IHl 1 IM^ Agenten helpen het Van Weel-Bethesda ziekenhuis Eén levensloopbestendig Goeree-Overflakkee Bouwplan Oosterpark Ouddorp krijgt goedkeuring van Staten Buurman beroept zich op noodweer in ruzie r 3//i /l'fl Stap vooruit in woonzorgzones School met de Bijbel zoekt gegevens van afgelopen 100 jaar... Lezing historische boerderijen GROKBLOEL., Bloemschik demonstratie Breien en beppen in Stad Opeetconstructie smaakt goed op Goeree- Overflakkee Creatieve Rommelmarkt Diekhuus Muziekschool G-O voert The Sound of Music uit 81e jaargang Nr. 7794 Vrijdag 13 maart 2009 Prijs losse nummers 0,80 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag èM ééi imé OUDDORP - 'Zorgeloos wonen en genieten achter de duinen in Ouddorp'. Deze slogan kan worden ingevuld nu woensdag de Provinciale Statencom missie Zuid (Ruimtelijke Ordening en Wonen) haar goedkeuring hechtte aan het ingediende bouwplan Oosterpark. Nagenoeg alle fracties, met uitzonde ring van SP en Groenlinks, kwamen na een kritische beschouwing omdat de regionale structuurvisie nog moet worden vastge steld, toch tot een positief standpunt. Dit tot grote voldoening van wethou der Ton Admiraal van de gemeente Goedereede, die drie jaar aan het project sjorde en trok en het, mede dankzij provinciale fractie- steun in het voortraject van vooral ChristenUnie-SGP, gevolgd door WD, binnen haalt. Zijn vele reizen naar Den Haag, het inspreken in de vergaderingen, het is met succes bekroond. Door Jaap Ruizeveld De koiiicnrle weken wordt het bouwplan nog zorgvuldig op alle details op actualiteit getoetst. Zodra het college van Ciedeputeerde Staten de nu door de Statencommissie genomen kernbeslissing heeft bekrachtigd, wordt de proce dure afgerond en dat betekent uitvoering van het project waar Ouddorp zo heel lang 'op heelt gewacht. Bouwer Boender Maasdam wil na de zoinerva- kantie 2009 al starten met het bouwrijp maken van de grond. Een eerste paal is dan de ver volgstap. De aanleiding voor Plan Oos terpark, gelegen in de hoek tussen de Oosterweg en de Hofdijksweg in Ouddorp vindt zijn oorsprong vooral in de toename van het aandeel seni oren en de noodzaak om voor deze bevolkingsgroep speci fieke woningbouw te realise ren. Dat is extra actueel omdat het seniorencontingent, dat oorspronkelijk in de plannen voor woningbouw Gronden Breen was gepland, afviel. Dit in verband met een door de provincie vereist lager aantal te realiseren woningen aldaar. De huidige woningvoorraad in de gemeente Goedereede, kern Ouddorp, is onvoldoende op bewoning door senioren afge stemd. Plan Oosterpark (Projectont wikkelaar De Koning Wessels Vastgoed) voorziet in de bouw van 51 woningen (15 appar tementen, 26 geschakelde woningen en 10 vrijstaande huizen) die afgestemd zijn op de doelgroepen senioren, de vijfenvijftig-plussers en min dervaliden. Alle woonfuncties komen op de begane grond. Zeker voor mindervaliden is het belangrijk dat het zorgcom- plex De Vliedberg en het win kelcentrum in de dorpskern zich op slechts korte afstand bevinden. In de laatste twee jaar heeft de raad van Goedereede veelvul dig aangegeven dat de impasse dof^rbroken zon !iu>e'ren w*--' den voor wat betreft een aantal stilliggende bouwplannen. De fracties toonden zich ongedul dig. Op papier was gemeente lijk alles rond. Het voorberei- dingsbesluit Oosterpark was in mei 2008 vastgesteld en op advies van de coinmissie voor bezwaarschriften konden inge diende zienswijzen hiertegen ongegrond worden verklaard. Wethouder Ton Admiiaal moest