23 jaar bij Mannenkoor Ons Koor Vragend(er)wijs DAAD "^e^rn^n ii &tüt EN U EiuvriDBi-niEuws oomkojeugdhoekie@filternet.nl BELANGRIJKE BOODSCHAP ^CTn^^cükt: 5 4 - 2 8 9 0 6 1 0 5 2 1 2 6 - 1 5 9 6 - 7 6 4 0 1 0 1 1 6 3 9 2 3 0 4 6 1 4 4 1 2 1 8 0 2 0 8 0 8 4 6 - 3 5 8 1 1 9 8 - 7 2 7 0 - 6 1 6 0 6 2 X 7 1 X 1 9 9 9 9 6 6 - 5 2 8 4 1 2 5 0 1 0 7 7 - 5 1 2 7 3 3 1 1 6 4 8 9 0 - 7 0 BEROEPEN LETTER BEROEP CIJFER A B C D E F G H I J K L M N 0 Rustig lid VEGETARISME OUD AANZICHT GEZOUTEN IJSJE HOTTE APPELS 'S» it c« a 'it HOEKSCHE WAARD PAGINA 7 VRIJDAG 27 FEBRUARI 2009 Puzzelreglement ■1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100^120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 600 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Oom Ko steekt zijn vinger op in de groep met puzzelaars. Hij wil graag iets leren en jullie moeten hem daarbij helpen. Daarom stelt hij twee ragen (voor elk antwoord krijgje 5 punten): Op het schoolbord staat een tekening. Welk spreekwoord wordt hier bedoeld.^ Iets door de... 2. Schrijf met je eigen woorden op wat dit spreekwoord bete kent. Zoeken. Wat is dat? In het woordenboek staat: 'proberen te vinden'. Wanneer probeer je iets te vinden? Niet als je het in je handen hebt. Niet ais je hebt, watje wilt hebben. Wanneer dan wel? Je zoekt als je iets kwijt bent. Of als je iets wilt weten, je zoekt bijv. de weg in een vreemd dorp. Ben jij iets kwijt? Nee, ik bedoel niet datje iets verlo ren hebt, bijv. je portemon nee. Eigenlijk moet ik vragen: Ben jij Iemand kwijt? Besef je datje God kwijt bent? Datje van God weggelopen bent? Voel je in je hart dat het erg is datje God niet kent? Dan kan ik maar één advies geven: ga in het gebed naar de Heere toe. Vertel Hem datje weggelopen bent. Dat je verdriet hebt over je zon den. Datje vergeving wil van ai je verkeerde dingen. God geeft zelfs de opdracht om te zoeken. Lees het maar in je Bijbel. Daar staat: 'Zoekt eerst het Koninkrijk van God.' Willianne Mans (Ooltgensplaat) wil graag dat jullie eerst de sommen oplossen. Daarna moet je de cijfers omzetten in letters: 1 a; 2 b; 3 c; 4 d; enz. Je krijgt dan een belangrijke boodschap te lezen, die Willianne jullie mee wil geven. Welke boodschap is dat? Fam. Bijnagte (Scherpe- nisse) Wat leuk Leendert, datje een hut gemaakt hebt. Ik geloof dat het een hele bij- Zoek alles goed bij elkaar. Schrijf de naam van het beroep op en het cijfer van het plaatje dat bij het beroep past (dus het gereedschap, het materiaal of het wei'ktuig dat bij het beroep hoort). SV \i zondere is: zelfs een hut met twee verdiepingen. Speel je vaak met je vriendjes erin? Kun je bij jullie in de buurt schaatsen of moetje daar voor naar een ijsbaan in een ander dcjrp? Bij ons konden ze gelukkig ook schaatsen. Het is altijd heel gezellig. De vakantie is vandaag weer voorbij: het is nu weer wer ken geblazen. Jullie hebben vroeger biddag dan bij ons. Dat is dit jaar op 11 maart. Robert Melissant (Ouddorp) Je hebt je serie over Dolfi en Wolfi weer aan kunnen vul len. Hoeveel boeken heb je er nu al van? Heb je genoten van de vakantie? Als je goed naar de datum kijkt, zie je dat het alweer de laatste vrij dag van de maand is. Dat betekent dat alle oplos singen van de maand februari ingeleverd kun nen worden. Van soiTimige puzzelaars krijg ik nog de oplos singen van januari. Dat wordt nu echt hoog tijd. Ik moet ze echt voor het einde van volgende week hebben, anders tellen de punten niet meer mee. Stuur de antwoorden zo snel mogelijk op, anders •vergeetje het misschien of je raakt de oplossin gen kwijt. De jubilerende zanger Han Peeman en zijn echtgenote (links) en voorzitter Jaap Mackloet van Ons Koor