Hairstyling Hélène viert jubileum Bwidf?""*" Fracties ongerust over ontwikkelingen natuur en recreatie in 't Volgerland Welkom-Dienst Ouddorp 5 X heerlijk biologisch voor 5 Certitudo Capital verwerft gronden voor jachthaven GMB saneert verontreinigde tuinen in Den Bommel Al 10 jaar sterk, in creatief werk Biddag Sparta scoort goed Bingo bij ANBO Kerkdienst Ger. Gem. Jeugdtoneel in Stad Etos Oude-Tonge Zangavond volledig vernieuwd in Ouddorp EIÜVt1I]^.niElJW5 Woensdag 11 maart PAGINA 6 DINSDAG 10 MAART 2009 Het team van Hairstyling Hélène. STELLENDAM - In 2009 viert Hairstyling Hélène, gevestigd aan het Oranje plein te Stellendam, haar jubileumjaar. "Zolang al, wat gaat de tijd toch snel", was de reactie van een klant. Met veel enthousi asme en gezonde spanning begon Hélène in 1996 als bedrijfsleidster binnen de salon voor de toenmalige eigenaar dhr. Dubbelt. "Stellendam is een dorp dat ik eigenlijk toen nog niet goed kende", vertelt de trotse Hélène, "maar ik denk dat ik me aan de inwoners nu niet meer hoef voor te stellen". Na 2 jaar werken voor haar baas vroeg deze of zij de kap- salon wilde overnemen. Begin 1999 was de overname een feit, na de forse verbouwing prijk te er een nieuwe naamj)p~ae salon. "Ik ben begonnen met een hairstylist en een stagiaire" vertelt Hélène. Haar team bestaat inmiddels naast haar man Léon en zijzelf uit vier medewerkers. "Een heerlijk team om mee te werken". Anja, Lenny, Marlies en Mariska zijn allen hairstylisten. Het bedrijf is erkend leerbe drijf, wat inhoudt dat ze leer lingen mag opleiden en bege leiden naar hun diploma all round kapster. Momenteel is er een vacature voor leerling, dus creatieve mensen kunnen contact opnemen. Léon vertelt: "Onze visie is een kapsalon te zijn voor jong en oud met een goede service en klantvriendelijkheid. Onder service verstaan wij o.a. het halen en brengen van klanten die absoluut niet zelf kunnen komen, met die voorwaarde da( wij de tijd kunnen inplan nen. Verder het thuis behan delen van klanten die zelf niet meer kunnen komen, tegen een geringe extra prijs. Wij beginnen ook op aanvraag vroeger, bijvoorbeeld voor bruidskapsels. Gratis scheren van uw nekharen. Gratis advi- seririg. over de laatste trends.. Gratis make-up advies. Gratis professioneel productadvies voor het verzorgen van de geknipte coupe. Mogelijkheid om als model naar één van onze trainingen mee te gaan. Daarnaast kunt u ook bij ons sparen voor diverse kortingen met onze haarpuntenpas." De kwaliteit van Hairstyling Hélène komt terug in de kap sels die in de salon geknipt worden. Dankzij de eigen tech nieken ben je ervan verzekerd dat de valling van je haar wordt meegenomen in de coupe die het beste bij je past. De hairstylisten volgen regelma tig cursussen om bij te blijven op het gebied van make-up, kleur, permanenten, haarver- zorging en de kniptechnieken. Zo hebben zij onlangs hun eigen haarmodelijn neergezet. Deze is te zien in de salon en staat ook uitgebreid op web site www.hairstylinghelene. nl. Op de site kunt u zien dat zij niet voor niets kappers met verfrissende ideeën genoemd worden. Daar komt ook een modisch aspect bij: klanten wil len niet alleen een goed geknip te coupe, men kiest voor een kapsel j;an deze Jijji. Alsjej}an_ bovendien nog mét dat kapsel kan variëren, van klassiek naar sportief, dan zitje bij Hairsty ling Hélène wel heel relaxed in de kappersstoel. OUDDORP - Zondag 15 maart is er weer een welkom/dienst van de Doopsgezinde Gemeen te Ouddorp. Ook in deze welkom-dienst is weer een muzikale bijdrage te verwachten, en wel van de Zang muziekgroep Double Sound uit Dubbeldam o.l.v. Zuri Ramirez Velasco. Double Sound is een groep enthousiast zingende en musi cerende mensen die door het regelmatig instuderen van nieuwe nummers haar reper toire constant vernieuwt en zo haar publiek steeds opnieuw weet te boeien, inspireren en bemoedigen. De zanggroep zal liederen zin gen in het Nederlands, in