Rioleringen kern Dirksland Vijfentwintig vrije kavels in plaats van tuincentrum C1000 Sperling trakteert edudelta G. Ba Bakkerij Dam Nacht van Stellendam' op 5 en 6 juni Heineken Pilsener Roombotercake of Marmercake C1000 Sperling Open avonden Week van het Christelijke Boek Inleveren voor Goede spullen-markt Psalmzang avond met Pieter Heykoop Inleveren rommel marktspullen Concert 'China voor Christus' EIIAnDEtl-niEUWS Kinderdienst op biddag Koninginnedag Stad Deze week opnieuw feest voor Coen 8c Linda Kleding- en speelgoedbeurs De Gornet EIUM1DBi.niElJW5 ^Py*» VToeitfelen Parket ^Wl PVC y\oemn Keukens www.emiiMiillo#'4l Krat 24 flesjes van 11,59 voor Maximaal 3 kratten per klant. Alcohol onder de 16, natuurlijk niet. 425 gram Van bakkerij Dam Vers voor u gebakken wt yy van 2,99 voor I CHOOO Uitsluitend bij Molenweg 4 Ouddorp Telefoon (0187) 68 50 50 Acties geldig van donderdag 12 maart t/m zaterdag^"" maart!' middelharnis I dinsdag 17 maart 2009 van 19.00 - 21.00 uur dinsdag 21 april 2009 van 19.00 - 21.00 uur Animal Friends Dierverzorging Good Food Plantenteelt Outdoor Life Groene Ruimte Dynamic Design Bloemschil<ken en Tuincentrum Cursusonderwijs Algemene en Groene Cursussen Avondopleidingen Tuincentrum en Hovenier MBO locatie Groene Zoom 32 Molenlaan 36-38 I 3245 CP Sommelsdijk T 0187 482454 maak wat van je eigen wereld www.edudeita.nl Deze week in de aanbiedim PAASBROOD, 800 gram NU 1 euro korting Woensdag Donderdag ROZIJNENBOLLEN e halen, 5 BETALEN Vrijdag en zaterdag GROTE MERGPiJPEN4 ^oor 3?" f I ,1 PAGINA 2 DINSDAG 10 MAART 2009 OUDDORP - 'Ieder vogel tje... de veelstemmige schepping' - dat is het thema van de zesde Week van het Christelijke Boek. Deze week wordt van 11 tot en met 21 maart gehou den in bijna tweehonderd christelijke boekhandels in Nederland en Vlaande ren, waaronder Akershoek in Ouddorp. In het kader van de Week van het Christelijke Boek ontvangt dan iedereen die meer dan €11,50 aan boeken besteedt een gratis actieboek. Tijdens de actieperiode is er extra aan dacht voor christelijke boeken, natuurlijk dit jaar speciaal voor boeken over dieren. Het actieboek. Wachten op Peter, is geschreven door Elizabeth Musser, een populaire Ame rikaanse romanschrijfster. In Wachten op Peter haalt een ver waarloosde asielhond het jon getje Peter uit zijn isolement, waar hij na een afschuwelijk ongeluk in terecht kwam. De band tussen de hond en Peter; én zijn moeder, wordt prachtig beschreven. De auteur van het actieboek, Elizabeth Musser, studeerde Engelse en Franse letterkunde aan de Vanderbilt universiteit in Nashville, Tennessee. In die periode ontwikkelde ze een voorliefde voor negentiende eeuwse literatuur, en studeerde een semester in Aix-en-Proven- ce, waar ze met groot enthousi asme het 'oude' Europa leerde kennen. Haar korte periode in Europa kreeg eenjaar later een ongedacht vervolg, toen ze eerst in het oosten van Frank- DIRKSLAND - Voor de Jaar markt van de Ned. Herv. Kerk te Dirksland, die gehouden zal worden op Monumentendag op zaterdag 12 september a.s., wordt er weer een Goede-spul- len-markt georganiseerd. Mooie en goed verkoopbare spullen kunnen worden inge leverd bij Henk en Anita van Putten, Westdijk II. De spul len moeten wel passen in een kuubkist. Denkt u bij goede spullen ook aan sierraden, tassen, riemen e.d. Er komen maar liefst zeven zaterdagoch tenden waarop u uw spullen kunt inleveren. De eerste is zaterdag 14 maart a.s. tussen 10.00 uuren 12.00 uur. De vol gende mogelijkheden zijn: 28 maart, 18 april, 9 mei, 23 mei, 6 juni en 20 juni. Wanneer u niet in de gelegen heid bent om het te brengen, kan het - binnen de