De koers van de EO Kerk diensten Het weer van volgende week... Lege Wintercom petitie SGO Damvereniging Dirksland Nieuws van de wereldwinkel Sobere soep maaltijden in veertigdagen tijd Temperatuur iets op dreef EIÜVriDEn-IIIEUWS Workshop Cadeaudoosje Bingo ANBO Cursus Frans voor op vakantie Christus- prediking Ophalen oud papier in Oude Tonge Ophalen oud papier Herkin gen Inleveren rommel marktspullen EIIIVI1DBl.niEUWJi PAGINA 2 VRIJDAG 27 FEBRUARI 2009 Ethiek Waar het om gaat Neen, hel gaat mij in deze column niet om een oordeel ovei' liet optreden van Andries Knevel. Het gaat mij veel meer om een probleem dat ligt ach ter de zeer omstreden uitzen ding van E()-tv van 3 februari jongstleden. Ik verwerk in deze column enkele gegevens uit een uitvoe ring artikel in het Nederlands Dagblad van 21 februari 2009: "De EO en de randen van wat kan". Ik heb zelf'geen enkel contact meer met Hilversimi. Ik lieJD in deze weken ook niemand uit de organisatie gesproken. Dus, zoals dat genoemd wordt 'geen insite inlbrmaton". Vanuit mijn janrenlang betrokkenheid bij de EO voel ik me aan die onnoep verbon den en ben ik in haar ontwik keling geïnteresseerd. Die volg ik niet grote belangstelling. Twee punten Het gaat mij om twee pun ten. Allereerst de interne organi satie ten aanzien van het beleid. Uit het genoemde artikel wordt duidelijk dat directeur Aijan Lock pas op het laatste moment kennis heeft gekregen van het voornemen van Knevel om zijn visie zo aan de kijkers te presenteren. Op dat moment was de uit zending, zo begreep ik, niet meer 'af te blazen'. Wel is er door enkele medewerkers een stukje uit geschrapt. De directeur zegt: "Deze uitzending had niet mogen plaatsvinden". Wie over deze gegevens nadenkt, moet wel tot de conclusie komen dat er aan het beleid met betrekking tot precaire uitzendingen als deze, nogal wat ontbreekt. De directeur is er niet tijdig in betrokken geweest en zou de uitzending niet goedgekeurd hebben. Sterker nog, als hij tij dig geraadpleegd was, zou hij de uitzending tegengehouden hebben. Dat lijkt me een teken van gebrek aan overleg over het beleid in de top van de EO. Eerlijk gezegd kon ik fle fei ten van dit verhaal nauwelijks geloven. Om het wat scherp te zeggen: Dat is een teken van onzorgvuldigheid ten aanzien van het beleid in de top van de EO. Om de identiteit van de EO Dat is des te opvallender en ook des te kwalijker, nu het om beleidsbeslissingen gaat waar mee de identiteit van de EO is gemoeid. Als een zekere vergoelij king meldt Arjan Lock dat de EO "de randen van wat kan" opzoekt. Mede met het oog op deze strategie heeft men een aantal medewerkers in dienst genomen die geen belijdend christen zijn. Ze zijn kennelijk aangenomen om de kwaliteit van hun te verwachten bijdra gen aan de (nieuwe) koers van de EO. Die nieuwe koers was el enige tijd merkbaar. Er werd af en toe iets van gezegd. Ze is echter, naar ik meen, niet zo openlijk in discussie gekomen als nu het geval is. Die nieuwe koers 'experimenteert' (mijn karakterisering) op de rand van wat kan. Naar het oordeel van nogal wat leden: soms over de rad van wat kan. TWee motieven Achter dit experiment zit ten, lijkt me, twee motieven. Allereerst de boodschap van de EO overbrengen in kringen buiten het ledenbestand; dus in de breedte van onze samen leving. De keerzijde van dit streven is - dat lijkt me duidelijk - om zo hoog mogelijke kijkcijfers te halen. Die zijn beslissend voor de financiering van de EO, en om in omroeplahd mee te kun nen doen. Ik zou in dit verband willen spreken van een combi natie van ideële en materiële factoren. I k meen in het bovenstaande op een faire manier zowel pro bleem als beleidsvoornemens van de EO te hebben geschetst. In de veelbesproken en bekri tiseerde tv-uitzending is het tot een 'clash' gekomen. Men heeft zich zo ver over de rand begeven dat vele trouwe leden - met name van vroeger, maar toch ook wel van recente tijd - zich niet meer in de EO herkennen. Ze voelen zich van dit balanceren op, en zelfs over de rand, vervreemd. Voor zover ik min of meer officiële reacties uit