echter in zijn zoektocht naar succes flinke weerstan den bij de hogere provinciale overheid slechten. IHij liet zich niet ontmoedigen en die inzet krijgt voor wat Plan Ooster park betreft het eerste gewens te resultaat: B(juwen voor seni oren in Ouddorp. Als er één schaap over de dam is volgen er meer, zegt het spi eekwoord. Daarom zet de wethouder nu alle energie, naast de projecten in Stellendam en Goedereede, in op realisatie van woning bouw voor starters op de Gron den Breen. Het smaakt naar meer, zegt hij. Gebruikt was nog nooit 20 nieuw. "r/r Kwpï BV - Longrweg i13 3145 KG - SommthcSjV - miViJi? AHerdooi BV - Ktootterweg 2 4317 AL - Noofdöouwc - 0)11 tOmj DIRKSLAND - Op 4 maart jl. hebben 18 poli tiemannen en -vrouwen de medewerkers van het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis in Dirksland een handje geholpen bij de dagelijkse verzorging van patiënten. Dit gebeurde in het kader van binding met de maat schappij en met elkaar. Een belangrijk gedragsthema dat dit jaar bij de politie centraal staat. Daarnaast wil de politie haar imago verbeteren, opdat bur gers de agenten sneller en gemakkelijker aanspreken. In dat kader heeft de poli tie ook bij andere instellin gen hand- en spandiensten verleend. (Foto: Wil van Balen) In het ziekenhuis heeft de politie op diverse afdelingen een 'blik in de keuken' gewor pen, zelfs letterlijk door te spoelen in de spoelkeuken. Daarnaast hebben sommige agenten op de linnenkamer bedden gesopt, sommige hebben meegeholpen bij het schoonmaken en de brancar- dier, de transportdienst, de technische dienst en medisch instrumentele dienst onder steunt door de agenten. Ook op de Spoedeisende Hulp, aan de balie bij de receptie en het patiëntenservicebureau heeft is de politie aan het werk geweest. 'Verder is op de poli koffie en thee geschonken aan medewerkers en bezoekers en hebben de agenten op de kinderafdeling diverse werk zaamheden verricht, zoals het wassen van baby's, knutselen met de pedagogisch medewer ker en hebben zij eten rond gedeeld. De politie heeft deze werk zaamheden tot het begin van de middag uitgevoerd. Als dank voor de gastvrijheid heeft de politie het ziekenhuis speelgoed voor de kinderaf deling gegeven. Een echte 'politieloopmotor', een nijntje loopkar, twee ballen en twee muziekboekjes. Zeer welko me cadeaus voor de kleintjes. Aan deze maatschappelijk geëngageerde politieactie hebben zowel de politie, de patiënten en bezoekers als de medewerkers van het zieken huis een positief gevoel over gehouden. De Raad van Bestuur vindt -mede namens alle medewer kers- de politieactie uitermate geslaagd en zij wenst de agen ten veel succes toe met volgen de publieksgerichte actie. OUDDORP - Donderdag 5 maart hield het Regionaal Zorgoverleg (REZO) een studiebijeenkomst over woonzorgzones op Goeree- Overflakkee, waarin door een samenhangende bena dering van wonen, wel zijn, en zorg kan worden voorzien in een levensloop bestendig Goeree-Over flakkee. De partners van het Rezo heb ben na de themamiddag in De Vliedberg te Ouddorp voor elk van de vier gemeenten een plan van aanpak voor woonzorgzo nes opgesteld, de initiatiefnemer van de projecten en de deelne mende partijen benoemd. Aan elk project werden concrete werkafspraken en een fasering gekoppeld. In sommige geval len liggen de plannen al enkele jaren klaar, maar is het wachten op toestemining van de provin cie. Bij woonzorgzones moet overigens niet alleen worden gedacht aan gebouwen maar juist aan een samenhangend geheel van