SOMMELSDIJK - Tijdens de maandag gehouden jaarvergadering van het koor vond er weer een huldiging plaats van een lid van Mannenkoor Ons Koor. Bijna ieder jaar is er in de gelederen van het koor wel iemand die in het zonnetje wordt gezet, want vanaf 25 jaar zijn daar ver sierselen voor. Terwijl de vergadering in volle gang was, schorste voorzitter Jaap Mackloet de vergadering en voerde de spanning op door mede te delen dat er die avond een jubilaris was. Veelal was de burgemeester aanwezig, maar doordat'zij de afgelopen week afscheid heeft genomen en de nieuwe burgemeester nog niet in functie is, was de taak weg gelegd voor de voorzitter van het koor. Na de spanning nog wat verder opgevoerd te heb ben, kwam het hoge woord eruit dat deze avond Han Pee- man de jubilaris was en tegelijk kwamen zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen binnen, wat voor Han een complete verras sing was. In zijn toespraak memoreerde Jaap, dat Han Peeman een rus tig lid was, "nooit op de voor grond tredend en hij genoot van zijn maandagavond zang- plezier". Zijn bedrijf aan de Bogertweg was voor het koor altijd makkelijk: karren voor oud papier, gebruik maken van de kantine bij het ophalen van papier en ook dikwijls opslag van papier dat niet in de con tainers kon. Na het Ijeeindigen van zijn bedrijf heeft Han nu ook een 'eigen wijk' en maakt zich zeer verdienstelijk voor het koor. Namens de zangers bond werd een speld en oor konde overhandigd en namens de vereniging een waardebon voor een etentje. Namens de ontspanningscom missie overhandigde Klaas van Zielst ook een waardebon, uiteraard vergezeld van een smakelijke toespraak waar de bon evt. voor gebruikt kan worden... Hannie Peeman werd ook nog in de bloemetjes gezet door het koor. Het koor kan terug zien op een geslaagde a\'ond en gaal zich voorbereiden op het TS-jarig bestaan in 2010. 'J¥>'*- aïC*^^''' Deze vraag- en antzuoardrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uiu vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, met in^ de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vragen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. Het viel me al eerder op, dal niet alle vegetariërs er dezelfde principes op nahouden. De één eet bijvoorbeeld wel eieren, melk en honing en de ander weigert zelfs die m.i. toch (brood)noaige voedingsmiddelen. Wat is nu het luare vegetarisme? Antwoord: Er zijn meer onder linge verschillen en die hangen min of meer samen met religi euze, esthetische en ethische motieven, de eerbied voor elk door God geschapen leven, de liefde voor dieren en de mening dat vegetarische voe ding gezonder is dan dat van de aileseten De meest princi piële groep wordt gevormd door de zgn. veganisten, die geen enkel dierlijk product gebruiken, dus ook in hun kle ding bont, leer, veren en wol vermijden. Los daarvan staan de lactovegetarirs, die naast de plantaardige levensmiddelen ook de producten van leven de dieren nuttigen, zoals bijv. melk, boter, kaas, eieren en honing, doch besli.st geen vis, vlees, wild, schaal- en schelp dieren, margarine van dierlijke vetten, bouillon en soep waarin zich dierlijk vet bevindt, gela tine, levertraan en dgl. willen eten omdat die producten van gedode dieren afkomstig zijn. Natuurlijk zijn er ook figuren die een eigen mening hebben, of zich beroepen op wijsge ren uit de oudheid als Plato en Socrates, of op de Frans man Gleizes, die 1840 o.a. in zijn boek "La Thalysie" het moderne vegetarisme bepleit te. Een aantal vegetariërs zal bijvoorbeeld ook nooit roken of alcohol drinken, teneinde zo gezond mogelijk te leven. Over het 'ware vegetarisme' zijn de meningen dus nog sterk ver