gemeente Dirksland - worden opge haald. Neem daarvoor contact op met Lucas Manderaaker (603262) of met Henk van Put ten (601509). DIRKSLAND - In het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland zal op zaterdag 14 maart een Psalm zangavond worden gehouden. De samenzang wordt begeleid door de bekende organist Pie ter Heykoop, die tevens enkele improvisaties zal geven. Dhr. J.A. Kardux heeft de algehele leiding en zal de meditatie ver zorgen. De avond vangt aan om 19.30 uur. Na afloop is er gelegenheid tot het aanschaf fen van cd's en bladmuziek van de organist. Iedereen is harte lijk welkom! Er zal een collecte zijn t.b.v. de aflossing van de schuld op het kerkgebouw. rijk, daarna in Montpellier als zendelinge aan het werk ging. Inmiddels getrouwd met een Amerikaan die ze in Frankrijk ontmoette, woont ze met haar gezin in Lyon. Natuurlijk bent u tijdens de Week van het Christelijke Boek van harte welkom in de chris telijke Boekhandel Akershoek. Hun activiteiten van 11 t/m 21 maart zijn: het boekje wachten op Peter gratis bij 11,50 euro aan boeken. NIEUWE-TONGE - Zaterdag 29 augustus hoopt de Gerefor meerde Gemeente in Nieuwe- Tonge haar jaarlijkse rommel markt te houden. Hiervoor is aanstaande zaterdag 14 maart van 9.00 tot 11.00 uur gelegen heid om rommelmarktspullen in te leveren in de loods bij de familie Koppenaal achter Tankstation Nelissen. Als u niet in staat bent om de spullen te brengen willen kan het worden opgehaald. Neem dan contact op met Anneke Admiraal, tel.: 0187-651537. Graag spullen die nog goed bruikbaar en ver koopbaar zijn grote meubels en huishoudelijke apparaten worden niet aangenomen. DIRKSLAND - In het kader van de uitvoering van het Gemeentelijk Rio- lerings Plan (GRP) zullen de komende tijd de nodi ge rioleringen worden vervangen in Dirksland. Het gaat hierbij om het vervangen van de riole ring in Bloemendaal van af de Oudewei tot aan de Philipshoo^esweg en het renoveren van riolerin gen gelegen in de diverse achterpaden nabij Bloe mendaal (achter Gooi, Deurloo, Capellery, Bloe mendaal, enz.) Daarnaast zal in de Maannezee vanaf de Boezem tot ongeveer Maannezee nr. 9 een nieuw riool worden gelegd. Ver der zal de riolering ook worden vervangen in het Poldersweegje en Onder- langs. De riolering onder aan de Geldersedijk ach ter de woningen 15-77 en 24-32 zal ook worden gerenoveerd. De rioleringen die zijn gele gen in diverse achterpaden en achtertuinen worden dus gere noveerd. Dit gebeurt door het inbrengen van een zogenaam de kous. Na het inbrengen van deze kous en het uitharden ervan is de riolering weer even sterk als een nieuwe riolering. Er is bewust gekozen voor deze aanpak, aangezien het niet eenvoudig is deze rioleringen te vervangen. Alleen in Bloe mendaal, Poldersweegje en Onderlangs zal de bestaande riolering worden vervangen. Naast het vervangen van de hoofdriolering worden ook de huisaansluitingen tot aan de erfgrens vervangen. Nadat de riolering is vervangen, wordt de bestrating tijdelijk in Wok- verband teruggelegd. Hierna zullen zeker een halfjaar geen werkzaamheden plaatsvinden, zodat de nodige te verwachten zettitigen van de aangevulde sleuven kunnen plaatsvinden. Daarna wordt overgegaan tot herstraten. In het Polders weegje wordt na het leggen van de riolering een puinfun- dering aangebracht. Nadat de werkzaamheden in het Pol dersweegje gereed zijn, wordt een nieuwe asfaltlaag aange bracht. De uit te voeren werkzaamhe den zijn eind december 2008 aanbesteed en begin 2009 gegund aan BAM Wegen bv. Het leggen van de nieuwe rio lering vindt in gedeelten plaats. Dit om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Volgens