Leegverkoop Halve Prijs Leerlingen Edudelta College gooien hoge ogen Drie verkeersongevallen op één dag PASFOTO'S BEDRUKT www.groothandelkoole.nl Marlinda Appartement www.asgobv.nl WELKOM-DIENST Alle damesmode N. A. van Kempen Annelies de Jong FEESTJE? Dirkslanders, 'let op Uw saeck' Arriva verlengt witte tassen actie Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Dorpstienden 3 Klaiar terwijl i^ wacht H[issc3a©aiioiigf Leegverkoop - Leegverkoop Leegverkoop op Zaterdag Woensdag Zaterdag 14 maart 18 maart 21 maart 's morgens van 10.00 tot 12.00 uur 's middags van 13.00 tot 16.30 uur Zandpad 68, Middelharnis, (0187) 48 00 72 Leegverkoop -«' Leegverkoop - Leegverkoop RMT TE HUUR in Ouddorp: geh. gemeubileerd Be&te elektromonteurs tijdens landelijke Skills finale 'Bastiaan' Bruidshoeketlen Trouwoldtimers Afvalservice Goeree Overflakkee BV INZAMELDEPOT MET WEEGBRUG Dagelijks geopend van 7.00-17.30 uur Zaterdags van 8.00-12.00 uur Voor enkele wegge bruikers begon deze week niet zo fortuinlijk. Maandagmorgen rond de klok van half tien vonden op de oostelij ke helft van het eiland twee ongevallen tege lijk plaats, en in beide gevallen moest naast de ambulance ook de brandweer eraan te pas komen voor hulpverle ning. En ook 's middags moesten deze hulpdien sten uitrukken voor een verkeersongeval. Zondag 15 maart -18.30 uur m.m.v.: Zang Muziekgroep Double Sound o.l.v. Zuri Ramirez Velasco Orgel: Jan Teeuw Voorganger: Ds. J. Smink Deze Welkom-Dienst wordt, evenals alle kerkdiensten uitgezonden via Radio Goeree Lokaal Ether 105.6 FM - Kabel 105.9 FM f beëdigd makelaar/taxateur l/oor agr. taxaties en bemiddeling bedrijfstaxaties grondzaken planschade onteigening Postbus 7, 3248 ZG Melissant Tel. (0187) 60 26 14 Fax (0187) 60 39 04 Email: vankempentaxaties@wanadoo.nl LMV TE KOOP STRANDPAVILJOEN te Renesse Jaarrond exploitatie A-locatie Info: tweespan@zeelandnet.nl Vanaf heden ongev. 3 maanden Tel. (0187) 68 25 03 of (06) 54 68 49 12 Hetfinaleteam Rotterdam Rockies. Van het Edudelta College te Middelharnis zijn hier de volgende leerlingen te zien: (Bouw) Martijn van Balen, Amoud van Splunter, Arend van der Vlugt enJan-Como Hoogendijk; (Elektro) Harmen Egas, Aaron Huizer, Donny Snel enjaco Struijk; (Handel en Administratie)]os de Water, Nathan Kom, Jimmy Boshoven, Niels van Kempen, Rick de Berg; (Horeca) Jan de Bakker, Tim Gelsemino, Martijn Hout en Miranda Visia (TL/GL) Ferry de Koning, Patrick Vrauwdeunt, Arie Comelis Bakker en Bart Groenenberg. MIDDELHARNIS - Twin tig leerlingen van het Edu delta College Middelharnis gooiden afgelopen week end hoge ogen tijdens de landelijke vakwedstrijden voor VMBO'ers in de Ahoy te Rotterdam. Samen met 4 leerlingen van het LMC Slinge en 4 leerlingen van het WellantcoUege Rotter dam vormden zij het regi onale finaleteam de Rotter dam Rockies. Hiermee won men donderdag 5 maart de halve finale en ging men als Rockies door naar de finale op zaterdag 7 maart. Deze finale was een van de hoogtepunten van de grote lan delijke vak- en beroepenbeurs Skills Masters. Hieraan namen in totaal 11 regionale VMBO- teams deel met elk 28 leerlin gen, verdeeld over 7 dofttei- nen, te weten: elektrotechniek, bouwtechniek, horeca, handel administratie, TL/GL, groen én zorg welzijn. In de finale werd echter som migen de spanning te veel waardoor zij uiteindelijk de meerdere moesten erkennen in de Leidens legends. Binnen de afzonderlijke domeinen waren de Edudelta leerlingen nog extra succesvol. De elektraleer- lingen. van deze school werden domeinwinnaar in hun catego rie. Vier