Hilversum onder ogen heb gekregen, zeg ik: Men experimenteert er rus tig op los. Ik weet dat er in de achter ban conferenties zijn geweest over het nieuwe beleid. Daar is kennelijk niet de conclusie uit getrokken dat men met de instelling om niet te zeggen met het ideaal van de sdchters - ik las ergens de uitdrukking 'de founding fathers'- zoveel rekening moet houden dat de ingezette koers gewijzigd moet W. H. \^LEMA worden. Integendeel, men is vast besloten op de rand te blijven balanceren - en, vrees ik - ook over de rand heen te gaan. Het dilemma Hier doet zich een groot probleem voor: wie aan en over de rand experimenteert, dreigt het contact met het mid den (vroeger zou men zeggen: de basis) te verliezen. Veel reacties getuigen, door deze opstelling van het op de rand balanceren, van ver vreemding. Het doet de werkers van het eerste uur, maar net zo goed een jongere generatie, pijn, dat de EO dit experiment aan gaat. Als ik nu terugga naar het begin van deze column, dan vrees ik te moeten conclude ren dat de top van de EO wei nig oog heeft voor de hiermee opgeroepen problematiek. Het bleek dat er te weinig intern overleg is geweest. Ik schets nog eenmaal het dilemma: Hoe meer men zich op de rand beweegt, hoe meer met} zich van de vaste, trouwe kern verwijdert - en die op den duur verliest. Men zoU moeten bedenken dat deze verlies-Zwinstrekening ten nadele van de EO uitvalt. Zondag 1 maart 2009 OLDDORP - Hersteld Herv. Gem. Durpski'ik: 9.00 uur leesdienst en 18.30 uur ds. H. Lassche. Eben-Haëzer: 9.00 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. A. Egas, Wer kendam - Herv. Gem. 9.45 en 18.00 uur ds. A. Belder, bediening en nabetrachdng Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. Wind en 18.30 uur ds. C.G. Kant - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur student j. IJsselstein - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en 17.00 uur ds. E. de Mots, viering en dank zegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. W.M. van der Lin den, Stellendam en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J.C. Klein, Hei- en Boeicop en 17.00 uur ds. D. Hoolwerf- Her steld Herv. Gem. II.00 uur ds. H. Lassche en 18.00 uur ds. W.M. van der Linden - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C.G. Kant en 18.30 uur ds. H.P. de Goede. MELISSANT- Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur kand. B. van Ittersum, Lopik en 16.00 uur ds. A. Kot, Hui zen - Geref. Kerk 9.30 uur ds. j.J. Blom - Ger. Gem. 10.00 uur (bed. H. Doop) en 18.00 uur ds. P. Blok - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSIAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. A.D.J. Wes- sels, Sliedrechten 18.00 uur ds. M.J. Middelkoop, H.I. Ambacht - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. j. Schip per- Ziekenhuis 14.30 uur ds. L.J. Lingen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. Meijer, Yerseke en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. W. van Mourik, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. T.W. van Bennekom - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T.W. van Benne kom, voorbereiding Hei lig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 17.00 uur ds. L. M. Jongejan - Exodus 10.00 uur ds. T. Verduijn - Remonstrantse Gem. 10.00 uur ds. J.E Klijnsma - CAMA Gem. 10,00 uur E. Struik. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur kand. L.J. Walhout, Kapel- Ie - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. L.M. Jonge jan, voorbereiding Heilig Avondmaal en 17.00 uur kand. A. Kos, Barneveld - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L.J. Lingen en 17.00 uur ds. G. van Meijeren - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. Schipper - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. W.E. Klaver - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 17.00 uur ds. D.J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. Th.W.H. van der Heiden, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur drs. CA. van der Sluijs, Veenendaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur kand. M. van Reenen, Lunteren - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. D. Hoofwerf, viering Heilige Avondmaal en 18.00 uur ds. B. Jonge- neel, Hank/Dussen, dank zegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 14.30 uur ds. E. Bakker - Evangelie Gem. Flakkee 10.00 uur dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H.J. Catsburg, voorbe reiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. L.D. Bur ger, Waddinxveen - Geref. Kerk 10.00 uur ds. W.J. van der Griend en 18.00 uur: ds. A.S. Rienstra - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E.R Vergunst, Ridderkerk en 18.00 uur ds. A.A. Teeuw, Ridderkerk - Geref. Kerk 10.00 uur dhr. J. Anninga en 18.00 uur ds. C.P.M. Verrips. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel, bedie ning en dankzegging Hei lig Avondmaal - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oorschot, Stellendam en 15.30 uur ds. A. Egas, Wer kendam - Geref. Kerk 9.30 uur dhr. W.G. van Geest en 18.00 uur ds. J.C. van Wes tenbrugge - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. E. Vefsluis, St. Annaland, bediening Heilig Avondmaal. DIRKSLAND - Hieronder vol gen de uitslagen van de wed strijden die maandagavond zijn gespeeld bij Damvereni ging Dirksland: M. van 't Geloof-D. Wolfert 1-1 M. Poortvliet-Joh. Wolfert 0-3 J. Knöps-W. Stolk 1-1 Heeft u een espressoautomaat? Dan heeft de Wereldwinkel voor u een kilopak Espresso bonen voor 10,70. Dit is éen krachtige, temperamentvolle koffie. Door de speciale bran ding krijgt deze koffiemelange zijn donkere kleur en kenmer kende espressosmaak.Met uw keuze voor deze koffie steunt u rechtstreeks de koffieboeren. Vakmensen die, vaak al gene raties lang, met veel zorg hun koffie verbouwen. De Wereld winkel is open op woensdag en donderdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrijdag van 10.00 uur tot 18.00 uur, en op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. SOMMELSDIJK - De veertig dagentijd, de tijd voor Pasen, is vanouds een tijd van bezin ning en vasten. Bezinning op het lijden van Christus en wat dat betekent. Maar ook een tijd van vasten, een tijd om jezelf meer te richten op God, maar ook op het lijden in de wereld. Daarom organiseert de Oecu menische werkgroep Goeree- .Overflakkee öok dit jaar weer sobere soepmaaltijden. De maaltijden zijn in de weken voor Pasen op zes dinsdagen. Dinsdagavond 3 maart is de eerste avond, de volgende zijn 10 - 17 - 24 - 3l maart en 7 april. De maaltijden zijn van 18.30 uur tot 19.15 uur in de Exo- duskerk aan de Dorpsweg in Sommelsdijk. Uw vrijwillige bijdrage voor deze maaltijden komt helemaal ten goede voor de tweft goede doelen. Dit jaar zijn dat De Moedige Moeders van Goeree- Overflakkee en Dorcas. Een ieder is van harte welkom. Soepkom en lepel graag zelf meebrengen. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan^huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis, Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail: info@eilandennieuws.nl Tarief per mm 0,42. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<eiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: maandag 17.00 uur en vrijdag 7.30 uur. Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Bladmanager: Gert Verweij, tel. (06) 50448359 Advertentie-verkoop: e-mail: gertverweij@eilandennieuws.nl REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: redactie@eilandennieuws.nl Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Tien jaar terug zaten we met heftige sneeuwbuien opgescheept rond deze tijd, die met een zeer diepe noordstroming richting de Lage Landen werden gedirigeerd. Ook op de Eilanden was het een aantal dagen opeen goeddeels sneeuwwit en lag er tot ruim 5 centimeter in sommige tuinen, vooral aan de landkant van Goeree-Overflakkee. In die bewuste periode werd trouwens het filerecord 'verbeterd' op de Nederlandse wegen. Er stond op een gegeven moment meer dan duizend kilometer stilstaand blik op de weg. Sneeuwzeker is het overigens gegarandeerd in de populaire wintersportgebieden