Voorlezen is en blijft een kunst! AfH Structuurvisies ter sprake bij werkbezoek CU-SGP Mortiergranaat opgegraven MOKKEN BEDRUKT PASFOTO'S www.groothandelkoole.nl Heftruck Centrale www.asgobv.nl van de eilantlen Abonneert U op Eilanden-Nieuws perfect Werkbezoek WD Damvereniging Damverenigine ENEO'52 Dirksland Emigratiesaldo nul geen slecht uitgangspunt EIIAttDEti-niEUWS MEUBELSTOFFEERDERIJ ®KEUS IN BEELD PEjRFECTE PASFOTO'S Verkoop Verhuur Reparatie 1,5 - 8 ton ^|g(piJL«*' Afvalservice ^fagyi^ Goeree Overflakkee BV J^mm Tel (0187) 657054 Tel (0187) 489025 INZAMELDEPOT MET WEEGBRUG Dagelijks geopend van 7.00-17.30 uur Zaterdags van 8.00-12.00 uur Klaar PenATljl 14 wachP Hassdiiigmëlllcr EILAtlDEtiniEUWS VROLIJK JIJ STRAKS MIJN VAKANTIE OP? r^lHtlCK^J EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden Autobetimmering carrosserie bv full copy-service Keurslijf PAGINA 6 VRIJDAG 20 FEBRUARI 2009 Openingstijden; Dins - don - vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur Laura Fun Watertoren 47^ 3247 CL Dirksland (06) 50 21 21 09 OUDOORP - W«ststraat 33 3353 AR Tel. (01S7) «81412 Fox 683734 zaken doen op hoog nivo WIST U DAT Afval de basis is van een nieuw product. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV al uw afval in containers inzamelt en u het ook zelf bij Afvalservice Goeree Overflakkee BV kunt brengen, groot of klein u bent welkom. WIST U DAT Afvalservice Goeree Overflakkee BV ook het adres is voor al uw zand, grind en schone compost. Van der Waalsweg 29, 3241 ME Middelharnis Spuikolk 2b, Dirksland 0 0187 605952 0187 605663 0651 423097 spedalisi ',#»-»S^iWe^g^»i«?*<«^ s«i»^^ir^^*»wfv V 'Sr-^.-'V^^^^^f Van der Waalsweg 1 Middelharnis Tel (0187) 661026 In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendingen mogen geen grotere omvang hebben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om inge zonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde inhoud'van wat lezers schrijven. Tijdens het werkbezoek van de VVD onlangs in Stellendam kwam ik met een aantal vra gen en opmerkingen aan de heer Riitte, waarvan een deel geplaatst kon worden in een stuk van de verslaggever. Ik vul het hier verder aan: Ik stelde voor met een brede blik niet alleen de huidige geldcrisis te bezien, maar juist ook de crises in klimaat, ener gie en biodiversiteit. Ik gaf aan dat vooraanstaande Nederlan ders als Wijffels, Bos, Arnold Heertje en Wouter van Dieren dit al eerder lieten weten. De economie van de vrije markt die voor hoge productie en grote rijkdom zorgde heeft ook genoemde crises veroor zaakt. Ik noemde de enorme achteruitgang in soortenrijk dom van planten en dieren (wereld 70%, Nederland 85%) en haalde als voorbeeld patrijs, leeuwerik en bijenvolken aan. Ik vroeg of er geen herbezin ning nodig is in ons omgaan met de leefomgeving, zodat latere generaties niet worden opgezadeld met de negatieve effecten van ons gedrag. Mark Rutte liet als antwoord weten dat 'groen-rechts' den ken (milieubehoud-middels- marktwerking) de oplossing zou zijn. Ik kreeg geen gele genheid hierop te reageren. Milieubehoud samen met allerlei andere belangen ver beteren - via zg win-win-sitii- aties is echter bijzonder moei lijk te verwezenlijken, vaak te complex en tegengesteld. Het verleden heeft dat voldoende laten zien. Een ander nadeel is dat bij 'vermarkting' van het milieu er winst gemaakt moet worden, anders is het niet interessant. De marktwaarde moet dus hoger worden dan hij wer kelijk is. Dat kan goed gaan zolang men erin gelooft, maar zo'n bubbel knapt een keer De huidige geldcrisis is een goed voorbeeld hiervan. Kortom, ogenschijnlijk logisch maar te simpel voorgesteld en MELISSANT - De uitslagen van de wedstrijden die maan dag 16 februari zijn gespeeld bij Damvereniging ENEO '52 zijn als volgt: T. de Geus-H. de Geus3-0 B. Visbeen-B. Grootenboer 3-0 H. Visbeen-R Kom3-0 A. Het Jonk- T. Goedegebuur3-0 C. Visbeen-B. v.d. Spaan.... 