andere leerlingen uit Middelharnis behaalden in de categorie bouwtechniek een eervolle 2" plaats. De overige domeipteams van de Rockies kregen eervolle vermeldingen. De prestatie van de vier "elek tromonteurs" van het Edudelta College is bijzonder en opmer kelijk én is er een met een "gouden randje". Niet alleen omdat ze zich door deze pres tatie voor 2009 het beste viertal van het land mogen noemen, maar zeker ook omdat ze de 4 jongste waren uit het gehele deelnemersveld van ruim 300 VMBO leerlingen. Als enige 3' klas leerlingen namen zij het op tegen vier leerlingen uit de 4= (examen) klas. Het Edudelta College schreef hen in omdat de 4' klas leerlingen van elektrotechniek al druk waren met andere acti viteiten. Reden voor docenten en schoolleiding om hen extra in het zonnetje te zetten. Naast de individuele prestaties is het "goed kunnen werken en functioneren binnen een team" van groot belang. Vooral omdat de afzonderlijke werk stukken per domein, tijdens de genoemde vakwedstrijd, moeten resulteren in één geza menlijk groot werkstuk. Daartoe werden de deelne mers en hun begeleiders door de organisatie (Skills Nether lands) opgeroepen allen een teambuildingsdag te organi seren. De Rotterdam Rockies deden dit drie dagen voor de wedstrijden te Middelharnis, waarbij het Edudelta College als gastheer fungeerde. Ook dit was een indrukwekkend gebeuren waarin ieder het beste gaf en dat uiteindelijk bijdroeg aan het behalen van een prachtige finaleplaats en bovengenoemde resultaten. Tot het regioteam werden de leerlingen pas toegelaten na het behalen van goede pres taties in de regionale voorron des, die in februari al plaats vonden. Alvorens van elkaar afscheid te nemen gingen de Rotterdam Rockies gezamen lijk op de foto. Dit als aan denken aan deze enerverende dag, het goede teamwork en de prachtige spannende wed strijden van afgelopen week end. net even anders.. MODE VOOR EEN FEEST Heeft u een moeilijke maat? En zoekt u iets moois voor een feest? Annelies heeft k prachtige combinaties voor iedere gelegenheid en elke maat. Feestelijke mode met de voor u I perfecte pasvorm. maten 36 t/m 56 speciale korte-taille ^maten 17 t/m 25^ Molenvliet 121-123, Rotterdam- Lombardijen, tel. (010) 4193057 Tramlijn 20 v.a. Centraal Station stopt voor onze deur. Maandag en koopavond gesloten. www.anneliesdejongmode.nl (0187) 484103 l'iiiil;^ )iiiiii(iirJ' /iniihinliii,r,-ii! b.minnaar alice.nl Kom /angs en kies uit een ruim assort/menf koorten 'm vele soorten en moten. Drukkerij Gebr. de Waal 8V Tel: (0187)471020 info@drukkeriidewaal.nl www.drukkerijdewaal.nl Tel. (0187)657054 Tel. (0187)489025 WIST U DAT Afval de basis is van een nieuw product. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV al uw afval in containers inzamelt en u het ook zelf bij Afvalservice Goeree Overflakkee BV kunt brengen, groot of klein u bent welkom. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV ook het adres is voor al uw zand. grind en schone compost. Van der Waalsweg 29, 3241 ME Middelharnis In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van wat lezers schrijven Als fractie Huber en als fractie VVD willen wij graag reageren op het ingezonden stuk van de heer Zegveld, (oud-)voorzit- ter van de Stichting de Gooye, recentelijk in deze krant. In zijn artikel is ten onrechte gezegd dat de gehele gemeen teraad vóór de voorgenomen intrekking van de subsidie aan zwembad De Gooye te Dirks- land heeft gestemd. Beide fracties hebben nadrukkelijk te kennen gegeven het hier niet mee eens te zijn en heb ben dan ook tegen