gebouwen, service, woonomgeving en welzijn. Daarbij kan in de vorm van steunpunten ook in de kleine kernen voldoende woonkwali teit voor senioren en zorgvra gers worden gewaarborgd. Alle partijen in het Regionaal Zorgoverleg (Rezo) - bestaan de uit gemeenten, woning bouwverenigingen, zorgver leners en cliëntenorganisaties - hebben donderdag 5 maart hard gewerkt oin te komen tot SOMMELSDIJK - In 2Ü11 hoopt de School inet de Bijbel te Sommelsdijk haar eeuw feest te vieren. Het ligt in de bedoeling om ter gelegenheid daarvan een herdenkingsboek uit te geven. Graag komt de school in contact met oud- leerlingen, oud-personeelsle- den en oud-bestuursleden die foto's ter beschikking hebben die de inoeite waard zijn om in het boek een plaatsje te geven, of die leuke of minder leuke herinneringen hebben aan de school. Heeft u iets te vertellen, dan kunt u dat op papier zetten en insturen, maar desgewenst wil men ook graag bij u langs komen (adressen zie hieron der). Ter beschikking gestelde foto's worden na gescand te zijn direct teruggegeven. - E-mail; Herdenkingsboek® SmdBSommelsdijk.nl. - Voor foto's: Gerrit van den Boogert, 0187 482133. - Voor tekst: Rien van der Boom, 0187 484082 of 06 53533466. Voorzitter Olfert Dapper van het REZO met de hmchure Goeree-Overflakkee zorgt een plan van aanpak. Het gaat hierbij niet alleen om nieuwe projecten, maar ook om het aanpassen van bestaande loca ties. Naast het leveren van zorg is ook welzijn een belang rijk onderdeel van het leef baar houden/maki»n van de kernen. Bij alle aandacht voor de verschillende doelgroepen moet de jeugd geen onderge schoven kindje worden. Onder leiding van dagvoor zitter mevrouw Van Erp Taai- man Kip, werden de deelne mers per, gemeente aan hel werk gezet om alle projecten te benoemen. Aan het eind van de middag werden de resultaten gepresenteerd. De concrete plannen worden door de Bestuursacademie, die deze middag begeleidde, uitgewerkt en op papier gezet. Olfert Dapper, voorzitter van het Rezo, bedankte iedereen voor zijn inzet en concludeer de dat de afspraken van het Pact van Goeree worden uit gevoerd. Alle deelnemers kregen door de inventarisatie een duidelijk beeld wat er allemaal gebeurt op gebied van wonenzorg en welzijn op het eiland. In december 2009 zal het Rezo de voortgangsrapportage van uit de gemeenten bespreken. Op dinsdag 24 maart 2009 wordt voor de Stichting Kunst en Cultuur Educatie (KCE) de laatste cultuurhistorische lezing van het seizoen 2008- 2009 gehouden. Gerbrand Hoek, een in Goedereede opgegroeide kenner op dit gebied, zal een lezing geven o\er oude boerderijen op Goe ree-Overflakkee. Aan de hand van uitgebreid fotomateriaai, waarvan een deel nog nooit vertoond is, wordt u meege nomen naar de boerderijen \'an Goeree-Overflakkee. Ter sprake komt o.a. het verschil tussen boerderijen op Over- flakkee en Goeree, bijgebou wen, opsmuk op het erf en aan/op de gevel, enz. De lezing wordt gehouden in het ISGO- gebouw, Dwarsweg 40 te Mid- delharnis, aanvang 19.30 uur De entree (inclusief consump tie) bedraagt 5, donateurs betalen 3,50. Aanmelden kan bij het secretariaat van de KCE, tel. 0187-601048, e-mail phofsdebruijne(5)hetnet.nl. DEN HAAG/MELISSANT - Een 42-jarige inwoner van Melissant is het niet eens met zijn eerdere veroordelingen wegens openlijk geweld tegen zijn buurman en bedreiging van burgemeester Stoop. Woensdag probeerde de man in hoger beroep het Haagse gerechtshof te overtuigen dat hij zich uit noodweer tegen de buurman verdedigde en