3-0 U wilt uw complete huisstijl DIRKSLAND - Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden die maandag bij Damvereniging Dirksland zijn gespeeld: A. Jelier - D. Wolfert0-3 Joh. Wolfert -J. Knöps3-0 H. Keuvelaar- M. van 't Geloof3-0 M. Poortvliet - W. Stolk0-3 MIDDELHARNIS - Tien leerlingen van de groepen 7 en 8 van 10 basisscholen Op Goeree-Overilakkee waag den zich op 12 februari aan de kunst van voorlezen. Ze deden hun uiterste best om een plaats te veroveren in de regionale voorleesrondes voor de Nationale Voorlees- wedstrijd. Ilse Wagner en Lisette Bakx waren volgens de jury de allerbesten! De lokale voorleeswedstrijd vond plaats in de Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta te Mid delharnis. De gastvrouw van de avond was Dorien 't Jong. Zij wist op haar eigen unieke manier de kinderenweer op hun gemak te stellen. Ze laat de voorlezers weten dat het echt een hele prestatie is als je zover bent gekomen datje in de bibli otheek mag voorlezen. Naast Ilse (Albert Schweitzer- school, Stad a/h Haringvliet) en Lisette (J.C. van Gentschool, Sommelsdijk) deden ook mee: Indira Swarts (De Hoeksteen. Ooitgensplaat), Alissa Heijink (Daltonschool, Middelharnis), Doris Maurik (Bosseschool, Middelharnis), Liene van der Made (Groen van Prinsterer- school, Middelharnis), Nien- ke Maliepaard (De Inktvis, Dirksland), Gerben van Eek (De Wegwijzer, Middelhar nis), Carolien de Bonte (De Bron, Oude-Tonge) en Larissa van der Oost (De Achtprong, Achthuizen). Opvallend was de jongste deelnemer van tien jaar, Alissa Heijink, die geze ten op de prachtige voorlees- stoel, amper met haar voeten de grond raakte. Dit jaar had zich slechts één jongen gekwa lificeerd voor deze voorlees ronde. Hij deed echter niet onder voor de meisjes en werd gesteund door een fanatieke aanhang, compleet met span doek! Ilse Wagner las voor uit 'Vals' van Carry Slee. Er werd veel van haar verwacht want haar broer won ooit de nationale voorleeswedstrijd. "Ilse, je broer kon het dus jij kan het ook", meende Dorien. Zelfheeft Ilse niet zo veel ver trouwen in haar eigen kunnen. De jongste deelnemer was Alissa Heijink. Gezeten op haar 'voorleestroon, hij de grond. kon ze nog maar amper met haar voetjes Foto: Wim i'an Vosseji Fotofrrafif "Eigenlijk denk ik dat ik in de volgende ronde geen kans maak", zei Ilse. Lisette Bakx las een aangrijpend stukje voor uit 'Blauw plekken' van de schrijfster Anke de Vries. Ze is erg verbaasd dat ze door gaat. Beide meiden gaan door naar de regionale voorleesronde op 28 maart in de bibliotheek te Hellevoetsluis. De Jury bestond deze keer uit twee docenten Nederlands: Francien van Strien (RSG Cioeree-Overflakkee), Wyanda Buth (CSG Prins Maurits) en Yvon van der Wal (boekhandel Bruna). Zij prezen het hoge niveau en de grote verschei denheid aan voorleesverhalen, van dramatisch, grappig tot spannend. Verder ontvangen alle deelnemers uit handen van Yvon van der Wal naast een oorkonde,een boekenbon van Bruna en een Skoolzone USB stick van de bibliotheek. Tijdens de pauze werd het muzikale intermezzo verzorgd door twee leerlingen van de Daltonschool te Middelharnis. Magali Veira had zich als enige opgegeven voor een rapwork- shop, gehouden tijdens de kin derboekenweek. "In ruil voor deze privéles moest ze belo ven dat ze de geleerde rap tij dens de voorleeswedstrijd zou voordragen", vertelde Dorien. Kobus Prins speelde met gro te concentratie een nummer op zijn drumtoestel. Dorien merkte hierbij nog op dat zij vroeger heel erg stil moest zijn in de bibliotheek. "Zelfs bij het omslaan van een bladzijde kon men geërgerd naar je kijken. Daarom vind ik het fantastisch dat we muziek en rap in de bibliotheek ten gehore bren gen, dat was vroeger ondenk baar!" Dorien wees de kinderen ver der nog op deelname aan de kinderjury 2009. Hierbij mogen kinderen tussen de 6 en 12 jaar hun stem uitbrengen op hun favoriete boek. Je kunt je top 3 invullen op website www. kinderjury.nl. "Geef je je stem door in de bibliotheek dan ontvang je een verrassing". De bibliotheek biedt jongeren nog meer en de nieuwste aanwinst in de bibliotheek is de skool zone. Speciaal op woensdag middag staat Dorien klaar om kinderen van de basisscholen te helpen en te begeleiden bij het maken van bijvoorbeeld een werkstuk of spreekbeurt. Ze mogen daarbij gratis gebruik maken van internet. "Kinderen die bij ons voor de skoolzone op woensdagmiddag komen, worden als VIP's behandeld en wij geven ze alle aandacht!", aldus Dorien. Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 info® drukkerijdewaal.nl gedrukt hebben? wvvw.drukkeriidewaal.nl daarmee 'oude wijn in nieuwe zakken'. Het zou de heer Rutte en de VVD sieren met werke lijk inhoudelijk goede voorstel len te komen. De huidige situ atie noodzaakt daartoe! PIM BALDEE Nieuwe-Tonge STELLENDAM - Tijdens graafwerkzaamheden op het 'oude mavo-terrein' is maan dagmiddag een mortiergra naat gevonden. Op het ter rein, waar tot vorig jaar school 'Het Spectrum' stond, wordt momenteel de infrastructuur aangelegd voor geplande nieuwbouw op dezelfde plek. De EOD kwam ter plaatse om de granaat veilig te stellen. Omdat het maandag al don ker begon te worden heeft de EOD het onderzoek uitgesteld tot dinsdagochtend. Het bleek om een mortiergranaat te gaan die geactiveerd was maar niet was afgegaan. De EOD heeft de granaat onderzocht en mee genomen naar het strand van Ouddorp, om het projectiel daar in een veilige omgeving tot ontploffing te brengen. Teht en foto: Wim van Vossen Fotografie OUDE-TONGE - Tijdens de bijeenkomst ter gele genheid van het werkbe zoek van de ChristenUnie- SGP Statenfractie kwamen ook de structuurvisies van zowel de Provincie als de gemeenten aan de orde. Tijdens deze discussie bleek er - evenals bij die rond de gemeentelijke herindeling - enige frictie aanwezig te zijn tussen de gemeentelijke en provinci ale politici. Door: Adri van der Laan De provincie en de gemeenten op Goeree-Overflakkee zijn bezig om een structuurvisie voor komende tien jaar vast te stellen. In een structuurvisie worden richdijnen opgesteld waaraan de overheden hun beleid in de komende jaren zullen toetsen. De visie voor Goeree-Overflakkee wordt eilandelijke opgepakt en zal, naar verwachting in concept voor de zomer op de tafel van de gemeenteraden komen. De visie zal voornamelijk zaken betreffen die betrekking heb ben op de ruimtelijke orde ning. Henk van Dieren van de Statenfractie sprak tijdens de bespreking zijn teleurstelling uit over het feit dat de inter gemeentelijke structuurvisie voor het eiland te lang op zich laat wachten. Van Dieren heeft in het verleden al aan gedrongen bij het provincie bestuur op uitstel omdat men op het eiland de visie nog niet klaar had. Maar hij had nu wel "enige frustratie" omdat de ontwikkeling van de eilan delijke visie wel heel erg lang duurt. 'Jullie hebben de kan sen niet gegrepen en dat vind ik jammer, want het had mooi geweest als wij in de provin cie de structuurvisie van het eiland had gehad". De afsluiting van het werkbezoek van de CU-SGP Statenfractie vond plaats in de kas van Van Koord 'lomaten. Gert-Jan van der Valk had op zijn beurt ook enige frus traties richting de provincies. Hij doelde hiermee op het feit dat "Goeree-Overflakkee al jarenlang in het keurslijf van het migratiesaldo nul heeft gelopen. Nu wil het eiland een kwantitatieve inhaalslag maken voor wat betreft de woningbouw. Er is ons beloofd dat, als we een contourenvisie zouden ontwikkelen, het wel goed zou komen". Volgens Van der Valk is de contouren visie er gekomen maar in een bureaulade verdwenen op het Provinciehuis. Nu moeter weer een structuurvisie komen. "Ik vraag me af wat er komt na de structuurvisie. Er worden worsten voorgehouden en dan weer weggehaald". Hij sprak de hoop uit dat er nu toch wat meer ruimte op het eiland zal gaan komen voor bijvoorbeeld woningbouw, maar hij was niet optimistisch want hij vreest weer nieuwe beperkingen als van het gebied een Provin ciaal Landschap zal worden gemaakt. Statenlid Henk van Dieren probeerde de aanwezigen van het voordeel van het migra tiesaldo nul te overtuigen. Volgens hem is dit geen slecht uitgangspunt en hij voegde er aan toe dat men wel bereid is om elk geval apart te bekijken. "Als er bijgebouwd wordt om in de eigen behoefte te voor zien, zijn dit nog heel wat woningen". Toch werd er door verschillende eilandelijke poli tici nog gepleit om vooral de kleine kernen leefbaar te hou den. Tijdens het werkbezoek kwam verder nog ter sprake de ontwikkelingen rondom de natuurvorming in de Zuider- dieppolders. Het bleek dat de Foto: Adri van der Laan aanwezigen blij waren met de nieuwe plannen voor de pol der Roxenisse waardoor de boerderijen en een gedeelte van de Zuiderdieppolders behouden kunnen blijven voor landbouw. Verder werd tijdens het werkbezoek ook nog informatie uitgewisseld over de stand van zaken rond om het onderzoek naar een locatie voor 5.100 ha glastuin bouw. In een deel van de al aanwezi ge glastuinbouw, in het bedrijf Van Noord Tomaten bij Oude- Tonge werd het werkbezoek afgesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2009 | | pagina 6