het Engels en aan het eind van de dienst nog een Israëlisch lied, dit speciaal voor de grote groep leden en vrienden van de gemeente die daags na deze welkom-dienst op reis gaat naar Israel. De samenzang zal worden begeleid door Jan Teeuw, de voorganger in deze dienst, die om 18.30 uur aanvangt, is Ds. J. Smink. SOMMELSDIJK - Bij de Ekoshop ligt weer voor iedere klant de Sdjf voor vijf tas' klaar. Voor slechts 5 kunt u deze tas vul len met de volgende vijf heerlijke biologische producten: Zuiver Zuivel Tropische fruityoghurt, Ekoland Aardbeienjam, Vlaamse bruine bol. De Rit Karamelwafels en Biovers Aardappelen. De actie loopt van 9 t/m 22 maart a.s. Waar wordt het gemaakt en waar komt het vandaan? Voor een deskundig advies bent u in de natuurvoedingswinkel aan het juiste adres. De medewer kers in de winkel kennen het verhaal achter het product en weten veel over de herkomst. Zo is Zuiver Zuivel Tropische fruityoghurt het gezonde resultaat van een samenwer king tussen mens en natuur in Nederland en Oeganda. Ruim 100 boeren zijn bij dit project betrokken en de samenwer king verzekert de boeren van een stabiele afzet tegen eerlijke prijzen. De oorsprong van de Biovers Aardappelen is te vin den in Flevoland, in Zeewolde, waar Douwe Monsma stevige, smaakvolle aardappels kweekt die lekker lang houdbaar zijn. Op de website www.biologisch- specialist.nl vindt u nog veel meer informatie en interessan te achtergrondverhalen. Biologisch is lekker en puur Biologische producten zijn lekker, puur en onder zo natuurlijk mogelijke omstan digheden geproduceerd. Want biologische telers maken geen gebruik van kunstmest, chemi sche bestrijdingsmiddelen of gentechnologie. En aan biolo gische producten zijn geen syn thetische kleur-, geur-, smaak stoffen of conserveringsinid- delen toegevoegd. Biologisch eten heeft veel smaak oindat dieren en planten de ruimte krijgen om in hun eigen tempo te groeien. De natuurvoedingswinkel heeft een compleet assortiment lekkere biologische producten. Verse groenten, fruit, zui vel, broodbeleg, sappen, kof fie, sauzen, ontbijtproducten, huidverzoi^ng en cosmeüca, het assortiment is bijzonder uitgebreid. Allemaal produc ten geproduceerd met respect voor mens, dier en milieu, door veelal kleine en bij voor keur lokale producenten met oorspronkelijke kennis van voeding. De Ekoshop in Sommelsdijk is te vinden aan de Oranjestraat. Woensdag jl. speelden de Spar- ta-teams thuis. Dames I in de Staver,en de heren en dames II in sporthal de Gooye in Dirks- land. Alle teams deden goede zaken. Tweemaal winst, een maal een 2-2 voor dames II. Dames I, één van de koplopers in de Eilandencompetitie, wist na een stroef begin de eer ste set met 25-19 te winnen. Concentratieverlies was er de oorzaak van dat de tweede set werd verloren met 24-26. Na deze set was bij de tegenstan der de Kriekel de fut er uit. Met 25-17 en 25-16 werden de laatste sets overtuigend gewon nen door goede aanvallen die niet te stoppen waren. Dames II speelde tegen de kop loper VSS uit Spijkenisse. Door slordig spel werd de eerste set verloren. Met goed geconcen treerd en overtuigend spel werden de tweede en derde set gewonnen. De laatste set werd net verloren met 23-25. Een goede prestatie van dames II tegen dit sterk spelend team van VSS. Evenals dames II speelden de heren ook tegen VSS. Sparta had een goede tegenstander, met veel inzet werden de eerst twee sets gewonnen. In de derde set was de achterstand in het begin te groot om nog goed terug te komen. Met veel vertoon werd de laatste set met 25-11 gewonnen zodat de heren nog steeds mee doen voor het kampioenschap. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 en 19.00 uur ds. H. Lassche - Herv. Gem. 14.30 uur ds. R. D. Kwint, Sirjansland en 19.30 uur kand. P. C. H. Kleinbloesem, Nieuw-Lek- kerland - Geref. Kerk 19.30 uur ds. C. G. Kant - Doops gezinde Gem. 19.