daar om geen straf verdient. De oorspronkelijk uit Libanon afftomstige man woont al sinds 13 jaar in Melissant. Aanvanke lijk had hij een goede verhou ding inet zijn buren maar dat veranderde geleidelijk. Op 15 augustus twee jaar geleden liep het uit de hand. De 42-jarige man zei dat de buurman zonder aanleiding de aanval op hem en zijn \touw openende. Uit zelfverdediging zou de verdachte een steen uit de tuin hebben opgeraapt en op het hoofd van de buurman hebben geslagen. "Ik heb in een oorlogsgebied gewoond en geleerd om belagers van achteren weg te werken", zei de man. De buurman ziet zichzelf als slachtoffer. De buurman en zijn vrouw zouden zon der reden voor hun huis zijn aangevallen. Daarbij zou de buurman minstens vijf keer met een steen op het hoofd zijn geslagen waaraan hij even zoveel hechtingen overhield. De buurman kreeg de hof- aanklager aan zijn zijde. "De verdachte heeft zelf de aanval gekozen", aldus hofaanklager mr. A. Renckens. Ook vond de hofaanklager bewezen dat de man in april vorig jaar bedreigingen had geuit aan het adres van bur gemeester Stoop. "Ik ga zelf moord plegen en ik neem de burgemeester en degenen, die valse aangifte tegen mij heb ben gedaan mee de dood in", zou de man tegen journalis ten hebben gezegd. De man ontkende. 'Wel bekende hij de vernieling van twee planten bakken in het gemeentehuis. De hofaanklager eiste voor de drie misdrijven dezelfde straf als eerder opgelegd door de rechtbank; een werkstraf van 90 uur en twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf Advocaat mr. L. Vleesenbeek sprak van een menselijk drama. De 42-jarige man kreeg enkele maanden geleden een hartaan val, waardoor hij nog steeds in de ziektewet zit. De man wil weg uit Melissant. Hij is bezig zijn huis te verkopen maar dat is moeilijk op de huidige hui zenmarkt. De advocaat pleitte er\'oor de man niet te bestraf fen voor het geweld tegen de buurman en de bedreiging van de burgemeester. Uitspraak volgt over twee weken. GOEDEREEDE - Op dinsdag 24 maart zal meesterbinder en bloemenarrangeur Ben Clevers een bloemschikdenionstratie geven voor Groei&Bloei. Bloe men staan centraal staan in het leven van Ben Clevers, wiens vrouw trouwens ook bloe- miste is. Hij reist als Neder landse bloenienainbassadeur de hele wereld over De free lance meesterbinder geeft in het buitenland demonstraties en workshops op vakbeurzen, adviseert klanten zoals tuin centra en decoreert grote eve nementen zoals de bloemen- tentoonstelling in de RAI. Ben Clevers heeft ook een gezellige 'babbel en weet zijn hoorders te boeien met bloemige verhalen. De demonstratie vindt plaats in verenigingsgebouw Oostdam te Goedereede, voorafgegaan door de algemene ledenvergadering van Groei&Bloei, die aanvangt om 19.30 uur. Aan het eind van de avond worden de bloem stukken onder de aanwezigen verloot. Niet-leden hebben om 20.15 uur toegang tot de zaal en betalen 2,50 entree. In Stad aan 't Haringvliet wordt vrijdag 3 april weer de inloop knutselavond 'Breien en Beppen' gehouden. U kunt uw eigen hobbyspullen mee nemen, de Dorpsgroep Stad zorgt voor de ruimte en een kopje koffie. De bijeenkomst wordt gehouden in 't Trefpunt, de toegang is gratis. Ook kun nen deze avond paasstukjes in elkaar worden geknutseld. Hiervoor wordt wel een kleine \ergoeding gevraagd. De aan vang is om 20.00 uur. De avond is toegankelijk vanaf de leeftijd van 18 jaar. Voor het paasknut- selen moet u zich vooraf opge ven. Dat kan via tel.nr O f 87 610218 of via e-mail