deeld. Hoe kan ik oude foto's en ansich ten, die door de Jaren heen ver weerden en lelijk werden, fraai krijgen zonder ze te beschadi gen? Antwoord: Als ze door ouder dom verweerden, raden wij u aan er liever niets aan te doen. Vaak zijn de oudste ansichten echte foto's, maar ook repro ducties en oude afdrukken zijn erg kwetsbaar. Betiandeling met water, stoom of schoon maakmiddelen leidt algauw tot verkleuring of beschadiging van de afbeelding en soms tot aantasting van de papiervezel. Voor een verzamelaar is de ver wering het beste bewijs, dat het om oude prentkaarten gaat. Is het loerkelijk waar, dal je met een zoutloos dieet zelfs geen ijsje meer kunt eten? Zit daar oon al zout in Antwoord: Hoe spijtig ook voor tl, maar zelfs consump tie-ijs bevat 30g zout op 50 I ijs. En die zure haring, waar u onlangs zo vertwijfeld naar greep, is zelfs dubbel gezou ten. Eerst direct na de vangst, bij het kaken, tegen het bederf en tegen de gevaarlijke haring worm, en vervolgens nog een keer bij hel inleggen in 't zuur Maar troost u, iedere dokter en elke diëtist wéél al, dat een zgn. zoutloos dieet nooit voor 100% zoutloos kan zijn! Mijn appelboom droeg altijd goed, maar vorig jaar verrotte de helft van de vruchten aan de boom. Hoe kan dat? Antwoord: Gezien de foto die u ons toezond, is er sprake van een aantasting door vrucht- rot of monilia. Daartegen zal vanaf de vruchtzetting gespo ten moeten worden met een middel dat u kunt kopen bij een fruitkweker, boomkweker, tuincentrum of zaadhandel. Daar is wel een klein hand- spuitje bij nodig. Volg precies de gebruiksaanwijzing. •Sf <S fti ^g i& iT* f.* if. K' K* «f» K* K* K' K* K' K* •Sf In dierenasiel De Dierenstee wacht Puk op een lief baa.sje. Puk is een jong cypers katertje van 10 maanden oud en het is een heel leuk en lief jong beestje. Met andere katten is hij prima maatjes en voor kin deren is hij ook lief. Puk wil graag weer een gezellig thuis waar hij volop aandacht krijgt. Ook Othello is een jong katertje. Hij is zwart-wit en 5 STICHTING maanden oud. DIERENBELANG Het is een lief kat- je, maar hij is nog wel een beetje schuw en zal wat tijd nodig hebben om te wennen. Hij vindt mensen nog steeds een klein beetje eng, maar als je hem rilstig benadert en een beetje geduld met hem hebt, zal hij zich steeds meer op z'n gemak gaan voelen en dan komt het helemaal goed met hem. Othello kan wel overweg met andere kat ten, niet met honden. Ook kan hij wel bij een gezin met kinderen, maar dan bij wat oudere kinderen die niet te druk zijn. Dropje zoekt ook een lieve baas en een gezellig thuis. Dropje is een zwarte poes van 10 jaar oud. Het is een heel lieve poes die het liefst een mandje krijgt bij iemand zonder kleine kinderen en zonder andere huisdieren, want ze wil graag alle aan dacht voor zichzelf Hummer is een rood-witte kater van 6 jaar oud. Het is een lieve kat, maar hij is nog wel een beetje schuw en als hem iets niet aanstaat wil hij nog wel eens een mep uit delen. Hummer wil graag een plaatsje bij iemand waar geen kleine kinderen in huis zijn. Met andere katten kan hij het over het algemeen goed vinden. Of hij met hon den overweg kan is niet bekend. Wie geeft deze katten weer een mooie toe komst, zodat ook zij weer een fijn kat- tenleventje kunnen lei den? De kat Othello wacht ook nog op een nieuw baasje. Naast deze dieren zitten er nog tal van andere katten, honden en konijnen op een nieuw baasje te wachten in dierenasiel De Dierenstee, Groene Kruisweg 14a te Numansdorp. Tel. 0186-655150. Ope ningstijden: maandag t/in zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. Website: www.dierenstee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 7