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Hersteld Herv. Gem. 19.00 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Hersteld Herv. Gem. 14.00 en 19.00 uur ds. D. Hoolwerf - Her steld Herv. Gem .14.00 en 19.00 uur ds. W. M. van der Linden. DIRKSLAND - Herv. Gem. 14.30 uur kand. G. Lugthart, dienst met kinderen en 19.00 uur ds. G. van Meijeren. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas en 19.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 19.00 uur ds. A. van Wijk. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. R. W. van Mourik - Lukaskapel HDG 10.30 en 19.00 uur ds. T. W. van Bennekom - Hersteld Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. M. Jon- gejan. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 19.30 uur ds. L. J. Lingen - Chr. Geref. Kerk 14.30 en ig.OOuurds. A. A. Egas. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 14.30 uur ds. J. Wil- lemsen en 19.00 uur nog niet bekend. OUDE TONGE - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. L. Wühlschleger, Middelburg. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 19.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 19.00 uur ds. A. S. Rienstra, DEN BOMMEL - Herv. Gem. 11.00 uur gezamenlijke dienst in de Geref. Kerk en 19.00 uur drs. E. R Vergunst, Ridder kerk - Geref. Kerk 10.45 en 19.30 uur de heer J. Annin- ga- OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 14.30 en 19.00 uur ds. HG. van der Ziel - Hersteld Herv. Gem. 14.30 uur ds. A. Kot, Huizen en 19.00 uur J-SiJJ^^JiJTeunissen, Melis sant - Geref. Kerk 19.00 uur ds. H. F. de Goede. De ANBO Midden- en West- flakkee organiseert zaterdag avond 14 maart a.s. weer een bingoavond in het Wijkcen trum aan de Doetinchemse- straat te Middelharnis. Een kopje kofHe of thee wordt gratis aangeboden. Iedereen, d of geen lid, jong en oud, is welkom. De aanvang is om 19.30 uur. OUDDORP - Donderdag 12 maart, 19.30 uur, ds. E. Hakvoort. GOEDEREEDE - De voorstellen tot vaststel ling van de Verordening langdurigheidstoeslag eemeente Goedereede 2009 en de Intergemeen telijke Structuurvisie Goe- ree-Overflakkee vorm den donderdagavond de belangrijkste punten in de raadsvergadering. Maar de inhoud van een memo van de Landinrichtings commissie Ouddorp-West over de natuurontwikke ling in 't Volgerland, op de lijst Ingekomen stuk ken, zal vermoedelijk in een komend commissie debat tot meer politiek vuurwerk leiden. WD (mevrouw Reijerkerk) en VGB (Polie) lieten hun afkeuring weten van het geen zich thans in 't Vol gerland afspeelt. Het gaat daar totaal de verkeer de kant op. Een gebied omgeven door hekwerk, nauwelijks toegankelijk, met niet aangelegde voor zieningen en met paden die over enkele jaren zelfs niet meer gebruikt mogen worden. Hier wordt het vertrouwen in afspraken, in samengaan van natuur en recreatie, ernstig op de proef gesteld. Dit moet in een commissie wor den besproken aldus de woordvoerders. Op hun verzoek wordt dit onder werp geagendeerd. Door Jaap Ruizeveld Drie gemeenten op het eiland hadden inmiddels ingestemd met de Verordening Lang durigheidstoeslag 2009. Het betreft een algemene inko mensondersteunende maat regel (ingegaan in 2004) bedoeld voor personen of gezinnen ouder dan 23 jaar en jonger dan 65 jaar, waarbij geen sprake is van perspectief op de arbeidsmarkt. Recht op de toeslag is er als voldaan wordt aan voorwaarden vast gelegd in een artikel in de Wet Werk en Bijstand. Als er in een fase van vijfjaar het inkomen niet hoger is geweest dan de toepasselijke bijstandsnorm, er geen vermogen is en vol doende geprobeerd is alge meen geaccepteerd werk te krijgen, is er in beginsel recht op toeslag. Er is nu een lichte verruiming in de verordening opgenomen PvdA-er Bas van Dam gaf aan dat zijn fractie, zich inzettend voor de zwak keren in de samenleving, een royalere insteek wenste. Zijde lings betrok hij ook de huidige economische perikelen bij het onderwerp. De staatssecreta ris biedt in zijn