van Cen traal-Europa. Er zijn daar weer enorme hoeveelheden sneeuw naar beneden gekomen. Niet zo exorbitant als in februari 1999, toen er tal van levensgevaarlijke lawines optraden, maar ruim voldoende om volledig uit de voeten te kunnen op de lange latten. Bovendien is het daar nu ook flink zonnig geworden, zodat het wintersportsfeertje veelal compleet is. Bij ons is het de afgelopen dagen juist wat zachter geworden. Deze bovenmodale middagtemperaturen behouden we de komende dagen en in het week einde zou het zelfs een keer ruim 12 graden kunnen worden in het land. De zuidwestenwind neemt tijdelijk iets mildere lucht mee. Overtuigend zonnig wordt het daarbij niet, maar de bewolking zal niet de hele tijd gesloten blijven. De Eilandenregionen gaan die 10 graden hoogstwaarschijnlijk niet halen met een koude Noordzee voor de deur, maar richting-Rotterdam noteert men die dubbele cijfers waarschijn lijk wel. We houden het wat tamme en makke weer van dit moment voorlopig in huis. Er zit weinig dynamiek in de atmosfeer en tot en met het weekeinde blijft dat ook min of meer zo. Toch komt er geleidelijk meer vaart in de lucht vanaf aanstaande maandag, want de lage drukgebieden komen zich iets meer bemoeien met het Hollandse weer. Uiteindelijk gaat ook de temperatuur weer iets omlaag en het is niet ondenkbaar dat er vol gende week alweer over een sneeuwkansje kan worden gesproken voor rond 10 maart. Op zondag is de meteorologische winter officieel afgelopen en als we de balans opmaken kunnen we concluderen dat we een duidelijk te koude winter te pakken hebben. Gemiddeld was de temperatuur bijna anderhalve graad te laag en daarmee was het de koud ste winter in twaalf jaar tijd. WEERMAN MARC PUTTO MIDDELHARNIS - Op zaterdag 21 februari werd door Sportvisserij Goeree OverflakKee in de naven van Middelharnis een winter- vvitviswedstrijd gehouden. Twee eerdere geplande win- terwitviswedstnjden moesten helaas afgelast worden i.v.m. üsvorming. Door dat nier door twee van de vier witviswedstrijden zijn komen te vervallen kan niet meer gesproken worden van een wintercompetitie. Dit zou de reden kunnen zijn dat zaterdag slechts twaalf sportvissers hebben deelge nomen aan de witviswed- strijd. Onder normale omstandig heden doen gemiddeld vijf entwintig sportvissers mee aan de winterwitviscompeti- tie. Gedurende de wedstrijd van afgelopen zaterdag was het aardig weer en bleef het op een kleine biii na droog. Er werd gevist van 11.00 tot 15.00 uur. Al spoedig bleek dat het een lange zit, met zeer weinig vis in net vooruitzicht, zou wor den. Deze vroegtijdige inschatting bleek na afloop correct te zijn daar slechts vijf van de twaalf deelnemers een enkel visje aan de haak wist te slaan. Hieronder volgt de uitslag: (1) Jaco Mellaard - 940 gram (2) Piet van de Groef - 60 gram, (3) Teun Pijl - 10 cm, (4) Mario Nagtegaal - 7 cm en (5) Marchel Geerdes - 7 cm. De positie van Mario en Mar chel is door loting bepaald. De volgende en tevens laatste winterwedstrijd is op zaterdag 7 maart. Ook dan zal worden gevist in de haven van Middel harnis. Voor meer informatie surft u naar www.sportvisse- rijgo.nl OUDE-TONGE - Op donder dag 19 maart organiseert de SWO een workshop waar u een cadeaudoosje kan maken. U kunt een doosje maken .voor. een verjaardag, geboorte of alvast voor Pasen. De workshop wordt gegeven in het Infocen- trum, Bernhardstraat 27 in Oude-Tonge en is van 9.30 uur tot 11.30 uur. De kosten zijn 5,50 inclusief koffie of thee. De workshop wordt gegeven door Nel Bender. U kunt zich aan melden bij de SWO, tel: 641344 of per e-mail: tsr@s-w-o.nl SOMMELSDIJK - De ANBO organiseert weer een extra bin goavond en wel op zaterdag 28 februari in De staver, aanvang 19.30 uur. Een gezellige avond met mooie prijzen, Een kopje koffie of thee wordt u gratis aangeboden, iedereen, lid of geen lid, oud en jong en voor al nieuwkomers zijn van harte welkom. OUDE-TONGE - Pe SWO organiseert vanaf 3 maart a.s. een cursus Frans voor op reis. De cursus bestaat uit 10 lessen van anderhalfuur, op dinsdag morgen van 9.15 uur tot 11.00 uur. De cursus is bedoeld voor mensen die geen of weinig ervaring hebben met de Franse taal, maar enigszins taalgevoe lig zijn. De cursus is gericht op conver satie, zodat u er in de vakan tie mee aan de slag kan, zoals begroeten, een hotel boeken of iets bestellen in een restau rant. Vanaf 5 maart organiseert de SWO ook een cursus Frans voor beginners of voor mensen die de taal willen opfrissen. Deze cursus bestaat eveneens uit 10 lessen van anderhalf uur en is op donderdagavond van 19.00 uur tot 20. 