zou die hoge druk zich toch weer nioeten kunnen gaan uitbreiden richting IJsland en Noord-Europa en ons in een koude vrij noordelijke lucht stroom doen belanden. Weer/nan Mare Putto OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. de Bode, Gene muiden en 18.30 uur ds. H. Lassche. Ebèn-Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. H. de Bode, Genemuiden. Woensdag 18 maart, Dorpskerk: 19.30 uur ds. A. A. Egas, Middelhar nis - Herv. Gem. 9.45 uur kand. M. Schreur, Hoorn en 18.30 uur ds. C. Molenaar, Papèndrecht - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.30 uur ds. C. G. Kant - Oer. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. P. Blok - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. de Mots en 18.30 uur ds. R H. van Trigt, Ouderkerk a/d IJssel - Hersteld Herv. Gem. Bid- dag voor gewas, arbeid en vis serij 9.30 en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoolwerf, voorbereiding Heilig Avond maal en 17.00 uur ds. S. A. Doolaard, Schoonhoven - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. A. van Wijk, Her kingen en 18.00 uur ds. M. B. van den Palm, Nieuw en Sint Joosland - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant en 18.30 uur ds. G. van der Linden. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 11,00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. A. de Groot, Numansdorp, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas - Oer. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem.inNed. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. W Scheur water, Oud-Vossemeer en 18.00 uur ds. D. Dekker, Oudewater - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. van Belzen - Ziekenhuis: 14.30 uur ds. H. G. van der Ziel. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H J. Stout- jesdijk, Dordrecht en 18.00 uur ds. W. P Emaus, Lek- kerkerk - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. IJ. R. Bijl, Waddinxveen en 18.00 uur ds. J. Koppelaar, Abben- broek - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. H. Kruijmer, Lage Vuursche en 18.00 uur ds. H. Har- kema - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. J. Willem- sen - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur ds. G. J. Blankers, Oldebroek en 16.00 uur ds. H. Lassche, Ouddorp - Exodus 10.00 uur kand. M. Pronk - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. E. van Dunne - CAMA Gem. 14.30 uur (Doopdienst) de heer K. van Holten. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas land, Barneveld en 18.00 uur ds. C. Doorneweerd, Strijen - Geref. Kerk 10.00 uur drs. F. L. Renes en 17.00 uur ds. W. J. van den Hoek - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. E. Bakker - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. K. Visser - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. D. J. van Dig- gele en 17.00 uur ds. M. J. C. Bok. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. P J. Droo- gers. Werkendam en 18.00 uur kand. P M. van 't Hof, Sint Annaland - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer en 18.00 uur ds. J. L. Schreuders, Aalst - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. A. H.Jong- kind, Brandwijk en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur de heer A. Dijkhuizen. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Harkema en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Geref. Kerk 10.00 uur ds. N. J. A. van Exel en 18.00 uur ds. G. den Hartogh - Gen Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. E. Bakker. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. A. W. Boon, Krabbendijke en 18.00 uur ds. J. C. Mesu, Nw. en St. Joosland - Geref. Kerk 10.00 uur ds. J. W. Zijlstra en 18.00 uur ds. PA. Broere. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht en 18,00 uur ds. H. G. van der Ziel Evenwel is God mijn Koning 'Evenwel is God mijn Koning' heet het boek dat handelt over ds. Dirk Slagboom (1926- 1997), in leven predikant bin nen de Christelijke Gerefor meerde kerken. Het is een goed initiatief geweest van de redactie om een aantal aspec ten uit het leven en het werk van deze geliefde predikant in boekvorm uit te geven. Ds. Slagboom heeft er blijkens het voorwoord op zijn sterfbed nog toestemming voor gegeven, zij het dat hij wel een aantal wen sen en beperkingen meegaf 'Niet met een groot verhaal', zo was zijn opdracht. Het tekent niet alleen zijn bescheidenheid, maar ook zijn overtuiging dat hij slechts dienaar was, name lijk van het Goddelijke Woord. En dat moest een prominente plaats krijgen in het boek. Wel, er is aan zijn wens voldaan. Ruim tweederde van het boek is gereserveerd voor preken, meditaties en artikelen van zijn hand. Het kloeke boek van ruim 300 bladzijden is helder en over zichtelijk ingedeeld. Eerst is er een overzicht van de levensge schiedenis van ds. Slagboom. In sobere bewoordingen wordt iets gezegd over zijn geestelijke leven en de roeping tot het ambt. Daarna volgen enkele hoofdstukken over de perioden die hij als predikant gediend heeft in de gemeenten Middelburg, 's Gravenzande, Urk, Dordrecht-Centrum, Barendrecht en Doornspijk en als ouderling in de gemeente van Nieuwkoop. Ds. j.M.J. Kieviet beschrijft in hoofdstuk 7 met een kernach tige, samenvattende typering de bijdrage die ds. Slagboom heeft geleverd aan 'Bewaar het Pand'. Wat waren de din gen die hij daarin aan de orde stelde? Het ging ds. Slagboom om de bewaring van de gere formeerde beginselen. Daarbij heeft hij zich vooral ook gericht op de geschriften waarin die beginselen helder tot uitdruk- king zijn gebracht: de belij- denisgeschriftert en' dari mët name de Nederlandse Geloofs belijdenis. Heel fundamenteel heeft hij geschreven over de Schriftbeschouwing. Maar ook over eenheid tussen belijden en beleven. Altijd weer vroeg ds. Slagboom aandacht voor het werk van de Heilige Geest in het leven van zondaren. De heilsorde had daarin een grote plaats. Daarnaast blijkt uit zijn artikelen hoe ds. Slagboom geworsteld heeft met de neer gang van het geestelijke gehal te in de kerken. En hoewel hij een mild en innemend karak ter had, schroomde hij daarbij niet om de dingen scherp en ontmaskerend bij de naam te noemen. Ontroerend is de wijze waarop dit hoofdstuk afgesloten wordt. Met een blik in het leven der hoop dat ds. Slagboom mocht beoefenen. Ik citeer: 'Watgeluk kig die pelgrims die door genade verwachten de stad die funda menten heeft! Zij moeten hier door de strijd heen. Zij moeten door de wereld heen. Maar zij komen niet bedrogen uit. En telkens als er een pelgrim binnengaat, spreekt de kracht van die fundamenten. God Zelf staat er voor in, dat ze niet buiten blijven. En hier al werkt Hij het heimwee naar de volko menheid daarboven in het hart van al de ware vreemdelingen. Om eeuwig God groot te maken, omdat Hij die fundamenten heeft gelegd' (p.llO). 'Ds. Slagboom en de SGP' heet het hoofdstuk, dat ir. B.J. van der Vlies schreef Hij wijst op de grote betekenis die ds. Slagboom voor de partij heeft gehad. Als voorzitter heeft ds. Slagboom de partij in moei lijke perioden bij elkaar weten te houden. In totaal 28 jaar heeft hij zijn krachten aan de SGP gegeven. Hij wist er zich van harte mee verbonden, omdat deze partij de geldig heid van Gods wet voor land en volk benadrukt, maar ook vanwege de verwevenheid met de Schriftuurlijk-bevindelijke waarheid. Ir. Van der Vlies beschrijft de band die er altijd is geweest tussen de SGP en de CGK en haalt nog een aantal persoonlijke herinneringen aan ds. Slagboom op. In hoofdstuk 