de huidige planning wordt 16 maart begonnen in Bloemen daal vanaf de Oudewei. Nadat de werkzaamheden in Bloe mendaal en omgeving gereed zijn (ca. eind mei) zijn het Pol dersweegje en de Geldersedijk aan de beurt. De werkzaamhe den in Onderlangs starten na de bouwvakantie. Zodra met het vervangen van riolerin gen wordt begonnen, worden omwonenden hierover enke le dagen van te voren op de hoogte gebracht. Voor eventuele vragen kan contact op worden genomen met het taakveld weg- en water bouw van de gemeente of met de uitvoerder op het werk. DIRKSLAND - Nu de verhuizing van tuincen trum Life Garden van de baan is, krijgt 'Akker- leeven', aan de zuid rand van Dirksland, een andere invulling. Het ziet ernaar uit dat de manege, het gebouw waarin het tuincentrum zou komen, plaatsmaakt voor vrije kavels. In totaal is er ruimte voor maximaal vijfentwintig percelen met vrijstaande woningen. Dat maakte wethouder Koningswoud vorige week donderdagavond bekend aan de gemeenteraad. Door Kees van Rixoort Om het plan van Estate Invest, de eigenaar van de manege, te kunnen realiseren is een wijzi ging van het bestemmingsplan nodig. "Ruimtelijk gezien past dit plan beter dan een stuk of negen woningen met daartus sen een tuincentrum", aldus de wethouder. Hij voegde daaraan toe het wel jammer te vinden dat het tuincentrum niet zal verhuizen en zelfs is gestopt. Life Garden had het plan begin 2008 in de manege verder te gaan. "De overkoe pelende organisatie heeft wel geprobeerd een andere onder nemer te vinden voor het tuin centrum, maar zonder resul taat. Helaas, we hadden graag een tuincentrum binnen onze gemeente gehouden." Ook PvdA-fractievoorzitter Doom van der Vlugt had lie ver gezien dat de manege een tuincentrum was gewor den. "Het wordt als een gemis gezien dat het er niet meer is. Ik heb liever een tuincentrum op die plek. Er zijn gewoon niet genoeg tuincentra op het eiland", althis Van der Vlugt. Jan Leenders (Gemeentebe langen Dirksland) vroeg zich af of de vrije kavels, die nu aan de zuidrand van het dorp zul len komen, wel passen bij de uitslag van het onderzoek naar de woningbehoefte van de burgers. Volgens wethouder Koningswoud is er behoefte aan negen vrijstaande wonin gen onder de Dirkslanders. Leenders zette ook een vraag teken bij de doodlopende weg in het voorlopige plan. "Is dit wel handig als er hulpdien sten moeten zijn? Kunnen die wel voldoende uit de voeten?" Koningswoud antwoordde dat het zal meevallen, omdat de weg elf meter breed is. "Een echte oprijlaan." VVD-er Henk Zwanenburg had graag gezien dat er in het plan ook aandacht is voor de huisvesting voor starters. Maar volgens de wethouder komen er elders in Dirksland voldoen de mogelijkheden voor deze woningzoekenden. MIDDELHARNIS - Zaterdag avond 14 maart wordt in het kerkgebouw van de Hersteld Hervormde Gemeente aan de Olympiaweg 44 te Sommels- dijk en concert gehouden met als thema 'China voor Chris tus'. De avond begint om 19.30 uur, vanaf 19.00 uur is de kerk open. De toegang is vrij. Er is een afwisselend program ma opgesteld. De bezoekers kunnen luisteren naar het Chr. Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden' uit Stellendam o.l.v. Corné de Geus. Ook het Chris telijk Jongerenkoor Con Amore o.l.v. Ron van Ommen verleent medewerking aan het concert. De samenzang zal worden bege leid op het orgel door Jaap Hol laar en een viertal trompettisten: Ries Wessels, Adriaan Heystek, Gerco de Bakker en Wim Hart man. Ds. A.A. Egas houdt een meditatie over 'Zending: het» werk van de Heilige Geest', De jeugdverenigingen van de Chr. Geref. Kerk voeren een landelijke actie. Dit jaar zijn de doelen Stichting Bonisa en het LCJ. De opbrengst is voor een drietal projecten van stichting Bonisa bestemd: een Tenten- makersproject (kaasmakerij) en twee weeshuizen in China. Voor de weeshuizen is medi sche apparatuur nodig, ook worden er trainingen aangebo den voor het omgaan met kin deren met gedragsproblemen. Lees hierover meer op website www.chinavoorchristus.nl. Het LCJ is een jongerenor ganisatie binnen de Chris telijke Gereformeerde Ker ken. De afgelopen tijd wordt binnen deze organisatie ook steeds meer samengewerkt met de Hersteld Hervormde Gemeente. Onder aansturing van (betaalde) jeugdwerkad viseurs worden met zo'n hon derd vrijwilligers allerlei acti viteiten ontplooid en worden handreikingen en materialen voor verenigings- en zondags schoolwerk uitgegeven. Zie ook website www.lcj.nl. Weststraat 39 3253 AR OucEdck^ Tel. (0187) 884700 Christelijk streel<biad op gereformeerde grondsiag Uitgave: uitgeversmij. Eiianden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huls-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zat<eiijl<e advertenties: maandag en donderdag 14,00 uur Siuitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager Gert Verwelj, tel. (06) 50448359 Advertentie-verl<oop: e-mail: gertven«eij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van Ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Adverlentiewezen (ROTA). STELLENDAM - Voor de 23e keer organiseert zwemclub 'De Stelle' de 'Nacht van Stellendam'. De 'Nacht van Stellendam' is een zwem-nachtmara- thon, die dit jaar wordt gehouden op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni. De nacht marathon, die uiteraard gehouden wordt in zwem- complex 't Zuiderdiep, zal beginnen om 21.00 en de volgende morgen om 9.00 uur eindigen. De 'Nacht van Stellendam' wordt gekenmerkt doorgezel- ligheid, maar zeker ook door een sportieve uitdaging. Elk team probeert in de beschik bare 12 uren zoveel mogelijk baantjes af te leggen. Hiervoor mogen ze 8 zwemmers (en eventueel 1 reservezwemmer) inzetten, die afwisselend de baantjes zwemmen. De zwem mers zijn minimaal 14 jaar oud, en worden ondersteund door een ploegleider en een 'verzorger'. Het lijkt misschien een eve nement voor goed getrainde zwemmers, die lid zijn van een zwemvereniging. Die zijn natuurlijk van harte uitgeno digd, maar het is ook zeker geschikt voor de recreatieve zwemmer, die ook zelfs karis maakt op prijzen. Voor hen is namelijk een apart klassement. Dus hebt u een paar collega's, vrienden of familieleden, die zwemmen 'ook leuk vinden, dan kunt u een team vormen en ook meedoen. U kunt dan zelfs in de prijzen vallen. Omdat elk team een topprestatie aflegt, zal elk team een beker ontvan gen, Het team, dat de grootste afstand aflegt, wordt de trotse eigenaar van de wisselbeker. Aan deze marathon wordt ook een sponsoractie gekoppeld. De 'Nacht van Stellendam' ondersteunt het werk van Stichting Roparun. De deel nemers mogen sponsors zoe ken, die een vergoeding willen geven voor hun prestatie. We hopen zo een mooi bedrag bij elkaar te krijgen, om het leven van kankerpatiënten draaglij ker te maken. Geïnteresseerden kunnen op de site nachtvanstellendam.nl kijken voor meer informatie en het benodigde inschrijfformu lier. Het inschrijfgeld bedraagt 42,50 per team. Inschrijven kan tot uiterlijk 6 mei. Niet alleen zwemmers zijn welkom. Bezoekers en fans zijn de hele nacht welkom om de teams aan te moedigen en hen te ondersteunen. De zwemmers zullen ook worden ondersteund door een DJ, die met gezellige muziek de zwem mers door een tijdelijke dip heen helpt. Verder staat voor de zwemmers