wetsvoorstel ruimte om een hogere inko mensgrens te hanteren. Daar om is het prematuur om op voorhand 100 procent van de bijstandsnorm aan te houden als inkomensgrens om daar mee het risico uit te sluiten dat alleenstaande 65-plussers mogelijk een beroep doen op de toeslag. Emotioneel Hij diende een amendement in om ook aan personen van 21 jaar en ouder maar jonger dan 65 jaar die langdurig een inko men genieten vanaf 100 tot maximaal 120 procent van de bijstandsnorm, in aanmerking te laten komen voor een, naar mate dit inkomen hoger wordt, in hoogte aflopende langdurig heidstoeslag. Maar zijn emoti oneel pleidooi scoorde niet bij de overige fracties. Men wilde de eilandelijke afstemming volgen, vond dat er al een ver ruiming plaatsvond en dat er andere en betere maatregelen waren om zwakkeren in de samenleving te ondersteunen. We kunnen gemeentelijk afwij ken maar riskeren een juridi sche procedure en dat willen we niet, luidde het tegenar gument. Te veel risico's. Het geliikheidsbeginsel komt m de knel en Goedereede is al een sociale gemeente zei Polie (VGB)- Na '^sn schorsdmg, aangevraagd door de Chris tenunie, bleek er definitief geen support voor het amen dement. Van Dam trok teleur gesteld zijn stuk in, liet het niet op hoofdelijke stemming aan komen en moest, vanwege de verruiming, uiteindelijk vóór het voorstel stemmen. De Koersnotitie Goeree-Over- flakkee die zo spoedig mogelijk aan de provincie moet worden overhandigd voor inpassing in de provinciale structuurvi sie, kreeg vanuit verschillende insteken ondersteuning. Pijl (CDA) pleitte er voor dat de raden eind deze maand samen de schouders onder het dos sier zetten. Het handhaven van het migratiesaldo O en de dreigende nadelige gevolgen voor de woningbouw lijken onafwendbaar. Wethouder Admiraal toonde zich opnieuw strijdbaar, maar de vooruit zichten op succes zijn weinig hoopvol. Drie zetels Het was een kort moment, maar toch. Bij het afscheid van Coen Sperling en het welkom (na het afleggen van de eed) van zijn opvolgster Miranda Grinwis, liep de volgorde van afhandeling niet paral lel. Gevolg was dat de Chris- tenUnie enkele minuten een derde raadszetel kon innemen. Dat werd nog eens bevestigd door het spontaan plaatsen van het derde naambordje op de raadstafel. Hilariteit. Gelijk ook aanleiding voor fractielei der Jan Goemaat en vertrek kend raadslid Sperling om dit 'inkoppertje' te gebruiken en te wijzen op de kracht van hun partij. Een kans die zij aan grepen nadat kort daarvoor mevrouw Reijerkerk (VVD) had aangeven dat zij zich stoor de aan het feit dat CU en SGP een aantal keren economische ontwikkelingen blokkeren van uit, volgens haar, niet relevan te overtuiging. Het politieke steekspel kwam aan de orde bij beschouwing van het onder zoeksrapport waarin Goede reede, naast enkele kritische kanttekeningen, een fraaie score behaalde op de lijst van MKB-vriendelijke gemeenten in Nederland 2008. Lef en visie Coen Sperling is slechts drie jaar raadslid geweest voor de Christenunie. Onverwacht deed hij destijds zijn intrede en ook onverwacht stapt hij op. De combinatie van eigenaar van een grote supermarkt in Ouddorp en het raadslidmaat schappij is niet te combineren. Burgemeester Ger van de Vel de, Hans Klepper namens de raad en Jan Goemaat als frac tieleider zwaaiden Sperling yit met positieve bewoordingen, bloemen en het zelf door hem gekozen bord van de gemeente Goedereede. "Eenjeugdigpoli- ticus met visie, die open stond voor argumenten van anderen en die als één van de drie jonge ren in de raad een brug wist te slaan tussen bestuur en jeugd. We zullen je positieve inbreng missen", aldus de burgemees ter die hem bedankte voor zijn inzet voor de volksvertegen woordiging en de belangen van de gemeente Goedereede. 