9 wordt de ziekte en het overlijden van ds. Slag boom beschreven. In zijn laat ste weken mocht hij zijn troost in leven en in sterven verwoord zien in een meditatie van de hand van wijlen ds. M. Baan. Dat was voor hem als een per soonlijke boodschap van zijn Koning. Ik citeer: 'Opmerkelijk is daarom wat wij lezen in het 12' vers van psalm 74. Daar immers lezen wij het woordje "evenwel". Dat wil zeggen: ondanks alles! Ondanks al die donkere nachten 'u God mijn Koning van oiuh af..' (p.d44). In de vroege morgen van woensdag 16 juli 1997 kwam het einde. Uit vrije genade werd hij opgenomen in heerlijkheid. Hij mocht 70 jaar worden en meer dan 45 jaar zijn Koning dienen. In hoofd stuk 10 is een verslag van de rouwdienst en de begrafenis opgenomen. Daarna volgt hoofdstuk 11 met drie interviews met ds. Slagboom en hoofdstuk 12 met herinneringen aan hem van achtereenvolgens dhr. M. Dankers, ds. C. Harinck, ds. W.Chr. Hovius, dhr. D. Koole, ds. M.C. Tanis en prof. Velema, Stuk voor stuk aangenaam om te lezen. Het boek wordt besloten met een drietal preken en een vijftal meditaties van ds. Slag boom. Daarin wordt duide lijk hoe belijnd en tekstueel hij preekte. Het thema en de verdeling vormen echt een uit eenzetting van de tekst die hij bepreekte. Ik herinner mij hoe hij zich gunnend en gemoe delijk over de preekstoel heen boog en Gods genade vrijmoe dig kon aanprijzend Je Iioort het.hemizeggen in een preeV over Hebreeën 6:19 en 20; 'Houd dan aan op de Heere en op Zijn Woord, om uw hoop in Chris tus vast te mogen krijgen. Hem te kennen als het fundament van de hoop geeft aan het leven der gena de zo'n bijzondere kracht. Hoe 7neer de hoop gekend wordt, des te meer komt het leven van de ware christen uit. Dat leven gaat tegen de zonde in en moet steeds meer eigen bestaan ontdekken. De hoop hijgt naar het volle herstel, naar de volle verheerlijking van de Drie-enige God' (p.236). Dit boek bevat niet alleen her inneringen, maar vooral een boodschap. Het moge er toe bijdragen dat de gemeenten worden bewaard bij het gere formeerde beginsel waar ds. Slagboom zich in leven en werk zo aan verbonden wist. Ik sluit dan ook aan bij de wens van ds, L-W. van der Meij, die in het voorwoord schreef: 'Lees dit boek niet alleen als eerbewijs aan ds. Slagboom, maar vooral als hulde aan de Koning van de Kerk, Die hem riep'. N.a.v.: Evenwel is God mijn Koning, Ds. D. Slagboom. Uitgeverij Den Hertog, Houten, ISBN 978-90- 331-2147-0. Gebonden. 304 blz.Pnjs€ 22,30. ds. M.A. Kempeneers (Elbuig) DIRKSLAND - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. J. Schipper. MELISSANT - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. NIEUWE-TONGE - Dinsdag 17 maart, 19.30 uur, ds. M. Mondria. - Hersteld Herv. Gem. 11.00 uur ds. G.J. Blankers, Oldebroek, bediening Hei lig Avondmaal en 15.45 uur ds. J. Koppelaar, Abben- broek, dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 9.30 uur ds. P C. Koster en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. G, van der Ziel, bidstond voor gewas en arbeid. SOMMELSDIJK - Op 6 april wil de tienerclub van de Her vormde Gemeente te Som melsdijk een gezellige maal tijd organiseren voor alle ouderen uit Sommelsdijk en Middelharnis e,o. Ouderen en alleenstaanden zijn van harte welkom om om 18.00 uur in gebouw Vita Nova te eten. Op het menu staan een stamp pot met soep vooraf en des sert na, dit alles voor 4 p.p. Een initiatief van de jeugd die u op deze manier een gezel- Hge avond wil bieden. Indien u slecht ter been bent, kunt u worden opgehaald en weer thuisgebracht; geeft u dit dan door aan de organisatie. U kunt zich opgeven door op doordeweekse dagen na 17.00 uur te bellen naar Ineke Slegh, tel. 484474. Maar vol vol!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2