met vermoeide spieren een massageteam klaar, (iat haar best doet om ieder een in topconditie te houden. Kortom, een compleet ver zorgd evenement voor iedere zwemliefhebber. STELLENDAM - Woensdag middag 11 maart zal er in de Hervormde kerk van Stellen dam aan de Bosschieterstraat een dienst gehouden worden speciaal voor kinderen. Het thema van deze dienst is: 'Bid den helpt' en zal gaan over het verhaal van Petrus die gevan gen zit en wordt bevrijd. Ds. Hoolwerf zal in deze dienst voorgaan. Iedereen is van har te uitgenodigd om deze dienst, die om 14.00 uur begint, mee te maken. STAD AAN 'T HARING VLIET - 30 april lijkt nog zo ver weg, maar is het al wel heel dichtbij. Het is dus weer bijna zover: Koninginhedag. Op Stad is er dit jaar, rond de oude haven, een braderie en vrijmarkt georganiseerd met spelletjes voor jong en oud. Voor de jeugd o.a. schilderen, fietsversierwedstrijd, je kan geschminkt worden en er is een grabbelton. Voor de wat oudere jeugd spijkerbroek- hangen en dronkemansrace. Verder is er een wedstrijd voor het mooist versierde huis van het dorp. De prijs is een bood- schappenmand met inhoud t.w.v. 100,00. Gezelligjeu de Boules voor 50 plussers (met een gratis glaasje oranjebitter). Er zijn nog enkele kraampjes vrij (4.20 X 2.20 m.). U kunt zich opgeven via ovkbstad® gmail.com. De kosten voor een kraampje zijn 15,00. Het gehele programma is te vinden op: http://oranjeverenigingko- ninginbeatrix.blogspot.com De eerste twee weken van maart zijn toch wel heel feestelijk voor Coen Sperling en Linda Groenewold: Nadat zij afgelopen maandag de' sleutels van de Cl000 in Ouddorp kregen overhandigd, trouwen ze a.s. donderdag in het gemeentehuis van Goedereede. Coen en Linda, zien erg naar deze dag uit. Na hun huwelijk gaan ze in Goedereede wonen. Afgelopen donderdag heeft Coen afscheid van de raad genomen, dus naast de vreugde van de eerder genoemde gebeurtenissen, moet Coen er ook wat voor laten... Coen en Linda willen alle mensen bedanken die de afgelopen week hen hebben verblijd met een bezoek aan de winkel en voor de ontvangen kaarten en bloemen. De reacties waren overweldigend en ze gaan er alles aan doen, om samen met de medewerkers een topprestatie te leveren. Naast de nieuwe campagne, waarbij de klanten euro's korting kunnen plakken, kunt u zelf ook een feestje vieren dit weekend. Cl000 Sperling trakteert: vanaf donderdag extra feestelijke aanbiedingen in de winkel! Zie de advertentie op deze pagina. Coen en Linda zien u graag binnenkort in onze supermarkt! "Na een paar dagen genieten van ons huwelijk, hoop ik u volgende week weer te ontmoeten!" aldus Coen Sperling. i:i}fmil SINDS 18g7 Weststraat 14, 3253 AR OUDDORP Tel. (0187)68 13 95 3 BRODEN naar keuze wit, bruin of voii<orenvoor 4." BOLUSSEN.6 halen, 5 BETALEN ROOMBROODJESvan 1,00 voor 0." OUDDORP - Peuterspeelzaal De Gornet, Dorpstienden 3 te Ouddorp houdt zaterdag 4 april van 9.00-13.00 uur een grote kleding- en speelgoed- •beurs in en rond De Gornet, aan parkeerplaats Dorpstien den. Naast kinderkleding en speelgoed kunt u hier ook terecht voor een kopje kof fie met iets lekkers. Ook zijn er poffertjes. Buiten viïordt er verse vis gebakken en is er een kleine rommelmarkt. Bin nen is er een kapper en een schminker. Ook is er een grab belton. Om 11.00 uur vindt de prijsuitreiking van de grote verloting plaats, maar ook tus sendoor viforden er lootjes ver kocht voor leuke prijzen. Voor de kleding- en speelgoedbeurs zijn nog enkele tafels te huur a 20. Wie hiervoor belang stelling heeft kan bellen naar Karin Sleeuwenhoek, tel. 683817.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2