'Je hebt lef getoond en wij zijn blij datje adviserend voor onze partij blijft behouden besloot Goemaat". Coen Sperling bedankte voor drie goede jaren die hij een verrijking voor zijn leven vond. Met de woorden: "We hebben er zin in", stapte Miranda Grinwis na anderhalf jaar weer in het politieke strijd perk. Nu niet als leider maar als raadslid in de CU-fractie. "Eigenlijk ben je nauwelijks weg geweest", zeiden collega- politici die haar met open armen weer opnamen. STAD AAN 'T HARINGVLIET - De jeugdtoneelgroep De Deurdrammers geeft op zater dag 21 maart een voorstelling met als titel 'Het Circus'. Na het succes van vorig jaar van jeugdtoneelgroep De Deur drammers is de keuze dit keer gevallen op een toneelspel dat zich afspeelt in het circus. De jeugd heeft zich helemaal kun nen verplaatsen in verschil lende circusartiesten en dat is ze goed gelukt. De voorstelling wordt gehouden in Het Tref punt. De zaal is open vanaf 13.30 uur en de voorstelling begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 2,50. Reserveren hoeft niet, maar worxlt wel op prijs gesteld: tel. 0187-483366. De voorstelling is bestemd voor oud en jong en wordt georga niseerd door Lokaal Oude renwerk van Companen en de Dorpsgroep Stad. OUDE-TONGE - Certi tudo Capital uit Eind hoven heeft de gronden verworven voor de aan leg van een jachthaven in de gemeente Oude- Tonge. Marina Oude-Tonge, aan de Heerendijk, komt direct aan de sluizen van het Volkerak (snelvaargebied). Certitudo Capital verwierf de gronden via een aandelentransactie. In november 2008 verleende Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een definitieve vergunning voor de realisatie van de omvangrijke jachtha ven. De planvorming voorziet in een onderscheidend concept voor maar liefst 182 ruime ligplaatsen. Aan de wal worden onder meer 99 parkeerplaat sen, een havengebouw, een havenkantoor, horecavoorzie- ningen, winkelruimtes en een havenmeesterwoning gereali seerd. Het pittoreske centrum van Oude-Tonge is straks, via de Handelskade (onderdeel van ontwikkelingsplan Suys- senwaerde), in enkele wandel minuten bereikbaar. Te huur en te koop Marina Oude-Tonge wordt een particuliere jachthaven op het meest zuidelijke eiland van de provincie Zuid-Holland. Aantrekkelijk is ook de gerin ge afstand tot Rotterdam (32 autominuten). Het brede scala van ligplaatsen wordt straks te huur en te koop, in zoge noemd vol eigendom, aange boden. Hetgeen de doegroep de zekerheid geeft van een eigen ligplaats met ultieme vrijheid. De belangstelling voor zee gaande jachten blijft groot. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek is de omzet in de Europese Unie 5,3 mil jard euro en in Nederland 680 miljoen euro. Certitudo Capi tal: "De vraag naar zeegaande jachten blijft stijgen. Tegelijker tijd is het aantal jachthavens in Nederland al jaren nagenoeg stabiel. En daarmee de wacht lijsten. Voor Certitudo Capital een reden te meer voor de aan koop van deze jachthavenont- wikkeling." OUDE-TONGE - Na een ingrijpende metamorfose opent de onlangs verbouw de Etos-winkel aan de Dab- bestraat 11 in Oude Tonge op dinsdag 17 maart haar deuren. In deze vernieuw de Etos-winkel maakt het publiek kennis met het uitgebreide assortiment van één van Nederlands grootste drogisterijketens op het gebied van beauty, gezondheid en lichaams verzorging. Naast scherp- geprijsde kwaliteitspro ducten biedt Etos de klant een prettige winkelom- geving met deskundig en vriendelijk personeel. Franchisenemer de heer in 't Veld is trots op het resultaat van de verbouwing: "Het is altijd spannend een verbou wing. Gaat het lukken om alles op tijd af te hebben? En hoe zullen de klanten reageren op de nieuwe winkel? Gelukkig is alles goed verlopen en is het resultaat verbluffend. De win kel heeft een frisse uitstraling en is ruim en overzichtelijk opgezet. We kijken ernaar uit om onze klanten hier te mogen ontvangen." Etos heeft zich de afgelopen jaren sterk gefocust om opti maal tegemoet te komen aan de wensen van haar klanten. Deze inspanning op het gebied van service, keuze en lage prijzen is de klanten niet