45 uur. Deze cursus is voor mensen die enige ervaring hebben met de Franse taal. Beide cursussen worden gege ven in het Infocentrum, Bern hardstraat 27 (kantoor 't Punt). De kosten zijn 65,- inclusief koffie. De lessen worden gegeven door Hans Heijblom. De laat ste les sluiten we af met een glaasje wijn, Franse kaas en stokbrood. U kunt zich aanmelden bij de SWO, tel; 641344 of via e-mail: tsr(2is-w-o.nl onder vermel ding van uw naam, adres en telefoonnummer. Hieronder volgt een overzicht van enkele recent verschenen stichtelijke boeken. Met stich telijk bedoel ik dat de inhoud gericht is op het geloofsleven en de opbouw daarvan. Het zijn boeken met preken of meditaties, geput uit de Bijbel, het Woord van God. Het eerst genoemde boek heeft de pre diking zelf tot onderwerp. Ds.J.I. van Eckeveld, Christuspre- diking. Overwegingen bij liet hart van de prediking. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Paper back. ISBN 90-8865-008-6. 190 pag. Prijs 16,50. De predikant van de Gerefor meerde Gemeente te Zeist wil de lezers bepalen bij de predi king van het Woord van God en de wijze waarop Christus verkondigd moet worden. Dat dat inderdaad een vereiste is, is geen vraag voor ieder die het gezag van Gods Woord erkent. Het hart van de Heilige Schrift is de Heere Jezus Christus en de zaligheid die in Hem is geopenbaard. Hij wordt immers in het Evangelie gepre dikt als de enige Naam die tot zaligheid is gegeven. Toen Mozes op bevel van de Heere in de woestijn de koperen slang had vervaardigd en deze aan een staak bevestigd had, riep hij ieder op om op de slang te zien. Het volk was gebeten door giftige slangen. Ze waren ten dode gedoemd. Maar door het zien op de slang zouden ze genezen worden. Ongetwijfeld heeft Mozes die slang aange wezen en - meer nog - aange prezen. Welnu, zoals Mozes op de koperen slang wees, zo zal elke ware prediker de (aan het kruis) verhoogde Heere Jezus aanwijzen en aanprijzen. Hij is de enige die verloren zondaren met God verzoenen kan. In het zien op Hem is volkomen ver lossing van alle ongerechtig heid en onheiligheid. Ds. Van Eckeveld schreef een leerzaam boek. Hij zegt mopie dingép over {bijvoorbeeld) de Christusprediking vanuit het Oude en het Nieuwe Testa ment, over de prediking van de ambten van Christus en over de plaats van de Wet in de Christusprediking. De schrij ver blijkt een belezen man te zijn. Zeer overvloedig citeert hij oude en nieuwe schrijvers. In dat opzicht staat dit boek een beetje in de lijn van dr. K. van der Zwaags boek over de toe- eigening van het heil Afwachten of verwachten? Als het gaat over het aangelegen punt van de aanbieding van Gods genade in de prediking citeert hij me instemming zowel Alexander Comrie als de dominees G.H. Kersten en J. van Haaren. Ook Joh. Calvijn en de gebroeders Erskine komen breed aan de orde. Gereformeerde homi- leten als K. Dijk, W. Kremer en A. Baars worden sprekend ingevoerd. Opvallend is dat ds. Van Eckeveld niet laat merken dat hij de boeken van zijn col lega ds. C. Harinck over bij voorbeeld De prediking van het Evangelie en De toeleidende weg kent. Echt toch wel studies met verwante thema's. Tegenover de nadruk op de ruime evangeliebediening staat in een ander hoofdstuk het accent op het verschillen tussen schijn en zijn. Terecht wijst ds. Van Eckeveld erop dat ook dit behoort tot het bijbelse Christusprediking. Met Calvijn wijst hij op het voorsnijdersambt van de dienaar van het Woord. In dat ambt zijn zij ook uitde- lers om aan ieder naar staat en stand het brood uit te delen. "De dienaar zal juist dan een prediker zijn van de heerlijkheid van Chns- tm als hij uitdeelt en ieder zijn bescheiden deel toeschikl vanuit de volheid van de menigerlei genade die in Christus is. De Heere wil zo de prediking gebruiken opdat Zijn kinderen zullen opwassen in de genade en kennis van Christus" [151]. Ds. W. van Vlastuin, Gezalfd en bedreigd. Het leven van David, deel 1. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Hard cover ISBN 90-336-2942-6. 160 pag. Prijs 15,90. De schrijver is predikant van de Hersteld Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee. In achttien hoofdstukken wordt gemediteerd over het leven van David, zoals beschre ven in 1 Samuel 16 t/m 20. De oorsprong van deze overden kingen ligt in preken, over deze stof gehouden. Ds. G. Boer, Het hart naar Boven. Preken. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Hard cover. ISBN 90-336-2941-9. 141 pag. Prijs 15,90. Een bundel met acht catechis- muspreken van een nog niet vergeten prediker (overleden 1973). De inhoud van de pre ken betreft de sacramenten en de sleutels van het hemelrijk. Ds. A. Schreuder, Loflied op Gods welbehagen. Meditaties over de brief aan de Efeziërs. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Hard cover ISBN 90-336-0760-8. 173 pag. Prijs 14,90. Ds. Schreuder is predikant van de Gereformeerde Gemeente te Rijssen-Zuid. Opgenomen zijn 52 meditaties, voorname lijk naar aanleiding van woor den uit Paulus' Efezebrief. Ds. G.J. van Aalst, Dan zingen zij. Overdenkingen over de Psalmen. Uitgeverij De Banier, Utrecht. Hard cover. ISBN 90-336- 0761-5. 176 pag. Prijs €14,90. Ds. Van Aalst, die predikant is van de Gereformeerde Gemeente te Klaaswaal, preek te enkele seizoenen achtereen uit het boek van de Psalmen. Deze bundel bevat een tiental van deze predikaties. Ds. A. Bac, Zoetigheid uit de sterke. Bijbellezingen over Simson. Uitge verij De Groot Goudriaan, Kam pen. Hard cover. ISBN 90-8865- 055-0. 329 pag. Prijs 34,90. Ooit las ik de serie van negen Bijbellezingen over het leven van de richter Simson, getiteld De sterke en de Sterkste, van wij len ds. G. Boer. Het is al veel jaren geleden, maar de indruk die het maakte, ben ik nog niet vergeten. De titel laat het al zien dat ds. Boer zijn hoor ders/lezers over de sterke Sim son heen wees naar Christus, de Sterkste. Datzelfde kom ik tegen in de bundel Bijbellezin gen van ds. A. Bac, emeritus predikant van de Gerefor meerde Gemeenten, laatstelijk te Bodegraven. Er zijn wel ver schillen tussen beide series, al is het alleen maar wat betreft de lengte. Ds. Bac wijdde wel 23 meditaties aan Simsons leven. Wat (ook) in dit laatste boek treft, is de warme en pastorale toon alsmede de praktische les sen die getrokken worden. Van harte aanbevolen! J.M.J. Kieviet OUDE-TONGE - Morgen, zaterdag, 28 februari, zal er in heel Oude-Tonge papier wor den opgehaald. Wilt u het papier voor 9.00 uur 's morgens cluidelijk zichtbaar buiten zetten? De opbrengst is bestemd voor het restauratiefonds van de Hervomde Gemeente van Oude-Tonge. In Herkingen wordt morgen, zaterdag 28 februari, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic en drankenkartons, e.d.) tijdig en goed gebundeld aan de kant van de weg zet ten? OUDDORP - Op 16 mei wordt er door de christelijke peu terspeelzaal 'Prinses Amalia' weer een 'zomerverkoping' gehouden. Dit is al weer voor het derde jaar. De verkoping wordt georganiseerd op het grote schoolplein (ingang Mar- grietweg). Er zullen ook dan een aantal rommelmarktkra- men worden ingericht. Op dinsdag 3 maart, donder dag 26 maart en maandag 20 april is er de mogelijkheid om uw gebruikte - maar nog wel in goede staat zijnde - spullen in te leveren bij de hoofdingang van de school aan de Margriet weg (a.u.b. geen meubelstuk ken). Vanaf 13.00 uur tot 13.45 uur zal er dan iemand aanwe zig zijn om uw spullen in ont vangst te nemen. De opbrengst van deze dag zal geheel ten goede komen aan de jpeuterspeelzaal "Prinses Amalia" Mochten er nog vragen zijn, neem dan gerust contact op met J. Mierop, tel. 0187- 682053.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 2