gestemd door de begroting met goed te keuren. De fracties hebben het college aangegeven kortzichtig te vin den in haar voorstellen, afge zien nog van het feit hoe het college is omgegaan met het management en stichtingsbe stuur van het zwembad, het geen zeker geen schoonheids prijs verdict. Wij als fracties onderschrijven dan ook het commentaar dat de heer Zegveld heeft geuit in zijn artikel. Een feit is dat de Stichting financiële verplichtingen heeft tot 2018. Bij een voortijdige sluiting zal de stichting deze last niet kunnen dragen en komt het er uiteindelijk op neer dat de gemeente deze schuld moet aflossen. Daarbovenop komen nog de kosten voor ontmante ling van het zwembad en ont slag van personeel! Een ruwe schatting is dat dit de gemeen te zo'n 500.000 zal gaan kos ten. U als burger betaalt deze rekening! Wij zijn als gemeenteraads lid van mening dat voor onze gemeenschap gezocht moet worden naar een oplossing die voorziet in het open hou den van het zwembad tegen zo laag mogelijke kosten. Geen eenvoudige opgave, maar er is inmiddels door het bestuur management een aantal stap pen gezet die er veel belovend uitzien. Fractie Huber en fractie WD Dirksland Tal van reisgerelateerde pro blemen kunnen snel en een voudig worden opgelost met de witte tassen die op initiatief van Arriva zijn uitgedeeld op openbaar vervoer knooppun ten. Tassen zijn te halen en desgewenst na gebruik in te leveren bij de Arriva Stores. De tas draagt tevens de uitno diging de ideale unieke reistas te ontwerpen. De winnende tas wordt in productie genomen en kan daarna ook een bijdra ge leveren aan bovengestelde doelen. De ontwerpactie heeft tot nu toe 160 originele ont werpen opgeleverd. Wegens enorme belangstelling en op verzoek van enkele creatieve opleidingen is de actie ver lengd tot en met 12 april 2009. Zie voor meer informatie web site www.ontwerpjegoedereis- tas.nl. Foto's: Wim van Vossen Fotografie 's IVIorgens raakte eerst, door nog onbekende oorzaak, op de Tilsedijk tussen Stad aan 't Haringvliet en Den Bommel een 20-jarige man uit Brou wershaven met een bestelauto naast de weg, raakte in een slip en botste in omgekeerde richting tegen een boom. De bestuurder is met rugletsel overgebracht naar het zieken huis. De politie onderzoekt de oorzaak van het ongeval. Enkele minuten later vond op de Langeweg, ongeveer 1 kilo meter uit de bebouwde kom van Ooltgensplaat, nog een verkeersongeval plaats. Een 28-jarige bestuurster uit Oolt gensplaat was met haar bestel auto op de rijbaan stil gaan staan, wat niet werd opge merkt door een van achteren naderende 37-jarige chauffeur van een vrachtauto, eveneens uit Ooltgensplaat, die vol op de stilstaande auto inreed. Meters verder kwamen beide voertui gen tot stilstand. De bestuur ster van de bestelauto raakte korte tijd buiten bewustzijn en moest door de brandweer uit haar voertuig worden bevrijd. Ze werd met rug- en neklet sel overgebracht naar het zie kenhuis. De bestuurder van de vrachtauto liep een paar pijnlijke knieën op en werd ter plaatse door ambulancemede werkers behandeld. De politie onderzoekt ook de toedracht van deze aanrijding. 's Middags rond half drie vond bij Dirksland het derde verkeers ongeval plaats, op de splitsing Aarddijkswal (N215)/Staakweg. Als gevolg van een voorrangs- kwestie kwamen hier twee per sonenauto's met elkaar in bot sing. Eén inzittende moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Meerdere ambulances alsmede de brandweer kwamen voor hulpverlening ter plekke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 10