ontgaan: Etos is in 2008 door consumenten verkozen tot beste drogist van Nederland. Franchisenemer de heer in 't Veld: "We zijn blij om onderdeel te zijn van de beste drogist van Nederland en zullen er alles aan doen om deze positieve waardering bij onze klanten vast te houden." Voor ieder wat wils Etos biedt een breed assorti ment voor elke portemonnee. Het eigen merk assortiment is zeer scherp geprijsd en meet zich qua kwaliteit aan A-merk producten. Hier heeft de klant keuze uit ruim 1500 artikelen op het gebied van gezondheid en beauty, producten voor de dagelijkse lichaams-verzor- ging, een uitgebreid assorti ment babyverzorging en origi nele cadeaus. Na de heropening zijn er bij Etos verschillende acties. Op zaterdagavond 14 maart zal een zangavond worden gehouden in Eben-Haezer. Het Christelijk Ouddorps Mannen koor o.l.v. Ab Vroegindeweij en m.m.v. organist Jan Hoek zullen Psalmen en gezangen zingen. Daarnaast is er samen zang (ook met bovenstem). De toegang is gratis, wel zal er een collecte worden gehouden t.b.v. Calando. Aanvang 19.30 uur. DEN BOMMEL - De pro vincie Zuid-Holland heeft GMB, gevestigd in onder meer Ouddorp en Ridder kerk, de opdracht gege ven voor de sanering van 23 verontreinigde tuinen aan de Boven Oostdijk/ Spuidijk in Den Bommel, gemeente OostQakkee. Naast de sanering verzorgt GMB ook de vervanging van het riool. De voorbe reidende werkzaamheden starten begin maart. De sanering- en riolerings- werkzaamheden vinden van april tot en met juni plaats. GMB informeert de bewoners door middel van een informatieavond en vierwekelijkse nieuws brieven. De 23 tuinen aan de Boven Oostdijk/Spuidijk in Den Bom mel zijn vervuild met lood uit industriële toepassingen. Vroe ger diende deze plek namelijk als spuikom voor de verwij dering van overtollig slib uit de haven. De tuinen worden ongeveer een meter diep afge graven, geëgaliseerd en krijgen daarna een nieuwe leeflaag met schone grond. De leef laag bestaat uit 60 centimeter zand en 40 centimeter grond. Tegelijk met de sanering ver vangt GMB het huidige riool. Op het saneren van asbest na (vrijkomend bij demontage van schuren en schuttingen) voert GMB alle werkzaam heden zelf uit. Nu is gestart met het rooien van bomen en beplanting en het demonteren en verwijderen van schuren en schuttingen. Vanaf 1 april star ten de graafwerkzaamheden. Begin juli rnoet het werk zijn afgerond.' Omgevingsinteractie Het saneren van tuinen heeft veel impact op de lokale omge ving. Omgevingsinteractie, een van de zeven zekerheden van GMB, is daarbij van groot belang. GMB informeert de bewoners zo zorgvuldig moge lijk. Voorafgaand aan de start van de werkzaamheden werd mede door GMB een informa tieavond georganiseerd. Ruim driekwart van de bewoners was hierbij aanwezig. Diverse vragen, zoals "Hoe laat beginnen jullie 's morgens?" en "Kan ik wel naar het toilet als jullie aan de riolering wer ken?", werden beantwoord en de bewoners werden geïnfor meerd over de planning van het werk. Vierwekelijks ver spreidt GMB een nieuwsbrief onder alle bewoners waarin zij worden geïnformeerd over de voortgang van het werk en de voor hen belangrijke ontwik kelingen. Daarnaast zijn er plannen om het project op een feestelijke manier te starten en af te slui ten. Ook zijn de belangen voor het milieu goed afgewogen. Bij de planning is daarom rekening gehouden met onder meer het broed- en stormseizoen. Multidisciplinair GMB -actief in water, energie en bodem- heeft specifieke kennis en ervaring in zowel milieuwerken als riolerings techniek waardoor een loca tie gesaneerd en tegelijkertijd opnieuw ingericht kan wor den. De voordelen van deze multidisciplinaire aanpak komen in Den Bommel goed tot uiting. Tegelijk met het saneren, verwijdert GMB de huidige riolering en vervangt deze door nieuwe riolering. Opdrachtgever en omwonen den hebben steeds één aan spreekpunt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6