info.dorps- groepstad{aupcmail.nl. SOMMELSDIJK - 'Geniet nu!' was het thema van de informatieavond die Rabo bank Goeree-Overflakkee op 5 maart jl. in De Staver organiseerde voor geïn teresseerden. Het werd een succes, want waar de Rabobank hoopte op 250 belangstellenden, werden het er ruim 400. Tijdens het programma waren er twee sprekers. Mevrouw Adri Peekstok, Adviseur Seni oren van de Rabobank, lichtte de Opeetconstructie toe. Een hypotheekvorm van de Rabo bank voor klanten die willen genieten van de overwaarde op hun woning. Bijvoorbeeld om de aanschaf van een nieu we auto of het maken van een verre reis te kunnen realise ren. Na de pauze sprak profes sor Van Mourik, grondlegger van het nieuwe erfrecht. Hij bracht zijn verhaal inet bijzon der veel humor Hij sprak over zaken als de legitieme portie van onterfde kinderen en suc cessiebelasting. Zware onder werpen op een begrijpbare, humorvolle manier gebracht. Meer informatie over profes sor Van Mourik en zijn werk is te vinden op www.professor- vanmourik.nl. Na afloop was er een borrel, waarna de bezoekers naar huis gingen met hypotheekinfor matie van de Rabobank. Met het thema 'Geniet nu!' schoot Rabobank duidelijk in de roos. Klanten van de Rabobank met een eigen woning en ouder dan 55-1- waren persoonlijk uitgenodigd. Daarnaast kon den geinteresseerden zich via een advertentie in de krant melden voor het seminar. Heeft u interesse in het benut ten van de overwaarde op uw woning dan kunt u contact opnemen met de adviseurs van de Rabobank Goeree- Overflakkee. Zij zijn bereik baar via telefoonnummer (0187)471430. MIDDELHARNIS - Op zater dag 28 maart van 10.00 tot 16.00 uur wordt in het Diek huus de maandelijkse rom melmarkt gehouden dit keer ook met creatieve producten. In een gezellige sfeer, met een hapje, een drankje en een muziekje kan iedereen vrijblij vend snuffelen. Bij de aanwe zige verkooptafels is van alles te vinden; speelgoed, boeken, kleding, voor elk wat wils. De Diekh'uusfoyer is geopend als ontmoetingspunt, of om iets lekkers te gebruiken: soep, broodje knakworst en andere lekkere hapjes. Ook de boe kenwinkel van de Lions Club is de hele dag geopend. U kunt nog tafels reserveren voor deze rommelmarkt. De kosten zijn 7,50 per tafel (2 tafels 12,50). Voor aanmelden of meer informatie kunt u terecht bij het Diekhuus, tel. 482400 (9.00-16.00 uur), e-mail recep- üe@hetdiekhuus.nl. MIDDELHARNIS - Evenals vorig jaar heeft Muziekschool Goeree-Overflakkee weer een themamaand. Deze keer gaat het over de Musical, waarover de leerlingen alle ins en outs in de lessen krijgen aangeboden. De Musical is in, en ook Neder land is momenteel musicalgek; was er 20 jaar geleden één musical per jaar op een vaste locatie, nu zijn er maar liefst meer dan 15 musicalproduc- ües die overal in het land op de planken staan. Componist Andrew Lloyd-Webber is wel de succesvolste van de musi calcomponisten, maar ook anderen zoals Claude-Michel Schönberg, Rogers en Ham- merstein en Ger.shwin heb ben er geschreven. De Musical 'The Sound of Music' is een heel populaire. Muziekschool Goeree-Overflakkee gaat deze beroemde musical ook uitvoe ren - met orkest, koor en kin derkoor - en wel op vrijdag 27 maart in de Aula van de Tech nische School te Middelharnis. Naast de musical worden er deze avond ook delen en frag menten uit verschillende ande re musicals gespeeld en gezon gen. De uitvoering begint om 20.00 uur, de toegang is gratis en iedereen is welkom. 1

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 1